Esileht Pereelu ja suhted Lased ennast käest?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Lased ennast käest?

Postitas:

Mida sinu jaoks näitab see, et kaaslane laseb end sinu seltskonnas lõdvaks?Võiks ju võtta kui komplimenti – tunneb järelikult turvaliselt ja laseb paista end nii nagu on.
Aga kui see lõdvaks laskmine läheb nii kaugele, et enam ei pingutata näiteks välimuses.
Võibolla “unustatakse” puhkepäeva hommikuti dušši all käia ja lastakse rasvase pea ja retuuside/maikaga kodus ringi. Toast välja minnes aga aetakse hoolega habet/föönitatakse juukseid jms.
Või lastakse lõdvaks kõnepruugis ning ei viitsita enam viisakas olla. Koju tulles ei mingit tere, naeratust ega musi. Vaidlustes surutakse enda arvamust peale, meeldib oma hääle kuulamine, kõrvad on vaid vatipulgaga urgitsemiseks, mitte kuulamiseks. Meelde tulevad veel lauakombed – luristamised, matsutamised, röhitsemine, hammaste urgitsemine nende vahele ununenud toidupalade lutsutamine jms. Tööl ja seltskonnas aga ollakse etiketi etalon.

Miks lastakse sellistel asjadel juhtuda, kui hakkab vähegi pikema suhte poole kujunema?
Kas ei võiks mõtelda, et olen enda parim verisoon ja austusest teiste vastu jään alati selliseks. Kas see tuleb lastetoast või laiskusest? Kas muutuseks on vaja uut suhet, sest siis selliseid ilminguid ei esine.

+11
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käest lastakse sellepärast, et kaaslane lubab seda/talub vaikides.

Esmalt märgin muidugi, et kodus maika ja retuuside väel ringilaskmine ei ole ju mingi käest-laskmine 😀 Mis riided siis veel kodus peaksid olema, kui mitte mugavad? Oluline on, et riided oleksid puhtad. Ja pole ka hullu, kui juuksepesu päevakese edasi nihkub, kui on kodune päev. Päris nii ka ei ole, et ma pean kodus nägema samasugune välja nagu kontoris, võibolla veel mingeid veidraid kontsade ja karvaste tuttidega susse kandma…

Aga muidu kõik see luristamine, matsutamine, röhitsemine, peeretamine…enamus juhtudel ei julge kaaslased ise märkusi teha ja mingi hetk juba on hilja, siis juba on “lahku kasvamine”.

Mul ka viimasel ajal on mees hakanud matsutama. Just hommikusöögi ajal. Mina ei tea, kas siis topib liiga palju toitu suhu või on nii näljane, et ei saa normaalselt söödud. Alguses mõtlesin, et hea küll, äkki mingi ajutine. Aga kui nägin, et ei ole korraks nina kinni vmt, siis lõpuks ikka ütlesin mehele. Rohkem pole olnud. Ei tea mina, miks ta seda tegema hakkas, äkki tööl keegi teeb ja arvas, et on kuidagi cool vmt ….

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest oleks küll kurb, kui oma kodus ka ei või vahel pesemata peaga ja suvakates riietes ringi käia. Ja isegi liha ei tohi hamba vahelt urgitseda. Õudne oleks sellise partneriga koos elada, keda sellised asjad häirivad.

+41
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 11:51; 19.11 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või lastakse lõdvaks kõnepruugis ning ei viitsita enam viisakas olla. Koju tulles ei mingit tere, naeratust ega musi. Vaidlustes surutakse enda arvamust peale, meeldib oma hääle kuulamine, kõrvad on vaid vatipulgaga urgitsemiseks, mitte kuulamiseks.

Ebaviisakus ja kaaslasest mittehoolimine on teine teema kui välimuse “unarusse jätmine”. Pika kooselu puhul puhul, mille jooksul võib ette tulla haiguseid, laste saamist, ehitust ja remonti, aiatöid, auto parandamist, suurpuhastust jne ei ole võimalik kogu aeg täiuslikult kammituna-kasituna-meigituna ja kontorirõivastes ringi hõljuda. Ja tegelikult pole see ka minu meelest üldse oluline.

 

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läbiv viga Perkoolis on see “dušši all käimine”, igast teisest selleteemalisest postitusest võib lugeda “dušširuumist”. Kuidas te tulete selle peale, et sõna “dušš” käändub dušš-dušši-dušši, mitte dušš-duši-dušši?

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle pärast peabki algusest peale kodus dressides käima, siis keegi ei arva, et ennast käest lased aja jooksul 🙂

+31
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suht jube ikka, kui omas kodus ka ei või ennast vabalt ja mugavalt tunda. Ebaviisakused (ja ka puudulik hügieen on ebaviisakus teiste suhtes) on hoopis teine teema.

Väga häirib muidu selline umbisikuline kõneviis. Tööl ollakse, tehakse, föönitatakse… Räägid ju oma mehest, täiesti konkreetsest inimesest. Tundub, et mõlemal poolel on suhtumisega probleeme.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kell puhkepäeva hommikul peab pea olema pestud? Kas 7.30? Ja kui kella 8 pole pestud ja föönitatud, siis olen end käest lasknud?

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole elu sees iga päev duši all käinud. Muidugi käin alati pärast trenni ja kui olen higistades tööd teinud või kui päeval on olnud olukord, kus olen tundud, et selg läheb korraks märjaks või on lihtsalt väga palav olnud. Hommikuti – haruharva.

Kodus võin vabalt auklike alukatega käia – mu mees peab mind üliseksikaks igal juhul. Riided pole talle olulised, vaid see, kes ma olen ilma riieteta.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näited teemaalgatuses jagunevad kahte leeri. Ühed kirjeldavad seda, kui inimene tunneb end tõeliselt mugavalt, ehkki on kodus veidi räpane ja kasimata. Teised näited aga kirjeldavad seda, kui ta hakkab kaaslase kallal õelutsema, teda meelega ei kuula ja provotseerib. Kaks täiesti erinevat asja ja reageerida tuleb ka erinevalt.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis küsimust siin üldse olla saab? Sa pead ikka terve ülejäänud elu seal suhtes end igapäevaselt lille lööma ja munakoortel kikivarvul ringi hiilima kodus, et kallis kaasa ei pahandaks ja sinust ära ei lahutaks.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 14:08; 22.11 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühed kirjeldavad seda, kui inimene tunneb end tõeliselt mugavalt, ehkki on kodus veidi räpane ja kasimata. Teised näited aga kirjeldavad seda, kui ta hakkab kaaslase kallal õelutsema, teda meelega ei kuula ja provotseerib. Kaks täiesti erinevat asja ja reageerida tuleb ka erinevalt.

Minu meelest ka, teemaalgataja on ühte patta pannud täiesti erineva “raskusastmega” asjad. Kui ollakse jäme, ei vaevuta kuulama, surutakse oma arvamust peale jms., siis need oleks küll tõsised probleemid minu jaoks. Kui need ei lahene ja muutuvad vaid hullemaks,  siis oleks pahasti küll. Sellised asjad võivad lahkuminekuni viia.

Teiseks tuleb kõik see, mida võiks nimetada liigseks laiskuseks. Mille peale ma väga ei ärrituks, aga teeks märkuse. Ja olengi pereliikmetele märkusi teinud aastate jooksul ikka küll – mingit hirmu mul pole selles osas. Näiteks lauas matsutamine, luristamine. Pesemisel pole mingit kindlat reeglit, aga kui tekiks häiriv pesematus, siis tuletaks meelde, et khmmm, pesta võiks või et võiks selle riideeseme nüüd musta pessu visata ja puhta selga panna. Ise püün ka jälgida, et liiga laisaks ei muutuks.

Retuuside ja maikaga käimine on sellest loetelust aga selline, mis mind naerma ajab. Esinduslikult riides olemist kodus nüüd küll ei nõua. Mugav riietus on kodus täiesti lubatud – algusest peale. Ka lapsed panen võimalikult mugavalt riidesse ning väiksemast määrdumisest lapse koduriietel ei tee numbrit.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läbiv viga Perkoolis on see “dušši all käimine”, igast teisest selleteemalisest postitusest võib lugeda “dušširuumist”. Kuidas te tulete selle peale, et sõna “dušš” käändub dušš-dušši-dušši, mitte dušš-duši-dušši?

Selles kommentaaris kajastus kõige ehedamalt perekooli Käo mentaliteet.

Inimene pole koolis käind, eesti keele gramatikat eitea, mis teha

Käänamine: Särk, särgi sära

Märk, märgi, mära

türk, türgi, türki (erandsõn)

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 16:24; 20.11 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Käest laskmine” on minu arvates siis, kui elementaarsed viisakuse reeglid unustatakse. Näiteks: matsutamine süües, luristamine juues. Taldriku puhtaks lakkumine. Ja kaaslase märkused ei mõju.
Ja kui oma tervise ja käitumisega ohustatkse ka oma kaaslast. Kasvõi elementaarne hügieen(et partner sellest mingi häda saab või süda paha olles peab jalahaisu või higihaisu taluma).
Kui kodus PIDEVALT keegi haiseb aga kodust väljas(tööl nt) vuntsib ennast viisakaks, siis see ongi minu arust käest laskmine. Jah, kord või kaks nädalas niisama olla on ok aga iga jumala päev küll mitte.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 17:45; 20.11 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru sellest matsutamise ja luristamise teemast. Ei tee seda ju ka üksi olles. Miks peaks ma 5. abieluaastal järsku hakkama matsutama, kui enne seda pole teinud? Sama teema, kui need, kes muidu oskavad küll eesti keeles kirjutada, aga foorumis järsku kaotavad selle oskuse. Inimene käitub ju ikka igal pool samamoodi.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru sellest matsutamise ja luristamise teemast. Ei tee seda ju ka üksi olles. Miks peaks ma 5. abieluaastal järsku hakkama matsutama, kui enne seda pole teinud? Sama teema, kui need, kes muidu oskavad küll eesti keeles kirjutada, aga foorumis järsku kaotavad selle oskuse. Inimene käitub ju ikka igal pool samamoodi.

Paljud inimesed teesklevad suhte alguses. Pingutavad, et olla korralikumad, hoolivamadd, toredamad ja paremad. Aga kui esialgne armumistuhin üle läheb, siis saab jaks seda teesklust üleval hoida otsa ning hakkavadki igasugu ebameeldivad omadused paljastuma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks lastakse sellistel asjadel juhtuda, kui hakkab vähegi pikema suhte poole kujunema?

Sest see suhe, mis on, pole tema ideaal.
See teine inimene, tõenäoliselt siis teemaalgataja, ei muuda teda “paremaks inimeseks”. See on lihtsalt mingi vaheetapp. Ja pole mingit hirmu, et see suhe võib puruneda; pigem on see isegi hea, kui puruneb.
Mis seal muud ikka…

PS. Miks peaks lihtsalt puhkepäeva hommikul duši all käima? Enne potentsiaalset seksimist ma saan aru, aga niisama…? Pole ju vahet.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 18:18; 20.11 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te tulete selle peale, et sõna “dušš” käändub dušš-dušši-dušši, mitte dušš-duši-dušši?

Tulevad ehk sellepärast, et sarnane näiteks sõnaga kass. Kass-kassi-kassi, tass-tassi-tassi, buss-bussi-bussi, On ju sarnane, ainult et dušš käändub siiski teisiti. Tuleb lihtsalt meelde jätta. See on veaohtlik sõna lihtsalt.

Teemasse ka. Kodus olen ikkagi võimalikult mugavate riietega, küll mitte auklike ja mustadega.

Vastikut käitumist ei kannata mingil juhul. Kui mees vahest hakkab inguma või pahasti ütlema, kutsun kohe korrale. Ise ka ei vigise ega plärtsu lähedastega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru sellest matsutamise ja luristamise teemast. Ei tee seda ju ka üksi olles

Muuseas mina teen, kui meest kodus ei ole. Vihkan seda kui pean sõõmise ajal söömisele mõtlema, mitte ei saa mõnusasti muid mõtteid mõlgutada. Meeldib kohvi kuumalt luristada, siis on suhu jõudes just täpselt õige kuumusega. Ja eriti mind häirib see, kui inimesed jälgivad kuidas teised söövad. Mina näiteks iial ei jälgi, kuidas teine sööb, pean seda ebaviisakasks.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 11:51; 19.11 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodus võin vabalt auklike alukatega käia – mu mees peab mind üliseksikaks igal juhul. Riided pole talle olulised, vaid see, kes ma olen ilma riieteta.

Mina näiteks, isegi kui üksi olen ja kui puuksutamise isu peale tuleb, siis ei taha sisikonna haisu tuppa lasta. Panen külmast ilmast hoolimata tagumendi uksest välja ja peeretan mõnuga. Muidugi peab jälgima, et väljas kuulajaid poleks. Kusjuures meil on sundventilatsioon, aga mai taha et filtrid umbe läheksid

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 16:24; 20.11 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on selle asja nimi mugavus ja turvatunne. Et ei peagi enam oma parema mina nimel pingutama. Eriti kui on lisaks seotus laste või kinnisvara näol. Selline suhtumine, et võta mind nii nagu ma olen. Egoistlik tegelikult.

Samas pole ma kindel, et kaaslane nüüd peaks hakkama ümberkasvatusega. See ka on päris häiriv.

Tuleks vahet teha, kas häiriv asi on muudetav või mitte. Inimese omadused, mis tulevad temperamendist, ilmselt mitte. Harjumused aga küll – matsutamine, WC-kaane üles jätmine, kõhutuuled.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harjumused aga küll – WC-kaane üles jätmine….

Kas ta valas sinna oma pätikohvi jäägid ja jättis kaane üles?
Mis seal ikka nii paha on? Kui roosipõõsast läheduses pole, kuhu oma kohvijäägid visata…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 18:18; 20.11 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harjumused aga küll – WC-kaane üles jätmine….

Kas ta valas sinna oma pätikohvi jäägid ja jättis kaane üles?

Mis seal ikka nii paha on? Kui roosipõõsast läheduses pole, kuhu oma kohvijäägid visata…

Kui potikaas üleval on ja vett tõmmata, siis tegelikult lendab meeletult suur osa uriinist igalpoole potiümbrusesse laiali. Ega potil kaas niisama ilu pärast pole. Ikka funktsionaalne eesmärk on sellel.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 17:45; 20.11 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb tõesti, kui mees suhte alguses on iga päev lõhnastatud, triiksärgis ja habe aetud ning hiljem ei viitsi enam isegi hambaid pesta.

Kindlasti ma ei võta sellist “lõdvaks laskmist” komplimendina. Pigem nii, et inimene ei viitsi pingutada enam.

Ma ei arva ka, et peaks kogu aeg viimase peal üleslöödud, a la kodus käima õhtumeigiga jms. Aga võiks olla mingi kuldne kesktee, et natuke ikkagi austad kaaslast ja näed vaeva. Muidugi oma kodus peab saama end hästi tunda, aga elementaarne hügieen ja viisakus peaks jääma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toast välja minnes aga aetakse hoolega habet/föönitatakse juukseid jms.

Vabandan juhmuse pärast, aga röhitsemine ja föönitamine on ikka nad eri ooperist. Föönitaks, aga hambavahelt kõntsa mehe nähes ei urgitseks. On ju vahe.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 23:25; 20.11 23:32; 20.11 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no nt mina olen lapsest saati taldrikuid lakkunud ja pole kunagi haisenud. Eri asjad. Ja see on loodusele hea, kui vähem jäätmeid torust alla voolabja nõud on puhtaks lakutud – ainult hea toidu puhul muidugi. Aus olles, eks siis muidugi reoveekogus suureneb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 23:25; 20.11 23:32; 20.11 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harjumused aga küll – WC-kaane üles jätmine….

Kas ta valas sinna oma pätikohvi jäägid ja jättis kaane üles?

Mis seal ikka nii paha on? Kui roosipõõsast läheduses pole, kuhu oma kohvijäägid visata…

Kui potikaas üleval on ja vett tõmmata, siis tegelikult lendab meeletult suur osa uriinist igalpoole potiümbrusesse laiali. Ega potil kaas niisama ilu pärast pole. Ikka funktsionaalne eesmärk on sellel.

WC kaas tuleb üles jätta, muidu raiskad iga kord seda näppides meie rohelist kulda – metsa. Mina küll palja käega kaant ei näpi, igakord võtan pataka paberit kätte, kuigi pott puhas. Ei ole vaja paberit raisata.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 23:25; 20.11 23:32; 20.11 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harjumused aga küll – WC-kaane üles jätmine….

Kas ta valas sinna oma pätikohvi jäägid ja jättis kaane üles?

Mis seal ikka nii paha on? Kui roosipõõsast läheduses pole, kuhu oma kohvijäägid visata…

Kui potikaas üleval on ja vett tõmmata, siis tegelikult lendab meeletult suur osa uriinist igalpoole potiümbrusesse laiali. Ega potil kaas niisama ilu pärast pole. Ikka funktsionaalne eesmärk on sellel.

WC kaas tuleb üles jätta, muidu raiskad iga kord seda näppides meie rohelist kulda – metsa. Mina küll palja käega kaant ei näpi, igakord võtan pataka paberit kätte, kuigi pott puhas. Ei ole vaja paberit raisata.

Aaaah? Oma kodus?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see käest lastud naine. Ülekaalus, rasvase peaga, kodus maikas ja retuusides. Loomulikult olen ka vaba ja vallaline, viimane suhe lõppes 4a tagasi. Ma ei pingutagi enam uue mehe leidmisega ega viitsi vaeva näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 14:08; 22.11 22:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Lased ennast käest?