Esileht Pereelu ja suhted Laste haridusest…

Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Teema: Laste haridusest…

Postitas:

Lühidalt – hooliv lapsevanem soovib oma lapsele parimat, mida tal on võimalik pakkuda. Teeb sellekohaseid ettevalmistusi juba varakult, et lapsele parimat pakkuda.

(Tean lapsevanemaid, kes põlastavalt mainivad, et tema küll ei jaksa lapsele huviringe, hammaste korrigeerimist lubada jne). Sissetuleku raiskavad oma meeletuhinnalistele riidehilpudele jne. pudipadile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

100%-liselt mitte. Kaudselt eeldatakse siiski, et vanem katab kuni lapse 26-aastaseks saamiseni tema õpingute ajal tehtavad kulud. Vt näiteks seda arutelu siin:

http://arvamus.postimees.ee/568666/online-vaitlus-kuni-26-aastast-tudengit-peaks-toetama-vanem/%5B/tsitaat%5D

Eeldada võib, mis iganes. Ma rääkisin kohustusest. Seda sätestab seadus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 10:45; 24.01 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pärit perest, kus on haridust väärtustatud. Peaaegu kogu suguvõsa on kõrghariduse omandanud ja saavad oma eluga hästi hakkama. Vanemad on meid kõiki toetanud ja meie mehega oleme toetanud oma kolme lapse ülikooliõpinguid. Keegi neist pole õppinud tasulisel kohal ja selle võrra on ka kergem olnud. Kõik on saanud piisavalt ära elamiseks, mitte priiskamiseks. Rahaliselt pidime selleks üsna kõvasti pingutama. Laste ülikoolis õppimise ajal vehkisin viiele firmale raamatupidamist teha. Polnud hoo ega hoobi vahet, ei mingeid pühapäevi ega pühasid. Aga ma ei pea seda kahetsema, sest lapsed on hinnanud meie pere pingutusi ja nüüd on kõigil kolmel magistriharidus käes. Baka lõpuni nad ikka põhiliselt tegelesid õppimisega, töö osa oli väike. Magistri on kõik teinud juba tööl käimise kõrvalt. Keegi meie peres ei pea kõrgharidust millekski eriliseks, sest see on ju hariduse loomulik jätk. Lapsed on üles kasvanud selle teadmisega ja eeskujude najal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eeldada võib, mis iganes. Ma rääkisin kohustusest. Seda sätestab seadus.[/tsitaat]

Seda ma ju räägin, et kaudselt võib seda siiski seadustest välja lugeda. Kui sa teemasse muidugi üldse süvenesid..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 01:03; 24.01 00:55; 24.01 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leian, et pigem korralik kutseharidus hakkajal ja töökal noorel kui vanemate makstud kõrgharidus mökul… esimene lööb elus paremini läbi ja suudab kindlasti soovikorral ka kõrghariduse omandada. Kõrgharidusega mökusi on aga terve Eesti riik täis…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.01 13:53; 22.01 19:55; 23.01 11:23; 24.01 17:00; 24.01 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Issand jumal. Milleks on vaja raha s22sta? Mille jaoks ma teda s22stma pean? Arvele on kogutud piisavalt, et saaks ca pool aastat rahulikult siinsetes tingimustes elada KUI midagi toojuures juhtuma peaks, mitte aga nii palju, et viis aastat rahumeeli haridust omandada.
Armastust tol ajal ei olnud ja paraku ei ole praegugi, lapsi mul ka ei ole, kasvatan oma kahte nooremat venda ning eelnevas postituses nimetasin neid lasteks, jah.
Kuna keskkool sai l6petatud kuldmedaliga, loodan vaikselt, et hiljem aja ning soovi tekkides saan ka uuesti RE kohale. Kui h2sti l2heb. Kuid kahte algkooli ealist last kasvatades enam nuudleid sooma ja kopikaid lugema hakata ei soovi, pigem elan ilma k6rghariduseta.[/tsitaat]

järjest põnevamaks muutud 🙂 kuidas sa saad kahte algkooliealist last kasvatada välismaal täiskohaga töötades? esiteks, kuidas said need lapsed üle piiri kooli panna, minul on selle jaoks bioloogilise emanagi laste isalt võetud notariaalne tõend, et lastel on lubatud välismaal elada. ja teiseks, kes su väikevennad koolist koju toob, kui tunnid lõppevad neli tundi varem kui normaalaeg tööl? kes su vendasid hoiab sellel ajal, kui tööl oled? mul ei tule pähe ühtegi riiki peale baltimaade, kus oleks algkooliealistel lastel lubatud üksi kodus olla. ja millisest rahast sa oma tulevaste laste ülikooliõpinguid toetada plaanid, kui sul pole säästmisharjumust tekkinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 22.01 14:43; 22.01 17:48; 22.01 20:05; 22.01 20:27; 22.01 21:25; 23.01 10:20; 23.01 10:27; 23.01 17:28; 23.01 17:35; 24.01 17:17; 24.01 21:05; 24.01 21:56; 24.01 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Leian, et pigem korralik kutseharidus hakkajal ja töökal noorel kui vanemate makstud kõrgharidus mökul… esimene lööb elus paremini läbi ja suudab kindlasti soovikorral ka kõrghariduse omandada. Kõrgharidusega mökusi on aga terve Eesti riik täis… [/tsitaat]

Ma pean sind selles osas kurvastama. Kui sellel mökul on tegijad vanemad siis ta jõuab elus igaljuhul kaugemale kui sinu tegija kutseharidusega noor. Eestis maksavad tutvused, korporatiivse ühiskonna viga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Leian, et pigem korralik kutseharidus hakkajal ja töökal noorel kui vanemate makstud kõrgharidus mökul… esimene lööb elus paremini läbi ja suudab kindlasti soovikorral ka kõrghariduse omandada. Kõrgharidusega mökusi on aga terve Eesti riik täis… [/tsitaat]

näe, kui huvitav, mina mõtleks vastupidi, et hakkaja noor võiks soovi korral ikka kõrgkooli minna aga möku peaks vist kutsekooliga leppima.;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 17:55; 24.01 22:03; 24.01 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

näe, kui huvitav, mina mõtleks vastupidi, et hakkaja noor võiks soovi korral ikka kõrgkooli minna aga möku peaks vist kutsekooliga leppima.;)[/tsitaat]

Hakaja noor ilmselt lähebki kõrgkooli kui tekivad rahalised võimalused… Ja mis mökut puudutab, siis pigem tahtsin öelda, et haridus ei ole määrav, kui inimene ise ei ole piisavalt motiveeritud ja atraktiivne…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.01 13:53; 22.01 19:55; 23.01 11:23; 24.01 17:00; 24.01 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

järjest põnevamaks muutud 🙂 kuidas sa saad kahte algkooliealist last kasvatada välismaal täiskohaga töötades? esiteks, kuidas said need lapsed üle piiri kooli panna, minul on selle jaoks bioloogilise emanagi laste isalt võetud notariaalne tõend, et lastel on lubatud välismaal elada. ja teiseks, kes su väikevennad koolist koju toob, kui tunnid lõppevad neli tundi varem kui normaalaeg tööl? kes su vendasid hoiab sellel ajal, kui tööl oled? mul ei tule pähe ühtegi riiki peale baltimaade, kus oleks algkooliealistel lastel lubatud üksi kodus olla. ja millisest rahast sa oma tulevaste laste ülikooliõpinguid toetada plaanid, kui sul pole säästmisharjumust tekkinud?[/tsitaat]

Et siis tahad t2pset lugu teada voi? Kolisin v2lisriiki parema sissetuleku p2rast. Kaasa v6tsin voodihaige ema, t2isealise kuid siiski noorema 6e ning kaks algkooli ealist venda. Seni kuni mina tool olen, on poisid hoitud ja valvatud nii poiste ema kui 6e poolt, kuid sissetulek on minu vastutusel. Milleks targutada, kui sa elust suurt midagi teadvat ei paista?
S22stmisharjumust t6epoolest ei ole, kindlasti ei tule ka. Selle aja peale, kui mul on vaja lapsi koolitama hakata, on elu nii palju muutunud. Praegu naudivad nad (vennad) rohkem ringi reisimist kui teadmist, et ohh seal pangaarvel on raha mida ma 15 aasta p2rast kasutada v6in, kui k6rgkooli astun. Need lapsed tahavd praegusel hetkel natuke r66mu.
Kusjuures ma ei saa h2sti aru, see ei puutu tegelikult teemassegi. Mind vaid 2rritas sinu suhtumine \”5 aastaga ei ole suutnud nii palju raha k6rvale panna, et tagasi ylikooli minna\”. No tule taevas appi! Viie aastaga on elu nii palju muutunud, et mingi k6rgkool tundub teisej2rguline! Kurb, et ta omal ajal pooleli j2i loomulikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.01 17:52; 23.01 05:05; 23.01 11:07; 23.01 11:10; 23.01 23:12; 24.01 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Et siis tahad t2pset lugu teada voi? Kolisin v2lisriiki parema sissetuleku p2rast. Kaasa v6tsin voodihaige ema, t2isealise kuid siiski noorema 6e ning kaks algkooli ealist venda. Seni kuni mina tool olen, on poisid hoitud ja valvatud nii poiste ema kui 6e poolt, kuid sissetulek on minu vastutusel. Milleks targutada, kui sa elust suurt midagi teadvat ei paista?
S22stmisharjumust t6epoolest ei ole, kindlasti ei tule ka. Selle aja peale, kui mul on vaja lapsi koolitama hakata, on elu nii palju muutunud. Praegu naudivad nad (vennad) rohkem ringi reisimist kui teadmist, et ohh seal pangaarvel on raha mida ma 15 aasta p2rast kasutada v6in, kui k6rgkooli astun. Need lapsed tahavd praegusel hetkel natuke r66mu.
Kusjuures ma ei saa h2sti aru, see ei puutu tegelikult teemassegi. Mind vaid 2rritas sinu suhtumine \”5 aastaga ei ole suutnud nii palju raha k6rvale panna, et tagasi ylikooli minna\”. No tule taevas appi! Viie aastaga on elu nii palju muutunud, et mingi k6rgkool tundub teisej2rguline! Kurb, et ta omal ajal pooleli j2i loomulikult.[/tsitaat]

ma ei tea, mis riigis sa oled ja mis sotsiaalsüsteem seal on, aga kui UK, siis UK-s saavad ametlikud lapsehoidjad 250 poundi nädalas töötasu ühe lapse pealt, kahe lapsega tõenäoliselt rohkem. Või teine võimalus on õde palgata voodihaige inimese hooldajaks, töötasu suhteliselt sama. Siis pole sa üksi sissetuleku eest vastutav. Vennakestele makstav lastetoetus soovitan koguda säästuarvele, et neil oleks tulevikuks stardiraha, sest oma emaga nad kriisitingimustes tulevikus arvestada ei saa. Lapsehoidmise tasu maksab üksikemadel riik, samuti ka hooldaja, nii et sinu rahakotile see ei mõju, kuid pere sissetulek suureneb tunduvalt, nii et saaksite ka säästma hakata ilma reisimist ja muid hüvesid vähendamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 22.01 14:43; 22.01 17:48; 22.01 20:05; 22.01 20:27; 22.01 21:25; 23.01 10:20; 23.01 10:27; 23.01 17:28; 23.01 17:35; 24.01 17:17; 24.01 21:05; 24.01 21:56; 24.01 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see on vanemate endi huvides ka, peale enesestmõistetava hoolimise muidugi, et lapsed oma eludega hästi hakkama saaksid. sest tuleb ju päev, kus me ise oma laste abi vajame ja usun, et enamus ei soovi koormaks osutuda.

aita lastel end aidata.[/tsitaat]

laste tulevikukohus on oma abikaasat ja lapsi armastada ja nende eest hoolitseda. selleks on olemas hooldekodud ja palgalised hooldajad, et keegi mind vana ja hädisena abistaks. miks ma peaksin olema oma lastele koormaks ja nende elu rikkuma? minust ei saa vastikut laste ellu nina toppivat ämma, kes ei saa naelagi seina löödud ega telekal kanalit vahetatud, ilma et peaks oma lapsele helistama nagu siin ämmadeteemas kirutakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 22.01 14:43; 22.01 17:48; 22.01 20:05; 22.01 20:27; 22.01 21:25; 23.01 10:20; 23.01 10:27; 23.01 17:28; 23.01 17:35; 24.01 17:17; 24.01 21:05; 24.01 21:56; 24.01 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

laste tulevikukohus on oma abikaasat ja lapsi armastada ja nende eest hoolitseda. selleks on olemas hooldekodud ja palgalised hooldajad, et keegi mind vana ja hädisena abistaks. miks ma peaksin olema oma lastele koormaks ja nende elu rikkuma? minust ei saa vastikut laste ellu nina toppivat ämma, kes ei saa naelagi seina löödud ega telekal kanalit vahetatud, ilma et peaks oma lapsele helistama nagu siin ämmadeteemas kirutakse. [/tsitaat]

elame, näeme. 😉

haridusest ka. noor inimene peaks saama õppida seda, mis teda siiralt huvitab, siis tõuseb selles rahulolu, rõõmu ja ka kasu kõikidele.
minu, kui lapsevanema asi on laste anded ära tunda ja nende arnemiseks võimalused luua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 17:55; 24.01 22:03; 24.01 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

elame, näeme. 😉

haridusest ka. noor inimene peaks saama õppida seda, mis teda siiralt huvitab, siis tõuseb selles rahulolu, rõõmu ja ka kasu kõikidele.
minu, kui lapsevane asi on laste anded ära tunda ja nende arnemiseks võimalused luua.[/tsitaat]

ma vaidleks siinkohal jällegi vastu. minu arust on praegu minu kui ema kohustus aidata lapsel endal ära tunda, mille vastu tal sügavam huvi ja anne on olemas. selleks maksan igasuguste trennide, huviringide ja jaburduste eest praegu rõõmuga. minu pärast käigu ta nii jalgpallis, flööti mängimas kui ka usukoosolekutel, kui tahab. mina ei takista ja samas on sport ainus milleks oma lapsi sunnin, sest misiganes spordiala vastu peaksid nad tulevikus huvi tundma, nende kõigi eelduseks on järjepidev füüsiline aktiivsus ja arnedustöö. kõik muu on hiljem õpitav ja arendatav. lapsepõlves tõmmelgu nad tuulesuundade ja meeleolude vaheldumise järgi erinevate alade vahet, täiskasvanuna aga peavad nad teadma, mida tahavad ja oma valiku eest vastutuse võtma. minu enda lapsepõlves jäi see erinevate asjade proovimise osa väga puudulikuks, selletõttu pigem aitan oma lastel praegu lapsena ennast võimalikult mitmekülgselt arendada, kui et suunan ühte rööpasse ja sunnin ülikooli minema seda õppima, mis mina arvan talle sobivat ja mille eest ma oleks nõus maksma. see kui ta ise oma õpingute eest maksab, sunnib teda esiteks vastutustundlikult valima, kus õppida ja mida õppida, ja teiseks motiveerib rohkem kasu saama oma vaevaga teenitud raha eest saadavast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 22.01 14:43; 22.01 17:48; 22.01 20:05; 22.01 20:27; 22.01 21:25; 23.01 10:20; 23.01 10:27; 23.01 17:28; 23.01 17:35; 24.01 17:17; 24.01 21:05; 24.01 21:56; 24.01 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma vaidleks siinkohal jällegi vastu. minu arust on praegu minu kui ema kohustus aidata lapsel endal ära tunda, mille vastu tal sügavam huvi ja anne on olemas. selleks maksan igasuguste trennide, huviringide ja jaburduste eest praegu rõõmuga. minu pärast käigu ta nii jalgpallis, flööti mängimas kui ka usukoosolekutel, kui tahab. mina ei takista ja samas on sport ainus milleks oma lapsi sunnin, sest misiganes spordiala vastu peaksid nad tulevikus huvi tundma, nende kõigi eelduseks on järjepidev füüsiline aktiivsus ja arnedustöö. kõik muu on hiljem õpitav ja arendatav. lapsepõlves tõmmelgu nad tuulesuundade ja meeleolude vaheldumise järgi erinevate alade vahet, täiskasvanuna aga peavad nad teadma, mida tahavad ja oma valiku eest vastutuse võtma. minu enda lapsepõlves jäi see erinevate asjade proovimise osa väga puudulikuks, selletõttu pigem aitan oma lastel praegu lapsena ennast võimalikult mitmekülgselt arendada, kui et suunan ühte rööpasse ja sunnin ülikooli minema seda õppima, mis mina arvan talle sobivat ja mille eest ma oleks nõus maksma. see kui ta ise oma õpingute eest maksab, sunnib teda esiteks vastutustundlikult valima, kus õppida ja mida õppida, ja teiseks motiveerib rohkem kasu saama oma vaevaga teenitud raha eest saadavast. [/tsitaat]

kas ma tõesti kirjutasin midagi sundimisest?
tundub, sa vaideld rohkem iseendaga.
miks küll? 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 17:55; 24.01 22:03; 24.01 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kursusel oli nii, et need, kes kooli kõrvalt tööl käisid, puudusid paljudest loengutest, mõnda ainesse ei jõudnud üldse ja ilmusid ainult eksamile, eksameid tegid tihti teiste kirjutatud konspektide põhjal. Loengud olid iga nädal erinevatel aegadel, väga liikuv tunniplaan, keeruline oli leida sellist tööd, mis kooli ei segaks.

Minu vanematel polnud võimalik mu õpinguid toetada, kuna teenivad vähe, kuid mu mees oli heal järjel ja toetas mind kõik need 5 aastat. Pühendusin koolile, käisin erinevatel erialastel lisakoolitustel, tegin praktikat erinevates asutustes, tänaseks olen oma alal hinnatud spetsialist.

Oma lapsi kavatsen toetada kui vähegi võimalik. Hea haridus on väga oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )


Esileht Pereelu ja suhted Laste haridusest…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.