Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laste kaasamine keskkonnavõitlusse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Laste kaasamine keskkonnavõitlusse

Postitas:
Kägu

Mulle tuletab see – jälle! – meelde vana head nõukaaega, kus kõik pioneerid üksmeelselt kirjutasid avaldusi, pidasid miitinguid ja kirjutasid resolutsioone näiteks Vietnami sõja vastu või kogusid raha Hanoi pioneeride palee ehitamiseks.
Kõik kordub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas kõik lapsed kampaaniakorras tegelevad sellega juba? Nii nagu pioneerid olid mingi 99% lastest ja kõik “üksmeelselt” tegid neid kampaaniaid suurte ja tähtsate onude juhtimisel. Samoodi praegused lapsed 99% suure isa käe all muudkui võitlevad keskkonna eest?

Mina tean ikka, et üks Rootsi laps täiesti iseseisvalt alustas protestidega ning mingi hulk lapsi on sellega kaasa läinud. Ei ole mingit suurte isade poolt juhitud vabatahtlik-kohustuslikku kampaaniat, aga on üks aspergerist Greta, kes aspergerlikul moel teda paeluvasse teemasse täie kirega sukeldus. Ning teda järgivad lapsed.

Ilmselt olen valesti aru saanud ja tegelikult suur ja tähtis onu organiseeris need lapsed protestima?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pioneeride puhul ei olnud keeldumine võimalik. See on lapse muretsevad keskkonnaprobleemide pärast on ka arusaadav – nemad ju peavad selle laga keskel edasi elama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tuletab see – jälle! – meelde vana head nõukaaega, kus kõik pioneerid üksmeelselt kirjutasid avaldusi, pidasid miitinguid ja kirjutasid resolutsioone näiteks Vietnami sõja vastu või kogusid raha Hanoi pioneeride palee ehitamiseks.

Kõik kordub.

Nõuka ajal oleks sellise postituse eest juba organid ukse taga olnud. Nõukogude korda vaenuliku suhtumise eest. Kui leiad, et kõik kordub, paki asjad kokku, kohe on minek. Ukse taga kolkimist juba kuuled? Kui ei, kuula hoolega. Äkki saad vahest aru, mis oli siis ja mis on nüüd. Kui ei saa, mine anna end üles enne kui ise järgi tullakse. Äkki võetakse koputajana tööle….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps on üks Paides presidendiga arutlenud noortest. Ta ei ole kuidagi “kaasatud” kuskile st meie pere ei ole aktiivsed keskkonnaaktivistid, ei ole kunagi hääletanud roheliste erakondade poolt Eestis ja ta ei tundnud enne streikide organiseerimise alustamist ühtegi keskkonnaaktivisti isiklikult. Me oleme juba pikemat aega muutnud oma elustiili keskkonnasõbralikumaks (ta isegi kasvas üles osaliselt marlimähkmetega enne, kui ökoemadus muutud laiemalt popiks) ja oleme temaga rääkinud ületarbimisest jms. Greta kõned leidis ta ise üles, ma arvan, aga oleme sellest loomulikult rääkinud.

Ta hea meelega ei tegeleks kliima- ja keskonakriisi teemaga, vaid teeks sellel ajal nt sporti vms, aga ta ei näe, et täiskasvanud tegeleks selle teemaga piisavalt.

Kas keegi kujutaks ette, et teadlased avastavad, et 12 aasta pärast tabab maad asteroid ja hävitab enamuse inimkonda, aga inimesed saavad oma tegevusega selle ära hoida, kuid enamus inimesi ignoreerib seda teemat ja noori, kes soovivad ellu jääda, süüdistatakse ajupestuses?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

noori, kes soovivad ellu jääda, süüdistatakse ajupestuses?

Noored tulid kohe täitsa iseseisvalt ja uuringutega kursis olles selle peale, et kliima on ohus? Täpselt nagu meie tulime omal ajal täiesti iseseisvalt selle peale, et Hanois on vaja pioneeride paleed ja et USA sõda Vietnamis on ülekohtune ja tuleb lõpetada.
Te ei saa ometi olla nii naiivsed? Või siiski? Laste ajupestusest ma saan loomulikult aru, aga täiskasvanute oma on jätkuvalt väga raske näha.

Mina tean ikka, et üks Rootsi laps täiesti iseseisvalt alustas protestidega

Jah, loomulikult, täiesti iseseisvalt!
Ma ei saa midagi parata, et Objektiivis arutletu läheb kokku minu nägemusega asjast.
Pioneerikoondus
Ja kõik võivad veenduda, et mina mõtlesin seda enne ja alles siis tuli see Objektiivi. Laste mobiliseerimine poliitüritustesse on täpselt see, mida meie põlvkond on juba kord näinud.

Mis puutub ukse taga koputamistesse, siis keegi pole öelnud, et EU sarnaneb NL-ga 1:1. Aga sarnaseid jooni on igatahes häirivalt palju. See mõni erinevus ei ole mingi argument.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oot, mille vastu teemaalgataja protesteerib? Noored inimesed, kellel on maailmatunnetus tunduvad ajupestud? Paljudel kodus lapsed vaatavad pidevalt telekat ja mängivad arvutimänge. Ajupesu seegi. Koolis käivad lapsed on ka ajupestud, sest ise nad ju ometi selle peale ei tulnud? Kummaline sõnavõtt. Isegi tiba lollakas mure… Vabandust!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti kohatu võrdlus pioneeridega. Nende protestid olid alati ülevalt suunatud juhiste järgi ega protestitud kunagi võimudele ebasobivatel teemadel või võimude vastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oot, mille vastu teemaalgataja protesteerib? Noored inimesed, kellel on maailmatunnetus tunduvad ajupestud? Paljudel kodus lapsed vaatavad pidevalt telekat ja mängivad arvutimänge. Ajupesu seegi. Koolis käivad lapsed on ka ajupestud, sest ise nad ju ometi selle peale ei tulnud? Kummaline sõnavõtt. Isegi tiba lollakas mure… Vabandust!

100% nõus!
Kui ei arva nagu mina, oled ajupestud.
Tase!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt öelda masendav reaktsioon. Ei, mitte sellepärast, et kliimaga ei peaks tegelema, vaid sellepärast, et inimesed siiralt usuvad, et noored on kohe nii teadlikud ja oskavad ilma suunamata võidelda. Kas te nõuka ajal ka nii arvasite? Teid sel ajal ehk polnudki, aga teie moodi lapsevanemaid muidugi oli palju.
Teadlased vaidlevad, miski pole kindel, õigeid meetmeid leida on väga keeruline, sest teema on äärmiselt komplitseeritud. Aga lapsed teavad! Ja teavad ka, mida tuleb teha. Ja nõuavad!
Et nagu päriselt usuvad täiskasvanud seda?
Miks on kliimaküsimusest saanud mingi pioneeri- ja komsomoliüritus? Kas mitte sellepärast, et täiskasvanuid on selle segase asjaga raske veenda, kuid lastele on lihtsam loosungeid ette sööta? Ja et praegu lapsed võitlevad “võimude vastu”? Ei saa olla nii lapsikut mõtlemist, ma vist näen und. Võim on praegu globaalsem ja mitte nii kohalik, sest vabamate valimiste tingimustes on võimalik ka “võimuvastastel” parteidel esile kerkida. Kelle vastu siis rivistataksegi lapsed ja lapsemeelsed täiskasvanud. Nii et midagi ohtlikku siin lastele küll ei ole, sest te teate, et need võimud, kes praegu valimistel on mõnes kohas valitsusse pääsenud, ei hakka iialgi lapsi represseerima. Aga kui usute, et hakkavad – siis te ei tohiks küll lapsi poliitüritustele lubada, kui neist vähegi hoolite. Ilmselt ikkagi usute, et ei hakka. Aga kui teie laps täiesti iseseisvalt näiteks homoabielude vastasele miitingule läheks, kas lubaksite? Või hakkaksite ehk tema tuleviku pärast kartma?
Vastake sellele küsimusele oma sisimas nii ausalt kui vähegi võite. Siis saategi aru, kus praegu see “võim” on.
Infantiilide võim on.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Teatavas vanuses noorte puhul on mäss vanemate vastu täiesti normaalne. & ei pea olema keskkonnateadlane, liberaal ega ideoloog, et märgata metsa alla veetud või mere äärde jäetud prygihunniku inetust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kõik lapsed kampaaniakorras tegelevad sellega juba? Nii nagu pioneerid olid mingi 99% lastest ja kõik “üksmeelselt” tegid neid kampaaniaid suurte ja tähtsate onude juhtimisel. Samoodi praegused lapsed 99% suure isa käe all muudkui võitlevad keskkonna eest?

Mina tean ikka, et üks Rootsi laps täiesti iseseisvalt alustas protestidega ning mingi hulk lapsi on sellega kaasa läinud. Ei ole mingit suurte isade poolt juhitud vabatahtlik-kohustuslikku kampaaniat, aga on üks aspergerist Greta, kes aspergerlikul moel teda paeluvasse teemasse täie kirega sukeldus. Ning teda järgivad lapsed.

Ilmselt olen valesti aru saanud ja tegelikult suur ja tähtis onu organiseeris need lapsed protestima?

Ja keskkonnateadlikkusest räägivad meedias kes? Väikesed kassipojad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Einoh, loomulikult saavad noored oma info meediast. Nad ei ole ise välja mõelnud, et meil keskkonnaprobleemid on. Aga see, et nad selle vastu võitlema hakkavad, on ikka nende oma otsus olnud. See konkreetrne Rootsi tüdruk tegi seda ikka omal intisiatiivil, mitte ei ole ta reptiilide juhitud käpiknukk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tagantjärele vaadates olid need pioneeride vanaraua ja vanapaberi kogumised ning igasugused kaltsuaktsioonid ikkagi väga keskkonnateadlikud tegemised.
jah, eesmärk oli teine, aga kõrvaleesmärk tuli kuidagi juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga lapsed teavad! Ja teavad ka, mida tuleb teha. Ja nõuavad!

Nõuavad, et kliima peab olema Eesti kõige tähtsam probleem!
Ja korraldavad selle nimel koolitöö ajast meeleavaldusi.

Meie kooli õpilased on ise keskkonna heaks midagi reaalset teinud: teeääri koristanud, vanapaberit korjanud, HeaTeoTööpäeval käinud, kevadel konni korjanud. Nemad on minu silmis palju enam keskkonnavõitlejad kui need loosungitega vehkijad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik kordub.

Aga miks mitte? Täiesti normaalne ju ja nii see peabki olema. Noori tuleb varakult maailmaasjadesse kaasata, sest nii nad õpivadki vastutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teatavas vanuses noorte puhul on mäss vanemate vastu täiesti normaalne. & ei pea olema keskkonnateadlane, liberaal ega ideoloog, et märgata metsa alla veetud või mere äärde jäetud prygihunniku inetust.

Olen nõus. Mina räägin organiseeritud rahvusvahelisest võitlusest. Et puudeline Grete iseseisvalt võitlema hakkas, see variant ei tule kohe kindlasti kõne alla. Pean tõsiselt infantiilseks sellist arvamust.

Aga miks mitte? Täiesti normaalne ju ja nii see peabki olema. Noori tuleb varakult maailmaasjadesse kaasata, sest nii nad õpivadki vastutama.

Põhimõtteliselt olengi nõus, aga mind häirib rahvusvaheline ulatus, organiseeritud koolistreigid ja laste ärakasutamine ideoloogilises võitluses. Kuni keskkonnateemad piirduvad üritustega “Teeme ära”, seni on kõik korras. Kuid rahvusvaheline kliimavõitlus on juba ammu kujunemas millekski muuks, ja see ei ole enam okei. Lastest tehakse ideoloogia tööriistad, Gretekene kandis Antifa-särki. Kas olete nõus, et teie lapsi kaasatakse nüüd (täiesti iseseisvalt mõtleva Grete sabas) näiteks antifa-võitlusse? Kui te ei tea, mida see tähendab, siis Google aitab.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Grete ei ole ’ilmselgelt puudeline’, ta lihtsalt mõtleb teistmoodi kui Sina.

Kusjuures ta mõtleb meie kõigi tulevikule. Olgu tal õigus või mitte, aga inimene kui liik suudab saastada & laastada ikka täitsa tööstuslikus mahus, nii et kui noored paluvad, et vanemad oma väljaheited ära korjax, siis ei pruugi selle taga olla mingit reptiili käppa, vaid siiras tahtmine edasi elada kaunis kodukandis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Grete ei ole ’ilmselgelt puudeline’, ta lihtsalt mõtleb teistmoodi kui Sina.

Kusjuures ta mõtleb meie kõigi tulevikule. Olgu tal õigus või mitte, aga inimene kui liik suudab saastada & laastada ikka täitsa tööstuslikus mahus, nii et kui noored paluvad, et vanemad oma väljaheited ära korjax, siis ei pruugi selle taga olla mingit reptiili käppa, vaid siiras tahtmine edasi elada kaunis kodukandis.

Ahah, selge. Grete mõtleb meie kõigi tulevikule ja ta mõtleb teistmoodi kui mina. Ja et korjaku me oma väljaheited ära. Miks ta seda antifa-särki kandes peab tegema? Miks ta ei siirdu neid ära korjama, miks ta seisab ja midagi ei tee?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga lapsed teavad! Ja teavad ka, mida tuleb teha. Ja nõuavad!

Nõuavad, et kliima peab olema Eesti kõige tähtsam probleem!

Ja korraldavad selle nimel koolitöö ajast meeleavaldusi.

Meie kooli õpilased on ise keskkonna heaks midagi reaalset teinud: teeääri koristanud, vanapaberit korjanud, HeaTeoTööpäeval käinud, kevadel konni korjanud. Nemad on minu silmis palju enam keskkonnavõitlejad kui need loosungitega vehkijad.

Kust sa tead, et kliimastreikijad ei ole midagi ära teinud? Nad on korraldanud prügi koristamist, on ise keskkonnasõbraliku eluviisiga, üks neist tegeleb ka keskkonnasõbraliku ettevõtlusega. Minu laps on aasta otsa üritanud saada oma koolis prügi sorteerimist käima ja enne teda on teised õpilased ka seda teha, aga kooli jaoks pole teema prioriteetne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt öelda masendav reaktsioon. Ei, mitte sellepärast, et kliimaga ei peaks tegelema, vaid sellepärast, et inimesed siiralt usuvad, et noored on kohe nii teadlikud ja oskavad ilma suunamata võidelda. Kas te nõuka ajal ka nii arvasite? Teid sel ajal ehk polnudki, aga teie moodi lapsevanemaid muidugi oli palju.

Teadlased vaidlevad, miski pole kindel, õigeid meetmeid leida on väga keeruline, sest teema on äärmiselt komplitseeritud. Aga lapsed teavad! Ja teavad ka, mida tuleb teha. Ja nõuavad!

Et nagu päriselt usuvad täiskasvanud seda?

Miks on kliimaküsimusest saanud mingi pioneeri- ja komsomoliüritus? Kas mitte sellepärast, et täiskasvanuid on selle segase asjaga raske veenda, kuid lastele on lihtsam loosungeid ette sööta? Ja et praegu lapsed võitlevad “võimude vastu”? Ei saa olla nii lapsikut mõtlemist, ma vist näen und. Võim on praegu globaalsem ja mitte nii kohalik, sest vabamate valimiste tingimustes on võimalik ka “võimuvastastel” parteidel esile kerkida. Kelle vastu siis rivistataksegi lapsed ja lapsemeelsed täiskasvanud. Nii et midagi ohtlikku siin lastele küll ei ole, sest te teate, et need võimud, kes praegu valimistel on mõnes kohas valitsusse pääsenud, ei hakka iialgi lapsi represseerima. Aga kui usute, et hakkavad – siis te ei tohiks küll lapsi poliitüritustele lubada, kui neist vähegi hoolite. Ilmselt ikkagi usute, et ei hakka. Aga kui teie laps täiesti iseseisvalt näiteks homoabielude vastasele miitingule läheks, kas lubaksite? Või hakkaksite ehk tema tuleviku pärast kartma?

Vastake sellele küsimusele oma sisimas nii ausalt kui vähegi võite. Siis saategi aru, kus praegu see “võim” on.

Infantiilide võim on.

Inimesega, kellele tundub Objektiiv mõistliku allikana, kes ei saa aru lihtsast füüsikast (kasvuhooneefekt) ja kes ei tea, et 98% teadlastest on sama meelt kliimamuutuse inimtekkelise komponendi suhtes, ei ole mõtet vaielda.

Ma ei saa aru, miks konservatiividele on keskkonnakaitse nii vastumeelne teema. Rahvusriigist on surnud planeedil vähe kasu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust sa tead, et kliimastreikijad ei ole midagi ära teinud? Nad on korraldanud prügi koristamist, on ise keskkonnasõbraliku eluviisiga, üks neist tegeleb ka keskkonnasõbraliku ettevõtlusega. Minu laps on aasta otsa üritanud saada oma koolis prügi sorteerimist käima ja enne teda on teised õpilased ka seda teha, aga kooli jaoks pole teema prioriteetne.

Nüüd on küll väga huvitav. Üks väike Grete pani täiesti iseseisvalt, ilma mingi organiseerimiseta rahvusvahelise liikumise käima ja teie koolis ei leidu õpilast, kes suudaks panna omaenda kooliski midagi käima. Kool peab tegema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesega, kellele tundub Objektiiv mõistliku allikana, kes ei saa aru lihtsast füüsikast (kasvuhooneefekt) ja kes ei tea, et 98% teadlastest on sama meelt kliimamuutuse inimtekkelise komponendi suhtes, ei ole mõtet vaielda.
Ma ei saa aru, miks konservatiividele on keskkonnakaitse nii vastumeelne teema. Rahvusriigist on surnud planeedil vähe kasu.

Mina rääkisin küll millestki muust. Sa vist ei saanud nii keerulisest jutust aru, Delfi Naisteka rubriigis pole Brigitte-Susanne Hunt seda teemat veel käsitlenud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd on küll väga huvitav. Üks väike Grete pani täiesti iseseisvalt, ilma mingi organiseerimiseta rahvusvahelise liikumise käima ja teie koolis ei leidu õpilast, kes suudaks panna omaenda kooliski midagi käima. Kool peab tegema?

Greta ei pannud ise mingit globaalset liikumist käima, seda tegid noored ise, kui meedia hakkas Gretast laiemalt rääkima. Ma olin ise Eestis kliimastreikide käivitumise juures ja võin kinnitada, et need noored ise said Gretast inspiratsiooni ja ei ole keegi täiskasvanutest neid kuidagi mahitanud. Enamus tuumiku noori ei ole varem üldse keskkonnateemaga tegelenud.

Kuidas peaksid õpilased prügi sorteerimise koolis kàima panema, kui kool või KOV vastutab prügiveo hangete, konteinerite tellimise, prügikastide ostmise ja koristusteenuse tellimise eest, millest enamus tegevusi toimub riigihangete raames? Noored halkavad ise riigihankeid tegema, koristajatele töökäske prügi õigetesse konteineritesse panemist õpetama või sorteeritud prügi koju või avalikesse konteineritesse viima?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult on nõukaajal kasvanud inimese jaoks täiesti uskumatu, et vabas maailmas kasvanud noored oskavad ise mõelda ja kõik noored ei mõtle täpselt ühtemoodi. Ka praegu ei ole maailmas ja Eestis kõik noored seotud kliimastreikimisega, vaid väike vähemus. Enamus neist, nagu ka täiskasvanutest, ei mõtle kliima ja keskkonnaprobleemide peale ja tarbivad rõõmsalt edasi.

Teemaalgataja, kas südametunnistus hakkas piinama liigtarbimise ja oma laste tuleviku hävitamise pärast ja nüüd tahaksid ennast ja teisi veenda, et lõplike ressurssidega planeedil on lõputu kasv võimalik ning pärast sind tulev veeuputus su lapsi ei mõjuta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult on nõukaajal kasvanud inimese jaoks täiesti uskumatu, et vabas maailmas kasvanud noored oskavad ise mõelda

Pigem on minu kui nõukaajal kasvanud inimese jaoks täiesti uskumatu, et täiskasvanute valmidus igasugust jura uskuda ei olnudki nõukaaja erijoon, vaid käib inimestega kaasas riigikorrast olenemata. Sellega annab tõesti harjuda.

Kuidas peaksid õpilased prügi sorteerimise koolis kàima panema, kui kool või KOV vastutab prügiveo hangete, konteinerite tellimise, prügikastide ostmise ja koristusteenuse tellimise eest, millest enamus tegevusi toimub riigihangete raames? Noored halkavad ise riigihankeid tegema, koristajatele töökäske prügi õigetesse konteineritesse panemist õpetama või sorteeritud prügi koju või avalikesse konteineritesse viima?

Jumalukene, noored hakkavad ise koristama. Käib sinu laps ühe korra üksi koristamas, käib teise korra, kolmanda – no nii kaua, kui teised ka järele tulevad ja sellest kasvab üldine liikumine vähemalt kooli sees. Noored ju oskavad mõelda ja tegutseda? Panevad taskurahad kokku ja tellivad prügikonteinereid või siis taotlevad ühiselt KOVist neid – noored ikkagi, küll nende pöördumist kuulatakse. Koristajate õpetamine – samuti noorte kätes, näitavad aga ette ja nõuavad, ja küll see tuleb. Mis riigihanked?
Loomulikult viivad ka sorteeritud prügi koju, kui ikka täiskasvanutelt orgunni taha ei tule. Kas võimalusi aktivismiks vähe on? Sellise asja peale ärkab ajakirjandus ka, kohe sada protsenti ärkab, ja ongi positiivne liikumine algatatud.
Kes peab siis laste eest tegema?
Aga muidugi on mugavam lihtsalt seista, plakat käes. Eriti tundide ajast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See konkreetrne Rootsi tüdruk tegi seda ikka omal intisiatiivil, mitte ei ole ta reptiilide juhitud käpiknukk.

Lihtsalt repliigi korras, selle konkreetse Rootsi tüdruku emal on vaja oma raamatuid müüa…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kas südametunnistus hakkas piinama liigtarbimise ja oma laste tuleviku hävitamise pärast ja nüüd tahaksid ennast ja teisi veenda, et lõplike ressurssidega planeedil on lõputu kasv võimalik ning pärast sind tulev veeuputus su lapsi ei mõjuta?

Omapärane on see, et kui tutvuda nt globaalse ületarbimise päeva kuupäevadega, siis tuleb välja, et 50 aastat tagasi, kui maakera rahvastik oli kaks korda väiksem kui praegu ning ka Hiina ja India tööstus polnud veel ärganud, kasvas ressursside tarbimine oluliselt kiiremini kui hetkel viimase kümne aasta jooksul. St praegune täiskasvanute põlvkond on veri ninast väljas võidelnud planeedi säilimise nimel, ja seda heade tulemustega, üritades koristada eelmise ja üle-eelmise põlvkonna laga ja sigadusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõukogude ajal oli selline rahuvõitleja nagu Katja Lõtševa – koolitüdruk Moskvast, kes viis oma sõnumit (Nõukogude Liidu suure propgandakisa saatel) üle kogu maailma. Käis ka USA-s, Tallinnaski.
Ka mulle on Moskva pioneer Katja meenunud, kui meediast Gretast viimasel ajal lugenud olen. Mu enda lapsed ja ka kogu meie pere on üsna keskkonnateadlikud ja rohelised, mingit ideoloogilist vastuseisu meil selle Rootsi tüdrukuga pole, küll aga meediakära meenutab midagi NLiidu aegset. Samas … ega Gretagi ringi tiirutaks, kui temast ei kirjutataks.
Natuke vanu propapilte ka:
http://www.ra.ee/fotis/index.php/et/photo/view?id=441003&_xr=5d57009cf1c29
http://www.ra.ee/fotis/index.php/et/photo/view?id=441007&_xr=5d5700f88a91e
http://www.ra.ee/fotis/index.php/et/photo/view?id=441012&_xr=5d570110ee84e
http://www.ra.ee/fotis/index.php/et/photo/view?id=441010&_xr=5d57014e42f9f

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõukogude ajal oli selline rahuvõitleja nagu Katja Lõtševa – koolitüdruk Moskvast, kes viis oma sõnumit (Nõukogude Liidu suure propgandakisa saatel) üle kogu maailma. Käis ka USA-s, Tallinnaski.

Ka mulle on Moskva pioneer Katja meenunud, kui meediast Gretast viimasel ajal lugenud olen. Mu enda lapsed ja ka kogu meie pere on üsna keskkonnateadlikud ja rohelised, mingit ideoloogilist vastuseisu meil selle Rootsi tüdrukuga pole, küll aga meediakära meenutab midagi NLiidu aegset. Samas … ega Gretagi ringi tiirutaks, kui temast ei kirjutataks.

Natuke vanu propapilte ka:

http://www.ra.ee/fotis/index.php/et/photo/view?id=441003&_xr=5d57009cf1c29

http://www.ra.ee/fotis/index.php/et/photo/view?id=441007&_xr=5d5700f88a91e

http://www.ra.ee/fotis/index.php/et/photo/view?id=441012&_xr=5d570110ee84e

http://www.ra.ee/fotis/index.php/et/photo/view?id=441010&_xr=5d57014e42f9f

Mis te nüüd, Greta on täitsa teistsugune. Tema võitleb ISE!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laste kaasamine keskkonnavõitlusse