Esileht Pereelu ja suhted Last ei saa, uus elukaaslane lastega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Last ei saa, uus elukaaslane lastega

Postitas:
Kägu

Mul on mure. Üritasin oma eelmise elukaaslasega ca 5 aastat last saada – tulemuseks 3 raskelt saadud, ja ühtlasi katkenud rasedust. Läksime 1,5 aastat tagasi lahku. Nüüd on juba mõnda aega olnud uus elukaaslane, kaitsevahendeid pole viimasel poolel aastal kasutanud – rasedaks pole ikka jäänud. Olen juba 37. Lähiajal on plaan ilmselt kunstlikku viljastamist proovida, aga no see kõik on omaette teema.

Küll aga olen avastanud endas (armu)kadeduse elukaaslase kahe lapse ja tema eksi vastu. Nad kõik on väga toredad ja ma tahan nendega aega koos veeta, aga mul on kuidagi läbikukkunud tunne. Olen kade, sest nendel olid nende “esimesed” hetked. Said koos lapsed ja kõik läks planeeritult ja toredasti (v.a siis see osa kui lõpuks lahku läksid). Ja siis mina, samuti naine, ei ole võimeline lihtsalt lapsi saama ja neid ilusaid hetki ühele mehele pakkuma. Lisaks sellele et tunnen iseenda ees ennast läbikukkununa, siis tunnen seda ka elukaaslase ees. Ja kui ma näen teda oma lastega, siis tuleb mul endal lihtsalt haletsuse hoog peale, ja olen armukade. Mitte halvas mõttes, aga lihtsalt.. no et kui peaksimegi kunstlikul teel lapse(d) saama, et see tundub kuidagi mitte-nii-päris-ja-tõeline kui see et ta oma esimesed lapsed kõik kenasti loomulikul teel sai.

Kas keegi suudab midagi mõistlikku sel teemal kaasa arutada?

+26
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees ikka on teadlik, et sa last temaga plaanid? Meenub paar tõestisündinud lugu, kus mees on unustanud elukaaslasele rääkida vasektoomiast. Kuidas see on võimalik, ei tea.  Aga veider,et kõik toredad inimesed, aga miks tore pere laiali on niimoodi läinud.

+19
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ta ise tahab samuti last! Ja seega iga kord kui päevad algavad, tunnen et olen ka teda alt vedanud.

Tema eelmine pere – mingil hetkel vaatasid kaasaga teineteisele otsa, et pereelu teineteisega pole enam mõistlk – lõpuks tõid teineteises ainult halba välja. Eksiga saab nüüd, distantsilt oluliselt paremini läbi.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees ikka on teadlik, et sa last temaga plaanid? Meenub paar tõestisündinud lugu, kus mees on unustanud elukaaslasele rääkida vasektoomiast. Kuidas see on võimalik, ei tea. Aga veider,et kõik toredad inimesed, aga miks tore pere laiali on niimoodi läinud.

Oot, misasja, mis vasektoomia. TA ei saanud ju lapsi ka oma eelmise elukaaslasga.

TA-le—>ega väga midagi lohutavat öelda ei ole. Kui oled viljatu, siis oled. Tore ju, kui mehel on juba lapsed olemas.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunstlik viljastamine on parem kui üldse mitte last saada (kui see tugev sisemine soov on).

Ära heida meelt. Need tunded on normaalsed, oluline on lapse saamise nimel ratsionaalselt tegutseda, kui sellega esineb väljakutseid. Alates ovulatsioonitestidest kuni analüüside, kunstliku viljastamise välja.

Ja tõenäoliselt, kui see peaks õnnestuma, väheneb ka kadedus (või kaob sootuks).

Hea oleks muidugi kuskil teraapias paralleelselt käia, et oma tunnetega konstruktiivselt tegeleda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastetuse probleem on raske ja on paljud paarid erinevatel põhjustel lahku ajanud. Mina elasin oma lapse isaga ligi 20 aastat koos, last proovisime saada kaheksa aastat, siis lõpuks saime ja varsti läksime lahku. Sina võiks kohe kiiremas korras minna kunstlikku viljastamist tegema, mida vanem oled, seda raskem see lapsesaamine ka kunstiku viljastamisega on. Kui laps on käes, siis ei mäleta enam keegi, kuidas ta on saadud.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on mure. Üritasin oma eelmise elukaaslasega ca 5 aastat last saada – tulemuseks 3 raskelt saadud, ja ühtlasi katkenud rasedust. Läksime 1,5 aastat tagasi lahku. Nüüd on juba mõnda aega olnud uus elukaaslane, kaitsevahendeid pole viimasel poolel aastal kasutanud – rasedaks pole ikka jäänud. Olen juba 37. Lähiajal on plaan ilmselt kunstlikku viljastamist proovida, aga no see kõik on omaette teema.

Küll aga olen avastanud endas (armu)kadeduse elukaaslase kahe lapse ja tema eksi vastu. Nad kõik on väga toredad ja ma tahan nendega aega koos veeta, aga mul on kuidagi läbikukkunud tunne. Olen kade, sest nendel olid nende “esimesed” hetked. Said koos lapsed ja kõik läks planeeritult ja toredasti (v.a siis see osa kui lõpuks lahku läksid). Ja siis mina, samuti naine, ei ole võimeline lihtsalt lapsi saama ja neid ilusaid hetki ühele mehele pakkuma. Lisaks sellele et tunnen iseenda ees ennast läbikukkununa, siis tunnen seda ka elukaaslase ees. Ja kui ma näen teda oma lastega, siis tuleb mul endal lihtsalt haletsuse hoog peale, ja olen armukade. Mitte halvas mõttes, aga lihtsalt.. no et kui peaksimegi kunstlikul teel lapse(d) saama, et see tundub kuidagi mitte-nii-päris-ja-tõeline kui see et ta oma esimesed lapsed kõik kenasti loomulikul teel sai.

Kas keegi suudab midagi mõistlikku sel teemal kaasa arutada?

Oled sa kindel, et sa naine oled. Nii mehelik kiri.

0
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot, misasja, mis vasektoomia. TA ei saanud ju lapsi ka oma eelmise elukaaslasga. TA-le—>ega väga midagi lohutavat öelda ei ole. Kui oled viljatu, siis oled. Tore ju, kui mehel on juba lapsed olemas.

Mis see siia puutub, et eelmise mehega lapsi ei saanud? Eelmises mehes ei võinud viga olla?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1,5 a tagasi lahku, mõnda aega uus jorss, kellega lapsi tehakse. Küll need tunded käivad kiiresti.

+7
-22
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tõesti, sa kiirustad oma suure lapsesoovi pärast, teil pole omaette aega uue mehega selle kärgpere kõrvalt olnudki. Imelik mees,kes kohe tutvudes  uue naisega last tahab, endal juba olemas.

+7
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1,5 a tagasi lahku, mõnda aega uus jorss, kellega lapsi tehakse. Küll need tunded käivad kiiresti.

Aga sa tee aastaid tööd,  osta oma kodu, tutvu 50 aastat väljavalituga jne. Ära jummala eest julge elada. Tee seal ühe kohe peal ringe ja siis võta omale lõpuks koer. Julge elada, julge surra- nii lihtne see elu ongi. Unistusi tulebki  hakata kohe realiseerima, keha jääb vanaks, mõistus jääb nooreks. Ei ole ju eriline uudis.

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti, sa kiirustad oma suure lapsesoovi pärast, teil pole omaette aega uue mehega selle kärgpere kõrvalt olnudki. Imelik mees,kes kohe tutvudes uue naisega last tahab, endal juba olemas.

Imelik või mitte, teema autor on 37-aastane ja teadaoleva viljatusprobleemiga. Kui ta üldse tahab lapsi saada, siis tal ongi reaalselt väga kiire.

 

Teema autor, minu lapsed on IVFiga saadud. Nii loomulikud, omad, armsad ja tublid, kui üldse võib. Ja ühestki esimesest hetkest pole seetõttu ilma jäänud. 😀 Küll Sa näed seda ise ka, kui IVF nüüd või millalgi õnnestuma peaks. 🙂

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti, sa kiirustad oma suure lapsesoovi pärast, teil pole omaette aega uue mehega selle kärgpere kõrvalt olnudki. Imelik mees,kes kohe tutvudes  uue naisega last tahab, endal juba olemas.

Peaaegu kõik siin elus on kokkulepete ja pühendumise  küsimus. Arenemistahe peab ka olemas olema.  Võib ka abielluda peale 2 päevast tutvust ja tead lõbus on siiani.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pool aastat pole 37-aastaselt mingi pikk aeg, et sellest lõplikke järeldusi teha  – rasestumine võib aega võtta ka aasta, ilma, et teil peaks midagi väga kapitaalselt “viga” olema. Teine teema on aga see, et kas 37-aastaselt on mõttekas seda aastat ära kulutada ise proovimisee, kui on kahtlus eelneva suhte tõttu viljatusele.

Viljatus ei pruukinud olla ainult sinupoolne, vaid ka su eelmise elukaaslase või kõige tõenäolisemalt teie mõlema poolne.

Kas on uuritud, et sul ovulatsioonid toimuvad, munarakkude kvaliteet ok jne? Kui lähete IVF-i teed, siis uuritakse ka meest, keskeale läheneval mehel võib samuti olla viljastamisvõime juba natuke viletsam ja kui sinu poolt ka on natuke takistatud asi, siis kokkuvõttes tähendabki see juba probleemsemat rasestumist (kuid mitte tingimata võimatut missiooni!).

Kui IVF-ga rasedaks jääd, siis päris kindlasti ei tunne sa suurt muud kui tohutut rõõmu ja küllap ka kerget ärevust 🙂 Seda, et nii eostatud lapsed kuidagi vähem päris oleks, ei maksa küll karta.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled sa kindel, et sa naine oled. Nii mehelik kiri.

Hakkab peale!

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mees üldse tahabki veel lapsi saada?

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1,5 a tagasi lahku, mõnda aega uus jorss, kellega lapsi tehakse. Küll need tunded käivad kiiresti.

Aga sa tee aastaid tööd, osta oma kodu, tutvu 50 aastat väljavalituga jne. Ära jummala eest julge elada. Tee seal ühe kohe peal ringe ja siis võta omale lõpuks koer. Julge elada, julge surra- nii lihtne see elu ongi. Unistusi tulebki hakata kohe realiseerima, keha jääb vanaks, mõistus jääb nooreks. Ei ole ju eriline uudis.

Su eneseabiõpik muidugi teisi inimesi ei arvesta, nt khm, last.

+2
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul võttis ka rasestumine pool aastat aega kui olin 37. Mul oli see 3.laps ja 6 aastat oli viimasest sünnitusest möödas. Mäletan et naistearst ütles kui lapseplaanist rääkisin, et tule uuesti jutule kui aasta jooksul ei rasestu.

Sõbranna sai mul kauaoodatud lapse kui loobus selle pärast muretsemast ja lõpetas ka kaalujälgimise.????

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kadedus on täiesti normaalne tunne.

Ma olin nt peale lahutust kade kõigi pealtnäha õnnelike kooselavate paaride peale, sest mul oli inetu lahutus seljataga ja mõtlesin et miks just minuga nii juhtus…

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kõik su tunded on täiesti normaalsed! Kui ise väga last soovid siis ongi kurb teada, et mees on selle saanud juba läbi elada aga võib juhtuda, et sinuga ei saa….

Võta rahulikult, proovige kunstlikult ja kui ei saagi siis naudi seda kingitust, mis sulle on antud- veeta aega mehe lastega. Nad ei asenda omasid aga mehega koos laste eest hoolitsemine on kvaliteetaeg.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mõtet endale mingeid kunstlikke tõkkeid konstrueerida, et IVF pole ikka “päris”. Kui sul on probleeme rasestumisega, last soovid kindlalt ja vanust 37 aastat, siis tuleb tegutseda. IVF protseduur tähendab ainult munaraku viljastmist ja siirdamist, edasi on tegemist tavalise rasedusega.

Ma ise pole kunagi aru saanud inimestest, kellel on oma kehale mingid romantilised ootused, et kõik peab ikka eriti ehe ja ürgne olema. Kui meditsiini võimalused on olemas, miks neid siis mitte kasutada.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ütleks ainult, et igaühel on elus oma taak kanda. Lastetus on ainult üks kõigist võimalikest probleemidest, ja lõppkokkuvõttes peab igaüks ise oma tunnetega toime tulema. Au neile, kes suudavad seda teha ilma kibestunuks ja õelaks muutumata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise kunagi 10 aastat viljatusega maadelnud ja hunniku IVFe vorpinud, sestap teemas päris hästi sees.

Üldiselt on inimene suht väheviljakas loom. Tervel paaril on iga kuu viljastumise tõenäosus 25%. Seega võiks lapseootele jääda umbes 4 kuuga. Aga ka 6 kuud pole mingi näitaja.

Kuid arvestades, et sul on juba 5 aastat üritamist seljataga ja lisaks katkenud rasedused, soovitan väga tungivalt lisauuringuid ja abi otsimist sealt, kust sa ehk veel pole otsima juhtunud. 3 järjestikust katkenud rasedust ei ole okei. Eriti nukker, kui teete IVFi ja seegi rasedus samamoodi katkeb (nagu minul oli). Viljatuse ja katkemise põhjuseid võib olla väga palju, ja korduva probleemi korral ei tohi jääda uskuma arsti juttu, et “looduse poolt ette nähtud”, vaid uurida edasi, milles probleem.

Üldiselt on naise- ja mehepoolset viljatust keskeltläbi pooleks. Vahel satuvad kokku koguni kaks viljatut inimest, või on mees viljatu, naisel aga veri paks (mis põhjustab raskelt tulnud raseduste katkemised – nagu meil oli. Samuti võib juhtuda, et kui üks on nn natuke viljatu aga teine üliviljakas, siis see teine suudab asja kompenseerida ja paar jääb kenasti lapseootele.

IVFi ei tasu üldse karta, see on tänapäeval muutunud tavapäraseks protseduuriks ja need lapsed on täiesti normaalsed. Ilma ei jää te mitte millestki: saate ju samamoodi imetleda rasedustestil 2 triipu, kogeda lapseootust, sünnitust ja lapse kasvatamist – mitte midagi ei ole ju tegelikult teistmoodi.

Oma mõtted ja soovid rääkige omavahel läbi. Ja kui mõlemad nüüd lapsi soovivad, siis oleks hea aeg lisauuringutega pihta hakata. Uuringud võtavad aega, tulemuste ootamine samuti, siis uued uuringud, v-o geneetik ka – te ei saa arugi, kui on juba mitu aastat sedasi mööda lennanud. (Mis muidugi ei tähenda, et võite juba hommepäev kenasti lapseootele jääda.)

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistan su tundeid! Oled ju last niiväga igatsenud ja siis teised inimesed on need saanud lihtsalt ja pingutamata.
Aga olen ise ühe IVF-lapse ema, ütleks sulle seda, et ka IVF on paari jaoks ühine teekond! Minu jaoks oli loomuliku raseduse kaotamine ka suur hoop, aga sel hetkel on vaja ära leinata ja edasi minna. IVF-ile läksin põnevusega, et vaatame, mis saab, ja väikeste lootustega, aga kõik läks hästi!

Pead nende tunnetega mingi rahu saavutama, sest ärevus, muretsemine ja hirm sellel teel kasuks ei tule. Võib-olla ka spetsialisti abiga, kui ise ei jaksa. Kindlasti pöördu viljakusarstile juba kohe. Ja vbla vaheta arsti / kliinikut, tundub su kirjeldusest, et äkki on midagi jäänud uurimata, kui need rasedused katkesid. Eri kliinikud ja arstid teevad ka eri viisil, mõni sobib sulle paremini kui teine.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on mure. Üritasin oma eelmise elukaaslasega ca 5 aastat last saada – tulemuseks 3 raskelt saadud, ja ühtlasi katkenud rasedust. Läksime 1,5 aastat tagasi lahku. Nüüd on juba mõnda aega olnud uus elukaaslane, kaitsevahendeid pole viimasel poolel aastal kasutanud – rasedaks pole ikka jäänud. Olen juba 37. Lähiajal on plaan ilmselt kunstlikku viljastamist proovida, aga no see kõik on omaette teema.

Küll aga olen avastanud endas (armu)kadeduse elukaaslase kahe lapse ja tema eksi vastu. Nad kõik on väga toredad ja ma tahan nendega aega koos veeta, aga mul on kuidagi läbikukkunud tunne. Olen kade, sest nendel olid nende “esimesed” hetked. Said koos lapsed ja kõik läks planeeritult ja toredasti (v.a siis see osa kui lõpuks lahku läksid). Ja siis mina, samuti naine, ei ole võimeline lihtsalt lapsi saama ja neid ilusaid hetki ühele mehele pakkuma. Lisaks sellele et tunnen iseenda ees ennast läbikukkununa, siis tunnen seda ka elukaaslase ees. Ja kui ma näen teda oma lastega, siis tuleb mul endal lihtsalt haletsuse hoog peale, ja olen armukade. Mitte halvas mõttes, aga lihtsalt.. no et kui peaksimegi kunstlikul teel lapse(d) saama, et see tundub kuidagi mitte-nii-päris-ja-tõeline kui see et ta oma esimesed lapsed kõik kenasti loomulikul teel sai.

Kas keegi suudab midagi mõistlikku sel teemal kaasa arutada?

Kui lapse saad siis lähed ju samuti mehest lahku ja mees peab elatist maksma. Mehe poolt suur õnn kui te lapsi ei saa, sest mees on kõige suurem kaotaja kui saate lapse.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees ikka on teadlik, et sa last temaga plaanid? Meenub paar tõestisündinud lugu, kus mees on unustanud elukaaslasele rääkida vasektoomiast. Kuidas see on võimalik, ei tea. Aga veider,et kõik toredad inimesed, aga miks tore pere laiali on niimoodi läinud.

See arm peaks ju näha olema, kohe on selge

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, sinu jutust ei selgu, et viljatuse või katkemise põhjuseid oleks üldse kunagi uuritud. Lahendus võib palju lihtsam olla kui sa arvata oskad. Pärast nii pikka proovimist ja ebaõnnestumist läheksin mina küll kiiremas korras arsti juurde ja laseksin nii ennast kui meest uurida. Meditsiin saab viljatuse osas enamikel juhtudel palju ära teha, aga kõik võtab aega ja 37-aastaselt ei ole sul arsti vastuvõttu enam pikalt kuskile lükata.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähtudes sellest, et halvas asjas võib ka midagi head leida, siis sinu “midagi head” on see, et leidsid endale kõrvale mehe, kellel on juba lapsed olemas. Juhul, kui oled võimetu lapsi saama (kui see nii on), siis vähemalt ei jää sinu kaasa lastest ilma.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See arm peaks ju näha olema, kohe on selge

Kottide taga paarisentimeetrine pisiarm, aastaid vana. No küll peaks hoolega ja luubiga uurima ????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Mul jäi tõesti täpsustamata, et olen arstil käinud – vereproovid, ovulatsioonide toimumised jms – kõik on ok. Eelmise partneriga arvaski arst et äkki on asi lihtsalt sobimatuses – eksil ka arstil käidud. Ja nii ma siis arvasin, et äkki uue partneriga peaks asi toimima.

Neile kes arutlevad selle üle miks praegune partner juba lapsi tahab ja et kui peaks lahku minema siis on tal alimente liiga palju maksta – ärge muretsege – enne temaga kohtumist kaalusin spermapanka minemist, mis tähendab seda, et ma olen valmis vajadusel last (lapsi) üksinda, ilma rahalise toeta üles kasvatama. Isana on ta väga armas ja see on kõige olulisem.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted Last ei saa, uus elukaaslane lastega