Esileht Väikelaps Lasteaed ja õueriided

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Lasteaed ja õueriided

Postitas:

Laps tuleb iga päev täiesti porisena aiast, kohe pealaest jalatallani porine, mida ta seal aias teeb, ei kujuta ettegi, räägib, et veerevad mäest alla. Ükskõik kui hästi ma ka lapiga puhastada ei proovi, siis riideid puhtaks ei saa ja ausalt öelda olen juba väga väsinud sest igapäevasest pesu pesemisest. Kuidas teistel on, lapsed puhtamad või käivadki oma nädala mustade riietega ära?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 22:17; 05.11 22:47; 06.11 10:03; 07.11 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käib nädal aega nende mustade riietega. Tal on lasteias spetsiaalsed vett hülgavad ja mustaks tegemise riided seal. Esmaspäeval viime aeda ja reedel
korjame pessu. Ma läheks hulluks, kui igapäevaselt neid riideid kasima peaks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiaõpetajana nüüd – Milleks iga päev pesta? Et hommikul kell 8 korra hetkeks oleks riided puhtad?
Ma raputaks ainult läbi, et päris ei pudeneks sealt midagi.

Riietuse osas võib siis edaspidi riiete ostes arvestada sellega, et laps kipub poriseks minema õues. Need üleni kummist on siis paremad sellistes olukordades.

Kuidas teistel on – umbes pooltel on lasteaias eraldi trööpamise riided, mis siis ongi mustad enamus aja.
Kõige suuremad trööpajad on suht üleni kummi riietatud – tõmba märja lapiga üle või duši alt korra läbi ja jälle puhas.
Mõnel on nii, et on nö viisakamad kodus käimise riided aga siis kummist tunked, mis tõmbab jope ja õuepükste peale. Need kummipüksid siis saavad vatti aga muu püsib enam-vähem.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 22:32; 07.11 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära vii igapäev koju, las olla. Nii nagu eelnev postitaja kirjutas, siis korra nädalas pesemine täiesti okei. Lapsed mängivad ja möllavad õues ja seda neil ka lubatakse. Lasteaia õueriided peaks olema lapsele sellised millega ta võibki ennast vabalt tunda, peab olema ilmastikukindel ning paras, sama ka jalanõudega. Ära nii palju stressa, siis lapsel ka mõnusam mängida 🙂 🙂 aga las sul olla koju minemise riided eraldi, endal elu siis lihtsam!!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiete pärast üldse ei stressagi, tal ongi lasteaia riided eraldi(märja ilmaga alati kummiriided) ja trööbaku terviseks, lihtsalt iga päev imestan, kuidas isegi müts on paksu porikihi all ja teistel lastel paistavad porised olema ainult pepu-põlved-kindad. Õpetajad on tõstnud ka ainult tema riided dušinurka ära ja õpetaja abi on öelnud, et pühkis riided harjaga ära, paratamatult jään mõtlema, kas ainult mul on “väike põrsas” ????
Aga eks ma püüan ka siis edaspidi vabamalt võtta ja silma pori koha pealt kinni pigistada, tänud kaasarääkimast!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 22:17; 05.11 22:47; 06.11 10:03; 07.11 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kõige porisemad need lapsed, kes ilusti liivakastis mängivad. Need kes mööda õue ringi traageldavad, ronimisväljakutel ronivad ja mäest alla veeratavad on väga puhtad liivakastis mänginutega võrreldes 😉 Ükski ema ei pese neid riideid igapäevaselt.
Lasteaia õpetaja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni laps leiabki selle ühe ja ainsa porilombi lastaaia õuelt üles. Teine võib jääda täiesti puhtaks iga ilmaga.
(Mitme lapse ema)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Boardman või coverman on meil selleks, lihtsalt käin õhtul lapiga üle ja korras. 1-2korda vajadusel ka pesen hooaja jooksul.
Mul laps ka pidevalt määrib ja ei näe probleemi, laps on laps ja las määrib, kui on kvaliteetsed asjad, siis pole puhastamisega ka probleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu tüdruk ka viimasel ajal ülepea porine, isegi mütsid. Ei mina suuda neid kombesid iga päev pesta, ostsin ekstra lasteaias püherdamiseks kasutatud kombe, las mäkerdab. Eks siis nädala lõpus pesen. Muidugi, see kõvaks kuivav porikiht tuleks ikka lapiga maha pühkida, aga ega sellepärast kohe lausa pesumasinasse ei pea panema, riided ei kuiva ka järgmiseks hommikuks ju kohe ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult lapiga ei saagi täitsa puhtaks, lapiga tõmbadki suurema mustuse maha, et hommikul uuesti selga pannes esikud ja autot ära ei määriks (loe: et kuivanud pori sealt esikusse ei pudiseks). Ega muud põhjust igapäevasel puhastamisel polegi. Võid proovid aka duššiga esmalt üle lasta, et korralikult märjaks teha, aga siis ei pruugi jalaotsad ära kuivada hommikuks – sõltub teie õhu kuivusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 09:05; 06.11 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiete pärast üldse ei stressagi, tal ongi lasteaia riided eraldi(märja ilmaga alati kummiriided) ja trööbaku terviseks, lihtsalt iga päev imestan, kuidas isegi müts on paksu porikihi all ja teistel lastel paistavad porised olema ainult pepu-põlved-kindad. Õpetajad on tõstnud ka ainult tema riided dušinurka ära ja õpetaja abi on öelnud, et pühkis riided harjaga ära, paratamatult jään mõtlema, kas ainult mul on “väike põrsas” ????

Aga eks ma püüan ka siis edaspidi vabamalt võtta ja silma pori koha pealt kinni pigistada, tänud kaasarääkimast!

Ega tal müts silmile vaju? Müts võib olla porine, kui laps poriste kinnastega mütsi katsub – nt müts vajub silmadele ja üritab ära lükata.

Ma ostsin kunagi tütrele ilusa kollase Bredeni sallmütsi. Ja siis enam-vähem esimesel päevl, kui tal see pea soli, püherdas koduhoovis tuhakraavis (mees oli põletanud puujuurikat eelmisel päeval) ja kogu see ilus erkkollane müts oli üleni tuhane, laps ise õnnelik 😀 Sain targemaks ja kollaseid õueriideid, sh aksessuaare, enam ei osta. Hall ja pruun on ka ilusad värvid 😀

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 09:05; 06.11 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiete pärast üldse ei stressagi, tal ongi lasteaia riided eraldi(märja ilmaga alati kummiriided) ja trööbaku terviseks, lihtsalt iga päev imestan, kuidas isegi müts on paksu porikihi all ja teistel lastel paistavad porised olema ainult pepu-põlved-kindad. Õpetajad on tõstnud ka ainult tema riided dušinurka ära ja õpetaja abi on öelnud, et pühkis riided harjaga ära, paratamatult jään mõtlema, kas ainult mul on “väike põrsas” ????

Aga eks ma püüan ka siis edaspidi vabamalt võtta ja silma pori koha pealt kinni pigistada, tänud kaasarääkimast!

Ega tal müts silmile vaju? Müts võib olla porine, kui laps poriste kinnastega mütsi katsub – nt müts vajub silmadele ja üritab ära lükata.

Ma ostsin kunagi tütrele ilusa kollase Bredeni sallmütsi. Ja siis enam-vähem esimesel päevl, kui tal see pea soli, püherdas koduhoovis tuhakraavis (mees oli põletanud puujuurikat eelmisel päeval) ja kogu see ilus erkkollane müts oli üleni tuhane, laps ise õnnelik ???? Sain targemaks ja kollaseid õueriideid, sh aksessuaare, enam ei osta. Hall ja pruun on ka ilusad värvid ????

Ei vaju müts silmile, neil on hoovis üks mägi, kus on väga vähe muru ja laps siis õuesoleku ajal veedab oma aega mäkke ronides ja siis sealt end külili alla veeretades, küsisin õpetajalt hommikul üle, sellepärast ongi ta õuest tulles nagu poritoru, nägu-juuksed pidid ka porised olema, vot selline info siis õpetajalt, nüüd siis leppisime kokku, et viin lapsele kummikomplekti jäädavalt lasteaeda ja las käib siis ka kuivade ilmadega nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 22:17; 05.11 22:47; 06.11 10:03; 07.11 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vaju müts silmile, neil on hoovis üks mägi, kus on väga vähe muru ja laps siis õuesoleku ajal veedab oma aega mäkke ronides ja siis sealt end külili alla veeretades, küsisin õpetajalt hommikul üle, sellepärast ongi ta õuest tulles nagu poritoru, nägu-juuksed pidid ka porised olema, vot selline info siis õpetajalt, nüüd siis leppisime kokku, et viin lapsele kummikomplekti jäädavalt lasteaeda ja las käib siis ka kuivade ilmadega nii.

Teemaalgatus on veidi segase suunitlusega. See kirjeldus… Ma ei arva, et päris tavapärane on kõigile lastele lausporise ilmaga mööda mäekülge end alla veeretada.
Olen igati lustliku ja lapseliku mängu poolt ja riiete määrimine on loomulik lastel, aga päris seana poris IGA päev pole ka OK ju

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korra veel lasteaiaõpetajana.

Mul näiteks on tööl endal ka kilepüksid, mida õue minnes tõmban teksadele peale. Need on ka alt veidi porised ja põlvedest saab aru, et olen põlvi maha pannud jne.
Ma pesen neid ikka üpris harva. Mõnikord magamise ajal kiirelt tõmban lapiga üle, kui liiga mustad juba. Aga üldiselt täitsa puhtad on üliharva.
Ükskord üks ema kommenteeris, et miks mu enda püksid ka porised. Ütlesin, et õues käisin lastega ja tegutsesin lastega ka õues olles.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 22:32; 07.11 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saada laps paljalt õue siis ei pea riideid pesema

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsi on erinevaid, minu oma oli ka alati, kui mudarull. Samas nägin ühte tüdrukut, kes käis heleda kombega sõimes ja põhimõtteliselt jalutaski vaid mööda asfaltradasi, istus pinkidel jne. Sinnani arvasin, et see pole võimalik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga MIKS peavad väikelapse õueriided, mille eesmärk ongi kaitsta last pori ja külma eest, olema säravpuhtad? Mis selle mõte on?
Mina pesen laste õueriideid pesumasinas koos impregneervahendiga 1-2 korda hooaja jooksul, ülejäänud aja tõmban lapiga, kui tõesti on konkreetselt poriga koos, tavaliselt piisab ka kloppimisest.
Minu lapsed käivad lasteaias ühes Skandinaavia riigis ning siin on täiesti normaalne, et lapsed istuvad porilombis ja mängivad mudaga, kui soovivad. Lasteaia nõue lapsevanematele on see, et peavad olema ilmale ja oludele vastavad riided ja piisavalt vahetusriideid. Ja mitte keegi ei pese maniakaalselt riideid, minu lapsed on ehk ühed kõige puhtamad veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilm ei pea selleks üldse porine olema, et mu laps näeks välja nii:
https://www.pinterest.com/pin/386465211746302177/?nic=1b&sender=830914337408342218
Seetõttu iga päev riideid pesingi, õpetaja ütles ka, et mu laps on teistega võrreldes haruldus, sest teised ikka enamasti istuvad ja mängivad ja on puhtad.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 22:17; 05.11 22:47; 06.11 10:03; 07.11 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka porine. Iga päev ei pese, kui suure poriga koos, toon koju ja saadan lapse teiste õuepükstega. Meeldib, kui lapsel on palju riideid, siis ei pea öösel midagi pesema v parandama hakkama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps Lasteaed ja õueriided