Esileht Koolilaps Lapsevanemad – kas vihkate seda koduõpet… või armastate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 104 )

Teema: Lapsevanemad – kas vihkate seda koduõpet… või armastate?

Postitas:

Selline küsimus ongi. Kas see on Teie jaoks “hakkama saamine”, “üle elamine”, ootus tavapärase elu kiireks naasmiseks või: areng, uued vaated, “põnev väljakutse”, silmaringi avardamine, teistmoodi lähenemine, individuaalsuse arvestamine? Või ükskõik, mis muu vaatenurk/olukord see Teie jaoks on? Arutleme! Mis oleks Teie lapse jaoks ideaalne variant? Milline on tema iseloom?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgem täpsed: see ei ole koduõpe. See on kodune kaugõpe, IÕK järgi koduõppijad (vanema soovil või tervise tõttu) niimoodi tunniplaani järgi kodus ei õpi. Mina olen muidu rahul, laps saab hommikul natuke magada (enamikul päevadel), samas ta kipub edasi lükkama ülesandeid, millel pole kindlat tähtaega antud. Aga eks ta harjub. Kuuendikul ei pea enam ka kõrval istuma.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeldib. 8. ja 12. klass palju rohkem motiveeritud.Sobib, et kool ei rakenda ajaliselt tunniplaanijärgset mõtlemiskohustust.
Tööde esitamiseks on olenevalt õpetajast ajavahemik 12st 19ni.
Iseseisvat mõtlemist ja kirjutamist, analüüsimist, materjali otsimist on rohkem.
Tagasisidestatakse rohkem kui tavaliselt.
Hetkel on veel veidi segadus erinevate keskkondade vahel orienteerumisega – üks õpetaja teeb nii, teine naa. E-kool, google classroom ja drive, meilivahetus, opiq ja midagi oli veel.

Ma loodan, et see kogemus annab tõuke vähemalt gümnaasiumi osas õppevormi muuta ning terve kursuse klassiruumitundide kohustuse asemel hakatakse kasutama rohkem just iseseisvat õpet, seminare, praktikume.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka kuidagi lihtsalt see asi paika loksunud. Poisid 9. klass ja 2.klass. Kui hommikul ärkan, on nad juba oma arvutite taga ja Stuudium lahti, oh üllatust! Üheksandik on alati iseseisev olnud ja abi ei vaja, aga oma 9-aastast olen küll seni alahinnanud. ???? Ta võtab oma koolitöid nii iseenesestmõistetavalt ja saabki ise hakkama, õpetaja tagasiside on ka siiani väga hea olnud. Kool on mõistlik, õpikeskkonnad on valitud sellised, et hindamiseks ei pea esitama mingeid videoid ega fotosid, vähemalt algklassis mitte. Olen selle eest õpetajatele tänulik.

Usun ka, et see mõjub pikas plaanis hästi nii lastele kui ka ühiskonnale. Leidlikkus, et kuidas väga palju saab tegelikult kaugjuhtimise teel ära teha ja tagumikutunnid pole enam nii olulised.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub vist koolidest.
ise tegelikult ootan ja loodan, et ülikoolide õppejõud ka lõpuks e-tööd tegema hakkaksid, kasvõi 30% sellest mahust, mis kooliõpetajad praegu teha vehklevad.
proovi sa siis lapsevanemana hoida noorema õpimotivatsiooni, kui too kõrvalt näeb, et vanema venna “koduõpe” tähendab täielikku luuslanki: väiksemal oli esmaspäeval e-kool paksult koduülesandeid täis, tudengil tekkis 1.test moodlesse alles teisipäeva pärastlõunaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks õudus. Mul on üks laps paras lohe ja teeb vaid siis, kui kogu aeg seljas elada. Ise töötan kodus – ala selline, et tempo selle viirusejamaga hullumeelne. Paneme kõik ületunde teha meeletu intensiivsusega. Samal ajal mees tegeleb lastega. Ohissand, ei suuda lihtsalt seda varsti rohkem taluda. Nad vaidlevad, kaklevad, õiendavad, asjad ei tööta, kõike nad ei oska (mees kõiki keeli ei räägi) ja minu stressitase hüppab üles, sest peaksin appi minema, aga ei saa, sest tempo on peal ja väike silmapaus kulub infoga tutvumiseks. Infot tuleb hetkel hunnikutes, lademetes, kiirkorras viskad pilgu peale ja lased edasi. Ja jälle kuulen teisest toast vingumist, kuidas kõik on nõme. Õnneks väga õpetlik kogemus – meie lastel pole vaja mitte niivõrd koolitarkust, kuivõrd virisemisvastast koolitust. Hulluks ajab!

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on plusse, on miinuseid, olenev lapse vanusest. lohe on tublim kui arvasin, koolis ülitubli on vastupidi – lohemaks muutunud. ju siis mõnele on vaja rahulikumat tempot ja teine vajab orav rattas olemist, muidu valgub laiali….
aga kõige rohkem vihkan seda kokkamist….
aga kokkuvõtteks – kui see nüüd lõputult ei kesta, siis väga huvitav ja vajalik kogemus.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 23:16; 20.03 18:02; 20.03 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem armastan.
Mu lapsed on algklassides ja õppimine ei ole keeruline, iga päev 2-3 aines ülesandeid jäetud.
Siiani on veel kõik uudne ja lahe – videote tegemine, pildistamine. Seda meeldib neile nagunii teha ja motiveerib neid isegi kohe hommikul alustama, et saaks kiiremini filmima ja pildistama.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikvanem, laps algklassis ja pikad tööpäevad, arvutit lapswl pole, ligipääs puudub õppimisele…vihkan

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhimõtteliselt ma naudin oma kolme lapse õpetamist, see ei ole mulle raske, nende erinevate digikeskkondadega tutvumine on huvitav, oma lastele ahaa-efekti tekitamine on huvitav. Mu lapsi ei ole keeruline õpetada. Mulle meeldiks ka nendega koos võimelda, loodust tundma õppida jne.

Aga ma tegelikult ei naudi seda lihtsalt põhjusel, et kolme lapse peale tuleb neid küsimisi ja abivajamisi ( eriti esimese klassi lapsel) nii palju et mind närib kohutav mure oma palgatöö pärast. Olen projektipalgal ja kui oma ülesandeid ei täida ( mis on tehtavad teoreetiliselt kodus kaugtööna) siis peaksin kogu kahe aasta palga tagasi maksma. Seega nautimist talistab kohustus leida aega palgatöö jaoks.see palgatöö paraku eeldab süvenemist.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 08:37; 19.03 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On plusse ja miinuseid, meil läks ikka aega, kui kõik klappima hakkas, kõik õiged asjad said arvutisse tõmmatud jne. Laps teeb osa aineid ise, osade jaoks küsib abi, praktika on näidanud, et parem küsigu enne, kui on juba hilja. Mõni asi on ka enda jaoks uus ja põnev, et õpid koos lapsega.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 08:40; 24.03 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armastan loomulikult. Ei pea last ja ennast kell 6 hommikul üles ajama. Eilse päeva jooksul tuli ka teade, et esimese 2 nädala jooksul hindeid ei panda ja juba pandud hinded kustutatakse (tänan Reps sekkumast!). Kuna striimingus ja online töödes esines ka nii palju tõrkeid osadel lastel, siis sellised tööd lõpetatu ka ära. Kui enne käis kellaaja peale rabamine, siis nüüd lubati ka pikemaid tähtaegu tööde saatmiseks.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 08:41; 24.03 23:19; 25.03 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga suur väljakutse on. Peaaegu vihkan juba. Elame lapsega kahekesi. 1. klassi laps, koolis väga püüdlik ja tubli, kunagi probleeme pole. Nüüd algab iga hommik pisaratega ja pahandamisega, et nõme, mõttetu, tal ei tule välja, ta ei hakkagi oskama jne. Läheb nii kurjaks, et üritab pliiatsit pooleks murda 🙁 Kiidan ja motiveerin ja lohutan, nagu oskan, aga ressursid hakkavad endalgi otsa saama ja hommikuti juba ärgates lähen eesootava osas pingesse. Alati ei taha kiitmist ka, kurjustab minuga, et ma ei segaks. Kui midagi läheb viltu ja leebelt tähelepanu juhin, järgneb sellele alati vihahoog ja nutt.

Selle kõrvalt enda tööd on võimatu teha, olen juba käega löönud. Saab, mis saab. Tahaks ise ka nutta.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile sobib väga! Laps on ammu igatsenud koduõpet. Olen teda väikesest peale õpetanud-kasvatanud iseseisvaks. Saab väga hästi hakkama, samas peab pingutama. Laps on kohusetundlik, põhjalik, ei ole üliandekas. See, et saab kõike omas tempos teha, on suurim pluss. Varem ütles, et tundides on vaid 10 minutit õppimist, muu on aja raiskamine. Meeldib, et saame palju koos olla ja suhelda.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 08:46; 19.03 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga suur väljakutse on. Peaaegu vihkan juba. Elame lapsega kahekesi. 1. klassi laps, koolis väga püüdlik ja tubli, kunagi probleeme pole. Nüüd algab iga hommik pisaratega ja pahandamisega, et nõme, mõttetu, tal ei tule välja, ta ei hakkagi oskama jne. Läheb nii kurjaks, et üritab pliiatsit pooleks murda ???? Kiidan ja motiveerin ja lohutan, nagu oskan, aga ressursid hakkavad endalgi otsa saama ja hommikuti juba ärgates lähen eesootava osas pingesse. Alati ei taha kiitmist ka, kurjustab minuga, et ma ei segaks. Kui midagi läheb viltu ja leebelt tähelepanu juhin, järgneb sellele alati vihahoog ja nutt.

Selle kõrvalt enda tööd on võimatu teha, olen juba käega löönud. Saab, mis saab. Tahaks ise ka nutta.

Meenutab minu last 1.klassis. Tahtis kõike vaid väga hästi teha. Nuttis, lohutasin. Varu kannatlikkust! Sellest on välja kasvanud põhjalikkus, teeb asju hästi, midagi ei jäta ripakile.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 08:46; 19.03 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist olen ainus, kes sellesse teemasse põhjalikult ei süvene. Kodukontori võimalust pole, töökoormus on hüppeliselt suurenenud ja kui õhtul 22:30 koju jõuan (peale 13h pikkuseks veninud tööpäeva), siis mingist õppetegevusest ei taha kuuldagi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 09:18; 24.03 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju positiivset. Niipalju keskkondasid, millega lapse õppimist huvitavamaks muuta ja millest ma midagi ei teadnud.
Mina aitan ainult niipalju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aitab kohe hästi last iseseisvamaks muuta. Väga hästi olen enda lapse nõrgad kohad ära näinud (osaliselt täielik üllatus).
Õpetajate nõudmised on ka mõistlikud.

Ühesõnaga mõne kuu aastas võiks vabalt niimodi õppida. Ise ma sellist kava muidugi kokku panna ei suudaks. Kiidaks kohe enda lapse õpetajaid. Teevad ikka suure töö ära koolis.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 09:30; 25.03 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle põhimõtteliselt meeldib oma last kodus õpetada, aga pean tunnistama, et õpiülesandeid tuleb liiga palju ja ei ole reaalne, et tööl käivad vanemad selle kõigega hakkama saavad, puht ajaliselt juba. Uus teema tuleb ju ikkagi läbi võtta. Lisas on minu lapsel keskendumisraskus ja ta ei tee mitte ühtki liigutust, kui mind kõrval pole…. ülesandeid on aga lehekülgede viisi. Lisaks mingid uurimisülesanded ja päeviku pidamised ja kohustuslik kirjandus. Seega ma AINULT istungi ta kõrval. Mul on väiksemad lapsed ju ka veel olemas.
Õpetajad võiks siiski natukene pidurit tõmmata.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Armastan. Tegelikult isegi vedas. Muidu oleks laps operatsiooni järel just kooli pidanud minema, aga nüüd oleks justkui spetsiaalselt talle tehtud koduõpe. 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VIHKAN!

Töötan haiglas, stress on metsik, mees samuti. Kodus on 2 koolilast, kes oma õppimistega ise hakkama ei saa. Õpetajad eeldavad, et lapsed suudavad ise filmida, pildistada, salvestada. Ei suuda, ülesanded on arusaamatult rasked ja keerulised. Õpime iga õhtu peale meie tööpäeva kella 22-23ni. Eile lihtsalt nutsin ennast magama. Ma ei saa aru mis on sellise arutu lapsevanemate tapmise mõte, kas koolisüsteem kukuks selleks paarist nädalast kokku??? Hetkel, kui me võitmele, et varsti suur osa meie rahvast maha pole surnud peame me tegema mingeid kuradi salvestamisi ja lindistusi!!! Lõpetage ära, ärge nõrgestage meie laste ja lapsevanemate immuunsust selle stressiga, KÕIK VANEMAD EI SAA OLLA KODUSED!
Peatage maakera, ma tahan maha minna.

+29
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.03 12:09; 19.03 13:37; 20.03 13:20; 20.03 20:02; 21.03 22:19; 24.03 15:09; 30.03 11:03; 06.04 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu introvert üheksandik ütleb et talle sobib. Teisel päeval korra arvas, et varsti võiks kooli tagasi minna.Täna aga mainis et talle meeldib üksi nokitseda.
Paneb kella umbes 09:30 helisema ja ausalt öelda õpib 10-12 tundi. Võtab järjest.Väe võimuga sunnin pause tegem ja ka õue tuleb sundida. Loodetavasti ei veni olukord väga pikaks, sest sellistel omaette hoidvatel on niigi keeruline sotsellu lisanduda.
Halb tundub see, et osad õpetajad ei saa väga hästi hakkama. Näiteks matemaatika. On lihtst antud ülesanded, mida teha, aga kui ei oska v pole nö õppinud veel seda, siis pole kuskilt abi võtta.Vanad õpetajad ei tee videokonsultatsioone. Samamoodi geograafias. Tuleb täita tabelit ja siis laadida veebikeskonda. Tabel aga oskamatult koostatud ja pole võimalik täita.
Loodan et punnitab ja saab hakkama ja kogemuse võrra rikkam. Õhutan õpetajatele kirjutama ja abi pinnima. Ta selles nõrk, aga elus läheb vaja.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.03 12:10; 21.03 10:50; 26.03 09:47; 27.03 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niijanaa. Meeldib, et on antud oma tempo. Hommikuti saab rahulikult võtta, laps otsustab ise, mis järjekorras ja mida õppida.
Ei meeldi: tuleb välja, et ka minu laps läheb tagasilöökide ja mitteoskamise peale endast välja, nutt kurgus, õppematerjalide poole ei vaata, kui püüan aidata. Samal ajal nõuab tähelepanu 1,5-aastane, kes muutub kohe armukadedaks, kui püüan ta mängima jätta ja suurema õppetöösse süveneda. Mõned töökäsud ei ole arusaadavalt püstitatud, täna just tegime ühe kodutöö valesti, tagasiside, et tee uuesti. Lapsel jälle tuju 0-is, mina ka täpselt ei tea, mis vaja teha…. 3. klassiga tegemist.

Kui see asi suveni kestab, siis vajan küll pärast psühhiaatrit.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 12:31; 19.03 12:38; 20.03 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 12:31; 19.03 12:38; 20.03 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VIHKAN!

Töötan haiglas, stress on metsik, mees samuti. Kodus on 2 koolilast, kes oma õppimistega ise hakkama ei saa. Õpetajad eeldavad, et lapsed suudavad ise filmida, pildistada, salvestada. Ei suuda, ülesanded on arusaamatult rasked ja keerulised. Õpime iga õhtu peale meie tööpäeva kella 22-23ni. Eile lihtsalt nutsin ennast magama. Ma ei saa aru mis on sellise arutu lapsevanemate tapmise mõte, kas koolisüsteem kukuks selleks paarist nädalast kokku??? Hetkel, kui me võitmele, et varsti suur osa meie rahvast maha pole surnud peame me tegema mingeid kuradi salvestamisi ja lindistusi!!! Lõpetage ära, ärge nõrgestage meie laste ja lapsevanemate immuunsust selle stressiga, KÕIK VANEMAD EI SAA OLLA KODUSED!

Peatage maakera, ma tahan maha minna.

Võta laps nädalavahetusel ette, mina olen kaks päeva treeninud lapsi ja isegi esimese klassi laps pärast kümnendat korda suudab lõpuks neid videosid ja fotosid oma telefonis teha, ja G-mailis õpetajale saata. Muidu olen nõus, minul on küll laps aidatud, aga kolm päeva pole saanud tööd teha ja olen ka närvis.

Aga tegelikult on meie laste õpetajad väga vastutulelikud ja vajadusel nõus nii, et laps helistab õpetaja telefonile ja õpetaja samm-sammult aitab. Kuna enamikel on vanemad kodus abiks, siis nende paari lapsega jõuab õpetaja telefoni teel vestelda küll.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 08:37; 19.03 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

8. klassi laps ja gümnasist õpivad ise, neil tundub kõik sujuvat ja meeldib ka, va. asjaolu, et sõpradega päriselt ei saa kohtuda. 2. klassi lapsel on ülesandeid pigem vähe ja ta saab nendega üsna kiiresti hakkama, kui veidi kõrval seletan. Liigagi kiiresti tegelikult – just joonistas 10 minutiga mingi kunstitöö, mida peaks põhimõtteliselt täna ühes tunnis alustama ja homme lõpetama. Ma ei teagi, suht lohakalt oli tehtud muidugi, aga ma ei viitsinud ka õiendama hakata, et tehku uuesti, aeglasemalt ja korralikumalt.
Samas mu põhitöö, mida hetkel kodust teen, siiski kannatab, kuna pean vahepeal süüa tegema jms.
Kokkuvõttes – suuremate ja motiveeritud laste puhul töötab see minu meelest väga hästi, väiksemate ja vähem motiveeritute puhul mõistagi halvemini.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 12:43; 19.03 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VIHKAN!

Töötan haiglas, stress on metsik, mees samuti. Kodus on 2 koolilast, kes oma õppimistega ise hakkama ei saa. Õpetajad eeldavad, et lapsed suudavad ise filmida, pildistada, salvestada. Ei suuda, ülesanded on arusaamatult rasked ja keerulised. Õpime iga õhtu peale meie tööpäeva kella 22-23ni. Eile lihtsalt nutsin ennast magama. Ma ei saa aru mis on sellise arutu lapsevanemate tapmise mõte, kas koolisüsteem kukuks selleks paarist nädalast kokku??? Hetkel, kui me võitmele, et varsti suur osa meie rahvast maha pole surnud peame me tegema mingeid kuradi salvestamisi ja lindistusi!!! Lõpetage ära, ärge nõrgestage meie laste ja lapsevanemate immuunsust selle stressiga, KÕIK VANEMAD EI SAA OLLA KODUSED!

Peatage maakera, ma tahan maha minna.

Aga kui see kõik ei kesta vaid paar nädalat? Kui kestab kuu aega!?! Tahad, et terve kuu jagu su laps ei saks haridust? Tahad, et koolivaheaeg algaks juulis?
Mõtle ka, mis soga sa ajad!
Ja siis veel see nõme lõpulause su postituses… Öäk!

0
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 13:02; 19.03 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad eeldavad, et lapsed suudavad ise filmida, pildistada, salvestada. Ei suuda, ülesanded on arusaamatult rasked ja keerulised.

Filmimise ja pildistamise ja salvestamise õpib sellel tasemel, nagu kooli jaoks vaja on, ehk ühe päevaga siiski ära. Ehk see stress peaks ajaga leevenduma. Filmimine on neist vast kõige raskem, eriti üksi. Kui aga ülesanne on raske ja keeruline, siis saab ju suhelda ometi klassikaaslaste ja õpetajaga. Õpetajal on ju vähemalt meiliaadress olemas, kuhu kirjutada, kui ta mingis interaktiivses keskkonnas ei suhtle.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.03 13:06; 20.03 11:30; 20.03 13:50; 20.03 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui see kõik ei kesta vaid paar nädalat? Kui kestab kuu aega!?! Tahad, et terve kuu jagu su laps ei saks haridust? Tahad, et koolivaheaeg algaks juulis?
Mõtle ka, mis soga sa ajad!
Ja siis veel see nõme lõpulause su postituses… Öäk!

Soga? Öäk? Kas sa ei saa tõesti aru, et see ema on hetkel äärmuseni kurnatud, vastutustundliku inimesena üritab küll kõigest hingest hakkama saada, aga tema võimetel on ju ka piirid?
Jah, sellises olukorras oleks ma kindlasti pigem rõõmus, kui teatataks, et koolivaheaeg algab juulis või minupoolest jääb üldse ära.

+25
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 12:43; 19.03 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui see kõik ei kesta vaid paar nädalat? Kui kestab kuu aega!?! Tahad, et terve kuu jagu su laps ei saks haridust? Tahad, et koolivaheaeg algaks juulis?

Mõtle ka, mis soga sa ajad!

Ja siis veel see nõme lõpulause su postituses… Öäk!

Soga? Öäk? Kas sa ei saa tõesti aru, et see ema on hetkel äärmuseni kurnatud, vastutustundliku inimesena üritab küll kõigest hingest hakkama saada, aga tema võimetel on ju ka piirid?

Jah, sellises olukorras oleks ma kindlasti pigem rõõmus, kui teatataks, et koolivaheaeg algab juulis või minupoolest jääb üldse ära.

Olen selle eelmise postituse autor. Jah, minu pärast võiks koolivaheaeg alati juulis, lisaks veel aprilli vaheaeg võiks ära jääda. Või usud sa, et sellisel kujul koduõppel, kui lapsed on üksi kodus (pean silmas algklassi lapsi) on mingi kvaliteet? Mida nad seal nii väga omandavad? Ma olen endiselt arvamusel, et me ei peaks praegu ennast sellise asjaga tapma, vaid keskenduma ellujäämisele muus osas.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.03 12:09; 19.03 13:37; 20.03 13:20; 20.03 20:02; 21.03 22:19; 24.03 15:09; 30.03 11:03; 06.04 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VIHKAN!

Töötan haiglas, stress on metsik, mees samuti. Kodus on 2 koolilast, kes oma õppimistega ise hakkama ei saa. Õpetajad eeldavad, et lapsed suudavad ise filmida, pildistada, salvestada. Ei suuda, ülesanded on arusaamatult rasked ja keerulised. Õpime iga õhtu peale meie tööpäeva kella 22-23ni. Eile lihtsalt nutsin ennast magama. Ma ei saa aru mis on sellise arutu lapsevanemate tapmise mõte, kas koolisüsteem kukuks selleks paarist nädalast kokku??? Hetkel, kui me võitmele, et varsti suur osa meie rahvast maha pole surnud peame me tegema mingeid kuradi salvestamisi ja lindistusi!!! Lõpetage ära, ärge nõrgestage meie laste ja lapsevanemate immuunsust selle stressiga, KÕIK VANEMAD EI SAA OLLA KODUSED!

Peatage maakera, ma tahan maha minna.

Aga kui see kõik ei kesta vaid paar nädalat? Kui kestab kuu aega!?! Tahad, et terve kuu jagu su laps ei saks haridust? Tahad, et koolivaheaeg algaks juulis?

Mõtle ka, mis soga sa ajad!

Ja siis veel see nõme lõpulause su postituses… Öäk!

Täiskasvanud inimene käratab teisele inimesele nii inetult? Häbi sul olgu!

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 104 )


Esileht Koolilaps Lapsevanemad – kas vihkate seda koduõpet… või armastate?