Esileht Kodunurk Lasanje

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Lasanje

Postitas:
Kägu

Valisin poes, millise firma lasanjeplaate osta ja hakkas silma, et ühel tootjal (Myllyn Paras) oli märgitud juurde “eelkeedetud” plaadid. Teistel selline märge puudus. Välimuselt näevad ühesugused välja. Kas see on lihtsalt reklaamitrikk ja kõiki lasanjeplaate kuumtöödeldakse mõnevõrra ette või on need “eelkeedetud” plaadid tõepoolest pehmemad ja kiiremini valmivad?

Ja teine mure, et mul kipuvad kõige alumise kihi plaadid hoolimata retseptijärgsest ahjus hoidmisest kõvemaks jääma, ehkki ma panen esimese kihina juustu-jahukastme ja siis alles plaadid sinna peale. Kas kellelgi on veel mingit nippi, et ka alumine rida pehmeks läheks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei osta eelkeedetud plaate, kõvaks pole ka jäänud.
Lasen alati kaussi sooja vee ja lihtsalt panen plaadid korraks sinna vette.
Esimese kihina panen alati põhja plaadid (kastet alla ei pane), selle peale hakkliha. St hakklihasegu tomatikastmega võiks ise tsut vedelam olla. Enamasti ei pane ka valget/juustukastet kihtide vahele, vaid niisama kui tuju panen juustu vmt. Lõpus viimasena valan kogu lasanje juustukastmega üle. Ja ahjus 40min – seega sellest valgest juustukastmest + hakkliha tomatipastast tuleb piisavalt vedelikku, et plaadid pehmeks selle ajaga küpseks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ostnud neid eelkeedetud plaate ega ka leotanud ja alati on kõik pehmed olnud. Panen samuti valge kastme esimeseks kihiks. Tee see valge kaste lihtsalt veidi vedelam. Minu juustukastmesse läheb 50g võid, 1dl jahu, 1l piima ja ca 100g juustu. Pärast raputan juustu veel peale ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mulle meeldivad Delverde plaadid, need nagu voldikud ja imavad kastet paremini. Ilusad ka.

Põhja panen tomati-hakklihakastet (sinna läheb ka alati üks väiksem suvikõrvits riivituna), peale plaat, jälle tomatikaste, siis kodujuust 10% hapukoorega, plaat jne.

Ahjus ca pool tundi, ei jää kunagi kõva. Midagi ei leota ega pehmenda enne.

Jahukastet ei armasta, ja see kodujuustu variant on Jamie Oliveri oma.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas plogis kirjas ei olnud missuguseid plaate võhivõõras naine kasutab?

Kui ei olnud siis küsi aadressilt sõpruse pst 230 . Teise korruse piiksuva häälega jäläänäl on kõik andmed olemas.

 

0
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei ole kordagi plaadid kõvaks jäänud. Mina valget kastet ei kasuta. Teen ainult hakkliha- tomatipasta segu vahele ning siiani on see piisav olnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ostnud neid eelkeedetud plaate ega ka leotanud ja alati on kõik pehmed olnud. Panen samuti valge kastme esimeseks kihiks. Tee see valge kaste lihtsalt veidi vedelam. Minu juustukastmesse läheb 50g võid, 1dl jahu, 1l piima ja ca 100g juustu. Pärast raputan juustu veel peale ka.

Mina jahu ei kasuta, 20%toidukoor, teeb kastme paksemaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka see kuumavee nipp ja jäävad pehmed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu abikaasa on itaallane. Nende (meie) peres tehakse nii:

Kõige alla hakkliharaguu, siis plaadid (nemad teevad küll värskest pastast, mina alati ei viitsi), siis jälle raguu, siis riivitud juust (pecorino+parmesan+mozzarella), siis valge kaste (suht paks ja suht väike kogus ja siis plaadid jne. 5-6 kihti nii. Kõige peale juust (paneme 10 min enne lõppu)

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – aga palju hakkliha läheb sellisele keskmisele vormitäiele (ütleme 4-6 inimesele)?

Ma ise teen lisaks hakkliha-tomatikastmele juustukastme küll, aga kasutan sulatatud topsijuustu + koort selleks (segan kuumutades) ja natuke riivjuustu vahele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://nami-nami.ee/retsept/1234/klassikaline_lasanje_hakklihaga

Kogused olen võtnud selle retsepti järgi, kuuele jätkub ilusti. Porgandit ei pane, lisan veidi tšillit. Ja vett olen pannud peaaegu purustatud tomatite purgitäie, see on rohkem kui retseptis. Ükski plaat pole kõvaks jäänud, hakklihakaste on üsna vedel ja plaadid imevad selle kenasti sisse. Aga ahjus hoian ka tund või isegi rohkem. Algul pool tundi 200* juures, siis keeran madalamaks. 30 minutiga jääks ilmselt kõvaks küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ostnud neid eelkeedetud plaate ega ka leotanud ja alati on kõik pehmed olnud. Panen samuti valge kastme esimeseks kihiks. Tee see valge kaste lihtsalt veidi vedelam. Minu juustukastmesse läheb 50g võid, 1dl jahu, 1l piima ja ca 100g juustu. Pärast raputan juustu veel peale ka.

Mina jahu ei kasuta, 20%toidukoor, teeb kastme paksemaks.

Mina jälle paksendan kastmeid püreestatud aedviljadega.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan ka nami-nami retsepti, tavaliselt selle raguu panen juba hommikul podisema (puupliidile), kasutan suvel-sügisel oma aia tomateid. Vormi määrin õrnalt oliivõliga, siis juustukaste, ka kihtide vahele juustukastet ning lõpuks valan selle kastme peale. Kasutan auruga küpsetamist – 40 minutit ja väga hea tuleb -plaadid on pehmed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina panen plaadid paariks minutiks äsja keema läinud(pliidilt maha tõstetud) vette. Hakkliha ja tomati segu teen pigem vedelapoolsema. Valget juustukastet ei kasuta.

Plaadid on alati pehmeks küpsenud.

 

Asi võib olla ka kehvas ahjus.

Mul vanas kodus oli jube nigel ahi. Sellel polnud valikut, et ülevalt ja alt korraga küpsetaks. Oli vaid tavaline pealt küpsetamine.  Siis kippus igal toidul põhi nätske ja toores jääma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vähegi viitsimist, soovitan proovida ise lasanjeplaadid teha. Vaieldamatult parim ja plaatidel pole võimalustki kõvaks jääda. Kuigi jah, mässamist on oluliselt rohkem.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui toidus on vedelikku piisavalt siis piisava küpsetusajaga ei ole tegelikult võimalik, et lasanje plaadid põhjas kuivad jäävad kuna kõik lihavedelik, tomatipasta ja kaste vajuvad ju ikkagi põhja. Isegi kui pealt küpsetab siis ahjus ikkagi temperatuur 200 kraadi ja alumine plaat peaks igal juhul läbi küpsema. Ehk suurendada vedeliku kogust + vajadusel madalam temperatuur, aga pikem küpsetusaeg.

Ning plaadid enne vette (kraanisoe on täesti ok) likku panna on üks lihtsamaid meetodeid, et plaadid kiiremini läbi küpseks, kuna see annab plaatidele endale ka piisava niiskuse kui kastmest jmt tulenevalt seda ei tule piisavalt. Kuiv plaat (õrna niiskusega) hakkab pigem tõesti nö edasi kuivaks küpsema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vähegi viitsimist, soovitan proovida ise lasanjeplaadid teha. Vaieldamatult parim ja plaatidel pole võimalustki kõvaks jääda. Kuigi jah, mässamist on oluliselt rohkem.

Mis seal nii mässamist? Pastatainas käib kiirelt, plaatide väljalœikamibe pole palju suurem töö. Teen alati pastataina ise, minu jaoks on poe tooted maitsetud.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen elus ühe korra teinud lasanjet, selleks kulus kolm tundi. Tegin selle kastme ja värgid kõik ise. No tuli maitsev küll, aga nii palju oli tööd sellega, et pärast seda pole uuesti teinudki, kuna see nüüd mingi nii eriline roog ka ei ole, et kolm tundi aktiivset kokkamist viitsiks kulutada sellele.

Vaatan, et te siin usinasti teete.

Kui kaua teil selle tegemiseks aega kulub, algusest lõpuni?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen elus ühe korra teinud lasanjet, selleks kulus kolm tundi. Tegin selle kastme ja värgid kõik ise. No tuli maitsev küll, aga nii palju oli tööd sellega, et pärast seda pole uuesti teinudki, kuna see nüüd mingi nii eriline roog ka ei ole, et kol(m tundi aktiivset kokkamist viitsiks kulutada sellele.

Vaatan, et te siin usinasti teete.

Kui kaua teil selle tegemiseks aega kulub, algusest lõpuni?

Ongi võimalik teha kaua (kõik ise) – kiirem variant on ca 20-30min + ahju.

Ahi sooja.
Hakkliha pannile praadima kuni õrnalt pruun (küpseb ahjus edasi), sibul küüslauk juurde, purustatud tomatid+tomatipasta+maitseained. Laiskadel juhtudel teen samal ajal kiire kastme kohvikoor/vahukoor/toidukoor ja poes müüdavatest valmis juustukastmepulbritest -tean, et sellest tuleb miinuseid, aga see lihtne kiire viis (nt sellest https://www.selver.ee/idea-kanale-nelja-juustu-kastmes-maggi-32-g)
Sel ajal otsin vormi, plaadid sooja vette likku. Siis alumine kiht plaadid (meeldib kuna nii parem lõigata j tõsta) siis hakkliha. Mõnikord ka kihtide vahele juust+hallitusjuust.

-Ja kui teine kord tuju siis teengi ise ka plaadid või tomatitest kastme jne. Tegelikult aga maitse vahe ei tule üldse nii suur kui võiks arvata, seega tihti pigem just kiire meetod kasutusel.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen elus ühe korra teinud lasanjet, selleks kulus kolm tundi. Tegin selle kastme ja värgid kõik ise. No tuli maitsev küll, aga nii palju oli tööd sellega, et pärast seda pole uuesti teinudki, kuna see nüüd mingi nii eriline roog ka ei ole, et kolm tundi aktiivset kokkamist viitsiks kulutada sellele.

Vaatan, et te siin usinasti teete.

Kui kaua teil selle tegemiseks aega kulub, algusest lõpuni?

ma ei tea, mida sa täpselt tegid ja kui nullist, aga kui leida mingi mõistlik kesktee, siis nii hull see nüud ka ei ole, et kohe kolm tundi. ahjus on tõesti pikalt, aga sel ajal ei pea ju kõrval seisma.

ma usun, et mul kastmete ja kokkuladumise peale üle poole tunni ei tohiks minna. tõsi, kasutan hakkliha ja valmis tomatikastet, mitte ei tee puhtast loomalihast ja värsketest tomatitest seda raguud… plaate ka ise ei tee, nii et pakun ikkagi pool tundi välja, kui mitte kasutada purgikastmeid.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh ajaliselt kuskil:

Pasta taigna segamine, sõtkumine 15min ja külmkappi.

Kastmed teen korraga, kuskil 30min. Hakkliha praadima ja tegelen sibula, porgandi, selleri ettevalmistusega. Need tehtud siis hakkan tomati kastmega samal ajal bechamelli tegema. Tomati kastme jätan madalale kuumusele kuni pastaga edasi tegelen.

Pasta rullimine ja kihtide ladumine kuskil 45min.

No ja siis ahjus oleku aeg, aga ise ei pea sel ajal köögis olema ju.

Ehk siis algusest peale ise tehes 1.5h, kui valmis plaate ja kastmeid kasutaks saaks ilmselt 45min hakkama. Aga noh mulle meeldib süüa teha, kui on kiire või kokkamise tuju pole, siis teen lihtsalt midagi muud.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakin sibula, panen koos hakklihaga pannile. Praeb läbi vast 6-7 minutiga. Siis valan peale tomatikonservi, vee ja maitsetaimed/-ained. Jätan podisema. Panen ajaks 45 minutit. Siis sulatan teisel pannil või ja segan sisse jahu. 4 minutit max. Piim peale ja keema, vast veel 5 minutit. Juust sisse ja segada sulamiseni, ca 3 minutit. Sool ja muskaatpähkel juurde, valmis ongi. No ca pool tundi koos hakkimise ja praadimise ja segamisega. Bešamelli valmistamise ajal  podiseb lihakaste ise edasi, et hästi läbi maitsestuks. Kuni pliit end välja lülitab. Ei pea juures passima. Teen kastmed valmis hommikul, õhtupoolikul laon mina või mees kokku ja ahju. Ega see ladumine ka üle 10 minuti võta. Ja küpseb tunnike või rohkem, pole kellegi vaev enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laiskadel juhtudel teen samal ajal kiire kastme kohvikoor/vahukoor/toidukoor ja poes müüdavatest valmis juustukastmepulbritest -tean, et sellest tuleb miinuseid, aga see lihtne kiire viis (nt sellest https://www.selver.ee/idea-kanale-nelja-juustu-kastmes-maggi-32-g)

Sind päriselt heidutavad foorumi miinused?

Lasanje pole kiire toit, seega ei saa hästi aru, miks on ühte komponenti kiirelt vaja, kui teistega läheb niikuinii aega? Aga eks igaüks teab ise kuidas teeb. Mina teen kahte eri kastet korraga, see ei võta üle poole tunni aega. Samal ajal on el.ahi soojas või puupliidi ahi ootel.
Korruste ehitamine – ka umbes 20-30 min, ahjus (oleneb kummas) 40-60 min.
Teen sageli, sest see on toit, mis perele meeldib, seda saab korraga palju ja seda ei pea pliidi ääres passima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Kasutatud seaduse rikkumisele üleskutsuvaid ning kehtivate õigusaktidega vastuollu minevaid sõnumeid (rikuvad head tava, sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste ja sugudevahelist või rassilist vihavaenu, vägivalda, propageerivad narkootikume, alkoholi ja /või tubakatooteid, piraatlust, jagatakse/müüakse ravimeid vms). Perekooli Moderaator

0
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Korruste ehitamine – ka umbes 20-30 min,

Mida on võimalik lasanje kihte tehes 20-30min teha?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korruste ehitamine – ka umbes 20-30 min,

Mida on võimalik lasanje kihte tehes 20-30min teha?

Tekkis sama küsimus, lihtsalt ju… võtad plaadid (oletame et 3×4 plaati või no ütleme, et teed suurel ahjuplaadil, siis maksimaalselt, ma ei tea, 5×8 plaati näiteks?), suure lusikaga kastmed vahele, siis järgmine, järgmine ja järgmine korrus… Üle 10 minuti see lihtsalt füüsiliselt ei saa ju võtta?!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on lasanje just kiirtoit v.a. see, et lasen raguul pikalt podiseda, kuid see podiseb pliidil madalal kuumusel omaette. Juustukaste – 5-10 minutit, ahi sooja ning siis hakkad laduma  teen max 5  minutit laod -mida seal 20 minutit teha. Ahjus on ca 40 minutit. Mul on vorm kuhu läheb 3 lehte ja teen 4 kihti.  Ise pastat ei tee, ostan poest.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korruste ehitamine – ka umbes 20-30 min,

Mida on võimalik lasanje kihte tehes 20-30min teha?

Tekkis sama küsimus, lihtsalt ju… võtad plaadid (oletame et 3×4 plaati või no ütleme, et teed suurel ahjuplaadil, siis maksimaalselt, ma ei tea, 5×8 plaati näiteks?), suure lusikaga kastmed vahele, siis järgmine, järgmine ja järgmine korrus… Üle 10 minuti see lihtsalt füüsiliselt ei saa ju võtta?!

Ma tavaliselt veel tõstan panni plaadi kohale ja tõstan otse suure kulbi/labidaga, mõni kord kui hoida enam jaksa lausa valan ja ajan siis lihtsalt plaadi peal laiali. Kastet tõstan ka suure kulbiga või valan potist lausa otse (viimasena).

20-30 min on ehk siis tõesti võimalik kui veiniga kokata. Noh, 20ml kastmesse ja ülejäänud pudel endale.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korruste ehitamine – ka umbes 20-30 min,

Mida on võimalik lasanje kihte tehes 20-30min teha?

On võimalik plaadid kenasti täpselt sättida ning kastet ühtlaselt jaotada. Minu vormi mahub 9 plaati ja 5-6 korrust. Teengi hoolikalt, et rivid sirged oleks, nurgad alla ei vajuks ja kastet igal pool ühtlaselt oleks.

Mis sind muidu veel teiste inimeste tegemiste juures imestama paneb?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20-30 min on ehk siis tõesti võimalik kui veiniga kokata. Noh, 20ml kastmesse ja ülejäänud pudel endale.

Tänan, ma ei joo alkoholi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Kodunurk Lasanje