Esileht Kodunurk Laste toad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Laste toad

Postitas:
Kägu

Kui suured on teie laste toad? Mul on 3 poega, kõik 4-5aastaste vahedega, tahaksin igaühele oma tuba, aga 4 magamistoa jaoks on ruumi suht vähe. Kas 9 ruutu ja vähem on liiga vähe? Mõni jälle ütleb, et peaasi, et lapsel on oma koht, kus uks kinni tõmmata…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

9 ruutu on nagu kapp, sinna mahub ainult voodi ja kõik. Absoluutne miinimum minu meelest on 12 ruutu, kuigi ka see on väike, normaalne on 16+ ruutu.

Kui sul on 3 last 4-5-aastaste vahedega, siis jätaksin kõige väiksema alguses oma toast ilma. Nagunii ta oma toas ei püsi, mängib elutoas, oma tuba vaid magamiseks vaja. Väiksema kooli minnes koliksin kaks poissi ühte tuppa, vaataksin, kuidas kõige paremini sujuks. Edasi kolib suurem juba varsti välja. Kui teete praegu 9-ruudused puurid, siis hiljem hakkaksite neid tõenäoliselt jälle normaalsuurusesse tahtma.

Mul kaks poissi, vanema tuba on maja suurim, ei teagi mitu ruutu, kuskil 35 umbes. Väiksemal on siis see pisike tuba, 12 ruutu, tahaks et oleks suurem. Ei ole ise maja ehitanud, poleks iialgi teinud üht tuba nii väikest ja teist nii suurt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

9m2 oma pinda on igale pubekale eluunistus 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see alla 9-ruudune olekski selline ajutine lahendus 2-4 aastaks, kui suurem ilmselt välja kolib. Praegune 9-ne leiab, et sellest talle täiesti piisab. 9 ja 5-aastast ühte tuppa panna ei taha, samuti ei pane 14-aastast väiksemaga ühte tuppa, teismeline tahab ikkagi privaatsust. Tube kasutatakse niikuinii magamiseks ja riietumiseks, ülejäänud elamises ja hoovis on muud tegevust piisavalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

9 ruutu on nagu kapp, sinna mahub ainult voodi ja kõik. Absoluutne miinimum minu meelest on 12 ruutu, kuigi ka see on väike, normaalne on 16+ ruutu.

9 ruutu on tuba mõõtudega 2,5m X 3,6m ja kapist on asi väga kaugel.
Pealegi, on praegu müügil palju uusi kortereid, millel 1 tuba ongi 10 ruutu; näiteks see, aga need ilmselt ei ole mõeldud perekoolikatele vaid normaalsetele peredele.
Lapse toaks paras ju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Tinti

Mul 12a tütred magavad u 10 ruuduses toas. Toas on kaks voodit, kummut ja seinal riiulid. Nemad kobutavad seal rõõmuga. Neil on tegelikult kaks tuba kasutada, me pole lihtsalt seina maha võtnud. Kõrvaltoas on kirjutuslauad, diivan, riidekapp ja veel riiuleid.
Räägi oma lastega, sageli nad tahavad lihtsalt oma tuba. Väikese toa puhul on muidugi oluline õhutamine. Minu omad kipuvad istuma uks kinni ja siis pole seal õhku

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see alla 9-ruudune olekski selline ajutine lahendus 2-4 aastaks, kui suurem ilmselt välja kolib. Praegune 9-ne leiab, et sellest talle täiesti piisab. 9 ja 5-aastast ühte tuppa panna ei taha, samuti ei pane 14-aastast väiksemaga ühte tuppa, teismeline tahab ikkagi privaatsust. Tube kasutatakse niikuinii magamiseks ja riietumiseks, ülejäänud elamises ja hoovis on muud tegevust piisavalt.

Vabandust, aga kui ainult magamiseks ja riietumiseks, siis ei saa üldse aru, miks peab kõigil olema pisike oma tuba. 9- ja 5-aastane võivad ju väga hästi samas toas magada ja riietuda. Või 9- ja 14-aastane. Jään oma arvamuse juurde, et 9-ruudune (või isegi väiksem nagu kirjutasid) tuba on liiga väike, õhku jääb väheks. Et õhku oleks, peaks seal uks lahti olema, aga mis privaatsus see siis on? Ja ehitada vaid paariks aastaks ja siis hakata ümber ehitama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga kui ainult magamiseks ja riietumiseks, siis ei saa üldse aru, miks peab kõigil olema pisike oma tuba. 9- ja 5-aastane võivad ju väga hästi samas toas magada ja riietuda. Või 9- ja 14-aastane. Jään oma arvamuse juurde, et 9-ruudune (või isegi väiksem nagu kirjutasid) tuba on liiga väike, õhku jääb väheks. Et õhku oleks, peaks seal uks lahti olema, aga mis privaatsus see siis on? Ja ehitada vaid paariks aastaks ja siis hakata ümber ehitama?

No ei taha ühtegi last ühegi teisega kokku panna, seda juba ütlesin ju. Ja pari aasta pärast ei ehitaks midagi, vaid tõstaks ühe lapse teise tuppa ja väiksesse tuppa teeks garderoobi või kabineti või mida iganes. Oma tubades ikka õpitakse ja olakse niisama omaette ka, ja seda ei saa teha, kui kellegagi tuba jagada. 9-aastane on koolilaps ja tal on oma asjad, 5-aastasel on mänguasjad ja legod jne.Teismelist 9-aastasega kokku ei paneks kindlasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on enda magamistuba 9,4m2. Seal on suur voodi ja riidekapp ning muudki mööblit, seega veidi kitsas.
Aga teismelisele ja oleks see täiesti piisav ruum (mahutab kenasti 1-inimese voodi, väikse riidekapi ja kirjutuslaua ning siis jääb ruumi ülegi). Väiksematele lastele seda enam.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Just õhutamine on oluline ja see ei pea käima lahtise toaukse kaudu, ikka akna kaudu-näiteks kogu aeg aken mikrotuulutuse peal.

Minul on magamistuba kus üksi magan küll 12 ruutu aga aken on ruloo taga ülvalt avatud või talvel 100% ajast mikrotuulutus, olgu uks kinni v lahti.

varem oli see tuba mu 2 tütre tuba (vanusevahe pea 3a) ja nad olid rahul, isegi nari polnud vaid 2 voodit (hiljem 2 diivanvoodit), 2-kohaline kirjutuslaud ja riiulid/kapid. Istepadjad v kott-toolid v tumbad ka (mitte kõik korraga aga ühekaupa, 15a jooksul proovitud). Poeg pesitses 10 ruuduses toas ja oli ka rahul. Tõsi, ta oli siis juba n ö mängueast väljas, koolilaps kui selle korteri saime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oma 9m2 on ikka 100x etem, kui jagatud 30m2! Oh oleks mul kunagi olnud kasvõi 5 oma ruutu…

Küsi lastelt (vähemalt kõige vanemalt), kas ta tahaks pigem oma väikest, või ühist suuremat. Enamik eelistaks ilmselt oma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ei taha ühtegi last ühegi teisega kokku panna, seda juba ütlesin ju. Ja pari aasta pärast ei ehitaks midagi, vaid tõstaks ühe lapse teise tuppa ja väiksesse tuppa teeks garderoobi või kabineti või mida iganes. Oma tubades ikka õpitakse ja olakse niisama omaette ka, ja seda ei saa teha, kui kellegagi tuba jagada. 9-aastane on koolilaps ja tal on oma asjad, 5-aastasel on mänguasjad ja legod jne.Teismelist 9-aastasega kokku ei paneks kindlasti.

Alguses ütled, et toad on vaid riietumiseks ja magamiseks, nüüd juba väidad, et ollakse niisama ka. Ilmselt on sul juba valmis mõeldud, et pisikesed eraldi toad. Ja kui rohkem ruumi ikka pole, siis peavad nendes 8-9 ruutmeetristes olema. Kui laps olin, siis oli mu teismelisel vennal 9 ruutmeetrine tuba ja kuigi tal oli aken kogu aeg tuulutuse peal, siis oli hommikuks tuba ikkagi väga umbne, kuna ta hoidis ukse kinni enamasti ja siis õhk enam ei liikunud. Ema käis kogu aeg ust avamas, vend muudkui sulges seda taas. Eriti hull on siis, kui on katuseaknad, sealt ei tule üldse õhku ja valgust on ka palju vähem.

Aga sinu maja ja sinu lapsed, tee nagu soovid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alguses ütled, et toad on vaid riietumiseks ja magamiseks, nüüd juba väidad, et ollakse niisama ka. Ilmselt on sul juba valmis mõeldud, et pisikesed eraldi toad. Ja kui rohkem ruumi ikka pole, siis peavad nendes 8-9 ruutmeetristes olema. Kui laps olin, siis oli mu teismelisel vennal 9 ruutmeetrine tuba ja kuigi tal oli aken kogu aeg tuulutuse peal, siis oli hommikuks tuba ikkagi väga umbne, kuna ta hoidis ukse kinni enamasti ja siis õhk enam ei liikunud. Ema käis kogu aeg ust avamas, vend muudkui sulges seda taas. Eriti hull on siis, kui on katuseaknad, sealt ei tule üldse õhku ja valgust on ka palju vähem.

Aga sinu maja ja sinu lapsed, tee nagu soovid.

No ega ma ei saa ju neid keelama hakata, et ärgu muul ajal oma toas olgu 😀 Ilmselt ikka õpivad seal, sest seal on ju asjad. Ilmselt istutakse ka telefonis, selleks on vaja vaid kuskile lebosse lasta, voodi on ju olemas. See, mida nad seal voodi peal või laua taga teevad, ei ole ju minu öelda. Ja ma ei öelnud, et kõik saavad pisikesed toad, üks on praegu väga väike, teised vähe suuremad, nagu võis eeldada sellest kohast, kus ma rääkisin, et kui vanem välja kolib, siis saab keskmine tema toa endale ja viimasest teen mingi muu toa. Seda kirjutasin ju ka, et see väike tuba tuleks keskmisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ega ma ei saa ju neid keelama hakata, et ärgu muul ajal oma toas olgu 😀 Ilmselt ikka õpivad seal, sest seal on ju asjad. Ilmselt istutakse ka telefonis, selleks on vaja vaid kuskile lebosse lasta, voodi on ju olemas. See, mida nad seal voodi peal või laua taga teevad, ei ole ju minu öelda. Ja ma ei öelnud, et kõik saavad pisikesed toad, üks on praegu väga väike, teised vähe suuremad, nagu võis eeldada sellest kohast, kus ma rääkisin, et kui vanem välja kolib, siis saab keskmine tema toa endale ja viimasest teen mingi muu toa. Seda kirjutasin ju ka, et see väike tuba tuleks keskmisele.

Just, ei saa, aga siis ei tasuks endale luua ka võltsillusioone, et käivad ainult riietumas ja magamas ja et 9 ruutmeetrit on ok. Loomulikult, kui valida, et kas pole üldse oma tuba või on 9 m2, siis valiks iga laps selle 9 m2. Kui majas pole kempsu ja käiakse puu taga asjal, siis oleks kõva edasiminek ka see, kui maja juurde saab välikempsu. Mõne teine, kes on vesiklosetiga harjunud, aga krimpsutab selle välikempsu peale nina. Lapsed üldiselt homse peale ei mõtle, pigem selliselt, et peale mind tulgu või veeuputus. Kui väike see kõige väiksem tuba veel on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga sa nüüd mõtle korraks, miks see teismeline vend siis muudkui sulges OMA toa ust ja kas sellel võiks olla mingit seost antud teemaga – et kas pigem väike ja oma või suur, aga jagatud.

Meie samast soost väikese vahega teismelistel on toad u 10 ja 20 ruutmeetrit; alguses olid need kaks tuba kahepeale (üks tuba magamiseks, teine mängimiseks-õppimiseks), hiljem, kui hakkasid privaatsust tahtma, jagasid ära; õigemini kuidagi loomulikult läks, et üks veetis aega peamiselt ühes, teine teises toas, lõpuks vahetasime ühe voodi ja kirjutuslaua kohad ringi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga sa nüüd mõtle korraks, miks see teismeline vend siis muudkui sulges OMA toa ust ja kas sellel võiks olla mingit seost antud teemaga – et kas pigem väike ja oma või suur, aga jagatud.

Meie samast soost väikese vahega teismelistel on toad u 10 ja 20 ruutmeetrit; alguses olid need kaks tuba kahepeale (üks tuba magamiseks, teine mängimiseks-õppimiseks), hiljem, kui hakkasid privaatsust tahtma, jagasid ära; õigemini kuidagi loomulikult läks, et üks veetis aega peamiselt ühes, teine teises toas, lõpuks vahetasime ühe voodi ja kirjutuslaua kohad ringi.

Ega ma ei väidagi seda, et oma tuba pole vajalik. Teismelisele ilmselt on vägagi. Aga kui majas pole ruumi, siis on vanemate otsus, kas ja kuidas ma tubade paigutuse teevad ja kes üksi, kes koos elavad. Mina kirjutasin oma vaatenurgast, paariks aastaks ei hakkaks ma pisikesi pugerikke ehitama. Teemaalgataja veel kirjutas, et see kõige väiksem tuba on alla 9 ruudu. Kui suur siis? 7 m2? Mul on sama suur garderoob ja ei kujutaks küll ette, et inimene peaks sama suures ruumis elama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega ma ei väidagi seda, et oma tuba pole vajalik. Teismelisele ilmselt on vägagi. Aga kui majas pole ruumi, siis on vanemate otsus, kas ja kuidas ma tubade paigutuse teevad ja kes üksi, kes koos elavad. Mina kirjutasin oma vaatenurgast, paariks aastaks ei hakkaks ma pisikesi pugerikke ehitama. Teemaalgataja veel kirjutas, et see kõige väiksem tuba on alla 9 ruudu. Kui suur siis? 7 m2? Mul on sama suur garderoob ja ei kujutaks küll ette, et inimene peaks sama suures ruumis elama.

No alla 9 on ikka midagi 8 ja 9 vahepealset minu mõistes, aga kuna vaheseinu veel pole, siis täpselt ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

…Luua ka võltsillusioone et /—/ 9 ruutmeetrit on ok.

9 ruutmeetrit *ongi* OK.
Sinu venna toas oli mingisugune tuulutusprobleem vist, aga sellises suuruses tuba ei ole mingi “pugerik” ühe (laps)inimese jaoks, vaid täiesti normaalse suurusega oma pesa, mille õhku on korralikult ehitatud majas ja korras akende olemasolul kenasti võimalik värske hoida.
Hiljem kabinetiks, garderoobiks, külaliste majutamiseks kasutada… midagi ei pea ümber ehitama hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

…Luua ka võltsillusioone et /—/ 9 ruutmeetrit on ok.

9 ruutmeetrit *ongi* OK.

Sinu venna toas oli mingisugune tuulutusprobleem vist, aga sellises suuruses tuba ei ole mingi “pugerik” ühe (laps)inimese jaoks, vaid täiesti normaalse suurusega oma pesa, mille õhku on korralikult ehitatud majas ja korras akende olemasolul kenasti võimalik värske hoida.

Hiljem kabinetiks, garderoobiks, külaliste majutamiseks kasutada… midagi ei pea ümber ehitama hakkama.

Kellele ok, kellele mitte. Kirjutasin oma arvamuse nagu teemaalgataja küsis. Oleme ka uut maja planeerimas ja alla 12 ruudu ei soovita arhitekt tuba planeerida. Ehitusseadustikus sätestatakse ka, et eluruum peab olema miinimum 8 m2, nii et mõõtke see kõige väiksem tuba ikka kenasti üle. Muide, aknaga garderoobi ei soovitaks isiklikult kellelegi (riiete pleekimise oht).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil ehitusel tutikas maja ja lapse tuba on 7,5m2. Kukkuge nüüd pikali. Hetkel elame korteris ja täpselt sama suur on hetkel tüdruku tuba. Ruumi on piisavalt. 11m2 toas elavad hetkel kaks poissi. Kuna vanusevahe on suur, siis eks see toa jagamine üks paras peavalu on. 4aastane läheb kell 9 magama, suurem aga tahab see kell alles arvutis istuda ja siis veel hakkab raamatut lugema. Samas tuled peaks kustus olema, sest noorem tahab ju magada. Pidevalt on vanem laps hädas, sest noorem ajab toa segamini või otsustab kõik kapid ja seinad kriitidega ära märgistada. Majja kolime alles mitmete aastate pärast ja siis saabki noorem laps endale päris oma toa. Vanemad lapsed on selleks ajaks juba kodust lahkunud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil ehitusel tutikas maja ja lapse tuba on 7,5m2. Kukkuge nüüd pikali. Hetkel elame korteris ja täpselt sama suur on hetkel tüdruku tuba. Ruumi on piisavalt. 11m2 toas elavad hetkel kaks poissi. Kuna vanusevahe on suur, siis eks see toa jagamine üks paras peavalu on. 4aastane läheb kell 9 magama, suurem aga tahab see kell alles arvutis istuda ja siis veel hakkab raamatut lugema. Samas tuled peaks kustus olema, sest noorem tahab ju magada. Pidevalt on vanem laps hädas, sest noorem ajab toa segamini või otsustab kõik kapid ja seinad kriitidega ära märgistada. Majja kolime alles mitmete aastate pärast ja siis saabki noorem laps endale päris oma toa. Vanemad lapsed on selleks ajaks juba kodust lahkunud.

Ei kuku, aga miks teha tutikasse maja mingi pisitilluke tuba, mis pealegi ei vasta eluruumidele esitatavatele nõuetele? Kas nii kitsas käes, et ei saa lapse tuba veidi suuremaks ehitada? Laps ju kasvab ja see 7,5 m2 jääb talle ilmselgelt väikseks mõne aasta pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei kuku, aga miks teha tutikasse maja mingi pisitilluke tuba, mis pealegi ei vasta eluruumidele esitatavatele nõuetele? Kas nii kitsas käes, et ei saa lapse tuba veidi suuremaks ehitada? Laps ju kasvab ja see 7,5 m2 jääb talle ilmselgelt väikseks mõne aasta pärast.

Ma ei teadnud eluruuminõuetest midagi. Seda pole Ehitusseadustikus. Tuli välja, et hoopis mingis määruses kirjas. Aga pole hullu. Ühte seina saab 10cm nihutada ja teist seina ka natuke. Saabki 8m2 täis. Miks nii väike? Aga suuremat pole kindlasti vaja. Ma ju näen suuremate laste pealt. Neile on vaja, et voodi sisse mahub, lisaks korralik riidekapp, kirjutuslaud ja veel jääb ruumi kas kummuti või muu jaoks. Mida see koolilaps veel seal toas teeb. Sõidab rattaga? Enamasti nad vedelevad oma voodil või istuvad arvuti taga. No palju selleks vaja on. Väikelaps veel tahab ehk põrandal mängida. Aga me kolime majja siis, kui noorem laps juba ammu koolilaps. Pealegi meile on maja pigem magamiskoht. Kogu tegevus ikka toimub õues ja kui sul on 10ha maad möllamiseks, siis maja on teisejärguline. Pigem oleme panustanud sellesse, et elutuba oleks veidi suurem, aga kogu maja ikka äärmiselt kompaktne ja tulevikus kahele vanale inimesele paras. Sealt läheme veel ainult surnuaeda või õigemini paarsada meetrit eemale tammede alla puhkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei teadnud eluruuminõuetest midagi. Seda pole Ehitusseadustikus. Tuli välja, et hoopis mingis määruses kirjas. Aga pole hullu. Ühte seina saab 10cm nihutada ja teist seina ka natuke. Saabki 8m2 täis. Miks nii väike? Aga suuremat pole kindlasti vaja. Ma ju näen suuremate laste pealt. Neile on vaja, et voodi sisse mahub, lisaks korralik riidekapp, kirjutuslaud ja veel jääb ruumi kas kummuti või muu jaoks. Mida see koolilaps veel seal toas teeb. Sõidab rattaga? Enamasti nad vedelevad oma voodil või istuvad arvuti taga. No palju selleks vaja on. Väikelaps veel tahab ehk põrandal mängida. Aga me kolime majja siis, kui noorem laps juba ammu koolilaps. Pealegi meile on maja pigem magamiskoht. Kogu tegevus ikka toimub õues ja kui sul on 10ha maad möllamiseks, siis maja on teisejärguline. Pigem oleme panustanud sellesse, et elutuba oleks veidi suurem, aga kogu maja ikka äärmiselt kompaktne ja tulevikus kahele vanale inimesele paras. Sealt läheme veel ainult surnuaeda või õigemini paarsada meetrit eemale tammede alla puhkama.

Meil nigelate ilmadega käivad sõbrad külas näiteks ja siis on poisi oma suur tuba küll asja eest. Ma ei taha, et eelpubekate gäng elutoa vallutaks, kus ma ise tahan rahus raamatut lugeda või filmi vaadata. Aga kui sinu lapsed rahulduvad vaid õueelu ja voodil nutitamisega, siis muidugi. Minu poisil ja tema sõpradel käib küll kinnise ukse taga suuremat sorti trill ja trall muusika saatel. Nutiaeg on tal piiratud ja külas olevatel sõpradel ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil nigelate ilmadega käivad sõbrad külas näiteks ja siis on poisi oma suur tuba küll asja eest. Ma ei taha, et eelpubekate gäng elutoa vallutaks, kus ma ise tahan rahus raamatut lugeda või filmi vaadata. Aga kui sinu lapsed rahulduvad vaid õueelu ja voodil nutitamisega, siis muidugi. Minu poisil ja tema sõpradel käib küll kinnise ukse taga suuremat sorti trill ja trall muusika saatel. Nutiaeg on tal piiratud ja külas olevatel sõpradel ka.

Eks see oleneb ka, kus elada. Kui kuskil asulas, siis saan aru. Aga kui täiesti maal, siis naljalt sinna keegi külla ei tule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie noorima poja (2.5a) tuba on 7,5 ruutmeetrit. Praegu on tal seal ruumi piisavalt – mahub voodi, kirjutuslaud ja kapp riietele, lisaks veel väike mängunurk. Ruumi ju võiks rohkem olla, samas õhu- ja ruumipuuduse üle ei kurda. Oleneb ju paigutusest ka.

Ise kasutasime enne ülejäänud tubade valmimist sama tuba magamistoana ja mahtusime ära ka kahekesi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen aastaid lausa elanud sellise suurusega toas 9m2 hotellitüüpi elamus tln-s. Kõik mahtus ära, mööblit tuli lihtsalt valida. Minu jaoks oli väga õnnelik ja vaba noore täiskasvanud inimese omaette elamine, ruutmeetrite arv oli viimane asi millest mõelda. Toa suurusega harjud ise väga ruttu ja kümmekond külalistki sai äramahutatud kui pidu pidasime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

või õigemini paarsada meetrit eemale tammede alla puhkama.

Ka selle kohta on mingi määrus olemas, et see on täiesti keelatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Elan oma lapsepõlve kodus ja jäin mõtlema, et mu laps elab toas, kus elasime õdedega kolmekesi. Ma oleks olnud nõus ka sahvris magama, et saaks omaette toa. Muide, umbseks lähevad ka suuremad toad, vanema poja tuba on hommikul ikka väga umbne, aga uks peab olema kinni ja akna tuulutuse lükkab ka kinni. Tuba on ca 16 ruutu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõmba tuppa millegagi jooned maha, kasvõi lõngaga ja vaata siis, kui suur see 9 m2 on – kas mahub kõik vajalik sisse ja jääb ruumi ka ümberpööramiseks?

Palju sõltub lõpuks ka sellest, mis kujuga see 9 m2 on-. Kui ta on kitsas ja sügav, siis on seal ruumi vähe. Kui aga ruut, siis võibolla on isegi ok, kui sisustus kavalalt lahendatud .

Meil endal on 12aastase poisi tuba 12 m2. Seal küll suurt riidekappi pole (mehe vanim laps, elab igapäevaselt ema juures), kuid on väike madal kapike, kitsas nurgariiul asjade hoidmiseks, kirjutuslaud ja lahtikäiv diivan – magades teeb diivani alati lahti ja ruumi on ikka veel piisavalt. Ilmselt kui tuba oleks 9-10m2, siis lahtikäiva diivani ehk 2 inimese voodi jaoks väga ruumi poleks, kui muud mööblit ka vaja, aga 1-inimese voodi mahub kenasti + kirjutuslaud ja lapp. Aga eks palju sõltubki toa kujust, ukse-akna asukohast (sellega suudetakse ikka korralikult ära rikkuda mööbli asetamise loogikat)

Please wait...
Postitas:
Kägu

või õigemini paarsada meetrit eemale tammede alla puhkama.

Ka selle kohta on mingi määrus olemas, et see on täiesti keelatud.

Ära aja. Loomulikult võid tuha raputada tammede alla või kuhu iganes. Ja see on minu abikaasa soov. Tema need tammed istutas ja sinna ta puhkama tahab minna.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Kodunurk Laste toad