Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laste igakuised tegelikud kulud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 496 )

Teema: Laste igakuised tegelikud kulud

Postitas:
Kägu

2aastase lapse peale kulub kuus keskmiselt 230 eurot. Seal sees toit, mähkmed, osakoormusega sõimerühma tasu+sealne toit ja keskmine kulu riietele/jalanõudele. Vahel käime ka kuskil ujumas/mängutoas, siis tuleb paarkümmend eurot otsa.

Kui on vaja midagi suuremat osta (saapad, kombekas, kvaliteetsem mänguasi/mööbliese), siis oluliselt suurem kulu.

Teismelise puhul on see 230.- ainult taskuraha:) hakka koguma:)

mul 17aastane koolipoiss, kuu kulu umbes 250-300 eurot ja see peamiselt söögiraha. riideid pole ammu ostnud, sest paar aastat pole kasvanud ja riidepoodi keeldub tulemast ???? telefon on 3+ a vana ja enne uut ei taha, kui vana katki läheb. trennikulu 15 eurot (jõusaal).

minu meelest oli kõige kulukam aeg lasteaias ning siis 12-13aastasena, kui on kiire kasvuspurt. muul ajal ma küll aru ei saanud, et laps suur kulu oleks olnud. enamik riideid ja mööblitki ostetud pigem teiselt ringilt ja seda mitte rahapuuduse tõttu, vaid taaskasutuse eesmärgil

Teismelise poisi vanemana lisan siia, et minu lapse trennikulu oli ca 150 kuus: pool sellest kuutasu ja pool igasugused varustuse uuendused, laagrid, võistlused kuude vahele ära jaotatuna. Oli. Ja ta ei käinud mingis väga erilises trennis.

Lisaks arvestage lapse kuludesse ikka sellised asju ka nagu käterätid ja voodipesu (tõsi – uuendatakse harva, aga siiski) ning veekulu ja küte (ärge öelge, et need on tasuta vms).

Ja muidugi riided. Tore on, kui 3 aastat ei pea ostma, sest ei ole kasvanud. Aga kindlasti on olnud mingi kasvuspurt enne, kus tõenäoliselt mitu korda aastas tuli garderoob välja vahetada. Ja jalanõud? Need ju kuluvad. Minu oma kannab aastaga läbi talvejalanõud. No sellised, mida juba oktoobris hakkab kandma ja käib siis aprillini välja. Tossud on samuti kord aastas vaja uued osta. Teismelisele on vaja ka mingeid kreeme, näopuhastajaid jms. Kui probleemne nahk, siis aegajalt äkki kosmeetik? See ju ka maksab. Juuksur.

no kui tennist mängida või ratsutamas käia, siis kuluks trennile vabalt ka 1000 eurot kuus ????

voodipesu on sama juba 10+ aastat ja ei näita väsimise märke. käterätikud samamoodi juba aastaid kestavad (nõukaaegsed, saadud vanaema kapis olnud varudest). timberlandi talvesaapad ostetud vist 3-4 a tagasi humanast 10 euro eest, kestavad veel mitu aastat. tossud tellitud mustal reedel netist, maksid vist 30 euro ringis. parka uuskasutusest 12 euro eest paar aastat tagasi. teksad paar aastat tagasi 7-8 eur eest humanast. juuksur 10 eurot, käib korra paari kuu jooksul. kasvuspurdi ajal samamoodi sai enamus riideid ostetud teiselt ringilt ja pärast kogumiskastidesse tagasi viidud.

kui kõik asjad osta tavahinnaga tavapoest, siis läheks kindlasti 500+ kuus, aga juba sellest ajast, kui eestisse tekkisid esimesed kaltsukad, sai minust taaskasutuse fänn. FB-s on palju gruppe, kus kraami jagatakse tasuta, osades linnades on toidukapid jms, mis on keskkonnasõbralik valik ning säästab palju raha

Hakkab jälle võistlus, kes suudab rohkem närutada ja vähem kulutada. Mul siin näiteks pole mingeid toidujagamiskappe ja kaltsukatest pole ammu midagi head leidnud. Ego ei luba kuskilt gruppidest tasuta asju ka küsida, ei tunne lihtsalt, et sellesse kontingenti kuulun.

Kas oled jälle môni isehakanud rikkur? Kôik ei ole rikkurid ja igaüks talitab oma vôimete piires ja oma tôekspidamistega. Pole sinu asi arvustada

Mida tähendab mõiste “isehakanud rikkur”?

Siin on enamik kulusid juba ära toodud, aga paljud on ilmselt unustanud meditsiinile kuluvad summad. Nt meie vanim laps käib kunagise koolikiusamise tõttu viimased neli aastat peaaegu iga kuu välja arvatud suvel 2x kuus psühholoogi juures. Üks visiit on 70eur. Vahel tuleb ette ka teisi tasulisi arstivisiite, kolme lapse peale ütleme kvartalis keskmiselt 2x. Lisaks on kahel lapsel breketid ning nende eest Haigekassa ei maksa, kuna nende probleemid ei lähe sinna alla. Samuti ca 150eur/per laps kuus.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei tea palju mu lapsed kuus rahaliselt söövad, niiet seda kulu ei oska arvestada. Iga kuu riideid ja jalanõusid ei osta. Peres on 1,5a ja 8a. Kokku läheb ehk 100€. Kõige rohkem maksavad mähkmed- 35-40€( kaks pakki kuus).

Kuidas palun? On kaks last ja kokku kulub nende peale 100 eurot kuus, millest 40 eurot on mähkmed? Tundub nagu lastekaitse teema.

Miks lastekaitse? Et kui lapsele iga kuu uusi riideid ei osta ning kallisse trenni ei pane, siis tuleks kaevata kuhugi?????

 

 

 

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Kahjuks ei tea palju mu lapsed kuus rahaliselt söövad, niiet seda kulu ei oska arvestada. Iga kuu riideid ja jalanõusid ei osta. Peres on 1,5a ja 8a. Kokku läheb ehk 100€. Kõige rohkem maksavad mähkmed- 35-40€( kaks pakki kuus).

    Kuidas palun? On kaks last ja kokku kulub nende peale 100 eurot kuus, millest 40 eurot on mähkmed? Tundub nagu lastekaitse teema.

    Syya lapsed ei saa.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks lastekaitse? Et kui lapsele iga kuu uusi riideid ei osta ning kallisse trenni ei pane, siis tuleks kaevata kuhugi?????

Kui kahe lapse peale kulub kuus 100 eurot, siis see päris reaalne tõesti ei ole. See ei kata todiukulusidki.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei tea palju mu lapsed kuus rahaliselt söövad, niiet seda kulu ei oska arvestada. Iga kuu riideid ja jalanõusid ei osta. Peres on 1,5a ja 8a. Kokku läheb ehk 100€. Kõige rohkem maksavad mähkmed- 35-40€( kaks pakki kuus).

Kuidas palun? On kaks last ja kokku kulub nende peale 100 eurot kuus, millest 40 eurot on mähkmed? Tundub nagu lastekaitse teema.

Miks lastekaitse? Et kui lapsele iga kuu uusi riideid ei osta ning kallisse trenni ei pane, siis tuleks kaevata kuhugi?????

Mul on kaks last, esimene 10a ja teine 2a. Mähkmetele läheb juba üle 60eur. Üks kord poest söögikraami tellida on 100eur kanti ja ma ei telli sealt midagi luksuslikku, samuti mitte poolfabrikaate, snäkke, alkoholi vms. Korralik tervislik toit, millest ise kodus süüa valmistada. Poest teen tellimuse igal pühapäeval st kord nädalas. Rõivaid ei osta igal kuul, aga kord kvartalis kindlasti ning kulu pole keeruline kuude peale ära jagada. Lisaks on nii palju muid kulusid. Koolitarbed, sünnipäevad, jõulud, ravimid, meelelahutus, transport, raamatud-mänguasjad jnejne. 100 eurot kuus kahe lapse peale tundub uskumatu. Isegi ühe lapse peale ei usuks.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks last, esimene 10a ja teine 2a. Mähkmetele läheb juba üle 60eur. Üks kord poest söögikraami tellida on 100eur kanti ja ma ei telli sealt midagi luksuslikku, samuti mitte poolfabrikaate, snäkke, alkoholi vms. Korralik tervislik toit, millest ise kodus süüa valmistada. Poest teen tellimuse igal pühapäeval st kord nädalas. Rõivaid ei osta igal kuul, aga kord kvartalis kindlasti ning kulu pole keeruline kuude peale ära jagada. Lisaks on nii palju muid kulusid. Koolitarbed, sünnipäevad, jõulud, ravimid, meelelahutus, transport, raamatud-mänguasjad jnejne. 100 eurot kuus kahe lapse peale tundub uskumatu. Isegi ühe lapse peale ei usuks.

Sest sul on see võimalik. On väga palju peresid, kus terve pere kuu söögiraha kokku on 200 eurot ja keegi neist ei sure. Toidulaud sõltub võimalustest ja paljudel on võimalused väga piiratud.

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2aastase lapse peale kulub kuus keskmiselt 230 eurot. Seal sees toit, mähkmed, osakoormusega sõimerühma tasu+sealne toit ja keskmine kulu riietele/jalanõudele. Vahel käime ka kuskil ujumas/mängutoas, siis tuleb paarkümmend eurot otsa.

Kui on vaja midagi suuremat osta (saapad, kombekas, kvaliteetsem mänguasi/mööbliese), siis oluliselt suurem kulu.

Teismelise puhul on see 230.- ainult taskuraha:) hakka koguma:)

mul 17aastane koolipoiss, kuu kulu umbes 250-300 eurot ja see peamiselt söögiraha. riideid pole ammu ostnud, sest paar aastat pole kasvanud ja riidepoodi keeldub tulemast ???? telefon on 3+ a vana ja enne uut ei taha, kui vana katki läheb. trennikulu 15 eurot (jõusaal).

minu meelest oli kõige kulukam aeg lasteaias ning siis 12-13aastasena, kui on kiire kasvuspurt. muul ajal ma küll aru ei saanud, et laps suur kulu oleks olnud. enamik riideid ja mööblitki ostetud pigem teiselt ringilt ja seda mitte rahapuuduse tõttu, vaid taaskasutuse eesmärgil

Teismelise poisi vanemana lisan siia, et minu lapse trennikulu oli ca 150 kuus: pool sellest kuutasu ja pool igasugused varustuse uuendused, laagrid, võistlused kuude vahele ära jaotatuna. Oli. Ja ta ei käinud mingis väga erilises trennis.

Lisaks arvestage lapse kuludesse ikka sellised asju ka nagu käterätid ja voodipesu (tõsi – uuendatakse harva, aga siiski) ning veekulu ja küte (ärge öelge, et need on tasuta vms).

Ja muidugi riided. Tore on, kui 3 aastat ei pea ostma, sest ei ole kasvanud. Aga kindlasti on olnud mingi kasvuspurt enne, kus tõenäoliselt mitu korda aastas tuli garderoob välja vahetada. Ja jalanõud? Need ju kuluvad. Minu oma kannab aastaga läbi talvejalanõud. No sellised, mida juba oktoobris hakkab kandma ja käib siis aprillini välja. Tossud on samuti kord aastas vaja uued osta. Teismelisele on vaja ka mingeid kreeme, näopuhastajaid jms. Kui probleemne nahk, siis aegajalt äkki kosmeetik? See ju ka maksab. Juuksur.

no kui tennist mängida või ratsutamas käia, siis kuluks trennile vabalt ka 1000 eurot kuus ????

voodipesu on sama juba 10+ aastat ja ei näita väsimise märke. käterätikud samamoodi juba aastaid kestavad (nõukaaegsed, saadud vanaema kapis olnud varudest). timberlandi talvesaapad ostetud vist 3-4 a tagasi humanast 10 euro eest, kestavad veel mitu aastat. tossud tellitud mustal reedel netist, maksid vist 30 euro ringis. parka uuskasutusest 12 euro eest paar aastat tagasi. teksad paar aastat tagasi 7-8 eur eest humanast. juuksur 10 eurot, käib korra paari kuu jooksul. kasvuspurdi ajal samamoodi sai enamus riideid ostetud teiselt ringilt ja pärast kogumiskastidesse tagasi viidud.

kui kõik asjad osta tavahinnaga tavapoest, siis läheks kindlasti 500+ kuus, aga juba sellest ajast, kui eestisse tekkisid esimesed kaltsukad, sai minust taaskasutuse fänn. FB-s on palju gruppe, kus kraami jagatakse tasuta, osades linnades on toidukapid jms, mis on keskkonnasõbralik valik ning säästab palju raha

Hakkab jälle võistlus, kes suudab rohkem närutada ja vähem kulutada. Mul siin näiteks pole mingeid toidujagamiskappe ja kaltsukatest pole ammu midagi head leidnud. Ego ei luba kuskilt gruppidest tasuta asju ka küsida, ei tunne lihtsalt, et sellesse kontingenti kuulun.

Kas oled jälle môni isehakanud rikkur? Kôik ei ole rikkurid ja igaüks talitab oma vôimete piires ja oma tôekspidamistega. Pole sinu asi arvustada

Vastupidi. Teise ringi kaupa põlgab vaesem kontingent, kellel on kogu aeg vaja endale tõestada, et tema “ei ole nii vaene”, “ei kuulu sellesse kontingenti”. Rikaste jaoks on see lihtsalt elustiil, planeedi säästmine. Rikas ei pea selleks uusi asju ostma, et oma enesetunnet ja sotsiaalset staatust tõsta.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2aastase lapse peale kulub kuus keskmiselt 230 eurot. Seal sees toit, mähkmed, osakoormusega sõimerühma tasu+sealne toit ja keskmine kulu riietele/jalanõudele. Vahel käime ka kuskil ujumas/mängutoas, siis tuleb paarkümmend eurot otsa.

Kui on vaja midagi suuremat osta (saapad, kombekas, kvaliteetsem mänguasi/mööbliese), siis oluliselt suurem kulu.

Teismelise puhul on see 230.- ainult taskuraha:) hakka koguma:)

mul 17aastane koolipoiss, kuu kulu umbes 250-300 eurot ja see peamiselt söögiraha. riideid pole ammu ostnud, sest paar aastat pole kasvanud ja riidepoodi keeldub tulemast ???? telefon on 3+ a vana ja enne uut ei taha, kui vana katki läheb. trennikulu 15 eurot (jõusaal).

minu meelest oli kõige kulukam aeg lasteaias ning siis 12-13aastasena, kui on kiire kasvuspurt. muul ajal ma küll aru ei saanud, et laps suur kulu oleks olnud. enamik riideid ja mööblitki ostetud pigem teiselt ringilt ja seda mitte rahapuuduse tõttu, vaid taaskasutuse eesmärgil

Teismelise poisi vanemana lisan siia, et minu lapse trennikulu oli ca 150 kuus: pool sellest kuutasu ja pool igasugused varustuse uuendused, laagrid, võistlused kuude vahele ära jaotatuna. Oli. Ja ta ei käinud mingis väga erilises trennis.

Lisaks arvestage lapse kuludesse ikka sellised asju ka nagu käterätid ja voodipesu (tõsi – uuendatakse harva, aga siiski) ning veekulu ja küte (ärge öelge, et need on tasuta vms).

Ja muidugi riided. Tore on, kui 3 aastat ei pea ostma, sest ei ole kasvanud. Aga kindlasti on olnud mingi kasvuspurt enne, kus tõenäoliselt mitu korda aastas tuli garderoob välja vahetada. Ja jalanõud? Need ju kuluvad. Minu oma kannab aastaga läbi talvejalanõud. No sellised, mida juba oktoobris hakkab kandma ja käib siis aprillini välja. Tossud on samuti kord aastas vaja uued osta. Teismelisele on vaja ka mingeid kreeme, näopuhastajaid jms. Kui probleemne nahk, siis aegajalt äkki kosmeetik? See ju ka maksab. Juuksur.

no kui tennist mängida või ratsutamas käia, siis kuluks trennile vabalt ka 1000 eurot kuus ????

voodipesu on sama juba 10+ aastat ja ei näita väsimise märke. käterätikud samamoodi juba aastaid kestavad (nõukaaegsed, saadud vanaema kapis olnud varudest). timberlandi talvesaapad ostetud vist 3-4 a tagasi humanast 10 euro eest, kestavad veel mitu aastat. tossud tellitud mustal reedel netist, maksid vist 30 euro ringis. parka uuskasutusest 12 euro eest paar aastat tagasi. teksad paar aastat tagasi 7-8 eur eest humanast. juuksur 10 eurot, käib korra paari kuu jooksul. kasvuspurdi ajal samamoodi sai enamus riideid ostetud teiselt ringilt ja pärast kogumiskastidesse tagasi viidud.

kui kõik asjad osta tavahinnaga tavapoest, siis läheks kindlasti 500+ kuus, aga juba sellest ajast, kui eestisse tekkisid esimesed kaltsukad, sai minust taaskasutuse fänn. FB-s on palju gruppe, kus kraami jagatakse tasuta, osades linnades on toidukapid jms, mis on keskkonnasõbralik valik ning säästab palju raha

Hakkab jälle võistlus, kes suudab rohkem närutada ja vähem kulutada. Mul siin näiteks pole mingeid toidujagamiskappe ja kaltsukatest pole ammu midagi head leidnud. Ego ei luba kuskilt gruppidest tasuta asju ka küsida, ei tunne lihtsalt, et sellesse kontingenti kuulun.

Kas oled jälle môni isehakanud rikkur? Kôik ei ole rikkurid ja igaüks talitab oma vôimete piires ja oma tôekspidamistega. Pole sinu asi arvustada

Vastupidi. Teise ringi kaupa põlgab vaesem kontingent, kellel on kogu aeg vaja endale tõestada, et tema “ei ole nii vaene”, “ei kuulu sellesse kontingenti”. Rikaste jaoks on see lihtsalt elustiil, planeedi säästmine. Rikas ei pea selleks uusi asju ostma, et oma enesetunnet ja sotsiaalset staatust tõsta.

Huvitav teooria. Asi polnud vist kasutatud asjades, vaid vähemaga hakkama saamises e närutamises.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei tea palju mu lapsed kuus rahaliselt söövad, niiet seda kulu ei oska arvestada. Iga kuu riideid ja jalanõusid ei osta. Peres on 1,5a ja 8a. Kokku läheb ehk 100€. Kõige rohkem maksavad mähkmed- 35-40€( kaks pakki kuus).

Kuidas palun? On kaks last ja kokku kulub nende peale 100 eurot kuus, millest 40 eurot on mähkmed? Tundub nagu lastekaitse teema.

Miks lastekaitse? Et kui lapsele iga kuu uusi riideid ei osta ning kallisse trenni ei pane, siis tuleks kaevata kuhugi?????

Lastekaitse kutsu omale.
Igal perel omad vôimalused. Ta ju ütles et ta ei tea palju söögile kulub. Usun et lapsed on korralikult toidetud. Riideid tôest ju tihti ei osta. Aga vôib olla ongi ainus toit lapsel koolitoit. Inetult ei maksa öelda.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismeliste keskmine kulu on 500-700 üks teismeline. Mul on ühe lapse trenn 125 eurot, teisel huviring 90 eurot kuus, koolis küsitakse aeg-ajalt raha, jooksvad kulud on koolitarbed, ostsin hiljuti A4 kaustikud, 1 kaustik 5 eurot, pastakad ja muu juurde, jalanõusid ja riideid on vaja, toidukulud on kasvanud. Telefoni ja neti kuumaksed, transport ei ole igal pool tasuta, isegi õpilastele mitte. Kui eelmistel aastatel sai ehk 500 euroga 1 laps hakkama, siis praegu on pigem 700 euri.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2aastase lapse peale kulub kuus keskmiselt 230 eurot. Seal sees toit, mähkmed, osakoormusega sõimerühma tasu+sealne toit ja keskmine kulu riietele/jalanõudele. Vahel käime ka kuskil ujumas/mängutoas, siis tuleb paarkümmend eurot otsa.

Kui on vaja midagi suuremat osta (saapad, kombekas, kvaliteetsem mänguasi/mööbliese), siis oluliselt suurem kulu.

Teismelise puhul on see 230.- ainult taskuraha:) hakka koguma:)

mul 17aastane koolipoiss, kuu kulu umbes 250-300 eurot ja see peamiselt söögiraha. riideid pole ammu ostnud, sest paar aastat pole kasvanud ja riidepoodi keeldub tulemast ???? telefon on 3+ a vana ja enne uut ei taha, kui vana katki läheb. trennikulu 15 eurot (jõusaal).

minu meelest oli kõige kulukam aeg lasteaias ning siis 12-13aastasena, kui on kiire kasvuspurt. muul ajal ma küll aru ei saanud, et laps suur kulu oleks olnud. enamik riideid ja mööblitki ostetud pigem teiselt ringilt ja seda mitte rahapuuduse tõttu, vaid taaskasutuse eesmärgil

Teismelise poisi vanemana lisan siia, et minu lapse trennikulu oli ca 150 kuus: pool sellest kuutasu ja pool igasugused varustuse uuendused, laagrid, võistlused kuude vahele ära jaotatuna. Oli. Ja ta ei käinud mingis väga erilises trennis.

Lisaks arvestage lapse kuludesse ikka sellised asju ka nagu käterätid ja voodipesu (tõsi – uuendatakse harva, aga siiski) ning veekulu ja küte (ärge öelge, et need on tasuta vms).

Ja muidugi riided. Tore on, kui 3 aastat ei pea ostma, sest ei ole kasvanud. Aga kindlasti on olnud mingi kasvuspurt enne, kus tõenäoliselt mitu korda aastas tuli garderoob välja vahetada. Ja jalanõud? Need ju kuluvad. Minu oma kannab aastaga läbi talvejalanõud. No sellised, mida juba oktoobris hakkab kandma ja käib siis aprillini välja. Tossud on samuti kord aastas vaja uued osta. Teismelisele on vaja ka mingeid kreeme, näopuhastajaid jms. Kui probleemne nahk, siis aegajalt äkki kosmeetik? See ju ka maksab. Juuksur.

150 huvitegevus, täiesti normaalne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks nii paljudel nii suurtel lastel mähkmed on? Ma saan aru kui on mõni puue, mis selle põhjuseks on aga terved normaalsed lapsed käivad ringi mähkmed all. Mul on kaheksa last. Mitte kellelgi neist polnud aastaseks saades enam mähkmeid.

 

+6
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismeliste keskmine kulu on 500-700 üks teismeline. Mul on ühe lapse trenn 125 eurot, teisel huviring 90 eurot kuus, koolis küsitakse aeg-ajalt raha, jooksvad kulud on koolitarbed, ostsin hiljuti A4 kaustikud, 1 kaustik 5 eurot, pastakad ja muu juurde, jalanõusid ja riideid on vaja, toidukulud on kasvanud. Telefoni ja neti kuumaksed, transport ei ole igal pool tasuta, isegi õpilastele mitte. Kui eelmistel aastatel sai ehk 500 euroga 1 laps hakkama, siis praegu on pigem 700 euri.

Täiesti reaalne.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huviringide maksumusest ei tahaks üldse rääkida.

Sellepärast olekski pidanud need ulmesuured peretoetused pigem huvialaringide doteerimiseks minema. Paksud lapsed liikuma, mitte elsasid ja annasid ostma.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

11-ne: trenn 165+eratrennid ca 100 kuus. Võistlused 60.- kuus kui aasta peale jagada. laagrid 50.- kuus aasta pealeTreeningvarustust just iga kuu ei osta, aga eelmisel aastal läks varustus+riided kokku ca 900 euri ehk siis umbes 75eur kuus. Lõuna ajal on vaja tal aegajalt enne trenni süüa: ca 100.- Saapad+riided ca 50.- kuu peale, kuna kasvab kiiresti. Muud vajalikud asjad(apteegist plaastrid, kreemid, shampoonid ja muu vajalik ca 15.- kuus) Telefon 17.- kuus. Teatrid jne ca 20.- kuus.  Trennidesse viimine(ei ela linnas) puhtalt talle kuskil 100.- kütuse peale.

18-ne: trenn 100, võistlused 80.- kuus aasta peale. Treeningvarustus tuleb umbes 100 kuus(osta saab küll paar x aastas, aga hinnad on ülikõrged), laagrid 100.- kuu peale, vitamiinid ja muu 20.- kuus. Taskuraha+toiduraha 50.- Telefon 17.- Riided ca 50.- kuus(ta meil kokkuhoidlik).  Autokool 80.- kuus pluss kütus.

Elekter, vesi, internet, toit jne juurde panna, siis tuleb umbes 250.- euri lapsele kuus lisaks.

Sisse ei ole arvestatud telefonide ja muu tehnika  ostuhindasid.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei tea palju mu lapsed kuus rahaliselt söövad, niiet seda kulu ei oska arvestada. Iga kuu riideid ja jalanõusid ei osta. Peres on 1,5a ja 8a. Kokku läheb ehk 100€. Kõige rohkem maksavad mähkmed- 35-40€( kaks pakki kuus).

Kuidas palun? On kaks last ja kokku kulub nende peale 100 eurot kuus, millest 40 eurot on mähkmed? Tundub nagu lastekaitse teema.

Miks lastekaitse? Et kui lapsele iga kuu uusi riideid ei osta ning kallisse trenni ei pane, siis tuleks kaevata kuhugi?????

Tundub, et need lapsed juurvilju ei söö.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

11-ne: trenn 165+eratrennid ca 100 kuus. Võistlused 60.- kuus kui aasta peale jagada. laagrid 50.- kuus aasta pealeTreeningvarustust just iga kuu ei osta, aga eelmisel aastal läks varustus+riided kokku ca 900 euri ehk siis umbes 75eur kuus. Lõuna ajal on vaja tal aegajalt enne trenni süüa: ca 100.- Saapad+riided ca 50.- kuu peale, kuna kasvab kiiresti. Muud vajalikud asjad(apteegist plaastrid, kreemid, shampoonid ja muu vajalik ca 15.- kuus) Telefon 17.- kuus. Teatrid jne ca 20.- kuus.  Trennidesse viimine(ei ela linnas) puhtalt talle kuskil 100.- kütuse peale. 18-ne: trenn 100, võistlused 80.- kuus aasta peale. Treeningvarustus tuleb umbes 100 kuus(osta saab küll paar x aastas, aga hinnad on ülikõrged), laagrid 100.- kuu peale, vitamiinid ja muu 20.- kuus. Taskuraha+toiduraha 50.- Telefon 17.- Riided ca 50.- kuus(ta meil kokkuhoidlik).  Autokool 80.- kuus pluss kütus. Elekter, vesi, internet, toit jne juurde panna, siis tuleb umbes 250.- euri lapsele kuus lisaks. Sisse ei ole arvestatud telefonide ja muu tehnika  ostuhindasid.

No mõne isiku arvates on see kõik täiesti liigne luksus ja kui tema oleks sinu lapse isa ja peaks elatist maksma, siis saa ise hakkama. Kahele lapsele kulub ju 100 eurot ja sellestki pool on mähkmed. Kui neist lahti saab, siis ühesõnaga saab kahe lapse kohta 25 eurot per nina hakkama. Lapsetoetus 80 eurot teeb ju lausa rikkaks.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks last, esimene 10a ja teine 2a. Mähkmetele läheb juba üle 60eur. Üks kord poest söögikraami tellida on 100eur kanti ja ma ei telli sealt midagi luksuslikku, samuti mitte poolfabrikaate, snäkke, alkoholi vms. Korralik tervislik toit, millest ise kodus süüa valmistada. Poest teen tellimuse igal pühapäeval st kord nädalas. Rõivaid ei osta igal kuul, aga kord kvartalis kindlasti ning kulu pole keeruline kuude peale ära jagada. Lisaks on nii palju muid kulusid. Koolitarbed, sünnipäevad, jõulud, ravimid, meelelahutus, transport, raamatud-mänguasjad jnejne. 100 eurot kuus kahe lapse peale tundub uskumatu. Isegi ühe lapse peale ei usuks.

Sest sul on see võimalik. On väga palju peresid, kus terve pere kuu söögiraha kokku on 200 eurot ja keegi neist ei sure. Toidulaud sõltub võimalustest ja paljudel on võimalused väga piiratud.

Selline pere ei ole terve. Koolis on krt neid vitamiini vaeguse lapsi ikka liiga palju.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks last, esimene 10a ja teine 2a. Mähkmetele läheb juba üle 60eur. Üks kord poest söögikraami tellida on 100eur kanti ja ma ei telli sealt midagi luksuslikku, samuti mitte poolfabrikaate, snäkke, alkoholi vms. Korralik tervislik toit, millest ise kodus süüa valmistada. Poest teen tellimuse igal pühapäeval st kord nädalas. Rõivaid ei osta igal kuul, aga kord kvartalis kindlasti ning kulu pole keeruline kuude peale ära jagada. Lisaks on nii palju muid kulusid. Koolitarbed, sünnipäevad, jõulud, ravimid, meelelahutus, transport, raamatud-mänguasjad jnejne. 100 eurot kuus kahe lapse peale tundub uskumatu. Isegi ühe lapse peale ei usuks.

Sest sul on see võimalik. On väga palju peresid, kus terve pere kuu söögiraha kokku on 200 eurot ja keegi neist ei sure. Toidulaud sõltub võimalustest ja paljudel on võimalused väga piiratud.

Selline pere ei ole terve. Koolis on krt neid vitamiini vaeguse lapsi ikka liiga palju.

Aga mis teha?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal perel omad vôimalused. Ta ju ütles et ta ei tea palju söögile kulub. Usun et lapsed on korralikult toidetud. Riideid tôest ju tihti ei osta. Aga vôib olla ongi ainus toit lapsel koolitoit. Inetult ei maksa öelda.

Kui ei tea, kui palju lastele kulub, siis milleks üldse postitada teemasse, kus laste kogukulu kohta küsitakse? Ma võiksin ka postitada, et ma ei tea, kui palju söögile kulub või riietele, aga noorema lapse lasteaiatoit on kuus umbes 50 eurot ja vanema lapse klassiga kontserdilkäigud umbes 6 eurot. No sai keegi sellest nüüd targemaks või?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal perel omad vôimalused. Ta ju ütles et ta ei tea palju söögile kulub. Usun et lapsed on korralikult toidetud. Riideid tôest ju tihti ei osta. Aga vôib olla ongi ainus toit lapsel koolitoit. Inetult ei maksa öelda.

  1. Kui ei tea, kui palju lastele kulub, siis milleks üldse postitada teemasse, kus laste kogukulu kohta küsitakse? Ma võiksin ka postitada, et ma ei tea, kui palju söögile kulub või riietele, aga noorema lapse lasteaiatoit on kuus umbes 50 eurot ja vanema lapse klassiga kontserdilkäigud umbes 6 eurot. No sai keegi sellest nüüd targemaks või?

Vôib olla tôesti polnud ta postitus  kôige ônnestunum, aga pilgata pole ka môtet. Vôib olla peabki vägesega hakkama saama. Ma siiski loodan, et esimene väide on ôige. Ma ei taha uskuda, et hädas inimesel kahe aastane laps mähkmetega on, potil käies vast vatuke odavam. Aga ei tea

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks last, esimene 10a ja teine 2a. Mähkmetele läheb juba üle 60eur. Üks kord poest söögikraami tellida on 100eur kanti ja ma ei telli sealt midagi luksuslikku, samuti mitte poolfabrikaate, snäkke, alkoholi vms. Korralik tervislik toit, millest ise kodus süüa valmistada. Poest teen tellimuse igal pühapäeval st kord nädalas. Rõivaid ei osta igal kuul, aga kord kvartalis kindlasti ning kulu pole keeruline kuude peale ära jagada. Lisaks on nii palju muid kulusid. Koolitarbed, sünnipäevad, jõulud, ravimid, meelelahutus, transport, raamatud-mänguasjad jnejne. 100 eurot kuus kahe lapse peale tundub uskumatu. Isegi ühe lapse peale ei usuks.

Sest sul on see võimalik. On väga palju peresid, kus terve pere kuu söögiraha kokku on 200 eurot ja keegi neist ei sure. Toidulaud sõltub võimalustest ja paljudel on võimalused väga piiratud.

Selline pere ei ole terve. Koolis on krt neid vitamiini vaeguse lapsi ikka liiga palju.

Aga mis teha?

Koolilapsed võiks õppida vähemalt koolis juurvilju sööma. Aga ei, nad söövad kuivalt makarone või riisi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 14-aastane. Hetkel kasvab, st kogu garderoob tuleb 2x aastas välja vahetada. Samuti jalanõud kevadel ja sügusel.

Kulud on jooksvalt 75 euri trenn.  Pluss toit mida kulub palju. Õnneks suvel võeti breketid ära, muide see kulu oli igakuiselt paar aastat 150 euri kuus. Paigaldamise ja äravõtu maksumus veel lisaks…

Mul küll pole poisslapsele võimalik taaskasutusest peale jopede midagi osta. Neid olen tõesti mõned marketplacest ostnud kasutatuna. Spordiriideid ostan outlettidest, muid riideid kui õnnestub laps poodi meelitada või sinna saata. Koolis on koolivorm.

Jalanõude puhul on hea kui miskitki leiab mis jalga sobib, proovimata ei julge midagi osta.

Seega tundub et kasvades kulud suurenevad mitte ei vähene.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 14-aastane. Hetkel kasvab, st kogu garderoob tuleb 2x aastas välja vahetada. Samuti jalanõud kevadel ja sügusel.

Kulud on jooksvalt 75 euri trenn. Pluss toit mida kulub palju. Õnneks suvel võeti breketid ära, muide see kulu oli igakuiselt paar aastat 150 euri kuus. Paigaldamise ja äravõtu maksumus veel lisaks…

Mul küll pole poisslapsele võimalik taaskasutusest peale jopede midagi osta. Neid olen tõesti mõned marketplacest ostnud kasutatuna. Spordiriideid ostan outlettidest, muid riideid kui õnnestub laps poodi meelitada või sinna saata. Koolis on koolivorm.

Jalanõude puhul on hea kui miskitki leiab mis jalga sobib, proovimata ei julge midagi osta.

Seega tundub et kasvades kulud suurenevad mitte ei vähene.

15-a poisslapsele, kelle maitset enam-vähem tean, olen saanud 21 euroga Humanast poolmantli ja 1 euroga velvetpluusi. Enamiku asju ostab ise H&Mist. Aga nõus, taaskasutusest saab sellisele vanusele ikka ainult äärmise vedamise korral ja reeglina mitte seda, mida sinna otsima läksid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on neli last vanuses 2-15 aastat. Riideid kulub kõigil, ka 15-aastasel, kes vist enam palju ei kasva. Riided ju kuluvad! Kuna vanemad lapsed on pikka kasvu, siis järelturult pükse sisuliselt ei saagi. Jalanõusid samuti mitte, hea kui nende suurust on alles veel soodushindade tulekul.

Ja kuna vanemad lapsed on pikad ning ei vedele ainult ekraani ees, siis nad ka söövad palju. Huviharidus on odav: 60 eurot. Toitu kulub kõigi laste peale kindlasti üle 500 euro kuus, pigem võib see summa veel oluliselt suuremgi olla. Riiete-jalatsite peale kulub kuus keskmiselt ehk umbes 20 eurot lapse kohta. Vanematel lastel on telefonid – nende kasutamise eest läheb iga kuu mingi 5-7 eurot lapse kohta. Eluruumi heakorra, kütte, elektri, vee ja käterätikute jms kulu ei oska lapse kohta küll arvutada. Aga kui kuised kulud kõigi pereliikmete vahel võrdselt jagada, saab siitki 100-200 eurot inimese kohta (arvestamata eluaseme soetuskulusid).

Me ei ela ülimalt kokkuhoidlikult, aga ei raiska ka. Elame vastavalt võimetele.

Ja kui nüüd vanem laps tahab juhiluba varsti tegema hakata ja gümnaasiumisse läheb (päris lähedal pole ühtki), siis lisandub kulusid veel hoobilt. Ei saa kurta, et hakkama ei saa. Saame küll, mu meelest päris hästi saame, aga laste peale kulub ikkagi päris palju raha.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks nii paljudel nii suurtel lastel mähkmed on? Ma saan aru kui on mõni puue, mis selle põhjuseks on aga terved normaalsed lapsed käivad ringi mähkmed all. Mul on kaheksa last. Mitte kellelgi neist polnud aastaseks saades enam mähkmeid.

Mul on kaks last ja kumbki ei osanud aastaselt kõndida ega rääkida. Pissile küsimisest, pükste alla tõmbamisest ja potile istumisest rääkimata.

Käivad küll eliitkoolis aga totaalselt puudega imikust saati.

+14
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa muide üldse aru, mis veider metoodika elatise arvutamisel on see, et laste eluasemekulusid ei võeta arvesse rohkem kui mingi müstiline elekter ja vesi vmt. Et justkui vaid asjad maksavad ja kommunaalid. Aga kodulaen? Kas mina üksi olles elaksin majas või suures korteris? Ei. Maja sai ostetud ja lapsed saadud kokkuleppel ju eeldusega, et teine osapool ei lehvi minema ega keegi pea jääma üksi laenu maksma. Kas nende sendisaagijate lapsed näiteks autokasutamist ei vaja? Liising, kulud kütusele, remonditasu, rehvivahetus. Mis need siis on – püha vaimu kulud või? Mina isiklikult muide autot ei vajakski – buss läheb tööle otse kodu juurest, aga lasteaiad, trennid, sõprade sünnipäevad, arstilkäigud jms – lasteaialapsed ikka neid üksi ei tee ja üksikavanemal ilma autota läheks ikka väga raskeks. Haiguslehed? Seal ka ju päris suur saamata jääv tulu – miks peab üksi lapsi kasvatav vanem selle riski omast taskust kandma jne. Ehk siis kui kõik summad õiglaselt arvesse võtta, ei saa ma aru, mis paaristsajast eurost siin räägitakse. Laste vajadustele pühendatud aega, kohustusi ja unetunde üldse ei hakka mõõtmagi, sest need on puhtast armastusest, millele üldse hinnalipikut külge panna ei saa.

Ehkki tegelikult mind elatise küsimus isiklikult üldse ei puuduta, sest praegu ei tundu abikaasa kuskile minevat, aga olen ammu mõelnud, et ausalt öeldes praegust elatispoliitikat arvestades oleks rahaliselt oluliselt kasulikum lapsed teisele osapoolele anda, ise näpuotsaga raha anda, selle üle vinguda ja kohustustest käed puhtaks pesta. Õnneks või õnnetuseks pole armastust võimalik rahas mõõta.

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alimentidest ja lasteaialastest veel nii palju ka, et alla 3aastaste laste puhul on lisaks alimentide ülalpidamiskohustus last hooldava vanema ees. Aga seda juhul kui on olnud abielu. Tasub ikka enne lapsi ära vormistada.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alimentidest ja lasteaialastest veel nii palju ka, et alla 3aastaste laste puhul on lisaks alimentide ülalpidamiskohustus last hooldava vanema ees. Aga seda juhul kui on olnud abielu. Tasub ikka enne lapsi ära vormistada.

Seal on ka ikka omad tingimused, mitte et muudkui nõuan.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest sul on see võimalik. On väga palju peresid, kus terve pere kuu söögiraha kokku on 200 eurot ja keegi neist ei sure. Toidulaud sõltub võimalustest ja paljudel on võimalused väga piiratud.

Ja kuhu nende perede raha siis kulub? Kui sissetulek on nii kehv, tuleb toimetulekutoestust küsida. St peale eluasemekulude tasumist peab esimese pereliikme  kohta jääma 200, järgmise kohta 160. Ni et nt kolmeliikmelise pere korral siis peale eluasemekulude maksmist peaks jääma 520 eurot. No kui 120 panna siin hädavajalike muude kulude peale (alko ja suits ei ole hädavajalikud, riided kasutatuna, lõbustusi ei saa), siis jääb söögiks 400. Selle raha eest saab hästi planeerides ikka pisut rohkem kui makarone ketšupiga või praekartuleid süüa.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 496 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laste igakuised tegelikud kulud