Esileht Pereelu ja suhted Laste põhikodu isa juures

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Laste põhikodu isa juures

Postitas:

Kas on siin emasid, kelle laste põhikodu on isa juures?

Kuidas on side säilinud?

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 02:56; 17.11 10:07; 17.11 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pean seda üheks parimaks variandiks. Ussitamist ja ässitamist on ikka väga vähe.  Kui vähe on tegelikult inimesel vaja, selle jaoks, et olla õnnelik. Pisiasjad, inimsuhted, lähedus ja turvatunne.  Vaadates üksikisasid ja säravate silmadega elurõõmsaid lapsi, siis mehed on väga head laste kasvatajad. Raha-vähe karjumine on see, mis suhteid ja sidemeid rikub.

+11
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 07:42; 17.11 07:51; 17.11 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pean seda üheks parimaks variandiks. Ussitamist ja ässitamist on ikka väga vähe.  Kui vähe on tegelikult inimesel vaja, selle jaoks, et olla õnnelik. Pisiasjad, inimsuhted, lähedus ja turvatunne.  Vaadates üksikisasid ja säravate silmadega elurõõmsaid lapsi, siis mehed on väga head laste kasvatajad. Raha-vähe karjumine on see, mis suhteid ja sidemeid rikub.

Sina ise ei loe küsimust läbigi, kohe hakkad raha teemal jahvatama. Mis see praegu siia puutub.

+24
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 07:46; 17.11 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina ise ei loe küsimust läbigi, kohe hakkad raha teemal jahvatama. Mis see praegu siia puutub.

Uskumatu, kuid omavahelised seosed!

+4
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 07:42; 17.11 07:51; 17.11 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

issand kui haige jutt, naine sünnitas, sa ära unusta seda, et tänu temale on sul üldse laps, see et sul raha pole, ei tee sinust head vanemat, lapsi ilmselt mõnitatakse koolis humana kaltsude ja aegunud elustandardi pärast, sest sul “raha-vähe maksta turvatunde mentaliteet”, ilmselt oled nui neljaks lapsed emast võõrutanud. Lapsed hiljem ei taha sinuga mingit tegemist teha, kuna saavad aru, et sa päris terve mõtlemisega ei ole, siis lastest ilma ja ema itsitab pihku, sina aga nutad oma muldpõranda peal oma nn.turvatundega  ja mõtled et oleks pidanud naist ehk siis laste ema austav mees olema ja parema töö otsima. Tänapäeval ei ole nii, et saame 2 eurot päevas hakkama nelja seina vahel!

Rumal jutt suhu tagasi. Mul ei ole mune. Miks laste vaimne tervis aastatega äkiliselt ja tõsiselt halvenud on, raha ju voolab. Mõttekoht!

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 07:42; 17.11 07:51; 17.11 08:05;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

issand kui haige jutt, naine sünnitas, sa ära unusta seda, et tänu temale on sul üldse laps, see et sul raha pole, ei tee sinust head vanemat, lapsi ilmselt mõnitatakse koolis humana kaltsude ja aegunud elustandardi pärast, sest sul “raha-vähe maksta turvatunde mentaliteet”, ilmselt oled nui neljaks lapsed emast võõrutanud. Lapsed hiljem ei taha sinuga mingit tegemist teha, kuna saavad aru, et sa päris terve mõtlemisega ei ole, siis lastest ilma ja ema itsitab pihku, sina aga nutad oma muldpõranda peal oma nn.turvatundega ja mõtled et oleks pidanud naist ehk siis laste ema austav mees olema ja parema töö otsima. Tänapäeval ei ole nii, et saame 2 eurot päevas hakkama nelja seina vahel!

Rumal jutt suhu tagasi. Mul ei ole mune. Miks laste vaimne tervis aastatega äkiliselt ja tõsiselt halvenud on, raha ju voolab. Mõttekoht!

sinu põhimõtete järgi on mul sinu lastest kahju, sest tänapäeval lapsed ikkagi tahavad muud elu ka elada kui muldpõranda peal 4 seina vahel aega veeta, sest issil pole tingimusi, et mõnusat elu tagada. Lastel raudselt tulevases elus kompleksid, kuna sa ei suutnud head elu pakkuda, koolis mõnitatakse, sest sina jahud mingist esoteerikast. Miks oled sina parem kui laste ilmale tooja ehk siis ema, see et sa paugutasid no anna andeks, täitsa suva, naine oleks pidanud sinusugusest läbi nägema, nüüd lapsed kannatavad. Laste psüühikat rikuvad just mehed, sest lapsed tahetakse emalt ära võtta järjest enam, mitte kunagi varem pole lastel olnud rohkem psüühika probleeme kui täna ja just tänu meestele, sest nad arvavad, et on tähtsamad kui laste emad. Kohtud upuvad suhtluskorra probleemide pärast, Sest meestel puudub täna siht siin elus, mehed on ära naisestunud ja tahavad ise emmedeks hakata, sest muud väljundit tänapäeva meestel enam pole, see neil nagu viimane õlekõrs, et väljunud leida läbi laste siin elus. Naine kohe kindlasti ei sünnitanud ega kandnud last sinu tarvis.

Otsi abi, palun.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed elavad oma isa juures. Side on meil väga hästi säilinud. Nemad käivad nädalavahetusel minu juures, mina nende juures. Meil on õnneks eksmehega säilinud sõbralikud suhted. 

+19
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 08:27; 17.11 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed elavad oma isa juures. Side on meil väga hästi säilinud. Nemad käivad nädalavahetusel minu juures, mina nende juures. Meil on õnneks eksmehega säilinud sõbralikud suhted.

Kui vanad lapsed oli, kui te lahku läksite?

 

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 02:56; 17.11 10:07; 17.11 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed elavad oma isa juures. Side on meil väga hästi säilinud. Nemad käivad nädalavahetusel minu juures, mina nende juures. Meil on õnneks eksmehega säilinud sõbralikud suhted.

Hea lugeda, et side on säilinud. Kuidas tulla toime süütunde ja südamevaluga? Kas see läheb mööda? Või siiani on raske? Kui palju aastaid juba lahus elate?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 02:56; 17.11 10:07; 17.11 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonii, kui muretsed sideme säilimise pärast, siis ongi õige hetk panna ennast korraks nende meeste olukorda, kes on sunnitud oma lastest lahus elama. Ega siin ju vahet ei ole, kumb vanem elab lahus. Kõik on ikka su oma teha, kui palju sa suhtled, kui palju tema tegemiste vastu huvi tunned, kui palju ta sul külas käib jne

+17
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 10:22; 08.12 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasvasin isaga. Mul on heameel selle üle. Ema elatist ei maksud ja millegi pärast on inimestel arvamus, et ema ei peagi juskui aitama, kui laps isa juures on. Eelkõige sellepärast, et tema ju siiski tõi lapse ilmale. Tõesti “hea”argument.

+21
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 10:34; 17.11 10:46; 22.11 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasvasin isaga. Mul on heameel selle üle. Ema elatist ei maksud ja millegi pärast on inimestel arvamus, et ema ei peagi juskui aitama, kui laps isa juures on. Eelkõige sellepärast, et tema ju siiski tõi lapse ilmale. Tõesti “hea”argument.

Tundubki ju, et sina ja su ema ei suutnud sidet säilitada ja sul pole häid tundeid ema suhtes. Teemaalgatus küsibki, kuidas seda vältida. Nii saadki vältida, et suhtled lapsega võimalikult palju ja aitad teda. Mingi võõrandumine toimub ikka, kui koos ei ela.

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 07:46; 17.11 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasvasin isaga. Mul on heameel selle üle. Ema elatist ei maksud ja millegi pärast on inimestel arvamus, et ema ei peagi juskui aitama, kui laps isa juures on. Eelkõige sellepärast, et tema ju siiski tõi lapse ilmale. Tõesti “hea”argument.

Tundubki ju, et sina ja su ema ei suutnud sidet säilitada ja sul pole häid tundeid ema suhtes. Teemaalgatus küsibki, kuidas seda vältida. Nii saadki vältida, et suhtled lapsega võimalikult palju ja aitad teda. Mingi võõrandumine toimub ikka, kui koos ei ela.

Jah, selles on õigus. Meie suhe ei säilinud. Seega minu jutt oli teemast välja. Vabandust.
Aga pigem ma vastasin sellele, kes kirjutas, et isad ei toeta lapsi. Minul oli vastupidine olukord- ema ei toetanud mind rahaliselt.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 10:34; 17.11 10:46; 22.11 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil selline elukorraldus. Kestnud väga lühikest aega, alla kahe kuu. Süümepiinad on, pisarad kerged tulema, iga õhtu mõtlen, kas kolida koju tagasi. Aga see suhe mehe ja naise vahel oli nii läbi ja kuna teine pool otsustada ei suutnud, pidin selle otsuse ise vastu võtma. Õnneks on lapsega ühine hobi ja vahemaa pole ka väga pikk. Aga jah, nii raske on praegu ja ei tea, millal kergem hakkab.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasvasin isaga. Mul on heameel selle üle. Ema elatist ei maksud ja millegi pärast on inimestel arvamus, et ema ei peagi juskui aitama, kui laps isa juures on. Eelkõige sellepärast, et tema ju siiski tõi lapse ilmale. Tõesti “hea”argument.

Sarnane lahendus oli ka meil, kus mehe esimene laps meil elas, võib-olla selle erinevusega, et naine üritas ka esimestel kuudel oma “õiguspärast raha” ehk elatist saada, kuna tema oli selle summaga oma eelarves arvestanud ja teda üldse ei huvitavat, et isa pidi lapsele vajaliku mööbli ja asjad põhimõtteliselt üleöö muretsema. Mehed on selles osas malbekesed, tülide vältimiseks väldivad ka kohtus elatise nõudmist. Kui laps täisealiseks sai, siis küsis emalt toetust, kuid kuna ema ilma kohtuta ei olnud nõus maksma, siis toetasime pigem ise last, et ta ei peaks oma ema vastu kohtusse minema ja uut traumat saama. Suhted pealiskaudselt säilisid, kuid kahjuks ei ole minu hinnangul päris ema-lapse suhted, sest oma mured-rõõmud kannab nüüdseks täiskasvanud laps ette esmalt mulle ja nö. klantsversiooni emaperele. Sellest on tegelikult kahju, kuigi peale esmast vihastamist ja mis-mõttes-lapsele-ei-kulu-isa-juures-elades-midagi, laksas endale (isa naisena) kuidagi selgeks, et tegelikult on selles jamas vaja kaitsta last emotsionaalse trauma eest ja teha kõik nii, et ta ei peaks seetõttu millestki füüsilisest puudust tundma. Kahjuks kaob ka sellise kiusuga ka emotsionaalne pool, vähemalt antud juhul. Seega teemaalgatajale soovitan teha mehega omavahelised suhted korda, leppida kokku rahaline asi (ja et sellega poleks mingit vaka all hõõguvat tüli või tegematajätmist) ning keskenduda just lastele ja nende heaolule.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

issand kui haige jutt, naine sünnitas, sa ära unusta seda, et tänu temale on sul üldse laps, see et sul raha pole, ei tee sinust head vanemat, lapsi ilmselt mõnitatakse koolis humana kaltsude ja aegunud elustandardi pärast, sest sul “raha-vähe maksta turvatunde mentaliteet”, ilmselt oled nui neljaks lapsed emast võõrutanud. Lapsed hiljem ei taha sinuga mingit tegemist teha, kuna saavad aru, et sa päris terve mõtlemisega ei ole, siis lastest ilma ja ema itsitab pihku, sina aga nutad oma muldpõranda peal oma nn.turvatundega ja mõtled et oleks pidanud naist ehk siis laste ema austav mees olema ja parema töö otsima. Tänapäeval ei ole nii, et saame 2 eurot päevas hakkama nelja seina vahel!

Rumal jutt suhu tagasi. Mul ei ole mune. Miks laste vaimne tervis aastatega äkiliselt ja tõsiselt halvenud on, raha ju voolab. Mõttekoht!

sinu põhimõtete järgi on mul sinu lastest kahju, sest tänapäeval lapsed ikkagi tahavad muud elu ka elada kui muldpõranda peal 4 seina vahel aega veeta, sest issil pole tingimusi, et mõnusat elu tagada. Lastel raudselt tulevases elus kompleksid, kuna sa ei suutnud head elu pakkuda, koolis mõnitatakse, sest sina jahud mingist esoteerikast. Miks oled sina parem kui laste ilmale tooja ehk siis ema, see et sa paugutasid no anna andeks, täitsa suva, naine oleks pidanud sinusugusest läbi nägema, nüüd lapsed kannatavad. Laste psüühikat rikuvad just mehed, sest lapsed tahetakse emalt ära võtta järjest enam, mitte kunagi varem pole lastel olnud rohkem psüühika probleeme kui täna ja just tänu meestele, sest nad arvavad, et on tähtsamad kui laste emad. Kohtud upuvad suhtluskorra probleemide pärast, Sest meestel puudub täna siht siin elus, mehed on ära naisestunud ja tahavad ise emmedeks hakata, sest muud väljundit tänapäeva meestel enam pole, see neil nagu viimane õlekõrs, et väljunud leida läbi laste siin elus. Naine kohe kindlasti ei sünnitanud ega kandnud last sinu tarvis.

Näita oma halvimat, Mordor!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed elavad oma isa juures. Side on meil väga hästi säilinud. Nemad käivad nädalavahetusel minu juures, mina nende juures. Meil on õnneks eksmehega säilinud sõbralikud suhted.

Hea lugeda, et side on säilinud. Kuidas tulla toime süütunde ja südamevaluga? Kas see läheb mööda? Või siiani on raske? Kui palju aastaid juba lahus elate?

Süütunne muidugi oli ja raske ka. Tänaseks on süütunne kadunud, sest tegime sellise otsuse just laste pärast. Ei olnud neil vaja tunda seda pinget mis meil mehega omavahel oli tekkinud. Lapsed soovisid jääda oma koju, käia oma koolis ning veeta aega oma sõpradega. Lahus oleme elanud peaaegu 3 aastat ning lapsed on tänaseks 13 ja 11. Ajapikku on kergemaks läinud ning kõik on olukorraga justkui leppinud. Oluline on see, et suudaksid säilitada head suhted oma laste isaga. Kui Teie vaheline läbisaamine on hea, siis seda kergemini lepivad lapsed olukorraga.

 

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 08:27; 17.11 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnustan siiralt neid naisi kes on nõus tõsiselt kaaluma, et laste põhikodu jääb isa juurde. Meil jäidki lapsed minu juurde oma senisesse koju peale lahkuminekut kui naine välja kolis. Ma ise pakkusin seda varianti kuna nägin, et lastel oleks nii kergem kui saab jätkata samas koolis, huviringides ja sõprade seltskonnas kuna naine soovis kolida teise linna. Samas nägin, et naisele oli see korralik eneseületus ja mitte kõige kergem lahendus. Tihti olid tal silmanurgas pisarad kui lastel järgi käisin. Nagu ka siin eelnevalt kirjutatud, siis kõige olulisem on samuti minu arvates mõistlik läbisaamine vanemate vahel peale lahutust. Teine asi, et eraldi elav vanem ei peaks kolima väga kaugele kui soovib sidet säilitada.

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa lapsed elavad meil ja käivad iganädalaselt ema juures. Ema osaleb kõiges argises, mida üks lapsevanem tegema peabki: arstilkäigud, arenguvestlused, jälgimine et garderoob sobiks kasvule ja aastaajale, sünnipäevade pidamine jne. Kõige suurem miinus selle elukorralduse juured on teiste inimeste halvakspanev, isegi põlglik suhtumine emasse, kes n-ö jättis lapsed lahku minnes isale. Isa, kes võtab lapsed, on samas nagu kangelane, et vau kui tubli mees (lapsi üksi kasvatavat naist keegi ei kiidaks kunagi). Ikka ohivad poolvõõrad kõrvalt, et kuidas nii küll saab ja kuidas nii küll võib. Minu meelest ebaõiglane suhtumine, sest olulisem, kui et mitu ööd laps kus magab, on vanemliku vastutuse kandmine koos.

+29
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 14:54; 20.11 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On, suhted puuduvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa lapsed elavad meil ja käivad iganädalaselt ema juures. Ema osaleb kõiges argises, mida üks lapsevanem tegema peabki: arstilkäigud, arenguvestlused, jälgimine et garderoob sobiks kasvule ja aastaajale, sünnipäevade pidamine jne. Kõige suurem miinus selle elukorralduse juured on teiste inimeste halvakspanev, isegi põlglik suhtumine emasse, kes n-ö jättis lapsed lahku minnes isale. Isa, kes võtab lapsed, on samas nagu kangelane, et vau kui tubli mees (lapsi üksi kasvatavat naist keegi ei kiidaks kunagi). Ikka ohivad poolvõõrad kõrvalt, et kuidas nii küll saab ja kuidas nii küll võib. Minu meelest ebaõiglane suhtumine, sest olulisem, kui et mitu ööd laps kus magab, on vanemliku vastutuse kandmine koos.

Sa halvustamine tuleb vast sellest, et meie ühiskond on harjunud nägema vastupidist olukorda (kusjuures, siis vaadatakse halvustavalt isa poole).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa lapsed elavad meil ja käivad iganädalaselt ema juures. Ema osaleb kõiges argises, mida üks lapsevanem tegema peabki: arstilkäigud, arenguvestlused, jälgimine et garderoob sobiks kasvule ja aastaajale, sünnipäevade pidamine jne. Kõige suurem miinus selle elukorralduse juured on teiste inimeste halvakspanev, isegi põlglik suhtumine emasse, kes n-ö jättis lapsed lahku minnes isale. Isa, kes võtab lapsed, on samas nagu kangelane, et vau kui tubli mees (lapsi üksi kasvatavat naist keegi ei kiidaks kunagi). Ikka ohivad poolvõõrad kõrvalt, et kuidas nii küll saab ja kuidas nii küll võib. Minu meelest ebaõiglane suhtumine, sest olulisem, kui et mitu ööd laps kus magab, on vanemliku vastutuse kandmine koos.

Leplik oled. Mulle nn uue naisena on juba lapse külaskäigud rasked, et ta tuleks meie juurde elama, ei tule kõne allagi.

+1
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.11 09:29; 20.11 12:02; 25.11 09:51; 05.12 18:33; 09.12 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leplik oled. Mulle nn uue naisena on juba lapse külaskäigud rasked, et ta tuleks meie juurde elama, ei tule kõne allagi.

Täiskasvanud inimesena sa ei suuda mõista, et laps pole mitte milleski süüdi ja on normaalne, et pärast vanemate lahkuminekut säilivad tal suhted mõlema vanemaga? Kui emaga peaks nt midagi juhtuma, siis ütleksid isale, et nüüd tuleb laps lastekodusse saata, nii või? Õudseid naisi on ikka maailmas olemas. Nii sageli on ju uutele naistele ka see, et mees naise lapsed omaks võtab, justkui enesestmõistetav, aga mehe lapse/laste külaskäikudessegi suhtutakse halvasti.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leplik oled. Mulle nn uue naisena on juba lapse külaskäigud rasked, et ta tuleks meie juurde elama, ei tule kõne allagi.

Esiteks oli neil selline elukorraldus juba enne meie tutvumist ja teiseks elab minu laps samuti meiega. Ehk siis oleme võrdsetel positsioonidel, sama palju peame mehega leplikud olema. Mis ei tähenda, et alati oleks lihtne või et poleks elu kergem kui lapsed on parasjagu teises kodus. Sul ma soovitan, et kangelast mängida ja sisimas vimma pidada pole pikalt tervislik. Mõtle kuidas immuunseks ennast teha nende negatiivsete tunnete suhtes. Kas eemaldu olukorrast, st lase mehel ise lapsega toimetada ja tema järelt koristada, mõnedes praktilistes asjades annab last olenevalt vanusest kasvatada-õpetada (nt heakorrareeglid teie kodus), mingid ebameeldivused käivad lastega alati kaasas ja nendega katsud lihtsalt leppida ja tuletada endale meelde, et nad kasvavad suureks.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 14:54; 20.11 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leplik oled. Mulle nn uue naisena on juba lapse külaskäigud rasked, et ta tuleks meie juurde elama, ei tule kõne allagi.

Täiskasvanud inimesena sa ei suuda mõista, et laps pole mitte milleski süüdi ja on normaalne, et pärast vanemate lahkuminekut säilivad tal suhted mõlema vanemaga? Kui emaga peaks nt midagi juhtuma, siis ütleksid isale, et nüüd tuleb laps lastekodusse saata, nii või? Õudseid naisi on ikka maailmas olemas. Nii sageli on ju uutele naistele ka see, et mees naise lapsed omaks võtab, justkui enesestmõistetav, aga mehe lapse/laste külaskäikudessegi suhtutakse halvasti.

Kui emaga peaks midagi juhtuma, läheb ilmselt emapoolsete vanavanemate juurde elama. Selgeks räägitud teema juba suhte alguses. Isaga on ta suhted nagunii minimaalsed (olid juba enne kui meie saime tuttavaks), elukohtade vahemaa suur jne. Lisaks elame mulle kuuluvas korteris ja oma kinnisvara osas, kes sellel elab või ei ela, on omanikul siiski õigus kaasa rääkida.

+2
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.11 09:29; 20.11 12:02; 25.11 09:51; 05.12 18:33; 09.12 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leplik oled. Mulle nn uue naisena on juba lapse külaskäigud rasked, et ta tuleks meie juurde elama, ei tule kõne allagi.

Täiskasvanud inimesena sa ei suuda mõista, et laps pole mitte milleski süüdi ja on normaalne, et pärast vanemate lahkuminekut säilivad tal suhted mõlema vanemaga? Kui emaga peaks nt midagi juhtuma, siis ütleksid isale, et nüüd tuleb laps lastekodusse saata, nii või? Õudseid naisi on ikka maailmas olemas. Nii sageli on ju uutele naistele ka see, et mees naise lapsed omaks võtab, justkui enesestmõistetav, aga mehe lapse/laste külaskäikudessegi suhtutakse halvasti.

Kui emaga peaks midagi juhtuma, läheb ilmselt emapoolsete vanavanemate juurde elama. Selgeks räägitud teema juba suhte alguses. Isaga on ta suhted nagunii minimaalsed (olid juba enne kui meie saime tuttavaks), elukohtade vahemaa suur jne. Lisaks elame mulle kuuluvas korteris ja oma kinnisvara osas, kes sellel elab või ei ela, on omanikul siiski õigus kaasa rääkida.

Appi, tundud selline südamlik ja hea inimene olevat.  Mees vist ka.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui emaga peaks midagi juhtuma, läheb ilmselt emapoolsete vanavanemate juurde elama. Selgeks räägitud teema juba suhte alguses. Isaga on ta suhted nagunii minimaalsed (olid juba enne kui meie saime tuttavaks), elukohtade vahemaa suur jne. Lisaks elame mulle kuuluvas korteris ja oma kinnisvara osas, kes sellel elab või ei ela, on omanikul siiski õigus kaasa rääkida.

Saan aru, et teil on kõik selgeks räägitud juba. Aga miks sa ikka nii tige ja negatiivne selle lapse suhtes oled. Isaga on ta suhted nagunii minimaalsed. Ta ei puutu ju üldse sinusse.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei ole isa ja ema suhted lastega ühesugused ja võrreldavad. Mida väiksem laps, seda rohkem vajab ta igapäevast emotsionaalset seotust emaga, isaga on suhted pigem intellektuaalsel tasandil. Eemaloleval isal on lastega palju lihtsam säilitada häid suhteid, sest suhete alus on hoopis teine. Ma ei tea ka ühtegi näidet tegelikust elust, kus väikeste laste juurest ära kolinud ema oleks suutnud säilitada suhteid oma lastega, headest suhetest rääkimata.  Ema võib üsna rahuliku südamega ära kolida põhikooliealiste laste juurest, sest siis on tõesti juba sõbrad, kool jms suurema tähendusega kui igapäevane lähedus emaga.  Väikeste laste juurest võib ära kolida ajutiselt, aga püsivalt eemal olemine jätab jälje, see on kindel.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasvasin isaga. Mul on heameel selle üle. Ema elatist ei maksud ja millegi pärast on inimestel arvamus, et ema ei peagi juskui aitama, kui laps isa juures on. Eelkõige sellepärast, et tema ju siiski tõi lapse ilmale. Tõesti “hea”argument.

Tundubki ju, et sina ja su ema ei suutnud sidet säilitada ja sul pole häid tundeid ema suhtes. Teemaalgatus küsibki, kuidas seda vältida. Nii saadki vältida, et suhtled lapsega võimalikult palju ja aitad teda. Mingi võõrandumine toimub ikka, kui koos ei ela.

Võõrandumine on vähemalt ühel mulle teadaoleval juhul tekkinud sellest, et jõukas isa nn ostis lapsed ära. No teate ju neid nutivärke jms. Muidugi on küsimus, kuidas kasvasid lapsed nii materialistlikeks ja alatuteks, eks see oli ilmselt varasem mõlema vanema poolne nurikasvatus. Või kas nüüdsed lapsed ongi sellised, et loeb raha, raharaharaha. Kurb lugu ikkagi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 22:33; 21.11 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa lapsed elavad meil ja käivad iganädalaselt ema juures. Ema osaleb kõiges argises, mida üks lapsevanem tegema peabki: arstilkäigud, arenguvestlused, jälgimine et garderoob sobiks kasvule ja aastaajale, sünnipäevade pidamine jne. Kõige suurem miinus selle elukorralduse juured on teiste inimeste halvakspanev, isegi põlglik suhtumine emasse, kes n-ö jättis lapsed lahku minnes isale. Isa, kes võtab lapsed, on samas nagu kangelane, et vau kui tubli mees (lapsi üksi kasvatavat naist keegi ei kiidaks kunagi). Ikka ohivad poolvõõrad kõrvalt, et kuidas nii küll saab ja kuidas nii küll võib. Minu meelest ebaõiglane suhtumine, sest olulisem, kui et mitu ööd laps kus magab, on vanemliku vastutuse kandmine koos.

Leplik oled. Mulle nn uue naisena on juba lapse külaskäigud rasked, et ta tuleks meie juurde elama, ei tule kõne allagi.

Vastik vastus, aga kuna on aus, siis tunnustan. Samas laste isa seda kindlasti ei tea. Vastikuna esineda on julgem käona kui abikaasana.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 22:33; 21.11 22:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Laste põhikodu isa juures