Esileht Pereelu ja suhted Laste põhikodu isa juures

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Laste põhikodu isa juures

Postitas:

Mina kasvasin isaga. Mul on heameel selle üle. Ema elatist ei maksud ja millegi pärast on inimestel arvamus, et ema ei peagi juskui aitama, kui laps isa juures on. Eelkõige sellepärast, et tema ju siiski tõi lapse ilmale. Tõesti “hea”argument.

Tundubki ju, et sina ja su ema ei suutnud sidet säilitada ja sul pole häid tundeid ema suhtes. Teemaalgatus küsibki, kuidas seda vältida. Nii saadki vältida, et suhtled lapsega võimalikult palju ja aitad teda. Mingi võõrandumine toimub ikka, kui koos ei ela.

Võõrandumine on vähemalt ühel mulle teadaoleval juhul tekkinud sellest, et jõukas isa nn ostis lapsed ära. No teate ju neid nutivärke jms. Muidugi on küsimus, kuidas kasvasid lapsed nii materialistlikeks ja alatuteks, eks see oli ilmselt varasem mõlema vanema poolne nurikasvatus. Või kas nüüdsed lapsed ongi sellised, et loeb raha, raharaharaha. Kurb lugu ikkagi.

Minu isa ei olnud jõukas, meil oli raha muresi ka ja minu kallist emakest ei huvitanud see, et mind pisut toetada. Suhtlusest ma ei hakka üldse rääkima, seda nagunii polnud, aga ta ei saanud selle vähesegagi hakkama. Kuigi iga aasta Türgi rannas juua oli ju mõistlik.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 10:34; 17.11 10:46; 22.11 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa lapsed elavad meil ja käivad iganädalaselt ema juures. Ema osaleb kõiges argises, mida üks lapsevanem tegema peabki: arstilkäigud, arenguvestlused, jälgimine et garderoob sobiks kasvule ja aastaajale, sünnipäevade pidamine jne. Kõige suurem miinus selle elukorralduse juured on teiste inimeste halvakspanev, isegi põlglik suhtumine emasse, kes n-ö jättis lapsed lahku minnes isale. Isa, kes võtab lapsed, on samas nagu kangelane, et vau kui tubli mees (lapsi üksi kasvatavat naist keegi ei kiidaks kunagi). Ikka ohivad poolvõõrad kõrvalt, et kuidas nii küll saab ja kuidas nii küll võib. Minu meelest ebaõiglane suhtumine, sest olulisem, kui et mitu ööd laps kus magab, on vanemliku vastutuse kandmine koos.

Leplik oled. Mulle nn uue naisena on juba lapse külaskäigud rasked, et ta tuleks meie juurde elama, ei tule kõne allagi.

Vastik vastus, aga kuna on aus, siis tunnustan. Samas laste isa seda kindlasti ei tea. Vastikuna esineda on julgem käona kui abikaasana.

Teab ikka.

Õnneks seda last ei ole mitmuses, vaid üks. Mitte et see olukorda kuigivõrd paremaks teeks.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.11 09:29; 20.11 12:02; 25.11 09:51; 05.12 18:33; 09.12 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismeline kolis sel aastal kooli pärast teise linna isa juurde elama. Suurema lapsega on see lihtsam – suhtlus säilib. Minu juures käib igal nädalavahetusel, tema elus osalen ka distantsilt. Loomulikult maksan nüüd mina elatist, täpselt sama palju, kui isa enne maksis, ehk 4/5 nn miinimumelatisest. Erinevalt isast olen lapsele ka eemal elades ostnud vajalikke asju ja maksan tema telefoniarvet.

Väiksema lapse puhul see ilmselt nii sujuvalt ei toimiks ja distantsilt lapsevanem olla oleks palju raskem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie otsustasime ka, et lastel (8 ja 15) on parem jääda isaga: 1. nad olid seal majas kasvanud, see oli nende KODU! 2. oma töö tõttu olen pean palju reisima.

Kuna tegu oli eksi lapsepõlvekoduga, siis oleks minust olnud julm tema sealt “välja visata” , nii siis ostsin laenuga mulle uue korteri. Otsustasime, et keegi kellelegi midagi ei maksa.

Suhted lastega on head. Enamasti on nad minu juures nädalavahetustel ja selleks ajaks ei jäta ma endale ühtegi kohustust, vaid kogu aeg on nende päralt. Õhtud on neil trennide ja õppimistega hõivatud, aga vahel ikka leiame aega söömas käia või kinno-teatrisse minna.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leplik oled. Mulle nn uue naisena on juba lapse külaskäigud rasked, et ta tuleks meie juurde elama, ei tule kõne allagi.

Sa hakkasid ju teadlikult koos elama lapsega mehega ja pidid ikka ju ette arvestama, et misiganes õnnetuse või eluetapi muutuse puhul (lapse ema surm, lapse ema raske haigus, lapse ema sõltuvusprobleemi tekkimine, lapse ema pikemale lähetusele sõitmine, lapse ema aastane õppimine välisriigis vms.) tuleb laps isa juurde elama, sest isa on võrdselt vastutav lapsevanem.

See on nagu inimene, kes ostab maja järve äärde ja siis on hirmus pahane, et võõrad inimesed tema maja eest läbi käivad, et järve äärde ujuma minna.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leplik oled. Mulle nn uue naisena on juba lapse külaskäigud rasked, et ta tuleks meie juurde elama, ei tule kõne allagi.

Sa hakkasid ju teadlikult koos elama lapsega mehega ja pidid ikka ju ette arvestama, et misiganes õnnetuse või eluetapi muutuse puhul (lapse ema surm, lapse ema raske haigus, lapse ema sõltuvusprobleemi tekkimine, lapse ema pikemale lähetusele sõitmine, lapse ema aastane õppimine välisriigis vms.) tuleb laps isa juurde elama, sest isa on võrdselt vastutav lapsevanem.

See on nagu inimene, kes ostab maja järve äärde ja siis on hirmus pahane, et võõrad inimesed tema maja eest läbi käivad, et järve äärde ujuma minna.

Sa vist ei lugenud, mis ma varasemalt kirjutanud olen. Ei tule meie juurde elama, kooselu alguses juba nii kokku lepitud. Kui lapse emaga peaks midagi juhtuma, läheb sinna, kellega lähedasemad suhted ehk ta ema vanemate juurde. Isaga suhted sisuliselt puuduvad. Kuna tegu suhteliselt kasvatamatu lapsega, kes külas olles käituda ei oska, siis tõepoolest mind ta häirib.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.11 09:29; 20.11 12:02; 25.11 09:51; 05.12 18:33; 09.12 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa vist ei lugenud, mis ma varasemalt kirjutanud olen. Ei tule meie juurde elama, kooselu alguses juba nii kokku lepitud. Kui lapse emaga peaks midagi juhtuma, läheb sinna, kellega lähedasemad suhted ehk ta ema vanemate juurde. Isaga suhted sisuliselt puuduvad. Kuna tegu suhteliselt kasvatamatu lapsega, kes külas olles käituda ei oska, siis tõepoolest mind ta häirib.

See mehetolkam oli siis juba enne sind paras mölakas. Usun, et saate omavahel kenasti hakkama, paar parajaid.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa lapsed elavad meil ja käivad iganädalaselt ema juures. Ema osaleb kõiges argises, mida üks lapsevanem tegema peabki: arstilkäigud, arenguvestlused, jälgimine et garderoob sobiks kasvule ja aastaajale, sünnipäevade pidamine jne. Kõige suurem miinus selle elukorralduse juured on teiste inimeste halvakspanev, isegi põlglik suhtumine emasse, kes n-ö jättis lapsed lahku minnes isale. Isa, kes võtab lapsed, on samas nagu kangelane, et vau kui tubli mees (lapsi üksi kasvatavat naist keegi ei kiidaks kunagi). Ikka ohivad poolvõõrad kõrvalt, et kuidas nii küll saab ja kuidas nii küll võib. Minu meelest ebaõiglane suhtumine, sest olulisem, kui et mitu ööd laps kus magab, on vanemliku vastutuse kandmine koos.

Leplik oled. Mulle nn uue naisena on juba lapse külaskäigud rasked, et ta tuleks meie juurde elama, ei tule kõne allagi.

Ausaltöeldes mulle “uue” naisena oleks lihtsam, kui laps elaks meie juures 😀 No nüüd juba on savi, elukorraldusega harjunud ja laps juba teismeline, mees suhtleb valdavalt lapsega ja järjest vähem asju ajab läbi lapse ema. Aga kui rohkem just lapse ema kaudu ajas asju, siis viskas vahel kopa ette, kui nt me olime teinud mingit nädalavahetuse plaanid kuskile ära sõit aja siis päev varem teatas lapse ema, et tal “vaja” Riiga minna, kas mees võtaks lapse ja mee muidugi ei mõelnud, et eee…me peame siis lapsele lapsehoidja leidma, kuna mees ei osanud ei öelda, et me tegime natuke enne juba plaanid ära…või kui lapse ema ostis midagi mehega rääkimata, lapsele ja minu mehele teatripiletid nädalavahetusele, kui oli minu ema ehk mehe ämma sünnipäev 😀 Sellest tuli suur draama, kui mees talle olukorda selgitas, et nii ikka ei saa teiste eest plaane teha, aga eks ema pidi ise kuidagi selle supi ära sööma, temal polevat endal aega olnud, et teatrisse minna

Palju lihtsam, kui laps olekski meiega elanud ja ei oleks selliseid nõmedaid ootamatusi üldse olnud, kui koguaeg olekski arvestanud lapse järelvaatamise vajadusega 😀

Aga muidu ma arvan, et kui ei ole valmis mehe või naise lastega koos elama, siis ei tasu üldse alustada suhetr mehe/naisega, kellel on juba lapsi. Sest alati võib juhtuda,. et lapse emaga juhtub midagi, satub avariisse vmt, mis siis teed? Nõuad lapse lastekodusse saatmist?

Ja tulevikus oled siis vihane, kui see laps abiellub, aga kutsub oma isa ilma saatjata pulma :O On ka selliseid asju juhtunud

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 10:22; 08.12 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa lapsed elavad meil ja käivad iganädalaselt ema juures. Ema osaleb kõiges argises, mida üks lapsevanem tegema peabki: arstilkäigud, arenguvestlused, jälgimine et garderoob sobiks kasvule ja aastaajale, sünnipäevade pidamine jne. Kõige suurem miinus selle elukorralduse juured on teiste inimeste halvakspanev, isegi põlglik suhtumine emasse, kes n-ö jättis lapsed lahku minnes isale. Isa, kes võtab lapsed, on samas nagu kangelane, et vau kui tubli mees (lapsi üksi kasvatavat naist keegi ei kiidaks kunagi). Ikka ohivad poolvõõrad kõrvalt, et kuidas nii küll saab ja kuidas nii küll võib. Minu meelest ebaõiglane suhtumine, sest olulisem, kui et mitu ööd laps kus magab, on vanemliku vastutuse kandmine koos.

Leplik oled. Mulle nn uue naisena on juba lapse külaskäigud rasked, et ta tuleks meie juurde elama, ei tule kõne allagi.

Ma ei saa sellistest naistest aru… miks võtsid omale mehe kellel on juba lapsed? Sa oled ilmselt ju täiskasvanu ja peaksid aru saama, et mehel on lapsed ja ka kohustused oma laste ees. Kui see sulle ei meeldi, tuleks valida lastetu mees, mitte bitchida. Aga elul on omad teed ja sellised asjad maksavad varem või hiljem kätte.

Ja lisaks on see naine ka ilmselge näide, miks ma eales ei lepiks, et mu laste põhiline elukoht oleks nende isa juures. Toob omale ühel hetkel sellise mõrra majja, siis mis laste heaolust me räägime.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa lapsed elavad meil ja käivad iganädalaselt ema juures. Ema osaleb kõiges argises, mida üks lapsevanem tegema peabki: arstilkäigud, arenguvestlused, jälgimine et garderoob sobiks kasvule ja aastaajale, sünnipäevade pidamine jne. Kõige suurem miinus selle elukorralduse juured on teiste inimeste halvakspanev, isegi põlglik suhtumine emasse, kes n-ö jättis lapsed lahku minnes isale. Isa, kes võtab lapsed, on samas nagu kangelane, et vau kui tubli mees (lapsi üksi kasvatavat naist keegi ei kiidaks kunagi). Ikka ohivad poolvõõrad kõrvalt, et kuidas nii küll saab ja kuidas nii küll võib. Minu meelest ebaõiglane suhtumine, sest olulisem, kui et mitu ööd laps kus magab, on vanemliku vastutuse kandmine koos.

Leplik oled. Mulle nn uue naisena on juba lapse külaskäigud rasked, et ta tuleks meie juurde elama, ei tule kõne allagi.

Ma ei saa sellistest naistest aru… miks võtsid omale mehe kellel on juba lapsed? Sa oled ilmselt ju täiskasvanu ja peaksid aru saama, et mehel on lapsed ja ka kohustused oma laste ees. Kui see sulle ei meeldi, tuleks valida lastetu mees, mitte bitchida. Aga elul on omad teed ja sellised asjad maksavad varem või hiljem kätte.

Ja lisaks on see naine ka ilmselge näide, miks ma eales ei lepiks, et mu laste põhiline elukoht oleks nende isa juures. Toob omale ühel hetkel sellise mõrra majja, siis mis laste heaolust me räägime.

Mitte lapsED, vaid üks laps. Sellepärast võtsingi, et tegu on vägagi normaalse mehega ja laps ei olnud pildil. Ema projekt, edu ja õnne talle tema kasvatamisel. Suutis mehe edukalt oma pere elust tõrjuda ja mina uue naisena ei ole teinud sammugi selle heaks, et nende suhteid elustada, soojendada, parandada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.11 09:29; 20.11 12:02; 25.11 09:51; 05.12 18:33; 09.12 09:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Laste põhikodu isa juures