Esileht Ilu ja tervis laste vaksineerimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: laste vaksineerimine

Postitas:
Kägu

Ilmselt juba sel teemal räägitud küll aga küsiks kas olete lasknud oma lapsi vaksineerida? Mõtlen, et peaks oma 13a lasta vaksineerida.

Ennast peaks ka aga äkki mõistlikum see 1 süst jansenilt?

+1
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 13aastasel on juba kuur läbitud, läks esimesele doosile kohe 17. juuni, kui ametlikult lubati ja sai II doosi 5 nädala pärast. Kummagi korraga ei olnud mingeid kõrvaltoimeid, v.a musklis väike valu. Nüüd on noortele valikus ka Moderna lisaks Pfizerile, mille II doosi aeg on juba 4 nädala pärast. Igal juhul soovitan.

+10
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt sooviks näha kõigepealt vaktsineeritud ministreid, kooliõpetajaid, direktoreid ja alles siis luban 12 aastast vaktsineerida. Kuni valitsuses on minister, kes ei vaktsineeri, mina oma last puudutada ei luba.

Ise olen vaktsineeritud.

+8
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsineeriks kohe, kui saaks. Kahjuks on lapsed alles 7 ja 5.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt juba sel teemal räägitud küll aga küsiks kas olete lasknud oma lapsi vaksineerida? Mõtlen, et peaks oma 13a lasta vaksineerida.

Ennast peaks ka aga äkki mõistlikum see 1 süst jansenilt?

Vaktsineerima.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

võimalikud fertiilsusprobleemid millest räägitakse ei hirmuta?

+5
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milline tõsiteaduslik allikas on seostanud fertiilsusprobleeme covid-19 vaktsiiniga?

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 15-aastane juba vaktsineeritud. Ise nõudis kohe aega, kui noortele registreerumine avati. Kõrvaltoimeteks paar päeva süstikäsi valus, peale esimest vaktsiini oli õhtul korra 37.6 palavik ka, muud miskit.

Tal põhikooli lõpetamine see aasta, ei taha riskida, et peab iseseisvalt kodus õppima.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

13-aastasel esimene süst saadud, teine tuleb napilt enne kooli. Ehk siis saab rahulikult koolis käia ja ei pea iga nakatunuhab lähikontakti tõttu koju jääma.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul 3 last vanuses 10- 16 ja hetkel ei ole plaanis.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis eksperimente veel lastega plaanis? Nii igaks juhuks..ja et ei peaks kodus istuma?

Laps ei oska vastutust nii keerulise ja hallil alal võtta. Seega peaks iga vanem seda vältima. Ka vaktsiini. Milleks?

Laps ei haigestu raskelt. Ega koroona kuhugi kao, püha lihtsameelsus. Iga aasta siis uus suts kintsu? Ja risk tervise kahjustamisel aina tõuseb. Oma peaga ka mõtlete või usute kõike mida Kaja ja Joller teile räägivad?

Vist mitte.

Paraku tõdes ka CDC (usa tähtsaim amet) et suurt vahet pole kas vaxxitud või mitte. Viitust levitavad mõlemad. Uskuge veel seda Jolleri mula lapsi vaxxida.

Vaccinated people who contract the delta variant contain the same amount of virus as those who are not
vaccinated and can still spread the disease easily, CDC director Rochelle P. Walensky said on Tuesday.

Saite nüüd oma komöödiat et vaxxitud on kuidagi eelisseisus või nad viirust ei levita. See on meie omadele veel arusaamata. Nad ju nii lapsekingades ja kuulavad suu ammuli mida kästakse teha.

Seega mittevaxxituid diskrimkneeritakse alusetult. Sa ju saad lapse vaxximisel eelise vaid paberil. Tervise seisukohast aga võtad riski…et keerad midagi pikaajaliselt tuksi. Mitte täna..ega homme…aga vbl kui on täiskasvanu ja hakkavad silma autoimmuun haigused..kummalised hädad jne. Siis enam ei oska kokku panna miks. Arst ju ütleb et äkki geneetika. Aga tõde on see et vaktsiin ei ole loomulik aka looduslik naturaalne sekkumine lapse tervise protsessidesse. Ja kõik mis pole loomulik..toob kaasa riski et midagi lükatakse balansist välja ja väga peenelt timmitud protsessid saavad häiritud. Aka immunsüsteem.

+9
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jajah, ma olen kõiki neid jutte kuulnud “oma peaga mõtlejatelt”, kuni selleni välja, et vaktsineeritud surevad 2 aasta jooksul. Ma ei viitsi enam…

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

15-aastane sai nädal tagasi I süsti, natuke oli väsimust pärast, muud kõrvalmõju midagi. II saab septembri alguses, vast ikka abiks.

Ministrite vaktsineeritus mind lapse vaktsineerimise puhul ei rahuldaks, täiesti erinev vanusegrupp ju, aga mind rahustas, kui nägin FB-s, et klassiõest perearsti sama vana poeg käis vaktsineerimas.

Paraku tõdes ka CDC (usa tähtsaim amet) et

Mulle meeldib, et miski CDC on USA tähtsaim amet 😀 Siiani arvasin, et seda on president …

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 12 aastane saab järgmisel nädalal teise süsti.

Meie hulgas siiski on inimesi kes võivad raskemini haigestuda, kust ma tean et minu laps just see  pole?

Meil terve pere vaktsineeritud.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu argumendid lapse vaktsineerimiseks olid, et isegi kui haigestub, siis loodetavasti kergemalt – sest ma ei tea, kuidas konkreetselt tema keha ilma vaktsineerimata sellele haigusele reageerib. Teismelised juba ikkagi põevad raskemalt kui väikelapsed. Eksperimenteerida ei soovi. Teine argument oligi vaktsineerimata õpetajad ja sõbrad, kellelt haigus levib kindla peale rohkem kui vaktsineeritutelt. Ma nagu ei saa nende otsuseid kuidagi mõjutada, küll aga kaitsta enda oma nende eest. Kui minu laps vaatamata vaktsineerimisele haigestub ja vaktsineerimata inimesi omakorda nakatab, siis bad luck – nad jäävad seetõttu haigeks, aga minu oma on kõik teinud, et ennast varem vähemalt kaitsta haiguse eest, mida ei saa vaktsineerimata inimeste kohta öelda. Kolmas argument muidugi see, et hetkeseisuga on lubatud, et vaktsineeritud õpilased, kui on terved, tohivad kontaktõppes käia.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nendest fertiilsusprobleemidest hakati rääkimat kohe, kui vaktsiin turule ilmus. Mismoodi sai nii ruttu näha seoseid vaktsiini ja fertiilsuse vahel? Selleks vähe rohkem aega ei kulu, et saaks teaduspõhiseid järeldusi tegema hakata?

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paraku tõdes ka CDC (usa tähtsaim amet) et suurt vahet pole kas vaxxitud või mitte. Viitust levitavad mõlemad. Uskuge veel seda Jolleri mula lapsi vaxxida.

Vaat just selliste infantiilsete kildudega need antivaxxerid välja tulevadki 😀

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koolide kinnimineku taga pole ju lapsed, vaid koolipersonali haigestumine ja üleriiklik haigestumine. Ehk kes tahab, et lapsed saaks koolis käia, siis palun saatke üle 18 a vaktsineerima. Kui täiskasvanute vaktsineerimise protsent üle 80, siis jääb riik lahti. Eriti oluline on 60+ vaktsineeritus.
<p style=”text-align: center;”>Loodetavasti riik hakkab arvestama piirkondlikku nakatumist.</p>

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

EudraVigilance on 3. juuli 2021. a seisuga raporteerinud 17 503 vaktsineerimisjärgsest surmast ja 1 687 527 koroonavaktsiinile järgnenud tervisekahjustusest.

https://healthimpactnews.com/2021/17503-dead-1-7-million-injured-50-serious-reported-in-european-unions-database-of-adverse-drug-reactions-for-covid-19-shots/?fbclid=IwAR1qR-k3u7hKybLHzG_tKYIYz7DoYa47GEeL_fXoa6xXFt3UnMTozJknSEU

PS. Andmed on vähendatud. Ntx. eesti on need andmed viieks aastaks salastanud ning neid ei ole antud andmebaasis arvestatud.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teine argument oligi vaktsineerimata õpetajad ja sõbrad, kellelt haigus levib kindla peale rohkem kui vaktsineeritutelt.

See kanajalgadel argument hakkab ju juba ümber kukkuma, mis sest enam.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nendest fertiilsusprobleemidest hakati rääkimat kohe, kui vaktsiin turule ilmus. Mismoodi sai nii ruttu näha seoseid vaktsiini ja fertiilsuse vahel? Selleks vähe rohkem aega ei kulu, et saaks teaduspõhiseid järeldusi tegema hakata?

soovid siis ise oma lastega nendes katsetes osa võtta, et näha, kas fertiilsusprobleemid ilmnevad või mitte?

mitmed mitmed allikad räägivad, kuidas vaktsiini ogavalk ladestub munasarjadesse. loomkatsetes mrna-ga fertiilsus langes oluliselt.

kui sa ei usu, vaata ringi siinsamas foorumis ja on teema, kuidas vaktsiin tsükli sassi keerab.

vb hea sari vaatamiseks on The Handmaids Tale

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina küll ei luba oma last meditsiini katsejäneseks lubada-õnneks ta ei soovi ka. Pole ise vaktsineerinud ja ei plaanigi ja lapsi ammugi mitte.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina küll ei luba oma last meditsiini katsejäneseks lubada-õnneks ta ei soovi ka. Pole ise vaktsineerinud ja ei plaanigi ja lapsi ammugi mitte.

No vahva, eks me kõik kanname siis mõnusalt teie pärast maske veel aastaid. Lahe oled!

+6
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma soovin enne korralike teadustöid ja uuringuid näha, enne kui lapsi hakkan vaktsineerima. Arst tegi mulle hiljuti tuulerõugete süsti, sest mul oht südame kahjustusele kui täiskasvanuna haiguse saan, kuid see vaktsiin on olnud arstide käes ligi 20 aastat ja igati uuritud. Teha toorest vaktsiini millel ei ole isegi põhjalikku teadustööd taga, on minu jaoks môistetamatu. Teadusartiklid ei ole teadusuuringud ja meedia hüsteeria on vastuvõetamatu kui artiklites isegi ei viidata konkreetsele teadustööle.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu 2 teismelist on vaktsineeritud.  NSVL-i ajal saime kõik tuberkuloosi, lastehalvatuse jne vaktsiine, kes teab, mis kvaliteediga ning kui palju uuritud ning saba ja sarved pole kellelegi kasvanud.

Usaldan teadust. Laste saadav individuaalne kasu ei ole ilmselt küll nii suur kui täiskasvanutel kuna põevad covidit kergemalt, kuid sellest hoolimata on rohkem kuulda võimalikest tüsistustest, mida covid võib kaasa tuua (erinevad neuroloogilised häired) kui vaktsiinide kõrvaltoimetest.

Vaktsiinidel on teadustööd taga ikka. Kokkuvõtted teadusuuringutest avaldatakse artiklite näol. Nendega on ju võimalik tutvuda. Web of Science või Scopus andmebaasid abiks.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu 2 teismelist on vaktsineeritud. NSVL-i ajal saime kõik tuberkuloosi, lastehalvatuse jne vaktsiine, kes teab, mis kvaliteediga ning kui palju uuritud ning saba ja sarved pole kellelegi kasvanud.

Usaldan teadust. Laste saadav individuaalne kasu ei ole ilmselt küll nii suur kui täiskasvanutel kuna põevad covidit kergemalt, kuid sellest hoolimata on rohkem kuulda võimalikest tüsistustest, mida covid võib kaasa tuua (erinevad neuroloogilised häired) kui vaktsiinide kõrvaltoimetest.

Vaktsiinidel on teadustööd taga ikka. Kokkuvõtted teadusuuringutest avaldatakse artiklite näol. Nendega on ju võimalik tutvuda. Web of Science või Scopus andmebaasid abiks.

Viita palun korralikule teadustööle kus on välja toodud laste koroonavaktsiini uuringud. Teadusartikleid ei tasu viidata, iga haritud inimene teab kui suur on vahe teadustööl ja artklil.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teadusartikkel ongi teadustöö lühikokkuvõte. Kui teema tõesti huvi pakub, siis võib lugemist alustada kasvõi siit https://meditsiiniteadused.ut.ee/et/covid19 Iga infokillu juures on viide ka uuringule/teadusartiklile.

Minu 2 teismelist on vaktsineeritud. NSVL-i ajal saime kõik tuberkuloosi, lastehalvatuse jne vaktsiine, kes teab, mis kvaliteediga ning kui palju uuritud ning saba ja sarved pole kellelegi kasvanud.

Viita palun korralikule teadustööle kus on välja toodud laste koroonavaktsiini uuringud. Teadusartikleid ei tasu viidata, iga haritud inimene teab kui suur on vahe teadustööl ja artklil.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teadusartikkel ongi teadustöö lühikokkuvõte. Kui teema tõesti huvi pakub, siis võib lugemist alustada kasvõi siit https://meditsiiniteadused.ut.ee/et/covid19 Iga infokillu juures on viide ka uuringule/teadusartiklile.

Erafirma palgatud inimeste uuringud ei ole teadustöö. Ühekordne uuring lasti läbi ainult eraldi loal, aga see ei veena kuidagi, et vaktsiin on ohutu ja pikaajaliselt ei kahjusta tervist. Kõik teadsid enne koroonat, et korraliku vaktsiini väljatöötamiseks on minimaalselt kolme aastat ja korduvaid uuringuid vaja, aga koroona puhul seda ei arvestatud. Kes garanteerib, et selle vaktsiiniga ei lähe samamoodi nagu emakakaelavähi vaktsiini puhul, et tuhatkond noort sureb vaktsineerimise tagajärjel?

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestist väljaspool on üsnagi levinud, et teadustööd tehakse ka erafirmades. Ka Pfizeri vaktsiini taga on teadustöö, Astra Zeneca covid vaktsiin on välja töötatud Oxfordi ülikooli teadusgrupi poolt.

Mõtlema paneb, et mis annab suurema kindluse tuulerõugete vaktsiini endale süstida… Turul on vaktsiin küll kauem olnud, aga enne müügiloa saamist, mitu inimest osales katsealustena?  Ja kui palju neid osales Pfizeri covidi vaktsiini uuringutes?

Aga mis siin vaielda, ükski tõde pole piisav. Loodan ainult, et lapsed püsivad terved ning ei pea jälle tervet kooliaastat koduõppel veetma. Hetkel tundub, et päästab ainult piisav vaktsineerimine.

Erafirma palgatud inimeste uuringud ei ole teadustöö. Ühekordne uuring lasti läbi ainult eraldi loal, aga see ei veena kuidagi, et vaktsiin on ohutu ja pikaajaliselt ei kahjusta tervist. Kõik teadsid enne koroonat, et korraliku vaktsiini väljatöötamiseks on minimaalselt kolme aastat ja korduvaid uuringuid vaja, aga koroona puhul seda ei arvestatud. Kes garanteerib, et selle vaktsiiniga ei lähe samamoodi nagu emakakaelavähi vaktsiini puhul, et tuhatkond noort sureb vaktsineerimise tagajärjel?

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Astra Zeneca usaldusväärsus sai kõvasti lüüa kuigi tehti samuti uurimistöö. Pfizer ei jäta sugugi paremat muljet. Pikaajalise môju uurimine kestab aastaid ja enne kui vaktsiin ei ole vähemalt 3-5 aastat uurimistöödes põhjalikult kajastatud, ei ole mõtet end toore vaktsiiniga süstida. Ei olemas must-valget tõde, on olemas ka pooltoonid.

+6
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Ilu ja tervis laste vaksineerimine