Esileht Kodunurk Laste toad

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Laste toad

Postitas:
Kägu

Inimeste privaatsusvajadus on ju erinev. Ja lastel tekib see erinevas vanuses. Kui laps tahab ja armastab privaatsust, siis on tal tegelikult täitsa ükskõik, kui suur see tuba on, peaasi, et saab oma asjade keskel üksi olla. Meil näiteks on sattunud nii, et kõige väiksem tuba majas on sellise lapse päralt, kes kõige enam aega oma toas veedab. Sõbradki käivad külas tal nii, et ollakse selles pisikeses toas. Teisel ja kolmandal lapsel on päris suured toad, aga nemad on rohkem kogu majas. Väikseimat tuleb lausa ajada oma tuppa, kui sõbraga elutuba mööda plastmõõkadega kappavad. Aga keegi muidugi oma tuba vahetada ei taha, ka kõige väiksem tuba on ikka au sees omaniku jaoks.
Ühesõnaga, lastest sõltub, mida nad tahavad. Ja kui ruumi pole ja laps tahab, siis on ka 5 m2 tuba parem kui mitmekesi mitmekümneruuduses. Naljakas on siin praalida, et “meil küll ei”…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimeste privaatsusvajadus on ju erinev. Ja lastel tekib see erinevas vanuses. Kui laps tahab ja armastab privaatsust, siis on tal tegelikult täitsa ükskõik, kui suur see tuba on, peaasi, et saab oma asjade keskel üksi olla. Meil näiteks on sattunud nii, et kõige väiksem tuba majas on sellise lapse päralt, kes kõige enam aega oma toas veedab. Sõbradki käivad külas tal nii, et ollakse selles pisikeses toas. Teisel ja kolmandal lapsel on päris suured toad, aga nemad on rohkem kogu majas. Väikseimat tuleb lausa ajada oma tuppa, kui sõbraga elutuba mööda plastmõõkadega kappavad. Aga keegi muidugi oma tuba vahetada ei taha, ka kõige väiksem tuba on ikka au sees omaniku jaoks.

Ühesõnaga, lastest sõltub, mida nad tahavad. Ja kui ruumi pole ja laps tahab, siis on ka 5 m2 tuba parem kui mitmekesi mitmekümneruuduses. Naljakas on siin praalida, et “meil küll ei”…

Vabalt võib ka see olla, et väiksem tuba on kuidagi hubasem ja seal on mugavam olla. Mulle näiteks meeldivadki väikesed majad. Kuidagi tunne on, et seinad peavad lähedal olema. Need suured lagedad majad on kuidagi kõledad, isegi siis, kui on hubaselt sisustatud. See on umbes sama, et koer tunneb end kindlalt ja hästi urumoodi kohas, näiteks puuris. Väike tuba võib lapse jaoks ollagi nagu pesa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on poistel 15-16m2 toad, väga suured need ei ole, kirjutuslaud, voodi, kapp ja põranda keskel mängimise plats. Tüdruku tuba on 35m2, see on juba täitsa ok, mahub suur voodi, kapp, kirjutuslaud jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on poistel 15-16m2 toad, väga suured need ei ole, kirjutuslaud, voodi, kapp ja põranda keskel mängimise plats. Tüdruku tuba on 35m2, see on juba täitsa ok, mahub suur voodi, kapp, kirjutuslaud jne.

Sa kas eksid oma mõõtudes või lihtsalt tulid praalima. 35m2 on väga suur tuba juba, keskmise elutoa mõõtu. M amuiudgi ei tea, kui suured need voodid ja kapid seal toas on…mu enda magamistupa on 16 m2, on 2-inimese voodi, üks suurem + 1 väiksem kummut, suur riidekapp. Kunagi mahtus ka beebivoodi veel sinna. Ja ruumi oli ülegi. Muidugi on võimalik, et tubade planeering sul kehv – on kitsad sügavad toad ja siis on igal juhul kitsas, kui mõlemas seinas mööbel

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa kas eksid oma mõõtudes või lihtsalt tulid praalima. 35m2 on väga suur tuba juba, keskmise elutoa mõõtu. M amuiudgi ei tea, kui suured need voodid ja kapid seal toas on…mu enda magamistupa on 16 m2, on 2-inimese voodi, üks suurem + 1 väiksem kummut, suur riidekapp. Kunagi mahtus ka beebivoodi veel sinna. Ja ruumi oli ülegi. Muidugi on võimalik, et tubade planeering sul kehv – on kitsad sügavad toad ja siis on igal juhul kitsas, kui mõlemas seinas mööbel

Meil on 18 ruutmeetrit magamistuba – suur voodi, ühekohaline täismõõdus voodi, võrevoodi, suur kapp ühes terves seinas, kolm kummutit. Mahume isegi liikuma sinna. 😛 Kui väikelapsed välja kolivad, ei tea ilmselt, mida selle ruumiga peale hakata. Äkki kolime hoopis ise välja, kõige pisemasse tuppa (see on vist 10 ruutmeetrit) – voodi ja kapi jagu ruumi, täiskasvanutele pole magamistoas ju rohkem vaja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma küll ei loe välja, et ta selle 35-ruuduse toa kohta ütles, et “väga suured need ei ole”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ära aja. Loomulikult võid tuha raputada tammede alla või kuhu iganes. Ja see on minu abikaasa soov. Tema need tammed istutas ja sinna ta puhkama tahab minna.

Siis õpi end paremini väljendama.
“tahab minna tamme alla puhkama” ei tähenda, et enne tahab tuhastamist, see on pisut teine teema kui tuha laiali puistad.

Kodus surnut oma puuriidal põletada ei tohi ja ka koju surnut matta ei tohi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul oli lapsepõlve sõbral “oma tuba” elutoa kapi taha tehtud. No see oli max 2,5 m2 ja ma olin niii kade. Mina pidin oma ca 19 m2 tuba õega jagama.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Esileht Kodunurk Laste toad