Esileht Väikelaps Laste fotod facebooki kinnises grupis

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Laste fotod facebooki kinnises grupis

Postitas:
Kägu

Palun selgitage, millised on ohud või negatiivsed mõjud, mis võivad tekkida, kui panen lastest fotosid perele mõeldud facebooki kinnisesse gruppi? Mul on tehtud see minu ja mehe pereliikmetele, liikmeid on u 10tk, lähim pere siis, emad-isad, õed-vennad. Tegin kui esimene laps sündis, sest nii oli lihtsalt palju lihtsam ja vähem aega võttev jagada fotosid, et keegi ennast välja jäetuna ei tunneks, sest igapäevaelus meil on perega läbikäimist väga vähe. Elame teises Eesti otsas. Kõigile pilte saata koos viisakuste vahetamisega oli lihtsalt nii aegavõttev beebi kõrvalt ja kui ei  saatnud, siis küsiti… Olen siis nüüd mitu aastat jaganud selles perele mõeldud kinnises grupis. Mitte midagi ebasündsat või vähe riides. Aga pidevalt mõtlen, kui näen jälle internetiohtude eest hoiatavat artiklit meedias, et äkki peaks kinni panema ja lõpetama ära. Nüüd jälle on see, et siis peab põhjendama perele, et miks. Mulle tegelikult sobib see viis hästi. Et palun selgitage, kas ja miks peaks selle pisikese kinnise grupi lõpetama ja kustutama? Need internetiohtude artiklid on nii üldsõnalised. Pereliikmed võibolla laadivad mõne foto endale alla, aga keegi ei jaga kusagil netis, sest sellest oleme rääkinud, et see meile ei sobi. Ja ise avalikult ei jaga fotosid lastest ega ka endast eriti.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis võik olla alternatiiv? Sest Messengeris saates või Gmailis on ka ju “internetti üles laadimine” tegelikult? Kuidas teie teete? Facebook on lihtsalt kõigil, ka vanavanematel, kasutuses igapäevaselt. Või siis ei peakski üldse? Et kes tuleb külla, see näeb lapsi ja kõik?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuletaevasappi
Mis siis juhtub, kui võõras näeb su riides last?
Ärge päris lolliks ka minge.
Tänavale ikka julgete neid lubada? Seal ju nii paljud näevad neid.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”> Pane pildid kausta ja kes soovib saab vaadata külla tulles.</p>

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et ei tasu üle mõelda. Mis sellest siis nii hullu oleks, kui kena ilusti riides lapse pilt ka sattuks avalikuks? Nt Pere ja Kodu ajakirjas on iga kuu artikleid tavalistest Eesti peredest ja pildid nende lastest, täiesti avalikult. Mis seal nii hirmsat on?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd jälle on see, et siis peab põhjendama perele, et miks. Mulle tegelikult sobib see viis hästi. Et palun selgitage, kas ja miks peaks selle pisikese kinnise grupi lõpetama ja kustutama?

Oot, kellele sa mida põhjendama pead?
Kui see nö kaugem pere enam ei viitsi neid pilte vaadata ja on küsinud, miks jagad, siis ma arvan küll, et peaksid grupi lõpetama. Mitte turvalisuse küsimuste pärast, vaid lihtsalt et oma aja ära elanud.
Nüüd näitadki siis kui külla tulevad, albumisse tehtud pilte.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pere just soovib pilte vaadata ja selleks see grupp saigi tehtud, et oleks lihtsam jagada. Külas käivad nad harva, mõned korrad aastas ja mõned korrad meie. Lihtsalt need pidevad hoiatused meedias, et kui internetti midagi üles laed, siis see jääb sinna igaveseks. Ma ei ole täpselt aru saanud, mida see tähendab – kui ise ära kustutan, siis jääb ikkagi facebookile kuhugi serverisse alles või mida selle all mõeldakse? Fotosid füüsiliselt välja lasknud ja albumisse pannud ei ole kunagi ega hakka ka ilmselt. Eks saaks ka teha mingi digitaalse albumi, mida näidata kodus. Seni pole lihsalt väikeste laste kõrvalt hakkanud fotode organiseerimisega tegelema ja seetõttu see fb grupp ongi nii mugav – klõps ja üles foto, vanaemad rõõmustatud. Postitan u paar korda nädalas. Aga mõtlen tõsiselt, et võibolla tõesti ei peaks?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peamised ohud tulenevad sellest, et sa annad oma pildid kellegi teise kätte, st antud juhul FB kätte. Enne seda tasub alati mõelda läbi, kelle kätte ja mida sa annad, samuti, kes pääsevad asjadele veel ligi.

Kui sa jagad tavalisi laste pilte FB kaudu oma sugulastega, siis ma suuri riske siin küll ei näe. Igal juhul mitte suuremaid, kui siis, kui jagaksid samu pilte samade inimestega mõnes pilveteenuses või saadaksid posti teel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohud tulenevad pigem sellest, kui nt. varateismelised endast poolpaljaid pilte üles panevad ja tiktokis lollusi räägivad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fotosid füüsiliselt välja lasknud ja albumisse pannud ei ole kunagi ega hakka ka ilmselt.

Sa oled väga noor vist?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fotosid füüsiliselt välja lasknud ja albumisse pannud ei ole kunagi ega hakka ka ilmselt.

Sa oled väga noor vist?

Vastupidi- tundub väga vana olevat, et paaniliselt internetti kardab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Laste fotod facebooki kinnises grupis