Esileht Pereelu ja suhted Lärmakad naabrid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Lärmakad naabrid

Postitas:

Kolisime uude elukohts korterisse, saime uued naabrid. Ühed naabrid karjuvad igapäev hommikust õhtuni. Häirib juba igapäeva toimetusi. Seal peres on väikesed lapsed ja suurem laps kooli ealine. Väiksemaf nutavad ja karjuvad igaPÄEV. Suurem kooliealine vaidleb vanematele vastu, mistõttu lähevad ka vanemad omavahel vaidlema ja nii tõesti igapäev. Seinad kostuvad hästi läbi ja iga kolks ja suurem karjumine kostub läbi. Kas peaks ütlema minema? Ei taha samas riidu ka kohe kiskuda, alles kolisin aga jah. Mis see ütlemine aitab üldse..

+10
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Siis pead tegema korteri helikindlamaks, egas siis kui seinad läbi kostavad, siis kostavad.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meist räägid vôi?:)

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 16:59; 05.11 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ega seal midagi teha pole, võid ju rääkima minna aga ega see midagi muuda.

Minul ka väiksed lapsed ja tõesti nutavad, kaklevad ja karjuvad praktiliselt koguaeg ja ma ei saa midagi teha. Jõuga vait ju ei sunni ja vahel karjun ka nende peale, sest nad ilusti rääkides ei kuula. Ikka päris hull on olukord. Vahel mõtlen küll, mida naabrid küll mõelda võivad, seinad kostavad nii hästi läbi.

Jääb vaid oodata kuni suuremaks kasvavad.

+9
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 16:59; 05.11 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

OMG.

Elan v korrusel ja ümbert naabrid kõik hiirvaiksed, viiendale kostub ka tänavalt müra rohkem kohina moodi. Ülemist korrust pole, kus dinosaurused trambiksid. Aga suvel kolisid lV korrusele kõrval püstakusse väheke aktiivsem noorte seltskond. Peale esimest kõvemat öist kräud andsin märku mida meie pidime tundma,  kusjuures tõmmati kohe viisakalt tagasi,  rohkem pole sellist jama kordunud. Aga siiski on tümmi ja kõvemat ruigamist-naeru sealt time to time kostmas. Kohe annab tunda kui lux elu varem oli. Teemaalgataja olukord viiks mu vist sügavasse stressi!

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.11 17:10; 05.11 21:52; 05.11 22:44; 07.11 18:23; 07.11 20:59; 08.11 09:11;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ikka võid vast rääkima minna. Pärast mõnda suuremat vanemate omavahelist karjumist või selle ajal. Äkki ehmatavad ja jätavad mõned korrad karjumata. Vähemalt mina tahaksin küll teada, kui miski mu korterist läbi kostab

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastekaitsesse, viiakse lapsed kui tüliõunad minema ja ongi rahulik.

+11
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ega seal midagi teha pole, võid ju rääkima minna aga ega see midagi muuda.

Minul ka väiksed lapsed ja tõesti nutavad, kaklevad ja karjuvad praktiliselt koguaeg ja ma ei saa midagi teha. Jõuga vait ju ei sunni ja vahel karjun ka nende peale, sest nad ilusti rääkides ei kuula. Ikka päris hull on olukord. Vahel mõtlen küll, mida naabrid küll mõelda võivad, seinad kostavad nii hästi läbi.

Jääb vaid oodata kuni suuremaks kasvavad.

Sul veab, et sa meie majas ei ela. Me oleks juba ammu sundvõõrandamist taotlema hakanud, kui kogu aeg mingi kisa käib. Inimesed peavad saama oma kodus rahus ka olla, ilma 12 tundi päevas naabrite lõugamist kuulmata.

+19
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ega seal midagi teha pole, võid ju rääkima minna aga ega see midagi muuda.

Minul ka väiksed lapsed ja tõesti nutavad, kaklevad ja karjuvad praktiliselt koguaeg ja ma ei saa midagi teha. Jõuga vait ju ei sunni ja vahel karjun ka nende peale, sest nad ilusti rääkides ei kuula. Ikka päris hull on olukord. Vahel mõtlen küll, mida naabrid küll mõelda võivad, seinad kostavad nii hästi läbi.

Jääb vaid oodata kuni suuremaks kasvavad.

Sul veab, et sa meie majas ei ela. Me oleks juba ammu sundvõõrandamist taotlema hakanud, kui kogu aeg mingi kisa käib. Inimesed peavad saama oma kodus rahus ka olla, ilma 12 tundi päevas naabrite lõugamist kuulmata.

Nii see ikka päris ei käi, et laste lällamise peale midagi sundvõõrandama hakatakse. Ennast teed lolliks ainult.

+15
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olmehäälte suhtes on naabril seaduse järgi talumiskohustus. Kui öörahu ajal ei lärma ja päeval pole just vägivaldne, ei tee ka politsei midagi. Miks eelmine omanik müüs korteri? Sellesamal põhjusel, et kisa ei lasknud elada?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka võid vast rääkima minna. Pärast mõnda suuremat vanemate omavahelist karjumist või selle ajal. Äkki ehmatavad ja jätavad mõned korrad karjumata. Vähemalt mina tahaksin küll teada, kui miski mu korterist läbi kostab

Võiks minna jah keset tüli…koputab uksele, ütleb viisakalt: vabandage väga, aga kas ma võin ka sõna sekka öelda 🙂

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lükkaks koridoris järjepidevalt kilbist voolu välja, vaevalt et pimedas keegi karjub.

+11
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.11 17:10; 05.11 21:52; 05.11 22:44; 07.11 18:23; 07.11 20:59; 08.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommuunis elavate korteriinimeste probleem.

 

Suure maja omanik.

+2
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige hullem ongi see, et lisaks laste kisale karjub ka veel vanem neist üle.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommuunis elavate korteriinimeste probleem.

Suure maja omanik.

Ja suvel nutad muruniitjate teemal sina.

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.11 17:10; 05.11 21:52; 05.11 22:44; 07.11 18:23; 07.11 20:59; 08.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommuunis elavate korteriinimeste probleem.

Suure maja omanik.

Ja suvel nutad muruniitjate teemal sina.

Nii piiratud silmaringiga inimene. Kas suur maja võib ainult kuskil äärelinnas või lollidekülas asuda?

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ega seal midagi teha pole, võid ju rääkima minna aga ega see midagi muuda.

Minul ka väiksed lapsed ja tõesti nutavad, kaklevad ja karjuvad praktiliselt koguaeg ja ma ei saa midagi teha. Jõuga vait ju ei sunni ja vahel karjun ka nende peale, sest nad ilusti rääkides ei kuula. Ikka päris hull on olukord. Vahel mõtlen küll, mida naabrid küll mõelda võivad, seinad kostavad nii hästi läbi.

Jääb vaid oodata kuni suuremaks kasvavad.

Sul veab, et sa meie majas ei ela. Me oleks juba ammu sundvõõrandamist taotlema hakanud, kui kogu aeg mingi kisa käib. Inimesed peavad saama oma kodus rahus ka olla, ilma 12 tundi päevas naabrite lõugamist kuulmata.

Kortermajade rõõmud.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan küll, et korraks rääkimine ikka võiks aidata.Eriti, kui täiskasvanud ka karjuvad. Ehk nad ei taipagi, kui hull neil olukord on ja sinu väike tähelepanek võib panna neid oma pereelu peale veidi teise pilguga vaatama ja end kokku võtma.

Minul ka väiksed lapsed ja tõesti nutavad, kaklevad ja karjuvad praktiliselt koguaeg ja ma ei saa midagi teha. Jõuga vait ju ei sunni ja vahel karjun ka nende peale, sest nad ilusti rääkides ei kuula. Ikka päris hull on olukord. Vahel mõtlen küll, mida naabrid küll mõelda võivad, seinad kostavad nii hästi läbi. Jääb vaid oodata kuni suuremaks kasvavad.

Kallis kägu, see ei ole normaalne. Jah, nutta võib kõva häälega, naerda ka, aga kõik muu, mida siin kirjeldad pole normaalne. Pole normaalne et karjutakse ja karjumisele saab vastata ainult karjumisega. Ei. Ja kindlasti ei aita laste suureks kasvamine, siis hakkavad nad ainult oma elukaaslaste ja laste peale edasi karjuma. Loodetavasti nad ehk on nii julged inimesed, et proovivad seda väärastunud käitumismustrit ise muuta. Aga sina võid ka nii julge olla! Otsi abi, palun. Iseenda, oma laste ja terve ühiskonna vaimse tervise nimel.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha samas riidu ka kohe kiskuda, alles kolisin aga jah. Mis see ütlemine aitab üldse..

Teemataja teema oleks adekvaatne, kui see sisaldaks lauset: “käisin viisakalt rääkimas, et väga piinlik on seda jama kogu aeg pealt kuulata” vms.

Kuna sellist lauset pole ja tegu tavalise kõnepuudega isikuga, siis on raske kommenteerida.
Ilmselt inimesed ise ei teagi, et kõik see kuulda on. Ja vaevalt, et nüüd konkreetse kõnealuse perekonna liige seda siit loeb, “targaks saab” ja vastavad järeldused teeb.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis maja on? Uusarendus? Või vana maja?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheksin rääkima ja võtaks kaasa paar infolehte lapsevanemaks olemise koolituste kohta: imelised aastad, Gordon, Jäppineni rahumeelne vanemlus jmt. Ütlekski, et see, et lapsed vahel rohkem lärmi teevad, on küll häiriv, aga saame aru, et lapsed on lapsed. Aga see, et vanemad olukorda adekvastselt lahendada ei suuda, on probleem, millele on olemas lahendused. Mina olen peale ühe programmi läbimist küll palju parem lapsevanem – ma ei pea enam tähelepanu saamiseks karjuma. Tegelikult on see hea ka lastele, sest nad teatavasti õpivad jäljendades vanemat: kui mina tema peale karjun, karjub ka tema minu (või õdede-vendade) peale, sest ta teisiti ei oska, kuna mina ei ole teda teisiti õpetanud.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla räägid meist. Meil on nii raske periood praegu elus…Püüame küll rahu säilitada aga väga raske on. Mul ka naabrite ees häbi. Iga nädal on üks päev kindlalt kui rohkem müra on. Aga kl 19 on alati vaikus…iga päev. Pesamuna läheb siis tuttu ja suuremad teevad vaikseid tegevusi.

Kui mulle tuldaks ütlema siis ma siiralt vabandaksin. Ma tegelt ka loodan et saame oma elu korda ja saabub rahu. Loodan et minu naabrid andestavad mulle…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ega seal midagi teha pole, võid ju rääkima minna aga ega see midagi muuda.

Minul ka väiksed lapsed ja tõesti nutavad, kaklevad ja karjuvad praktiliselt koguaeg ja ma ei saa midagi teha. Jõuga vait ju ei sunni ja vahel karjun ka nende peale, sest nad ilusti rääkides ei kuula. Ikka päris hull on olukord. Vahel mõtlen küll, mida naabrid küll mõelda võivad, seinad kostavad nii hästi läbi.

Jääb vaid oodata kuni suuremaks kasvavad.

Kindlasti mitte ei pea naaber ootama, et sinu lapsed juba suureks kasvaks, et temale saabuks elamisse rahu ja vaikus. Hoopis sina pead taltsutama oma lapsi. Teedki neile selgeks, et kodu pole kisamise ja kaklemise koht. Ütledki, et naaber tahab rahu ja vaikust.

Tundub tõeline õudus tulla töölt ja teisel pool seina tramburai käib. Kaaluksin kolimist või siis hakkaksin tihedalt naabri ukse taga käima.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.11 01:58; 12.11 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka väiksed lapsed ja tõesti nutavad, kaklevad ja karjuvad praktiliselt koguaeg ja ma ei saa midagi teha. Jõuga vait ju ei sunni ja vahel karjun ka nende peale, sest nad ilusti rääkides ei kuula.

Mis mõttes ei kuula? Karistad ka ikka?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.11 15:37; 07.11 18:44; 08.11 01:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmik kommentaar sellistes teemades on see “kortermaja rõõmud”! Justkui korteriasunikud oleksid aastaid tagasi, kui kinnisvara jaotati, seisnud leti ees, kus peal kaks valikut: suur eramaja ja läbikostvate seintega korter, ja valinud viimase, ja nüüd peavad elu lõpuni kuulama seda kahjurõõmsat haugatust.

Kusjuures: kahjurõõmuks pole mingit põhjust! Paljud elavad korteris sellepärast, et nad seda eelistavad. Nt tahavad elada linnas. Ilmselt sobiks neile linna keskel maja ka, aga see on juba ülim luksus.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmik kommentaar sellistes teemades on see “kortermaja rõõmud”! Justkui korteriasunikud oleksid aastaid tagasi, kui kinnisvara jaotati, seisnud leti ees, kus peal kaks valikut: suur eramaja ja läbikostvate seintega korter, ja valinud viimase, ja nüüd peavad elu lõpuni kuulama seda kahjurõõmsat haugatust.

Kusjuures: kahjurõõmuks pole mingit põhjust! Paljud elavad korteris sellepärast, et nad seda eelistavad. Nt tahavad elada linnas. Ilmselt sobiks neile linna keskel maja ka, aga see on juba ülim luksus.

100 % Nõus “parima (jobuma) kommentaari tiitliga! Suure maja elanikul on vähemalt kõvasti arenguks ruumi, kui ta ikka aru taipab mida silmas peeti.

 

Suures majas elanu, hetkel naudin korteri elu,  ei hakka kedagi närvi ajama minu omandisse kuuluva kinnisvara nimistuga.

 

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.11 17:10; 05.11 21:52; 05.11 22:44; 07.11 18:23; 07.11 20:59; 08.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suures majas elanu, hetkel naudin korteri elu,  ei hakka kedagi närvi ajama minu omandisse kuuluva kinnisvara nimistuga.

Vaevalt küll keegi rikkur viiendale korrusele koliks. Mees jättis maha?

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.11 15:37; 07.11 18:44; 08.11 01:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka väiksed lapsed ja tõesti nutavad, kaklevad ja karjuvad praktiliselt koguaeg ja ma ei saa midagi teha. Jõuga vait ju ei sunni ja vahel karjun ka nende peale, sest nad ilusti rääkides ei kuula. Ikka päris hull on olukord. Vahel mõtlen küll, mida naabrid küll mõelda võivad, seinad kostavad nii hästi läbi.

No kui väikesed siis, et lausa kogu aeg karjuvad ja nutavad? Mul on 3 last (8, 6 ja 1a7k) ja eks nad ka vahel kaklevad ja kisavad, aga kogu aeg mingit karjumist küll pole. Kõige väiksem jonnib, kui oma tahtmist ei saa, aga siis tuleb lihtsalt muud tegevust leida, kaasata lapsi oma tegevustesse (toimib minu tite puhul suurepäraselt!) ja juhendada ning õpetada, kuidas omavahel suhelda ning kõik koos rahulikult mängida. Kui suuremad ülemeelikuks lähevad, saadan kas õue või lauamänge mängima. Tihti annan neile ülesandeid nt pesu pesema panna, loomadele süüa panna, voodipesusid vahetada, nõud masinasse või välja, põrandaid pühkida, tolmu võtta või lapiga suvalisi pindu nühkida, mida tegelikult üldse nii väga vaja pole, aga mida lapsed alati mul väga innukalt teha tahavad. Mingit tipptasemel teenindust loomulikult oodata ei maksa, aga nii nad õpivad pingutama ja hiljem on üliuhked, kui midagi tehtud saavad. Tegemist on pikaks ajaks ja ühes sellega ka vaikust. Eakohaseid ülesandeid leidub igale vanusele!

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei olegi vaja minna kohe pika jutu ja Gordoni flaieritega peale. See võib vastupidiselt mõjuda, sest tegelikult on see mõnitav.

Kõigepealt soovitaksin panna postkasti või kleepida kinnises ümbrikus ukse peale väga lühike, suht sõbralikus toonis anonüümne kiri, kus lihtsalt ütlete, et palun võtke oma tülid vaiksemaks, naabrid on teie mürast häiritud ja teie sõnad on väga hästi kosta (vms, mis siis just probleemiks on). Võin kinnitada, et 75% inimestest sellest täiesti piisab. Inimesed ei anna endale lihtsalt emotsioonidetulvas aru, kui kõvasti nende kisa läbi kostab ja kui palju see teisi segab. Niisuguse hoiatuse peale tunneb iga normaalne inimene ehmatust ja häbi ja võtab edaspidi oluliselt vaiksemaks. Selline lähenemine on tegelikult kõige valutum nii kisajatele kui naabritele, sest keegi ei pea konfronteeruma. Palun proovige selline variant kõigepealt ära

Kui lahendust ei saabu, siis järgmine samm on minna, soovitavalt mitmekesi, uksele koputama. Seda on tegelikult targem teha mitte kisa ajal, vaid siis, kui tüli parajasti pole, sest tüli kestel pole inimene kõige vastuvõtlikum ratsionaalsele jutule. Soovitan ka rääkida sõbralikult ja naeratades, sellel on tavaliselt kõige parem tulemus.

Kõiki muid variante tasub katsetada alles siis, kui esimesed kaks on ära proovitud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kogu elu elanud korterites. Minu arvamus on, et öörahu välisel ajal siiski tohib tolmu imeda, valjema häälega rääkida, pesumasinat käivitada, köhida jne. Ka lastel on õigus ärkvel olles mängida, kakelda, nutta jne. Olen öösel ärganud naabrite väikelapse nutu või täiskasvanute seksihäälte peale. Ka selle peale kui kaugem naaber laamendab seinataguse naabri ukse taga kisades, et kui lärm ei lõpe, kutsub politsei. Kuigi ainus lärm, mida mina kuulsin, oli kaugema naabri pahameel… Korteris elades on teatud helid paratamatud. Aga kui just öörahu ajal korduvalt ei pidutseta, siis minu meelest on madal ukse taha minna, kirjakesi postitada ja silte kleepida.

Kunagi ei tea, millal mu oma laps öösel kõrvapõletikku jääb, kass kasti kraapima läheb või midagi maha kukub.

 

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Pereelu ja suhted Lärmakad naabrid