Esileht Koroonaviirus COVID-19 Laste vaktsineerimine

Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 404 )

Teema: Laste vaktsineerimine

Postitas:
Kägu

Kust see 150 võetud on? Jajah, Merits ütles, aga kust tema selle numbri võttis? Kas kõik inimesed on läbinud tervisliku kontrolli selleks, et tuvastada nende võimalikud vastunäidustused vaktsineerimisele?

oletan, et on mingid diagnoosid, mida saab käsitelda vastunäidustustena ja selliste diagnooside inimeste hulk on saadud haigekassa andmebaasist.

Sellisel juhul tekib kohe uus küsimus: aga need inimesed, kellel neid diagnoose haigekassa andmebaasis pole? Näiteks sellised nagu minu tädi. Pealtnäha terve ja funktsioneeriv inimene, aga näe, ikkagi vaktsineerimine vastunäidustatud. Kui palju selliseid veel võib olla? On nad ikka arvesse võetud? Ja kui ei, siis ei peaks olema mingit alust selle 150-ga ju lehvitada ja ülbitseda, et kõik teised on uhhuud?

loomulikult on võimalik arvesse võtta ainult dokumenteeritud juhud. sinu tädi raviarved koos diagnoosidega on nüüd haigekassa andmebaasis ka olemas.

mingid suvalised eeldused ja oletused siin ilmselgelt aluseks olla ei saa.

Aga ei saa siis ju ikkagi kategooriliselt väita, et Eestis on (ainult) 150 inimest, keda nende tervise tõttu süstida ei saa. Oleks teine asi, kui öeldaks, et ametlikult on dokumenteeritud 150 sellist inimest, aga ei öelda ju. Hoopis et “kõik teised peale nende 150 on uhhuud.”

jah, kui inimesel ei ole kaebusi, kui teda ei ole uuritud ega ravitud, siis tal vastavat diagnoosi ei ole ja ta ei kvalifitseeru. mida inimene ise oletab, on tema enda asi. kui tahab oma tervise kohta täpsemalt teda, pöördub arsti poole.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ei saa siis ju ikkagi kategooriliselt väita, et Eestis on (ainult) 150 inimest, keda nende tervise tõttu süstida ei saa. Oleks teine asi, kui öeldaks, et ametlikult on dokumenteeritud 150 sellist inimest, aga ei öelda ju. Hoopis et “kõik teised peale nende 150 on uhhuud.”

Kui ma nüüd otsustan, et mul on magistrikraad, siis ongi või? Või pean selle jaoks enne ikka tõestuse saama?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstitõend, mis ütleb, et vaktsineerimine pole soovitatav inimese tervislikku seisundit arvestades, ei anna sellele inimesele ju vaktsiinipassi. Seega ainus, mida sellega saavutatakse, on moraalne õigus. Passiga käidatavatest kohtadest tuleb ikkagi loobuda.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma väga loodan, et selliste inimeste lähedastel on jõudu kohtutee jalge alla võtta ja et meil leidub veel advokaate, kes õiguse ja õigluse eest julgevad seista – ega muu ei aita selle massilise varjamise ja vassimise vastu.

Mina omakorda loodan, et vaktsineerimisvastaste desinformatsiooni ja propaganda tõttu end kaitsmata jätnud ning koroonasse surnud inimeste lähedastel on jõudu kohtutee jalge alla võtta. Neid on Eestis nüüdseks ikka juba väga palju, kes võinuks edasi elada, kuid uskusid naiivselt valesid ning jätsid end vaktsineerimata.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid on Eestis nüüdseks ikka juba väga palju, kes võinuks edasi elada, kuid uskusid naiivselt valesid ning jätsid end vaktsineerimata.

Sry aga see on küll täpselt samasugune liialdus nagu mingi kiipimise jutt.

Ma võin veel uskuda, et niisuguseid juhtumeid on mõni üksik erand, aga et neid kohe lausa palju on? Kui palju? Kust sa seda võtad?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võin veel uskuda, et niisuguseid juhtumeid on mõni üksik erand, aga et neid kohe lausa palju on? Kui palju? Kust sa seda võtad?

Missuguseid on mõni üksik erand? Kõik vaktsineerimata koroonasse surnud, kes surnud peale vaktsineerimisvõimaluse kättesaadavaks saamist – neid on sinu arust mõni üksik või? Eile suri näites 5 inimest, kõik vaktsineerimata.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik vaktsineerimata koroonasse surnud

Ja kõik nad on sellepärast vaktsineerimata, et neid on mingid kurjade kavatsustega inimesed mahitanud ja neile valetanud?

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik vaktsineerimata koroonasse surnud

Ja kõik nad on sellepärast vaktsineerimata, et neid on mingid kurjade kavatsustega inimesed mahitanud ja neile valetanud?

Päris kõik ilmselt mitte, aga valdav enamus muidugi on. Mis see vaktsiinide suhtles põhjendamata kahtluste üles kütmine ning meditsiinitegelaste jutu naeruvääristamine siis muud on kui mahitamine ja valetamine? Või sa arvad, et need 80-aastased on ise otsinud netist viimaseid teadustöid ning otsustanud täiesti teadlikult, et riskid on suuremad kui võiduvõimalused? Unusta ära.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või sa arvad, et need 80-aastased

Tead, 80-aastane tihtilugu ei käi üldse kuskil eriti ja kui tal ei ole mingeid aktiivseid sugulasi, siis tema ootab seda, et perearst talle helistaks. Või siis mõtleb, et ah, ma kohvikus ja restoranis ei käi, elan siin üksi, pole ka enam vahet kas elan või suren, mis siin ikka vaktsineerida. Venelased Ida-Virumaal ehk tõesti vaatavad vene meediat ja siis sealtkaudu ootavad hoopis Sputnikut. Aga et nende kodudes keegi neid veenmas käiks, et ärge vaktsineerige, seda ma ei usu.

Ma oma emale pidin ütlema, et mine nüüd vaktsineeri end ära, tema vastu, et ah ei ole minu kord, keegi pole helistanud! Panin siis talle ise selle aja kinni ja siis läks. Kui ta perearsti kõnet ootama oleks jäänud, siis ootaks siiamaani.

Sa ära küta end üles selle vaktsineerimata inimeste kujutamisega mingite hirmsate propagandistidena, kes käivad ja keelitavad inimesi end mitte vaktsineerima. Näiteks mina olen vaktsineerimata. Mul ei ole tervislik seisund võimaldanud end vaktsineerida aga kui aus olla, siis ega ka väga ei igatse. Mitte keegi ei ole mind agiteerimas käinud, et ma ei vaktsineeriks. Samuti ei käi ma ise kuskil kedagi kummaski suunas agiteerimas. No emale ütlesin, et mine, sest tema on selline mutt, et kodus üldse ei istu, ise varsti 80 täis, surfab nutitlefonis ja kohvitab sõbrannadega.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ära küta end üles selle vaktsineerimata inimeste kujutamisega mingite hirmsate propagandistidena, kes käivad ja keelitavad inimesi end mitte vaktsineerima.

Ei, ma ei kütagi ja kahtlemata pole kõik vaktsineerimata inimesed propagandistid, pole seda väitnudki. Mina rääkisin konkreetselt neist antivakseritest, kes tõesti kuulutavadki usku, pelgamata isegi valetamist vms. Ka perekoolis käib vähemalt üks selline, kes puistab siia valeinformatsiooni, kopib seda kõigisse teemadesse, ignoreerib vastulauseid ja -argumente ning varsti esitab jälle uue valefakti. Ei huvita teda, kui tema faktid kinnitust ei leia.

Mina arvan, et pealehakkamise puudumise pärast on vaktsineerimata ikka väga vähesed vanainimesed – need on ilmselt siis üksikud, kellel pole nooremaid tegusaid sugulasi, kes tagant torgiks. Vaktsineerimata on praegu ikka peamiselt need, kes ei julge seda teha või kelle lapsed on nii vastu, et vanemad ei vaktsineerigi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile suri näites 5 inimest, kõik vaktsineerimata.

Kas vaktsiin annab igavese elu või? Nii lolli väidet pole varem isegi veendunud vaktsiinipropagandistide suust kuulnud.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina rääkisin konkreetselt neist antivakseritest, kes tõesti kuulutavadki usku

ja ühtlasi sa ütlesid seda, et KÕIK vaktsineerimata surnud on vaktsiinivastase propaganda tõttu surnud.

Kui mina saaks koroona ja sellesse sureks, siis ei ole küll mitte ükski propagandist selles süüdi. ei vastased, kes justkui mingit udu räägivad ega pooldajad, kes justkui liiga vähe kisa oleks teinud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja ühtlasi sa ütlesid seda, et KÕIK vaktsineerimata surnud on vaktsiinivastase propaganda tõttu surnud.

Jah, tõsi, kõik oli liialdus. Et aga enamik neist on propaganda tõttu vaktsineerimata, seda arvan endiselt.

Kas vaktsiin annab igavese elu või? Nii lolli väidet pole varem isegi veendunud vaktsiinipropagandistide suust kuulnud.

Kui konteksti mõistmise võimet pole, siis muidugi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu analüüsi tulemus on siis, et massilised vaktsiinisurmad algasid meil juba aasta esimesest nädalast, kus Eestis oli ehk sadakond vaktsineeritut?

Seisuga 2.jaanuar oli Eestis 2500 täielikult vaktsineeritud inimest, lisaks poolelioleva vaktsiinikuuriga, keda oli märksa enam. Ütlesin juba, et tundub, et sa ei saa adekvaatsete andmete hankimisegagi hakkama.

vaata aga, eestis tehti esimesed vaktsiinisüstid 27.detsembril 2020 pfizeri kahe annuselise vakstiiniga. aga kägul juba aastavahetuseks tuhanded täielikult vaktsineeritud. 😉

mööndustega oli mingi osa intensiivravi osakondade töötajaid veebruari alguseks täielikult vaktsineeritud, kuna nende puhul ei oodatud teise doosi tegemiseks  ära ettenähtud kuut nädalat. töö tahtis tegemist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu analüüsi tulemus on siis, et massilised vaktsiinisurmad algasid meil juba aasta esimesest nädalast, kus Eestis oli ehk sadakond vaktsineeritut?

Seisuga 2.jaanuar oli Eestis 2500 täielikult vaktsineeritud inimest, lisaks poolelioleva vaktsiinikuuriga, keda oli märksa enam. Ütlesin juba, et tundub, et sa ei saa adekvaatsete andmete hankimisegagi hakkama.

vaata aga, eestis tehti esimesed vaktsiinisüstid 27.detsembril 2020 pfizeri kahe annuselise vakstiiniga. aga kägul juba aastavahetuseks tuhanded täielikult vaktsineeritud. ????

mööndustega oli mingi osa intensiivravi osakondade töötajaid veebruari alguseks täielikult vaktsineeritud, kuna nende puhul ei oodatud teise doosi tegemiseks ära ettenähtud kuut nädalat. töö tahtis tegemist.

See on statistikaameti andmed, et täiskuur oli tehtud- vaata ise kui ei usu.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu analüüsi tulemus on siis, et massilised vaktsiinisurmad algasid meil juba aasta esimesest nädalast, kus Eestis oli ehk sadakond vaktsineeritut?

Seisuga 2.jaanuar oli Eestis 2500 täielikult vaktsineeritud inimest, lisaks poolelioleva vaktsiinikuuriga, keda oli märksa enam. Ütlesin juba, et tundub, et sa ei saa adekvaatsete andmete hankimisegagi hakkama.

vaata aga, eestis tehti esimesed vaktsiinisüstid 27.detsembril 2020 pfizeri kahe annuselise vakstiiniga. aga kägul juba aastavahetuseks tuhanded täielikult vaktsineeritud. ????

mööndustega oli mingi osa intensiivravi osakondade töötajaid veebruari alguseks täielikult vaktsineeritud, kuna nende puhul ei oodatud teise doosi tegemiseks ära ettenähtud kuut nädalat. töö tahtis tegemist.

See on statistikaameti andmed, et täiskuur oli tehtud- vaata ise kui ei usu.

statistikaameti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on statistikaameti andmed, et täiskuur oli tehtud- vaata ise kui ei usu.

Aga äkki näitad siis meile linki, ei pea meie otsima, kust sa sellised ilmselgelt vigased andmed leidsid. Mingi kriitikameel võiks ju endal ka olla, kui andmeid vaatad? Just selles asi ongi, miks teile on nii kerge igasuguseid vandenõuteooriaid maha müüa.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on statistikaameti andmed, et täiskuur oli tehtud- vaata ise kui ei usu.

Aga äkki näitad siis meile linki, ei pea meie otsima, kust sa sellised ilmselgelt vigased andmed leidsid. Mingi kriitikameel võiks ju endal ka olla, kui andmeid vaatad? Just selles asi ongi, miks teile on nii kerge igasuguseid vandenõuteooriaid maha müüa.

Aga kristafiššer, äääää…

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu analüüsi tulemus on siis, et massilised vaktsiinisurmad algasid meil juba aasta esimesest nädalast, kus Eestis oli ehk sadakond vaktsineeritut?

Seisuga 2.jaanuar oli Eestis 2500 täielikult vaktsineeritud inimest, lisaks poolelioleva vaktsiinikuuriga, keda oli märksa enam. Ütlesin juba, et tundub, et sa ei saa adekvaatsete andmete hankimisegagi hakkama.

vaata aga, eestis tehti esimesed vaktsiinisüstid 27.detsembril 2020 pfizeri kahe annuselise vakstiiniga. aga kägul juba aastavahetuseks tuhanded täielikult vaktsineeritud. ????

mööndustega oli mingi osa intensiivravi osakondade töötajaid veebruari alguseks täielikult vaktsineeritud, kuna nende puhul ei oodatud teise doosi tegemiseks ära ettenähtud kuut nädalat. töö tahtis tegemist.

See on statistikaameti andmed, et täiskuur oli tehtud- vaata ise kui ei usu.

mõisted on olulised!

terviseameti statistikas on järgmised mõisted, kokku vaktsineeritud (vähemalt 1 kord), vaktsineerimiskuur lõpetatud, saanud lisa- või tõhustudoosi.

01.01.2021 seisuga kokku vaktsineeritud 2475 inimest, see ei tähenda täielikult vaktsineeritud, vaid ühe süsti saanute arvu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on statistikaameti andmed, et täiskuur oli tehtud- vaata ise kui ei usu.

ja sina ise, uurisid või levitad kellegi teise juttu. olgu sulle siis õpetuseks, sel moel põrutad täie hooga rappa. 😉

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kristafiššer, äääää…

Mis selle Krista Fischeriga on? Proovi palun selgelt väljenduda ning vähem ümiseda. Kordan palvet: palun näita meile, kust sa leidsid info, et 2020/2021 aastavahetuseks oli Eestis mitu tuhat täisvaktsineeritut?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kristafiššer, äääää…

Mis selle Krista Fischeriga on? Proovi palun selgelt väljenduda ning vähem ümiseda. Kordan palvet: palun näita meile, kust sa leidsid info, et 2020/2021 aastavahetuseks oli Eestis mitu tuhat täisvaktsineeritut?

Mina ei jaganud siin statistikat, aga näen, et arutelu sai alguse võimalikest vaktsiinitüsistustest. Ja siin ei ole küll vahet, kas tegeu oli ühe, kahe või kolme süstiga.

Kas sa muidu alati kasutad sellist vestluse rappa ajamise taktikat, kui argumendid otsa lõppevad?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa muidu alati kasutad sellist vestluse rappa ajamise taktikat, kui argumendid otsa lõppevad?

Vestlus on ammu lõppenud ja mitte minu argumentide lõppemise tõttu.

Mina ei jaganud siin statistikat, aga näen, et arutelu sai alguse võimalikest vaktsiinitüsistustest. Ja siin ei ole küll vahet, kas tegeu oli ühe, kahe või kolme süstiga.

Nõus reservatsiooniga, et peamine tüsistuste risk saabub mRNA vaktsiinidel ikka alles peale teist süsti. Valeinfo levitamise vastu olen aga sõltumata algsest teemast ning selles osas pole kellelgi minult mingit järeleandmist loota.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaata aga, eestis tehti esimesed vaktsiinisüstid 27.detsembril 2020 pfizeri kahe annuselise vakstiiniga. aga kägul juba aastavahetuseks tuhanded täielikult vaktsineeritud. ????

Aastavahetuseks olid 2500 saanud esimesed süstid ja kui jutt kõrvaltoimetest, siis klapib see arv igati esialgsesse konteksti. Esimese kahe kuu jooksul olid süstid saanud ca 50 000, mitte “vaevalt mõnisada”. Enamasti avalduvad (rasked) kõrvaltoimed peale esimest sûsti, ei pea ära ootama kuuri lõppu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

01.2021 seisuga kokku vaktsineeritud 2475 inimest, see ei tähenda täielikult vaktsineeritud, vaid ühe süsti saanute arvu.

Sellest ju piisab kõrvaltoimete ilmnemiseks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus reservatsiooniga, et peamine tüsistuste risk saabub mRNA vaktsiinidel ikka alles peale teist süsti.

See on küll vale. Vt 10.11 Ringvaadet näiteks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vestlus on ammu lõppenud ja mitte minu argumentide lõppemise tõttu.

Tegelikult hämad sa ikka hoolega. Sinu esialgne väide osutus täielikuls jamaks, et aastavahetuseks oli meil vaid mõnisada vaktsineeritut (kõrvaltoimeks piisab ûhest süstist) ja kahe kuu jooksul oli süsti saanuid nii vähe (50 000), et 400 lisasurma pole nende arvele võimalik kuidagi panna. Selle asemel keskendusid vääratusele kahest süstist, mida pole siin foorumis lihtsalt võimalik parandada. Fakt on, et esimese kahe kuu jooksul süstiti piisavalt paljusid inimesi, mida oleks reaalne seostada 400 lisasurmaga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus reservatsiooniga, et peamine tüsistuste risk saabub mRNA vaktsiinidel ikka alles peale teist süsti.

See on küll vale. Vt 10.11 Ringvaadet näiteks.

Ei. Ma ei vaata Ringvaadet, ma vaatan vaktsiiniinfot internetist. “Side effects throughout the body (such as fever, chills, tiredness, and headache) are more common after the second dose of the vaccine.

Rare cases of myocarditis and pericarditis in adolescents and young adults have been reported after receipt of one of the two mRNA COVID-19 vaccines, Pfizer-BioNTech or Moderna. These cases occur more often after getting the second dose than after the first dose of one of these vaccines.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/different-vaccines/Moderna.html

Rohkem ei otsi, piisab täiesti.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult hämad sa ikka hoolega. Sinu esialgne väide osutus täielikuls jamaks, et aastavahetuseks oli meil vaid mõnisada vaktsineeritut (kõrvaltoimeks piisab ûhest süstist) ja kahe kuu jooksul oli süsti saanuid nii vähe (50 000), et 400 lisasurma pole nende arvele võimalik kuidagi panna. Selle asemel keskendusid vääratusele kahest süstist, mida pole siin foorumis lihtsalt võimalik parandada. Fakt on, et esimese kahe kuu jooksul süstiti piisavalt paljusid inimesi, mida oleks reaalne seostada 400 lisasurmaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fakt on, et esimese kahe kuu jooksul süstiti piisavalt paljusid inimesi, mida oleks reaalne seostada 400 lisasurmaga.

Piisavalt palju on lahe mõiste. Ilmselt võiks juba 401 süstitu puhul öelda, et süstituid oli piisavalt, et selgitada 400 lisasurma? Aga ei, ma ei nõustu, et kahe kuuga 50 tuhat vaktsineeritut on see põhjus, miks 2021. on üle 400 lisasurma – nimelt neist 400-st lisasurmast 390 on koroonasse suremus, mitte pole koroonasuremus “tähtsusetu osa” nagu sina väitsid. Ja 70 on muudel põhjustel, mille hulgast tõin juba välja südame-veresoonkonna haigused, kus peamine osa 2021 surmade kasvust võrreldes 2020. aastaga tuleb jaanuarikuust ning see erinevus omakorda tuleb seigast, et 2020. jaanuaris polnud veel koroonat, eriolukorda ega kõike sellega seonduvat.

Ühtlasi soovitan visata uuesti pilgu sellele samale statistikaameti joonisele, millest me siin räägime. 2021. pilt on läinud väga selgeks. On kolm suremuse küüru, mis (oi milline kokkusattumus) klapivad kahe koroonalaine kõrghetkede ning suvise kuumalainega. Kui sina näed suremuse kasvu põhjusena vaktsineeritust ning koroonasuremuse tähtsusetut osa selles, siis palun selgita, miks need küürud ei ühti vaktsineerimistempoga ehk seega peaks siis mais-juunis olema kõrghetked (vaktsineerimise tippkuud olid vist aprill ja mai, ära nüüd jälle hakka selle ümber ketrama, kui see info vale peaks olema, ma ei viitsi iga detaili üle kontrollida – keskenduks olulisele).

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 404 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Laste vaktsineerimine