Esileht Väikelaps Laste pudikeel

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Laste pudikeel

Postitas:

Mis teie arvate? Läksin ühe oma sõbrannaga vaidlema täitsa ja nüüd mul hinges kripeldab 😀
Tal on laps, 1a10k. Jutt läks iseenesest selle peale kui vanalt kellegi laps hakkas RÄÄKIMA. Minu laps isiklikult selles vanuses kasutas lühilauseid: ,, lähme õue, palun piima, tahan süüa jne ,, ja ta ütles neid selgelt. Aga mul sõbranna siis ütles, et tema laps räägib ka juba ammu ja nii ilusti. Tahtsin naerma hakata. Mingeid lauseid see laps ei ütle, laliseb ikka väga palju omas keeles ja ütleb segaseid sõnu. Minu arust pole rääkimine kui laps ütleb sõnu ömmi, äku, piipii mida iganes. Ja veider on veel see, et sõbranna räägibki lapsega ise samamoodi. Kus su äku on? Kas sa tahad piipii-d? Õudne on kuulata vahel ikka. Ma ikka rääkisin oma lapsega õiges keeles- piim, jänes, karu jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 09:11; 25.01 09:51; 25.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina küll sinu sõbranna ei tahaks olla…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 09:26; 25.01 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina küll sinu sõbranna ei tahaks olla…[/tsitaat]
No vot, siis peaksid ju õnnelik olema, et sa pole 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 09:11; 25.01 09:51; 25.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

õiges keeles on sõna \”jänes \” :p

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka rääkimine see ka, ehkki \”ilusti\” rääkimiseks ma seda ei nimetaks. Kust see vaene laps siis peaks teadma, et piim on piim ja mitte piipii, kui ta ema temaga samamoodi räägib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No vot, siis peaksid ju õnnelik olema, et sa pole :)[/tsitaat]
olengi 🙂 ja ise ka ei käi sõbrannadest sellises toonis perekoolis rääkimas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 09:26; 25.01 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

olengi 🙂 ja ise ka ei käi sõbrannadest sellises toonis perekoolis rääkimas.[/tsitaat]
Pole sellel mingit tooni 🙂 me oleme lihtsalt otsekohesed ja ütleme samu asju ka välja. Väike bith-alatoon on alati meie suhtluses 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 09:11; 25.01 09:51; 25.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:

Pole sellel mingit tooni 🙂 me oleme lihtsalt otsekohesed ja ütleme samu asju ka välja. Väike bith-alatoon on alati meie suhtluses :D[/tsitaat]

Bith-alatoon oli selgelt tunda! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 14:18; 25.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Pole sellel mingit tooni 🙂 me oleme lihtsalt otsekohesed ja ütleme samu asju ka välja. Väike bith-alatoon on alati meie suhtluses :D[/tsitaat]

Bith-alatoon oli selgelt tunda! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 14:18; 25.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära niimoodi halvusta lapsi, kelle verbaalne areng on hilisem, pole põhjust. Mina arenesin verbaalselt hästi kiiresti, õde aga aeglaselt, ja ometi tuli õde kokkuvõttes hoopis intelligentsem kui mina. 🙂 Mine tea, ehk läheb nii ka sinu ja su sõbranna lastega 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Pole sellel mingit tooni 🙂 me oleme lihtsalt otsekohesed ja ütleme samu asju ka välja. Väike bith-alatoon on alati meie suhtluses :D[/tsitaat]

Mis meil selle vastu, kui te omavahel otsekohesed olete. Aga miks MEIE peame seda tagarääkimist taluma? Ühinen varasema kommentaariga, Sinu sõbranna küll olla ei tahaks. Kui sõbranna peab lapse sellist rääkimist rääkimiseks, siis las peab, aga sinu naer selle üle küll erilist intelligentsust ja taktitunnet ei näita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, kõiki neid titakeelseid sõnu nimetatakse siiski sõnadeks! MIssiis et hääldab omamoodi, kuid nimetab alati kindlaid asju sedasi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav \”sõbranna\” oled. Puhtast õelusest siin räägid oma sõpra ja tema lapsukest taga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Laste pudikeel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.