Esileht Pereelu ja suhted Lapsevanemlus ja koostöö

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Lapsevanemlus ja koostöö

Postitas:

Palju räägitakse sellest, et vanemate lahutus mõjub laste kasvatamisele halvasti. Tõsi ta on. Aga minu meelest pööratakse liiga vähe tähelepanu sellele, et laste arengu ja peresuhete jaoks on ülioluline vanemate koostöö. Näen tihti kuidas lapsed on segaduses, sest vanematel on täiesti erinevad kasvatusviisid. Eelistatakse ühte vanemat teisele, sest vaid üks kutsub korrale jms. See on minu meelest veel hullem kui vanemate lahutus, kes ka peale lahku kolimist suudavad oma lapsi kindlalt, rahumeelselt ja selgelt kasvatada.
Miks ei kasvatata mõnes perekonnas lapsi päriselt koos?
Muidugi on inimestel erinevad arusaamad. Meie abikaasaga oleme ka vahel erimeelt. Aga meie lapsed ei näe seda kunagi. Erimeelsusi kasvatuse osas lahendame rääkides kui oleme kahekesi, mitte laste ees.
Kuidas on teie peres?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 15:17; 02.05 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, inimestel on palju selliseid tõekspidamisi, mis ei ole kummalgi õiged ega valed, vaid lihtsalt erinevad. Ja neid ei anna teisele poolele “ära seletada”, nii et ta hakkaks tegema nagu mina.
Nt mina olen õhukeselt riides ja mees on igavene külmavares. Temal on jope ja vest ja pluus ja tema meelest on see paras. Minul on kõrval seljas t-särk ja minu jaoks on see paras 🙂 kumma järgi peab olema riietatud laps (oletame, et ta on nt alla 5a ja ise veel ei otsusta). Mees tahab, et laps oleks Kõige Paksemalt Riides laps terve mänguväljaku peale, siis on tal süda rahul 🙂 mina vastupidi.

Kui laps on haige, siis painatakse mind esimese palaviku peale, et äkki läheks arstile, paanikaosakond avab pidulikult uksed, et tema ei saa aru, mis on kuiv ja rögane köha (mind ka ei usu) jne. Ei saa mina aru, mida suvalise viirushaiguse-nohuköhaga arstile joosta ja mida ta seal teha saaks! Aga olen mina ka liiga pikalt arstile minekut edasi lükanud ja lõpuks jõudis laps kiirabiga ja suure kopsupõletikuga haiglasse, kuni mina kodus ootasin, et “no millal see kõrge palaviku viiruse 4-5 päeva mööda saab”.

Kaks äärmust, kes kokku annavad üsna normaalse tulemuse 🙂 aga saagimist on ikka omajagu, mõnikord saab tema oma tahtmist, mõnikord mina. Nt alles oli lapsel köha, mees saabus eraarstilt (kui tema muretseb, siis tema läheb ise arstile) bronhiidi diagnoosi, antibiootikumide retsepti, prednisolooni retsepti, inhaalatori ostusoovituse ja Ventoliniga. Mina läksin ise samal päeval lapsega teise arsti juurde, arst ei leidnud kuulates mingit bronhiiti, laitis maha kõik retseptid ja käskis soolavett ninna ja nacl auru teha. Vot, usalda siis arsti. Järgmiseks päevaks hakkas köha vaiksemaks minema ja palavik üle, ilma mingite ab-ta. Seekord siis nii.

Kes on “laps peab edukas olema ja 8 ringis ja mitmekülgselt haritud olema” ja teine “lase lapsel laps olla ja mängf on kõige arendavam asi” jnejne, sada pisiasja, mis iseenesest ei ole ükski vale, aga tõeskpidamised on erinevad. Enamasti ongi nii, et üks on range lapsevanem (tavaliselt ema 🙂 ) ja teine selline lükkatõmba, kes allub provokatsioonidele ja manipulatsioonidele. Üks peab korda ja teisega lõbutsetakse jne. Ja tegelt on see kõik ok teatud piirini. Erinevus rikastab! 🙂 Ma ka tahan vahepeal peaga vastu seina joosta, kui issi 5 min peale suurt pahandust küsib “kommi tahad?”, a noh, ta on veel üsna mõistlik isa.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.05 15:34; 03.05 11:17; 03.05 12:34; 03.05 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldivad ideaalsed pered, aga meie ise ei ole sellised. Ka minu vanemad ei olnud sellised, asju räägiti laste kuuldes – mitte tagatoas. Seega näiteks, kui mees leiab, et laps peab kell___kodus olema ja mina arvan tunnike hiljem ei tee halba – siis arutamegi lapse kuuldes ja last vahest kaasates – mis on õigem kellaeg.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesed suudaksid mõistlikult koostööd teha, jääks juba üksjagu lahkuminekuid toimumata. Kui inimestevahelised erimeelsused on sellised, et enam koos elada ei kannata, kust see võluvits pärast lahutust võetakse? Piisab sellest, kui üks kahest vanemast on vindikatiivne või täiesti paindumatu vastutulekute ja mõistmise osas, et koostööd ei toimuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult teavad lapsed väga täpselt, mida tahab ja nõuab üks vanem, mida teine. Ja oskavad suurepäraselt seal vahel laveerida. Nii nagu täiskasvanud oskavad käituda kahe erineva ülemusega või sõbrannaga või alluvaga.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldivad ideaalsed pered, aga meie ise ei ole sellised. Ka minu vanemad ei olnud sellised, asju räägiti laste kuuldes – mitte tagatoas. Seega näiteks, kui mees leiab, et laps peab kell___kodus olema ja mina arvan tunnike hiljem ei tee halba – siis arutamegi lapse kuuldes ja last vahest kaasates – mis on õigem kellaeg.

Olen igati laste kaasamise poolt aga arvan, et selleks peab arvestama individuaalselt lapse vanust, vastutustunnet jne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 15:17; 02.05 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ainult lastest lahus elavate kasvatusviisid pole erinevad, vaid ka koos elavate lastevanemate omad on erinevad. Seni kuni endale valitakse kaaslaseks neid, kes seksuaalselt meeldivad on, seni ei muutu siin midagi. Kui alguses pole oluline, et teine inimene sobiks endaga ka maailmavaateliselt, seni kuni huvitab ainult see seksuaalne erutus, mis tekib, niikaua jäävadki lapsed kannatama kui selgub, et inimesi ühendab ainult seksuaalne veetlus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui alguses pole oluline, et teine inimene sobiks endaga ka maailmavaateliselt, seni kuni huvitab ainult see seksuaalne erutus, mis tekib, niikaua jäävadki lapsed kannatama kui selgub, et inimesi ühendab ainult seksuaalne veetlus.

Sa oled jälle see, kes kaagutab “lapsekasvatuse küsimustes leppisime kokku DETAILIDENI ja siduvalt üldse enne esimest kopulatsiooni”, eks? Et mis puhul mismoodi karistada, mis temparatuuril sobib mis jope, kuhu kooli laps läheb (olenemata lapse enda annetest või kirjutasite need ka üles?). Ma tahaks näha, kuidas see maailmavaateline klapitamine detailideni välja näeb. Isegi su enda kloon ei oleks sarnase maailmavaatega, ammus vastassoost inimene, erineva elukogemuse ja olemusega. Muide, maailmavaateliselt sobime me väga.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.05 15:34; 03.05 11:17; 03.05 12:34; 03.05 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled jälle see, kes kaagutab “lapsekasvatuse küsimustes leppisime kokku DETAILIDENI ja siduvalt üldse enne esimest kopulatsiooni”, eks?

Ei, see olen mina. Ainult et ma pole kunagi rõhutanud, et lastekasvatamise teemad on detailideni läbi arutatud, ammugi siis enne esimest seksuaalvahekorda. Erinevates teemades olen küll söandanud avaldada imestust, miks inimesed abielluvad nendega, kellest nad ei tea osegi üldisemaid põhimõtteid.

Mis sa minust siis tahad, kui sa juba kord lootust avaldasid, et ma siin olen 🙂 ?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 12:29; 03.05 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa minust siis tahad, kui sa juba kord lootust avaldasid, et ma siin olen ???? ?

Räägi mulle õige, kuidas see lastekasvatuse küsimuses kokkuleppimine enne reaalse olukorra tekkimist käib teglikult? 🙂 Te ei aruta ju rasedana läbi, mitu trenni mis vanuses lapsele on jõukohane; mis kraadist algab palavik; kas nohu on haigus, vesine või roheline, ja kas selle laps läheb lasteaeda; mis kellaks peab 16-aastane kodus olema ja kas seks selles vanuses on ok või mitte (mitte et seda keegi emme-issi käest küsiks!), üks arvab, et ujumistrenn talvel on hea ja vajalik ja immuunsust tõstev, teise jaoks vastupidi ohtlik ja haigeks jääb kergesti.
Ja 1000+1 muud asja.

Kogu igapäevaelu ei saa ju enne läbi arutada. Kuidas see siis käib, kui inimestel on erinevad, üldises mõttes mõistusepärased, aga lihtsalt kardinaalselt erinevad seisukohad? On teil nii, et kes enne midagi ütleb, nii jääb, laste kuuldes ei muudeta seisukohti või kuidas?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.05 15:34; 03.05 11:17; 03.05 12:34; 03.05 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodurahu ei sõltu niivõrd sellest, kui detailideni on asjad varem läbi arutatud, vaid sellest, KUIDAS asju jooksvalt läbi arutatakse. Kas seda suudetakse teha inimeste kombel vastastikkuse lugupidamisega… või siis mitte. Igal juhul kinnistub see muster tugevalt lastesse. St positiivne muster on igal juhul lastele tugev platvorm, negatiivne aga… Ma olen veendunud, et negatiivsete suhtemustrite puhul kahjustab lahutus last tunduvalt vähem, kui pidevas pingeolukorras elu.
Suhtlus ja probleemide lahendamine on ALATI kahepoolne töö. Kui kas või üks pool hakkab suhtes kiuslikke võimumänge arendama, siis on asi hapu. Jaburaid olukordi, kus üks pool on vaimselt vägivaldne, teisele (kes siis lahendust otsib), öeldakse “tehke rohkem koostööd” vms… on liiga palju.

Selle Käo jutust, kes kirjeldab siin, kuidas nad mehega erinevaid ilmavaateid jonksu ajavad, küll midagi imelikku ei kuma. Kaks erinevat isiksust tegutsevad koos ühel sihil. Ilus ja armas pigem 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa minust siis tahad, kui sa juba kord lootust avaldasid, et ma siin olen ???? ?

Räägi mulle õige, kuidas see lastekasvatuse küsimuses kokkuleppimine enne reaalse olukorra tekkimist käib teglikult? ???? Te ei aruta ju rasedana läbi, mitu trenni mis vanuses lapsele on jõukohane; mis kraadist algab palavik; kas nohu on haigus, vesine või roheline, ja kas selle laps läheb lasteaeda; mis kellaks peab 16-aastane kodus olema ja kas seks selles vanuses on ok või mitte (mitte et seda keegi emme-issi käest küsiks!), üks arvab, et ujumistrenn talvel on hea ja vajalik ja immuunsust tõstev, teise jaoks vastupidi ohtlik ja haigeks jääb kergesti.

Ja 1000+1 muud asja.

Kogu igapäevaelu ei saa ju enne läbi arutada. Kuidas see siis käib, kui inimestel on erinevad, üldises mõttes mõistusepärased, aga lihtsalt kardinaalselt erinevad seisukohad? On teil nii, et kes enne midagi ütleb, nii jääb, laste kuuldes ei muudeta seisukohti või kuidas?

Mina selles teemas ei kommenteerinud, sest mul ei ole midagi väga öelda.

Jah, loomulikult oli meil enne laste saamist kokku lepitud, et me laste ees ei vaidle ja kui üks vanem on keelanud, siis teine lihtsalt niisama ka ei luba (vajadusel ja mingite asjaolude ilmnemisel peetakse vanemate vahel väike nö koosolek ja luba siiski antakse).

Ja muidugi arutasime me enne laste saamist, et kui trenni, siis millisesse võiks panna (loomulikult, kui laps tahab). Ja kui vanalt (muidugi, kui laps tahab). Absoluutselt kindlalt arutasime enne abielu, et ujuma peaks laps õppima, sportima ka, aga tippsport poleke meie huvi – aga kui tema ise soovib, palun.

Pulmadeni läks ikka jupp aega. Ka sina jõudnuks oma abikaasaga üldjoontes pere ja laste küsimused läbi käia enne kui JAH ütlesid. Kas mees aitab, kui lapsel on palavik? Kas sul lapsena emal olid pigem ravimtaimed või kohe arst? Mis sa arvad sellest? Kas pigem karastamine või sossutamine? Need teemad tulevd ju niikuinii kahe rääkiva inimese vahel jutuks oma lapsepõlvest – ja siis koorub neist juttudest (umbisikuline) plaan tulevikuks.

Keeruline on ette kujutada abielupaari, kes sammub õnnepalee suunas, teadmata näiteks kuidas teine pool suhtub koeravõttu, korteriellu, haridusse, ekstreemsporti, vanurite aitamisse või mähkmevahetusse. Kogu aeg ju ka suudelnud või …khm…vahepal oli suu ikka rääkimiseks ka, eks.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 12:29; 03.05 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KUIDAS asju jooksvalt läbi arutatakse.

Aga kuidas siis, anna mulle mõni konkreetne olukord 🙂 no mis ma urgitsen, mind huvitab, kuidas ei tule hommikul ette olukord, et mina panen lastele joped selga, issi kargab ligi “ei, see ikka on liiga õhuke, pange dressipluus alla!” viimasel hetkel enne uksest väljaminekut, kui kell on niigi sada, jne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.05 15:34; 03.05 11:17; 03.05 12:34; 03.05 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ennem kui sigima kukutakse võiks asjad ikka läbi rääkida, et tulevikus probleeme vältida

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on erinevad ja elu ebatäiuslik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on erinevad ja elu ebatäiuslik.

ja me kõik oleme üles kasvatatud inimlike nõrkustega lapsevanemate poolt, kes pole ideaalsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsevanemlus ja koostöö

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.