Esileht Koolilaps Lapsevanemad ei taha, et lapsed õues käivad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Lapsevanemad ei taha, et lapsed õues käivad

Postitas:
Kägu

Kehalises, vahetunnis, õppekäikudel. Huvitav vastuolu: elatustase on järjest kõrgem ja riided ilmastikukindlamad, aga lapsed järjest tubasemad…

+19
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust sa nii jabura üldistuse ometi võtad? Ma olen ka lapsevanem ja loomulikult tahan, et lapsed viibiks võimalikult palju aega õues.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägin oma kooliajast:

– kehaline – meie ei teadnud kunagi ette, kas tund on sees või väljas ja õpetaja eeldas, et peaks mõlemad asjad kaasa tassima, nii sise- kui välisjalanõud, õhemad riided ja vihmariided; teiseks oli aeg alati napp, selle kümneminutilise vahetunniga lihtsalt ei jõua terve klass dushi all ära käia ja riideid vahetada.

– vahetunnis – riided olid garderoobis ja neid sealt koolipäeva jooksul kätte ei antud. Ilusa ilma korral läksid nagunii kõik vabatahtlikult õue, aga kui tuulise külma ilmaga hakati suruma, et minge ikka värsket õhku hingama, siis väga ei kiskunud sinna.

– õppekäikudel – oleneb kui huvitavat asja vaatama minnakse ja kui palju selleks aega on planeeritud. Huvitavamatel käikudel, mille jaoks terve koolipäev vabaks anti, tahtsid alati kõik käia, aga sellistel, kus tuli ühe tunni käigus pooljoostes kuskile parki jõuda ja seal mingeid lehti ja käbisid kokku otsida,  ei viitsinud keegi käia.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhtulehes oli vist, et vanemad ei taha, et  kehaline on õus – tuul ja jahe jne. Samas aga tolmuses võimlas – palun väga.  Minule sobib, et mu laps käib õues jooksmas, suusatamas,  basseinis ujumas jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus ikka tahab! Meil esimene ja viimane veerand iga ilmaga kehaline õues. Minul oleks hea meel, kui vahetunnid ka. Õpetajad võiks muidugi lastelt nõuda, et mütsid/joped/sallid jaheda ilmaga ikka seljas oleks. Mingis vanuses on need väga ebapopulaarsed. Lapsevanem võib ju asjad kaasa pakkida aga selga need ei jõua. Mida rohkem õppekäike looduses seda toredam. Ja pole tõesti kuulnud, et teised lapsevanemad teisiti arvaks.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks minu laste koolis ka kehalise tunnid enamuses õues ja kobisenud on ainult paar lapsevanemat aga nad ongi erilised poputajad keda keegi tõsiselt ei võta. Tõesti külma ilmaga on müts/sall/kindad kohustuslikud ja nende puudumisel tuleb e-kooli märge.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu lapse koolis pole eriti ruumi kehalise riideid hoida ja neid peab iga kord eraldi kaasa tassima. kuna mu lapsel on enamasti otse pärast kooli ka trenn, siis on neid kaasa veetavaid riideid liiga palju, eriti kui ilm on külm (õuetossud, kehalisse jope, püksid jne). nii et mina eelistan, et kehaline on õues senikaua, kuni on tossudega paras kodust välja minna ja kehalises piisab õues õhukestest dressidest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et põhjamaades, kus ilma veel hullem, on õuesolemine elementaarne…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poleks midagi selle vastu, kui koolis oleks võimalus kasvôi spordijalatseid hoida. 2x nädalas kogu varustuse kaasatassimine on nõme. Rätik veel lisaks, kuigi pesemisvôimalus praktiliselt puudub. Jama on see, et paljudel koolidel puudub staadion. Staadionile minemine võtab aega. Vahetund aga lühike – mõttetu stressamine on see keka tund sel juhul. Kohustagu lapsi parem mônes trennis käima (teostamatu mõte, tean). Aga jah sellisel kujul nagu minu lapse koolis, on see keka üks paras peavalu. Koolil pole ei võimlat, ei staadionit, pesemisruum hallitab, pooled duššid katki.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu 3.klassi lapsel on päris tihti nö õuetunnid. Täna näiteks toimub eesti keel õues. Õpetaja märkis Stuudiumis ära, et soojemad riided seljas oleksid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil koolis iga päev üks õuetund, kus lapsed saavad ise vaadata, mida mängivad/teevad. See on keset koolipäeva ja paar aastat tagasi paar vanemat sõdisid selle vastu ning leidsid, et seda ei tohiks olla ning pole seaduslikku alust jne. Väga tüütu oli ausalt öeldes. Mul on hea meel, et just pimedal sügistalvisel ajal saavad lapsed olla keset päeva õues 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps läheb õuepäeval spordijalatsitega kooli (tossud), lisaks paneb sellise jope, mida saab dressidele jaheda ilmaga peale panna.  Kui on sisetunnid, siis peavad nagunii sisetossud ju kaasas olema, seega erilist vahet kaasa võetavate asjade osas ei ole. Rätik on mikrofiiber, selle saab väikseks kokku panna, lisaks paneb kaasa puhtad sokid. Asjad mahuvad siiani Jeva koti lisakotti (suuremasse varianti).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eks see ole elektroonikaajastuga seotud, paljudel lastel pole telefonis 4gd, toas ju 99 protsendil eesti kodudes wifi.. aga eks see suhtumine mängib ka oma rolli.. mine võta kinni!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millel see arvamus põhineb?

Minu laste koolis on kehka tunnid õues (kui just ei ladista), õppekäikudel, matkadel jne käiakse ka. Ei ole kuulnud, et mõni vanem nuriseks, pigem ollakse rahulolematud, kui tunnid ei ole õues ja klass kuskil ei käi. Tavaline Tallinna munitsipaalkool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps on palju toas, siis see ei tähenda, et vanem teda õue ei luba. Eks vanem ikka sunnib ja võtab teda endaga retkedele kaasa, aga see ei tähenda, et see lapsele meeldiks või laps seda toas istumisele eelistaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No leidub ju siiski ka lapsevanemaid, kes oma lapsed õuelasteaeda panevad. Vähe küll, aga siiski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eks see ole elektroonikaajastuga seotud, paljudel lastel pole telefonis 4gd, toas ju 99 protsendil eesti kodudes wifi.. aga eks see suhtumine mängib ka oma rolli.. mine võta kinni!

Küsimus oli ju kehalise kasvatuse tunnis ja õppekäikudes, vaevalt, et koolis antakse valida, et kas tahad keka ajal õues joosta või võimlas telefoni näppida.

Kui nüüd koduse elu juurde tulla (mis ei ole üldse selle teemaalgatuse sisu), siis on vanemad varmad lapsi süüdistama ja rääkima, et “mina omal ajal küll olin palju õues”, aga needsamad vanemad ei pane ise tähelegi, et nad ise veedavad suure osa oma vabast ajast ekraanide ees, sealt mugavalt lapsele hüüdes, et mine õue sõpradega mängima.

Õues ei ole enam sõpru, kellega mängida, sest nende sõprade vanemad on samuti oma lastele ekraanid ostnud, sest kui lapsi ei saaks ekraani taha suruda, peaks nendega ise tegelema (ja nendega õue kaasa minema) ega saaks ise rahus ekraane nautida.

(statistika näitab, et väga suur osa inimestest on ekraanidest sõltuvuses, see ei ole minu isiklik arvamus)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis on õuevahetund, probleem on selles, et lastel ei ole absoluutselt kusagil olla ega midagi teha selle ajal. Suur kool, ca 800 õpilast kokku. Natuke asfalti kooli ümber, muruga staadion, mis varsti on porine. Ja siis nad istuvad treppidel, telefonid peos…  Kool nimetab end “liikumakutsuv kool”

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis on õuevahetund, probleem on selles, et lastel ei ole absoluutselt kusagil olla ega midagi teha selle ajal. Suur kool, ca 800 õpilast kokku. Natuke asfalti kooli ümber, muruga staadion, mis varsti on porine. Ja siis nad istuvad treppidel, telefonid peos… Kool nimetab end “liikumakutsuv kool”

Minu kooliajal oli sama lugu, et kuskil polnud olla ega midagi teha. Lihtsalt käsutati kõik need mitusada õpilast õue ja seal me siis lihtsalt passisime seistes, algklasside tüdrukud mängisid kummikeksu. Nutitelefone tol ajal veel polnud.

Muideks, kummikeks on ülihea trenn, ma oma tütardele õpetasin kunagi ja no ei jõua niimoodi vahetpidamata hüpata. Aga lapsena sai ikka hommikust õhtuni karatud. Kahju, et see komme ära on kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis on õuevahetund, probleem on selles, et lastel ei ole absoluutselt kusagil olla ega midagi teha selle ajal. Suur kool, ca 800 õpilast kokku. Natuke asfalti kooli ümber, muruga staadion, mis varsti on porine. Ja siis nad istuvad treppidel, telefonid peos… Kool nimetab end “liikumakutsuv kool”

Minu kooliajal oli sama lugu, et kuskil polnud olla ega midagi teha. Lihtsalt käsutati kõik need mitusada õpilast õue ja seal me siis lihtsalt passisime seistes, algklasside tüdrukud mängisid kummikeksu. Nutitelefone tol ajal veel polnud.

Muideks, kummikeks on ülihea trenn, ma oma tütardele õpetasin kunagi ja no ei jõua niimoodi vahetpidamata hüpata. Aga lapsena sai ikka hommikust õhtuni karatud. Kahju, et see komme ära on kadunud.

Kurb küll, kui lapsed ei oska õues omavahel mängida. Meil ei aega ikka puudu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis on õuevahetund, probleem on selles, et lastel ei ole absoluutselt kusagil olla ega midagi teha selle ajal. Suur kool, ca 800 õpilast kokku. Natuke asfalti kooli ümber, muruga staadion, mis varsti on porine. Ja siis nad istuvad treppidel, telefonid peos… Kool nimetab end “liikumakutsuv kool”

Kahjuks tõesti lapsed enam õuemänge ei oska. Meil polnud ka midagi enamat kui asfalt ja muru, aga mängisime kogu aeg ja mõnuga – haned- luiged, tagumine paar välja, mädamuna jne, jne. Õuemängude kohta on raamat ka välja antud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis on õuevahetund, probleem on selles, et lastel ei ole absoluutselt kusagil olla ega midagi teha selle ajal. Suur kool, ca 800 õpilast kokku. Natuke asfalti kooli ümber, muruga staadion, mis varsti on porine. Ja siis nad istuvad treppidel, telefonid peos… Kool nimetab end “liikumakutsuv kool”

Minu kooliajal oli sama lugu, et kuskil polnud olla ega midagi teha. Lihtsalt käsutati kõik need mitusada õpilast õue ja seal me siis lihtsalt passisime seistes, algklasside tüdrukud mängisid kummikeksu. Nutitelefone tol ajal veel polnud.

Muideks, kummikeks on ülihea trenn, ma oma tütardele õpetasin kunagi ja no ei jõua niimoodi vahetpidamata hüpata. Aga lapsena sai ikka hommikust õhtuni karatud. Kahju, et see komme ära on kadunud.

Kurb küll, kui lapsed ei oska õues omavahel mängida. Meil ei aega ikka puudu…

Mida sa seal külmas ja tuulises tühjas kooliõues selle kümne minutiga ise mängiksid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis on õuevahetund, probleem on selles, et lastel ei ole absoluutselt kusagil olla ega midagi teha selle ajal. Suur kool, ca 800 õpilast kokku. Natuke asfalti kooli ümber, muruga staadion, mis varsti on porine. Ja siis nad istuvad treppidel, telefonid peos… Kool nimetab end “liikumakutsuv kool”

Minu kooliajal oli sama lugu, et kuskil polnud olla ega midagi teha. Lihtsalt käsutati kõik need mitusada õpilast õue ja seal me siis lihtsalt passisime seistes, algklasside tüdrukud mängisid kummikeksu. Nutitelefone tol ajal veel polnud.

Muideks, kummikeks on ülihea trenn, ma oma tütardele õpetasin kunagi ja no ei jõua niimoodi vahetpidamata hüpata. Aga lapsena sai ikka hommikust õhtuni karatud. Kahju, et see komme ära on kadunud.

Kurb küll, kui lapsed ei oska õues omavahel mängida. Meil ei aega ikka puudu…

Mida sa seal külmas ja tuulises tühjas kooliõues selle kümne minutiga ise mängiksid?

Kõiki neid mänge, mida lapsena päevad otsa õues mängisime. Oli ikka sama tuuline ja tühi, aga piisas mängukaaslastest. Kurb, et tänapäeva lapsed ei oska enam mängida. Ringid-trennid, eelkool juba lasteaias, lisaks nutiseadmed. Ja mänguoskus kaob.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetki ühest reaalsest koolist:
Üks lapsevanem tõstatas probleemi, et kehalise tund ei tohiks õues toimuda, sest parasjagu oli oktoober ning õues oli +5° sooja. Tema meelest oli see liiga külm õues spordi tegemiseks. Suusatund on ilmselt ta õudusunenägu.
Teine lapsevanem saatis järjekindlalt lapse sügisel talvejopega kehalise tundi, kuigi õpetaja oli kordivalt e-Kooli kirjutanud, et antud riietus on liiga soe praeguse ilma jaoks. Pea igaüks saab aru, et staadionil plusskraadidega ringi joostes hakkab selliselt ülepakituna paari minutiga lihtsalt liiga palav.
Kolmas lapsevanem leidis, et lapsi ei tohiks panna kätekõverdusi tegema staadionil kui õues on sadanud just vihma, sest sellised tingimused on ebainimlikud. Õues oli soe maikuu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värsket õhku ja liigutamist vajavad nii lapsed kui täiskasvanud. Kõik õpetajad võiksid samuti vahetunniks õue minna ja seal mänge kaasa teha, see aitaks ka lapsi mootiveerida. Aga õue läheb ainult eelnevalt kindlaks määratud korrapidaja-õpetaja, samas kui teised õpetajad istuvad mõnusalt toas ja joovad kohvi. Miks me eeldame, et lapsed peaksid tegema midagi, mida me ise teha ei taha?

Sama on õues peetava kehalise kasvatuse tunniga (mille mina isiklikult vägagi heaks kiidan) – kui paljud täiskasvanud mitu korda nädalas õues sportimas käivad? Mitte just ülearu paljud. Enamik ei spordi isegi siseruumis, vaba aeg veedetakse ekraanide taga.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga õue läheb ainult eelnevalt kindlaks määratud korrapidaja-õpetaja, samas kui teised õpetajad istuvad mõnusalt toas ja joovad kohvi.

Või siis näiteks sätivad järgmiseks tunniks valmis töövahendeid, paljundavad midagi, räägivad mõne õpilasega, peavad koridorides korda, käivad tualetis, valvavad oma klassi sööklas jne. Ja isegi kui õpetaja joob tassikese kohvi ühes vahetunnis, siis ta võib seda teha. Või õpetaja peab olema imeinimene, kes on ilma ühegi puhkepausita terve päeva rakkes?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis on õuevahetund, probleem on selles, et lastel ei ole absoluutselt kusagil olla ega midagi teha selle ajal. Suur kool, ca 800 õpilast kokku. Natuke asfalti kooli ümber, muruga staadion, mis varsti on porine. Ja siis nad istuvad treppidel, telefonid peos… Kool nimetab end “liikumakutsuv kool”

Oi, meil on ka “liikumakutsuv kool!”.

Viimased 3 aastat pole isegi spordipäevi tehtud. Koolis alla 300 lapse.

Kehalise tunnid pakuvad meie lastele küll hiigelpalju rõõmu. Teistele lastele mitte eriti palju. Üldjuhul toimuvad tunnid õues, ka siis, kui pussnuge alla tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis on õuevahetund, probleem on selles, et lastel ei ole absoluutselt kusagil olla ega midagi teha selle ajal. Suur kool, ca 800 õpilast kokku. Natuke asfalti kooli ümber, muruga staadion, mis varsti on porine. Ja siis nad istuvad treppidel, telefonid peos… Kool nimetab end “liikumakutsuv kool”

Oi, meil on ka “liikumakutsuv kool!”.

Viimased 3 aastat pole isegi spordipäevi tehtud. Koolis alla 300 lapse.

Kehalise tunnid pakuvad meie lastele küll hiigelpalju rõõmu. Teistele lastele mitte eriti palju. Üldjuhul toimuvad tunnid õues, ka siis, kui pussnuge alla tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest külma tuulega läheb nina tatisels ka siis ei lubata enam kooli tulla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis koolides oleks pidanud maast-madalast tegema nii nagu Soome koolides- vahetundide ajal ei jää keegi siseruumidesse, vahet pole mis ilm väljas. Õpetajad valvavad vahetustega lapsi õues.
See mulle meeldib Soome koolide juures väga, et lapsed vahetunnis jooksevad, kiiguvad, mängivad õues.
Mäletan oma kooliajast, et algklassi õpilastel oli keelatud vahetunnis õue minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Lapsevanemad ei taha, et lapsed õues käivad