Esileht Koolilaps Laste mangusoltuvus ja blokeeringutest moodahiilimine

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Laste mangusoltuvus ja blokeeringutest moodahiilimine

Postitas:
Kägu

Blokeerisin oma internetihaldaja kontolt online mangud ja sotsiaalmeedia, kuna lapsed mangusoltuvuses ja koolitoo kannatab. Idee oli, et votan bloki maha ohtuti ja nadalavahetustel, kui koolitoo tehtud. Paari paeva parast aga markasin, et uks laps mangib oma moblas on-line mange ikka edasi vaatamata blokile. Et kuidas? Tal pole mobiilset internetti, tal on “pay as you go” sim kaart ja interneti limiit otsas.

Teine laps siis vihjas, et kasutavad VPN-i. Mis asi see on? Kas see aitab meie internetipakkuja blokeeringutest mooda hiilida? Mida ma teha saaksin probleemi lahendamiseks?

Lastel on moblades olnud erinevaid safety appe, need kas pole korralikult tootanud voi on lapsed need hakkinud. (Qustodio, Microsoft Family safety, Screen Time)

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nuputelefon.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtad lihtsalt teatud kellaajal telefonid käest ära. Pole telefoni, pole ka mängu.

Milline on karistus möödahiilimise eest?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mängusõltuvus tekib tihti vajadusest päris keskonnast põgeneda.

Lastel on vaja päris elus suhelda sinuga, teiste vanemate ja sugulastega – kui seda pole, siis lähevadki online ja muust enam ei huvitu.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mängusõltuvus tekib tihti vajadusest päris keskonnast põgeneda.

Lastel on vaja päris elus suhelda sinuga, teiste vanemate ja sugulastega – kui seda pole, siis lähevadki online ja muust enam ei huvitu.

Kui vanem kodus ilma täpitähtedeta räägib, siis ma ka põgeneks sealt.

Kuidas saab lapsest nutisõltlane?
Aga võõrutusravi on täiesti olemas, googelda ja otsi. Veebinõustamine tasuta.

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

ei loe välja, kui vanast lapsest on jutt.

meil kuidagi suurematega sai omal ajal hakkama niisama keeldudega – eks nett oli siis ka aeglasem jne, aga väikestega oleme praegu teinud nii (7- ja 9a), et ongi 1 tund päevas ja siis läheb piirang peale. nende ainus teema on, et paaril korral on suuremad lapsed salaja neile lunimise peale aega juurde pannud (mina ise neid blokke panna ja maha võtta ei oska).

vaatan siin külas käivaid sõpru. kõik räägivad, et neil lubatakse tund päevas mängida, aga see kehtib vaid kodus vanema silma all. külas ikka on telefonis rohkem.

seetõttu oleks ikka kõige mõistlikum panna ajalimiit.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu
  • ei loe välja, kui vanast lapsest on jutt.

meil kuidagi suurematega sai omal ajal hakkama niisama keeldudega – eks nett oli siis ka aeglasem jne, aga väikestega oleme praegu teinud nii (7- ja 9a), et ongi 1 tund päevas ja siis läheb piirang peale. nende ainus teema on, et paaril korral on suuremad lapsed salaja neile lunimise peale aega juurde pannud (mina ise neid blokke panna ja maha võtta ei oska).

vaatan siin külas käivaid sõpru. kõik räägivad, et neil lubatakse tund päevas mängida, aga see kehtib vaid kodus vanema silma all. külas ikka on telefonis rohkem.

seetõttu oleks ikka kõige

• mõistlikum panna ajalimiit.

meil on ühel lapsel piirang telefonis peal, olgu ta kus tahes pole oluline. Mobiilne internet on tal olemas. Täna juba teismeline ja ta pole huvitatud et piirangu eemaldaks. Piirang on teatud toimingutel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tehase seadete reset ja kõik toimib. VPN ühendus kasutab ka siiski netti.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neti pakkuja puhul sul kas on nett paketis või ei. See, et keelad neti 9-16, on juba muu rakendus ja tark laps teeb tehase seadete taastamise ja on neist vaba.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tehase seadete reset ja kõik toimib. VPN ühendus kasutab ka siiski netti.

Meil nii tehtud, et ma näen seda kohe.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõltlaste puhul ei tohi järele anda, mitte kordagi. Kohe, kui avastad üleastumise, pead reageerima, kasvõi kuni telefoni ajutise ära võtmiseni. Minu meelest annab karistamatuse tunne neile põhjusi juurde leida need augud, kuhu sinu keelud ei ulatu.
Just laste puhul on see oluline ja ka veel võimalik – järjepidevus ja mitte järele anda, sest täiskasvanu käitumist enam ei muuda ju. Olen näinud neid väikeseid mängusõltlasi, mõned saavad lõpuks ka rääkimise kaudu aru, et see pole neile hea. Aga enamus vajab ikka täiskasvanu otsustavust.
Muidugi lepid lapsega enne kokku, mis juhtub, kui ta teeb seda või teist, aga kui ta ikkagi teeb, siis reageerid kohe täpselt nii, nagu kokku lepitud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA olen. Lapselt mobla ara votta ei saa, kuna sopradega suheldakse peamiselt labi whatsappi. Panin peale screentime’i, aga kui aeg saab otsa, screentime kysib kas ja kui palju lisaaega laps veel tahab. Ja loomulikult laps vastab, et paeva lopuni.

Miks screeentime seda kysib? Kas on mingi voimalus mul iPhone screentime’i nii peale panna, et laps ei saaks ise endale ajapikendust kysida?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA olen. Lapselt mobla ara votta ei saa, kuna sopradega suheldakse peamiselt labi whatsappi. Panin peale screentime’i, aga kui aeg saab otsa, screentime kysib kas ja kui palju lisaaega laps veel tahab. Ja loomulikult laps vastab, et paeva lopuni.

Miks screeentime seda kysib? Kas on mingi voimalus mul iPhone screentime’i nii peale panna, et laps ei saaks ise endale ajapikendust kysida?

Üldjuhul koduarestis laps ei saa sõpradega välja minna, nii ka telefonist sõltlane peab koolis ja trennis suhtlema ja E-R telo ära andma.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah on võimalik panna nii, et laps ei saaks ajapikendust teha iseseisvalt.  Screen time-> lähed lapse peale kellel muudatusi teha tahad->downtime->kerid kõige alla ja seal all on “block at downtime”. Paned selle sisse ja nüüd ta ei saa automaatselt ise pikendada, vaid kui ta soovib lisa aega siis tuleb sinule telefoni küsimine selle kohta. Sinu valik siis kas annad selle lisa aja või lihtsalt ei anna ehk ei tee midagi. Kui sa juba seda teinud ei ole, siis soovitan iphones family grupi teha kus sul siis lapsed lisatud. Sealt näed kui palju nad mida kasutavad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah on võimalik panna nii, et laps ei saaks ajapikendust teha iseseisvalt. Screen time-> lähed lapse peale kellel muudatusi teha tahad->downtime->kerid kõige alla ja seal all on “block at downtime”. Paned selle sisse ja nüüd ta ei saa automaatselt ise pikendada, vaid kui ta soovib lisa aega siis tuleb sinule telefoni küsimine selle kohta. Sinu valik siis kas annad selle lisa aja või lihtsalt ei anna ehk ei tee midagi. Kui sa juba seda teinud ei ole, siis soovitan iphones family grupi teha kus sul siis lapsed lisatud. Sealt näed kui palju nad mida kasutavad.

laps teeb tehaseseadete taastamise ja on antud piirangust vaba.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsel tuleb telefon käest ära võtta või suunata programmeerima, et oleks midagi kasulikku mängimise asemel teinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk siis osta lapsele üldse arvuti, pane eutuppa nurka püsti ja las mängib teie nähes, nii on ka turvaline, ei satu pedofiilide jms otsa. Telefon on selline ”abivahend”.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas me raagime samast Screentime’ist? Ma kasutan lapse iPhone11 sisseehitatud rakendust. (Mul endal Android) Seal oli nagu yksainus voimalus Downtime peale panna. Sa vist raagid sellest https://screentime.link ?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah on võimalik panna nii, et laps ei saaks ajapikendust teha iseseisvalt. Screen time-> lähed lapse peale kellel muudatusi teha tahad->downtime->kerid kõige alla ja seal all on “block at downtime”. Paned selle sisse ja nüüd ta ei saa automaatselt ise pikendada, vaid kui ta soovib lisa aega siis tuleb sinule telefoni küsimine selle kohta. Sinu valik siis kas annad selle lisa aja või lihtsalt ei anna ehk ei tee midagi. Kui sa juba seda teinud ei ole, siis soovitan iphones family grupi teha kus sul siis lapsed lisatud. Sealt näed kui palju nad mida kasutavad.

Hmm..mul laps tahtis mobiili maha müüa ja ei saanud teha tehaseseadete taastamist enne kui ma tal screen time’i täielikult maha võtsin. Mitte kuidagi ei lasknud. Minul on siis lapsed family gruppi pandud ja mina panen enda telefonist neile screen time’i peale. Võib olla siis tõesti mingitel tingimustel on see kuidagi võimalik, aga ma ei kujuta ette kuidas siis.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas selleks peavad meil koigil iPhone’d olema?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hmm..mul laps tahtis mobiili maha müüa ja ei saanud teha tehaseseadete taastamist enne kui ma tal screen time’i täielikult maha võtsin. Mitte kuidagi ei lasknud. Minul on siis lapsed family gruppi pandud ja mina panen enda telefonist neile screen time’i peale. Võib olla siis tõesti mingitel tingimustel on see kuidagi võimalik, aga ma ei kujuta ette kuidas siis.

On küll vôimalik. Minul on omaleiutis. Eelis on see et kui midagi üritab, siis ma näen kohe, minust mööda ei saa. Meil ei üritata ka, ta ei tahagi et piirangud eemaldaksin.

0
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Koolilaps Laste mangusoltuvus ja blokeeringutest moodahiilimine