Esileht Koolilaps Laps,kellel merehaigus

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Laps,kellel merehaigus

Postitas:

kuidas on saanud tellitud bussiga ekskursioonile minna või on jäänud üldse koju sellel päeval ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 00:28; 02.06 15:27; 02.06 22:39; 03.06 13:53; 04.06 01:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju, kui tõsine on ja kas nt ingveritabletid aitavad. Ja natuke ka sellest, kui pikk on sõit. Veel saab istuda ette (kui neid merehaigeid just klassis veel pole) ja loomulikult ei tohi tegeleda ei lugemise ega ekraanidega, bussis söömine ka mõistlik pole. Mõlemad variandid on mõeldavad, olenebki olukorrast ja haiguse avaldumise sagedusest. Olen ise sellega mingil määral hädas olnud, aga pikki bussisõite teen muidugi ikka, sellest saab enamasti üle, samas, kui ikka laps seni igal reisil on oksendanud ja ingveritabletid ei aita, pole vast mõtet piinama hakata. Ka bussi suurus ja headus mängib rolli, suure bussiga on üldjuhul sellistel lastel parem sõita kui väikebussiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koju jääda ikka. Lapsele on ju piin oksendades kuhugile sõita. Riided võivad ka kogemata okseseks saada, siis teised hoiavad eemale temast. Ning ilmselt peab ta päev läbi näljas-janus olema (ei julge uue oksendamise ees midagi süüa ega juua), sedasi võib selle kuumaga lõpuks ära ka minestada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 10:05; 03.06 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lehvik. Sõõm coca-colat. Nuuskpiiritus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ongi selles,et kogemust pole ju suure bussiga,autos saab ees pikka maad ilusti sõita siis peab bussis ka katsuma ette istuda kus otse välja näeb. Laps ise tahab väga minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 00:28; 02.06 15:27; 02.06 22:39; 03.06 13:53; 04.06 01:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linna bussiga on see ju vähe aga mõtlen neid pika maa liinibussiga mis Pärnusse ja Viljandi sõidavad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 00:28; 02.06 15:27; 02.06 22:39; 03.06 13:53; 04.06 01:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te merehaiguse tablette proovinud olete? Kui ütled, et pikkadel autosõitudel eesistmel saab laps hakkama siis võite tablettide mõju ju proovida nii, et laps sõidab tagaistmel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja mu vend oleme kohutavalt merehaiged. Meil aitab ainult see randmepael kus on see nupuke keskel
Igast tavletid jms selleks puhuks meil ei toimi, aga imelik küll aga randmepael toimib. Isegi need täitsa tavalised ali omad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kordagi pole bussiga sõitnud? Tehke siis üks katsesõit bussiga, kui veel jõuab. Ise kaasa ja siis saate ettekujutuse, kuidas enesetunne on. Ja vajadusel saab maha tulla.

Sellest katsest ei pruugi mingit kasu olla kui teha katsesõit kena moodsa bussiga, ekskursioonile viiakse lapsed aga vana koliseva bussiloguga, mis kütusehaisu sisse ajab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 10:05; 03.06 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja mu vend oleme kohutavalt merehaiged. Meil aitab ainult see randmepael kus on see nupuke keskel

Igast tavletid jms selleks puhuks meil ei toimi, aga imelik küll aga randmepael toimib. Isegi need täitsa tavalised ali omad.

Kus kohast seda randme paela saab ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 00:28; 02.06 15:27; 02.06 22:39; 03.06 13:53; 04.06 01:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

merehaigus?
minu meelest on need ikka 2 täiesti eri asja: bussisõidu talumatus ja merehaigus:
nt ma ise olen lapsest peale kaugliinibussides tihti oksendanud, aga merehaige olen olnud vaid 1x elus: kui aastaid tagasi mingi pisikese kökatsiga suure tormiga paldiskist Kappelskäri sõitsime (olin kolleegidest viimane, kel halb hakkas), samas olen käinud purjetamas ka kõrge lainega ning ei juhtu midagi.

mis aitab selle bussisõidu iivelduse vastu?
ees istumine (1-2 rida bussis!),
vaatad aknast ette, mitte kõrvale,
mittemingil juhul ei tohi lugeda ega nutiseadme ekraani vaadata,
joogiks kaasas pudel värskat või kerge sidrunimatsega vesi.
iiveldusvastased tabletid on pigem vastupidist mõju avaldanud.
lapsepõlves, nõukaajal, kui oli piik sõit ees (nt lõuna-eestisse pioneerlaagrisse), siis anti mulle validoolidrops kaasa, iga poole tunni tagant hoidsin veerand tabletti korraga keele all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ingveritabletid aitavad või kui kardad, et lapse jaoks liiga lahjad, küsi apteegist ekstra merehaiguse vastu tablette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kogemustega merehaige. Ingveritablett mõjutab ainult magu ja hoopis niipidi, et ärritab selle oksendamiseni üles.

Randmepaela proovisin raseduse ajal, ei toiminud üldse. Saaremaa praamil olin näost täitsa roheline ja see polnud sugugi rasedusest tingitud.

Aitavad ikka ainult päris ravimid. Kasutan neid, mida Briti mereväelasedki. Toimeaine stugeroon, tableti nimi ongi Stugeron15 ja tellisin endale UK online apteegist.

Aga üldiselt merehaiguse vastu kõige paremini aitab ikka ainult tasakaaluelundi mitteärritamine ehk tuleb eemale hoida loksuvatest, kõikuvatest, keerlevatest jm õudukatest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi et kogemust pole,autos istub esiistmel ja pole hullu midagi aga kui pärast ekskursioon rikutud siis ma ei tea,poole maa pealt ju bussist maha ka ei lähe,kuidas siis koju tagasi saab.Ekskursioonibuss ju peatusi ei tee vahepeal nagu autoga ise saab teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 00:28; 02.06 15:27; 02.06 22:39; 03.06 13:53; 04.06 01:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks lapsena kogu aeg bussis süda pahaks, alati olid igaks juhuks oksekotid kaasas, enamasti aga neid vaja ei läinud, lihtsalt iiveldas kohutavalt. Aga ma ei mõelnudki, et jätaks ekskursioonidele minemata. Sõpradega koos on teistmoodi, tähelepanu on suhtlemisel ja naljadel ja iiveldust on kergem taluda. Siiani on mul ka ise autoroolis olles sageli süda paha, aga enamasti on võimalik see üle elada ilma reaalselt oksendamata. Ainult pead hoiatama, et laps kogu aeg ei püüaks tahasuunas vaadata, et sõpru näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Laps,kellel merehaigus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.