Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laste ainuhooldusõigus

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Laste ainuhooldusõigus

Postitas:

Mille jaoks sa seda taotled? Kas on tekkinud probleeme seoses jagatud hooldusõigusega? Juhul kui sul on nt vaja otsustada ise laste asjade üle, sest isa on kaugel/pole kontaktis/ei anna nõusolekuid jms, siis on võimalik kohtult küsida ka ainuotsustusõigust laste viibimiskoha, hariduse ja tervise küsimustes. Üldjuhul seda saab nn lihtsamini.

Kui täpsem olla, siis ega ma neist asjadest suurt midagi ei teagi. Kuna isa ei tunne huvi juba nii pikki aastaid oma laste vastu, siis leidsin sellise variandi. Lastega reisimas isegi ei saa käia (lapsed isa perekonnanimega ja volitused puuduvad). Ma ei tea, mis asjad veel ees võivad oodata nt.ükspäev vaja isa nõusolekut millegi jaoks. Sooviksin kõigis küsimustes, mis seotud lastega, olla ainuke vastutav ja otsustaja. Ma ei näe jagatud hooldusõigusel mingit mõtet kui isa kadunud ja ei huvitu lastest nii pikka aega. Elatist isegi ei soovi ammu, kuigi see sai alguses määratud aga maksnud pole. Lihtsalt laste jaoks las olla garantiiks, et ta pärast midagi nõudma ei tuleks neilt(a. la, kui vanaduses ise vajab hoolt ja ülalpidamist).

Aga kui sa peaks surema, siis lapsed jääks isaga, sest isa on neile kõige lähem inimene. Ainuhooldusõigus teeb lapsed orbudeks. Mulle tundub, et sa üritad lihtsalt manipuleerida mehega, kättemaksta vms. Sest mingit otsest vajadust sul ei näiks siiski olevat.

Üldiselt kui mees ei maksa elatist siis ikkagi naise pärast, kehvad suhted naisega. Sa ise oled selles samapalju süüdi kui mees. Minuteada ei saa elatist ka vahetada millega vastu, sest elatis on mõeldud lastele, mitte naisele – vahetad ainuhooldusõiguse vastu.

Mida lapsed täiskasvanuna teevad ja otsustavad, see on nende valik ja mina ei keela. Tahavad siis hooldagu, mina jätan lauale lihtsalt variandi. Elatis ongi laste jaoks, mitte minu isiklikuks tarbeks. Teenin piisavalt ja tegelikult ei vajagi laste jaosk seda elatist.
Olen läbi eksi sugulaste edastanud tel. numbrid/e-mailid, et isa ometigi suhtleks lastega. 0 tulemust aastast-aastasse. Isegi õed tal ei ütlevad, et ei saa aru miks ta ei oma lastest ei huvitu. No selles küll nüüd mina süüdi ennast ei tunne. Olen omaltpoolt teinud kõik just selles suunas, et lapsed suhtleksid isaga! Mina mitte mingeid sidemeid läbi raiunud pole. Kõige suuremat rolli lahkuminekus mängiski tegelikult see, et ta juba kooselu ajal ei tundnud erilist huvi laste ja pere vastu.

Reisida(lennukiga vähemalt) ei saa alati sünnitunnistuse alusel. Proovisin juba 2-aastat tagasi! Tegu oli EU sisese lennuga aga kuna riik ei ole Schengeni viisaruumis siis pidin lastega passikontrolli minema kus nõuti isapoolset dokumenti,et võin lapsed riigist välja viia. Ei ole alati kõik nii must-valge ja ema kõiges süüdi.

Ma leian,et ma olen olnud väga viisakas, kannatlik ja igatepidi heatahtlik laste-isa omavaheliste suhete loomisele vaatmata lahkuminekule. Ja ikka olen mõne perekoolika arvates ilge “mõrd”,kes tahab isa-laste suhet õõnestada. ISA ei tunne huvi juba rohkem kui 8-aastat, ei toeta,ei helista lastele ja ei soovi lapsi külastada.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 18:55; 22.11 22:35; 23.11 22:06; 26.11 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TSITEERI

On sul endal üldse lapsi, niisama paned kalki teemat?

oled sa nii vara juba omadega sassis? või oledki lihtsalt rumal?

nii seaduskaugete arvamusega postitusi pole ammu lugenud

Sa oled ise sassis ju. Seadused muutuvad koguaeg ja jutustada nagu lapsed ei peaks isa hooldama on narrus, äkki lapsed suurena tahavad ISE oma isa hooldada? Nii kibestunud naisi mujalt ei leia kui perekoolist. Vaesed lapsed kellel on selline ema, ma loodan et tegemist on lastetu lesbiga kes vihkab mehi ja tegelikult ükski laps kannatada ei saa.

Minuteada ei keela ükski seadus kasvõi võhivõõral inimesel kedagi hooldada kui ta seda ise soovib. Kogu see teema on nii absurdne kui absurdne. Kuidas saab mingi kohtutäitur lastel keelata oma vanaks saanud isa hooldamisest kuna ema nii soovis? Oijeerum

Võid kindel olla, et ei taha. Olen sellise isa (tegelikult peaks kirjutama “isa”) laps ja paraku pean papakese hooldekodu maksma. Isa oli paraku täpselt selline egoistist teise riiki elu nautima tõmmanud mees. Sentigi raha muidugi me temalt ei saanud ja kasvasime totaalses vaesuses. Seega ole vait oma lolli jutuga. Sellistelt papakestelt PEABKI võtma ära vanemlikud õigused.

P.S piiril küsitakse teise vanema nõusolekut alati kui lastel on sinust erinev perekonnanimi. Elan oma mehega koos (pole abielus) ja kui lastega üksi reisin, on paber alati kaasas.

Mis jama sa ajad? Miks sa valetad sellist jama kokku, mingi plussikese pärast?

Mis siit tekstist sulle jama tundub? Kõik on nii nagu kirjutan.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 20:40; 23.11 22:37; 08.12 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled ise sassis ju. Seadused muutuvad koguaeg ja jutustada nagu lapsed ei peaks isa hooldama on narrus, äkki lapsed suurena tahavad ISE oma isa hooldada? Nii kibestunud naisi mujalt ei leia kui perekoolist. Vaesed lapsed kellel on selline ema, ma loodan et tegemist on lastetu lesbiga kes vihkab mehi ja tegelikult ükski laps kannatada ei saa.

Minuteada ei keela ükski seadus kasvõi võhivõõral inimesel kedagi hooldada kui ta seda ise soovib. Kogu see teema on nii absurdne kui absurdne. Kuidas saab mingi kohtutäitur lastel keelata oma vanaks saanud isa hooldamisest kuna ema nii soovis? Oijeerum

mitte keegi ei keela kellelgi kedagi hooldada, kui ta ise seda tahab
küll aga on kohustus ülal pidada või hooldada vanemat ning kui tahad sellise kadunud rongavanema hooldamisest pääseda, siis ainus viis sellest pääseda ongi kuidagi tõendada, et see ronk pole ise oma kohust sinu kui lapse vastu täitnud ning ainus võimalus selleks ongi see, et ema on elatist nõudnud, selle kohtutäituri kätte andnud, kuid sellest hoolimata pole ronk raha maksnud.
miks peaks keegi tahtma maksta oma laste ja pere kõrvalt mingi võõra vanamehepässi hooldekodu eest, kui seda pässi absoluutselt ei huvitanud, kuidas sina lapsena söönuks või riidesse said?

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.11 09:54; 23.11 09:57; 23.11 16:10; 24.11 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Te olete vist väga kibestunud inimene! Ma leian, et see on normaalne kui inimesed lähevad lahku, panustab ka teine pool laste ülalpidamisse. See peabki olema ametlikult dokumenteeritud, mis oli ka kokkuleppe laste isaga kui asi käiku läks. See, et ma raha järgi ei nuta, ei tähenda, et see on ussitamine. Ma teenin hästi, saan ka ilma laste isa panuseta ideaalselt hakkama.. aga minu ja laste huvid(inimlikust aspektist) peavad olema ka kuidagi kaitstud.
Loobite siin oma rumalaid kommentaare ja arvamusi, ise midagi teadmata! Minu küsimus oli üldse suunatud inimestele, kes asjat miskit oskavad rääkida.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 18:55; 22.11 22:35; 23.11 22:06; 26.11 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistlik on lapse isaga kokkulepe sõlmida, et otsustuskysimused jäävad sulle. On võimalik ka kohtulik kompromiss sõlmida ja välismaal elaval isal osaleda kirjalikus menetluses. Oluliselt kiirem! Avalduses pead välja tooma need Näited ja asjaolud, miks seda vajad. Reisimiseks loa saaksid samuti kohtu kaudu taotleda, nt aastateks, oleneb kuidas oma avalduse sõnastad. Lihtsam on kohtulikult taotleda otsustusoiguse ylebandmist kui Ainuhooldusoigust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna seadus ütleb ka midagi sellist, et ühine hooldusõigus võidakse lõpetada, kui üks vanematest oma hooldusõigust ei teosta, siis on täiesti reaalne võimalus, et siinkohal õnnestub ainuhooldusõiguse saamine.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 09:11; 08.12 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtusse pöördumise eelduseks on see, et on vaidlus hooldusõiguse ühise teostamise üle, niisama, et tulevkus võib tekkida vaidlus pöörduda ei saa, samuti vaid põhjusel, et isa ei osale lapse elus. Isaga võibki vastata kohtule, et olen olnud nõus ema otsustega.
Elukoha vahetusel küsitakse mmõlema hooldusõigusliku vanema nõusolekut, ilma selleta ei tohi lapse elukohta muuta.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 10:05; 08.12 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtusse pöördumise eelduseks on see, et on vaidlus hooldusõiguse ühise teostamise üle, niisama, et tulevkus võib tekkida vaidlus pöörduda ei saa, samuti vaid põhjusel, et isa ei osale lapse elus. Isaga võibki vastata kohtule, et olen olnud nõus ema otsustega.

Elukoha vahetusel küsitakse mmõlema hooldusõigusliku vanema nõusolekut, ilma selleta ei tohi lapse elukohta muuta.

Ma olen korduvalt vahetanud koos lapsega Eesti-siseselt elukohta, kunagi pole isa nõuslekut küsitud. Samuti olen käinud lapsega Soomes, Rootsis, Lätis, Valgevenes, ja kordagi pole isa nõusolekut küsitud. Tegelikult on nii, et see nõusoleku küsimine kehtib siiski lapsega välisriiki kolimisel (peaks kehtima), mitte reisimisel. Emal on samuti ju hooldusõigus ja õigus otsustada, kuhu ta lapsega reisib.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 09:11; 08.12 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtusse pöördumise eelduseks on see, et on vaidlus hooldusõiguse ühise teostamise üle, niisama, et tulevkus võib tekkida vaidlus pöörduda ei saa, samuti vaid põhjusel, et isa ei osale lapse elus. Isaga võibki vastata kohtule, et olen olnud nõus ema otsustega.

Elukoha vahetusel küsitakse mmõlema hooldusõigusliku vanema nõusolekut, ilma selleta ei tohi lapse elukohta muuta.

Ma olen korduvalt vahetanud koos lapsega Eesti-siseselt elukohta, kunagi pole isa nõuslekut küsitud. Samuti olen käinud lapsega Soomes, Rootsis, Lätis, Valgevenes, ja kordagi pole isa nõusolekut küsitud. Tegelikult on nii, et see nõusoleku küsimine kehtib siiski lapsega välisriiki kolimisel (peaks kehtima), mitte reisimisel. Emal on samuti ju hooldusõigus ja õigus otsustada, kuhu ta lapsega reisib.

Ei ole nii! ALATI on õigus (ja minult on seda küsitud kahel korral) reisimisel seda küsida. Üks kord Türgi reisil ja teine kord Egiptuse reisil. Lastel on isa perekonnanimi. Ehk tõesti mingil Läti, Soome ja Rootsi reisil ei küsita enamasti, aga mujale küll.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 20:40; 23.11 22:37; 08.12 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on nii, et see nõusoleku küsimine kehtib siiski lapsega välisriiki kolimisel (peaks kehtima), mitte reisimisel.

Tegelikult ei ole nii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Küsimus seoses laste ainuhooldusõiguse taotlemisega kohtust. Üldine praktika näitab, et seda kohaldatakse vaid väga harvadel ja mõjuvatel põhjustel.

Laste isast lahus juba 9-aastat. Elatis kohtulikult peale pandud, kuid sellet üle 8-aasta jooksul pole ühtegi senti maksnud. Eelmine aasta oli jõuludeks saatnud arvele 200€. Muidu lastega ei suhtle, ei kohtu ja ei tunne huvi. 7-aastat pole lapsed oma isa näinud. Elab teises riigis. Kui tõenäoline sellise juhtumi puhul oleks saada ainuhooldusõigust? Kes läbi teinud juba selle teekonna oskavad ehk midagi sekka öelda.

Kuidas sa sihukesega küll lapsed said? Või mida sa talle tegid, et ta oma lapsi ülal ei pea?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alaealise lapse elukoha registreerimiseks tuleb esitada teise hooldusõigusliku vanema kirjalik nõusolek. Nõusolek tuleb esitada ka siis, kui alaealise lapse elukoht esitatakse Eestist välisriiki või vastupidi.
vt. link

reisimisel võidakse küsida, aga ka mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 10:05; 08.12 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jube on see kibestumine ja oma lastelt võimaluste võtmine.

Su enda kibestumine on paju jubedam. See, et ema võtab endale ainuotsustusõiguse ja saab sellega võimaluse lastele elu paremaks teha just nüüd ja praegu, ei võta mitte kelleltki võimalust tulevikus seda isa ülal pidada, kui ta tahab. Kui aga laps ei taha tulevikus sellist olematut isa ülal pidada, ent ema pole praegu selle ennetamiseks ainsatki liigutust teinud, siis on laps sunnitud ülal pidama inimest, kes pole tema ellu mitte millegagi panustanud.
Sama kehtiks ka vastupidisel juhul – kui lapsed kasvaks isaga ja ema oleks kusagile kaugustesse hajunud. Sa ikka klähvid täitsa vales teemas praegu, mine ravile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laste ainuhooldusõigus