Esileht Koolilaps Last süüdistatakse rahakoti varguses, mida teha?

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Last süüdistatakse rahakoti varguses, mida teha?

Postitas:

Jube vastik juhtum. Kujutan ette, millise põntsu see tervele perele paneb. Aga ma pöörduksin küll politsei poole. Kui see süüdistav ema nüüd siin ise midagi oma rahakotiga kokku on keeranud (äkki ta mingil põhjusel ei taha enam, et lapsed omavahel sõbrustaks), siis ma sellist manipuleerimist ja alusetut süüdistamist, teie kõigi närvikava lõhkumist, küll nii ei jätaks. Su laps on veel piisavalt väike, ma arvan, et ta oleks juba üles tunnistanud, nähes milline trall sellest tuli.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga loodan, et kõik laheneb, teemaalgataja laps pole süüdi ja sõbra ema leiab oma rahakoti üles.
Paraku on aga kõik variandid võimalikud. Kui minu tütar oli 10-aastane, avastas tema vanem õde et tema üle 200 euro sünnipäevaks saadud raha (mida ta hoidis oma toas peidetuna) on kadunud. Pinnisime mitu päeva 10-aastast, kes lõpuks tunnistas, et tema võttis… Maksin vanemale lapsele noorema säästukontolt raha tagasi ja ei suutnud nooremat last enam tükk aega lõpuni usaldada.
Paar aastat hiljem lõppes segastel asjaoludel noorema tütre sõprus tüdrukuga, kes oli terve kooliaja tema parim sõbranna olnud. Rääkisime sel teemal palju ja mina raiusin muudkui, et “nii tore sõber oli, püüdke ikka ära leppida”. Kuni siis laps lõpuks ütles, et polnud ta nii tore midagi. Et kas sa tõesti arvasid, et see minu mõte oli see õe raha pihta panna…
Tagantjärgi tuli välja, et see “tore sõbranna” oli ka muudes küsimustes üsna domineeriv tüüp.
Pika jutu mõte on, et laste omavahelistes suhtes võib olla igasuguseid huvitavaid dünaamikaid, mida me täiskasvanuna kõrvalt ei märka.
Teemaalgataja, anna teada, kas ja kuidas lugu lahenes.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tere! Olen teemaalgataja. Kõigepealt tahan tänada kõiki, kes nõu ja jõuga aitasid ning toeks olid ja mõistvust ilmutasid. Lugu lahenes niimoodi, et teise pere emaga me kokkusaamisele ei jõudnudki-enne seda oli perepoeg rahakoti võtmise ise üles tunnistanud. Mul langes küll kivi südamelt ning ohkasin kergendatult ning samuti vabandas telefoni teel pereema ise minu ja minu poja ees. Võtsin küll vabandused vastu, aga enda poega ma neile enam külla ei luba ning mõistagi, pole ta oodatud külla meile. Mul on tõesti hea meel, et asi sai positiivse lõpu, kuigi see eelnev sõim, süüdistused ning sajatamine minu lapse aadressil……Minu poolest võib teema lõppenuks lugeda! Kõike head!!

+32
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.02 20:17; 03.02 21:06; 03.02 21:14; 05.02 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Olen teemaalgataja. Kõigepealt tahan tänada kõiki, kes nõu ja jõuga aitasid ning toeks olid ja mõistvust ilmutasid. Lugu lahenes niimoodi, et teise pere emaga me kokkusaamisele ei jõudnudki-enne seda oli perepoeg rahakoti võtmise ise üles tunnistanud. Mul langes küll kivi südamelt ning ohkasin kergendatult ning samuti vabandas telefoni teel pereema ise minu ja minu poja ees. Võtsin küll vabandused vastu, aga enda poega ma neile enam külla ei luba ning mõistagi, pole ta oodatud külla meile. Mul on tõesti hea meel, et asi sai positiivse lõpu, kuigi see eelnev sõim, süüdistused ning sajatamine minu lapse aadressil……Minu poolest võib teema lõppenuks lugeda! Kõike head!!

Tore, et kõik lahenes. Mina aga nii ei reageeriks. Usun, et siit said kõik oma õppetunni ja kui lapsed ise soovivad edasi suhelda, siis ma seda ei takistaks. Igaühel peab olema võimalus üks kord eksida ja sellest õppida.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 16:14; 05.02 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu see õpetlik lugu ilmekaks näiteks, kuidas emaarmastus usub valet ja kaitseb oma last, pannes pakule võõra lapse au ja väärikuse. Mina püüan alati sellest üle olla, kui minu lapsega mingi jama juhtub, ei tohi hakata pimesi uskuma oma last ja süüdistama kogu maailma. Meie peres oli lugu, kus 10aastane sõber pani pihta lapse sünnipäevaraha u 60 eurot. Ja tegi veel hiljem kommi nii teistele kui ka minu lapsele välja. Kui raha kadumise avastasime, siis üsna kiirelt panime pildi kokku, kuna sõber oli lehvitanud kommi ostes järgmisel päeval 50eurosega, öeldes, et isa andis. Küsisin lapse isalt, kas oli nii – ei olnud. See pere käitus adekvaatselt. Poiss tunnistas üles, vabandas, sai ka mingi karistuse kodus. Raha saime tagasi, poisi enda sünnipäevarahast. Seetõttu ei keelanud ka poisi sõprust enda lapsele, aga rahad panime silme eest eemale.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et siit said kõik oma õppetunni ja kui lapsed ise soovivad edasi suhelda, siis ma seda ei takistaks. Igaühel peab olema võimalus üks kord eksida ja sellest õppida.

Võib ju olla, et süüdlane tunnistas seetõttu üles, et ta sõpra alusetult ei süüdistataks. Seega lapsed endiselt sõbrad.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sarnane lugu ja enne, kui viisin asja võõraste ette – tegin väga põhjaliku eeltöö, millega välistasin kõik teised. Helistasin ja rääkisin rahulikult asja ära, saime omavahel kokku – laps alguses punnis vastu, siis kui käisin faktid ette – tunnistas üles. Vabandati minu ees, võtsin vabanduse vastu ja lahkusime sõpradena.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.02 23:23; 04.02 08:02; 04.02 22:40; 05.02 19:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Koolilaps Last süüdistatakse rahakoti varguses, mida teha?