Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lapsi õpetatakse vanaema musist keelduma

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Lapsi õpetatakse vanaema musist keelduma

Postitas:
Kägu

Õhtuleht kirjutab, et Austraalias juurutatakse lapsi keelduma vanaema musist.

Uus programm “Respect Matters” ehk “Lugupidamine loeb”, mille eesmärk on rõhutada nõusoleku küsimist intiimses läbikäimises, on võetud kasutusele juba New South Walesi, Queenslandi ja Victoria koolides.

Poleemilise programmi eesmärk on teadvustada lastele võimalikku seksuaalset kuritarvitamist. Austraalia valitsuse sõnul aitab selline koolitus mõista, kuidas inimsuhetes käituda ning ebamugavate emotsioonide ja olukordadega toime tulla. Lisaks peaks programm edendama sugupoolte võrdsuse ning lugupidamise tähtsust.

Mis arvate?

Täispikk artikkel asub siin.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Milvi Kiisu

Tark vanaema saab ise aru, et lapsi pole soovitav tatiga kokku määrida. Vanadel ja noortel on erinevad haigused. Kui soovime, et Eesti rahvas säiluks, peame oma lapsi kaitsma haiguste eest. Eelmine valitsus on ajanud isegi hambaravi hinnad taevasse. Lapsed surevad, kuna haigekassal pole raha laste raviks.

+4
-30
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tark vanaema saab ise aru, et lapsi pole soovitav tatiga kokku määrida. Vanadel ja noortel on erinevad haigused. Kui soovime, et Eesti rahvas säiluks, peame oma lapsi kaitsma haiguste eest. Eelmine valitsus on ajanud isegi hambaravi hinnad taevasse. Lapsed surevad, kuna haigekassal pole raha laste raviks.

Kui läbi taskuräti musitada? Kas siis OK?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaks idiooti.

Vabandus, kolm.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina isiklikult mäletan selgelt, kui tore ja soe oli vanaema kallistus, aga kui jube, kui ta mind lätsutama kukkus – eriti näole. Sama ka mu ema ja mu 3 tädi. Kõik nad olid veel eriti vesise suuga plätsutajad.

Ise vanaemana musitan lapselapsi küll meelsasti, aga ainult ja ainult siis, kui nad ise esimesena huuled torru ajavad või esimesena mind musitavad või ütlevad, et teeme musi ka ning teen seda ainut kuivade huultega. Iseenesest ei ole teise inimese näole tati määrimine vastastikkuse kiindumuse hoidmiseks (vana)ema ja (lapse)lapse vahel vajalik.
Kahe täiskasvanu vahel toimub see vastastikkusel kokkuleppel ja meeldivusel, aga kes küsib poolteise- või kaheaastase lapse käest enne, kui teda näiteks ninale või suvel nabale musitama kukub? Minu ebameeldivad märjade musimopsude mälestused on just sellest ja veidi vanemast vanusest.

Samamoodi ei kuku ma (lapse)last karuhaardesse haarama, vastu ennast suruma ja kallistama kunagi ise või teda sülle rabama – näitan valmisolekut ja kui tema tahab, siis kallistame nii, et tükid taga (see oli nüüd kujundlik väljend 🙂 )

Veelvähem näpistan ma lapsi põsest, teen nende kõhule näpuga torgates “piiiip”, puristan suuga õhku neile vastu kõhtu, vanematelt lastelt küsin – kas sul peika ka on või laksutan neid helluse märgiks labakäega vastu tagumikku. Ei, mitte mina, sest lapsena oli see kohutavalt õudne. Ja loomulikult pole asi mingites kujuteldavates nakkustes – lihtsalt me ei peaks lakkuma ja musitama teisi inimesi, suuri või väikeseid, kui nad ise pole selleks luba andnud.

+35
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina isiklikult mäletan selgelt, kui tore ja soe oli vanaema kallistus, aga kui jube, kui ta mind lätsutama kukkus – eriti näole. Sama ka mu ema ja mu 3 tädi. Kõik nad olid veel eriti vesise suuga plätsutajad.

Ise vanaemana musitan lapselapsi küll meelsasti, aga ainult ja ainult siis, kui nad ise esimesena huuled torru ajavad või esimesena mind musitavad või ütlevad, et teeme musi ka ning teen seda ainut kuivade huultega. Iseenesest ei ole teise inimese näole tati määrimine vastastikkuse kiindumuse hoidmiseks (vana)ema ja (lapse)lapse vahel vajalik.

Kahe täiskasvanu vahel toimub see vastastikkusel kokkuleppel ja meeldivusel, aga kes küsib poolteise- või kaheaastase lapse käest enne, kui teda näiteks ninale või suvel nabale musitama kukub? Minu ebameeldivad märjade musimopsude mälestused on just sellest ja veidi vanemast vanusest.

Samamoodi ei kuku ma (lapse)last karuhaardesse haarama, vastu ennast suruma ja kallistama kunagi ise või teda sülle rabama – näitan valmisolekut ja kui tema tahab, siis kallistame nii, et tükid taga (see oli nüüd kujundlik väljend 🙂 )

Veelvähem näpistan ma lapsi põsest, teen nende kõhule näpuga torgates “piiiip”, puristan suuga õhku neile vastu kõhtu, vanematelt lastelt küsin – kas sul peika ka on või laksutan neid helluse märgiks labakäega vastu tagumikku. Ei, mitte mina, sest lapsena oli see kohutavalt õudne. Ja loomulikult pole asi mingites kujuteldavates nakkustes – lihtsalt me ei peaks lakkuma ja musitama teisi inimesi, suuri või väikeseid, kui nad ise pole selleks luba andnud.

Pole kuulnud, et põsemusi tehakse süljetatiga.

+11
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind on alati pannud imestama, et paljudel inimestel on kombeks lapsi suule musitada ja see ei ole juba herpese ning muude levinud viiruste tõttu ohutu. Just lugesin järjekordsest juhtumist, kus kahenädalane beebi selle tulemusel suri, et keegi oli musitanud tema suud või käsi. Nii väikestele on täiskasvanutele ohutud viirused vahel isegi surmavad. Milleks siis?

Enda lapsi musitan kuivade huultega põsele või juustele, aga pean musitamist ikkagi väga intiimseks toiminguks ja ei leia, et sõbrad-tuttavad või vanavanemad neid üldse musitama peaks, kallistusest ju piisab?

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma olen 44 ja mu isa pole mulle mingi eriline tugi olnud elu jooksul, aga kui kohtume, siis see tema sarimusitamine on ikka päris õudne. nagu kompenseeriks sellega oma tegematajätmisi. noh, see tõenäoliselt on tema ainus viis, kuidas ta näitab, et ta hoolib minust. aga see kaissu haaramine ja siis selline kõva matsuga sarimuside saamine on….uhh! vastik on! 😀
me kohtume harva ja et ta on ka ülisolvuja ja muidu suhtlemispuudeline, siis ma ei hakka talle märkuseid tegema.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole kuulnud, et põsemusi tehakse süljetatiga.

No ega see polegi kuulmismeele küsimus. Seda on tunda.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just lugesin järjekordsest juhtumist, kus kahenädalane beebi selle tulemusel suri, et keegi oli musitanud tema suud või käsi. Nii väikestele on täiskasvanutele ohutud viirused vahel isegi surmavad. Milleks siis?

Millisest hüsteerikute lehest sa küll seda lugesid? Suri ta jee musitamise pärast. Või siis põdes see musitaja õitsvat tiisikust.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui olin esimese lapse ootel, sattusin lugema artiklit a la 5 asja, mida iga lapsevanem peab teadma.
Ootamatult on see artikkel olnud mulle abiks. Üks sealsetest punktidest oli selline, et ära pane kahtluse alla lapse tundeid ja tajusid. Kui laps ütleb, et toit on kuum ja ta ei saa seda süüa, siis nii ongi. Mäletan oma lapsepõlvest, et minu vanemad hurjutasid, et mis sa jamad, meil juba toit söödud, mis kuum toit. Aga lapsed ja täiskasvanud tajuvadki asju erinevalt. Kuumust, kibedust, soolasust, valu jne.
Aga teine punkt seal artiklis oli selline, et laps ei pea musitama ja kallistama, kui ta seda ei soovi. Ka seda olen püüdnud järgida, vahel küll lapsi meelitades, kui näen, et vanaema on ònnetu näoga, et tehku siis vanaemale vähemalt pai.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Google on täis infot musitatud beebide surmajuhtumitest, esimesed tulemused:

https://www.usatoday.com/story/news/nation-now/2017/07/18/mom-newborn-life-support-dont-let-anyone-kiss-your-baby/487167001/

https://www.msn.com/en-us/health/medical/mom-warns-about-‘kiss-of-death’-after-newborn-is-hospitalized/ar-AAADYlB

https://www.health.com/family/newborn-died-herpes-meningitis-kiss

https://www.mirror.co.uk/news/us-news/mum-begs-people-stop-kissing-13529384

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina küsin lahku minnes alati lastelastelt, kas täna on kalli-musi päev? Kui on, siis kallistame ja teeme sümboolse musimopsu, kui pole siis aktsepteerin seda täie rahuga. Meil toimib😁 Vastutahtmist kedagi kallistama ei kipu ja ei solvu ka keeldumise peale.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õige jutt. Lapsed surevad meil nagu kärbsed, sest vanaemad musitavad neid. Jube, mis tulevik?

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Google on täis infot musitatud beebide surmajuhtumitest, esimesed tulemused:

https://www.usatoday.com/story/news/nation-now/2017/07/18/mom-newborn-life-support-dont-let-anyone-kiss-your-baby/487167001/

https://www.msn.com/en-us/health/medical/mom-warns-about-‘kiss-of-death’-after-newborn-is-hospitalized/ar-AAADYlB

https://www.health.com/family/newborn-died-herpes-meningitis-kiss

https://www.mirror.co.uk/news/us-news/mum-begs-people-stop-kissing-13529384

Noh, käsi püsti, millist kägu pole vanaemad kunagi musitanud? Aga kuidas te küll kõik elus olete? Või vaevlete nüüd kooris kõigi nende hirmsate haiguste käes, mida need vastikud vanamutid on teile edasi andnud? Kõige levinum tõbi näib olevat ajupehmenemine, eks see vist olegi lollakate ämmade ja ebameeldivate emade käest saadud.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ei ole ei vanaema, ema ega ka keegi teine sugulane kunagi musitanud ja ma imestan, et siin on nii palju täiskasvanud inimesi, keda on musitatud.
Lisaks pole mind lapsepõlves ka kallistatud ja kui sellest mingis teemas rääkisin, siis paljud ütlesid, et tol ajal (olen üle 40) ei olnudki kombeks kallistada. Seepärast on musitamise levik mulle ka üllatus.
Oma lapsi musitanud olen küll, aga mitte kunagi huultele, põsele ka selline väike kiire peaaegu õhumusi, mitte tatistamine.

Väga tore kui lastele õpetatakse piiride kehtestamist ja intiimatiimsetest teemadest rääkimist.
On juba piisavalt palju neid väärkoheldud lapsi, kel puudub arusaamine mis nendega toimus ja et see on lubamatu, samuti puudub keel sellistest asjadest rääkimiseks. Ja ma pean siin silmas musitamisest hullemaid tegevusi, aga musitamisest keeldumine on hea harjutamise viis.

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ei ole ei vanaema, ema ega ka keegi teine sugulane kunagi musitanud ja ma imestan, et siin on nii palju täiskasvanud inimesi, keda on musitatud.

Lisaks pole mind lapsepõlves ka kallistatud ja kui sellest mingis teemas rääkisin, siis paljud ütlesid, et tol ajal (olen üle 40) ei olnudki kombeks kallistada. Seepärast on musitamise levik mulle ka üllatus.

Oma lapsi musitanud olen küll, aga mitte kunagi huultele, põsele ka selline väike kiire peaaegu õhumusi, mitte tatistamine.

Väga tore kui lastele õpetatakse piiride kehtestamist ja intiimatiimsetest teemadest rääkimist.

On juba piisavalt palju neid väärkoheldud lapsi, kel puudub arusaamine mis nendega toimus ja et see on lubamatu, samuti puudub keel sellistest asjadest rääkimiseks. Ja ma pean siin silmas musitamisest hullemaid tegevusi, aga musitamisest keeldumine on hea harjutamise viis.

Muidugi – igale musitajale jalaga mööda säärekonte! Või siis lähivõitluse puhul hambad sisse!
Nii kasvab üks tõeliselt iseseisev ja väärikas ilmakodanik.

+5
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi – igale musitajale jalaga mööda säärekonte! Või siis lähivõitluse puhul hambad sisse!
Nii kasvab üks tõeliselt iseseisev ja väärikas ilmakodanik.

Hämmastav võimetus loetust aru saada.
Mu meelest on normaalne, et lapse keha on tema oma ja kui ta ei taha, et teda puudutatakse, siis tema soovi austatakse.
Või äkki ikka kaheaastast tohib, jõud käib ju üle?
No ja kümnene, mis ta ikka jonnib, mis see musis siis ära pole?
Kuueteistkümnene? Täitsa laps alles, vanemate ülalpidamisel, kannatab need musid välja küll..?
Lapse keha on tema keha, kui tal on ebamugav, siis tuleb ta tundeid austada.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea, kas keegi juhtus hiljuti nägema ETV2 pealt dokfilmi “Rootsi armastuse teooria”?

Kopin siia lõigu filmi sisukirjeldusest:
“…Üle 40 aasta tagasi panid targad kodanikud pead kokku ja lõid tulevikuvisiooni ühiskonnast, mis koosneb sõltumatutest üksikisikutest.
Niinimetatud Rootsi armastuse teooria põhines ideel, et kõigi inimsuhete aluseks peab olema sõltumatus üksteisest, mis tagabki õnne. Sellise sõltumatuse pahupooleks on aga rekordiline arv üksildasi inimesi.”

Nii et vältige aga musitamist. Ja vältige puudutamist. Ja üleüldse vältige suures individuaalsuse ihaluses (ja bakterite, ahistamise jms hirmus) sugulasi, naabreid ja kõiki teisi inimesi. Küll siis saate õnnelikuks. 🙂

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse keha on tema keha, kui tal on ebamugav, siis tuleb ta tundeid austada.

Huvitav, kuidas saab seda väidet, mis on ühes eelmises kommentaaris, miinustada? Et minu laps/lapselaps/vennalaps ja katsun-pigistan-musutan nagu mina tahan, MINA! sest laps hakaku vastu siis, kui kana pissib? Müstilised inimesed.

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on hea, et sa ise aru ei saa, kuidas sind ennast on lapsena füüsilisest hellusest ilma jättes väärkoheldud.
Seepärast sa leiadki, et tuleb aina piire kehtestada ja lähedasi kahtlustada hirmsates tegudes ja tagamõtetes.
Kalkus sünnitab kalkust.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

“…Üle 40 aasta tagasi panid targad kodanikud pead kokku ja lõid tulevikuvisiooni ühiskonnast, mis koosneb sõltumatutest üksikisikutest.
Niinimetatud Rootsi armastuse teooria põhines ideel, et kõigi inimsuhete aluseks peab olema sõltumatus üksteisest, mis tagabki õnne. Sellise sõltumatuse pahupooleks on aga rekordiline arv üksildasi inimesi.”
Nii et vältige aga musitamist. Ja vältige puudutamist. Ja üleüldse vältige suures individuaalsuse ihaluses (ja bakterite, ahistamise jms hirmus) sugulasi, naabreid ja kõiki teisi inimesi. Küll siis saate õnnelikuks. 🙂

Pole mõtet üle reageerida ja probleemi võimendada. Musidel on vahe. Musi otse suule pole sama, mis põsemusi ja esimest ei pea täiskasvanud lapsega tegema. Kallistamisega sama teema, embamine ja lapse tugevasse haardesse haaramine, nt pooleks minutiks, täiskavanu poolt, need on erinevad. Artiklis kirjutatakse olukordadest, kui vanaema tahab last sülle kahmata ja ülevoolavalt musitada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on hea, et sa ise aru ei saa, kuidas sind ennast on lapsena füüsilisest hellusest ilma jättes väärkoheldud.
Seepärast sa leiadki, et tuleb aina piire kehtestada ja lähedasi kahtlustada hirmsates tegudes ja tagamõtetes.
Kalkus sünnitab kalkust.

Kas see on kalkus, kui ma ei lähe suruma last, kes seda ei soovi? Ma saan aru, et sia kutsud üles musutama lapsi ka siis, kui nad ei ole sellest vaimustunud. Mingitest jubedatest tagamõtetest pole siin teemas ju juttu – lihtsalt sellest, et teist inimest vastu tema tahtmist katsuda ja veel enam musitada on räige vägivald. On ta siis suur või väike. On siis tõukeks see, et hirmsasti tahaks või see, et teine on nii nunnu. Käed eemale, kuni sulle ei anta selgelt märku, et teine pool ka seda soovib – vähemalt alates sellest vanusest, kui inimene saab pea kõrvale keerata või embusest lahti rabeleda.

Sinu kohta ütleks ma, et vägivald sünnitab vägivalda.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind huvitab kas herpes levib põsemusi teel?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Herpes võib levida ka põsemusi teel – kui herpesega inimene musitab, musitatu selle ära pühib ja siis näiteks sõrmega silma sügab , võib herpes silmagi levida (eriti õudne, sest silma ei saa salvegi panna!). Samas kui herpesega kunagi ei musita ja korralikult käsi pesta peale iga korda, mil suud puudutad, siis teised pereliikmed herpest ei saa (enda pere peal kindlaks tehtud, ükski lastest pole meilt herpest saanud, kuigi meil mehega mõlemal väga tihti huulel).

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilaseid musisid pole minugi lapseepõlves olnud, +40 a tagasi.
Küll oli aga seda, et näol jäätis vms ja kui ise jagu ei saanud, siis ema või tädi tegid oma süljese näpuga puhtaks – väkkkk!

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kalkus sünnitab kalkust.

Tekkis samasugune mõte. Plastikust tehisühiskond. Millegipärast levivad psüühikahäired ja enesetapud järjest enam. Kuigi teoorias peaksid ju kõik olema järjest õnnelikumad, sest nii palju seadusi ja piire on kehtestatud kõikide kaitseks. Imelik, eks ole.

+2
-2
Please wait...

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lapsi õpetatakse vanaema musist keelduma