Esileht Väikelaps Lasteaed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Lasteaed

Postitas:

Laps on 2,5 ja aias käinud talvest saati. Olen tähele pannud, et kui laps on lasteaias, saab ta seal kõige rohkem käia nädala, siis juba jääb haigeks. On nädala kodus, läheb aeda, jälle haige. Köha, nohu, kurk haige, rota viirus jne. Absoluutselt mitte ühtegi kuud pole saanud käia terve kuu. Vaatasin, kuidas asjad aias on siis. Lapsed tulevad hommikul aeda, kasvataja ei pane neid õuest tulles käsi pesema. Elementaarne. Lastele antakse õues juua ühest klaasist õues, terve rühm joob samast klaasist. Viimati kui lapsele järgi läksin, olid nad õues mängu alal ja kõigil lastel olid käes õunad! Minu meelest on imelik, et lasteaed laseb lastel õues süüa, kui käed on pesemata. Väikelaste käed saastuvad õues ju kiiresti, kukub maha nt ja ongi käed mustad. Ning mis toimub, et terve rühm joob samast klaasist. Kas tõesti ei saa siis tuua ühekordseid topse? Oleksin nõus ise ostma oma lapsele ühekordse joogitopsi, kui see aitaks viirusi vältida. Palun öelge, kuidas teie lasteaias on. Minu laps lihtsalt ei saa aias käia, koguaeg on haige. Kodus olles on terve, ja ma pole mingi eriline puhtuse friik.

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 10:24; 14.08 12:21; 20.08 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse rühmas pööratakse kätepesule väga suurt tähelepanu. Mingit ühest topsist jootmist ka ei ole kunagi toimunud. Õpetajad ja õpetaja abi on kõik hästi korralikud, puhtusest ja hügieenist (sh ka toiduhügieenist) lugu pidavad. Aga ometi oli laps esimesed kaks aastat pidevalt haige. See on lihtsalt lastekollektiivi paratamatus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks ei ole rangete hügieeninõuete korral lapsed tervemad, pigem vastupidi! Ei olnud meie sugugi haigemad, kuigi hammustasime koeraga vaheldumisi võileiba, rapsisime porgandi vastu pükse mullast puhtaks ja jõime kaljaautomaadist kõik samast klaasist…
Tegelikult oleks huvitav teha samaealiste rühmades vastav katse.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 11:09; 14.08 13:26; 14.08 13:28; 14.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoolimata rangest hügieenist, desinfitseerimisest jne jne (tegelikult liigne puhtus, nagu arstid on selgitanud, hoopis soodustab haigestumist) ongi enamus väikelapsi kollektiivis alustades tihti haiged.
Ka kodudes, kus kõike kordi pestakse, desinfitseerivaid salvrätte ja spreisid pidevalt tarvitatakse jne, ikka on lapsed haiged.

MIKS ON VÄIKELAPSED HAIGED
copy-paste kliinik.ee-st
lastearst Heli Grünberg vastab seal sageli just nii kui keegi kurdab oma laste viirushaiguste üle

Eelkoolieas lapsel on nii hingamisteede kui ka seedetrakti limaskestal vähe kaitsekehi. Neid saab olema rohkem olema alles puberteedieaks. Seetõttu peetakse normaalseks, et eelkooliealine laps põeb hingamisteede viirusinfektsiooni 8-9 korda aastas ja kõhulahtisust 2 korda aastas. Selline sage põdemine on eriti lasteaialastel, sest alati on keegi nohus- köhas…tiheda kontakti korral on võimalus oma nohu-köha viirust ka teistele jagada. Niisugused nohud-köhad on 90%-l juhtudest viiruse poolt põhjustatud ja antibiootikum ei aita ega päästa.

Haiguste põhjustajaid on palju erinevadi, need on viirused ja bakterid, elusorganismid, mis hakkavad kehas paljunema. Nende elutegevuse jääkained kahjustavad inimese organismi ja keha hakkab seetõttu nendega võitlema, et neid hävitada. Tekivad haigusnähud.
Haigusetekitajaid on niisiis väga erinevaid ja osa neist pesitseb latentses olekus rahumeeli aastaid kas hingamisteedes või mujal, ilma, et levima hakkaks, sest inimese immuunsüsteem on tugev ega lase neil paljuneda. Ka osad alles organismi sattunud haigustekitajad ei pruugi hakata paljunema. Nad kas hävivad või püsivad latentsena. Haiguse puhkemist, st. pisikute paljunemist soodustavad mitu asja.
1. Immuunsüsteemi nõrgenemine.
2. Külmetus (madalam temperatuur inimkehas annab pisikutele parema kasvupinna)
3. Nakkustekitajate hulk. St. kui organismi satub korraga küllalt suur kogus haigustekitajat, siis ei pruugi organism suuta nende levikule piiri panna.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 11:50; 14.08 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks vana postitus ka:

Immuunsüsteemi tugevdamiseks täiskasvanule(osa ok ka lastele):
Kuidas vältida külmetushaigusi?

Jälgige, et toidus oleks piisavalt vitamiine ja mineraalaineid. Neid saate eelkõige puu- ja aedviljadest. Jooge iga päev klaas mahla, sööge õuna ja üheks söögikorraks vaid aedvilja. Kasulikud on kiivid, viinamarjad, paprika, lillkapsas ja tomatid.
Käige kord nädalas ujumas ja/või saunas. See karastab.
Lõpetage hommikune du¨¨ jaheda veega. Mõjub hästi vereringele.
Käige vähemalt pool tundi päevas värskes õhus. Seda ka halva ilmaga.
Pidev toasistumine muudab haigustele vastuvõtlikumaks.

Hoidke jalad alati soojad ja kuivad. Närvide kaudu viib jalgadest otsetee nina ja kurguni. Seepärast lõpeb jalgade külmetamine kergesti nohuga.

Ruumid ei tohi olla liiga soojad, õhk aga hoidke parajalt niiske. Muidu limaskestad kuivavad ja muutuvad haigustekitajatele vastuvõtlikumaks.

Rõivastuge mitmekihiliselt. Kui olete liiga paksult riides, siis higistate ruumis ja külmetate pärast väljas.

– Punase päevakübara tõmmis või imemistabletid. Sobib haiguste aastaajal väga hästi ka profülaktikaks. Aitab nii, et paljud nakkused ja viirused ei puhkegi ja väldib haigestumist.

– Kibuvitsa- või kadakamarjatee meega, mida tasub haiguste perioodil teha hommikul suur kannutäis ja see päeva jooksul ära juua.

-Immuunsüsteemi tugevdamiseks on väga hea ka Weleda laukapuu toonik.

– Astelpajumahl meega ja sidruniga.

-Küüslauk ja sibul, võib meega ka.

Immuunsüsteemi stimuleerimine

Nii tsink kui ka C-vitamiin soodustavad valgete vereliblede teket veres,
need on vajalikud haiguste vastu võitlemiseks. Tsink aitab ka
immuunsüsteemil toota nn. T-rakke valgete vereliblede põhitüüpi,
millel on immuunsüsteemis palju ülesandeid, nagu spetsiifiliste
antikehade äratundmine ja teiste immuunrakkude aktiveerimine ja
deaktiveerimine.

Tsink ja C-vitamiin on ühendatud Influ-Zinc imemistabletis, nii
imenduvad need ülemiste hingamisteede kaudu limaskesta.
—————
LAPSELE
Minu laps oli ka väga tihti haige esimesed 20 elukuud. Korjas üles absoluutselt kõik nohud ja köhad, viirused ja batsillused. Vähemalt korra kuus oli 1-2 nädalane nohu ja/või köha garanteeritud, vähemalt kord 2 kuu jooksul põeti mõnd palavikuga viirust kergemalt või raskemalt. Korra oli ka mädane keskkõrvapõletik. Oi, küll ma olin hädas tema immuunsuse tugevdamisega ja hästi on meeles see tunne, et \”jälle!\” kui hakkas järjekordne haigus tulema. Tasus meil kuskil külapeal või mõne arsti juures käia või mõnd tatist tegelast kasvõi eemalt näha, võis kindel olla, et paari päeva pärast läheb aga jälle lahti! Nüüd suve jooksul on olnud palavikuga 3 nohu, nagu hiljem selgus – seoses purihammaste tulekuga, septembris oli korra nakkuslik nohu ja köha (minu käest sai). Pärast seda on siiani rahulik olnud, kuigi on olnud mitmeid üritusi, kohtumisi tatiste inimestega, beebikool ja loovustuba ja ühel päeval käisime ka lasteaiarühmas natuke mängimas.

Igatahes praegu tundub mulle, et immuunsus on küll tugevamaks muutunud. Ma ei tea, mis täpselt aitas, sest tegin kõik, mis vähegi aidata võiks. Siin on nimekiri minu katsetustest (mitte kõik korraga muidugi – 2 aasta jooksul on see kogunenud!):

– homöopaatia (aitas alguses 2-ks kuuks, siis muudeti ravi ja kõik oli vanaviisi);

– tervislik toitumine – palju hautatud juurikaid, erinevad pudrud, supid, kitsepiim (korralik söömine lõpes ära veidi peale aastaseks saamist ja siiani elatakse vaid piimast, vorstist, küpsistest, frikadellidest ja armastusest);

– söögiisu halvenedes üritasin vitamiine sisse sööta, aga kuna need magusad olid, siis laps keeldus, samuti keeldus jädäavalt putrudest pärast seda kui üritasin teda petta, peites pulbrikshõõrutud vitamiinid söögi sisse;

– kui oli palavik, siis vältisin Paracetamoli küünla panemist ja lasin lapsel endal haigusega võidelda (kuskil 39 kraadini rahulikult, edasi jälgisin väga tähelepanelikult, aga ta on viimastel kordadel ise 1-2 päevaga sellest jagu saanud); olen lugenud, et viiruste raviks pole peale kõrge palaviku ravi olemas, palaviku ajal ei saa viirus edasi levida, organism õpib ise ennast kaitsma ja haigusega võitlema ja tekivad organismi tugevdavad immunoglobiinid;

– Mölleri kalaõli periooditi (ise nõudis);

– astelpajumahl;

– kuskil juunist-juulist alates Laminolakt (Venemaal väljatöötatud immuunsust tugevdav preparaat, kus on mitmed piimhappebakterid ja erinevad vitamiinid ja ravimtaimed); pärast sellega harjumist hakkas nõudma ka Acerola C-vitamiini; või ternespiimakapsleid, Aquasource omad,

– Benefloraga saad ka lapse immuunsust tugevdada- see on piimhappebakterite pulber, mida antakse ka imikutele, lahtist purki hoia külmkapis.

– suvel nõgeselehed toidu sees;

– septembri alguses nohuga punase päevakübara imemistabletid;või lymphozili terakesed (päevakübara preparaat, pisikesed terad mida võib närida- lutsutada, lastele meeldivad väga).

– septembri lõpus-oktoobri alguses üks kuur ternespiimakapsleid (Aquasourse) pärast lähedast kokkupuudet ühe raskelt hingava, köhiva ja nina all tilbendava rohelise tatiribaga kodanikuga;

– viimased pool aastat oleme iga päev õues keskmiselt 5 tundi sõltumata õhutemperatuurist (ainult vihmaga või lörtsi ja kõva tuulega mitte), ka öösel magame lahtise aknaga;

– kodus käib paljajalu, meelsamini üleni paljalt;

– dusi all käies laseme ka veidi jahedamat vett (karastamise mõttes).

Nii, võib-olla on veel midagi, hetkel ei tule enam meelde.

– Greibiseemne ekstrakt citrosept aitab ka organismi tugevdada, aga see on nii mõru, et titt arvatavasti seda sisse ei võta. küll saad seda aga sina võtta. HOIDUGE SUHKRUST! K6ige hullem asi immuunsüsteemi jaoks on rafineeritud suhkur, ja paljud toidud sisaldavad ka nn ‘varjatud suhkrut’
Ja vohmige küüslauku!
_________________________
Postitas: lasterikas |

Üldiselt areneb väikelaste immuusus erinevalt ja see kestab kuni kooli minekuni.Immuusussüsteemi iseloom on suurelt osalt ka kaasasündinud. Nii, et mõnel emmel pole midagi vaja teha ja lapsed terved, teine söödab lisaaineid ja karastab ja ikka pidevalt haiged.
Arvan, et tuleks lihtsalt vaadata vastavalt lapsele, kui ikka liiga tihti kipub haigestuma, oleks parem laps aastaks koju jätta ja siis uuesti proovida.

Haiguste külgehakkamine sõltub ikka lapse immuunsüsteemist. Kui see on nõrk, siis hakkabki iga käha-nohu külge. Alla 3aastasstega on muidugi see nakkuvus kuidagi suurem nii ehk naa, nende immunsüsteem pole nagunii nii tugev. Imuunsüsteemi arengu juurde kuulubki võitlemine erinevate haigusetekitajatega st, kui sa hoiad organismi (ma ei räägi ainult lastest) kogu aeg nö vati sees, siis kui nüüd immuunsüsteem saab korraga mingi pisikuga ‘kokku’, ongi kohe upakil ja inimene haige.
Loomulikult on see nö valulävi immuunsüsteemil igaühel erinev.

Vaatan oma lapse rühmaski, et on neid, kes jäävad kohe kergesti haigeks, iga asja korjaavd üles ja no ongi palavikuga maas, ja mõni on enamasti kohal, ei köhi ega pole tatine. Immuunsus ei saagi välja kujuneda, st tugevamaks minnagi, kui ravid lapse hoolega terveks ja siis viid heauskselt lasteaeda, kuid üllatuslikult ootab sind ees seal haiged lapsed, kes siis nakatavad su terveks saanud last uuesti. Laps haigestub kiiresti ja kergemini uuesti, sest organism pole veel jõudnud kosuda. Selleks peaks siis last hoidma tervena veel vähemalt nädal-kaks kodus, et laps tugevam oleks.
eks haigestuvadki need, kes pole haigustega varem nii tihti kokku puutunud ja organism pole harjunud.
Minu beebi hakkas põdema viirusi juba siis, kui oli 7-kuune, sest noh vanem laps käis siis lasteaias ja ikka tõi haigusi koju, ise mitte haigestudes.
Läks sõime, kui oli 2a3k ja on väga harva haige olnud, ainult mõned nohud-köhad. kui poleks varasemaid kokkupuuteid haigustega, siis ma usun, et oleks praegu väga tihti haige olnud.

_________________
Mul on 3 last, kes on väga terved külmetushaiguste koha pealt olnud. Teised alati imestavad, et mu lapsed terve aasta jooksul pole kordagi lasteaiast või koolist puudunud.
Minu arvamus on selline, et:
1. laps peab õues käima iga päev, iga ilmaga
2. laps peab saama vähemalt 1 kord päevas sooja sööki
3. laps (lasteaiaealine) peab magama iga päev lõunaund
4. lapsel peab olema rutiinne päevakava, st. enam-vähem iga päev ühel ajal ärgatakse, süüakse, magatakse lõunat, käiakse õues ja minnakse õhtul magama
5. ära karda paaniliselt haigeid inimesi. kui haigus tahab tulla, siis tuleb see nagunii, mingisugune paaniline haigustest hoidumine annab mu meelest hoopis vastupidise efekti. terve ja tugeva immuunsüsteemiga lapsel ei juhtu midagi, kui ta mängukaaslane lasteaias on nohune või köhane. Otse tuulerõuge koldesse vast ei hakkaks last viima, aga lausa hüsteeriasse ka ei langeks kui kuuleks, et tuulerõuged on liikvel.

Ärge oma lapsi üle ravige. Kui juhtubki, et laps jääb haigeks ja tal on palavik, siis alla 38 -st palavikku ei tohi hakata alla võtma või ravima. Selle vea teevad paljud vanemad, et hakkavad juba 37,5 -st palavikku alla võtma. Palavik ongi ju see, mis võitleb haiguse vastu ja kui ta ei saa oma võitlust korralikult lõpuni pidada, siis on kindel, et haigusevimm jääb organismi sisse ja lööb juba nädala-paari pärast jälle välja.
Ja jumala eest, ärge laske arstil liige kergekäeliselt antibiootikumi kuuri peale panna. See paneb organismile korraliku põntsu.
Ja stress on muidugi see, mis nõrgestab organismi. Igasugune stress muudab organismi haigustele vastuvõtlikuks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 11:50; 14.08 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun ainult samast tassist joomise osaga. Meil paluti lastevanematel endil mingi joogipudel viia, tavalise veepudeli viisin ja nime kirjutasin peale.

Aeda jõudes kätepesu on vanema korraldada mu meelest. St et vanem annab õpetajale üle terve ja puhta lapse. Kui laps alles sai mähkmevabaks, siis aeda jõudes panin ta potile ka ise, alles siis andsin õpetajale üle.

Õuna söömine õues – kas te kunagi ei tee pikniku, maal ei luba õuna puu alt korjata, maasikaid, kurki otse peenralt? Kynagi pole liiva, kivi, käbi vmt suhu pannud? Ma lasen tihti lastel õues õuna või leiba süüa ooteks, ja kui kukubki maha – kuiva ilmaga korjab üles ja sööb edasi. Mis pisikuid sealt muru seest saab?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 12:01; 14.08 13:20; 14.08 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest olid need õunad sellised rohelised ja väikesed, ilmselt aiast korjatud. Kes teab, kas pestudki. Laps elab täiesti tavalist lapse elu, käib õues iga ilmaga, mängib hea meelega õues, kasutab ka ühistransporti kui vaja ning poes käime juba imikust saati. Õues söömist on ette tulnud kui lapsel nt läheb kõht tühjaks ja vaja kiirelt midagi haarata. Mingit piknikku pole küll pidanud. Liivaga on kokku puutunud nii rannas kui liivakastis, samuti pai teinud võõrastele loomadele. Haigeks jääb aga just lasteaias. Sinna lasteaeda minnes paluti tuua ainult pehmeid salvratte ja niiskeid salvratte, sest mähkmeid ta enam ei kasuta. Minu hinnangul kasutatud pole eriti kumbagi, sest varusid uuendanud ei ole. Väga imelik lasteaed on. Kui ütlesin õues olnud kasvatajale, et laps sööb õues õuna, siis tema küsimus oli, “kas ema riidleb?” Ei usu, et nad isegi muudaks seal midagi, nt ühekordne joogitops või oma joogipudel. Tundub, et kasvatajad peavad lapsevanemate märkuste tegemist riidlemiseks. See pole ka normaalne, et lapsel on lasteaias rohkem puudumisi kui kohalolekut ju.

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 10:24; 14.08 12:21; 20.08 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimesel aiaaastal on just normaalne,e t rohkem puudusi kui kohalolemist. Vähesed on need, kes kohe esimesel aastal on 2-3 korda haiged ainult. M ajust harjutan noroemat last hoiuga ja loodan, et ta võiks oma esimese haiguse ära teha enne, kui ma tööle lähen, st lähima 1-2 nädala jooksul 😀

Haigusi neil ei põhjustagi mitte viirused ise, sest neid on koguaeg liikvel, vaid stress. Stress sellest, et ema/isa jättis ta aeda, võõrasse kohta, suurde kollektiivi, kus peab järgima mingeid teisi reegleid, ei saa alati tähelepanu kui kukub jne. Nii et kui süüdlast tahad otsida, siis lõpuks on süüdi hoopis vanemad, kes ei ole nii rikkad, et üks saaks kodune olla 😀

Ja mis siis koduaia õuntel viga on? need ongi ju parimad! Koduaia õunu ei pestagi. VÄiksed ja rohelised olid nad, sest ilmselt oli tegemist valge klaariga…tegelikutl paljud õunasordid ei lähe punaseks või üleni punaseks, vaata kasvõi poes goldenit, mina eelistan just kui need rohelised, mitte kollakad 🙂

Võta nüüd asja natuke vabamalt, küllam ta sel sügisel peab juba paremini vastu ja aasta pärast on max 3-4 korda aastas haige. Ilmsel tt ahiagused ie ole ju ka tõsised eluohtlikud viirused vaid pigem tülikad köha-nohu.

Kui sind topside osa häirib, siis räägi juhatajaga või kui kardad pahameelt, räägi oma rühma hoolekogu esindajaga, et igal lapsel peab olema oma pudel ja palu hoolekogus arutada, kas lasteaed muretseb ise või lapsevanemad viivad nimelised pudelid.

Kõik muu aga on sul igasügisene perekooli häda, et kõik teise don süüdi, et minu laps on stressis ja haige 😀

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 12:01; 14.08 13:20; 14.08 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest olid need õunad sellised rohelised ja väikesed, ilmselt aiast korjatud. Kes teab, kas pestudki. Laps elab täiesti tavalist lapse elu, käib õues iga ilmaga, mängib hea meelega õues, kasutab ka ühistransporti kui vaja ning poes käime juba imikust saati. Õues söömist on ette tulnud kui lapsel nt läheb kõht tühjaks ja vaja kiirelt midagi haarata. Mingit piknikku pole küll pidanud. Liivaga on kokku puutunud nii rannas kui liivakastis, samuti pai teinud võõrastele loomadele. Haigeks jääb aga just lasteaias. Sinna lasteaeda minnes paluti tuua ainult pehmeid salvratte ja niiskeid salvratte, sest mähkmeid ta enam ei kasuta. Minu hinnangul kasutatud pole eriti kumbagi, sest varusid uuendanud ei ole. Väga imelik lasteaed on. Kui ütlesin õues olnud kasvatajale, et laps sööb õues õuna, siis tema küsimus oli, “kas ema riidleb?” Ei usu, et nad isegi muudaks seal midagi, nt ühekordne joogitops või oma joogipudel. Tundub, et kasvatajad peavad lapsevanemate märkuste tegemist riidlemiseks. See pole ka normaalne, et lapsel on lasteaias rohkem puudumisi kui kohalolekut ju.

Lasteaias jäävad lapsed haigeks, kuna seal on palju lapsi koos. Samuti soodustab haigestumist stress, mis pisikestel, kes kodust ära saadetakse, kahtlemata on.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 11:09; 14.08 13:26; 14.08 13:28; 14.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimesel aiaaastal on just normaalne,e t rohkem puudusi kui kohalolemist. Vähesed on need, kes kohe esimesel aastal on 2-3 korda haiged ainult. M ajust harjutan noroemat last hoiuga ja loodan, et ta võiks oma esimese haiguse ära teha enne, kui ma tööle lähen, st lähima 1-2 nädala jooksul ????

Haigusi neil ei põhjustagi mitte viirused ise, sest neid on koguaeg liikvel, vaid stress. Stress sellest, et ema/isa jättis ta aeda, võõrasse kohta, suurde kollektiivi, kus peab järgima mingeid teisi reegleid, ei saa alati tähelepanu kui kukub jne. Nii et kui süüdlast tahad otsida, siis lõpuks on süüdi hoopis vanemad, kes ei ole nii rikkad, et üks saaks kodune olla ????

Ja mis siis koduaia õuntel viga on? need ongi ju parimad! Koduaia õunu ei pestagi. VÄiksed ja rohelised olid nad, sest ilmselt oli tegemist valge klaariga…tegelikutl paljud õunasordid ei lähe punaseks või üleni punaseks, vaata kasvõi poes goldenit, mina eelistan just kui need rohelised, mitte kollakad ????

Võta nüüd asja natuke vabamalt, küllam ta sel sügisel peab juba paremini vastu ja aasta pärast on max 3-4 korda aastas haige. Ilmsel tt ahiagused ie ole ju ka tõsised eluohtlikud viirused vaid pigem tülikad köha-nohu.

Kui sind topside osa häirib, siis räägi juhatajaga või kui kardad pahameelt, räägi oma rühma hoolekogu esindajaga, et igal lapsel peab olema oma pudel ja palu hoolekogus arutada, kas lasteaed muretseb ise või lapsevanemad viivad nimelised pudelid.

Kõik muu aga on sul igasügisene perekooli häda, et kõik teise don süüdi, et minu laps on stressis ja haige ????

Muidu nõus, aga enamik inimesi on tegelikult nii rikkad küll, enne VH-d vähemalt olid (kuigi elatustase oli siis palju madalam). Siis kahekuuseid kodust ära ei saadetud. Kas on ikka vaja eramut, maastureid, välisreise, beebikoole jne?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 11:09; 14.08 13:26; 14.08 13:28; 14.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pigem kurvastab mind see, et kui õues on tuuline ilm, siis lastele ei panda tuulejopesid selga, vaid jäetakse dressikas või kampsik. Ilmselgelt saavad lapse ju tuult ning külmetavad, kui kasvatajad ise endal jakke ja rätikuid ümbert kinni hoiavad võiks olla see loogiline. Oma lapsele paneks jaki, võõrale lapsele mitte, eksole. Lastel ju pisike keha ja jahtub kiiremini kui täiskasvanu oma

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimesel aiaaastal on just normaalne,e t rohkem puudusi kui kohalolemist. Vähesed on need, kes kohe esimesel aastal on 2-3 korda haiged ainult. M ajust harjutan noroemat last hoiuga ja loodan, et ta võiks oma esimese haiguse ära teha enne, kui ma tööle lähen, st lähima 1-2 nädala jooksul ????

Haigusi neil ei põhjustagi mitte viirused ise, sest neid on koguaeg liikvel, vaid stress. Stress sellest, et ema/isa jättis ta aeda, võõrasse kohta, suurde kollektiivi, kus peab järgima mingeid teisi reegleid, ei saa alati tähelepanu kui kukub jne. Nii et kui süüdlast tahad otsida, siis lõpuks on süüdi hoopis vanemad, kes ei ole nii rikkad, et üks saaks kodune olla ????

Ja mis siis koduaia õuntel viga on? need ongi ju parimad! Koduaia õunu ei pestagi. VÄiksed ja rohelised olid nad, sest ilmselt oli tegemist valge klaariga…tegelikutl paljud õunasordid ei lähe punaseks või üleni punaseks, vaata kasvõi poes goldenit, mina eelistan just kui need rohelised, mitte kollakad ????

Võta nüüd asja natuke vabamalt, küllam ta sel sügisel peab juba paremini vastu ja aasta pärast on max 3-4 korda aastas haige. Ilmsel tt ahiagused ie ole ju ka tõsised eluohtlikud viirused vaid pigem tülikad köha-nohu.

Kui sind topside osa häirib, siis räägi juhatajaga või kui kardad pahameelt, räägi oma rühma hoolekogu esindajaga, et igal lapsel peab olema oma pudel ja palu hoolekogus arutada, kas lasteaed muretseb ise või lapsevanemad viivad nimelised pudelid.

Kõik muu aga on sul igasügisene perekooli häda, et kõik teise don süüdi, et minu laps on stressis ja haige ????

Muidu nõus, aga enamik inimesi on tegelikult nii rikkad küll, enne VH-d vähemalt olid (kuigi elatustase oli siis palju madalam). Siis kahekuuseid kodust ära ei saadetud. Kas on ikka vaja eramut, maastureid, välisreise, beebikoole jne?

kes see sul 2-kuuse kodust ära aon saatnud? jutt on ju 2,5aastasest lapsest. Ja ka enen VH-st läksid lapsed varakult sõime, mitte ei olndu ema dkodused – kust selline arusaam, et on olndu mingi aeg, kui kõik emad olid pikalt kodused? Ja anna andeks, aga KUSKIL peab ju lastega elama ka, nii et kodu on vaja igal juhul. Ja kui me tahame rahvastiku püsimajäämist, siis peab ju kellelegi olema rohkem kui 1, rohkem kui 2 last ja sisi ei ela enam 2-toalises üürikas 😀 Natuke naljakas ons ee suhtumine ka, et nii kui lapsed saad, tuleb kõik vara maha müüa, sest pere peab elama vaesuses, ema peab kodus virelema, jumala eest ei tohi endale mitte midagi lubada kõik selle nimel, et laps saaks kooliminekuni kodus olla….ja millise töö see ema pärast leiab?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 12:01; 14.08 13:20; 14.08 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimesel aiaaastal on just normaalne,e t rohkem puudusi kui kohalolemist. Vähesed on need, kes kohe esimesel aastal on 2-3 korda haiged ainult. M ajust harjutan noroemat last hoiuga ja loodan, et ta võiks oma esimese haiguse ära teha enne, kui ma tööle lähen, st lähima 1-2 nädala jooksul ????

Haigusi neil ei põhjustagi mitte viirused ise, sest neid on koguaeg liikvel, vaid stress. Stress sellest, et ema/isa jättis ta aeda, võõrasse kohta, suurde kollektiivi, kus peab järgima mingeid teisi reegleid, ei saa alati tähelepanu kui kukub jne. Nii et kui süüdlast tahad otsida, siis lõpuks on süüdi hoopis vanemad, kes ei ole nii rikkad, et üks saaks kodune olla ????

Ja mis siis koduaia õuntel viga on? need ongi ju parimad! Koduaia õunu ei pestagi. VÄiksed ja rohelised olid nad, sest ilmselt oli tegemist valge klaariga…tegelikutl paljud õunasordid ei lähe punaseks või üleni punaseks, vaata kasvõi poes goldenit, mina eelistan just kui need rohelised, mitte kollakad ????

Võta nüüd asja natuke vabamalt, küllam ta sel sügisel peab juba paremini vastu ja aasta pärast on max 3-4 korda aastas haige. Ilmsel tt ahiagused ie ole ju ka tõsised eluohtlikud viirused vaid pigem tülikad köha-nohu.

Kui sind topside osa häirib, siis räägi juhatajaga või kui kardad pahameelt, räägi oma rühma hoolekogu esindajaga, et igal lapsel peab olema oma pudel ja palu hoolekogus arutada, kas lasteaed muretseb ise või lapsevanemad viivad nimelised pudelid.

Kõik muu aga on sul igasügisene perekooli häda, et kõik teise don süüdi, et minu laps on stressis ja haige ????

Muidu nõus, aga enamik inimesi on tegelikult nii rikkad küll, enne VH-d vähemalt olid (kuigi elatustase oli siis palju madalam). Siis kahekuuseid kodust ära ei saadetud. Kas on ikka vaja eramut, maastureid, välisreise, beebikoole jne?

kes see sul 2-kuuse kodust ära aon saatnud? jutt on ju 2,5aastasest lapsest. Ja ka enen VH-st läksid lapsed varakult sõime, mitte ei olndu ema dkodused – kust selline arusaam, et on olndu mingi aeg, kui kõik emad olid pikalt kodused? Ja anna andeks, aga KUSKIL peab ju lastega elama ka, nii et kodu on vaja igal juhul. Ja kui me tahame rahvastiku püsimajäämist, siis peab ju kellelegi olema rohkem kui 1, rohkem kui 2 last ja sisi ei ela enam 2-toalises üürikas ???? Natuke naljakas ons ee suhtumine ka, et nii kui lapsed saad, tuleb kõik vara maha müüa, sest pere peab elama vaesuses, ema peab kodus virelema, jumala eest ei tohi endale mitte midagi lubada kõik selle nimel, et laps saaks kooliminekuni kodus olla….ja millise töö see ema pärast leiab?

Lapse kahekuuseks saades lõppes dekreediraha. Ometi suudeti lapsega mitu aastat kodus olla. Kuidas küll? Ja mis puutub asjasse kooliminek? Paljude sõimelaste perede elu on vaesusest küll väga kaugel, rääkimata sellest, et tihti mõlemad vanemad ei töötagi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 11:09; 14.08 13:26; 14.08 13:28; 14.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast su laps kõik külge haarabki, et sünnist saadik on teda vati sees hoitud. Liigne steriilsus on kahjulik, mitte kasulik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla teemaalgataja, su laps oleks haige ka siis, kui ta käiks lasteaias, kus kõik on kummikinnastega pidevalt ja koristaja pühiks iga sammu järelt piirituselapiga. Asi selles, et enamik viiruseid levivad õhu kaudu. Ja pealegi, kollektiivi mõte on see, et lapsed omavahel suhtleks ja harjuks sotsialiseeruma. Ja see käib tihti läbi puudutuste ja lähikontakti nii pisikeste puhul ehk teisisõnu üks pisike köhib oma peod täis ja siis tuleb teeb selle käega sinu lapsele pai :). Seega, kui laps läheb lastekollektiivi, siis on intensiivne viiruse põdemise aeg esimesed 2-3 aastat vähemalt, kui käiaksegi täpselt nii lasteaias nagu kirjeldad. Nädal kohal, kaks kodus. Ka minu laps hakkas augusti algusest harjutama lasteaiaga ja täna istume esimese kõhuviiruse ja palavikuga kodus. Nii on, tuleb leppida ja hakkama saada ning mõttetu on lasteaeda süüdistada. Pigem tuleb teha selle nimel kõik, et laps saaks korralikult terveks haigusest ja jääks piisav taastumisaeg enne kollektiivi naasmist.

Tekib küsimus, kus sa elanud oled, et sa ei tea seda, et 90% lastest on esimestel lasteaiaaastatel haiged just sellise sagedusega nagu kirjeldasin. Ja muide, kui hoiad kodus kuni 7a, siis on haiged koolis, sest meie vööndi nakkushaigused tuleb ikka vähemal või rohkemal määral läbi põdeda, et immuunsus areneks.

1a9k (ainsa) lapse ema

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, lapsi pannakse varakult lasteaeda ka mitte ilmtingimata vaesusest vaid selleks, et lapsevanem ei kaotaks oma kvalifikatsiooni ja suudaks pärast kolme lapse kasvatamist veel ka lapsed ülikoolitada (mis on kõige kulukam aeg lapse kasvatamisest). Kui ma oleksin kõigi kolme lapsega järjest 9 aastat kodus istunud, oleks ikka maru raske olnud tööle naasta ja seal tasemel olla. Seetõttu tegin iga lapse 2,5 aastaseks saades pool aastat jälle erialast tööd ja seejärel sain uue lapse. Laps käis vahepeal lasteaias. Laps oli jah sageli haige aga samas saan öelda, et läbi nende raskuste on kasvanud tublid ja targad koolilapsed nüüdseks, kes ei ole enam eriti haiged ja mina ei ole kaotanud oma võimet ja oskuseid mõne õnnetuse puhul vajadusel näiteks kogu peret ülal pidada ja seda veel viisil, mis mulle rahuldust pakub, ehk siis töö on põnev ja paindliku graafikuga. Ma ei arva, et lapsed on sellest mingi elukestva kahjustuse saanud, et nad pisikesena haiged olid ja lasteias pidid käima. USA kolleegid käivad konverentsidel oma neljakuuse beebi kõrvalt näiteks, neil ei ole töökoha säilitamine muidu võimalik. Üldiselt tuleb probleeme laendada nii, nagu need ette tulevad ja kui ikka lapse tervis üldse vastu ei pea, siis vahepeal olin mina sunnitud palkama hoopis hoidja, mis küll sõi mu sissetuleku ära, aga tagas siiski kvalifikatsiooni säilimise.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 15:29; 22.08 09:35; 22.08 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on 2,5 ja aias käinud talvest saati. Olen tähele pannud, et kui laps on lasteaias, saab ta seal kõige rohkem käia nädala, siis juba jääb haigeks. On nädala kodus, läheb aeda, jälle haige. Köha, nohu, kurk haige, rota viirus jne. Absoluutselt mitte ühtegi kuud pole saanud käia terve kuu. Vaatasin, kuidas asjad aias on siis…

Küll on hea ja mugav kõiges lasteaeda süüdistada eksole?
Sa otsid vigu sealt, kus ei ole nende tegelik põhjus.

Aga kes keelab sul valida parem ja “puhtam” lasteaed või lausa erahoid. Siis saaf näha, kas laps on tervem. Ehk vb isegi on, sest erahoius on vähem lapsi ja lastel stressi vähem.

Kui ikka on nõrk immuunsuus, siis polegi muud teha, kui sellise rütmiga edasi harjuda.

Mida sa omalt poolt lapse immuunsuse tõstmiseks kaasa aidanud oled?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hügieen on seal rühmas tõesti puudulik, kui isegi õuest tulles käsi ei pesta, see peaks olema elementaarne. Viirushaigused levivad nii või naa, aga suure tõenäosusega on varsti rühmas levimas naaskelsabad.

Meil pesid rühmas suvel liivakastis mängimise järel rühma tulles ka jalgu ja vahetasid sokid, sest muidu oleks rühm lihtsalt liiva täis olnud ja higiste ja tolmuste jalgadega pole ju meeldiv olla.

Meil on mõlema lapse rühmas kätepesuga kindel kord, enne sööki, õuest tulles, vetsus käies, niisama, kui vahepeal käed määrduvad. Palavate ilmadega pidi igal lapsel oma joogipudel (nimi peale kirjutatud) kaasas olema, rühmas olid ühekordsed topsid, millest vett anti (vanemad tõid, pole just kõige loodussäästlikum, kuid rühmas pole nõudepesumasinat, nii et lepiti siis kokku, et juuakse ühekordsetest topsidest).

Nohu-köha olid muidugi ikka sagedased esimesel lasteaia-aastal, see on paratamatus. Aga juba teisel-kolmandal aastal oli haigusi vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervist,

Lugesin läbi Teie postitust, viiruse haigused laste vahel lasteaias on loomulik aga küll huvitav faktor on see, et nagu mina sain aru postitus – iga kord kui laps läheb lasteaia saab tema haigeks. Ei tasu kohe solvuma lasteaeda personaal ega tuleb küsida ennast kas kõik tingimused vanemate poolt on täidetud nt.:

1. Kas lapsele on pandud sooed riided
2. Kui jah siis kui kvaliteetsed need soed riided on, raha säästamine soetel riietel ei ole hea idee.
3. Kui me räägime joogipudelist, siis mina arvan et isiklik puudel oleks parem. Vanemad võivad paluda personaali jälgida et laps jooks isikliku puudelist.
4. Tuleb pöörama tähelepanu sellele, et kas on gruppis haiged lapsed? Kui on siis arvestades seda, et laste immuun süsteem ei ole veel arenenud tasub lapsi jätta kodus koos vanematega või lapse vastutav isikuga.

Mina soovitan pöörduda pere arsti poole. Kuna perearst saab määrama uuringud nt: vere analüüsid ja teised uuring. Uuringute puhul võib perearst määrama vitamiinid kui on vaja nt. vitamiin D ja teised millised parenevad ja tõstavad immuunsüsteem.

Kindlasti vaadake üle lapse toitumis skeem. Juurde kui on vaja tuleb lisada värsked puuvilju ning juurvilju: Peet, porgand, tomat, paprika, herned, oad, peakapsas, lehtsalat, lillkapsas. Jälgige seda et lapse jalad peaved olema koguaeg soojad, ehk siis vajadusel pange topelt sokkid ja et hoida terve keha soojaks – termoriided. Vanemad töötavad ja see on arusaadav, sellepärast lasteaias on personaal keda võib paluda jälgida seda, et laps ei jooks külma vett, peseks käed koos seebiga ( Vanemad peavad seda õpetama ka ise kodus ), ei võta erinevad asjad õuest suhu ja ei mitte panna mustad käed suhu, kuna laps võib saada parasiidid millised lagunevad immuniteedi.

Kuidas lapsel kodus on, kui Te jalutate koos lapsega, kas tema jääb sama haigeks või Teie vastutuse all seda ei ole?

Ma loodan et mina sain Teile aidata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis mina arvan et isiklik puudel oleks parem.

Väga vahva postitus. Isiklik puudel oleks muidugi kõige parem.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 11:00; 20.08 08:57; 20.08 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsel on stress ja tänu sellele ka tihti haige+ ebakindel lapsevanem, ebakindlus kandub lapsele ja nõrgestab last veel lisaks.
Meil on lasteaias nimelised joogitassid toas, kui tuleb janu siis laps joob, ei pea küsima luba selleks.
Õues on igal lapsel oma nimega veepudel (lapsevanema toodud) ja pudeli puhtuse eest kannab hoolt iga lapsevanem ise. Igal õhtul võtan pudel koju, pesen puhtaks ja hommikult toon puhta pudeli koos puhta veega lasteaeda. Paar vanemat küll tahtsid selle kohustuse ka lasteaia õlule sokutada, enamus olid siiski nõus ise oma lapse pudeleid hooldama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigused lasteaias on paratamatus, aga ühine joogitops muudaks mind küll väga tigedaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigused lasteaias on paratamatus, aga ühine joogitops muudaks mind küll väga tigedaks.

Jah, haigeks jäävad lapsed nii või naa, aga näiteks meil tuli lapsele esimesel aastal lasteaias kolm hambaauku, varem polnud ühtegi. Kui vaatasin, kuidas mõnel lapsel on suus vaid lagunenud tüükad, siis ei olnud see ime. Õpetaja ei viitsinud mingite topside ega pudelitega jamada, lapsed jõid ühest topsist ja ühest pudelist. Tegi tigedaks küll.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 11:00; 20.08 08:57; 20.08 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, pisikesed ongi tõbised. Ainus asi, mis mulle sinu nimekirjast ei meeldi, on ühest topsist joomine.
Mõne nakkushaiguse riski saaks küll vähendada, kui ühest topsist ei jooks. Nt. sarlakid, mononukleoos, kõhutõved.
Meil pole ka aias kunagi ühest topsist joodetud.
Peale õueskäiku anti garderoobis kõikidele oma topsid kätte ja tehti joogiring.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nädal kodus haige, lasteaias 4 päeva on tavaline rütm väikelastel aias, tee mis tahad ja desinfitseeri kasvõi ioondussi all last. Väikelapsed ninapidi koos, lakutakse üksteist ja mänguasju, aevastatakse näkku jne. Hiljem areneb lapse immuunsüsteem.
AGA- see ühest klaasist joomine nüüd küll õige asi pole. Lisaks viirustele kanduvad kenasti laiali kaariesebakterid, soolenugilised jne. No misasja! Meil on igal lapsel nimeline joogipudel (vanem viib lasteaeda, vett pannakse siis seal), mis kastiga võetakse õue kaasa.
Ja kas tõesti pannakse lapsed hommikul tulles sööma pesemata kätega või sa lihtsalt pole seda näinud. Ma usun, et valdavalt ikka harjutatakse sisse kätepesu enne sööki, meil kohe rühma minnes saadetakse laps käsi pesema, et siis hommikulaul ja söömine. Kui ei, siis nii lihtsa lisanduse päevakavasse sisseviimine pole raske, tee vastavad ettepanekud, sest kätepesu ja oma jooginõu on elementaarsed asjad. Ja ka rühmas on veenõu juures mitte üks tass, millest kõik kordamööda joovad, vaid igaüks käib oma tassiga, mis ära pestakse pärast.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 09:16; 21.08 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigused lasteaias on paratamatus, aga ühine joogitops muudaks mind küll väga tigedaks.

Jah, haigeks jäävad lapsed nii või naa, aga näiteks meil tuli lapsele esimesel aastal lasteaias kolm hambaauku, varem polnud ühtegi. Kui vaatasin, kuidas mõnel lapsel on suus vaid lagunenud tüükad, siis ei olnud see ime. Õpetaja ei viitsinud mingite topside ega pudelitega jamada, lapsed jõid ühest topsist ja ühest pudelist. Tegi tigedaks küll.

Sa oled tige, et õpetaja ei viitsi tegeleda 20 lapse ühisest pudelist joomisega.
Aga sa ei ole tige, et ise ei viitsi hoolitseda oma lspse veepudeli olemasolu ja puhtuse eest?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias viivad vanemad oma lapsele pudeli ja vanemate asi on ka sinna hommikul värske vesi sisse panna. Minu jaoks väga ok süsteem.

Kui õun on enne puhtaks pestud, siis minu jaoks on ok seda õues süüa. Minu laps on küll veel suvepuhkusel aga vanaema aias sööb ka kõike siis, kui ise tahab.
Vanem laps käis kunagi sellises aias, kus korra ndl-s oli matkapäev, igale lapsele pandi võileiba/puuvilja kaasa, käidi metsas loodust avastamas ja tehti piknik. Laps oli terve kui purikas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Ma spetsiaalselt vaatasin, et lapsed tuuakse hommikul aeda ja kohe kui välisriided olid ära võetud, lastakse nad rühma. Ei mingit kätepesu. Kuna mul on endal harjumus õuest tulles käsi pesta, viin oma lapse kohe poti peale ja peale seda peseb ka käed. Osad vanemad seda ei teinud.

Selle ühisest topsist joomise asja peab küll üles võtma. Homme küsin selle kohta. Mind see kõik ikkagi häirib ja tundub lohakas. Tal just vahetus rühm, ja on uued kasvatajad. Ehk õnnestub küsida ilma selleta, et kasvataja süüdistab mind pahandamises vms. Olen selle poolt, et laps saaks vitamiine ja õunu jne toorest, kuid tekib küsimus, miks seda õues süüakse mängualal kus on liivakast.

Kas need kasvatajad ise siis ei taipa, et nii ei või ja on võimalik parandada, et lapsed ei jääks tihti haigeks? Nad peaks ju kaua olema töötanud ja endal lapsed. Miks peab vanem küsima elementaarseid asju?

Laps sai sel suvel ujuda, käime iga ilmaga õues, sööb sibulat ja juurvilju-puuvilju. Kahjuks ei ole ta nõus sööma küüslauku, isegi meega mitte, kuid leiutasin nohu vastu meetodi: tuleb purustada küüslauk ja panna lapse lähedusse nt ööseks. Vähemalt praegu tundub, et aevastusest asi kaugemale ei lähe. Ingverit ta samuti ei taha. Isegi keetes ei joo. Piimatooted jätsin seekord ära kohe kui palavikku jäi ja sai palavikust üle 3 päevaga. Magusat samuti liigselt ei tarbi

Rohkem eriti meelde ei tule, kuidas lapse immuunsust parandada. Vitamiine võttis kevadel, kuid abi polnud, sest haigeks jääb ikka vähemalt kord kuus.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 10:24; 14.08 12:21; 20.08 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigused lasteaias on paratamatus, aga ühine joogitops muudaks mind küll väga tigedaks.

Jah, haigeks jäävad lapsed nii või naa, aga näiteks meil tuli lapsele esimesel aastal lasteaias kolm hambaauku, varem polnud ühtegi. Kui vaatasin, kuidas mõnel lapsel on suus vaid lagunenud tüükad, siis ei olnud see ime. Õpetaja ei viitsinud mingite topside ega pudelitega jamada, lapsed jõid ühest topsist ja ühest pudelist. Tegi tigedaks küll.

Sa oled tige, et õpetaja ei viitsi tegeleda 20 lapse ühisest pudelist joomisega.

Aga sa ei ole tige, et ise ei viitsi hoolitseda oma lspse veepudeli olemasolu ja puhtuse eest?

No meil oli lapsevanemate poolt algatatud küsimus sõimerühma koosolekul, kas panna lapsele õue veepudel kaasa. Õpetaja ütles, et oh, nii väikestel pole mõtet pudelitega jannata, me võtame ise suure pudeliga vett kaasa ja anname neile topsist. Mul jäi ka ausalt öeldes hing valutama, et kas igaüks saab ikka eraldi topsi ja kuidas neil seal õues vahet tehakse.

Loomulikult oleks mul rahulikum tunne, kui ma saaksin oma lapsele isikliku veepudeli kaasa anda. Mille alusel Sina võtad süüdistada toda eelmist kirjutajat, et tema ei viitsivat või vaevuvat oma lapsele veepudelit kaasa anda?! Kust Sina tead, mida ta viitsib või ei viitsi?!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse lasteaias olid ikka kasutuses ühekordsed topsid joomiseks ja igaüks võttis ikka oma topsi. See on küll imelik, et kõik ühest tassist joovad, seda ei kiidaks ka mina heaks.
Aga mis siis, et neil õunad käes olid kui käed pesemata? Minu laps on toppinud miljon korda pesemata sõrmi suhu, elus on veel!
Ära ole nii dramaatiline. Lapsed ei haigestu, sest söövad õues õuna pesemata kätega. Viirused levivad siseruumides kus on palju lapsi koos ja kui ruume ei tuulutata korrapäraselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Väikelaps Lasteaed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.