Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laste viisakus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Teema: Laste viisakus

Postitas:
Kägu

See on ikka väga äärmuslik. Ma olin ka väga vaikne ja kartlik laps, ei julgenud isegi omaealistega suhelda, aga teretamine oli siiski selge ja sai selle tere ära öeldud, sest see just päästiski ju edasisest. Kui sel ajal, kui ma laps/noor olin, oleks teretamata jätnud, oleks täiskasvanu kindlasti öelnud, et “kuhu tere jäi?”.

Ma räägin olukorrast, kus lapsi sunnitakse teretama näiteks vanemate pool-tuttavaid kusagil tänaval kohates. Teretamine, külla minemisel ja külaliste vastuvõtmisel on teine teema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hästikasvatatud inimesena, kes sa ju oled – proovi näiteks ise panna käed taskusse ja öelda koridoris tere oma kolleegile. Ma vean kihla, et see pole sul võimalik, käed tulevad taskust välja nii, et sa ei märkagi 🙂 See on nii automaatne.

Mina olen suur inimene. 5-10-aastaste jaoks võib kaaslaste mõju olla suur. Jah, võibolla see algabki paarist lapsest, kellele viisakust pole väga õpetatud, aga tahan öelda, et kui laps ei tereta, ei tähenda see automaatselt, et tema vanemadki tuttavatest tuimalt mööda vaatavad ja sõna “Tere” ei kasuta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kindlasti mitte. Nad lihtsalt pole oma lapsele seda õpetanud, vähemalt mitte piisavalt vara. Võibolla nad lihtsalt ei osanud lapsele viisakust õpetada, ilma et see oleks traumat endaga kaasa toonud.

Kuidas sa tead nii kindlalt, et last pole õpetatud? Osad lapsed on väga jäärapäised. Õpetamisel ja vastuvaidlemiseta sundimisel on suur vahe. Kui laps on kohustatud tegema tegevusi ja vastumeelsuses korral pole tal võimalust isegi oma arvamust avaldada, käitumist põhjendada, ennast kaitsta, sest vanemad teda nagunii ei kuula, siis millest siin üldse rääkida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, äkki korrigeerid oma lapse sõpruskonda, kui sellised mühakad on kõik sõpradeks sattunud?
Enda lapse ja tema sõprade puhul pole probleemi märganud. Ikka teretatakse. Tänaval teretavad ka lapse sõbrad mind. Mina teinekord ei tunne neid äragi.
Minu lapsepõlves oli meil kodus kindel kord, et õhtul pidi head ööd ütlema ja hommikul tere hommikust. Mulle jäi juba toona selle vajalikkus arusaamatuks ja oma lastelt ei ole seda nõudnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis jutt. Mis järeldused.
Kui inimene (on ta siis laps või täiskasvanu) kedagi tänaval ära ei tunne, siis ta ei tunne ära.

Ei ole meelevaldne järeldus. Eelnevalt oli öeldud (mitte sinu poolt küll), et laps ikka peab teretama, kui korra on kaasa veetud ema istumisele pooltuttavatega, keda ta ehk teises riietuses/olukorras hästi äragi ei tunne. Lapsed ei jälgi ju neil kohtumistel nii pingsalt neid võõraid tädisid, pigem tegelevad oma joonistuste vm-ga, mis ajaviiteks “ette antud”.

Kui üldiselt arutleda, siis kust see piir läheb? Ennegi on siin vaieldud, kas oma kortermaja elanikke peaks teretama? Aga kõiki, kes koridoris vast tulevad, kuid varem näinud pole? Kas on vahe 4 või 60 korteriga majas sel juhul?
Kui lasteaeda minna, teretame rühmarummi sisenedes, arusaadav. Aga koridoris, lasteaia majast väljas inimesi, kelle lapsed ilmselt käivad samas lasteaias, aga varem näinud pole?
Kust see piir läheb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen märganud, et kui keegi ühistranspordis vanurile istet pakub, siis on see just koolilaps. Täiskasvanud eesti mehed väga harva. Meenub üks algklassi tüdruk trammist, kes küsis mult peatuse kohta infot ja tänas väga viisakalt. Talle oleks tahtnud panna kaasa sedeli vanematele – suurepärane kasvatus.

Ka tööl, kui ei tereta koridoris, siis on enamasti tegemist meesterahvaga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina häirib suhtumine, mida tihti näen, et istme loovutamist eeldatakse eelkõige lastelt. Näe seal on lapsed ja nad ei pakkunud istet, aga seal samas kõrval istusid ka täis elujõus täiskasvanud, kes seda teha oleks võinud. Tihti ka vanurid ise tormavad just lapse juurde ja tirivad natist – loovuta mulle koht. Laps on nõrk vastane ja tema kallal juletakse agressiivne olla. Ei julge vanur suurt meest tülitada samasugusel toonil. Lastel on suured kotid ja nende jaoks ei ole seismine alati kergem kui 20-50 aastasel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelt’ ma arvan, et see on siuke linnainimeste värk- mitte teretada. Või noh, teretada VAID VÄÄRTUSLIKKE inimesi.

Ei ole ainult linnainimeste värk.
Mulle kolis naabriks Lihulas kandist pere. Kuigi nad saaksid oma koju ka avalikku kergliiklusteed mööda, on nad otsustanud, et nemad tahavad käia läbi minu ja veel 3 naabri kinnistu. Värava jätavad alati lahtiselt ripakile ja no “tere!” ei tule sealt mitte kunagi. Mutt jõllitab minu maa peal, minu ukse eest mööda loivates kasvõi silma sisse, aga tere sealt ei tule. Mitte kunagi. Loomulikult siis nende jõmpsikad samoodi mühisevad mööda nagu tühjast kohast ja põhikooli jõnglane loobib oma sigaretikonisid ka veel laias kaares kuhu pähe tuleb. Enne kooli minekut vaja ju kiiresti 1 tobi tõmmata, koni taskusse ei topi.
Nii et matse on igal pool.
Kuigi väga suur tõetera on ka selles, et kõik rahvuskuultuurid on alguse saanud maalt ja mis kaotsi on läinud, see on läinud kaotsi linnades.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma tunnen end küll alati isiklikult puudutatuna, kui keegi kusagil kritiseerib eestlasi kui rahvust, aga siinkohal peab kahetsusega nentima, et viisakad kombed, jah, võiksid meil olla rohkem levinud küll. Kui see laps, kes külla tulles tere ei ütle, satub hiljem välismaale (tahtsin kirjutada lääneriikidesse, aga mõtleme nüüd hetkeks ka näiteks jaapanlaste peale, ja siit juba jooksis läbi, et ka venelased annavad viisakuse osas eestlastele silmad ette, paraku), siis tuleb tal kole palju juurde õppida ja oma harjumusi muuta, et endast normaalset (mitte veel tingimata head, aga aktsepteeritavat) muljet jätta.
Peale tervitamise võiks olla sisse treenitud tänamine ja palumine, vabandamine, kui kedagi kogemata müksad JA KA KUI SIND MÜKSATAKSE, sõbralik naeratamine (mitte tingimata keep-smiling), mitte igal pool ette trügimine.
Jah, meie mühaklikkust seletab mõneti eestlaste introvertsus (ütle võimalikult vähe, siis paistad vähem silma). Me ei ole alati väga suhtlemisaltid ega otsi kontakti. Soomlased on vist samasugused, aga ma ei oska kommnenteerida nende viisakuse taset.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja siit juba jooksis läbi, et ka venelased annavad viisakuse osas eestlastele silmad ette, paraku)

No minu kirjeldatud mühakast naabripere on just slaavlasest pereemaga. Elementaarset viisakust seal ei ole ega ilmselt ka tule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tunnen end küll alati isiklikult puudutatuna, kui keegi kusagil kritiseerib eestlasi kui rahvust, aga siinkohal peab kahetsusega nentima, et viisakad kombed, jah, võiksid meil olla rohkem levinud küll. Kui see laps, kes külla tulles tere ei ütle, satub hiljem välismaale (tahtsin kirjutada lääneriikidesse, aga mõtleme nüüd hetkeks ka näiteks jaapanlaste peale, ja siit juba jooksis läbi, et ka venelased annavad viisakuse osas eestlastele silmad ette, paraku), siis tuleb tal kole palju juurde õppida ja oma harjumusi muuta, et endast normaalset (mitte veel tingimata head, aga aktsepteeritavat) muljet jätta.

Peale tervitamise võiks olla sisse treenitud tänamine ja palumine, vabandamine, kui kedagi kogemata müksad JA KA KUI SIND MÜKSATAKSE, sõbralik naeratamine (mitte tingimata keep-smiling), mitte igal pool ette trügimine.

Jah, meie mühaklikkust seletab mõneti eestlaste introvertsus (ütle võimalikult vähe, siis paistad vähem silma). Me ei ole alati väga suhtlemisaltid ega otsi kontakti. Soomlased on vist samasugused, aga ma ei oska kommnenteerida nende viisakuse taset.

Eks kõikidel Põhjamaa rahvastel ole sellega veidi probleeme. Skandinaavias ei pakutagi kunagi kellelegi istet ja kui pakud, siis ei võeta seda vastu. Nemad on sellele hea vabanduse leidnud – ma ei taha teda solvata pidades nõrgaks ja väetiks. Hiljuti lugesin ühe Norra neiu artiklit, kes kolis USA-sse ja kuidas see tal silmad avas ja kuidas ta avastas, et norrakad on matslikud, külmad ja ebaviisakad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uskumatu

A’ mis teha täiskasvanutega kes ei tereta? Minu lapse ‘kogukonna koolis’ on selliseid vanemaid, kes ei tervita teisi lapsevanemaid… Lapsed samas klassis.

A’ tegelt ma arvan, et kui mõni mitte teretav laps mu ukse taha jõuaks, siis paluksin tal uuesti koputada ja seekord terega alustada. KÕIGI täiskasvanute asi on kasvatada ja õpetada lapsi. Ka võõraid.

Rongis olen palunud malbe häälega, et nooruk pakuks istet tudisevale vanurile (mul endal oli laps süles). Ei olnud probleemi. Kenasti tõusis ja kõik läks hästi.

miks peaks teretama ebasümpaatseid inimesi? teretad neid kes on tere väärt, kui ei teretata siis pole väärt. tee omad järeldused

Wow, ma ikka ei lakka imestamast, milliseid veidrikke meie hulgas ringi käib! Nüüd on siis teretamine ka austuse ja väärt olemise küsimus! Kas sa oled seesama mühkam, kes teietamise ja sinatamise teema all laias, et teietamine tuleb välja teenida ja kui sinatatakse, siis järelikult see inimene ei vääri austust? Elementaarne viisakus ja käitumisreeglid on sinu jaoks vist täiesti tundmatu teema …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle kolis naabriks Lihulas kandist pere. Värava jätavad alati lahtiselt ripakile ja no “tere!” ei tule sealt mitte kunagi. Mutt jõllitab minu maa peal, minu ukse eest mööda loivates kasvõi silma sisse, aga tere
sealt ei tule.

Kui üldiselt arutleda, siis kust see piir läheb?

See ongi sisetunde küsimus, nii laste kui täiskasvanute puhul ja pole vaja kedagi hukka mõista.
Kas toodud näites oleks siis õige, kui vanemad käseksid lastel korduvalt teretada naabrinaist, kes nende terele ei vasta? Kas vanemad peaksid ignoreerima lapse muret, kui ta kurdab, et naaber tema terele mitte kunagi ei reageeri ja talle on ebameeldiv tere öelda? Kas õige on probleemi eirata ja käskida lapsel edasi teretada, sest ta on ikkagi naaber ja mitte teretamine näitaks, et lapsed pole hästi kasvatatud? Arvan, et mitte ja isegi, kui osad, jutu järgi õigustavad alati teretamist, siis antud olukorras enamus lapsevanemaid kindlasti ei sunniks teretama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

A’ mis teha täiskasvanutega kes ei tereta? Minu lapse ‘kogukonna koolis’ on selliseid vanemaid, kes ei tervita teisi lapsevanemaid… Lapsed samas klassis.

A’ tegelt ma arvan, et kui mõni mitte teretav laps mu ukse taha jõuaks, siis paluksin tal uuesti koputada ja seekord terega alustada. KÕIGI täiskasvanute asi on kasvatada ja õpetada lapsi. Ka võõraid.

Rongis olen palunud malbe häälega, et nooruk pakuks istet tudisevale vanurile (mul endal oli laps süles). Ei olnud probleemi. Kenasti tõusis ja kõik läks hästi.

Kuule need lapsevanemad vb ei tunne sind ära. Mul pole teretamisega probleeme, aga kuna töö tõttu suhtlen saja inimesega iga päev, on nägudemälu kehv. Tõesti ei jää kõik näod meelde. Pean olema inimesega pikemalt suhelnud, siis alles jääb tema nägu meelde. Viimati ei tundnud ära töö juurde tulnud lapse lasteaiakaaslase ema – kuigi olin teda aias korduvalt näinud ja teretanud. Kuid teretanud kindlas kohas – lapse rühmas. Lasteaiast väljaspool ma teda enam ära ei tundnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas mina olen liiga vanamoodne ja see tervitamine polegi enam oluline?

Vanasti pingutati tervitamise käskimisega ka üle. Näiteks pidid lapsed teretama oma vanemate kolleege, kui need neile kusagil tänaval vastu juhtusid tulema, suure kortermaja või tänava rahvast või erinevaid mehi ja naisi, kes vanematelt mingit teenet vajasid ja kelle puhul mingit lastega suhtlemist ega vastu tervitamist kunagi ei toimunud ja uhkelt pea ära pöörati.

Teine asi on see, kui minnakse külla või tulevad külalised, kuid tänaval kohtudes ei pea laps mäletama onusid ja tädisid, kes nende vanematega kunagi natuke suhtlesid. Ei usu, et ka teie kõiki inimesi mäletate.

Kui laps ei taha mingil põhjusel tere öelda, siis ähvardada, hirmutada ja sundida pole teda mõtet, igasugused käsud tekitavad trotsi ja tundliku iseloomuga lastes tülgastust, eriti tegevuste vastu, mida nemad peavad sundkorras tegema, aga neid ennast eiratakse. Kui te täiskasvanuna ikka mõnda inimest tervitada ei taha, siis te lihtsalt midagi ei ütle ja nii ongi.

Sa täiesti tõsiselt ei tervita mõnda inimest, kuna ei taha? Loomulikult tervitavad nii lapsed kui täiskasvanuid kõiki tuttavaid, ka oma maja inimesi, ametnikke, teenindajaid jms ja oma küla
vms vastavalt elukohale. Mõnes kohas on säilunud veel meeldiv komme, et lapsed teretavad kõiki vastutulijaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ei ole üldse asi, mida lastega arutada – kas tervitada või mitte. Nelja lapse emana ja 6 last üles kasvatanuna, ise hästi suurest perest lapsena ma ütlen – tuttavate tervitamine kuulub samasse rubriiki nagu kätepesu. Selle üle lastega ei arutleta, kas seda teha või mitte. Mis tähendab, et ta ei taha? See ei kuulu üldse nende tegevuste hulka, mille puhul saab laps ÜLDSE peast läbi libistada, et ta ei taha. Sellist varianti ei ole. See pole ülddse mingi teema, mille üle saaks olla vastakaid arrvamusi lapsel. Seda varianti, et ei tereta, lapsele ei pakutagi. Nii nagu me ei lase kakalt tulnud last käsi pesemata söögilauda, ei jäeta talle seda variantigi, et ta ei tervita.

Kas sinu tuttavad on automaatselt ka su laste tuttavad ja mõne tervitamata jätmine tänaval, lapse poolt, ei tule kõne allagi? Ma ei paneks hügieeni eest hoolitsemist ja sotsiaalset käitumist samasse kategooriasse. Perekoolis räägitakse tihti lapsepõlvetraumadest, kuid mille üle siin üldse imestada? Karm. Kas laps võis rääkida ka ainult siis, kui kana pissis?

Uskumatu, sa oled täiskasvanud ei ei tea elementaarseid viisakusreegleid! Kui ollakse mitmekesi ja keegi seltskonnast tervitab kedeagi, olgugi kaaslastele võhivõõrast, siis ütlevad alati kõik tere!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa täiesti tõsiselt ei tervita mõnda inimest, kuna ei taha? Loomulikult tervitavad nii lapsed kui täiskasvanuid kõiki tuttavaid, ka oma maja inimesi, ametnikke, teenindajaid jms ja oma küla

vms vastavalt elukohale. Mõnes kohas on säilunud veel meeldiv komme, et lapsed teretavad kõiki vastutulijaid.

Sa küsi seda Lihula kandis elava inimese käest, miks ta ei soov teretada naabrit, kes talle kunagi tere ei ütle ja saad vastuse inimeste käitumiste “eripäradest”. Mitte keegi ei keela sul teretada absoluutselt kõiki inimesi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uskumatu, sa oled täiskasvanud ei ei tea elementaarseid viisakusreegleid!

Provokatsioonile ei allu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle kolis naabriks Lihulas kandist pere. Värava jätavad alati lahtiselt ripakile ja no “tere!” ei tule sealt mitte kunagi. Mutt jõllitab minu maa peal, minu ukse eest mööda loivates kasvõi silma sisse, aga tere

sealt ei tule.

Kui üldiselt arutleda, siis kust see piir läheb?

See ongi sisetunde küsimus, nii laste kui täiskasvanute puhul ja pole vaja kedagi hukka mõista.

Kas toodud näites oleks siis õige, kui vanemad käseksid lastel korduvalt teretada naabrinaist, kes nende terele ei vasta? Kas vanemad peaksid ignoreerima lapse muret, kui ta kurdab, et naaber tema terele mitte kunagi ei reageeri ja talle on ebameeldiv tere öelda? Kas õige on probleemi eirata ja käskida lapsel edasi teretada, sest ta on ikkagi naaber ja mitte teretamine näitaks, et lapsed pole hästi kasvatatud? Arvan, et mitte ja isegi, kui osad, jutu järgi õigustavad alati teretamist, siis antud olukorras enamus lapsevanemaid kindlasti ei sunniks teretama.

Jah, viisakas on alati olla viisakas ka nende vastu, kes samaga ei vasta. Meie ei muutu teise ebaviisakuse pärast ebaviisakaks, meie head kombed säiluvad ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, viisakas on alati olla viisakas ka nende vastu, kes samaga ei vasta. Meie ei muutu teise ebaviisakuse pärast ebaviisakaks, meie head kombed säiluvad ikka.

Teoorias on kõik tugevad, kahjuks praktikas visatakse sageli käega ja vastatakse samaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mhh lapsed lasteks. ma töötan büroohoones, kus palju korruseid ja ettevõtteid. ma vihkan neid tegelasi, kes lifti tulles tere ütlevad ja oma korrusel head päeva soovivad. ma ei tunne neid ja mind abosluutselt ei huvita kui hea päev neil on või tuleb. jah ma ütlen alati viisakalt vastu, aga ma ei tereta/soovi head päeva mitte kunagi esimesena. ma saan aru, et see on viisakus jne, aga suvalises liftis ma ei soovi võõrastega suhelda, ainult nendega, keda ma tunnen. varsti ilmselt ka suvalisse bussi või rongi astudes hakkavad kõik teretama ja head päeva soovima võõrastele, noo ei sobi minu introverdist natuuriga…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka harjunud ikka tervitamisega ja, et seda vastu ka tuleb. Tänapäeval see ilmselt liiga lõdva ja ebaviisakas, aga siiski tundub mullegi, et vanasti pingutati sellega üle. Elasime väikses külas. Poodi minnes tervitasin vastutulevat külatädi. Läksin aga teist korda veel samal päeval sinna poodi ja jälle sama külatädi kõndis mööda, aga ma teist korda enam ei teretanud. Pärast tädi kaebas mu emale, et olen nii ebaviisakas ja teda ei teretanud. Kas peab päevas mitu korda sama inimest tõesti tervitama? Nii muidugi emale ka ütlesin, et ütlesin juba korra tere. Ema ei teinud sellest probleemi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“miks peaks teretama ebasümpaatseid inimesi? teretad neid kes on tere väärt, kui ei teretata siis pole väärt. tee omad järeldused”

Selge siis, sain lõpuks vastuse, miks meie tänaval ühes peres mitte keegi naabreid ei tereta. Ju siis nende arvates ei ole mitte keegi nende väärtuslikku tere väärt. Tänaval kohtudes keeratakse pea kõrvale ja teeseldakse mitte nägemist. Huvitav, et naabreid peetakse ebasümpaatseteks juba esimesest kohtumisest, ilma tausta teadmata ja inimesi tundmata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selge siis, sain lõpuks vastuse, miks meie tänaval ühes peres mitte keegi naabreid ei tereta. Ju siis nende arvates ei ole mitte keegi nende väärtuslikku tere väärt. Tänaval kohtudes keeratakse pea kõrvale ja teeseldakse mitte nägemist.

Meenus, et kunagi kurtis üks täiskasvanu, et ta ei taha teretada ja suhelda oma naabritega, sest lapsepõlves oli ta oma vennaga sageli omapäi, vanemad olid tihti ära ja naabrinaine ei tundud mitte kunagi nende vastu huvi, ega küsinud, kuidas neil läheb. Naabrilapsed olevat tihti mänginud õues, kuid neid mängu ei kutsutud või ei võetud. Võta sa nüüd kinni, kas see oli tal ülereageerimine, lapsena purunenud kujutelm naabritevahelistest headest suhetest või mälus püsiv negatiivne kogemus, mis välistas igasuguse hilisema suhtlemise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatasin täna rongis, kuidas noorukid istusid klapid kõrvas, keppidega vanurid seisid kõrval ja neil ükski närv ei liikund, et pakuks istet või midagi. selline tunne, et ei tule nagu selle pealegi.

Need keppidega vanurid on ühistranspordis ülbemad, kui lapsed.
Löövad oma kepid ukse ette ja mööda ei saa keegi.
Lisaks sõna otseses mõttes tõstavad ranitsatest lapsi istmetelt püsti.
Ise saavad tasuta turul oma toidu järel käia.
Laps on 8 tundi koolis olnud, lisaks on tal raske kott kanda, ja, siis tuleb mingi penskar, möliseb ja tõstab lapse lihtsalt püsti.
Minul puudub teatud vanurite suhtes küll igasugune austus.
Kõik jääb neile ette, kõige kallal on vaja tarvitada, neid peab austama ja kummardama…mille kuradi pärast?
Olen ka oma lastele õpetanud, et, kui vanainimene on viisakas ja sõbralik-oled sina ka!
Kui hakkab õiendama ja ülbitsema, saadad p….i.
Vot nii ongi!
Lööge mind nüüd risti!

Please wait...
Postitas:
Kägu

sõna otseses mõttes tõstavad ranitsatest lapsi istmetelt püsti

On ikka jõulised vanurid!

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja siit juba jooksis läbi, et ka venelased annavad viisakuse osas eestlastele silmad ette, paraku)

No minu kirjeldatud mühakast naabripere on just slaavlasest pereemaga. Elementaarset viisakust seal ei ole ega ilmselt ka tule.

Kindlasti on ebaviisakaid ka nende hulgas (meie ühine nõukaaegne taust ei soosinud ka just viisakate kommete õppimist), aga mu Tallinnas elav pensionärist ema, kes muidu venelastesse no ütleme, mitte kõige paremini ei suhtu, tunnistab tõele au andes, et kui üldse keegi bussis vanainimesele istet pakub, siis on need vene noored.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka oma lastele õpetanud, et, kui vanainimene on viisakas ja sõbralik-oled sina ka!

Selle sõnaga, mida sinna punktide asemele kujutleda võib, oledki õpetanud?
Vanad lapsed on ka?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on viimasel ajal täpselt vastupidine probleem. Olen õpetanud oma lastele teretamist, aga täiskasvanud inimesed ei tereta neid vastu. Näiteks enda trepikoja inimesed – lapsed ütlevad ilusti “tere”, täiskasvanu lihtsalt mühiseb mööda. Korduvalt on nii juhtunud. Või siis kui lapsed tervitavad esimesena, siis nende terele miskipärast ei vastata, alles minu terele vastatakse. Poes on samuti mitu korda nii juhtunud, et lapsed tervitavad müüjat, aga tema neid vastu ei tervita. Ma ei ütle, et mu lapsed on ideaalsed, aga väga raske on õpetada lastele viisakust, kui seda ümberringi ei kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle sõnaga, mida sinna punktide asemele kujutleda võib, oledki õpetanud?

Vanad lapsed on ka?

Täpselt nii vanad, kui vanad nad on!
Ei ole need vanurid mingid haruldased, kelle ees peab maani kummardama.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laste viisakus