Esileht Tööelu, raha ja seadused. laste vahe 1.3 aastat ,kuidas vh ?

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: laste vahe 1.3 aastat ,kuidas vh ?

Postitas:

Praegu on vh saajaks mees ,samal ajal töötab,teatab palgast jne. selles osas ok. Nüüd aga olen uuesti lapseootel ja ei saa veidi neile asjadele pihta. Beebi sünnib kui noorem laps on 1.3 aastane,seega saan veel vh. Küsimus seisneb nüüd selles,et kui beebi sünnib siis pean esialgu olema vh saajaks mina. Kuid hetkel käib see mehe nimele,nii on meil rahaliselt kasulikum. Kuidas ja mis saab peale beebi sündi ? Kas vh hakatakse maksma uue lapse järgi (miinumum) või olemasoleva lapse järgi ? summad on ikka kõvasti erinevad ,vahe üle 500 euro. Seda ma tean,et kui laps saab 160 päeva vanaks saan panna uuesti isa vh saajaks,aga mis sinnamaani saab,kuidas makstakse,teab keegi ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul kehtiv tööleping on?
Kui kehtiv tööleping, saab vormistada uue rasedus- ja sünnituspuhkuse ehk nn dekreedi – I lapse VH ja II lapse dekreet võivad kattuda, makstakse mõlemat.

Kui kehtivat töölepingut pole, hakkab VH teise lapsega alates sünnist. Seega I lapse VH maksmine katkeb ja hakkab II lapse VH.

Isa saab VH saajaks olla siis, kui laps on vähemalt 70 päeva vana. Kui sul kehtivat töölepingut pole ja seega dekreeti minna ei saa, peaksid II lapsega esimeseks VH saajaks olema sina.

Kas I lapsega olid sina ka alguses VH saaja? Siis õigus saada eelmisega sama VH. Kui eelmise lapsega VH saaja sina üldse ei olnud, saad VH õiguse tekkele eelneva aasta alusel, kui eelmine aasta töine tulu puudub, siis jah miinimummääras, s.o 278,02 eur bruto.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. laste vahe 1.3 aastat ,kuidas vh ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.