Esileht Pereelu ja suhted Laste jagamine 50/50

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: Laste jagamine 50/50

Postitas:
Kägu

Teil on nii klassikalised probleemid, et peaksite kindlasti proovima nõustamist. Kaua te koos olete olnud?

Nõustamisest võib abi olla, aga võib ka mitte olla.
Selleks, et sellest kasu oleks peavad mõlemad olema muutumisvõimelised ja oma mugavustsoonist välja tulema.
Mehed tavaliselt ütlevad, et neile kõik sobib ja kõik on hästi, aint seksi on vähe ja tehku naine midagi, et rohkem tahaks. Ise pole aga nõus midagi tegema selleks. Sellise mehega nõustaja juurde minekuga on abi max paariks kuuks, edasi läheb kõik vanaviisi. Ta ei viitsi rohkem. Kui mehe sinna nõustaja juurde üldse saab.
Perega ajaveetmine oli mureks. Ausalt öeldes mina ka ei viitsi nädalavahetustel kuskile kodust väga minna ja kui mu kaaslane minna tahaks ja mind kaasa sundima hakkaks, siis mina ajaks ka sõrad vastu.
Kolmas teema oli raha. Mis tähtsust sellel on, kumb rohkem teenib? See on ju ühine raha oneti.
Mossitav mees, kui seksi ei saa, heidab naisele ette, et naine panustab vähem, kui tema…mida see nõustaja siin teha saaks?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojaa, aga kui teisipidi võtta ja naine ei soovi rohkem seksi ja ütkebki, et mina lihtsalt ei taha ja kõik, ja see on mehe probleem.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öeldagi mis tahes, reaalsuses on lapsed ainuisikuliselt ema omand ja lahus elaval isal on peale rahateenimise õigusi just nii palju kui ema võimaldab.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojaa, aga kui teisipidi võtta ja naine ei soovi rohkem seksi ja ütkebki, et mina lihtsalt ei taha ja kõik, ja see on mehe probleem.

Kui naine varem tahtis ja enam mitte, siis see ongi mehe probleem. Iseenesest ei tule kadunud seksiisu kuskilt tagasi, kui mees jätkuvalt nõmedalt käitub.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA siin.

Perega aja veetmise kohta on siin mainitud, et iga nädalavahetus ei viitsikski kuskile minna. Sama siin, minu jaoks on ka puhkus ja lõõgastumine väga oluline. Hea meelega magan kaua ja võtan rahulikult. Aga suve jooksul ainult mõne korra paariks tunniks koos perega kuskil käia on vähe ju iga inimese arvates ometigi.

Kui teha ettepanek mõni päev ette, siis tuleb vastuseks, et ta ei tea, mis ta siis teeb ja et ta ei planeeri nii pikalt ette. Kui on ühiselt ette planeeritud, siis see võib ka ära jääda, et pole tuju/vihma sajab/äkki on ikka mõttetu koht jne.

Eks ma sellega olen juba harjunud ka ja vinguva inimesega ongi tüütu ringi käia. Aga ikka sisimas tahad, et mees sinu ja lapsga koos aega tahaks veeta ja mingeid ühiseid mälestusi tekitada. Mina ei suuda kogu vaba aega ainult TV taga veeta. Sest kodus olles ka mingeid muid vahvaid ühistegevuse ei ole, kus mees ka osaleda sooviks.

Ma muidugi ei suuda ette kujutada, mida mees ja laps koos teeksid, kui nad kahekesi koos elaksid. Natuke isegi hirmutab, praegu veedab laps vähemalt ühe vanemagagi regulaarselt aega koos, aga kui me eraldi elaks, siis isa juures veedetud nädal-paar võivad olla väga sisutühjad. Eks lapse nimel olemegi nö kummi venitanud, tema kaotaks sellest kõigest kõige rohkem, nagu siin ka mainitud on.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui me eraldi elaks, siis isa juures veedetud nädal-paar võivad olla väga sisutühjad.

Ise enda lõbustamise ja ka igavlemise kunsti õppimine on igale lapsele ülioluline. Praegused helikopteremad arvavad, et peavad last 24/7 lõbustama. Tulemus on, et isegi juba 5-aastane laps ei oska rahulikult omaette mängidagi, sest ise end stimuleerida ta ei oska. Anna lapsel ometi siis olla sisustamata päevas. Küll õpib temagi ise tegevust otsima, ehk raamatuid lugema või legosid-puslesid ÜKSI kokku panema. Isegi vaikselt omaette tapeedi vahtimine arendab loovust ja lapse kujutlusvõimet rohkem, kui pidevalt organiseeritud kodune “lõbustuspark” ema poolt.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See TA mees tundub olema natuke selline nagu minu kunagine sõbranna st ei saanud temaga kokku leppida nii, et näeme/teeme midagi kolme nädala pärast või saame homme kokku. Inimest ei saa sundida ja kui TA mees ikka ei taha, siis väe võimuga tegema sundima pole võimalik. Tuleb leida lahendusi ja seda kõigil. Üks imelik arvamus/müüt/käitumie on minu arvates ka see, et peale lahku kolimist/lahutamist ei sobi/või/saa vanavanemad lapsega tegeleda. Et nagu miks? Sellega võetakse samamoodi lastelt nende nn turvatunne, nende inimesid. Kogu selle temaatika juures on minu arvates kõigil vaja olla avatud suhtleja ja avatud muutustele, mitte olla kinni mingites varasemates stampides või harjumustes. Ja vahel tuleb lihtsalt ka leppida, et see suhe ongi lihtsalt läbi. Loomulikult kurb, aga elus ei lähe asjad alati nii nagu meie eeldame või tahame.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA siin.

Perega aja veetmise kohta on siin mainitud, et iga nädalavahetus ei viitsikski kuskile minna. Sama siin, minu jaoks on ka puhkus ja lõõgastumine väga oluline. Hea meelega magan kaua ja võtan rahulikult. Aga suve jooksul ainult mõne korra paariks tunniks koos perega kuskil käia on vähe ju iga inimese arvates ometigi.

Kui teha ettepanek mõni päev ette, siis tuleb vastuseks, et ta ei tea, mis ta siis teeb ja et ta ei planeeri nii pikalt ette. Kui on ühiselt ette planeeritud, siis see võib ka ära jääda, et pole tuju/vihma sajab/äkki on ikka mõttetu koht jne.

Eks ma sellega olen juba harjunud ka ja vinguva inimesega ongi tüütu ringi käia. Aga ikka sisimas tahad, et mees sinu ja lapsga koos aega tahaks veeta ja mingeid ühiseid mälestusi tekitada. Mina ei suuda kogu vaba aega ainult TV taga veeta. Sest kodus olles ka mingeid muid vahvaid ühistegevuse ei ole, kus mees ka osaleda sooviks.

Ma muidugi ei suuda ette kujutada, mida mees ja laps koos teeksid, kui nad kahekesi koos elaksid. Natuke isegi hirmutab, praegu veedab laps vähemalt ühe vanemagagi regulaarselt aega koos, aga kui me eraldi elaks, siis isa juures veedetud nädal-paar võivad olla väga sisutühjad. Eks lapse nimel olemegi nö kummi venitanud, tema kaotaks sellest kõigest kõige rohkem, nagu siin ka mainitud on.

Mina saan küll sinust väga hästi aru. On ju selge, et see mees tegelikult ei tahagi midagi teha. Mitte midagi isiklikku, et just teiega koos ei taha, vaid tõenäoliselt ongi selline madala energiaga ja huvitu inimene, et tahaks pigem kogu aeg kodus diivanil vedeleda. See ilmselt ei muutu. Saan aru, kuna mul endal olnud samasugune kaaslane. Kõigile ideedele vastas, et oleks pigem kodus diivanil. Vabadel päevadel tahtis magada lõunani. Mulle see üldse ei sobinud ja selline kaaslane ei istuks. Lõõgastumine ja puhkus ei tähenda, et peaks poole päevani põõnama ja kõik vabad päevad kodus nelja seina vahel vahtima ja diivanil lebotama. Igale oma. Minu jaoks ongi suurim puhkus ja lõõgastus teha midagi teistsugust tööpäevast erinevalt. Väljasõidud, aktiivne liikumine, matkad jne. Istub aktiivne puhkus,elamused. Need laevad, lõõgastavad ja on parimaks puhkuseks. Niisama vedelemine tekitab nördimust. Diivanil vedeleda võin tööpäeva hilisõhtutel. Vabadel päevadel kindlasti ei soovi oma aega sedasi päeval raisata.

Täiesti mõistetav on see soov perega kvaliteetaega veeta, elamusi saada, mälestusi luua. Kui enamus vabast ajast möödub kodus passides, siis mida on sellest hiljem mäletada?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

. Kui enamus vabast ajast möödub kodus passides, siis mida on sellest hiljem mäletada?

Vestlusi, arutlusi maailmaasjade, raamatute, elsliste situatsioonide ja ideede üle. Aga inimesed, kes ei räägi oma abikaasadega, seda ei mõista.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

elsliste

mõtlesin eluliste

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin TA. Tänan kaasa mõtlemast!

Olen ka ise mõelnud, et vajaksime kõrvalist abi või nõustamist, sest omavahel probleemide arutamisega me hakkama ei saa. Mees paneb kas kõrvad kinni, kui neist asjust rääkima hakkan või ütleb pärast 2 lauset, et kas me jäämegi ketrama sellel teemal. Tema idee on vaikida ja unustada ja edasi minna kuni järgmise korrani, sest millalgi kerkib seesama, lahendamata teema ju jälle üles.

Meie igipõlised tüliteemad: seks, raha ja perega ajaveetmine.

Seks – mees vajab rohkem kui mina, solvub ja süüdistab. Klassika on see, et kui mina tahan, olen puhanud ja särav, siis ei taha tema. Ei olegi aru saanud, kas ta ei taha siis päriselt või jonni pärast.

Raha – ta teenib minust mitu korda rohkem, pidevad tülid, kes ja kui palju panustab.

Perega aja veetmine – tihti käin nädalavahetusel lastega kuskil üksi, mees leiab selleks aega ja tahtmist mõne korra aastas. Ikka leiab ju mõne spordivõistluse, mida kindlasti samal ajal vaatama peaks. Ja ta töötab kodukontoris, nii et vahel ei teagi, kas ta teeb kabinetis tööd või istub niisama arvutis.

Tunnistan, et ma ise ka pole ekspert probleemide lahendamise alal ja vahel ehk valan õli tulegi, kui on mingi pikalt vindunud asi. Eks me niimoodi, 2 oskamatut, oleme üritanud hakkama saada.

Minu arvates on pere nagu üks meeskond.

Mõlema teenitud RAHA on kogu pere raha, erinevused ei ole olulised ja kulutused lepitakse kokku, ekstra kulutused  (kas osta uus auto või veel üks suvila) räägitakse eraldi läbi. Ei pea normaalseks, et naine maksab oma väiksemast palgast kodulaenu ja kommunaalarved, ostab üksi toidu, maksab üksi  koduremondi,  maksab laste kulutused ning mees maksab ainult enda auto eest.

Teiseks AEG. Kõigil on ööpäevas 24 h. Jagage kodutööd (lastega tegelemine, arstilkäigud, haige lapsega kodusolemised, igapäevased söögitegemised, pesupesemised, koristamised jne) kahe vahel ära või kui mees ei taha midagi kodus teha, ostku teenusena sisse.

Viimaks seks. Kui naine kannab üksi koduse elu koormat, siis ta tegutseb rohkem ellujäämisreziimil kui lustimissagedusel. Mõnikord mõtlen, et kui mees panustaks  sama minimaalselt ja suvaliselt ka tööl nagu ma ümberringi näen, kui kaua ta siis väärt töötaja oleks…

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates võiks lapsel olla püsiv elukoht ja vanemad kolivad sisse-välja. Las laps jääb oma praegusesse koju, kus tal on oma väljakujunenud elukeskkond, sõbrad, kool ja ringid.

Vanemad kolivad korda-mööda, kas nädalaks või kaheks lapse juurde. Miks peaks laps kolima. Täiskasvanul on kergem muutustega toime tulla ja mõistusega aru saada, miks elu nüüd selline on.

Kõlab super luks!

Ehk siis endisel yhel perel saab olema kolm paralleelselt üleval peetavat elukohta. Sest nii ema kui isa peavad ju sel ajal kuskil elama, kui lapse korterist välja visatakse, sest böö, praegu on sinu aeg läbi.

See on ebareaalne kujutelm.

Just raha mõttes. Enamikel ikka nutt kurgus ja sendid veeremas, millest need elukohad ostetaks/üüritakse ja ülal peetakse? Arulage raiskamine nii või teisiti, pool aega kaks elamist ju tühjad…

Noh see oli soovitus ja me elame nii – lapsed majas, meil mehega ka kesklinna korter üüritud, kus mõlemad ca pool nädalat elame. Ma poleks nõus väikeste lastega niimoodi, nendega tahaks aega. 100%, aga mu lapsed 15 ka 17 ja mul küll parem nii kui mehega koos elada, ei tahaaaa!!!

Kas olete lahku läinud ja jagate vahetustega ühte ja sedasama korterit???

Vot mina seda ei kannataks. Mina ei taha magada samas voodis, kus vbl veel kasutatud kondoom voodi all vedeleb ja mehe pesemata riided nurgas.

Lahku läinuna on mõlemad vabad inimesed, ongi õigus seksida kellega iganes ja jätta asju vedelema. Aga ma tahan, et see pole enam minu elu osa. Minu jaoks oleks säärase elukorralduse puhul kaks eraldi korterit, mitte et me jagaks eksmehega ùhte.

Võtmed ka mõlemal?

Kinunn noh.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ju selge, et see mees tegelikult ei tahagi midagi teha. Mitte midagi isiklikku, et just teiega koos ei taha, vaid tõenäoliselt ongi selline madala energiaga ja huvitu inimene, et tahaks pigem kogu aeg kodus diivanil vedeleda. See ilmselt ei muutu. Saan aru, kuna mul endal olnud samasugune kaaslane. Kõigile ideedele vastas, et oleks pigem kodus diivanil. Vabadel päevadel tahtis magada lõunani. Mulle see üldse ei sobinud ja selline kaaslane ei istuks. Lõõgastumine ja puhkus ei tähenda, et peaks poole päevani põõnama ja kõik vabad päevad kodus nelja seina vahel vahtima ja diivanil lebotama. Igale oma. Minu jaoks ongi suurim puhkus ja lõõgastus teha midagi teistsugust tööpäevast erinevalt. Väljasõidud, aktiivne liikumine, matkad jne. Istub aktiivne puhkus,elamused. Need laevad, lõõgastavad ja on parimaks puhkuseks. Niisama vedelemine tekitab nördimust. Diivanil vedeleda võin tööpäeva hilisõhtutel. Vabadel päevadel kindlasti ei soovi oma aega sedasi päeval raisata.

Siit koorubki välja, et koos elasid kaks täiesti erineva elustiiliga inimest. Nagu aru sain, läksite te lahku. Aga teemaalgatajal on selja taga suht pikk kooselu ja ka ühine laps. Kas siis enne oli mees teistsugune? Või kogu aeg on selline olnud, aga naine lootis ümber treenida? Nähes, et mees ei muutu siiski( peale 10, kooselatud aastat ja lapse saamist), on nüüd aeg lahku minna ja otsida uus, kes vähem seksi tahaks, raha jagaks ja väljas üritustel käiks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

. Kui enamus vabast ajast möödub kodus passides, siis mida on sellest hiljem mäletada?

Vestlusi, arutlusi maailmaasjade, raamatute, elsliste situatsioonide ja ideede üle. Aga inimesed, kes ei räägi oma abikaasadega, seda ei mõista.

Räägin küll, aga jälle mingi must-valge nägemus. Nagu maailmaasjade jms üle saaks arutleda ja omavahel rääkida vaid kodus nelja seina vahel. Mina teen neid asju mehega looduses ringi kõndides. Suurepärane keskkond sellisteks vestlusteks. Värske õhk, aktiivne liikumine ja mõtted lendavad ka palju paremini, lõõgastav mõju juba iseenesest. Samuti saab rääkida kohvikus jms kodust väljas käies. Ja eriti veel kuskil looduses grillides ja lõkke ääres istudes. Ei tea jah, mis elulistest situatsioonidest räägitakse, kui kogu vaba aeg istutakse kodus ja kaaslasega koos. Muidugi meeldib vahel kodus ka olla aga selliseid elulisi koduseid vestlusi on pigem tööpäeva õhtutel kui ei jõua kuskile minna. Kui on rohkelt aeg, vaba päev siis kohe kindlasti ei soovi ega istu kunagi terve päev hommikust õhtuni kodus vaid võtame ikka alati midagi ette. Ilus kvaliteeaeg, huvitavad ja toredad tegemised ning vestlused. Tore koos maailma kogeda. Istudes vaid kodus läheb kiirelt igavaks ja rutiinseks. Ka autoga ringi sõites saab väga palju vestelda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin TA. Tänan kaasa mõtlemast!

Olen ka ise mõelnud, et vajaksime kõrvalist abi või nõustamist, sest omavahel probleemide arutamisega me hakkama ei saa. Mees paneb kas kõrvad kinni, kui neist asjust rääkima hakkan või ütleb pärast 2 lauset, et kas me jäämegi ketrama sellel teemal. Tema idee on vaikida ja unustada ja edasi minna kuni järgmise korrani, sest millalgi kerkib seesama, lahendamata teema ju jälle üles.

Meie igipõlised tüliteemad: seks, raha ja perega ajaveetmine.

Seks – mees vajab rohkem kui mina, solvub ja süüdistab. Klassika on see, et kui mina tahan, olen puhanud ja särav, siis ei taha tema. Ei olegi aru saanud, kas ta ei taha siis päriselt või jonni pärast.

Raha – ta teenib minust mitu korda rohkem, pidevad tülid, kes ja kui palju panustab.

Perega aja veetmine – tihti käin nädalavahetusel lastega kuskil üksi, mees leiab selleks aega ja tahtmist mõne korra aastas. Ikka leiab ju mõne spordivõistluse, mida kindlasti samal ajal vaatama peaks. Ja ta töötab kodukontoris, nii et vahel ei teagi, kas ta teeb kabinetis tööd või istub niisama arvutis.

Tunnistan, et ma ise ka pole ekspert probleemide lahendamise alal ja vahel ehk valan õli tulegi, kui on mingi pikalt vindunud asi. Eks me niimoodi, 2 oskamatut, oleme üritanud hakkama saada.

Usu mind sadades peredes on sama muster. Mees elab oma elu töö sõbrad hobid. Naine hoolitseb laste eest, kodu eest, käib samuti täiskohaga tööl ja hobisid sooviks ju ka! Kannatadki või kannatavad lapsed (loe:lahutus).  Minu mehega on lust ja lillepidu koos olla täpselt nii kaua kui pole kohustusi ehk laste eest hoolitsemine. Kui lapsed suured ja mina välja kolin kurnatusest, tüdimusest siis tema uus suhe saab kindlasti toreda elu selle 50a elus kuhugi jõudnud mehega.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No sellepärast, kas lapsed oskavad õigel ajal kooli minna, muretsed küll asjatult. Selleks on lapsel vanem, kes vajadusel tuletab meelde, et vaja kodunt väljuda. Tänapäeval on ju koolilastel ka telefonid, kuhu saba panna meeldetuletused.

ära alahinda lapsi.

Aga see 50/50 jagamine toimibki siis, kui mõlemad vanemad elavad koolist/lasteaiast mõistlikus kauguses või on kaugemalelav vanem nõus lapsi sõidutama. Kui üks elab nii kaugel, et lapsed omal käel kooli ei saa ja sõidutada ei soovi, siis ei tule 50/50 jagamisest midagi välja.

Muideks, sama asi on sellega, kui a la eks ei soovi anda nõusolekut (kolimise korral) kooli vahetuseks, et siis nii kaugel – sellisel juhul peab ju olema valmis ise lapsi kasvatama, kui soovib, et need jääksid samasse kooli ja tema lähedale – sest laste teise vanema kolimist ta keelata ei saa. Sellele aga tihti ei mõelda, kui norima hakatakse ja see ka põhjus, miks kohus alati annab nõusoleku kooli vahetuseks – tuleb välja, et ega see lahuselav vanem tahagi neid lapsi päriselt enda juurde.

Aga nt mul lapsel ühe rühmakaaslase vanemad lahutasid vahetult enne viimast lasteaia aastat nii, et ema sõidutas last Jürist Saue valda lasteaeda (ma ei tea küll, kus ta töötab). Kooli läks nüüd laps aga Jüris

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA siin.

Eks tuleb siis meie mured mõni õhtu teemaks võtta. Ma ei imesta, kui vastuseks saan, et kui ei meeldi, mine minema. Kuigi praegune tüli sai alguse tema solvumisest ehk siis temal oli mure või probleem (ma ei teagi täpselt mille peale solvus) ja siis kerkisid uuesti ka vanad läbiarutamata asjad üles.

Mul on hea meel, et siia kirjutasin. Oma lähedased ei pruugi nii objektiivsed olla, siis  ollakse ausad ja näidatakse vajadusel näpuga mõlema osapoole suunas, ei ole ainult nii, et mees paha, loll ja süüdi. Aitäh teile selle aususe eest, seda just siit ootasingi 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parandan: siiN ollakse ausad ja näidatakse näpuga mõlema osapoole peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on ennatlik mõelda praegu kuidas lapse jagamine detailides välja hakkab nägema. Alustuseks proovige ikka suhet parandada. Mis veel on hämmastav meeste juures: neile tuleb üllatusena, kui nad maha jäetakse. Isegi kui aastaid on olnud suhe kehv, jutust on käinud läbi nõustaja juurde minek või on käidudki, naine on ammuilma välja öelnud, mis teda häirib (kohustuste ebaõiglane jaotus), mees on pidevalt kriitiline ja miski ei muutu. Mehed millegipärast arvavad, et mehed on need, kes naisi vahetavad. Tegelikult 2/3 lahkuminekutest algatab naispool. Võimalikult julgelt ja selgelt pead mehele ütlema, et sinu jaoks on laual lahkuminek. Aga ilmselt oleks ta ka siis sellest sammust šokeeritud, sest ta ei arvanud, et sul on tõsi taga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan sama- tuleb selgelt öelda, et sinu jaoks on variant lahkuminek, kui midagi ei muutu, sina sedamoodi enam edasi ei ela. Ja seda muidugi tõsiselt mõelda ka, kui mõtled, niisama suusoojaks ähvardamine töötab ainult täpselt 1 kord ja edaspidi on kõik su jutud nullitud, sest mees teab, et ega sa kuhugi tegelikult ei lähe, ainult räägid, seega mis point on pingutada. Pole mõtet haududa omaette plaane, vaid teha plaanid mehele selgeks. Kui tuleb lahutus, siis kes kuhu elama läheb, kes millest elab, kuidas on võimalikud lapsejagamised jne.

Mehed arvavad, et naised vinguvad, sest no nad on naised ja see nagu loomupärane sund või nii 🙂 nad nagu ei adu, et vingu taga on reaalne probleem, nende tegematajätmine, millega naine rahul ei ole. JA kui tõepoolest lahkuminek tuleb, siis on meestele nagu taevas pähe kukkunud- kust see ÄKKI tuli!? Meil oli ju kõik hästi! Kuigi naine on suu vahus rääkinud ja tülitsenud ja veelkord rääkinud- aastaid juba jne.

Ja veel- igas peres ja suhtes on oma tüliteemad, mis esile kerkivad ja lahendatud ei saa, sest osaliselt nende põhipõhjus on lihtsalt inimestevahelised erinevused.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa elad mehe kulul, ei taha seksi ja soovid, et ta tegeleks sinu poolt peale surutud tegevustega ega saaks vaadata oma sporti.

Ime, et ta üldse alles on.

 

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa elad mehe kulul, ei taha seksi ja soovid, et ta tegeleks sinu poolt peale surutud tegevustega ega saaks vaadata oma sporti.

Ime, et ta üldse alles on.

Elamine mehe kulul – eemalt vaadatakse võib-olla tõesti, et vaat kus hästi elavad, aga tegelikult ei teata, et paljude kulutuste puhul ma juba praegu peangi arvestama nagu üksikema, lapsega seotud kulutused, riided, meelelahutus, sugulaste sünnipäevad, suures osas ka toit jms saan kulutada ainult enda isikliku rahakoti järgi. Kulutan üpris kokkuhoidlikult, otsin sooduspakkumisi jne. Tõsi, üksi peaks ma kulutusi veel rohkem koomale tõmbama, aga ma ei larista kindlasti ka praegu.

Seks – räägime siis sellest elevandist toas. Kui teha tihemini kui korra nädalas, siis võib asi muutuda natuke piinlikuks, sest meespoolel võib esineda siis sooritusptobleem (usun, et siia ongi vist üks suur algteema maetud).

Minu poolt peale surutud tegevused- ise ta ka omalt poolt midagi välja ei paku (või noh, me lapsega võiks andunult jälgida, kuidas ta sporti vaatab, see oleks vahva ühistegevus).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA siin. Lisan veel, et kui keegi arvab, et lahku minnes ootab mind suur mammona, siis nii see ei ole. Eluase ei kuulu meile ja mehe säästud ei ole tema pangakontole kogutud. Ehk et see ei ole kindlasti lahkumineku innustajaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa elad mehe kulul, ei taha seksi ja soovid, et ta tegeleks sinu poolt peale surutud tegevustega ega saaks vaadata oma sporti.

Ime, et ta üldse alles on.

Elamine mehe kulul – eemalt vaadatakse võib-olla tõesti, et vaat kus hästi elavad, aga tegelikult ei teata, et paljude kulutuste puhul ma juba praegu peangi arvestama nagu üksikema, lapsega seotud kulutused, riided, meelelahutus, sugulaste sünnipäevad, suures osas ka toit jms saan kulutada ainult enda isikliku rahakoti järgi. Kulutan üpris kokkuhoidlikult, otsin sooduspakkumisi jne. Tõsi, üksi peaks ma kulutusi veel rohkem koomale tõmbama, aga ma ei larista kindlasti ka praegu.

Seks – räägime siis sellest elevandist toas. Kui teha tihemini kui korra nädalas, siis võib asi muutuda natuke piinlikuks, sest meespoolel võib esineda siis sooritusptobleem (usun, et siia ongi vist üks suur algteema maetud).

Minu poolt peale surutud tegevused- ise ta ka omalt poolt midagi välja ei paku (või noh, me lapsega võiks andunult jälgida, kuidas ta sporti vaatab, see oleks vahva ühistegevus).

Ja kohe hakkas vasturünnak. Mees on ihne ja impotent. Või tema spordihuvi mõnitamine. Jah, laps võibki issiga koos korvi vaadata, hea koostegevus. Miljonite laste-isade koostegevus. Aga sina ikka pead sundima kastanimune korjama minema.

Kole lugu küll, ostad süüa ja riideid. Nagu iga teine täiskasvsnud inimene.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sooritusprobleemid algavad ka enamasti kõrvade vahelt, näiteks stressist ja suhteprobleemidest. Heas suhtes ei peeta paljuks kaaslasele vastu tulla, kui ka ise sel hetkel isust ei pakata.

Minu meelest on hukule määratud need suhted, kus ei ole mitte mingisugust ühist rahaplaneerimist, isegi mitte ühise lapsega seoses. Ei pea kõik olema ühisomand, aga mingigi “meie” osa. Sest ollakse üks pere ja otsustakse teatud asju koos, ning ühtlasi et tasandada sissetulekute erinevust. Mulle ei mahuks hinge, kui ma oleksin kordades vähem teeniv osapool, osalt sel põhjusel, et minu aeg ja energia lähevad ühisesse lapsesse, ning mees heidaks veel ette mulle, et liiga vähe teenin.

Mida sa praegu sellest suhtest üldse positiivset saad – praktiliselt, emotsionaalselt, toena, hoolitsusena, üleüldse mingis valdkonnas?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja järjekordselt naine eeldab, et mees teeb midagi, nagu nt 50/50 suhtluskord. Kas mees on selleks sõnakestki soovi avaldanud? Mehel on ehk hea meel, et te kaugemale ära läheks ja teeb kord kuus pühapäevaissit.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti, kust enamus võtab, et mees tahab lapsi solgutada 50/50? Võib-olla on normaalne mees ja saate ilusasti kokkuleppele nii, nagu ees kirjeldati, kus isa käib lastega kohvikus-loomaaias, toimetamas ja reisimas, aga elavad lapsed ema juures. Eeldamine on kõigi per**kukkumiste ema, nagu öeldakse ja mis on ka õige.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugedes teemat, siis tundub see lapse 50/50 jagamine küll täiesti pseudoprobleem kõige muu kõrval. Kas tõesti arvad, et mees, kes lapsega üldse aega ei veeda tahaks teda poole ajast enda juurde ja järsku leiaks nii palju aega temaga veetmiseks?

Suurim probleem tundub siin olevat hoopis suhtlemise probleem – sa isegi ei tea, miks mees su peale solvus?!

Raha, seks ja ajaprioriteedid tundub olevat sinu tõlgendus, sinu probleem. Raha teema on ju iseenesest kõige lihtsam lahendada – otsi endale paremalt tasustatud töö.

Tõesti, ehk leiate hea nõustaja, kes aitab teil omavahelist suhtlust üksteisele tõlkida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/120071936/heidit-kaio-kargperes-laste-jagamisest-oleksin-ju-voinud-lajatada-et-nii-on-ja-jaab-aga-kelle-poolel-ma-olen

Heidit Kaio kärgperes laste jagamisest: oleksin ju võinud lajatada, et nii on ja jääb! Aga kelle poolel ma olen?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA siin.

Perega aja veetmise kohta on siin mainitud, et iga nädalavahetus ei viitsikski kuskile minna. Sama siin, minu jaoks on ka puhkus ja lõõgastumine väga oluline. Hea meelega magan kaua ja võtan rahulikult. Aga suve jooksul ainult mõne korra paariks tunniks koos perega kuskil käia on vähe ju iga inimese arvates ometigi.

Kui teha ettepanek mõni päev ette, siis tuleb vastuseks, et ta ei tea, mis ta siis teeb ja et ta ei planeeri nii pikalt ette. Kui on ühiselt ette planeeritud, siis see võib ka ära jääda, et pole tuju/vihma sajab/äkki on ikka mõttetu koht jne.

Eks ma sellega olen juba harjunud ka ja vinguva inimesega ongi tüütu ringi käia. Aga ikka sisimas tahad, et mees sinu ja lapsga koos aega tahaks veeta ja mingeid ühiseid mälestusi tekitada. Mina ei suuda kogu vaba aega ainult TV taga veeta. Sest kodus olles ka mingeid muid vahvaid ühistegevuse ei ole, kus mees ka osaleda sooviks.

Ma muidugi ei suuda ette kujutada, mida mees ja laps koos teeksid, kui nad kahekesi koos elaksid. Natuke isegi hirmutab, praegu veedab laps vähemalt ühe vanemagagi regulaarselt aega koos, aga kui me eraldi elaks, siis isa juures veedetud nädal-paar võivad olla väga sisutühjad. Eks lapse nimel olemegi nö kummi venitanud, tema kaotaks sellest kõigest kõige rohkem, nagu siin ka mainitud on.

Mina saan küll sinust väga hästi aru. On ju selge, et see mees tegelikult ei tahagi midagi teha. Mitte midagi isiklikku, et just teiega koos ei taha, vaid tõenäoliselt ongi selline madala energiaga ja huvitu inimene, et tahaks pigem kogu aeg kodus diivanil vedeleda. See ilmselt ei muutu. Saan aru, kuna mul endal olnud samasugune kaaslane. Kõigile ideedele vastas, et oleks pigem kodus diivanil. Vabadel päevadel tahtis magada lõunani. Mulle see üldse ei sobinud ja selline kaaslane ei istuks. Lõõgastumine ja puhkus ei tähenda, et peaks poole päevani põõnama ja kõik vabad päevad kodus nelja seina vahel vahtima ja diivanil lebotama. Igale oma. Minu jaoks ongi suurim puhkus ja lõõgastus teha midagi teistsugust tööpäevast erinevalt. Väljasõidud, aktiivne liikumine, matkad jne. Istub aktiivne puhkus,elamused. Need laevad, lõõgastavad ja on parimaks puhkuseks. Niisama vedelemine tekitab nördimust. Diivanil vedeleda võin tööpäeva hilisõhtutel. Vabadel päevadel kindlasti ei soovi oma aega sedasi päeval raisata.

Täiesti mõistetav on see soov perega kvaliteetaega veeta, elamusi saada, mälestusi luua. Kui enamus vabast ajast möödub kodus passides, siis mida on sellest hiljem mäletada?

Inimesed on erinevad. Minu jaoks on näiteks horrorunenägu, kui keegi vabal päeval mind vara üles tõusma sunnib ja entusiastlikult mingist matkast vms räägib. Jube ettekujutus.

Mul on nii ilus kodu ja ainult vabal päeval saan seda kodus olemise rahu nautida, ma ei suudaks päevagi sinusuguse aktivistiga koos elada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )


Esileht Pereelu ja suhted Laste jagamine 50/50