Esileht Pereelu ja suhted Laste vanusevahe ja suhted täiskasvanueas

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Laste vanusevahe ja suhted täiskasvanueas

Postitas:

Kas olete nõus väitega, et mida suurem vanusevahe on õdedel-vendadel, seda vähem tõenäosus, et nad on tulevikus tõesti lähedased inimesed teineteisele? Paljud sõbrad-tuttvad ütlevad oma kogemuste põhjal, et kui laste vanusevahe on üle 3-4 aastat, siis ei saagi neil tulevikus tõelist sidet tekkida, st isegi kui päriselt võõrad ei ole teineteisele, ikka ei suhtle nii tihedalt ega tunne mingit lähedust. Ja vastupidi – kui lapsed on väikese vanusevahega, siis saavad neist kindlasti kõige lähedasemad inimesed terveks eluks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jamps.
Mul on õdede-vennaga vanusevahe 1a, 7a ja 8a.
Kõikidega saame hästi läbi, suhted on tihedad ja usalduslikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vennaga 7 ja õega 17 aastat vahet. Olen praktiliselt kasvanud nagu üksik laps. Vend lõpetas põhikooli, kui ma olin teises klassis ja siis ta läks kaugemale linna kooli. Nägime väga harva. Õde lõpetas ülikooli ja läks oma elu peale.Ma ei mäletagi tema kodus elamist. Suhtleme, aga mingit erilist lähedust pole. Mul endal 3 last kahe aastaste vahedega. Neljanda ja kolmanda lapse vahe 5 aastat. Vahe suhtlemises ja läbisaamisees on suur. Kusjuures hoiavad üksteist väga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 15:26; 01.02 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean peret, kus vanusevahe on 18 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jep. Mul vanema õega 16a vahet ja teise õega 5a. Ei ole üldse lähedased. Õed omavahel (11a vahet) ei ole ka lähedased.
Suhtleme tähtpäevadel ja kui koos vanemate koju satume.
Kui väike olin, siis suur õde läks juba ära oma elu peale ja kui külas käis, siis oli pigem nagu ema-isa kelle sõna pidi kuulama. Keskmise õega oli koguaeg kaklemine ja huvid väga erinevad. Nüüd suurena saan mõlemaga läbi, aga samas lähedust ei ole tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaidlen vastu!
vennaga vanusevahe 12 aastat, parim sõber ja kõige lähedasem inimene minu elus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemuse põhjal on see jama jutt. Läbisaamine oleneb perekonnast, mitte vanusevahest. Õega vahet 5 a ja saame väga hästi läbi, nt jätame lapsed meestele ja lähme kahekesi reisima. Lastena oli küll karvade sikutamist ja kraaklemist, ma olin see tüütu väike õde :), kui keskkool läbi sai, hakkasime ülihästi läbi saama.
Eksmehel on 1,5 noorem vend, täiskasvanud mehed mõlemad, aga suheldud ei saa, ebameeldiv õelutsemine käib nende vahel.
Nii et mina teise lapsega ei kiirusta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mehel on oma õega vanusevahe 1a8k. Ei saanud omavahel läbi lapsena ja nüüdseks on suhtlemise hoopis lõpetanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tean perekonda, kus aastase vahega õde ja vend ei käi üldse läbi, kuid mõlemad suhtlevad pesamunaga, kellega mõlemal üle 6 aasta vahet.
Nii et alati ei pea paika, et väikese vanusevahega tingimata hästi läbi saadakse. Millest see küll oleneb, ei tea… Emast äkki…? Meil suguvõsas mitu tõeliselt perele pühendunud pereema, enamus tähtpäevadel kutsutakse järglased kokku ning istutakse koos suure laua taga. Ja nad tõesti kõik ka tulevad! Ja need traditsioonid kanduvad ka edasi.
Samas, seda kooskäimist on esialgu eelkõige emale (isale) endale vaja. Mina tõesti praegu mõtlen, et mulle see niiväga tähtis pole, et mu lapsed täiskasvanuna ilmtingimata lähedased on. Pingutamine selle nimel kindlasti vilja ei kanna. Tean seda omast käest. Kui ikka pole millestki rääkida, siis pole!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vennaga vanusevahe kaks aastat umbes. Pidevad nääklused, mis viisid selleni, et ei suhtle enam üldse. Oleme üle kolmekümne praegu.
Emal oli väga hea läbisaamine oma poolõdedega, kes olid temast 12 ja 20 aastat vanemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täielik jama!
Mul vennaga 5 aastat vahet ja oleme väga lähedased, suhtleme pea igapäevaselt.
Minu mehel on 1,8 aastat noorem vend ning nad on igasuguse suhtluse lõpetanud ning pole teinetesit vist 3 aastat näinudki.

PS! Neil, kel on hetkel lapsed väikeste vanusevahedega, pole mõtet siin sõna võtta a la \”ninnu nännu nii tore mängukaaslane ja nad nii hoiavad teineteist\”. Oodake kuni lapsed täiskasvanuks saavad ja vaadake kas ja kuidas nad omavahel suhtlevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb vist iseloomust. 4a vanem õde on mulle üks lähedasemaid inimesi. Mehe 1,5a noorem vend seevastu ei suhtle meie perega üldse. Nad pole ka tülis, nad on lihtsalt \”juhuslikult sugulased\” ja kõik. Väga kinnised inimesed ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sõsaratega vahet 9 ja 4 aastat ning ei saanud läbi. Nüüd juba täiskasvanud ja võtame asju mõistusega, elame samas linnas ja ikka suhtleme ja meie lapsed suhtlevad. Lapsepõlves oli vanusevahe ikka märgatav, just huvide erinevuse tõttu, no mida 10 aastane hakkab peale 5-aastasega, see on ju poole noorem.. Nagu 50-aastane vaataks/mõtleks 25-st 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina muretsesin lapsed väikse vanusevahega, et oleks ühine lapsepõlv ja täiskasvanuna lähedased suhted. Nüüd arvan, et neil küll mingit lähedast suhet ei kujune – üks laps on loomult kohutavalt konkureeriv ja kade. Selline laps, kes ei mängi oma kõige parema sõbraga vähemalt nädal aega, kui too teda mingis suvalises lauamängus võitnud on. Päriselt ka. Ma olen kindel, et ka suurena näeb tema eelkõige seda, kas teine ehk vanematelt või elult midagi rohkem pole saanud. Kui on, on kade ja kiuslik. Kui tal endal hästi läheb, siis kindlasti läheb ka täiskasvanuna teise lapse ette eputama. Eriti siis, kui tollel halvad ajad on. Nii et minu laste puhul oleks neil täiskasvanuna paremad suhted vast siis, kui neil suur vanusevahe oleks – siis see kadeda loomuga laps ei tunneks sellist konkurentsi. Võib-olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on õed 4 ja 8 aastat nooremad.
absoluutselt ei seosta vanusega, inimesed on lihtsalt nii erinevad, päikesemärgid jne. aga noorema õega oleme ikka täitsa lahutamatud. keskmisega suhtleme ainult nö suguvõsa üritustel. pole just ka riius, aga seda mis ühendab on ka minimaalselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on õega 1 aasta ja vennaga 2 aastat vanuseahet. Õega ei ole parimad sõbrannad, aga suhtleme ilusti. Vennaga ei ole kunagi hästi läbi saanud ja ei saa ka praegu ja ei tahagi saada.
Ma arvan et läbisaamine sõltub inimestest ja nende iseloomudest,mitte sellest kui suure vanusevahega on sünnitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vennaga vanusevahe 2,5 aastat. Lapsepõlves kaklesime kohutavalt ja vihkasin teda siiralt, aga praegu saame suurepäraselt läbi.

Mu emal on 2 aastat noorem õde. Nad ei ole küll ülilähedased, aga suhtlevad siiski üsna tihedalt ja saavad hästi läbi.

Isal on 10 aastat vanem õde, kellega suhted on küll head, aga piirduvad telefonikõnedega paari kuu tagant ja kohtumistega paari aasta tagant. Osalt on siin taga lihtsalt elu keerdkäigud, mis on neid paisanud kogu eluks Eestimaa eri nurkadesse, osalt aga siiski ka see, et lähedaseks kasvamise aega lapsepõlves eriti ei jäänud – siis, kui isa hakkas algkooli minema ja tal on juba mõnevõrra rohkem teadlikke mälestusi, kolis täiskasvanuks saanud õde juba kodust ära, et sadade kilomeetrite kaugusel ülikooli astuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees on mul pärit perest, kus on 7 last. Suhtlevad kõik kõigiga. Ka lapsena olid hästi läbi saanud.Lihtsalt väikese vanusega lastel on rohkem ühiseid mänge ja huvisi. Kas 20ne aastane ikka mängib 5 aastase mänge?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 15:26; 01.02 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õega on mul aastane vanusevahe ja oleme väga-väga lähedased. Lapsena olime ka peaaegu kaksikud, väga hästi saime läbi ja pidevalt ninapidi koos.

Oma lastel tuleb umbes kaks ja pool aastat vanusevahet ja loodan, et nad saavad nii koos mängida kui suurena teineteisest tuge ja seltsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on 2.a. ja 7 aastat vanemad vennad – lapsena olin suur sõber noorema vennaga, lausa lahutamatud, aga nüüd vanema vennaga on suhted paremad (põhjus ka selles, et teise venna naisega ei saa kõige paremini läbi)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hoopis teistsugune kogemus. Mul vennaga üle 10 a vanusevahe (ise olen naissoost), õega ainult paar aastat. Õega ei ole väga lähedane, aga vennaga suhtlen igapäevaselt – ta on mu tugi ja suurem sõber. Lapsena küll kisklesime, kuna olin tema jaoks \”titt\”, kuid täiskasvanuks saades see muutus. Käime koos reisidel, üritustel, meil on sarnased huvialad, alati palju rääkida. Võib olla on asi ka selles, et olen vennaga väga sarnane, õega mitte nii väga. Me mõtleme ühtemoodi jms., nagu teineteise koopiad.

Klapp oleneb ikka inimestest, mitte sellest, mitu aastat on vanusevahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtan oma äiataadi pere. Neid oli 8 last. 4 sündinud enne ja 4 peale sõda. Vanima ja noorima lapse vahet jäi 20 aastat. Kaks neist on juba surnud, aga ülejäänud suhtlevad väga tihedalt ja nii juba aastakümneid! Käiakse igal aastal sünnipäevadel, tihti on suguvõsa kokkutulekud jne.Väga ühtehoidev pere.
Minu vanimal ja noorimal lapsel on vanusevahet 18,5 aastat.Loodan küll, et suhtlevad omavahel ka tulevikus, kui just mõni lastest päris piiri taha ei koli elama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see läheduse tekkimise piir tekib u. 10-aastase vanusevahega. Sellisel juhul lastel ühist lapsepõlve ja mälestusi on vähe, vähemalt nooremal. Lähedus tekib lapsena koos ühes kodus argielu elades.
5a ei ole suur vahe. Sellise vanusevahega lapsed saavad nii mõnedki aastad koos koolilapsed olla ja ühist elurütmi elada. Mängukaaslase vanusevahe piir jookseb minu kogemuste kohaselt 3 aasta juurest – sealt edasi on juba vahe nii suur, et mängud on erinevad.
Muidugi võivad lähedased suhted hiljem tekkida ka täiesti teisest põlvkonnast õdede-vendade vahel, nagu inimestel ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul kolm venda. üks on minust 4a noorem – oleme superhüper lähedased 😀 (lastena kaklesime)
teine on minust 4a vanem – saame väga hästi läbi, saime seda ka lastena.
kolmas on 8a vanem – oleme ka väga lähedased, väiksena ei suhelnud palju kuid suureks saades oleme lähedased.
meil kõikidel oma pere ja lapsed (mul vanust 24), nooremal vennal pole pere veel. Aga käime külas üksteisel ja helistame ja teeme muud toredat 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on õega 11a vahet. selline õesuhe on tekkinud hiljem, suurena. algul oli ta mulle nagu laps. meil on ju 11 a vahet ja me ema kasvatusest lähtuvalt pidin mina õde hoidma. ühiseid mälestusi on meil küll palju õega, sest mina ju pidin valvama teda.
kui tuli õe puberteediiga, siis me enam läbi ei saanud. ta muutus väga pööraseks ja mõtlematuks. mina ei jõudnud enam tema pärast muretseda.
nüüd on ta juba suur inimene ja igapäev ikka suhtleme. mu lastele ta väga meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Laste vanusevahe ja suhted täiskasvanueas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.