Esileht Koolilaps Lapsevanemad – kas vihkate seda koduõpet… või armastate?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 104 )

Teema: Lapsevanemad – kas vihkate seda koduõpet… või armastate?

Postitas:

Aga kui see kõik ei kesta vaid paar nädalat? Kui kestab kuu aega!?! Tahad, et terve kuu jagu su laps ei saks haridust? Tahad, et koolivaheaeg algaks juulis?

Mõtle ka, mis soga sa ajad!

Ja siis veel see nõme lõpulause su postituses… Öäk!

Soga? Öäk? Kas sa ei saa tõesti aru, et see ema on hetkel äärmuseni kurnatud, vastutustundliku inimesena üritab küll kõigest hingest hakkama saada, aga tema võimetel on ju ka piirid?

Jah, sellises olukorras oleks ma kindlasti pigem rõõmus, kui teatataks, et koolivaheaeg algab juulis või minupoolest jääb üldse ära.

Olen selle eelmise postituse autor. Jah, minu pärast võiks koolivaheaeg alati juulis, lisaks veel aprilli vaheaeg võiks ära jääda. Või usud sa, et sellisel kujul koduõppel, kui lapsed on üksi kodus (pean silmas algklassi lapsi) on mingi kvaliteet? Mida nad seal nii väga omandavad? Ma olen endiselt arvamusel, et me ei peaks praegu ennast sellise asjaga tapma, vaid keskenduma ellujäämisele muus osas.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 13:02; 19.03 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikvanem, laps algklassis ja pikad tööpäevad, arvutit lapswl pole, ligipääs puudub õppimisele…vihkan

Jumal hoidku, mida sa vingud. Koolilapse vanusesse jõudes on elementaarne, et lapsel on arvuti kasutamise võimalus. Ammu oleks võinud selle soetada, ka enne praegust koduõpet ju olid õppematerjalid, kodused ülesanded jne e-kooli vahendusel saadaval. Ta siis ootas, kuni sa koju jõudsid? Midagi pole ju muutunud põhimõtteliselt. Pealegi laenutavad koolid praegu abi vajavatele lastele arvuteid.

Säti oma elu palun vajadustele vastavaks ja lõpeta hädaldamine.

+7
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 19:30; 19.03 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule see koduõpe küll täitsa meeldib. Laps algklassides ja on juba 2. nädal koduõppel. Esimesed päevad olid raskemad, laps helistas mulle mitu korda ja palus abi, mõne ülesande saatis meiliga ülevaatamiseks (olin tööl). Aga nüüd on juba iseseisvam, abi küsib alles siis, kui õpetaja on palunud parandusi teha, aga laps ei saa aru, mis valesti on. Nüüd olen ise ka kodukontoris ja päeval paar korda käib mõnda asja küsimas.

Ja tegelikult esmane kontakt peaks lapsel õppimisega seoses olema õpetaja, kellelt abi küsida (e-kooli sõnum, e-mail, chat vms). Vanemad võib-olla võtavad liiga isiklikult seda koduõpet. See on siiski lapse ülesanne ja ametlik abistaja on õpetaja.

Üldiselt ma arvan, et koduõpe suurendab õpetajate väärtustamist. Õpetajal on ju 20-30 erineva tempo, isiksuse ja taustaga last korraga klassis, kes vajavad tähelepanu. Ja et õpetaja selgitamine on vajalik ja väärtuslik ja koolis käimine tähtis.

Mulle meeldib näha, kui iseseisev nüüd laps on ja arvutikasutusoskus on paranenud (mängides telefoniekraanil näpu lohistamine ei ole eriline oskus). Olen rahul.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui see kõik ei kesta vaid paar nädalat? Kui kestab kuu aega!?! Tahad, et terve kuu jagu su laps ei saks haridust? Tahad, et koolivaheaeg algaks juulis?

Mõtle ka, mis soga sa ajad!

Ja siis veel see nõme lõpulause su postituses… Öäk!

Soga? Öäk? Kas sa ei saa tõesti aru, et see ema on hetkel äärmuseni kurnatud, vastutustundliku inimesena üritab küll kõigest hingest hakkama saada, aga tema võimetel on ju ka piirid?

Jah, sellises olukorras oleks ma kindlasti pigem rõõmus, kui teatataks, et koolivaheaeg algab juulis või minupoolest jääb üldse ära.

Olen selle eelmise postituse autor. Jah, minu pärast võiks koolivaheaeg alati juulis, lisaks veel aprilli vaheaeg võiks ära jääda. Või usud sa, et sellisel kujul koduõppel, kui lapsed on üksi kodus (pean silmas algklassi lapsi) on mingi kvaliteet? Mida nad seal nii väga omandavad? Ma olen endiselt arvamusel, et me ei peaks praegu ennast sellise asjaga tapma, vaid keskenduma ellujäämisele muus osas.

Mulle tundub, et osades koolides pingutatakse selle koduõppega ikka väga üle. Nagu et nui neljaks, lapsed peavad praegu õppima mitte samapalju, vaid veel kõvasti rohkem kui nad tavaolukorras teeks? No ei pea õpetaja nägema filmi laste igast liigutusest. Las lapsed loevad juturaamatuid, veidi ka kooliõpikuid, täidavad natuke tavapärast töövihikut jne.

Aga ei ole vaja, et tingimata toimiksid tavapärased kehalise, käsitöö ja laulmise tunnid – mitte midagi ei juhtu, kui nendega vahe sisse jääb. Kehalise asemel võiks olla soovitus iga päev korra ka õue minna jalutama-mängima, käsitöö asemel püüdku ema kõrval söögitegemist õppida (kasvõi nädalavahetusel) muusikaõpetuses kuulaku erinevat stiili muusikat youtube vms vahendusel.

Igatahes müts maha nende ees, kes praegu haiglates töötavad ja selles hullumajas hakkama peavad saama, ja jõudu sulle ka. Ma arvan, et ka siis ei ole maailmalõpp, kui sinu laste mõned kooliülesanded lihtsalt tegemata jäävad praegu.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule see koduõpe küll täitsa meeldib. Laps algklassides ja on juba 2. nädal koduõppel. Esimesed päevad olid raskemad, laps helistas mulle mitu korda ja palus abi, mõne ülesande saatis meiliga ülevaatamiseks (olin tööl). Aga nüüd on juba iseseisvam, abi küsib alles siis, kui õpetaja on palunud parandusi teha, aga laps ei saa aru, mis valesti on. Nüüd olen ise ka kodukontoris ja päeval paar korda käib mõnda asja küsimas.

Ja tegelikult esmane kontakt peaks lapsel õppimisega seoses olema õpetaja, kellelt abi küsida (e-kooli sõnum, e-mail, chat vms). Vanemad võib-olla võtavad liiga isiklikult seda koduõpet. See on siiski lapse ülesanne ja ametlik abistaja on õpetaja.

Üldiselt ma arvan, et koduõpe suurendab õpetajate väärtustamist. Õpetajal on ju 20-30 erineva tempo, isiksuse ja taustaga last korraga klassis, kes vajavad tähelepanu. Ja et õpetaja selgitamine on vajalik ja väärtuslik ja koolis käimine tähtis.

Mulle meeldib näha, kui iseseisev nüüd laps on ja arvutikasutusoskus on paranenud (mängides telefoniekraanil näpu lohistamine ei ole eriline oskus). Olen rahul.

No ma arvan, et enamik ei kurdaks, kui AINULT üks laps oleks:) kui sul oleks kolm last algklassides ja erinevates koolides, enam nii lill ei ole.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 19:30; 19.03 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastele meeldib. Olen ka med.töötaja. Vahetused pikemad ja kurnavamad kui varem. Samuti abikaasa.
Lapsed on 2. kl ja 6. kl. Tundub, et neil on põnev. Suurem aitab ka väiksemat (loeb e-koolist ülesandeid ja “mängivad kooli”) Meil õnneks ei pea tegema kellaaja järgi. Nii saame asjad, mida tõesti ei osanud, koos teha. Neid on vähe.

Ka 2. klassi laps saab meil pildistamise-filmimisega hakkama. Aitan tal õhtul asjad õpetajale saata. (meiliaadressi tal pole).

Seega, võtame rahulikult, sest on ERIOLUKORD.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed 2. ja 6. klass. Mina ei naudi kuid saame hakkama. Suuremale sobib ilmselt isegi paremini- tal on koolis pea laiali, ei pane tähele. Kodus asju rahulikult tehes saab hästi hakkama. Nooremale sobib ilmselt kool paremini- kodus ta teeb end kohutavalt saamatuks, küsib igat asja üle, vingub palju ning tunneb suurt puudust sõpradest, trennist, sotsiaalsest suhtlusest. Ise elan nädalhaaval- hellitan petlikku lootust, et see kõik on ajutine ning varsti on tavapärane elu tagasi. Teadjamad arvavad, et sel õppeaastal lapsed kooli enam ei lähe…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadjamad arvavad, et sel õppeaastal lapsed kooli enam ei lähe…

Aga siiani pole ju ametlikku infot koduõppe pikendamisest? Või on? Esialgse info järgi peaks lapsed 30.03 ju kooli minema. Muidugi nad võivad järgmise reede õhtul või isegi järgmise pühapäeva õhtul ka öelda, et kooli ikka veel ei toimu (loodetavasti oleks see teada ikka vähemalt eelmise neljapäeva õhtuks siis). Praegu pole ju nt riigieksamite ega põhikooli lõpueksamite ärajätmise või edasilükkumise kohta ka infot, aga seegi on ju võimalus, kui selline olukord jätkub. Ma millegipärast ei usu, et kõik koolid suudavad programmi õiges mahus läbi võtta, kui see olukord ikka kaua kestab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.03 13:06; 20.03 11:30; 20.03 13:50; 20.03 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadjamad arvavad, et sel õppeaastal lapsed kooli enam ei lähe…

Aga siiani pole ju ametlikku infot koduõppe pikendamisest? Või on? Esialgse info järgi peaks lapsed 30.03 ju kooli minema. Muidugi nad võivad järgmise reede õhtul või isegi järgmise pühapäeva õhtul ka öelda, et kooli ikka veel ei toimu (loodetavasti oleks see teada ikka vähemalt eelmise neljapäeva õhtuks siis). Praegu pole ju nt riigieksamite ega põhikooli lõpueksamite ärajätmise või edasilükkumise kohta ka infot, aga seegi on ju võimalus, kui selline olukord jätkub. Ma millegipärast ei usu, et kõik koolid suudavad programmi õiges mahus läbi võtta, kui see olukord ikka kaua kestab.

Ei lähe nad kindlasti 30.03 kooli, kõik õpetajad on ütelnud, et 2 nädalat pikendatakse 100% veel seda aega, siis on aga juba nädal ja peaks olema aprilli vaheaeg, seega ilmselt nädalaks ka enam lapsi ei hakata kooli kutsuma enne. 27. aprill on see aeg, millal minnakse uuesti kooli arvan.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.03 12:09; 19.03 13:37; 20.03 13:20; 20.03 20:02; 21.03 22:19; 24.03 15:09; 30.03 11:03; 06.04 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lähe nad kindlasti 30.03 kooli, kõik õpetajad on ütelnud, et 2 nädalat pikendatakse 100%

Ok, meie õpetajad pole midagi sellist millegipärast öelnud, kooli kodulehel pole ka lõpu kohta midagi kirjas. Aga kas siis 12. klassi riigieksam koolivaheajal toimuv või mitte, see peaks ju 20. aprillil juba olema, seega enne 27. aprilli? Kas need kõik õpetajad on selle kohta ka midagi juba öelnud. Innove kodulehel on ikka endised ajad üleval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.03 13:06; 20.03 11:30; 20.03 13:50; 20.03 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõelge nüüd ise, enne maikuud ei lähe keegi kooli. Eelmisel reedel oli kõige optimistlikum ennustus, et 4-6 nädalat on kõige raskem aeg, mil viirus levib, tekivad esimesed rasked juhud ja siis millalgi neljanda nädala lõpuks peaks hakkama tekkima langus. Esimene nädal on nüüd möödas. Koolivaheajani on veel neli nädalat. Peale vaheaega esimese nädala lõpp ongi maikuu algus. Kui kõik kulgeks nii hästi kui üldse saab minna, siis saaks 4. mail kooli. Samas on öeldud, et viiruse vaibumist on oodata alles juunis ja see on jällegi selline optimistlike teadlaste arvamus. Panikööride ennustustest pole mõtet rääkida.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 15:01; 26.03 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvatakse , et olukord normaliseerub sygiseks. Mul lapsed peaks lõpetama 9 klassi. Minema katsetele jne. neil on tänaseks väga siiber kodus istumisest. Kusjuures 9 klassi omadel ei ole midagi täna õppida aga 6 klassi lapse kodutööde nimekiri on ulme.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 15:07; 31.03 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. klassi poiss, on koolis ilmselt pigem vaikne ja kuulekas, kuid ka seal ei jõudnud sageli sama palju kirjutamisharjutusi ära teha kui teised. Enesedistsipliini ei ole veel ollagi. Matemaatika on talle lihtne, nii et sellega ma ei pea tal juures istuma. Aga teisest toast pean ikkagi meenutama, et ta asjaga tegeleks ja mitte kõige muuga. Kirjutamise juures istun ise ka ja mu iga teine lause on “Ära venita, ära vigurda, muidu meil läheb õhtuni.” Jube tüütu, eks. Aga teisiti esialgu ei saa. Ja päris õhtuni ka ei lähe. Kõik asjad saavad tehtud ja tegelikult justnagu läheks kogu aeg sutsuke paremaks. Nii et selles mõttes on kasulik, et saan lapses tasahaaval ka iseseisva töötamise harjumust kasvatada. Tavaliste 1. klassi koduülesannetega see sugugi ei edenenud, neid ikka liiga vähe.
Aga enda tööga, mida selle kõrvalt pean tegema, olen suhteliselt jännis. Perekooli vaatan esimest korda sel nädalal. Nii et äkki järgmisel reedel jälle…
Lapsevanemale, kelle laps hakkamasaamatuse tundest nutma ja pliiatseid murdma hakkab… ole tugev! Peaasi, et sa ise nutma ja pliiatseid murdma ei hakka (aga kui hakkadki, siis anna see endale andeks ja mine edasi). Katsu lapsele selgitada, et need on ainult tunded, et praegu on paljudel raske, elu on pea peale pööratud. Pole midagi, kui üks asi täna hästi välja ei tule, homme ehk läheb paremini. Ja et sina armastad teda ikka, kõigest hoolimata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule see koduõpe küll täitsa meeldib. Laps algklassides ja on juba 2. nädal koduõppel. Esimesed päevad olid raskemad, laps helistas mulle mitu korda ja palus abi, mõne ülesande saatis meiliga ülevaatamiseks (olin tööl). Aga nüüd on juba iseseisvam, abi küsib alles siis, kui õpetaja on palunud parandusi teha, aga laps ei saa aru, mis valesti on. Nüüd olen ise ka kodukontoris ja päeval paar korda käib mõnda asja küsimas.

Ja tegelikult esmane kontakt peaks lapsel õppimisega seoses olema õpetaja, kellelt abi küsida (e-kooli sõnum, e-mail, chat vms). Vanemad võib-olla võtavad liiga isiklikult seda koduõpet. See on siiski lapse ülesanne ja ametlik abistaja on õpetaja.

Üldiselt ma arvan, et koduõpe suurendab õpetajate väärtustamist. Õpetajal on ju 20-30 erineva tempo, isiksuse ja taustaga last korraga klassis, kes vajavad tähelepanu. Ja et õpetaja selgitamine on vajalik ja väärtuslik ja koolis käimine tähtis.

Mulle meeldib näha, kui iseseisev nüüd laps on ja arvutikasutusoskus on paranenud (mängides telefoniekraanil näpu lohistamine ei ole eriline oskus). Olen rahul.

No ma arvan, et enamik ei kurdaks, kui AINULT üks laps oleks:) kui sul oleks kolm last algklassides ja erinevates koolides, enam nii lill ei ole.

Miks oma lapsi siis samasse kooli ei pannud? Puhtalt enda valik ju.

Meie koolist on ka kuulda olnud, et enne septembrit pole lastel kooli asja.
Õnneks targad ja iseseisvad lapsed, pole nendega kunagi istuma pidanud ja õppima. Lapsed saatsin üldse maale, vanaema juurde pooleks aastaks. Tore on koduõppe juures see, et on hakatud rohkem raamatuid lugema ja isesesivalt õues jooksmas käima. Minu jaoks on positiivne see, et ei pea toitu vaaritama 🙂 Tahaks ka maale, aga pean karantiinis passima, haige ei ole ja testi ei tehta. Ei julge enne minna kui aprilli lõpus.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 17:01; 20.03 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolist on ka kuulda olnud, et enne septembrit pole lastel kooli asja.
Õ

Kas su kool asub mingis teises riigis? Või on erakool? Mu teada neid asju otsustab ikka ministeerium, suvaliselt iga kool ise ei saa seda otsust vastu võtta. Ministeerium pole veel öelnud muud ju, kui et 29. märtsini kestab distantsõpe hetkel ja on öeldud, et selle aja möödudes hinnatakse olukorda uuesti. Siin on viimane konkreetse infoga ametlik uudis sel teemal siin Kõik muu on ju spekulatsioon või koolide omavoli.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.03 13:06; 20.03 11:30; 20.03 13:50; 20.03 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule see koduõpe küll täitsa meeldib. Laps algklassides ja on juba 2. nädal koduõppel. Esimesed päevad olid raskemad, laps helistas mulle mitu korda ja palus abi, mõne ülesande saatis meiliga ülevaatamiseks (olin tööl). Aga nüüd on juba iseseisvam, abi küsib alles siis, kui õpetaja on palunud parandusi teha, aga laps ei saa aru, mis valesti on. Nüüd olen ise ka kodukontoris ja päeval paar korda käib mõnda asja küsimas.

Ja tegelikult esmane kontakt peaks lapsel õppimisega seoses olema õpetaja, kellelt abi küsida (e-kooli sõnum, e-mail, chat vms). Vanemad võib-olla võtavad liiga isiklikult seda koduõpet. See on siiski lapse ülesanne ja ametlik abistaja on õpetaja.

Üldiselt ma arvan, et koduõpe suurendab õpetajate väärtustamist. Õpetajal on ju 20-30 erineva tempo, isiksuse ja taustaga last korraga klassis, kes vajavad tähelepanu. Ja et õpetaja selgitamine on vajalik ja väärtuslik ja koolis käimine tähtis.

Mulle meeldib näha, kui iseseisev nüüd laps on ja arvutikasutusoskus on paranenud (mängides telefoniekraanil näpu lohistamine ei ole eriline oskus). Olen rahul.

No ma arvan, et enamik ei kurdaks, kui AINULT üks laps oleks:) kui sul oleks kolm last algklassides ja erinevates koolides, enam nii lill ei ole.

Miks oma lapsi siis samasse kooli ei pannud? Puhtalt enda valik ju.

Meie koolist on ka kuulda olnud, et enne septembrit pole lastel kooli asja.

Nii need kuulujutud tekivadki. Mine parem jah enne maale, kui linnad lukku pannakse ja talongide eest süüa saab….

Ma ei saa jälle aru sellest osatamisest, et “oma viga, et lapsed eri koolis, miks siis samas pole”… minu lapsed on eri koolides, sest neile sobivad erinevad koolid. Nagu 5a tagasi oleks pidanud ette nägema, et äkki pannakse ühel päeval kõik koolid kinni ja siis vb niipidi raskem….

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 12:31; 19.03 12:38; 20.03 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. klassi lapse vanema update: tänaseks vihkan.
ja palun ärge enam jagage materjali, mida “kõige saab kodus vedeledes igavuse peletamiseks teha”. see on natuke nagu mõnitamine juba.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 23:16; 20.03 18:02; 20.03 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on läinud iga päevaga hullemaks. Esimesel päeval tundus, et liiga vähegi on teha, aga täna istusime lapsega tundide kaupa ülesannete taga ja siiani pole kõik valmis. Esiteks võtab palju aega igasugustes keskkondades orienteerumine. Videot vaadata meililt, siis õppimist eKoolist, üks ülesanne opiq.ee-st (seda laps veel ise ei valda ja ma pean aitama), siis mingi matemaatikatest hoopis uuest keskonnast, mis kogu aeg kinni jooksis, grupivestlus google.meetis, küsimustele vastatakse messengeris, siis filmida, saata.. Ma pean 8aastast last kõige sellega abistama.
Teiseks võtavad kaua aega muusika, kunsti, liikumise ja keele ülesanded, klassijuhataja antavad ülesanded on mõõdukad, aga kõik muud täidaks juba ilma eesti keele ja matemaatikatagi kogu koolipäeva. Kunstis on vaja teha mingi projekt asjadest, mida meil kodus pole – ma küll ei hakka praegusel ajal kaubanduskeskusesse minema, nüüd uurin Facebookis kogukonnagrupist ja ajan lapsele asju taga, tüütu!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on läinud iga päevaga hullemaks. Esimesel päeval tundus, et liiga vähegi on teha, aga täna istusime lapsega tundide kaupa ülesannete taga ja siiani pole kõik valmis. Esiteks võtab palju aega igasugustes keskkondades orienteerumine. Videot vaadata meililt, siis õppimist eKoolist, üks ülesanne opiq.ee-st (seda laps veel ise ei valda ja ma pean aitama), siis mingi matemaatikatest hoopis uuest keskonnast, mis kogu aeg kinni jooksis, grupivestlus google.meetis, küsimustele vastatakse messengeris, siis filmida, saata.. Ma pean 8aastast last kõige sellega abistama.

Teiseks võtavad kaua aega muusika, kunsti, liikumise ja keele ülesanded, klassijuhataja antavad ülesanded on mõõdukad, aga kõik muud täidaks juba ilma eesti keele ja matemaatikatagi kogu koolipäeva. Kunstis on vaja teha mingi projekt asjadest, mida meil kodus pole – ma küll ei hakka praegusel ajal kaubanduskeskusesse minema, nüüd uurin Facebookis kogukonnagrupist ja ajan lapsele asju taga, tüütu!

sama. ma saatsin õpetajale täna meili, et sisu pole palju aga see lõputu erinevate vahendite ja keskkondade kasutamine selleise pooltite jaoks (7- aastane) tähendab täiskohta lapsevanemale.
samas 7.klass kaifib (oskab kõike ise teha ja õppida).

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 23:16; 20.03 18:02; 20.03 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka ei saa aru kuidas koduõpe saab eeldada, et kõik vanemad on kodused hetkel.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.03 12:09; 19.03 13:37; 20.03 13:20; 20.03 20:02; 21.03 22:19; 24.03 15:09; 30.03 11:03; 06.04 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolist on ka kuulda olnud, et enne septembrit pole lastel kooli asja.

Õ

Kas su kool asub mingis teises riigis? Või on erakool? Mu teada neid asju otsustab ikka ministeerium, suvaliselt iga kool ise ei saa seda otsust vastu võtta. Ministeerium pole veel öelnud muud ju, kui et 29. märtsini kestab distantsõpe hetkel ja on öeldud, et selle aja möödudes hinnatakse olukorda uuesti. Siin on viimane konkreetse infoga ametlik uudis sel teemal siin Kõik muu on ju spekulatsioon või koolide omavoli.

Erakool Eestis. Ja ma ei öelnud, et 100% nii läheb, vaid et on kuulda olnud selliseid jutte võimalikust tulevikust. See on hetkel kõige tõenäolisem variant. Kuid nagu uudistest võib lugeda, siis mõne arvates võib karantiin kesta isegi poolteist aastat. Pole mõtet ennustada, läheb nagu läheb.
Ma ise olen igatahes valmistunud pikemaks koduõppe perioodiks, kui 2 nädalat.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 17:01; 20.03 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks last, noorem veel lasteaias seega koduõpet õnneks ei vaja, vanem 1.klassis aga vajab abi kõigis ülesannetes. Proovime teha kõik järjest ära ja enamasti võtab see 2-3 h, lõunaks on valmis. Saame hakkama, aga kui selline elukorraldus peaks kestma üli pikalt siis ma küll usun, et kodus ma talle samaväärset õpet pakkuda ei suuda/oska. 1 kuu elaksime rahulikult üle, aga kui lapsed ei peaks enne septembrit kooli tagasi saama siis oleks küll päris jama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

loomulikult ootan tavapärase elu juurde naasmist. laps on esimeses klassis ja igatseb väga kooli/sõpru/trenne. mul on ainult üks esimese klassi laps ja mingeid probleeme koduse õppega seetõttu ei ole. annan talle kogu e-koolis kirjutatu kätte koos linkidega ja ise toimetab. kui ebanormaalselt lühikese ajaga valmis saab (laps on väga kiire ja oskab ilmselt esimese klassi materjali niigi), annan lisaülesandeid, mille olen ka eelmisel õhtul valmis pannud. abi ei ole vaja olnud, välja arvatud sellised olmelised küsimused, et töövihik on kadunud või on võtnud kogemata vale arvuti laadija. akadeemilise poole pealt ei ole minu arust probleemi ja laps lolliks ei jää, aga sotsiaalne pool on ju hetkel null. koolis õpitakse ka koostööd tegema jms.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

E-kool

eKool

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvatakse , et olukord normaliseerub sygiseks. Mul lapsed peaks lõpetama 9 klassi. Minema katsetele jne. neil on tänaseks väga siiber kodus istumisest. Kusjuures 9 klassi omadel ei ole midagi täna õppida aga 6 klassi lapse kodutööde nimekiri on ulme.

Minu 9. on esmaspäev-reede keĺl 10-22/23 istunud arvuti taga. Nii said ühe nädala asjad tehtud. Laup pühap siis nn magab. Uuel nädalal uuesti. Talle meelib oma rahulik tempo.
Eksamite ja katsete osas on küll keeruline ja eriti see teadmatus.
Kui peaks juhtuma et näiteks pidulik aktus ka ära jääb, siis on küll puhas sigadua juba. Oleksin laste pärast kurb.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.03 12:10; 21.03 10:50; 26.03 09:47; 27.03 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai peavalu sellest arvutis istumisest. Muidu ikka tunduvalt vähem seal. Ma ei saaks öelda, et vihkan aga ei armasta ka seda. Peab toime tulema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsevanemana – pojad gümnasistid, saavad iseseisvalt hakkama, on alati saanud.
Õpetajana – tõenäoliselt pöördun ma edaspidi oluliselt rohkem paber/pliiats/raamat/vihik meetodi juurde tagasi, sest pidev arvutis olemine käib närvidele.
Õpetan 4.-12. klassini kahte ainet ja oeh….
Loodan, et tegemist on pigem lühiajalise nähtusega, põliselt mingit e-õpet küll taga nutma ei jää.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeldib, sest mul endal tööl osaline koormus ja saan pool päeva kodus olla. Üldse meeldib meile perega koos toimetada ja nüüd on pereelu veel paidlikum, ei ole hommikul varavalges ärkamist ja koolibussile jooksmist.

Lapsed on ka rahul, sest nad on kiired õppijad ja koolis on alailma igav olnud, teiste järgi ootamist palju. Nüüd teevad oma tempos ja vanem laps on meeleldi nooremat nõustanud. Mõlemad põhikooli lõpuotsas.

Olen ka mõelnud, et nüüd võiks sellest halvast mõned head asjad välja noppida tulevikuks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeldib see, et ei käi iga päev enam poes. Söögitegemine on lihtne ja loogiline- võtad järjest külmikust etteplaanitud toitude materjali ja teed. Emotsiooniostud puuduvad, samuti on toidukulud väga optimaalsed.
Meeldib ka, et nö õhtuinimestena saame oma päevakava kujundada kodukontoris ja kodukoolis vastavalt sobivaks- ärkame u 9.00 paiku ja õhtul saame võtta magamamineku aega lõdvemalt.
Meeldib see, et selginenud on meie pere suveplaanid. Sel aaatal reisi ei tule, vaid vastavalt olukorrale püüame teha lihtsalt väiksemaid sõidukesi Eesti piires ja taasavastada toredaid kohti. Kuna pikemalt ei plaani kodust ära olla, tuleb ilmselt sel aastal meie majapidamisse esimest korda ka pisike kasvuhoone.
Raske on orienteeruda infotulvas, mis kolme kanalit pidi pidevalt voogab – algklassilapse e-kool, minu ülikooli asjad moodle keskkonnas ja õppejõudude e-kirjad pidevalt täienevate juhistega ning täiskohaga kodukontor.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadjamad arvavad, et sel õppeaastal lapsed kooli enam ei lähe…

Aga siiani pole ju ametlikku infot koduõppe pikendamisest? Või on? Esialgse info järgi peaks lapsed 30.03 ju kooli minema. Muidugi nad võivad järgmise reede õhtul või isegi järgmise pühapäeva õhtul ka öelda, et kooli ikka veel ei toimu (loodetavasti oleks see teada ikka vähemalt eelmise neljapäeva õhtuks siis). Praegu pole ju nt riigieksamite ega põhikooli lõpueksamite ärajätmise või edasilükkumise kohta ka infot, aga seegi on ju võimalus, kui selline olukord jätkub. Ma millegipärast ei usu, et kõik koolid suudavad programmi õiges mahus läbi võtta, kui see olukord ikka kaua kestab.

Praeguses seisus olen ma üsna kindel, et enne vaheaega kooli ei minda. Loodan, et äkki ikka mais saab, aga niikaugele hetkel veel ennustada ei julge. Tegu on puhtalt isikliku arvamusega. Tänan õnne, et mu lapsed sel aastal lõpuklassis pole.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 104 )


Esileht Koolilaps Lapsevanemad – kas vihkate seda koduõpet… või armastate?