Esileht Pereelu ja suhted Laste suhtumine seksuaalvähemustesse

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Laste suhtumine seksuaalvähemustesse

Postitas:
Kägu

Kuid ei saa vaadata mööda faktist, et enamik eestlasi on loomult rassistid ja homofoobid.

Ausalt öeldes käib see tegelikult kõikide rahvuste ja inimeste kohta- endast erinevat kardetakse ja vihatakse, see pole mitte midagi “eestlaslikku”. Kes teab, see teab või lugege, psühholoogias on selline tolerantsuse skaala, kui lähedale sa tahaks teisi (iraanlased näiteks siis eurooplasi, mitte ainult meie silmis)- riiki, aga linna, aga kõrvaltänavale, aga oma majja või tütrega abielluma? Jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi ei paista! Inimesed pole nii lollid, et avaksid ennast võõrastele. Paljud natsistid, homofoobid ja EKRE-valijad häbenevad ennast.

Minu elus on juhtunud, et muidu viisakate inimeste seltskond äkki avaneb ning paisatakse välja enda sees leiduv vihkamine ja sallimatus. Üks alustab ja teised saavad julgust, kui kohtavad mõttekaaslast.

Neil on selleks täielik õigus, aga ausalt öeldes milleks mürki enda ümber koguda. Kui oleksin vähemus, kõnniksin lihtsalt minema, sest no kellegi harimine pole minu rida. Aga vot kui noaga hakkaksid vehkima, siis on juba teine teema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ütled, et laste EMA on seksuaalvähemuste suhtes “tauniv” ja imestad, kustkohast lapsed selle üle on võtnud?? Tühja koolist ja sotsmeediast, kõige varasem, püsivam ja mõjuvam eluhoiakute komplekt tuleb alates sünnist ikkagi vanematelt ja kodust. No ega kirik pole nüüd ka mingi homokultuuri soosiv institutsioon, aga vihkamist sealt ei õpita. Võib-olla on su lastel veel iseenda seksuaalsuse väljakujunemisega õrnad teemad, mis seda enam panevad endale ja teistele kinnitama, et ega nemad ei ole mõned “sellised” jne.

Minu meelest ka tänapäeva alla 25-aastastele on see homohirmu ja -viha teema nii pseudo ja mõttetu mögin, see on rohkem vanemate härrasmeestel südamel (kes veel on elanud selles ajas, kui homoseksuaalsus oli NSVL kriminaalkoodeksi osa) ja ei saa sealt mõtteviisist enam välja.

Enamus kirikutegelasi vihkab homosid. Näiteks juhtum, kui homo pühitseti vaimulikuks.

https://www.delfi.ee/artikkel/94844209/homokusimus-pani-eesti-luteri-kiriku-taas-kihama-vaimulikud-hoiatavad-peapiiskoppi-valeprohveti-eest

Samuti vihkavad kirikutegelased Annika Laatsi.

Sõnaühend “geikristlane” on küll sama absurdne nagu “ühe jalaga baleriin”.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõnaühend “geikristlane” on küll sama absurdne nagu “ühe jalaga baleriin”.

Olen nõus, et gei ja kristlane sobivad kokku nagu siga ja kägu. Samal ajal käskis Jeesus usklikel olla salliv. Kui kristlasel on valida, et kas lüüa veriseks oma pea või vihata, siis kristlane peab valima verise pea! Isegi kurjategijat ei tohi vihata!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millises kirikus seksuaalvähemusi maha tehakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kurjategijat ei tohi vihata!

Kui nüüd kristlike moraalinormide keeldudest ja käskudest mitte rääkida, siis miks ma peaksin kurjategijat vihkama, mida see mulle annab? See emotsioon on mulle täiesti mittevajalik, ebameeldiv ja isegi kahjulik. Ja ega ma kurjategijat vihates kedagi teistki ei aita. Kurjategijat tuleb takistada teistele halba tekitamast, võimaluse korral tuleb luua olukord, et ta enam ei soovigi ühiskondlikke norme rikkuda. Minu vihkamine ei aitaks selle juures mingil viisil kaasa. See, mis aitab, ei ole mingi emotsioon, vaid on minu sisemine hoiak või otsus ise mitte kunagi kellelegi kurja teha, isekalt või hoolimatult käituda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd kristlike moraalinormide keeldudest ja käskudest mitte rääkida, siis miks ma peaksin kurjategijat vihkama, mida see mulle annab? See emotsioon on mulle täiesti mittevajalik, ebameeldiv ja isegi kahjulik.

Olen sinuga nõus, vihkamine on kasutu emotsioon. Samal ajal on vihkamine ja mittesallimine väga inimlikud emotsioonid. Olen mõnikord mõelnud, et miks loodus või jumal on loonud vihkamise. Kui loojaks on loodus, siis vihkamine on tekkinud evolutsiooni käigus, järelikult on vihkamine kasulik ja vajalik? Kui loojaks on jumal, siis on vihkamine veelgi vajalikum, kuna jumala loodu on olemuselt täiuslik. Võibolla me ei peakski mõistma hukka Varrot ja tema mõttekaaslasi, kui nad tümitavad homosid ja vaktsineeritud inimesi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ütled, et laste EMA on seksuaalvähemuste suhtes “tauniv” ja imestad, kustkohast lapsed selle üle on võtnud?? Tühja koolist ja sotsmeediast, kõige varasem, püsivam ja mõjuvam eluhoiakute komplekt tuleb alates sünnist ikkagi vanematelt ja kodust. No ega kirik pole nüüd ka mingi homokultuuri soosiv institutsioon, aga vihkamist sealt ei õpita. Võib-olla on su lastel veel iseenda seksuaalsuse väljakujunemisega õrnad teemad, mis seda enam panevad endale ja teistele kinnitama, et ega nemad ei ole mõned “sellised” jne.

Minu meelest ka tänapäeva alla 25-aastastele on see homohirmu ja -viha teema nii pseudo ja mõttetu mögin, see on rohkem vanemate härrasmeestel südamel (kes veel on elanud selles ajas, kui homoseksuaalsus oli NSVL kriminaalkoodeksi osa) ja ei saa sealt mõtteviisist enam välja.

Enamus kirikutegelasi vihkab homosid. Näiteks juhtum, kui homo pühitseti vaimulikuks.

https://www.delfi.ee/artikkel/94844209/homokusimus-pani-eesti-luteri-kiriku-taas-kihama-vaimulikud-hoiatavad-peapiiskoppi-valeprohveti-eest

Samuti vihkavad kirikutegelased Annika Laatsi.

Kirikuametid on sedavõrd väärikad, et naine oma roojasusega sinna ei kõlba.

Homosid tohib vihata, sest Issanda plaan ei näinud ette nende olemasolu. Selliseid inimesi ei tohi maailmas eksisteerida.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun (see on minu arvamus), et antud teema on fake news – et õhutada taas viha. Et näidata kui suured kannatajad need  seksuaalvähemused on….

Tegelikult pole neil häda midagi vaid tahavad erikohtlemist saada. Mitte kõik aga osad neist küll….

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millises kirikus seksuaalvähemusi maha tehakse?

Aegajalt tundub mulle, et õigem oleks küsida, millises kirikus ei tehta… vaata, mida EKRE rahvas seksuaalvähemuste kohta räägib, mõtle, kuidas IRLi sõnakam osa seksuaalvähemustesse suhtub ja küsi uuesti. Ma tean, et nad ei esinda kõiki Eesti kristlasi, aga ma kardan küll, et need sallimatud on suuures enamuses.

Mis noortesse puutub, siis minu noored (hilisteismelised ja noored täiskasvanud) ja nende sõbrad on alati väljendanud väga mõistvat suhtumist, st teistsuguse seksuaalse sättumusega noored ei ole nende jaoks mingi teema, saati siis midagi, mille üle ilkuda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millises kirikus seksuaalvähemusi maha tehakse?

Aegajalt tundub mulle, et õigem oleks küsida, millises kirikus ei tehta… vaata, mida EKRE rahvas seksuaalvähemuste kohta räägib, mõtle, kuidas IRLi sõnakam osa seksuaalvähemustesse suhtub ja küsi uuesti. Ma tean, et nad ei esinda kõiki Eesti kristlasi, aga ma kardan küll, et need sallimatud on suuures enamuses.

Mis noortesse puutub, siis minu noored (hilisteismelised ja noored täiskasvanud) ja nende sõbrad on alati väljendanud väga mõistvat suhtumist, st teistsuguse seksuaalse sättumusega noored ei ole nende jaoks mingi teema, saati siis midagi, mille üle ilkuda.

Mina olen kristlane ja olen kirikuga palju seotud ning mina ei ole seda märganud, et maha tehakse. Kus nad sellest räägivad?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kristlane ja olen kirikuga palju seotud ning mina ei ole seda märganud, et maha tehakse. Kus nad sellest räägivad?

Ajakirjanduses näiteks? Enamik avalikult tuntud kristlastest on homofoobsed.

Kas perekond Helmed on kristlased? Vana ja noorem perekond?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kristlane ja olen kirikuga palju seotud ning mina ei ole seda märganud, et maha tehakse. Kus nad sellest räägivad?

Ajakirjanduses näiteks? Enamik avalikult tuntud kristlastest on homofoobsed.

Kas perekond Helmed on kristlased? Vana ja noorem perekond?

Jah, ma kirikuringkondades ei liigu, isiklikult tunnen vaid neid mõnda kristlast, kes leiavad, et jumal ei tee inimestel vahet seksuaalse sättumuse järgi ja ka kirik ei tohiks teha, aga ma loen lehti. Ja meediaväljaannetes paraku väljendavad meie võitlevad kristlased üsna jäika sallimatut seisukohta. Võta juba nimetatud Helmed, loe ja kuula, mida räägib Riina Solman, mida räägib Varro Vooglaid. Need on kristlased!? Halastajad, toetavad, mõistvad ja andestavad kristlased – neis on nii palju kurjust ja viha, et see lihtsalt pressib neist välja.

Ja lõpetuseks võid lugeda vastuoludest EELK sees. Siis küsi uuesti, et milline kirik…

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma laste põhjal tundub, et teemaalgataja lapsed on erandlikud ja sellistena võivad ise tõrjututeks saada. Või siis leiavad oma väikese kildkonna, kellega koos vihata. Mul on kaks poega, 22a ja 18a. Ülimalt tolerantsed on nad peaaegu kõige ja kõigi suhtes. Vanem on veidi snoob, tema põlastab pööblit. Meil on ühes suguvõsa harus ka piiratud silmaringiga ja madala haridusega inimesi. Paar korda aastas puutume kokku ja pärast poeg teeb sapiseid märkusi. Aga kogu LGBT kogukonda suhtumine on noortel täiesti neutraalne. Kui minu põlvkonna salliv osa peab vajalikuks neid kuidagi kaitsvalt esile tõsta, siis mulle tuttavad noored ei tee kellegi seksuaalsest sättumusest üldse numbrit. Samuti teistsugused nahavärvid pole üldse teema. Võib-olla tervislikke iseärasusi peetakse vajalikuks mainida, et sõbra vend on ratastoolis või õde kerge vaimse puudega. Nooremalt olen küsinud, kas nad omavahel poliitikast ka räägivad ja kas keegi ekret ka pooldab? Üks nats pidi nende klassis olema küll. Vanem poeg õpib TalTechis, nende kursusel on segi eri rahvusi ja poeg ütleb, et tema isegi ei tea, kes on Eesti venelane ja kes kusagilt Bulgaariast, sest kõik räägivad omavahel inglise keeles ja isiklikel teemadel eriti ei suhelda.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kristlane ja olen kirikuga palju seotud ning mina ei ole seda märganud, et maha tehakse. Kus nad sellest räägivad?

Ajakirjanduses näiteks? Enamik avalikult tuntud kristlastest on homofoobsed.

Kas perekond Helmed on kristlased? Vana ja noorem perekond?

Minu jutt oli kiriku kohta, mitte kristlaste.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kristlane ja olen kirikuga palju seotud ning mina ei ole seda märganud, et maha tehakse. Kus nad sellest räägivad?

Ajakirjanduses näiteks? Enamik avalikult tuntud kristlastest on homofoobsed.

Kas perekond Helmed on kristlased? Vana ja noorem perekond?

Jah, ma kirikuringkondades ei liigu, isiklikult tunnen vaid neid mõnda kristlast, kes leiavad, et jumal ei tee inimestel vahet seksuaalse sättumuse järgi ja ka kirik ei tohiks teha, aga ma loen lehti. Ja meediaväljaannetes paraku väljendavad meie võitlevad kristlased üsna jäika sallimatut seisukohta. Võta juba nimetatud Helmed, loe ja kuula, mida räägib Riina Solman, mida räägib Varro Vooglaid. Need on kristlased!? Halastajad, toetavad, mõistvad ja andestavad kristlased – neis on nii palju kurjust ja viha, et see lihtsalt pressib neist välja.

Ja lõpetuseks võid lugeda vastuoludest EELK sees. Siis küsi uuesti, et milline kirik…

Mina küsisin millises kirikus. Mina olen katoliiklane ja meil missadel küll sellistest asjadest ei räägita. See mida inimesed ISE arvad, on nende enda asi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahan lihtsalt avaldada nördimust, et täna oma teismeliste lastega seksuaalvähemuste teemal avameelselt rääkides sain ettekujutust, kuivõrd põlglik on nende suhtumine kõiksuguste seksuaalvähemuste suhtes.

Muidugi, selline teadmine lööks iga lapsevanema pehmeks, kui saaks teada, et oma lapsed on kiusajad. Sul on õigus olla vihane. Miks nad kõiksugu seksuaalvähemusi kiusavad, ei oska öelda. Kool on õppeasutus ja kirikus ka ei käida arutamas, kes keda lakub. Mine lastega nõustaja juurde, ei ole normaalne, et nad nii käituvad. Kiusamine peab lõppema.

Põlglik suhtumine ei ole tegelikult otseselt kiusamine siis, kui tegelikult pole mingit otsest objekti põlgusel vaid mingi abstraktne teoreetiline grupp/isik, keda põlatakse.

Mind samas juba lööks pahviks see, et minu lapsed kedagi/midagi PÕLGAVAD, kellega neil tegelikult elus kokkupuudet polegi. Vaid niimoodi teoreetiliselt põlgavad. Peksin seda kohe iseenda kehvaks vanemluseks ja näeks, et olulised vestlused on pidamata jäänud. Kohe kiiresti hakata tulekahjut kustutama.

Samas huvitab mind, et kui vanad need lapsed üdse on, et nad teavad mida see sõna “seksuaalvähemus” üldse tähendab. Kuipalju nad üldse teavad, et mis tähendab “seksuaalsus”? Põlgus, viha ja kartus on sageli vähestes teadmistes kinni. Ehk nad alles avastavad iseenda seksuaalsust ja see tundub hirmutav. On lihtsam end teki alla peita ja keelduda tunnistamast, et iseenda seksuaalsust on põnev ja huvitav avastada. Või on nad lihtsalt veel liiga väikesed ja sõna “seksuaalsus” on veel täiesti hoomamatu termin.

Kas poel mitte nii, et kapihomid või seksuaalselt alla surutud inimesed on need suurimad vähemuste vihkajad?

Mis puutub kirikusse, siis otsest homode vihkamist seal vast ametlikult pole (kuigi neid seksuaalselt frustreeritud inimesi on kirikukogukondades kindlasti ka). Pigem on kiriku seisukoht, et homoseksuaalsus on haigus, millest tuleks aidata inimestel vabaneda (aga ma pole kinde, et selline seisukoht on parem kui vihkamine ja/või põlgus).

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kristlane ja olen kirikuga palju seotud ning mina ei ole seda märganud, et maha tehakse. Kus nad sellest räägivad?

Ajakirjanduses näiteks? Enamik avalikult tuntud kristlastest on homofoobsed.

Kas perekond Helmed on kristlased? Vana ja noorem perekond?

Jah, ma kirikuringkondades ei liigu, isiklikult tunnen vaid neid mõnda kristlast, kes leiavad, et jumal ei tee inimestel vahet seksuaalse sättumuse järgi ja ka kirik ei tohiks teha, aga ma loen lehti. Ja meediaväljaannetes paraku väljendavad meie võitlevad kristlased üsna jäika sallimatut seisukohta. Võta juba nimetatud Helmed, loe ja kuula, mida räägib Riina Solman, mida räägib Varro Vooglaid. Need on kristlased!? Halastajad, toetavad, mõistvad ja andestavad kristlased – neis on nii palju kurjust ja viha, et see lihtsalt pressib neist välja.

Ja lõpetuseks võid lugeda vastuoludest EELK sees. Siis küsi uuesti, et milline kirik…

Mina küsisin millises kirikus. Mina olen katoliiklane ja meil missadel küll sellistest asjadest ei räägita. See mida inimesed ISE arvad, on nende enda asi.

Minu jutt oli kiriku kohta, mitte kristlaste.

Vabandust, ma tõesti ei osanud arvata et sa kiriku all hoonet silmas pead. Arvasin, et su küsimus käis usuvoolu kohta.

Ma ei arvagi, et missal peaks selliseid teemasid kuigi tihti puudutatama, aga kui laiemalt vaadata, siis suhtumine on üsna ühene. Kui kirikutegelased võtavad avalikkuses sõna selge seisukohaväljendusega, siis oleks rumal järeldada, et see kedagi ei mõjuta ja ta ju avaldab ainult oma isiklikku arvamust. Pluss piiblikoolid, leeritunnid – need kõik mõjutavad lapsi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülimalt tolerantsed on nad peaaegu kõige ja kõigi suhtes. Vanem on veidi snoob, tema põlastab pööblit.

Kui see lapseke vaid teaks, et oma lihane ema käib Perekoolis aega veetmas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülimalt tolerantsed on nad peaaegu kõige ja kõigi suhtes. Vanem on veidi snoob, tema põlastab pööblit.

Kui see lapseke vaid teaks, et oma lihane ema käib Perekoolis aega veetmas.

Teab 🙂 Eks omad väikesed pahed ole ka kõrgemas seltskonnas lubatud, see teebki inimlikumaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema kõlab tõesti nagu oleks papa viis aastat merd sõitnud ja nüüd siis saabus koju, võttis diivanil istet, et lastega paar sõna juttu ajada ja selgus, et kool, ühiskond, kirik jne pole tema lapsi üldse õigesti kasvatanud.

Minu kodus on ei räägitud sellel teemal üldse. Koolis ka ei räägitud. Nii paljukest, et ühel õpetajal oli kombeks omavahel kähmlevaid poisse vahel ped..s kutsuda, aga keegi selle sõna tähendust ei teadnud. Aga ometigi olen enda arvates üpris salliv inimene.

Kirikus käin ka piisavalt tihi. Seal ei räägita samasoolistest ega üleüldse seksist mitte midagi. Üleskutset kedagi või midagi vihata pole mitte kordagi näinud ega kuulnud. Ikka vastupidi – olgem veel paremad, sõbralikumad, sallivamad jne inimesed.

Kirikul on teatud asjades omad seisukohad, mis aga ei tähenda vihkamist. A la abielu rikkumine on kindlasti halb, aga rikkujat ennast kindlasti keegi vihkama ei hakka, vaid teda kutsutakse üles end parandama.

Samasooliste kooselu vastu kirik ei olegi, küll aga ei soovita kasutada sama sõna, mis mehe ja naise puhul. See on nende seisukoht.

Jah eks mõnele aktivistile meeldib kirikule vihkamist pähe määrida. Üks siin perekoolis on päris pikalt kirikut vihkavaid teemasid treinud ja osaleb aktiivselt igas teemas, kus vähegi religiooni mainitud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Pereelu ja suhted Laste suhtumine seksuaalvähemustesse