Esileht Koolilaps Lapsevanemad ei taha, et lapsed õues käivad

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Lapsevanemad ei taha, et lapsed õues käivad

Postitas:
Kägu

Ei taha jah. Põhjus lihtne, sest vihmaga ollakse ka õues ja üksikvanemana ei jõua ma õppeaastal pidevalt uusi tosse osta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps  nautis õues olekut ja õues tegevusi enne kooli ja ka kooli ajal, aga ikkagi  tekkis koolis mõnikord TA viidatud mõnedes kohtades tõrge.

Kooli vahetunnis ei läinud ta mingil ajal enam õue. Garderoobi  läks  kaks kitsast treppi läbi mille edasi-tagasi peaksid ülerahvastatud koolis kõik jõudma lühikesel vaheajal välja ja tagasi (ja kindlasti pidi vahetama jalanõud õue minekuks, isegi, kui riideid ei pane). Õpetajad lajatasid märkuseid , kui lapsed õuest peale kooli kella tundi jõudsid (küll välja pakutud variandid, et õues heliseks mingi eelkell, aga seda käiku ei lastudki). Hoovis polnud tegelikult sisuliselt tegevusvariante (ikka see mida ise tekitad jooksu, või kui oma rattaga koolis ,siis ratta või palliga).

Kehalises oligi neil palju aastaid suures osas õues, sest sise sprodisaali neil isegi ei olnud. Kui aga talviste aladega isegi soodsa ilma korral õues ei tegeleta vaid ikka jooksud jms sügise ja kevade tegemised, siis ilmselt  tüdineb nii mõnigi õpilane sellisest õuekehalisest ka. Praegu jälle kuulda et mingi palats ei vasta “veel” nõuetele (pole vist remonttööd pidulikult avatud)  ja seal ei saa kehalist läbi viia ja toimuvad kehalised siis jälle mingis asendatud tegevuses.

Mu lapsel oli küll  (siiamaani)nii äge klassijuhataja ja ägedad õppekäigud, et lapsed läksid hea meelga ja kiitsid (isegi kui tekkis kellelgi möödapanekuid riietusega uskudes ilmateadet või mõne iseenese tarkust). Ainukesi “pirtutamisi” kuulsin sellistele “õppekäikudele”, mis surutud koolipäeva sisse mingiks tunniks paariks ja pidid pärast jälle õigeaegselt järgmises koolitunnis olema, tassima kaasas mitmeid variante riietusi ja mõtlema, kus ja kuidas ruumipuuduses vaevlevas koolis neid hoistada.  Kes  ikka naudib sellist tihedaks lükatud tegevusi ja paanilisi kiirustamisi. Ei jõua ühes ega teisses süveneda ja nautida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust võiks olla koolis üks pikema õuevahetund, selle 10-15 minutiga ei jõuagi uude klassi koolikoti ära viia, siis garderoobi jalatseid vahetama (jopet selga panema), siis õue ja siis jälle garderoobi ja siis  klassi tagasi. Teiseks – õues peaks olema ka midagi teha,- kui on 3 kiike – siis 3  last kiiguvad ja ongi kõik.  Omal ajal olin suures koolis – 4 paralleelklassi, kus ikka 35+ õpilast oli, siis mingi hetk lubati sisejalatsitega õue, siis oli rahvast õues oluliselt rohkem. Muidu tõukle seal garderoobis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Lapsevanemad ei taha, et lapsed õues käivad