Esileht Koroonaviirus COVID-19 Laste vaktsineerimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 404 )

Teema: Laste vaktsineerimine

Postitas:
Kägu

Ärge saage valesti aru, ma ei ole vaktsiinivastane. Vastupidi, oleme mehega mõlemad vaktsineeritud, samuti 95% minu täiskasvanud sugulastest-sõpradest.

Aga palun tehke mulle selgeks, kuidas aitab viirusega võidelda alla 18-aastaste tervete laste vaktsineerimine?

+18
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haigeid lapsi ei vaktsineeritagi…

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga palun tehke mulle selgeks, kuidas aitab viirusega võidelda alla 18-aastaste tervete laste vaktsineerimine?

Samamoodi nagu üle 18-aastaste tervete täiskasvanute vaktsineerimine.

 

+24
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

gu üle 18-aastaste tervete täiskasvanute vaktsineerimine.

No siiani ei ole ju ükski laps koroonasse surnud Eestis….

+10
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitab kaasa karjaimmuunsuse tekkele, koolis levib see haigus ka. Tuttav oli seltskonnas, kus oli koroonahaige – haigeks jäid 2 inimest : üks ainuke vaktsineerimata inimene ja 1 vaktsineeritud inimene (inimesi oli kokku seal 12-13). Seega kaitses vaktsiin enamusi vaktsineerituid.  Kui aga kõik oleksid vaktsineerimata – siis oleks haigestunuid rohkem.

+21
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge saage valesti aru, ma ei ole vaktsiinivastane. Vastupidi, oleme mehega mõlemad vaktsineeritud, samuti 95% minu täiskasvanud sugulastest-sõpradest.

Aga palun tehke mulle selgeks, kuidas aitab viirusega võidelda alla 18-aastaste tervete laste vaktsineerimine?

See aitab vaktsineeritute protsendi kõrgemaks ajada, ja siis oleme eesrindlike riikide nimekirjas.

+15
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siiani ei ole ju ükski laps koroonasse surnud Eestis…

Eksid.

https://www.err.ee/1608274470/11-aastane-tudruk-suri-koroonaviiruse-pohjustatud-insuldi-tagajarjel

+16
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on vaksineeritud, et oleks väiksem tõenäosus sellele, et ta toob koolist koroona koju. Eakad vanavanemad on küll ka vaktsineeritud aga ma ei tahaks et mu eakas südamehaige ema haigestuks kas või kergemalt.  Haiguse kulg võib olla ettearvamatu.

+17
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin ükspäev statistikat, et üle 200 lapse on haiglaravi vajanud seoses koroonaga. Vaktsiin on ikka lapse enda kaitseks. Ei tea kunagi, kuidas laps seda haigust põeb.
Koolis levib koroona ikka hullu moodi. Minu lapse paralleelis sai pool klassi seda hiljuti põdeda. Ja mõned neist ikka mitu päeva palavikus, korralikus köhas/nohus. Mitu nädalat kooli ei saanud.
Ja asi läheb ju järjest hullemaks. Sellise nakkuskordajaga jõuab varem/hiljem haigus kõigini.

https://www.err.ee/1608137629/koroona-lastehaiglas-lapsed-poevad-kergelt-aga-tusistused-on-rasked

+15
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis on poole vaktsineeritud ja vaktsineerimata lapsed. Hetkel on haigestunud sügise jooksul 5 last ja kõik on vaktsineeritud. Sest vaktsineeritud lapsi isegi ei testita. Need, keda testitakse, on terved.

Seda, et karjaimmuunsust ei teki, ütles Irja Lutsar isiklikult AK-s välja. Vaktsineeritud lapsed nakatavad TÄPSELT samamoodi kui teised.

+13
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei keela vaktsineeritud lapsel testima minna. Lihtsalt seda ei tee kool.

Ja tegelikult on juba teemaks koolis testimise lõpetamine.

 

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis on poole vaktsineeritud ja vaktsineerimata lapsed. Hetkel on haigestunud sügise jooksul 5 last ja kõik on vaktsineeritud. Sest vaktsineeritud lapsi isegi ei testita. Need, keda testitakse, on terved.

Seda, et karjaimmuunsust ei teki, ütles Irja Lutsar isiklikult AK-s välja. Vaktsineeritud lapsed nakatavad TÄPSELT samamoodi kui teised.

Vaktsineeritud lapsed ei haigestu ometi sellepärast, et neid ei testita. Ja mitte ükski vaktsiin ei kaitse 100%. Nagu ka ükski rasestumisvastane vahend ei hoia 100% rasestumist ära. Või nagu iga valuvaigisti ei toimi kõigil inimestel ühtemoodi.

Ja karjaimmuunsuse jaoks pole meil piisavalt vaktsineeritud inimesi ja seda me ei saavuta ka, sest inimesed ei lähe vaktsineerima.  Vaadake võrdluseks Taanit. Vaktsineeritud on enamus elanikest, piiranguid pole ja nakatumiskordaja on 10 korda väiksem kui meil.

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis on poole vaktsineeritud ja vaktsineerimata lapsed. Hetkel on haigestunud sügise jooksul 5 last ja kõik on vaktsineeritud. Sest vaktsineeritud lapsi isegi ei testita. Need, keda testitakse, on terved.

Seda, et karjaimmuunsust ei teki, ütles Irja Lutsar isiklikult AK-s välja. Vaktsineeritud lapsed nakatavad TÄPSELT samamoodi kui teised.

Siis on küll hull lugu, kui sinu lapse klassis on 5 vaksineeritud last haigestunud, sest neid ei testita. Minu lapse klassis õnneks haigustunnustega lapsed jäävad koju ja saavad ka ennast testida, kui neil on koroona sümptomid- olgu nad siis vaksineeritud või mitte. Kas sinu lapse vaksineeritud klassikaaslased haigestusid koroonaviirusesse ja kui nii, siis kuidas sa seda tead, kui neid ei testita?

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siiani ei ole ju ükski laps koroonasse surnud Eestis…

Eksid.

https://www.err.ee/1608274470/11-aastane-tudruk-suri-koroonaviiruse-pohjustatud-insuldi-tagajarjel

Miinustamine ei tee seda juhtumit olematuks.

Lisaks otsesele koroonaviirusesse haigestumisele saab pandeemia süüks panna ka tunduvalt suurenenud laste enesetappude arvu.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oma kogemuse põhjal võin öelda, et lapsed tõepoolest põevad koroonat kergelt. Minu lastel (9- ja 13-aastased) oli vaid üks päev 37,5 – 37,7 palavik, lisaks nõrgenes maitsemeel, mis taastus nädalaga.

Minu lastel on olnud kordades hullemaid “suvalisi” viiruseid kõrge palaviku ja hingematva köhaga.
Laste vaktsineerimist Covid-19 vastu tasuks ikka väga hoolega kaaluda.

 

+14
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis on poole vaktsineeritud ja vaktsineerimata lapsed. Hetkel on haigestunud sügise jooksul 5 last ja kõik on vaktsineeritud. Sest vaktsineeritud lapsi isegi ei testita. Need, keda testitakse, on terved.

Seda, et karjaimmuunsust ei teki, ütles Irja Lutsar isiklikult AK-s välja. Vaktsineeritud lapsed nakatavad TÄPSELT samamoodi kui teised.

Siis on küll hull lugu, kui sinu lapse klassis on 5 vaksineeritud last haigestunud, sest neid ei testita. Minu lapse klassis õnneks haigustunnustega lapsed jäävad koju ja saavad ka ennast testida, kui neil on koroona sümptomid- olgu nad siis vaksineeritud või mitte. Kas sinu lapse vaksineeritud klassikaaslased haigestusid koroonaviirusesse ja kui nii, siis kuidas sa seda tead, kui neid ei testita?

Vaatan, et olen suutnud vaktsineeritud kirjutad 3 korda valesti. Vaktsiin vist hakkab mõjuma…

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oma kogemuse põhjal võin öelda, et lapsed tõepoolest põevad koroonat kergelt. Minu lastel (9- ja 13-aastased) oli vaid üks päev 37,5 – 37,7 palavik, lisaks nõrgenes maitsemeel, mis taastus nädalaga.

Minu lastel on olnud kordades hullemaid “suvalisi” viiruseid kõrge palaviku ja hingematva köhaga.

Laste vaktsineerimist Covid-19 vastu tasuks ikka väga hoolega kaaluda.

Minu 11-aastane põeb hetkel. Väga hullu pole aga vaktsineerime ikkagi, kui vanus sealmaal. Pean oluliseks, et ta oleks ohutum ka oma kallitele vanavanematele.
Lisan veel, et suurema lapse klassis oli 1 koroonajuhtum, suurem osa vaktsineeritud, kõik tänaseks kenasti koolis. Väiksema mittevaktsineeritu klassis on juba kuu aega uued nakatumised, kogu aeg on lähikontaktsed, ei pääse trenni ega võistlustele ega sugulase sünnipäevale. Omast kogemusest ütlen, et vaktsineeritu elu on oluliselt lihtsam ja normaalsem.

+17
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on vaksineeritud, et oleks väiksem tõenäosus sellele, et ta toob koolist koroona koju. Eakad vanavanemad on küll ka vaktsineeritud aga ma ei tahaks et mu eakas südamehaige ema haigestuks kas või kergemalt. Haiguse kulg võib olla ettearvamatu.

Miinused kuna kardan oma eaka ema haigestumist? Või et ta läks kohe kui võimalus oli end vaktsineerima?

Muide, see on see põlvkond kes veel eelmist epideemiat mäletab. Minu ema pinginaaber suri lastehalvatusse algklassides. Tänapäeval seda haigust ei ole praktiliselt tänu vaktsineerimisele.

 

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul jäi kaheksane koroonasse. Kui ülejäänud vaktsineeritud pere põdes seda kerge nohuna, siis kaheksane köhis lõputult ligi kümme päeva. Ei olnud kerge haigus talle.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meil just sedapidi, et 8-aastane tõi koroona koolist ja põdes seda 1 päeva kestva väikese nohuna (mingeid muid sümptomeid polnud). ülejäänud vaktsineeritud pereliikmed olid kõik kõrge palavikuga siruli mitu päeva ja osadel siiani köha (mitu nädalat hiljem).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis on poole vaktsineeritud ja vaktsineerimata lapsed. Hetkel on haigestunud sügise jooksul 5 last ja kõik on vaktsineeritud. Sest vaktsineeritud lapsi isegi ei testita. Need, keda testitakse, on terved.

Seda, et karjaimmuunsust ei teki, ütles Irja Lutsar isiklikult AK-s välja. Vaktsineeritud lapsed nakatavad TÄPSELT samamoodi kui teised.

Palun pane konkreetne viide, kus on seda vastava spetsialisti poolt öeldud, et vaktsineeritud nakatuvad samamoodi, kui vaktsineerimata.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis on poole vaktsineeritud ja vaktsineerimata lapsed. Hetkel on haigestunud sügise jooksul 5 last ja kõik on vaktsineeritud. Sest vaktsineeritud lapsi isegi ei testita. Need, keda testitakse, on terved.

Seda, et karjaimmuunsust ei teki, ütles Irja Lutsar isiklikult AK-s välja. Vaktsineeritud lapsed nakatavad TÄPSELT samamoodi kui teised.

Siis on küll hull lugu, kui sinu lapse klassis on 5 vaksineeritud last haigestunud, sest neid ei testita. Minu lapse klassis õnneks haigustunnustega lapsed jäävad koju ja saavad ka ennast testida, kui neil on koroona sümptomid- olgu nad siis vaksineeritud või mitte. Kas sinu lapse vaksineeritud klassikaaslased haigestusid koroonaviirusesse ja kui nii, siis kuidas sa seda tead, kui neid ei testita?

Vaatan, et olen suutnud vaktsineeritud kirjutad 3 korda valesti. Vaktsiin vist hakkab mõjuma…

Ja me veel imestame, et koolis on kiusamist! See siin on ehe näide sellest, et kõik algab kodust. Kas tõepoolest ei võinud see viimane väljend, mis sisaldas nii sinu enda teadmiste puudulikkust kui ka halvasti ütlemist täiesti võõra inimese suunas, ära jääda?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja me veel imestame, et koolis on kiusamist! See siin on ehe näide sellest, et kõik algab kodust. Kas tõepoolest ei võinud see viimane väljend, mis sisaldas nii sinu enda teadmiste puudulikkust kui ka halvasti ütlemist täiesti võõra inimese suunas, ära jääda?

Ah? Mis sul juhtus? Kus keegi halvasti ütleb? See loogikaveale osutamine ehk küsimus, et kuidas sa tead, et vaktsineeritud lapsed on haigestunud koroonasse, kui neid ei ole testitud – see on halvasti ütlemine?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga palun tehke mulle selgeks, kuidas aitab viirusega võidelda alla 18-aastaste tervete laste vaktsineerimine?

Kõige lihtsamini selgitatakse seda põhikooli anatoomia programmis(kui mu mälu mind ei peta).

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse klassis on enamus vaktsineeritud, koroonasse haigestumisi 0 ja käivad kõik rõõmuga koolis. Kuulen et algklassides on raskem. Kahjuks jõuab läbi väikeste haigus ka õpetajateni, mis aga õpetajateni ei jõua on see lubatud kolmas vaktsiinidoos. Nii et minu lapse kool on heaks näiteks kuidas kõik toimib kui enamus on vaktsineeritud- elavad üsna tavalist elu. Nii et nagu riik riigis. Kui nüüd kahtlejad/vaktsiinivastased ka aru saaks et nii lihtne see lahendus ongi.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja me veel imestame, et koolis on kiusamist! See siin on ehe näide sellest, et kõik algab kodust. Kas tõepoolest ei võinud see viimane väljend, mis sisaldas nii sinu enda teadmiste puudulikkust kui ka halvasti ütlemist täiesti võõra inimese suunas, ära jääda?

Ah? Mis sul juhtus? Kus keegi halvasti ütleb? See loogikaveale osutamine ehk küsimus, et kuidas sa tead, et vaktsineeritud lapsed on haigestunud koroonasse, kui neid ei ole testitud – see on halvasti ütlemine?

Rahu, ainult rahu! Loe rahulikult läbi – kommentaar on suunatud viimasele kommenteerijale, kelle arust hakkab vaktsiin kuhugi kellelgi mõjuma. Esimest kommentaari ei ole keegi kommenteerinud!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja me veel imestame, et koolis on kiusamist! See siin on ehe näide sellest, et kõik algab kodust. Kas tõepoolest ei võinud see viimane väljend, mis sisaldas nii sinu enda teadmiste puudulikkust kui ka halvasti ütlemist täiesti võõra inimese suunas, ära jääda?

Ah? Mis sul juhtus? Kus keegi halvasti ütleb? See loogikaveale osutamine ehk küsimus, et kuidas sa tead, et vaktsineeritud lapsed on haigestunud koroonasse, kui neid ei ole testitud – see on halvasti ütlemine?

Rahu, ainult rahu! Loe rahulikult läbi – kommentaar on suunatud viimasele kommenteerijale, kelle arust hakkab vaktsiin kuhugi kellelgi mõjuma. Esimest kommentaari ei ole keegi kommenteerinud!

Eem, ma tegin ju viimases kommentaaris enda kulul nalja, sest märkasin, et olen millegipärast kirjutanud vaktsineeritud lasua kolm korda valesti. Perekool ju enam vigasid parandada ei luba. Kiusan iseennast? Või huumor iseenda üle pole ka lubatud?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja me veel imestame, et koolis on kiusamist! See siin on ehe näide sellest, et kõik algab kodust. Kas tõepoolest ei võinud see viimane väljend, mis sisaldas nii sinu enda teadmiste puudulikkust kui ka halvasti ütlemist täiesti võõra inimese suunas, ära jääda?

Ah? Mis sul juhtus? Kus keegi halvasti ütleb? See loogikaveale osutamine ehk küsimus, et kuidas sa tead, et vaktsineeritud lapsed on haigestunud koroonasse, kui neid ei ole testitud – see on halvasti ütlemine?

Rahu, ainult rahu! Loe rahulikult läbi – kommentaar on suunatud viimasele kommenteerijale, kelle arust hakkab vaktsiin kuhugi kellelgi mõjuma. Esimest kommentaari ei ole keegi kommenteerinud!

Rahulikult pead sa ikka ise lugema – tolle käo sarkasm oli ju iseendale suunatud. 
“Vaatan, et olen suutnud vaktsineeritud kirjutad 3 korda valesti.”

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge saage valesti aru, ma ei ole vaktsiinivastane. Vastupidi, oleme mehega mõlemad vaktsineeritud, samuti 95% minu täiskasvanud sugulastest-sõpradest.

Aga palun tehke mulle selgeks, kuidas aitab viirusega võidelda alla 18-aastaste tervete laste vaktsineerimine?

https://haridus.postimees.ee/7361412/koolikolletes-nakatunud-opilaste-arv-laheneb-tuhandele

Lisaks õpilastele haigestuvad ka õpetajad, teised koolitöötajad ning iga lapse pereliikmed.  Pereliikmed  jagavad aga nakkust töökaaslastele. See on ometi kindlaks tehtud, et vaktsineeritute viiruskoormus on väiksem, nad on nakkusohtlikud lühemat aega ning põevad mittevaktsineeritutest kergemini ning seetõttu ei ummista meditsiini. Seetõttu ongi ka koolinoorte vaktsineerimine oluline.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

gu üle 18-aastaste tervete täiskasvanute vaktsineerimine.

No siiani ei ole ju ükski laps koroonasse surnud Eestis….

Tegelikult üks vist on. Kunagi oli meedias sellest juttu, mitu kuud tagasi.

Aga keda peaks siis vaktsineerima? Neid, kelle immuunsüsteem on selline, et ega vaktsineeriminegi erilist mõju oma? Või miks vaktsineeritakse üldse lapsi igasuguste haiguste vastu? Miks teemaalgataja ja tema mees end vaktsineerida lasid?

Vaktsineerimine on ennetav meede ja massvaktsineeritakse seepärast, et siis ei saa viirus (antud juhul) paljuneda ega levida. Mida vähem viirus paljuneb, seda vähem see ka muteerub ja ilmselgelt on vähem võimalusi, et viirus jõuab nendeni, kes ei saa vaktsineerida või kellel pole sellest kasu ja kes seejuures tõenäoliselt haigust raskelt põevad.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 404 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Laste vaktsineerimine