Esileht Pereelu ja suhted Lapsevanemad rääkige ausalt, kuidas ühendate koduõppe ja kodukontori?

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Lapsevanemad rääkige ausalt, kuidas ühendate koduõppe ja kodukontori?

Postitas:

5. klassi poiss ja 4-aastane. Töötame mõlemad mehega kodust, aga mõlemal selline töö, et pool aega ripume konverentsikõnedes ja ei saa lastega tegelda. Teise osa ajast siis lükkan õhtusse ja öösse, just lõin arvuti kinni. Koroonaga seoses on tekkinud tööandjal probleemid varustuse ja müügiga ja kustutamegi neid tulekahjusid päev otsa. Tööndja saatis küll kõigile kirja, et seoses ebatavalise olukorraga tullakse inimestele vastu ja nad saavad töötada, millal tahavad, aga see tähendab siiski vaid seda, et töötangi öösel.

Õnneks on aja jooksul koju vedelem jäänud mitu poolpidust läpakat, vahepeal tahtsin need juba kuakile kogumispunkti viia, aga nüüd vaatan, et kulub marjaks ära. Kui oleks aega infost kustutada, siis saaksin ka mõnele hädalisele ära anda.

Ja olen nõus, et õpetajatöö pole meelakkumine, aga praegusel hetkel saavad õpetajad siiski hinge tõmmata ja lapsevanemad on need, kes rapsima peavad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kontoritöötaja, töö vajab suhtlemist, süvenemist. Seega proovin tööasjadega alustada hommikul varem, enne kui lapsed ärkavad. siis teen esimesed tööasjad ära ja seejärel vaatan, milles lapsed abi vajavad. Üldiselt saavad ise hakkama, 2. ja 4. klassi laps. Printimise asjad prindin välja kohe hommikul. Siis nad nohistavad ise ära ja märgivad e-kooli ülesande juurde linnukese/naerunäo. Sel ajal teen ise tööd jälle.
Mingi hetk, kui nad väidavad, et kõik tehtud, kupatan nad õue või luban arvutis olla. Umbes 2 paiku vaatame kiirelt õppimised üle, kas kõik kirjalikud asjad on ikka tehtud. Vajadusel saadame siis õpetajale või laeme üles – kooliti on erinevad soovid.

Kui kõik tehtud, siis vaba aeg – mängimine, lugemine (käsin 50 lk päevas), kuni mina oma päeva lõpetan. Õhtul käime koos väljas ja võimalusel vaatame järgmise päeva asjad üle, mida keerukamat vaja teha, printida vms. Et hommikul saaksin veidi omi asju ka teha, mitte et emmmeeee.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja teeb koolis oma tööd kindla klassiga. Mina aga teen hetkel 3 klassiga ja mu enda graafikuga töö. Õnneks on vanemad lapsed kohustundlikud. Vastasel juhul ma võtaks hoolduslehe, sest mulle pöörduvad kliendid on ka supper hädad

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ikka niimoodi: https://www.facebook.com/chaitanyac/videos/10156980911655404/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ESIMESED PÄEVAD e-õppel ja käib selline tulistamine, et tahaks nagu maha lasta kõiki…

Just esimesel päeval käibki see suurem tulistamine, küll see hoog hiljem vaibub.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 20:22; 17.03 20:23; 18.03 08:09; 30.03 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige lebom on praegu kehalise kasvatuse ja muusika õpetajatel. Viskavad ekooli ja stuudiumisse linke YouTube’le. Päevane töömaht ehk mõnikümmend minutit kokku. Kui sedagi, aga palk jookseb. Oma kooli HEV koordinaatorist pole ka midagi kuulnud. Õpiabi tunnid jäetakse lihtsalt ära. Logopeedid jms ka tsillivad. Mis ma pean nüüd erialaspetsialiste ka kodus asendama?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige lebom on praegu kehalise kasvatuse ja muusika õpetajatel. Viskavad ekooli ja stuudiumisse linke YouTube’le. Päevane töömaht ehk mõnikümmend minutit kokku. Kui sedagi, aga palk jookseb. Oma kooli HEV koordinaatorist pole ka midagi kuulnud. Õpiabi tunnid jäetakse lihtsalt ära. Logopeedid jms ka tsillivad. Mis ma pean nüüd erialaspetsialiste ka kodus asendama?

Ega see erialaspetsialistidel digivõimekuse tekitamineja sellele vastava metoodika leidmine nüüd nii kerge ka pole, anna paar päeva aega neile metoodikat kokku panna ja digilahendusi otsida. Küll järgmisel nädalal juba hakkab toimima. Aga selleks on vaja ka sinu lapsel korralikku netiühendust ja videovõimekust. Kui talle koju lihtsalt lisaülesandeid anda, saab tööd juurde lapsevanem mitte õpetaja.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 21:40; 17.03 09:08; 17.03 16:08; 18.03 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas kellelgi sellest minu anonüümsest kiitusest kasu on, aga siinkirjutatu põhjal – te olete ausalt ikka superemad ja väärite kõik kiidusõnu. Tõesõna. Mina ei suudaks.
Imetlen ja soovin jõudu-jaksu!

/lastetu, kodukontoris/

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ütles, et ta ei saa üldse aru, miks ta seal koolis käib üldse, kui saab ka niimoodi paari tunniga kõik tehtud. Et õpetajat pole vajagi seletama. Mina arvan, et pikka aega siiski sellist olukorda küll ei tahaks. Kõige hullem on mingid huviringi joonised, et peaks vanematega nüüd siis mingeid asju interneti abil meisterdama hakkama, mina lõpetan selle pulli, ma ei jõua peale koolitööde kontrollimise sellega ka veel tegeleda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 09:10; 19.03 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 algklassilast ja 1 põhikoolilaps. Mehega mõlemad kodukontoris. Sesmõttes meil hästi, et lapsed üksjagu suured, oleme mehega mõlemad kodus ning kõik vajalik tehnika olemas, st igaühel oma lauaarvuti.
Õppimist aitame kui vaja. Õnneks matemaatikat ja füüsikat jms oskame. Üks päev oligi nii hea tunne kui sain õpetada lapsele trigonomeetria nö tausta, st mitte lihtsalt lahendust, vaid põhjendada, et kust mingid valemid päriselt ja loogiliselt tekiva jms.
Meeldiv on see, et meil on perega ühised söömaajad, teineteise abistamisteks on rohkem aega, käime ühiselt õues pikematel jalutuskäikudel jne AGA ikkagi, seoses sellega, et täistööaja jagu tuleb ka tööd teha, see kõik on hakitud, kujunevad päevad nii pikaks ja väsitavaks.
Mõtlengi, et teen vist nädalavahetusel ka tööd, saaksin nii uue nädala igalt argipäevalt mõne tunni jagu lihtsamalt.
Saan aru kui väga on mul vedanud, et tänases hetkes pole mul päris pisikesi lapsi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese klassi laps mul ja täna oli siis esimene ametlik kodukooli päev ja tuleb tõdeda, et lapsel on kõigega abi vaja. Kool eeldab, et kõik õpetaja saadetud materjal tuleb välja printida, ülesanded valmis teha ja siis maha pildistada ja õpetajale saata kella 15ks. Okei, kõik on ju iseenesest tore aga mu laps vajab abi materjali printimisel, harjutuste tegemisel, pildistama materjali pean ka mina sest lapsel pole telefonigi. Ühesõnaga vaatasin täna, et minu panus asjasse võttis mult üle 3 h. Lisaks on mul kodus veel lasteaia laps, kes ka minu tähelepanu soovib ja samuti peaks nagu kodukontorit tegema ja 3 x päevas süüa. Ma ei tea kas ma olen saamatu (ilmselt olen jah) aga ma olen pärast esimest päeva küll omadega kutupiilu. Praegu loen ennustusi ja vabalt võib minna nii, et koole ei tehta enne maid lahti ja halvimal juhul ei saagi lapsed enne selle kooliaasta lõppu tagasi kooli ehk siis mitte enne septembrit. Ma tean, et teised on ka samas olukorras ja mõnel lapsi 3,4,5 ja rohkemgi ja peavad ka ellu jääma aga ma poleks osanud arvata, et see enda jagamine nii mitmes suunas nii raske on. Eriti tore oli see, kui mul oli tähtis tööalane kõne ja mu 3 aastane sisse marssis ja karjus kõva häälega, emme aita pepu puhtaks teha ????

See on küll imelik, et siiamaani käib kodutöö väljaprinditud paberil. Kui pole kodus printerit? Paberivaba elustiili osa. Kas siis tänapäeval polegi ülesandeid tehtud arvutis lahendamiseks? Laps, kes mobiiliga mängida oskab, saab hästi hakkama ülesannetega, mis on mänguliseks disainitud. Väljaprintimine ja pliiatsiga vastuste kirjutamine olnuks 90ndate 30 a tagasi uuenduslik, enam mitte.

3 korda päevas ei pea ehk süüa tegema. Kui lapsed ise toitu oskavad võtta, siis võivad süüa, kui kõht tühjaks läheb. Teed mitmeks päevaks toidu valmis ja ise soojendavad. Enam pole ju gaasipliite, mis oleks ohtlikud. Tee mitmeks päevaks toit valmis.

Natuke läbimõtlemata on selline õpe küll, ehk tulevikus tekivad digiprogrammid, kus laps ei vaja nii palju abi ja neid õpetatakse juba koolis, kuidas pildistada, faile üles või alla laadida jms.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 23:16; 19.03 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah sellistel hetkedel olen rõõmus, et lapsi pole. Mina ei suudaks samal ajal täiskohaga tööd teha.

Aga lohutuseks lapsevanemale, otsi youtubist üles video, kus USA professor annab otseeetris kodukontorist teleintervjuud ja ootamatult marsib sisse väike tütar, seejärel ilmub uksele käimisraamiga titt ja see pole veel kõik – kõige lõpuks tormab nagu tuulispask sisse naine, püksid rebadel ja tirib lapsed minema. Professori näoilme ütleb, et tahaks maa alla vajuda. Kodukontorirõõmud on tuttavad kõigile üle ilma.

Miks rebadel pükstega ema järele läks? Laste niisama kaadrisse sattumine poleks midagi hullu olnud. Samas on avatud kontorid ka õudsad.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 23:16; 19.03 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan õpetajana ja mul on üks lasteaialaps ja koolilaps. Õnneks nad saavad väga hästi hakkama, mängivad, ei kakle eriti. Ja õnneks kool, kus mu laps õpib on väga mõistlik, seal ei ole erilisi tähtaegu ega kontrolli, ongi pigem usalduse peale. Teeme kõike hilinemisega – aga homme veel paar asja ja nädala asjad on valmis. Mina aga töötan suures koolis. Meil on tähtajad, süsteemid jne – ma pean kõike kontrollima. Ma saan aru, et see on oluline – sest nii suures koolis ei saaks ainult usalduse peale. Aga see kontrollimine on väga väsitav. Mul on ka algklasse ja ma ei taha neile üksnes teste teha. Tahan ikkagi anda tagasisidet, aga see võtabki terve päeva. Täna koostasin suurematele sõnade testi – ja see võttis kaks tundi. Kuigi täna on laupäev. Ja üldse valmistasin täna järgmise nädala tegevusi ette, selline tunne nagu looks uut kursust. Kuidas teha nii, et õpilased ikkagi õpiksid? Et ei oleks liiga palju ega liiga vähe? Et sellest neile kasu ka oleks? Kuidas hinnata. Kuidas kõike seda õpilastele edastada, et nad õigesti aru saaksid jne jne. Ma usun tegelikult, et edaspidi läheb lihtsamaks. Et algus on kõige raskem. Ma saan aru, et õpetajaid on erinevaid, aga meie koolis töötavad küll õpetajad rohkem kui tavaliselt. Seega, ei ole nii et õpetajad ei tööta ja lapsevanemad teevad õpetaja tööd. Eriti kui peab muudkui pildistama ja saatma – siis peab ju keegi ka kontrollima. Töötatakse topelt. Aga ma loodan küll, et läheb lihtsamaks nii lapsevanematel kui ka õpetajatel.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Õpetajad ise ka kurdavad, et raske ei ole ju mitte see õpetamine ise vaid see, et pead õpetama klassi lapsi ja samal ajal hoopis teosel teemal omaenda lapsi.

Kui õpetajale makstakse palka õpetamise eest, siis oleks täitsa loogiline, et tema tööaeg on kella 14ni ja oma lapsega õpib pärast seda. Paljud vanemad õpivadki lastega kui on tulnud töölt koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad ise ka kurdavad, et raske ei ole ju mitte see õpetamine ise vaid see, et pead õpetama klassi lapsi ja samal ajal hoopis teosel teemal omaenda lapsi.

Kui õpetajale makstakse palka õpetamise eest, siis oleks täitsa loogiline, et tema tööaeg on kella 14ni ja oma lapsega õpib pärast seda. Paljud vanemad õpivadki lastega kui on tulnud töölt koju.

Minu lapse kool nõuab et ta oleks kindlatel aegadel online, seega pole võimalik, et koolitööga tegeleks peale lõunat. Õnneks ma pole õpetaja. Vaid erivajadusega lapse ema kes töötab kodukontoris.

Mina isiklikult olen selle poolt, et õpetajatel, eripedagoogidel, logopeedidel,psühholoogidel, treeneritel, huviringide juhendajatel palk edasi jookseks. Meil on neid spetsialiste vaja peale kriisi ja tõenäoliselt on neil hiljem topeltkoormus, et asju järgi teha.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 07:25; 30.03 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa eeldada, et kõik prinditakse välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 20:22; 17.03 20:23; 18.03 08:09; 30.03 09:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsevanemad rääkige ausalt, kuidas ühendate koduõppe ja kodukontori?