Esileht Koolilaps “Lasteabi” reklaam emadepäevaks.

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: “Lasteabi” reklaam emadepäevaks.

Postitas:

Iseenesest väike lugu (vist), aga meie hommik algas ehmatusega.
Äratasin hommikul last üles, silitasin pead ja rääkisin, et kullake, aeg on tõusta. Piiga unine, nohiseb mõnusalt, no õnneks on veel veidi aega ka kooli emadepäeva kontserdile, kuhu ka emad on kutsutud. Siis langeb mu pilk lapse voodi peatsilauale. Sinna on kleebitud suurelt “Lasteabi” reklaam MÄRKA HOOLI, ja seal all ilutseb lastekaitsjate telefoninumber.

Eee…sooh? Võtan tütre pea pealt käe ära. Segadus. Mida paganat see silt mu lapse voodi peatsi küljes nüüd tähendama peaks? Ei tunne endal mingit süüd, ometi kaob tahtmine lapse pead rohkem paitada. Lähen ära kööki.

Ootan, kuni laps on ärganud ja laua taha laekunud. Siis küsin, et mis see silt seal teeb. Laps kinnitab, et tema ei tea mitte midagi.

Mulle meenuvad ajakirjanduses olnud jutud, et kui lapsel on mure, siis ta ei räägi sellest vanematele. Niisiis pole lapse vastus üldsegi mitte rahustav, vaid pigem vastupidise efektiga. Küsin talt, et kas tal oleks vaja sellele numbrile helistada, laps eitab. Meenutan jälle seda, et eitamine pidavat tähendama et lapsel on tegelikult suur mure. Ise ei tea oma perekonnas ühtegi suurt probleemi nagu olevat, tavaline elu meil. Aga tuju on läinud. Küsin ka abikaasalt, kes pesemast tuleb, et kas sina kleepisid me lapse voodi peatsisse lastekaitsjate telefoninumbri, meeski eitab. Imelik hakkab ja tunnen nagu, et ei taha enam üldse lapse emadepäeva kontserdile minna.

Veidi hiljem (kuna tal algavad tunnid hiljem) ärkab üles ka pere noorem laps. Kui tema käest asja uurima lähen, kinnitab ta, et jah, tema selle lastekaitsjate numbri naljapärast oma suure õe voodipeatsisse kleepiski. Pulli pärast, noh… Küsisin, et kust ta selle sai, seletas, et koolis oli keegi tädi käinud lastele kotitäite viisi neid numbreid jagamas ja öelnud umbes nii, et kui ema või isa teile paha teeb, siis peate otsekohe helistama sellel numbril. Mis see “paha” on, jäeti täpsustamata.

Hmmm…. Jaa-jaa, kõik on täiesti õige muidugi. Muidugimõista ei tohi vägivalda maha vaikida jne. Aga ikkagi, sellest hoolimata, jäi minule, emale, tänasest hommikust ebameeldiv maik suhu. Vanasti kinkisid lapsed emadepäeva puhul oma emadele ilusaid kaarte, tänapäeval toovad lapsed emadepäeva puhul koju “lasteabi” reklaami telefoninumbritega, kuhu pahast emast teatada. Need tädid oleks ju võinud neid telefoninumbreid jagada lastele kas või esmaspäeval, mitte vahetult enne emadepäeva. Et siis, mitte tegu ei ole halb, vaid ajastus.

+5
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

???
Kummaline reaktsioon sinu poolt.
Ning keegi ei toonud seda sulle emadepäeva puhul.
Väga positiivne algatus koolis ja hea, et räägitakse-jagatakse.
Võiksid lastele juurde selgitada selle asemel, et solvunud olla.
Täiesti arusaamatu, miks sa seda mingitviisi isiklikult võtsid.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuli laps ka kleepsudega koju. See on ju väga positiivne. Selgitasin veel ise ka juurde, miks seda nr vaja on teada.
Kui laps ei julge kodus mõnd asja rääkida (mis iganes põhjusel), teab vähemalt kuhu helistada.
Väga kummaline reaktsioon emalt. PS! Emadepäev ju alles pühap

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ma just lugesin?!

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa probleemist aru.
Minu meelest on see lasteabi number väga hea võimalus. Eriti just nt teismelistele, kes oma kooli vaimse tervise, kiusamise vms muresid sealsele konsultandile telefonis või veebivestluses rääkida julgevad. Tean, et nii mõnigi noor on nt just sealtkaudu saanud ravi depressioonile või on kuskilt otsast hakanud lahenema koolikiusamise juhtum vms

Töötan ise haridussüsteemis ning ajastuse mõttes võin öelda, et praegu on väga hea aeg noortele selle abi saamise võimaluse pakkumiseks. Noored on kevadeks kooliaastast väsinud, paljudel on eksamite pinge väga suur ning hea, kui on peale vanemate ja koolitootajate veel mõni võimalus, kust abi saab endale või sõbrale otsida.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Missugune üleklopitud vaht eimillestki. Või on sul põhjust sellesse lasteabi kleepsu ikka nii tundeliselt suhtuda? Ja mismõttes see kleeps ei sobi enne emadepäeva jagamiseks? Et siis sel päeval peab olema kõik roosamannanunnupunnu, kuigi meil on selliseid emasid nagu Emily ema küll ja veel?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilukirjanduslik jutuke

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oleks olnud seda numbrit vaja, kui olin laps. aga ma ei kujuta ette, kui oeks ema peale “kaevanud”, oma mõttes küll muret kurtnud, kuidas mu elu emaga oleks edasi läinud.
sel numbril julgevad helistada vaid enesekindlad lapsed, või need kel on tunne, et kaotada pole enam midagi. kui lastekaitse ongi väga peretoetav ja probleemidele keskenduv, siis minu ema poleks mulle iial andeks andnud selle “jama” korraldamise pärast, mis viis ta lastekaitse huviorbiiti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma hakkasin lugema ja arvasin, et see on följeton …

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe oma teemaalgatust nüüd… ainult sina ja sina ja sina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kasvõi 1 laps saab tänu sellele abi ja julgeb helistada – siis on asi oma eesmärki teeninud. Aga teema on vist liba.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru et sinu lapsed tegid sel teemal nalja – noorem kleepis suuremale naljapärast voodi päitsisse. See võiks olla ju hea märk, et sinu lastel pole põhjust sellesse tõsisemalt suhtuda? Laps, kes päriselt sinna helistada plaanib, hoiab seda numbrit tõenäoliselt vanemate eest salajas. Mina sinu asemel rõõmustaks ja ehk isegi ilguks kaasa – et helistagu jah kui “paha ema” käsib musti nõusid laualt ära viia või tuba koristada. Sellest häiritud olla on küll väga-väga kummaline.

Loodan et teemaalgataja ikka käis lapse emadepäeva kontserdil ja oskab oma laste üle rõõmustada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selline kampaania oleks olnud 15 a tagasi, kui 15 a tagasi oleks julgetud sellest rääkida, oleks uksest ja aknast jagatud teavet, et vägivalda ei pea kannatama, kui oleks minugi sõbrannale kleepinud keegi sellise reklaami kuhugi…
…oleks mu maailma parim sõber praegu ehk elus.

Anna andeks, teemaalgataja, aga sa ei ole normaalne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps “Lasteabi” reklaam emadepäevaks.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.