Esileht Pereelu ja suhted Laste isa arvab, et karistab mind. Mida teha

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Laste isa arvab, et karistab mind. Mida teha

Postitas:
Kägu

Lahus elanud mehest juba üle aasta. Kaks last elavad minuga. Algselt oli kokkulepe, et lapsed on isaga üle ühe nädalavahetuse. Me ei saa vesteldes suhelda, kuna seal tekivad emotsioonid, ja minu tingimus on, et ta teatab mulle sõnumiga millal ta lapsed võtab ja kuhu viib, et teaksin, mida kaasa panna. Kuna ta oma graafikust kinni ei pidanud ja hakkas suvalisel aegadel lapsi võtma, vaid lastele teatades, on mul olukorrast kõrini. Kirjutasin talle, et tahan vähemalt nädala ette teada, kui lapsi võtab ja, et peab mulle teatama. Tema vastu, et piisab lastele teatamisesr 10 ja 11. Lubasin varem lapsi, kuna siiski peab oluliseks, et nendega suhtleb. Aga nüüd mul kõrini ta käitumisest. Kas on ok, kui ma enam lapsi ta juurde nii ei luba?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks sa jonnid?
Mingite “mida kaasa panna asjade” pärast rikud isa suhte lastega? Las isa muretseb enda juurde siis komplekti soojemaid riideid näiteks.
Või mis käikudel nad siis käivad, et lausa erivarustust vaja kaasa panna?
Kui sulle muidu sobib lühem etteteatamine, las olla. Peaasi ju, et lapsed ja isa saavad ja tahavad koos aega veeta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas 10 ja 11 ei peaks suutma ise oma asjad kaasa panna, kui isa neile ütleb, kuhu minek jne? /et nt kui isa ütleb, et läheks veekeskusesse, siis teavad nad ise võtta kaasa ujumisasjad/. Oleks juba lastel nagu vanus sealmaal, et emme ei pea jopet selga aitama. Ja kuskilt sealtmaal võibki olla aeg, kus nad ise oma kohtumised kooskõlastavad- MUIDUGI peab teine lapsevanem ehk sina asjast ka teadma!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ajad puhast jonni. Lisaks küll isa siis ostab, kui midagi puudu on. Ja teiseks suudab iga kümnene laps ise kapist sokipaari ja puhta pluusi kaasa võtta ning kotti panna. Küll isa siis ütleb, kui vaja ootamatult keset suve ka kampsun kaasa võtta.
Ära jonni ja ära paki nii suurte laste kotte, kui minek on vaid päevaks-kolmeks. Ja sulle peab ta muidugi saatma sõnumi vms, et millal võtab, millal toob.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lahus elanud mehest juba üle aasta. Kaks last elavad minuga. Algselt oli kokkulepe, et lapsed on isaga üle ühe nädalavahetuse. Me ei saa vesteldes suhelda, kuna seal tekivad emotsioonid, ja minu tingimus on, et ta teatab mulle sõnumiga millal ta lapsed võtab ja kuhu viib, et teaksin, mida kaasa panna. Kuna ta oma graafikust kinni ei pidanud ja hakkas suvalisel aegadel lapsi võtma, vaid lastele teatades, on mul olukorrast kõrini. Kirjutasin talle, et tahan vähemalt nädala ette teada, kui lapsi võtab ja, et peab mulle teatama. Tema vastu, et piisab lastele teatamisesr 10 ja 11. Lubasin varem lapsi, kuna siiski peab oluliseks, et nendega suhtleb. Aga nüüd mul kõrini ta käitumisest. Kas on ok, kui ma enam lapsi ta juurde nii ei luba?

olen mehest lahus juba aasta ja ta pole kordagi lapsi enda juurde võtnud. Lastega koos väljas on käinuid selle aja jooksul kolm korda. Lapsed on 12, 15 ja 15. Mul oleks küll hea meel, kui ta suvatseks lastega tegeleda. aga ma tean, et kolmest kaks last ei taha temaga üle paari tunni koos olla ja seega ma ka antud teemat ei tõsta. Tuleb otsustada, mis lastele parem on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa siia erinevaid teemasid mõtled?
Ma ei tea kas need on sul teoreetilised väljamõeldud teemad või on see sinu elu erinevad tahud.
Teema juurde
Päris jonni ema siin ka ei aja, kuna tal ju samuti plaanid nädalavahetustel lastega, kasvõi plaan minna metsa seenele. Nädalakese võiks ikka ette teatada lahus elav vanem ja eriti kui ei ole kindlat graafikut. Riideid saavad nii suured lapsed ikka ise endale kaasa pakkida, kui pakivad valed riided siis ei saa minna sinna kuhu isa plaanis või läheb isa poodi ostab uued riided või lähevad laste kodust läbi ja võtavad vajalikud asjad. Kõik tülikad tegevused, aga see ei puutu ju sinusse. Isal pole mingit õigust samuti elatist vähendada ettekäändel, et ostis lastele puuduva hilbu nädalavahetuse veetmiseks. Sedasi karistab isa hoopis iseennast aga mitte sind.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa siia erinevaid teemasid mõtled?

Ma ei tea kas need on sul teoreetilised väljamõeldud teemad või on see sinu elu erinevad tahud.

Teema juurde

Päris jonni ema siin ka ei aja, kuna tal ju samuti plaanid nädalavahetustel lastega, kasvõi plaan minna metsa seenele. Nädalakese võiks ikka ette teatada lahus elav vanem ja eriti kui ei ole kindlat graafikut. Riideid saavad nii suured lapsed ikka ise endale kaasa pakkida, kui pakivad valed riided siis ei saa minna sinna kuhu isa plaanis või läheb isa poodi ostab uued riided või lähevad laste kodust läbi ja võtavad vajalikud asjad. Kõik tülikad tegevused, aga see ei puutu ju sinusse. Isal pole mingit õigust samuti elatist vähendada ettekäändel, et ostis lastele puuduva hilbu nädalavahetuse veetmiseks. Sedasi karistab isa hoopis iseennast aga mitte sind.

Ma ei tea, mida sa erinevate teemade all mõtled. Aga siiani oled sa ainukesena asjast aru saanud, mind häirib, et ta keerab meie plaanid oma suvaga tuksi. Asjad jah saavad lapsed ise kaasa võtta, aga ma ei tea kauaks ja millal minek. Ükskord olid lapsed lausa terve nädala ära, lihtsalt viidi. See, kui lapselt kuulen, et issi tuleb täna kell neli õhtul järgi ei ole jonn minu poolt. See on exi täielik minust ja mu arvamusest ülesõitmine. Jõuludel viis lapsed kuni 3 jaanuarini ära. Ma sain aru, et lapsed ütlesid, et kolmapäevani. Tegelikult oli kolmandana. Poeg helistas ja nuttis , mina veetsin jõulud üksi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No nii ei lähe tõesti. Kui mees aru ei saa, helista järgmine kord politseisse, et lapsed kadunud ja sina ei tea, kus nad on.
Lapsed ei pea olema kaasotsustajad ega infovahendajad vms, sellise asjaga peaksid täiskasvanud omavahel siiski hakkama saama! TEIE olete vanemad ja targemad (või kuidas?), TEIE olete lapsevanemad ja teil on võrdsed õigused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jessver! minu põhimõte on, et kui isa lapsega kuskile läheb, on see tema mure, mis asjad kaasa saab ja mis mitte. mina küll ei taha olla nagu mingi abitööline, kes vajalikud asjad välja otsib, kaasa pakib, pärast lahti paki ja peseb. ei – isa teeb lapsele ise selgeks, et on vaja võtta ujukad ja plätud ja käterätt. kui vaja, tuleb ise neid koos lapsega tema toast otsima (kui laps ei leia vms) või kontrollib ise lapse kotist, kas said ikka kaasa. see ei ole minu mure.
samuti ei ole minu mure lapse veenmine, et ta isaga kuskile läheks. kui lapsel mingi jonn või tahab hoopis sõbrale külla minna vms, siis tegeleb isa sellega, et ta ikka kaasa läheks.
kui isa lapsi suvalisel ajal ära viib ja pikemaks ajaks, kui kokku lepitud, siis võtad kõigepealt laste isaga ühendust, et toogu kohe tagasi (võid helistada, aga kirjuta sõnum või e-mail ka lisaks) ning siis võtad ühendust lastekaitsega (või politseiga).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on asjad nii, et te peaksite koos maha istuma ja oma asjad ära lahendama. Te ei suuda isegi nii palju läbi saada, et helistada teineteisele ja arutada, te suhtlete sõnumite teel. Paraku teil on ühised lapsed ja te olete seotud päris pikaks ajaks, seega lahendage oma probleemid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Räägi lastega, et nemad sind informeeriks. Mul mees suhtleb ka võimalusel ainult lapsegs g just seetõttu, et naisel mingi planeerimiskiiks ja lõpuks tõuseb alati tüli, kui kõik pole punktipealt nagu ema kavandas Isegi meie maalolemise aegu on üritanud sisustada 😐

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See ei ole kindlasti okei, kui lapse isa endale ette kujutab, et tuleb millal tahab, võtab lapsed, millal tahab ja nii kauaks kuidas jumal juhatab.

Teinekord kui sul on mingid plaanid selleks ajaks juba paigas, kui isa tahab äkitselt lapsi võtta, siis lihtsalt ütledki talle, et ei saa. Kui teil ei ole midagi planeeritud, siis niisama kiusu pole mõtet ajada, aga pidevalt isa tujude järgi enda plaane ümber teha ei ole siiski normaalne. Isa peaks siiski varem teada andma oma soovidest, mitte nii, et jõuluõhtul seisab äkki ukse taga ja siis kaob nädalaks minema koos lastega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Räägi lastega, et nemad sind informeeriks. Mul mees suhtleb ka võimalusel ainult lapsegs g just seetõttu, et naisel mingi planeerimiskiiks ja lõpuks tõuseb alati tüli, kui kõik pole punktipealt nagu ema kavandas Isegi meie maalolemise aegu on üritanud sisustada 😐

No lapsed ei pea küll mingiks infovahendajaks olema. See ei ole normaalne, et last puudutavaid otsuseid teevad laps ja üks vanematest. Ja kui teine vanem (tõenäoliselt lapsega igapäevaselt koos elav vanem) ka soovib sündmustega kursis olla, siis peab lapse käest küsima?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on asjad nii, et te peaksite koos maha istuma ja oma asjad ära lahendama. Te ei suuda isegi nii palju läbi saada, et helistada teineteisele ja arutada, te suhtlete sõnumite teel. Paraku teil on ühised lapsed ja te olete seotud päris pikaks ajaks, seega lahendage oma probleemid.

Lastekaitse pakuti perelepitust, ta keeldus. Tegemist on naisepeksjaga, ja ausalt, mul on temaga suhtlemine väga raske, kisub siiani haavu lahtii

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lastekaitse pakuti perelepitust, ta keeldus. Tegemist on naisepeksjaga, ja ausalt, mul on temaga suhtlemine väga raske, kisub siiani haavu lahtii

Kui tegemist on vaimse või füüsilise vägivallatsejaga, siis paraku on üsna tavapärane, et ta püüab kontrolli sinu üle hoida ka pärast lahkuminekut. Kui sa hoiad distantsi, siis on ainuke viis teha tal seda laste kaudu. Nii et seda sa praegu kahjuks tunda saadki. Tugevat närvi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sel juhul on üldse nii, et kui kokkulepetest kinni ei pea, siis lapsi enda juurde ei saa ja kogu lugu. Teil on kokkulepitud graafik ja sellest peab kinni. Kui mitte, siis lapsi enda juurde ei saa.

Mina ei saadaks lapsi üldse mingi peksja juurde. Eriti veel sellisel juhul, kui lapsed ise ei taha koos isaga olla. Kui tahavad ja neil omavahel probleemi pole, siis kindla graafiku alusel. See suvaliselt suvaliseks ajaks võtmine on ka omamoodi vägivald. Te ei pea olema kogu aegi igaksjujuks kikkis ja valvel, et ÄKKI nüüd isa tuleb ja tahab lapsi enda juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed on nii suured, et nüüd on hea võimalus nad iseseisvaks koolitada. Et kui isa ütleb, kuna ta võtab lapsed ja ütleb seda lastele, siis on laste kohus võtta vastutus kõigi riiete suhtes, mida nad kaasavõtavad. Ära karista ennast sellega, et arvad, et mees sind karistab. Tegelikult ongi nii, et las lapsed on ju suured ja iseseisvaks peavad nad nagu niisaama. Et kuna siis veel ? Hakkad neile täiealisena asju pakkima? Tõsiselt leiad, et see on sinu elu missioon? nii et lase lapsed lahti, kohane tingimustega, mida mees tahab elluviia ja ikka selleks, et lapsed kasvaks iseseisvaks. See on ju teie ülesanne, kasvatada mõnusad, toredad ja endaga hakkama saavad lapsed. Ja muidu ülesandeid teil hetkel polegi. Nii et kasuta ära kõik võimalused laste kasvamiseks iseseisvaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minge arutage need asjad lastekaitseametniku juuresolekul läbi.
Kolmanda, erapooletu ja laste huvidest hooliva inimese juuresolek võib aidata mõistuse persest pähe tagasi.
Kaks asja – elatise suurus ei sõltu lapsevanemate omavahelisest läbisaamisest ja kui elatist maksma kohustatud isik sellest aru ei saa, tuleb elatise teemat arutada kohtus.
Ja laste elu on turvaline ainult siis, kui nende pikemad plaanid lahus elava vanemaga on ette teada ja võimalikult rutiinse plaani järgi ning kokku lepitud laste vanemate vahel. Nii mineku kui tuleku aeg. Seda just seetõttu, et perel võivad ju enda plaanid ka olla tehtud.

Asjade pakkimisega on nii, et minu eks hakkab jubedalt vinguma minu kallal iga kord, kui lapsel pole kaasas neid riideid, mida tema teatas, et vaja on (nt et lähevad metsa, pane lapsele kummikud kaasa) – ma leian ausaltöelda, et minu asi see ei ole, kuhu nad lähevad, minu asi on, millal lähevad ja millal tulevad, st mis ajaks ma ise pean jälle kodus ja lapse päralt olema. Enamasti sõidan ma ise ka selleks ajaks ära, kui laps on isaga, neil ei ole mingi probleem minna ja kodunt vajalikud asjad võtta, kui tahavad, samuti võiks isa enne lapsega kodunt lahkumist tema kotti ise sisse vaadata. Tema on ju sama palju lapsevanem, kui mina, aga tööd ja hoolt osutab ta kõvasti vähem, ei saa nüüd seda pisikest asja ka tehtud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See suvaliselt suvaliseks ajaks võtmine on ka omamoodi vägivald. Te ei pea olema kogu aegi igaksjujuks kikkis ja valvel, et ÄKKI nüüd isa tuleb ja tahab lapsi enda juurde.

Nii ongi, see on vaimne vägivald. Lisaks karistab ta sellega ju lapsi – kui poeg helistas ja nuttis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jõuludel viis lapsed kuni 3 jaanuarini ära. Ma sain aru, et lapsed ütlesid, et kolmapäevani. Tegelikult oli kolmandana. Poeg helistas ja nuttis , mina veetsin jõulud üksi.

Ooot, mis laps helistas ja tahtis ema juurde tulla tagasi, aga sa ei läinudki teda ära tooma. Või laps ei astunudki isa juures uksest välja ja sõitnud bussiga ema juurde… või isa ei toonud teda siis tagasi, kui nägi, et laps ei taha endm temaga olla. Sellest ma küll ei saa aru.

10 ja 11 võiksid tõesti olla juba nii ajalikud, et oskavad oma kotti ise pakkida. Samas võiksid nad ka olla piisavalt asjalikud, et enda eest seista, kui nad ei taha isa juures olla või tahavad aastavahetust pigem emaga veeta. Antud juhul oli ju selge arusaamatus (kolmas või kolmapäev võib vabalt sassi minna, see ei tähenda, et keegi halba tahtis), mille oleks saanud lapsed isaga omavahel ära klaarida.

Aga mis muud nõuannet anda, kui teha korralik graafik, millest mõlemad kinni peavad ja lastelgi on selgem ja lihtsam, kui kuupäevad ja struktuur paigas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

10 ja 11 võiksid tõesti olla juba nii ajalikud, et oskavad oma kotti ise pakkida. Samas võiksid nad ka olla piisavalt asjalikud, et enda eest seista, kui nad ei taha isa juures olla või tahavad aastavahetust pigem emaga veeta.

Võiksid… teoreetiliselt. Praktikas on lapsed väga erinevad – ja täiskasvanu tahtele vastu astumist on nii noorelt inimeselt ikka liiga palju nõuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed on nii suured, et nüüd on hea võimalus nad iseseisvaks koolitada. Et kui isa ütleb, kuna ta võtab lapsed ja ütleb seda lastele, siis on laste kohus võtta vastutus kõigi riiete suhtes, mida nad kaasavõtavad. Ära karista ennast sellega, et arvad, et mees sind karistab. Tegelikult ongi nii, et las lapsed on ju suured ja iseseisvaks peavad nad nagu niisaama. Et kuna siis veel ? Hakkad neile täiealisena asju pakkima? Tõsiselt leiad, et see on sinu elu missioon? nii et lase lapsed lahti, kohane tingimustega, mida mees tahab elluviia ja ikka selleks, et lapsed kasvaks iseseisvaks. See on ju teie ülesanne, kasvatada mõnusad, toredad ja endaga hakkama saavad lapsed. Ja muidu ülesandeid teil hetkel polegi. Nii et kasuta ära kõik võimalused laste kasvamiseks iseseisvaks.

Ilmselt pole sa vahepealset lugenud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jõuludel viis lapsed kuni 3 jaanuarini ära. Ma sain aru, et lapsed ütlesid, et kolmapäevani. Tegelikult oli kolmandana. Poeg helistas ja nuttis , mina veetsin jõulud üksi.

Ooot, mis laps helistas ja tahtis ema juurde tulla tagasi, aga sa ei läinudki teda ära tooma. Või laps ei astunudki isa juures uksest välja ja sõitnud bussiga ema juurde… või isa ei toonud teda siis tagasi, kui nägi, et laps ei taha endm temaga olla. Sellest ma küll ei saa aru.

10 ja 11 võiksid tõesti olla juba nii ajalikud, et oskavad oma kotti ise pakkida. Samas võiksid nad ka olla piisavalt asjalikud, et enda eest seista, kui nad ei taha isa juures olla või tahavad aastavahetust pigem emaga veeta. Antud juhul oli ju selge arusaamatus (kolmas või kolmapäev võib vabalt sassi minna, see ei tähenda, et keegi halba tahtis), mille oleks saanud lapsed isaga omavahel ära klaarida.

Aga mis muud nõuannet anda, kui teha korralik graafik, millest mõlemad kinni peavad ja lastelgi on selgem ja lihtsam, kui kuupäevad ja struktuur paigas.

Olukord oli selline, et mu eks oli mult auto ära võtnud. See toimus nii, et kustutas auto, millega sõitsin registrist ja politsei helistas mulle, et kas teate, millega sõidan. Ise läks lastega Põlva taha kolkakülla, kus elab ta isa. Hiljem laps helistas, et kõik on hästi, et ta on nõus sinna jääma. Eks tädi oma tütardega lohutas last ja lubas nad kelgutama viia jne. Aga graafiku tegemine pole siiani õnnestunud. Seepärast mõtlegi, et nüüd ei Anna nii lapsi.
Ja rõhutan, et asjade pakkimise jutt oli sissejuhatuses. Aga korra ta helistas lastekaitsesse, kui lastel kindaid kaasas polnud. Lastekaitse tuli pärast seda meie kodu kontrollima. Õnneks neile kõik meeldis ja saavad aru, et üks ajab kiusu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No lapsed ei pea küll mingiks infovahendajaks olema. See ei ole normaalne, et last puudutavaid otsuseid teevad laps ja üks vanematest. Ja kui teine vanem (tõenäoliselt lapsega igapäevaselt koos elav vanem) ka soovib sündmustega kursis olla, siis peab lapse käest küsima?

Jah, kui teine vanem ei suuda adekvaatselt suhelda. Nagunii üks hetk jõuab see päev kätte, kui ema avastabki end olukorrast, et soovis lapsi endale külla, aga lapsed lähevad hoopis isale külla. Mõistlik ongi nii vanade lastega toimetada nii,e t nad saavad ikka ise ka valida. Lapsed teavad oma trenne, sünnipäevasid jmt ise. Ja miks on lapse emal rohkem õigus nö plaane paika panna, kui isal – kui lapse emal ei ole esmaspäeval plaane tehtud reede õhtuks,a ga isal on, siis kas võib lapse ema hakata kolmapäeval vinguma, et nüüd ta tahaks ikka ka plaane teha? Paraku on nii, et lapsed peavad jääma ühe vanema juurde (see on parem, kui 50/50), aga see ei tähenda, et teisel vanemal pole õigust oma lastega suhelda.

Teatud hetkel on see lugupidamine lapse suhtes, et enne lepitakse lastega kokku plaanid, kas neil üldse huvi on – mitte aga ei solgutata neid vanemate suva järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vinge isa paistab! Lastekaitsega on ta niisiis tuttav, las tuleb siis ka kohale, kui tema kohta kaebus teha, et isa võttis lapsed ilma teist lapsevanemat teavitamata ja ema ei tea, kus ta lapsed on. Las seletab, mis loogika tal seal taga oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kui teine vanem ei suuda adekvaatselt suhelda. Nagunii üks hetk jõuab see päev kätte, kui ema avastabki end olukorrast, et soovis lapsi endale külla, aga lapsed lähevad hoopis isale külla. Mõistlik ongi nii vanade lastega toimetada nii,e t nad saavad ikka ise ka valida. Lapsed teavad oma trenne, sünnipäevasid jmt ise. Ja miks on lapse emal rohkem õigus nö plaane paika panna, kui isal – kui lapse emal ei ole esmaspäeval plaane tehtud reede õhtuks,a ga isal on, siis kas võib lapse ema hakata kolmapäeval vinguma, et nüüd ta tahaks ikka ka plaane teha? Paraku on nii, et lapsed peavad jääma ühe vanema juurde (see on parem, kui 50/50), aga see ei tähenda, et teisel vanemal pole õigust oma lastega suhelda.

Teatud hetkel on see lugupidamine lapse suhtes, et enne lepitakse lastega kokku plaanid, kas neil üldse huvi on – mitte aga ei solgutata neid vanemate suva järgi.

Mida tähendab üks vanem ei suuda adekvaatselt suhelda? Suhtluses on alati 2 poolt. Selline hinnanguline suhtumine kindlasti koostööle kaasa ei aita.
Ja kindlasti ei lepita lapsega enne teise vanemaga rääkimist midagi kokku. Ma saan aru kui lapsele räägitakse plaanist, kas sobiks ja meeldiks, aga lõppotsus on ikka vanemate teha. Selline ühe vanema ja lapse kokkulepe teise tagantselja paneb tegelikult lapse päris keerulisse olukorda. Ainuke, kes sellest “võidab”, on laste isa. Just jutumärkides võidab

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma leian, kui isa ei pea kokkulepitud reeglitest kinni, siis pole mingit põhjust, miks ema peaks temaga kaasa minema. Liiatigi kui on olnud vägivallatseja, kes ilmselt üritab ka pärast lahkuminekut näidata, kelle käes jäme ots on. Isegi kui poleks vägivallatseja, siis sellised ootamatused paiskavad segi ka ema elu, mitte vaid laste oma. Miks peaks laskma eksmehel otsustada, kuidas tema eksnaine oma elu elab?

Ja veel – kas ma olen tõesti ainus, kellel on samas vanuses lapsi? No kurat, 10- ja 11-aastane ei ole küll nii suured, et täiesti ise otsustada, mis asjad kuhugi minekuks vajalikud on ja kui palju neid tarvis on. Mõni loomulikult on, aga see on pigem lapsest kui kasvatusest sõltuv. Tuleb meelde, kuidas 12-aastase laia ja kõrge jalaga poisi jalanõuotsingu teemas ilguti, et miks tupsukene ise endale jalanõusid ei otsi. Kas tõesti kõik annavad oma 12-aastastele raha kätte ja saadavad omapäi riideid-jalatseid ostma? Liiatigi kui on tegu ebastandardse isendiga, kes esimesest ettejuhtuvast poest sobilikku ei leia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurb lugeda. Lastest on kahju ja sinust ka. Vabanda, kui nii julge järelduse teen, aga mul on tunne, et sa ise ei mõista ka veel siiani tema kontrolli ja (vaimse) vägivalla tõsidust: viia lapsed ära ja sisuliselt kaduda, kustutada su auto registrist ära – see on ju hullumeelse käitumine! Nii hea on lugeda, et üks naine on siiski suutnud sellise mehe juurest lahkuda, aga nüüd peaksid esimese asjana selle laste jagamise ja graafiku teema korda ajama, enne kui su eksmees su ehk mingisse vanasse kontrollivõrku punub. Aga mitte üksi – sa peaksid kaasama kas juristi või (nagu soovitati) kellegi lastekaitsest. Võibolla peaksid alustama sellest, et küsid naiste kriisiabist või lastekaitsest nõu, kuidas sellise olukorra puhul käituda ja milline oleks esimene samm. Ja kas ei peaks hakkama fikseerima neid eksmehe-poolseid “vempe”? Iga kord teatad nt kuhugi (lastekaitsesse?). Aga kui te lahutasite, kas te ei määranud ära juriidiliselt, kuidas laste jaotamine käib? Peaksite selle nüùd korda ajama, sest siis on vähemalt alust jälle mehe rikkumisi fikseerida.
Ma ei ole nende asjadega ise nii kursis, aga selge mõistus ütleb, et sellise mehega vägikaigast vedama ei tohi jääda: tegu on ilmselgelt häiritud inimesega, manipulaatoriga.

Kõige olulisem: mõtle enda meelerahule ja mõtle oma laste meelerahule. Te läksite küll lahku, aga ära lase vägivallal jätkuda.

Kasuta seda jõudu, mis praegu kulub temaga jagelemise peale, enda ja oma laste uue elu ehitamiseks.

Kui kellelgi on minust paremaid nõuandeid, praktilisi juhiseid, aidake teemaalgatajat!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellise inimesega ei saa muud moodi ilmselt, kui kohtus täpne külastuskord paika panna.
uuri kohtust või lastekaitsest, kuidas selle avadluse tegemisega on ja tegutse.

kes siin eespool ütlesid, et isa lepib lastega kokku ja need annavad siis emale teada on küll eksiteel. lapsevanemad lepivad sellised asjad omavahel kokku ja siis ütlevad lastele.
kui lapsevanemad omavahel kokkulepet ei saavuta, siis isa lapsi ei saa, kui tuleb suvalistel aegadel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellise inimesega ei saa muud moodi ilmselt, kui kohtus täpne külastuskord paika panna.

uuri kohtust või lastekaitsest, kuidas selle avadluse tegemisega on ja tegutse.

kes siin eespool ütlesid, et isa lepib lastega kokku ja need annavad siis emale teada on küll eksiteel. lapsevanemad lepivad sellised asjad omavahel kokku ja siis ütlevad lastele.

kui lapsevanemad omavahel kokkulepet ei saavuta, siis isa lapsi ei saa, kui tuleb suvalistel aegadel.

Kohtus oligi paika pandud, et üle nädala. Aga teda see ei huvita. Kevadel läks 5 nädalaks reisile, minuga arutamata. Kui küsisin, kas suvel plaanid lastega ka mingi reisi ca nädal, vastas ex, et olin juba 5 nädalat puhkamas, rohkem mul vaba aega pole. Tal vaja tööd teha, mina olevat mõtetu kehvik.
Lahutus toimus meil läbi kohtu, kuna ta algselt keeldus lahutamast. Notari juures, kui proovisime, siis tema jurist üritas mulle halbu tingimusi läbi suruda ja ma tõusin sealt püsti. Sel hetkel oli arutusel, et elatise miinimumi soovitakse vähendada. (See oli Keskerakonna poolt kavas, jurist on ise keskerakondlane, naisterahvas, kes ütles mulle, et osad naised ongi litakad ära teeninud. Vahepeal oli savisaare poja kaaslane, nüüd läks see oma naise juurde tagasi).
Mina nõudsin, et hüvitis ei jääks väiksemaks, kui sellel hetkel kehtinud miinimum.
Aga uuesti kohtusse minemiseks mul lihtsalt pole jõudu enam. Tahaks lihtsalt rahu saada.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Esileht Pereelu ja suhted Laste isa arvab, et karistab mind. Mida teha