Esileht Koolilaps laste hariduse ohverdamine on odav meede

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: laste hariduse ohverdamine on odav meede

Postitas:

Minu lapsele väga meeldis algul distantsõpe. Tänaseks olen jõudnud sinnamaale, et ilmselt hakkan käima temaga varsti psühholoogi juures, sest laps igatseb sõpru, koolielu. Ei jõua enam ise lohutada, et oh varsti saab see haigus otsa. Ei saa.

Väga tülgastav oli lugeda meie presidendi suusareisist. Oma lastele vaatan otsa ja ütlen kahju küll, aga reisida ei soovitata. On võrdsemaid meie riigis.

Mul on kolm koolilast ja sama lugu, ühele olen juba psühhiaatri aja pannud.

Millist abi sa psühhiatrilt ootad? Kui vana on laps, kellele abi otsid?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:44; 20.02 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsitööõpetaja ei teegi zoomitunde, saadab vaid e-kooli juhised, et tuleb kududa kindad, ja siis postitada pilt. Aga kuhu jääb 2 x 45 minuti pikkune iganädalane juhendamine, mil õpetaja peatub iga õpilase pingi juures, vaatab, võtab õpilase töö näiteks enda kätte ja näitab töövõtteid jms?

No see, et lastel (tüdrukutest räägime ju, eks? Sest jätkuvalt peavad ainult nemad kohustuslikus korras kindaid kuduma) distantsõppe tõttu kinnaste kudumine selgeks saamata jääb, pole nüüd küll mingi katastroof. Suur hulk neist tüdrukutest ei võta nagunii eluski enam peale seda vardaid kätte ja need, keda asi mingil hetkel huvitama hakkab, saavad internetist ja youtube’ist kõik vajaliku info kätte.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsitööõpetaja ei teegi zoomitunde, saadab vaid e-kooli juhised, et tuleb kududa kindad, ja siis postitada pilt. Aga kuhu jääb 2 x 45 minuti pikkune iganädalane juhendamine, mil õpetaja peatub iga õpilase pingi juures, vaatab, võtab õpilase töö näiteks enda kätte ja näitab töövõtteid jms?

No see, et lastel (tüdrukutest räägime ju, eks? Sest jätkuvalt peavad ainult nemad kohustuslikus korras kindaid kuduma) distantsõppe tõttu kinnaste kudumine selgeks saamata jääb, pole nüüd küll mingi katastroof. Suur hulk neist tüdrukutest ei võta nagunii eluski enam peale seda vardaid kätte ja need, keda asi mingil hetkel huvitama hakkab, saavad internetist ja youtube’ist kõik vajaliku info kätte.

Jah, aga see käsitöö teema algas sellest, et keegi küsis, mis aine õpetajad niisama jalg üle põlve saavad istuda. See oligi näide.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 12:47; 18.02 13:13; 18.02 15:37; 21.02 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui mõni kool pole ikka veel saanud distantsõpet toimima, siis tasuks mõelda lapse kooli vahetamisele.

Kooli vahetamine käib sul niks-naks, nagu teeks kliendikaarti või?

Äkki haridusamet suvatseks koolides järelevalvet ja juhendamist teostada, siis saaks olukorra natukenegi paremaks.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 08:05; 21.02 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see, et lastel (tüdrukutest räägime ju, eks? Sest jätkuvalt peavad ainult nemad kohustuslikus korras kindaid kuduma) distantsõppe tõttu kinnaste kudumine selgeks saamata jääb, pole nüüd küll mingi katastroof.

Mind täitsa huvitab – mis saab poiste käsitööst?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 08:05; 21.02 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele väga meeldis algul distantsõpe. Tänaseks olen jõudnud sinnamaale, et ilmselt hakkan käima temaga varsti psühholoogi juures, sest laps igatseb sõpru, koolielu. Ei jõua enam ise lohutada, et oh varsti saab see haigus otsa. Ei saa.

Väga tülgastav oli lugeda meie presidendi suusareisist. Oma lastele vaatan otsa ja ütlen kahju küll, aga reisida ei soovitata. On võrdsemaid meie riigis.

Mul on kolm koolilast ja sama lugu, ühele olen juba psühhiaatri aja pannud.

Millist abi sa psühhiatrilt ootad? Kui vana on laps, kellele abi otsid?

ilmselt sinule. Ole empaatilisem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 12:43; 21.02 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole distantsõpe kõiges süüdi. Osad lapsed vajavad psühholoogi abi ka kontaktõppes õppides.
Äkki on kõiges süüdi ikka üldine olukord Eestis ja üldse maailmas  ja nii lihtsalt on.
Toetage oma lapsi, tehke kooliga koostööd  ja jätke distantsõppe, koolide ja õpetajate kirumine.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 12:59; 20.02 12:33; 21.02 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see, et lastel (tüdrukutest räägime ju, eks? Sest jätkuvalt peavad ainult nemad kohustuslikus korras kindaid kuduma) distantsõppe tõttu kinnaste kudumine selgeks saamata jääb, pole nüüd küll mingi katastroof.

Mind täitsa huvitab – mis saab poiste käsitööst?

7ndikel on praegu teooria lihtsalt. Kevadepoole siis meisterdavad edasi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 23:46; 21.02 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind täitsa huvitab – mis saab poiste käsitööst?

Praegu  algavad puidutöö teooriatunnid. Kevadel olid toiduvalmistamine (oleks olnud kontaktõppes ka) ja poiste õpetaja haiguse ajal nii poistel kui tüdrukutel kodundus (majapidamisnippide teooria ja oma kodu kogemused, riiete hooldus, kodukoristus jne)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsitööõpetaja ei teegi zoomitunde, saadab vaid e-kooli juhised, et tuleb kududa kindad, ja siis postitada pilt. Aga kuhu jääb 2 x 45 minuti pikkune iganädalane juhendamine, mil õpetaja peatub iga õpilase pingi juures, vaatab, võtab õpilase töö näiteks enda kätte ja näitab töövõtteid jms?

No see, et lastel (tüdrukutest räägime ju, eks? Sest jätkuvalt peavad ainult nemad kohustuslikus korras kindaid kuduma) distantsõppe tõttu kinnaste kudumine selgeks saamata jääb, pole nüüd küll mingi katastroof. Suur hulk neist tüdrukutest ei võta nagunii eluski enam peale seda vardaid kätte ja need, keda asi mingil hetkel huvitama hakkab, saavad internetist ja youtube’ist kõik vajaliku info kätte.

Jah, aga see käsitöö teema algas sellest, et keegi küsis, mis aine õpetajad niisama jalg üle põlve saavad istuda. See oligi näide.

seda ma küll ette ei kujuta, kuidas distantsilt saaks õpetaja õpilase töö enda kätte võtta…

ja youtube’is on õpetusi ju ka täna küll ja veel. kui lapse jaoks õpikust ja õpetaja selgitusest väheks jääb, saab videost ikka ja jälle uuesti vaadata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 14:22; 19.02 17:35; 21.02 13:55; 21.02 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see, et lastel (tüdrukutest räägime ju, eks? Sest jätkuvalt peavad ainult nemad kohustuslikus korras kindaid kuduma) distantsõppe tõttu kinnaste kudumine selgeks saamata jääb, pole nüüd küll mingi katastroof. Suur hulk neist tüdrukutest ei võta nagunii eluski enam peale seda vardaid kätte ja need, keda asi mingil hetkel huvitama hakkab, saavad internetist ja youtube’ist kõik vajaliku info kätte.

Seda küll, aga see õnnetu kinnas tuleb mingi imega valmis saada, et laps positiivse hinde saaks. Mina kududa ei oska, vanaema külastamine pole vastutustundlik. Ja nii see vaene laps piinleb ja raiskab aega täiesti mõttetu ülesande peale.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 17:00; 21.02 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda küll, aga see õnnetu kinnas tuleb mingi imega valmis saada, et laps positiivse hinde saaks. Mina kududa ei oska, vanaema külastamine pole vastutustundlik. Ja nii see vaene laps piinleb ja raiskab aega täiesti mõttetu ülesande peale.

kui ise ei oska, siis otsime abi internetist. 😉

https://www.youtube.com/watch?v=kHccjwGECHk&t=28s
https://www.youtube.com/watch?v=l3IFYVZg6ts&t=16s
https://www.youtube.com/watch?v=NAROsJU6JSw&t=32s
jne jne jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 14:22; 19.02 17:35; 21.02 13:55; 21.02 14:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Koolilaps laste hariduse ohverdamine on odav meede