Esileht Koolilaps Last süüdistatakse rahakoti varguses, mida teha?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Last süüdistatakse rahakoti varguses, mida teha?

Postitas:
Anonymous

Tere! Küsin siit nõu, mida teha sellises olukoras. Laps käis sõbra juures mängimas, on varemgi mitmel korral käinud ning mingit probleemi pole olnud. Kuni tänaseni. Laps jõudis koju, mulle helistas sõbra ema ning väitis, et koos minu lapse sealt lahkumisega on kadunud ka tema rahakott koos suurema summa sularaha ja dokumentidega. Rahakott olla olnud riiulis nähtava koha peal. Selline süüdistus tuli mulle šokina, olen kindel, et mu laps ei teeks iial midagi sellist. Rääkisin oma lapsega, vaatasin läbi kõik riided, taskud ja tema seljakoti, mida ta kaasas kannab. Ei midagi. Laps samuti nutab, ütleb, et pole midagi sellist teinud. Sõbra ema kinnitas aga, et raudselt oli tema rahakott kuni minu lapse lahkumiseni ilusti riiulis. Mida teha?

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.02 20:17; 03.02 21:06; 03.02 21:14; 05.02 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeruline olukord. Mina usaldaks enda last. Ma tegelikult ei saa isegi aru, kuidas see lapsevanem saab sinu last ilma tõenditeta süüdistada. Võis ju ise rahakoti kuhugi unustada/panna või tema enda laps selle võtta.

+33
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usaldaks ka oma last. Sama hästi võid sa öelda, et sinu lapse kotis oli sularahas mitu tuhat eurot ja nüüd peale sõbra juures käimist on see kadunud. Natuke opakad, et suure summaga rahakoti laokile jätavad. Ehk kukkus lihtsalt kuhugi lapse lahkumise tuhinas? Mina ei sooviks selle perega, kes minu lapsi varguses süüdistab, enam mingit tegemist teha.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütled, et sa ei saa kuidagi aidata. Tehku politseisse avaldus. Küll siis välja selgitatakse.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seesama sõber kukutas ja lõhkus ka sinu arvuti millega teed ka tööd?

+2
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 22:17; 03.02 07:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui peale selle ema veendumuse, kuidas asjad olid, pole ühtegi põhjust arvata, et sinu laps midagi sellist teha oleks võinud, siis muidugi ole oma lapse poolt. Jää viisakaks ja ütle, et kahju küll, et rahakott on kadunud, aga sa ei näe põhjust oma last süüdistada.
Tundub hüsteerikust lapsevanem olema, hoia edaspidi eemale. Kui peaks kuidagi kooli see jutt jõudma või ema hakkab sinu last laimama, siis sekku kohe, ära jää eemalt ootama, et maha rahuneb. Kui sõber on koolist või trennist, siis palu klassijuhataja või treeneri abi, kui ema su last laimama hakkab.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina selgitaksin ka sellele emale, et otsisin kõik lapse asjad läbi, kusagil midagi kirjeldatust ei leia, mingit põhjust pole ka oma last kahtlustada, sest kunagi varem ei ole ta midagi varastanud ja ma ei saa ilma tõenditeta oma last süüdistada. Kui ikka väga suure summaga on tegemist ja olete kindel, et keegi pole lihtsalt teise kohta tõstnud või teie enda laps pole võtnud, tuleks politseiga ühendust võtta, et asi ei läheks alusetuks üksteise süüdistamiseks ja raha üles leitaks.

+37
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 23:09; 02.02 23:11; 04.02 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ema , kes hoiab väga suurt summat sularaha lihtsalt riiulil kõigile näha kodus, kus laste sõbrad sisse-välja käivad, on ka veidi imelik.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 23:09; 02.02 23:11; 04.02 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta laps rahule ja jälgi. Kui praegu kisa tõstad, siis laps raha kasutama ei hakka. Anna mõista, et usud. Seega, kui laps siiski varastas, siis hakkab raha kulutama, kui ei- siis ei ole valesti käitunud.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.02 23:23; 04.02 08:02; 04.02 22:40; 05.02 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu on kortermajaga, kus ust lukustamata hoiti, siis võis vabalt keegi suvaline tulla ja võtta. Pidi leiduma inimesi, kes niimoodi hea õnne peale võõraid uksi katsuvad ja võimaluse korral siis midagi ripakil olevat ja väärtuslikuna tunduvat ära virutavad, mõni on niimoodi rahast ilma jäänud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõme sõber su lapsel.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tôesti nôme sôber kord lôhub su arvuti ja siis süüdistab varguses

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 22:17; 03.02 07:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot just selliste vanemate pärast nagu see sõbra ema ma ei lubagi enda last kellegi juurde mängima ega võõraid lapsi enda koju mängima. Mängimiseks saagu kokku mängutoas, mänguväljakul ja pole probleeme pärast.

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 09:09; 03.02 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ei lubatud kunagi külla just sellel ettekäändel, et võidakse niimoodi süüdistada ja enda süütust ei saa ju mitte kuidagi tõestada. 🙁 Päris kurb oli mõnikord…

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ei lubatud kunagi külla just sellel ettekäändel, et võidakse niimoodi süüdistada ja enda süütust ei saa ju mitte kuidagi tõestada. ???? Päris kurb oli mõnikord…

Ilmselt on ka mõistlik osa lapsevanemaid olemas, aga on ka totaalselt hullukesi. Kahjuks pole see otsaette kirjutatud, kes on kes.

Kas sel sõbra emal on mingi eriline põhjus sinu lapsesse nii suhtuda, teie peret kuidagi enda omast halvemaks pidada? Või on äkki tervislikud põhjused või mingi kius hinges just sinu last varguses süüdistada?

Ma vist küsiks oma lapselt iga detaili, mis seal üldse juhtus, 10 korda üle et üldse pilt kokku panna olukorrast. Iga väiksem detail on oluline hetkel. Kindlasti ei lepiks ma sellise telefonikõnega, vaid nõuaksin kohtumist sõbra ja tema emaga, et loos selgusele jõuda.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 09:09; 03.02 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas rahakott leiti üles? Vastik lugu tegelt. Selline süüdistus ja oma lapse kahtlustamine. Tahaks lahendust teada.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Teemaalgataja olen. Võtsin täna päeval ise ühendust lapse sõbra emaga ning ta kinnitas endiselt, et rahakott pole välja ilmunud ja kindel, et minu laps selle varastas. Oleme lapsega täna terve päeva lihtsalt niivõrd muserdatud olnud, et ma ei teagi……pole elus sellist olukorda varem ette tulnud. Sõbra ema nõudis, et pean homme koos enda lapsega tema juurde minema. Ma ei kujuta ette lihtsalt……

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.02 20:17; 03.02 21:06; 03.02 21:14; 05.02 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Lapsed mõlemad 9a, poisid. Eks vaatame, mis see homne päev toob.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.02 20:17; 03.02 21:06; 03.02 21:14; 05.02 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei läheks selle poisi koju vaid teeksin ettepaneku kohtuda neutraalsel pinnal ning kaasaks erapooletu osapoole (nt. klassijuhataja, noorsoopolitseiniku vm). Võimalusi on ju mitmeid – kas sinu laps võttis (ja ei oska sellest segapuntrast nüüd välja tulla), sigadusega sai hakkama perepoeg ise ja süüdistab nüüd sõpra (ja teatavad mammad ei hakkagi probleemi nägema), rahakoti kadumist ja suurt summat sularaha polegi olnud ja tegemist on lihtsa petutrikiga (ehk kui hästi sa seda peret tegelikult tead?) jne. Ehk siis mina saadaks homme lakoonilise sõnumi ja teeksin ettepaneku noorsoopolitsei kaasata ja jääksin ootama reaktsiooni – kui sa omas lapses kindel, siis pole teil karta ega kaotada midagi.

+36
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga vabalt võib olla, et see sõber ise võttis ja nüüd ei julge üles tunnistada oma emale.
Las see ema otsigu oma lapse asjad läbi.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed mõlemad 9a, poisid. Eks vaatame, mis see homne päev toob.

Ära võta oma last kaasa selle kohtumisele. 9-aastase eest seisab ja räägib lapsevanem, oma lapsega klaarid hiljem ise.

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks tulnud see tee sõbra juures läbi käia ja vaatada kõik prügikastid läbi – kui laps võttis, siis kuhugi pidi ju selle rahakoti viskama.
9-aastane on veel nii laps, et temaga tuleks ilusasti rääkida (mitte mingil juhul hirmutada) ja kui ta kinntab, et ei tea sellest rahakotist, siis läheksin ja räägksin ise selle emaga. Last kaasa ei võtaks.
Tee selgeks – kes seal korteris elavad, kes seal käia võisid, kus rahakott asus, kus see riiiul asus, millises toas, kas lapsel oli sinna juurdepääs, kes olid kodus, kas uks oli lukus jne.”
Tee endale pilt selgeks, jutt et kott kindlasti oli alles sinu lapse ära minemiseni tõstatab küsimuse, et kui kott oli kogu aeg silma all, siis millal pidi su laps selle äravõtma.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.02 23:23; 04.02 08:02; 04.02 22:40; 05.02 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin enesekindlaks jääda ja öelda, et “mul ei ole paraku mitte mingit alust teid või teie last rohkem uskuda kui omaenda last. Ma ei tunne teid ega tea, äkki see on skeem, millega meie perelt raha välja petta. Mina omalt poolt olen teinud küik, lapse asjad ja meie kodu läbi otsinud. Ma päris kindlasti ei ole nõus oma last rohkem süüdlaseks pidama kui näiteks teie last või teid ennast, kui mingeid tõendeid ei ole, mis minu lapse süüle viitaksid. Lapsel on endal taskuraha ja kodus puudust ja karme keeldusid ei ole, kleptomaania kahtluseks pole ka senini mitte mingit põhjust olnud. Ma ei hakka omast taskust kinni maksma raha, mille võibolla teie ise olete hoopis vale koha peale toppinud või mida võibolla pole üldse olemas olnudki. Ma olen nõus aitama otsida aga ilma tõenditeta süüdistusi jagama ma ei ole nõus.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 23:09; 02.02 23:11; 04.02 09:38;
To report this post you need to login first.

ei usu, et 9-aastane võtaks terve rahakoti – kui, siis krahmaks sealt paar kupüüri. Rahakott ju päris kopsakas ese.

Pigem usun, et ema ARVAS, et rahakott oli riiulis – mul endal (keskea tunnus?) vahel täiesti raudkindel teadmine, et panin X asja Y kohta, aga tegelikult selgub, et jätsin autosse/maale/tööle.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kirjutaks veebikonstaablid ja küsiks nõu.
Ise kuhugi ei läheks ilma tunnistajat, pärast ongi skeem ja käid seal ja tuleb veel asju, mis kadunud peale seda, kui sina käisid seal.

Nemad peavad tõestama, et sinu laps võttis, mitte sina, et sinu laps ei võtnud, kui tõendeid pole, siis pole midagi teha (juhul, kui tõesti sinu laps on süütu).

Kui hakkavad laimama või ähvardama teeks avalduse politseisse laimu eest, nemad peavad tõestama, et sinu laps võttis (seda ka juhul, kui oled 100% kindel, et sinu laps süütu).

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed mõlemad 9a, poisid. Eks vaatame, mis see homne päev toob.

Ära võta oma last kaasa selle kohtumisele. 9-aastase eest seisab ja räägib lapsevanem, oma lapsega klaarid hiljem ise.

Kohe kindlasti tuleb mõlemad lapsed kaasata, mis mõte selle kohtumisel muidu on.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 16:14; 05.02 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed mõlemad 9a, poisid. Eks vaatame, mis see homne päev toob.

Ära võta oma last kaasa selle kohtumisele. 9-aastase eest seisab ja räägib lapsevanem, oma lapsega klaarid hiljem ise.

Kohe kindlasti tuleb mõlemad lapsed kaasata, mis mõte selle kohtumisel muidu on.

Ei võtaks last kaasa, miks peaksin oma last, kui ta midagi halba teinud pole, sedasi traumeerima?! Samuti olen kõhklev, kas kokkusaamine üldse hea mõte on – kui teine vanem lahmivalt süüdistab, siis pole ju sel kokkusaamisel end sõimata laskmisel mingit mõtet?
Kui oled kindel, et sinu laps ei valeta, siis tõesti soovitaksin vanema pöörduda politseisse ja teie ahistamise lõpetada.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kirjutaks veebikonstaablid ja küsiks nõu.

Ise kuhugi ei läheks ilma tunnistajat, pärast ongi skeem ja käid seal ja tuleb veel asju, mis kadunud peale seda, kui sina käisid seal.

Nemad peavad tõestama, et sinu laps võttis, mitte sina, et sinu laps ei võtnud, kui tõendeid pole, siis pole midagi teha (juhul, kui tõesti sinu laps on süütu).

Kui hakkavad laimama või ähvardama teeks avalduse politseisse laimu eest, nemad peavad tõestama, et sinu laps võttis (seda ka juhul, kui oled 100% kindel, et sinu laps süütu).

Politsei ei tegele laimuga. Kuna laps on alla 14, siis ei saa teda ka süüdi mõista.
Tuleb jääda rahulikuks, teha selgeks faktid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.02 23:23; 04.02 08:02; 04.02 22:40; 05.02 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nagu keegi eespool välja tõi – kindlasti, kindlasti ärge minge nende koju, või muidu kuulete pärast, mis neil veel kaduma on läinud! Samuti ärge laske enda koju tulla, sest siis on neil võimalus teile mingeid tühje rahakotte kuhugi sokutada.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga mõistlik soovitus on seda asja ajada ikkagi politsei abil – just nimelt, kui nemad on nii veendunud,e t sinu laps varastas, tehku politseisse avaldus ja las politsei uurib asja. Kui peaks selguma, et tõesti su laps võttis, võib juhtuda, et see annab lapsele õppetunni kogu eluks ja kunagi midagi taolist enam ei kordu. Kui selgub, et süüdi on hoopis perepoeg ise, on ka see õppetunniks. Kui selgub, et see on mingi vanemate skeemitamine – väga hea, et teadlikuks said ja rohkem pole nende inimestega vaja läbi käia. Kui selgub, et pereema ise ajas midagi segamini – on ka hea, kuis ee bvälja tuleb ja tema peaks siis ilmselt vabandama.

Mingil juhul ei tohiks sa minna nende juurde üks või lapsega, ega ka neid enda juurde lasta.

Oleks hea, kui sa teada annaksid, mis asjast sai – sellest oleks meil kõigil õppida.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Koolilaps Last süüdistatakse rahakoti varguses, mida teha?