Esileht Väikelaps Laste asjade loata pildistamine.

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Laste asjade loata pildistamine.

Postitas:

Mure on selles et meil suur pere. Ja 1 lastest on haige kogu aeg. Iga kuu 2 korda kuus käime temaga haiglas või istume koduravil. Ku veel aasta tagasi elasime korteris siis alumised naabrid ajasid meile lastekaitse peale( nende oma tuttavad) lastekaitse nõuab et lapsed käiksid lasteaias kõik. Kuid meil ei ole võimalik neid koguaeg haige lapse kõrvalt kes ei saa hingata ja on aparaatide all lasteaeda viia. Arst ütles et me ei tohiks teda üldse lasteaeda viia kuna tema tervislik seisund in väga raske ja tihti peale kriitiline.
Lasteaed ise teatab pidevalt lastekaitsesse kui lapsed jälle lasteaeda ei tule. Pildistavad meie laste asju koguaeg kui on suka püksis auk või riietel plekike. Need pildid saadab lasteaed lastekaitsesse. Tegemist on sompa lasteaiaga. Kuna korteris meil elada ei lubatud.kaste mängimise peale kutsuti mitu korda nädalas politsei ja lastekaitsega. Olime sunnitud võtma järelmaksuga maja. Isegi majja tuli politseiga lastekaitse ja nõudis et me loomad koduloomad ära annaks. Ja sooviks nõu kuidas reageerida sellises olukorras.

+6
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 15:14; 07.01 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei saa aru. Kes teil korteris ei lubanud elada? Sunniti korter maha müüma ja maja ostma?

Ja kui lapsed pole lasteaias, siis kuidas neid auke seal pildistatakse? Lastekaitsele ja teistele uudistajatele teata, et lastaed pole kohustuslik ja mitte keegi ei pea oma last sinna viima kui ei taha. Ammugi mitte haiget last. Lastekaitsele lööge arstitõend ette või andke arsti kontaktid.

Ja mis loomadest jutt käib? Lehmad, lambad elutoas? Siis saan aru. Kassi pärast ei hakka küll lastekaitse protsessima.

Sa ilmselt jätad midagi rääkimata.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastekaitse ei sekku, kui pole VÄGA mõjuvat põhjust. Lastel riided plekilised ja katki? Lapsi nii palju, et ei suudeta nende eest hoolitseda, aga maja loomi täis? Vaevalt, et lasteaiaõpetajad kiusu pärast teist lasteikaitsesse teatavad. Ikka sellepärast, et lapsi aidata.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 15:52; 07.01 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe oma jutt ise läbi, raske aru saada mis sul probleem.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjaviisi järgi tundub olevat probleem, et vähese haridusega inimesed, majanduslik olukord väga halb ja lapsi ilmselt liiga palju.

Kui see nüüd just liba pole. Provokatsiooniks kirjutatud.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 16:32; 08.01 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselgelt keegi 11 lapsega sarisigijast põhiharidusega ema-isaga pere. Lastekaitse niisama ei sekku juba.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti lastekaitse sekkub alles siis, kui on otsene oht lapse elule ja tervisele. Soomes oleks su lapsed ammu mujal kasvamas. Jätad rääkimata mustuse, joomarluse, perevägivalla või alatoitumuse?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaed pole kohustuslik. Kui lastekaitse teeb ettekirjutuse, et laps peab käima lasteaias, on ilmselt nende eest hoolitsemine kodus nii halb, et arvatakse, et lapsel on lasteaias parem. Saab sooja toitu ja arendavaid tegevusi. Sa peaks ikkagi pöörduma sotsiaaltöötaja poole ja proovima neid punkte parandada, mida teie perele ette heidetakse. Lasteaiaga vägikaika vedamisest ei ole kasu, teed laste olukorra hullemaks.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk on võimalik KOV kaudu leida abiline, kes lapsed lasteaeda viiks-tooks, kui ise haige lapse kõrvalt ei saa?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas su laps või lapsed on räpased, näljas või miks neid riideid pildistama peab? Miks sa saadad oma lapsi kulunud riietega kodunt välja? Humanast saab korralikke riideid 30 sendiga. Mis tähendab, et laste mängu peale kutsuti politsei? Kus sina siis olid, kui lapsed lärmi tegid? Plekid ja augud? Noo issand, täesti ära trööbatud riiete koht on prügikastis.

Midagi sul enam teha pole. Oled juba lastekaitse orbiiti sattunud, oled seal veel aastaid. Lasteaial ongi kohustus teatada lastekaitsesse, kui laps või lapsed on hädas, hoolitsemata.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 20:54; 03.02 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil lasteaias öeldi, et laste riided ei pea plekkideta olema. On palju eri sorte plekke, mis pessus maha ei tule. Ja vabalt võib nende riietega lasteaias olla.
Mis ajast lasteaed selle peale lastekaitse kaela saadab?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole selles et laste eest ei oleks holitsetud lastel alati toit laual korralikud riided seljas. Ostsime hea hinnaga omale suure korteri ja meil alumised naabrid hakkasid kogu aeg käima ja küsima kuidas meil on kõik ja kuidas hakkama saame.
Me mõtlesime et väga toredad naabrid aga tuli välja et täpselt pool aastat hiljem tuldi laste kaitsega ja politseiga kohale ja hakkaski kõik pihta. Lapsed ei tohtinud enam korteris käia ringigi kohe lõõdi vasta radikaid ja kutsuti politsei.
Enne meid elas korteris vanapaar kellel käidi elektrit välja lülitamas. Selle korteri kinkisime suurperele kellel on nüüdseks ka politsei kaelas koos laste kaitsega.. Meid ennast on see jama nii ära tüüdanud et ei saa rahus remontigi teha et need ei ilmu kskohale oma ettekirjutustega. See sotaial tõõtaja kes sellele asjale algust tegi on nüüdseks oma ametist eemaldatud aga lastekaitse ringist meid välja ei võeta. Tegemist oli meie alumiste naabeite tuttavaga kes tuli neile vastu.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaed ise teatab pidevalt lastekaitsesse kui lapsed jälle lasteaeda ei tule. Pildistavad meie laste asju koguaeg kui on suka püksis auk või riietel plekike. Need pildid saadab lasteaed lastekaitsesse.

Ei ole asi sellese.
Asi pole selles et laste eest ei oleks holitsetud lastel alati toit laual korralikud riided seljas.

Kuule, mis sa patrad! Lapsed elavad nagu kuninga kassid, aga nii naabrid kui lasteaed teatavad pidevalt lastekaitsesse? Mida need õpetajad siis pildistavad, kui sinu laste riided nii korralikud on, et pole katki ega plekilised? Kõik on teie vastu nii pahad, kuigi te olete igati eeskujulik pere. No ei ole usutav! Ja maja järelmaksuga? Miks mitte pangalaenuga? Paha pank ka kiusab?

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 15:52; 07.01 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ei käi ka lasteaias. Võtsin ta ära sel põhjusel, et tema oli nonstop haige ja mina olin nonstop haige ja kuna meil on olemas pensionärist vanaema, kes saab last hoida sel ajal kui mina tööd teen (ma teen suurema osa asju kodust nagunii), siis võtsingi lasteaiast ära. Lasteaed ei ole Eestis kohustuslik ja kuna see on ka tasuline asutus, siis seda ei saa kohustuslikuks teha. Mulle ei ole küll keegi lastekaitset peale saatnud sellepärast, et laps lasteaias ei käi. Teemaalgataja, sul peavad olema ikka mingid muud põhjused seal, miks naabrid lastekaitset kutsuvad ja miks lastekaitse mingeid ettekirjutusi teeb. Su lapsed on ilmselt väga vaestes tingimustes ja haigused on pigem sellest tingitud, et raha pole, tuba külm, toit vale, riided viledad. Kõht võib ju isegi täis olla, aga kui toit on ühekülgne siis tulevad ikkagi haigused kimbutama.

Hullude naabritega olen minagi kokku puutunud, tõesti on selliseid, kes lülitavad kortermajas naabritel elektrit välja ja kujutavad endale ette, et keegi trambib ülakorrusel, kuigi kedagi pole koduski. AGA kui lastekaitse tuleb, siis see ametnik peaks ju ikka aru saama, kas teda on kutsutud välja põhjusega või on naaber hull ja teeb valeväljakutset.

P.S. Mina oma lapse panin käima huviringi ja eelkooli, et saaks teiste omavanustega ka suhelda ja koos õppida. laps ikka räägib seal, et ta ei käi lasteaias, keegi ei ole selle peale veel erutunud, et kuidas nii saab. Nii et kindlasti ei saa lastekaitse põhjus olla selles, et sa nad lasteiast ära võtsid.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sotsial tõõtaja kes meid süsteemi pani oli alumiste naabrite pere tuttav .ja see osa on juba lahendatud ja se sotsial tõõtaja on juba koos tema paarilisega vallandatud. Ainus asi on see et mitte kuidagi pole võimalik süsteemist välja saada.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 15:14; 07.01 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema läheb juba naljakaks (naeruväärseks).
Kui mingi põhjuseta sahkerdamine oleks aset leidnud, mille eest lausa mitu sotsiaaltöötajat vallandati, küll siis oleks see eksitusega “süsteemi” sattunud pere ka sealt väljas.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean samuti juhtumeid, kus väikeste linnade lapsevanemad on saanud lastekaitselt määruse, et lapsed peavad käima lasteaias. Põhjuseks on olnud see, et laste kõne, motoorsed oskused ja üldteadmised on tavaintellekti puhul allpool igasugust arvestust.
Tallinna Lasnamäe lasteaedades pidi olema tavaline, et igas rühmas on üks selline laps, kes ei kanna mitte väikse plekiga, mis pesus ei tule maha või nööpnõela suuruse auguga riideid vaid riided on konkreetselt nädalate viisi pesemata ja augulised.
Teemaalgatajal soovitaks leida abiline (või su elukaaslane?), kes lapsed lasteaeda viiks. Riided vaata üle, et need oleks eelkõige puhtad (iga päev uued riided, mitte nädal aega sama) ja terved.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks tõsine teema, kus naeruväärset pole midagi, igasugu halbu inimesi ja kaebajaid on olemas. Tean, sest olen töötanud lasteaednikuna, ka mul oli kolleeg, kelle jaoks olid põhjused vanemate lastekaitsesse andmiseks juba need, kui vend kandis vanema õe riideid (mõni kollane, mõni sukapüks lilleline, vanamoodne või kulunud), samuti kui laps kandis veidi väikeseks jäänud riideid, plekkidest rääkimata. Ei vastanud “euronormidele.” Noris vaesemate perede kallal eriti ning üksikvanemate ja rääkis selja taga. Mul õnnestus selle pahatahtliku inimese hoogu pidurdada ja paljud pered ei tea siiani, mis oht neil kuklas oli.
Süsteemis on palju vigu ka Eestis ning paraku olete hammasrataste vahele jäänud. Siin tuleb suu lahti teha ja jõuliselt oma pere ning lapsi kaitsta. Siin argumenteerid ju ilusti, nii räägi ka lastekaitsega või vaheta kiiremas korras KOV ja kolige minema.
Seda usun samuti, et igasugu lolle naabreid on, teie jäite ette laste pärast, vanapaaril lülitasid elektri välja, meil tuttaval torkis ülemine naaber lapse jalgratta kummid läbi.
Sellise maailmapildi tagaajamisega jõutakse ka Eestis varsti sinna, et lihtsad inimesed ei tohigi enam lapsi saada, kõik olgu euronormidele vastav või lõhnaku raha järele. Minu jaoks, kes ma aastakümme lastega töötanud olen, on oht lastele hoopis liigne materiaalsus, kila-kola, hõivatud vanemad ja üle võlli peetud, võistlevad sünnipäevapeod.
Mis mind hämmastab, on need südametud norijad siin teemas, karmat teile ja sama kohtlemist murede korral!
Teemaalgataja ole tugev ja seisa enda pere eest!

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna Lasnamäe lasteaedades pidi olema tavaline, et igas rühmas on üks selline laps, kes ei kanna mitte väikse plekiga, mis pesus ei tule maha või nööpnõela suuruse auguga riideid vaid riided on konkreetselt nädalate viisi pesemata ja augulised.

Vot see kisub juba sinna laimu poole. Elan Lasnamäel, laps käib Lasnamäel lasteaias, tema rühmas pole mitte ühtegi sellisele kirjeldusele vastavat last, ja hoolekogu liikmena olen kuulnud kogu lasteaia peale ühest perest, kus VIST on mingid probleemid. Aga aukus riietega pesemata lapsi lasteaeda siiski ei tooda. Küll jah on vahetevahel lastel juuksed kammimata või siis juhtub tõesti, et liiga kauaks on samad riided selga jäänud, aga selline jutt, mis vihjab, et Lasnamäel elabki ainult mingi põhjakiht, kelle lapsed on nagu vaesed patused, on küll ebaõiglane.

Nagu selle Ülemiste keskuse prussakaloos – mitu kommenteerijat viitavad jällegi Lasnamäele ja sealsetele elanikele ja nende “lemmikloomadele”… Selline sildistamine tuleks lõpetada.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 16:32; 08.01 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliste teemaalgatuste puhul kipuvad lugejad sageli jääma autorit uskuma, tegelikult tuleks aga mõelda ratsionaalselt, kas tõesti on tõenäolisem see, et kogu maailm on teemaalgataja vastu ebaõiglane (naabrid, lasteaednikud) või on probleem siiski peres ja teemaalgataja eitab probleeme. Arvan, et enamik peresid, kes õigusega ja põhjendatult lastekaitse huviorbiiti satuvad, arvavad ise, et kõik on enam-vähem korras. Kui inimene vaataks tõele näkku ja näeks, et ei suuda lapsi kasvatada, siis otsiks inimene ise abi – juhul aga kui sotsiaaltöötaja sekkub, on väga sageli asi nii, et inimene elab eituses, on hoolimatu või elule alla andnud. Vaevalt näiteks, et enamik alkohoolikutest või narkomaanidest vanemaidki tunnistab, et jah, probleem on väga suur ja mu lapsed on ohus. Ikka õigustatakse, et ma ju armastan neid ja natuke süüa ka annan. Ma ei väida, et teemaalgataja on alkohoolik või narkomaan, ma ei tea tema probleeme, aga väidan lihtsalt seda, et see, kui ta ise arvab, et kõik teda põhjuseta kiusavad, ei tähenda, et asjad tegelikult nii oleks. Võib-olla tõesti saavad lapsed süüa ja armastust, aga isegi kui nende jaoks ei jää aega, nad on seepärast arengust maas, mustad ja hoolitsuseta, on väga tore, et lasteaiaõpetajad hoolivad ja aidata püüavad.
Ma kohe kuidagi ei usu, et lasteaiaõpetaja saab olematuid plekke pildistada ja lastekaitse nende samade olematute plekkide pärast nõudmisi esitada.
Kui ema tegeleb haige lapsega ja on temaga haiglaravil, kes siis suuremate lastega tegeleb? Kui neid lasteaedagi ei suudeta viia, kas neid kodus on aega õpetada, suunata, sööta, pesta ja arendada? Kas lastel on korralik mitmekesine toit laual mitu korda päevas?

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 11:49; 08.01 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole selles et laste eest ei oleks holitsetud lastel alati toit laual korralikud riided seljas. Ostsime hea hinnaga omale suure korteri ja meil alumised naabrid hakkasid kogu aeg käima ja küsima kuidas meil on kõik ja kuidas hakkama saame.

.

Kui naabrid küsisid, kuidas hakkama saate, pidi miski siiski viitama sellele, et on ohumärke. Neist sa ei räägi! Lihtsalt laste kilkamise ja mürgeldamise peale samuti ei küsita, kuidas hakkama saate. Heatahtlik müra võib naabreid häirida, nad võivad pahandada ja etteheiteid teha, aga see lause tähebdav midagi muud. Ei olnud lihtsalt laste naer ja hüppamine, vaid midagi kahtlasemat. Juba see lause viitab, et midagi tundus neile olevat valesti.
Kas kostis kaklusi, läbustamist, lärm öösel, kui lapsed peaks magama, üksinda nutvad lapsed?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 11:49; 08.01 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Hmm… Mul käib laps aias venna vanade kombekatega ja mõnel lemmiksärgil on ka auguke sees… Mina ei lase neid aeda selga panna, aga issi ei pane alati tähele ja tuleb lapsele vastu. Puhas on see kraam küll alati. Tänini pole lastekaitse kohale lennanud.

Jooksevad nad ka nagu põrgulised. me muidugi vabandame naabrite ees iga kord kui näeme, naeratame ja üldse saame kenasti läbi. Nad on suure hingega venelased, lapsed neid ei sega. Ja ma tõesti üritan lapsi keelata, jooksmine üle paari minuti tavaliselt ei kesta.

Teine naaber kuulab kõvasti muusikat. Meil on kokkulepe – kella 19ni. Pärast seda on vaikus. Vastutasuks ka tema ei vingu, kui lapsed kilkavad.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen töötanud kunagi vallas ning on väheusutav, et lastekaitsetöötajal on aega ja viitsimist tegelede perega, kes tegelikult abi ei vaja. Ka seal vallas olid oma murelapsed – suurpered, üksikemad lastega, kellel puudusid oskused hakkama saamiseks.
Toona saime välismaalt hunanitaarabi – siis antigi kohalikule lasteaiale laste jaoks aluspesu, sokke, sukkpükse, t-särke, kindaid jne – kuna lasteaeda tulid lapsed, kelle riided oli väga mustad.
Lasteaias käimise nõue võib olla tõesti see, et lapsed saaksid kooli minnes kooliküpseteks, lugemise selgeks jne. Samas, kui haige on üks laps, siis miks teised lapsed lasteaias ei käi?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen töö tõttu kokku puutunud nii lastekaitsetöötajate kui ka nende klientide muredega. Lastekaitsetöötajate lähenemine oma tööle on Eestis väga erinev. Väiksemates kohtades olen kuulnud varemgi väiteid, et lastekaitsetöötaja saadetakse isiklike konfliktide põhjal.
Teemaalgataja, lastekaitsetöötaja ei peaks olema sinu vaenlane, vaid pigem abistaja lastega seotud murede lahendamisel. Peaksid saama temalt mitte karistada, vaid nõu ja abi. Loe siit ja viita lastekaitsetöötajaga rääkides sellele: https://ajakiri.lastekaitseliit.ee/2017/01/10/lastekaitsetootaja-kui-lastega-pere-asjatundlik-abistaja/
Mõtle läbi oma probleemkohad – saan aru, et üks lastest on haige ning vajab sageli ravi, kuid samal ajal olete keerulises olukorras, sest ei ole kedagi teisi lapsi lasteaeda viimas. Ilmselt arvataksse, et lapsed saavad lasteaias sooja toitu ja neil on tegevust. Raskelt haiget last hooldaval vanemal ei pruugi tõesti jaguda võimalust teiste lastega tegeleda. Postitusest ei selgu, kas peres on teise vanema tugi ka olemas, kas käiakse tööl, mitu lasteaia- ja minu koolilast on? Kas lasteaed asub kaugel? Kas oleks võimalik näiteks haiguspäevadel sellest hommikul vara lasteaeda teatada? Palju küsimusi, mida konstruktiivse koostööna esitada.
Head lahendust muidugi ei ole, kuid kuidagi tuleb toime tulla. Sompa on väike asula. Kui peres on koolilapsi, ehk saaks nemad aidata väiksemaid lasteaeda viia, näiteks saata tänavanurgale ja lasteaed teab neid eelneva telefonikõne põhjal oodata. Selle tee saaks ju ka lastega korduvalt turvaliselt läbi käia.
Laste katkised riided. Ikka juhtub, et päeva jooksul määrduvad või tuleb sukkpükste varbasse auk. Siin peaks nüüd vanem olema see, kes riided pessu viib või augu parandab / sukkpüksid välja vahetab. Saan aru, et muresid on enam kui küll. Mõtle lahendusele, mitte piltidele, mida lasteaed teeb. Varusta laste riidekapp tagavarariietega. Lepi lapsega kokku, et igal õhtul võtab riided ja paneb need kapi põhjas olevasse kilekotti ja igal reedel toote selle koju ja igal esmaspäeval viite uue riietehunniku. Mitmenda ringi riided võivad jätta mulje määrdunutest ja kui tahta leida vigu, eks siis leiabki.
Koduloomade puhul ei saa ka aru, kas juttu on lehmast ja seast elutoas või kassist. Kui peres on keerulised ajad ja lastegagi raske, siis ei ole mõtet muidugi “lastele seltsiks” veel kahte koera võtta. Aga näiteks kassist võiks ju perel küll rõõmu olla.
Ma soovitan naeratada, olla julge, kuid samas mitte keerata ette teist põske. Loe viidatud artiklit ja küsi lastekaitsetöötajalt julgelt abi Mõtle läbi oma võimalused lastekaitsetöötaja ootuste täitmiseks. Ja küsi veelkord abi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen täitsa kaasa ja usun seda juttu. Sompa on üks paras urgas. Kuidas seal üldse veel keegi elab. Omal ajal oli see Sompa juba maha jäetud agul. Kolige juba Jõhvi siis.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen töö tõttu kokku puutunud nii lastekaitsetöötajate kui ka nende klientide muredega. Lastekaitsetöötajate lähenemine oma tööle on Eestis väga erinev. Väiksemates kohtades olen kuulnud varemgi väiteid, et lastekaitsetöötaja saadetakse isiklike konfliktide põhjal.

Teemaalgataja, lastekaitsetöötaja ei peaks olema sinu vaenlane, vaid pigem abistaja lastega seotud murede lahendamisel. Peaksid saama temalt mitte karistada, vaid nõu ja abi. Loe siit ja viita lastekaitsetöötajaga rääkides sellele: https://ajakiri.lastekaitseliit.ee/2017/01/10/lastekaitsetootaja-kui-lastega-pere-asjatundlik-abistaja/

Mõtle läbi oma probleemkohad – saan aru, et üks lastest on haige ning vajab sageli ravi, kuid samal ajal olete keerulises olukorras, sest ei ole kedagi teisi lapsi lasteaeda viimas. Ilmselt arvataksse, et lapsed saavad lasteaias sooja toitu ja neil on tegevust. Raskelt haiget last hooldaval vanemal ei pruugi tõesti jaguda võimalust teiste lastega tegeleda. Postitusest ei selgu, kas peres on teise vanema tugi ka olemas, kas käiakse tööl, mitu lasteaia- ja minu koolilast on? Kas lasteaed asub kaugel? Kas oleks võimalik näiteks haiguspäevadel sellest hommikul vara lasteaeda teatada? Palju küsimusi, mida konstruktiivse koostööna esitada.

Head lahendust muidugi ei ole, kuid kuidagi tuleb toime tulla. Sompa on väike asula. Kui peres on koolilapsi, ehk saaks nemad aidata väiksemaid lasteaeda viia, näiteks saata tänavanurgale ja lasteaed teab neid eelneva telefonikõne põhjal oodata. Selle tee saaks ju ka lastega korduvalt turvaliselt läbi käia.

Laste katkised riided. Ikka juhtub, et päeva jooksul määrduvad või tuleb sukkpükste varbasse auk. Siin peaks nüüd vanem olema see, kes riided pessu viib või augu parandab / sukkpüksid välja vahetab. Saan aru, et muresid on enam kui küll. Mõtle lahendusele, mitte piltidele, mida lasteaed teeb. Varusta laste riidekapp tagavarariietega. Lepi lapsega kokku, et igal õhtul võtab riided ja paneb need kapi põhjas olevasse kilekotti ja igal reedel toote selle koju ja igal esmaspäeval viite uue riietehunniku. Mitmenda ringi riided võivad jätta mulje määrdunutest ja kui tahta leida vigu, eks siis leiabki.

Koduloomade puhul ei saa ka aru, kas juttu on lehmast ja seast elutoas või kassist. Kui peres on keerulised ajad ja lastegagi raske, siis ei ole mõtet muidugi “lastele seltsiks” veel kahte koera võtta. Aga näiteks kassist võiks ju perel küll rõõmu olla.

Ma soovitan naeratada, olla julge, kuid samas mitte keerata ette teist põske. Loe viidatud artiklit ja küsi lastekaitsetöötajalt julgelt abi Mõtle läbi oma võimalused lastekaitsetöötaja ootuste täitmiseks. Ja küsi veelkord abi.

Lapsi ei või saata lasteaeda ega sealt ära tuua nende alaealine õde või vend. Ok, korra-kaks ehk lubatakse. See on vanemate töö. Lapsi ei viida lasteaia tänavanurgani ja lasta sealt omapäi minna. Nalja teed?

Kui riideid juba pildistatakse eesmärgiga kaevata lastekaitsesse, on tegu väga määrdunud ja katkiste riietega. Teiselt ringilt leiab väga korralikke riideid, viga ei ole selles.

Siin ei saa aidata ka lastekaitsetöötaja kui vanem ei taha probleemi olemusest aru saada.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 20:54; 03.02 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks tõsine teema, kus naeruväärset pole midagi, igasugu halbu inimesi ja kaebajaid on olemas. Tean, sest olen töötanud lasteaednikuna, ka mul oli kolleeg, kelle jaoks olid põhjused vanemate lastekaitsesse andmiseks juba need, kui vend kandis vanema õe riideid (mõni kollane, mõni sukapüks lilleline, vanamoodne või kulunud), samuti kui laps kandis veidi väikeseks jäänud riideid, plekkidest rääkimata. Ei vastanud “euronormidele.” Noris vaesemate perede kallal eriti ning üksikvanemate ja rääkis selja taga. Mul õnnestus selle pahatahtliku inimese hoogu pidurdada ja paljud pered ei tea siiani, mis oht neil kuklas oli.

Süsteemis on palju vigu ka Eestis ning paraku olete hammasrataste vahele jäänud. Siin tuleb suu lahti teha ja jõuliselt oma pere ning lapsi kaitsta. Siin argumenteerid ju ilusti, nii räägi ka lastekaitsega või vaheta kiiremas korras KOV ja kolige minema.

Seda usun samuti, et igasugu lolle naabreid on, teie jäite ette laste pärast, vanapaaril lülitasid elektri välja, meil tuttaval torkis ülemine naaber lapse jalgratta kummid läbi.

Sellise maailmapildi tagaajamisega jõutakse ka Eestis varsti sinna, et lihtsad inimesed ei tohigi enam lapsi saada, kõik olgu euronormidele vastav või lõhnaku raha järele. Minu jaoks, kes ma aastakümme lastega töötanud olen, on oht lastele hoopis liigne materiaalsus, kila-kola, hõivatud vanemad ja üle võlli peetud, võistlevad sünnipäevapeod.

Mis mind hämmastab, on need südametud norijad siin teemas, karmat teile ja sama kohtlemist murede korral!

Teemaalgataja ole tugev ja seisa enda pere eest!

Kiusamine naabrite ning naabrite peresõbrast ametniku poolt on võimalik. Ei välista seda varianti. Väikeses kohas eriti. Kolige suuremasse linna.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui juba Ida-Virumaal, kus on niigi sotsiaalselt äärmine mahajäämus, lastekaitse sekkub, siis järelikult on olukord väga väga hull.
mina küsiksin sellisel juhul kindlasti lastekaitselt, et kuidas nad saaksid meie peret aidata, näiteks anda tugiisiku appi haige lapsega tegelema, suuremaid lasteaeda ja kooli viima. selleks ju lastekaitse ongi, et raskes olukorras lapsi aidata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi kaevati ka mind kättemaksuks lastekaitsesse. Olen ka suure pere ema. Lastekaitse käis kodus, ajasime juttu ja lahkusime sõpradena. Sest mingit põhjust lastekaitsel sekkuda ei olnud. Nad pidid reageerima kaebekirjale, kuid kohal käies nägid, et kaebus oli alusetu. Käisime ka veel hiljem korra lastekaitses külastuskorda fikseerimas. kuid õnneks sai vastaspool aru, et lastekaitsel pole minuga midagi teha. Seega tundub, et kui ikka süsteemist välja ei saa, siis on vist ikka mingi põhjus, miks seal süsteemis olema peate. Mind kaevati lastekaitsesse ja kutsuti välja ka, kuid kuna polnud põhjust mul silma peal hoida, siis saigi asi sel hetkel kohe lõpetatud. Mitte kedagi ei huvita, kas su laps käib lasteaias ja milliseid riideid ta kannab, kui ta on söönud, puhas ja eakohaselt arenenud. Mu lapsed on olnud kodus igal võimalusel, lasteaias käiakse teise ringi riietega, kuid need on alati puhtad ja korras, mõnikord tuleb lasteaias riietesse ka auk sisse, aga siis võtab oma kapist asendusriided. Laste käitumine on Ok, eakohaselt arenenud. Isegi vana, remontis maja ei olnud põhjus mind lastekaitse süsteeemi lennutada. Ja koer on meil ka olemas, täitsa tubane veel pealegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Väikelaps Laste asjade loata pildistamine.