Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laste nimed

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Laste nimed

Postitas:
Kägu

Kas teile meeldivad sellised originaalsed ja nö väega nimed lastel, nagu Lumi, Rahe, Raju, Tormi, Kõu, Sadu, Ra jne või pigem mitte?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oleneb ikka nimest. Näiteks Lill ja Lumi meeldivad, Ra ja Kõu ei meeldi.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõltub nimest ja kuidas see lapsele sobib (kui on tuttav). Ja pisut ka sellest, kas ees- ja perekonnanimi sobivad või on ikka väga teisest ooperist st nagu “siga ja kägu” (Lumi Johnson-Dubois n) või Kalju Sidorov)

Meeldivad küll üldjuhul nii Raju, Torm(i) kui Lumi, Lill, Roos(i), Säde, Vesi
aga ka
Reseeda, Liilia,Leelo, Luule, Kalju.

Kuna endal on ühesilbiline nimi, meeldivad ka teised samalaadsed nagu Mii, Ra, Lo(o), Li(i), Dii

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meeldivad küll.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
pritnispeeers

Mulle isiklikult need Kõud, Rajud, Marud ja Tormid üldse ei meeldi. See on nagu kaks äärmust minu jaoks. Ühes otsas on Kevinid, Christianid ja Matthiased ning veel peenemate nimedega tütarlapsed, teises otsas tõsised maatõugu ja väega nimed.

Iseenesest ma nime pärast inimest muidugi ei põlga, olgu see ka siinjuures nimetatud. Väike Roosi-nimeline tüdruk on mu tutvusringkonnas lihtsalt ingellik lapsuke.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellesse nimekirja ei sobi minu arvates Ra, mis on samamoodi importnimi nagu kasvõi Martin või Mark vms kreeka sõjajumala Marsi järgi tulnud nimed, muidu omakeelsed tähendusega nimed meeldivad küll. Ühel oma lastestki on selline.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meeldib, kui perekond ise ka selline.. vähe teistugune ja vaimsete huvidega on. Kui aga üks selline harju keskmine harimatu mimmu vaatab, et ihihihi- Lumi – niiii änxa nimi ja kõik viimasel ajal panevad ka seda lastele, peax ka äkki vää? vot siis ei sobi see minu meelest kohe üldse.
Et eks need väega nimed tegelikult vähe ära lörtsitud ole viimasel ajal, mu meelest. Kuidagi väga meinstriimiks saanud.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

meeldivad ka teised samalaadsed nagu Mii, Ra, Lo(o), Li(i), Dii

* Loo abiellub Reha’ga = Loo Reha
* Dii abiellub Hollandi siniverelisega Tool’ga = Dii van Tool
* Mee abiellub Too’ga = Mee Too
* Lii abiellub Mikk’uga = Lii Mikk
* Ra abiellub Svas’iga = Ra Savas

+6
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

* Loo abiellub Reha’ga = Loo Reha
* Dii abiellub Hollandi siniverelisega Tool’ga = Dii van Tool
* Mee abiellub Too’ga = Mee Too
* Lii abiellub Mikk’uga = Lii Mikk
* Ra abiellub Svas’iga = Ra Savas

mis riigis see naine abielludes om eesnimele lisaks hakkab mehe eesnime kandma? Või on Mikk jt perenimed? Ega ei pea ju abielludes perekonnanime vahetama kui ei taha st pole kohustuslikud Heli Kopter ja Lepa, Triinu jms

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle isiklikult need Kõud, Rajud, Marud ja Tormid üldse ei meeldi. See on nagu kaks äärmust minu jaoks. Ühes otsas on Kevinid, Christianid ja Matthiased ning veel peenemate nimedega tütarlapsed, teises otsas tõsised maatõugu ja väega nimed.

Iseenesest ma nime pärast inimest muidugi ei põlga, olgu see ka siinjuures nimetatud. Väike Roosi-nimeline tüdruk on mu tutvusringkonnas lihtsalt ingellik lapsuke.

Minu vanaonude nimed olid näiteks Märksus ja Algus. Kas need on nüüd maatõugu või peened nimed?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem meeldivad. Ja mul täiesti ükskõik, kas vanemad on intellektuaalid või harju keskmised. Nime puhul meeldib mulle, kui kirjutatakse-hääldatakse ühtemoodi, oleks lihtsad nimed.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna endal on ühesilbiline nimi, meeldivad ka teised samalaadsed nagu Mii, Ra, Lo(o), Li(i), Dii

Prk. Heliredel?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nagu ka ühele eelkirjutajale sobivad minu meelest need nimed sellise pere lastele, kes on muidu ka sellist maalähedast sorti. Kui mõni kunstripsmetega sädelevas Guessi pluusis emme oma lastele Lumi või Äike nimeks paneb, siis see tundub kuidagi veider.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mai, juuli, august

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul nimede vastu iseenesest ei ole midagi, küll aga hakkab jubedalt vastu, kui keegi ”väega”nimedest räägib. No mis kuradi vägi nendel nimedel on siis – et kui on nimi Kalju, siis laps on missugune? Kui nimi on Raju, siis laps teeb mida? Sama hea, kui vana kõdunenud tooli väega ja oma looga väärikaks esemeks nimetada.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma enda lastele selliseid nimesid ei paneks, aga teiste laste puhul pigem meeldivad. Rahe on iga kell ilusam kui Xärölhyn ja muud taolised monstrumid.

Mu abikaasale jälle meeldivad väga sellised nimed ja tema tahaks meie tütre nimeks Sadu panna (sest Supilinna salaseltsis oli selline tegelane).

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on enamik inimesi nõmedaks läinud nende nimedega.
On jah veidraid asju, kelle asi see on? Miks ilgutakse kellegi nime kallal.
/Vikaat Võitlus/

+3
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laste nimed