Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: lasteaed

Postitas:

Elan lasteaiast ca 20 km kaugusel. Kasvatan lapsi üksinda, üks kuueaastane koolieelik ja teine pooleaastane beebi. Juhiluba veel ei ole, tegelen sellega. Aga seni oleks vaja tütar lasteaeda saada. Kas kohalikul omavalitsusel on mingi kohustus aidata?   Kuueaastasel on ju ikka väga soovitatav lasteaias käia viimasel aastal. Beebi kõrvalt oleks suht võimatu ka igapäevaselt  liinibussidega last viia ja tuua. Kui vallast küsisin, öeldi et nendel mingit varianti pole.

+6
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.08 16:54; 05.08 17:25; 05.08 17:48; 05.08 18:08; 05.08 18:54; 07.08 08:48; 07.08 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolid lasteaiale lähemale.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis saab, kui laps kooli läheb?

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis saab, kui laps kooli läheb?

Koolibuss toimib väga hästi, aga jääb lasteaiast teise kanti.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.08 16:54; 05.08 17:25; 05.08 17:48; 05.08 18:08; 05.08 18:54; 07.08 08:48; 07.08 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kummalised on tänapäeval inimesed: kõigepealt saadakse lapsed ja siis vahitakse silmad suured ringi, kes need nüüd üles aitab kasvatada. Ikka ise pead organiseerima oma elu ja transporti, mitte vald ei pea neid ringi sõidutama!

+30
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 17:25; 09.08 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kummalised on tänapäeval inimesed: kõigepealt saadakse lapsed ja siis vahitakse silmad suured ringi, kes need nüüd üles aitab kasvatada. Ikka ise pead organiseerima oma elu ja transporti, mitte vald ei pea neid ringi sõidutama!

Küsisin, kuna näiteks koolitransporti ju vallad korraldavad maapiirkondades. Tahtsin nagu loota, et ka alusharidus  võiks toetatud olla.  Rohkemat abi reaalselt ei vaja ja sedagi seni kuni juhiluba käes. Elu ei lähe iga kord nii nagu loodad..

+13
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.08 16:54; 05.08 17:25; 05.08 17:48; 05.08 18:08; 05.08 18:54; 07.08 08:48; 07.08 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rohkemat abi reaalselt ei vaja ja sedagi seni kuni juhiluba käes.

Palka siis vedaja.
Lasteaias käimine ei ole kohustuslik ja OV ei pea seda vedu korraldama.

+16
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 17:55; 05.08 22:14; 06.08 16:48; 07.08 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsisin, kuna näiteks koolitransporti ju vallad korraldavad maapiirkondades

Need on kaks eri asja, sest kooliharidus on kohustuslik, lasteaed ei ole. Sellepärast ei korraldata ka transporti. Loa saamisega oleks ehk pidanud varem hakkama tegelema, aga hea, et tegeled, saad vähemalt teist last lasteaeda hakata viima. Kui kuuene ei saa lasteaias käia, siis ei saa, ega maailm sellest seisma ei jää. Vald ei ole kohustatud transporti organiseerima.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rohkemat abi reaalselt ei vaja ja sedagi seni kuni juhiluba käes.

Palka siis vedaja.

Lasteaias käimine ei ole kohustuslik ja OV ei pea seda vedu korraldama.

Aitäh vastamast. Ja siis tulebki  muu variant leida.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.08 16:54; 05.08 17:25; 05.08 17:48; 05.08 18:08; 05.08 18:54; 07.08 08:48; 07.08 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vald maksab niigi suures osas kohatasu kinni, nüüd hakka veel last lasteaeda transportima. Sõidadki liinibussiga, paljud teevad nii.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vald maksab niigi suures osas kohatasu kinni, nüüd hakka veel last lasteaeda transportima. Sõidadki liinibussiga, paljud teevad nii.

See kommentaar on nüüd veidi… Kui hommikul lasteaeda minna, siis bussiga tagasi saaksin õhtul hilja.  Koos beebiga ei hääleta ka. Maakohas elamise lõbu.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.08 16:54; 05.08 17:25; 05.08 17:48; 05.08 18:08; 05.08 18:54; 07.08 08:48; 07.08 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolid lasteaiale lähemale.

Nii kohutavad on need juurteta inimesed.

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 20:46; 06.08 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane laps aasta varem kooli.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kohutavad on need juurteta inimesed.

Mis juured tal seal olla saavad, kui ihuüksi elab lastega? Ei vanemaid, ei vanavanemaid. Lihtsalt sattus.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 17:55; 05.08 22:14; 06.08 16:48; 07.08 12:59;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ega see auto väga asja kergemaks ei tee. Iga päev 80 km sõita, teeb kuus ca 1600 km ainult lasteaeda ja tagasi. See on päris suur kulu. Eeldan, et elad seal maal osalt sellepärast, et sinna õnnestus soetada üliodav elamine. Kaugel see kool saab tulevikus olema?

Aga vald ilmselt ei palka sulle autot koos juhiga, kes su last lasteaeda vedama hakkaks. Soovitan mõelda sellise elukoha peale, kus lasteaed ja kool jäävad max paari kilomeetri kaugusele.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolid lasteaiale lähemale.

Nii kohutavad on need juurteta inimesed.

Ma ei kiirustaks sildistamisega. Sa ei tea tema kohta mitte midagi !!!

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas eelkooli ei ole selles koolis, kuhu laps tulevikus õppima läheb? Kui iga päeva lasteaeda viimine ei ole võimalik, aga tahaks, et laps aasta enne kooli rohkem teiste seltsis oleks, siis võib-olla oleks eelkool isegi parem variant? Tavaliselt toimub kord nädalas.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolid lasteaiale lähemale.

Nii kohutavad on need juurteta inimesed.

Ma ei kiirustaks sildistamisega. Sa ei tea tema kohta mitte midagi !!!

Ma tean, et ta soovitab lasteaia pärast kolida. Seega tean ka, et tal on savi ja suva kodust kui sellisest. Sa saad ikka aru, et ma ei räägi sõnagi teemaalgatajast?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 20:46; 06.08 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te nii vaenulikud olete?

Tean mitut omavalitsust, kus on ka lasteaiabuss olemas, kes valla pealt kaugemal elavad lapsed kokku korjab, seega minu meelest on väga okei, et teemaalgataja seda uuris.
Aga kui seda varianti teie juures pole, siis ega häid lahendusi vist ei leiagi. Ma samas olukorras kaaluks ilmselt lapse lasteaiast koju jätmist, kuid siis peab arvestama, et koolieelikuga tuleb ka päris palju tegeleda, et lasteaia viimase aasta programmis õpitav enne kooli selgeks saaks.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te nii vaenulikud olete?
Tean mitut omavalitsust, kus on ka lasteaiabuss olemas, kes valla pealt kaugemal elavad lapsed kokku korjab, seega minu meelest on väga okei, et teemaalgataja seda uuris.
Aga kui seda varianti teie juures pole…

No ilmselgelt ei ole, teemaalgataja ütles ju kohe alguses, et omavalitsusest juba vastuse saanud. Tema küsimus peitus selles, et kuigi bussi jm ei ole, kas saaks ikkagi nõuda omavalitsuselt abi selle transpordi osas.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 17:55; 05.08 22:14; 06.08 16:48; 07.08 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kodus lapsega natukenegi tegeleda, siis ei ole lasteaed hädavajalik.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te nii vaenulikud olete?

Tean mitut omavalitsust, kus on ka lasteaiabuss olemas, kes valla pealt kaugemal elavad lapsed kokku korjab, seega minu meelest on väga okei, et teemaalgataja seda uuris.

Aga kui seda varianti teie juures pole…

No ilmselgelt ei ole, teemaalgataja ütles ju kohe alguses, et omavalitsusest juba vastuse saanud. Tema küsimus peitus selles, et kuigi bussi jm ei ole, kas saaks ikkagi nõuda omavalitsuselt abi selle transpordi osas.

Loe nüüd seda esimest postitust uuesti. Kus ma nõudsin?

Tegu on mu lapsepõlvekoduga, ei ole hetke ajel ostetud korter. Kolima kusagile ei hakka.

Ja lahendus leitud, laps saab lasteaeda.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.08 16:54; 05.08 17:25; 05.08 17:48; 05.08 18:08; 05.08 18:54; 07.08 08:48; 07.08 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe nüüd seda esimest postitust uuesti. Kus ma nõudsin?

Tegu on mu lapsepõlvekoduga, ei ole hetke ajel ostetud korter. Kolima kusagile ei hakka.

Ja lahendus leitud, laps saab lasteaeda.

Tõid ju otsesõnu välja, et vald juba ütles, et varianti pole. Sina aga tulid seepeale siia küsima, et äkki on ikkagi kohustus aidata. Miks sa siis üldse seda küsima tulid, kui ei plaaninud midagi nõuda?
Aga siiras palve – jaga siin ka, millise lahenduse siis leidsid? Inimesed ju mõtlesid ja elasid kaasa, oleks kena lahendust jagada.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 17:55; 05.08 22:14; 06.08 16:48; 07.08 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe nüüd seda esimest postitust uuesti. Kus ma nõudsin?

Tegu on mu lapsepõlvekoduga, ei ole hetke ajel ostetud korter. Kolima kusagile ei hakka.

Ja lahendus leitud, laps saab lasteaeda.

Tõid ju otsesõnu välja, et vald juba ütles, et varianti pole. Sina aga tulid seepeale siia küsima, et äkki on ikkagi kohustus aidata. Miks sa siis üldse seda küsima tulid, kui ei plaaninud midagi nõuda?

Aga siiras palve – jaga siin ka, millise lahenduse siis leidsid? Inimesed ju mõtlesid ja elasid kaasa, oleks kena lahendust jagada.

Vald ütleski, et praegu mingit toimivat varianti pole. Tahtsin teada, kas tegelikult peaks neil see variant olema. No kui ei pea, siis ongi nii. Ilmselgelt ei saa ma nõuda, et nad selle minu pärast aretaksid.

Aga lahenduseks sai kolmel päeval nädalas pensionärist autoga naabritädi, kellele maksan kütuse ja veidi ka abi eest. Lisaks olen väga-väga tänulik.

+15
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.08 16:54; 05.08 17:25; 05.08 17:48; 05.08 18:08; 05.08 18:54; 07.08 08:48; 07.08 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te nii vaenulikud olete? Tean mitut omavalitsust, kus on ka lasteaiabuss olemas

Nimeta need omavalitsused, palun. Konkreetsete nimedega, palun.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ikka kuskil läheduses elab? Kombineerige teiste peredega koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimeta need omavalitsused, palun. Konkreetsete nimedega, palun.

Tahad kolida või miks see sind nii täpselt huvitab?
Meie vallas on võimalik laps lasteaeda saata koolibussiga.
Mingit linki sellele teenusele panna pole võimalik, kõik on muutuv ja kokkulepete küsimus.
Meie valla koolibussidel on mitu erinevat ringi nii hommikul, lõunal kui õhtul, kõigil paarkümmend peatust, sõidavad mööda ka lasteaedadest. Pikim ring üle 30 kilomeetri, teised u 20 km.
Lasteaiaõpetajad tulevad hommikuti sama bussi peale ja viivad oma aia lapsed õiges kohas kenasti maha. Kuidas õhtuti toimub, päris täpselt ei tea, aga ju vanemad ootavad väikelapsi kindlas kodulähedases peatuses.
Buss ei sõida just iga kodu väravasse, aga piisavalt lähedale.
Mina elan üksikus maanurgas, mis jäi kõigist koolibussi peatustest ca 5 km kaugusele, aga  eelmisel aastal hakkas buss ka meie juurde käima, kuna naabertallu kolis üks koolilaps ja üks lasteaialaps. Ja ka vald hakkas seda teed paremini hooldama (st talviti varem lahti lükkama ja kevadeti-sügiseti tihemini hööveldama), et buss ikka sõita saaks.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna pea läheb ka teine laps lasteaeda ja ise hakkad eeldatavasti tööl käima. Ma saan aru, et lapsepõlvekodu ja kõik, aga kui sul lube ega autot pole, siis võib-olla on tõesti mõistlikum kaaluda keskusele lähemale kolimist. Nii väikeses kohas ei ole ilmselt ka sulle endale töökohti jalaga segada, rääkimata selliseid, mis võimaldaksid sul täpselt neil aegadel alustada ja lõpetada, et jõuaksid hommikul lapsed ära viia ja õhtul tagasi tuua.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimeta need omavalitsused, palun. Konkreetsete nimedega, palun.

Tahad kolida või miks see sind nii täpselt huvitab?

Meie vallas on võimalik laps lasteaeda saata koolibussiga.

Mingit linki sellele teenusele panna pole võimalik, kõik on muutuv ja kokkulepete küsimus.

Meie valla koolibussidel on mitu erinevat ringi nii hommikul, lõunal kui õhtul, kõigil paarkümmend peatust, sõidavad mööda ka lasteaedadest. Pikim ring üle 30 kilomeetri, teised u 20 km.

Lasteaiaõpetajad tulevad hommikuti sama bussi peale ja viivad oma aia lapsed õiges kohas kenasti maha. Kuidas õhtuti toimub, päris täpselt ei tea, aga ju vanemad ootavad väikelapsi kindlas kodulähedases peatuses.

Buss ei sõida just iga kodu väravasse, aga piisavalt lähedale.

Mina elan üksikus maanurgas, mis jäi kõigist koolibussi peatustest ca 5 km kaugusele, aga eelmisel aastal hakkas buss ka meie juurde käima, kuna naabertallu kolis üks koolilaps ja üks lasteaialaps. Ja ka vald hakkas seda teed paremini hooldama (st talviti varem lahti lükkama ja kevadeti-sügiseti tihemini hööveldama), et buss ikka sõita saaks.

Ilmselt keegi Tallinna külje alt, Sakust või Laagrist vms. sarnane koht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No lihtsalt nii õelad kommentaarid siin teemas. Inimesel on mure, tuleb selle üle arutama ja algab solgiämbrite tühjendamine….

Issand jumal, püüdke olla täiskasvanulikumad. Alati ei lähe inimeste elud ideaalstsenaariumite järgi. Kujutage nüüd ennast ette selle murega – 0,5 ja 6-aastasega keskusest eemal…..elatakse ka mujal kui linnades ja suurvaldades.

+5
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 07:31; 09.08 09:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )