Esileht Väikelaps Lasteaed ja viiruse levik eestis

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Lasteaed ja viiruse levik eestis

Postitas:

Kaalun erinevaid variante, kuidas laps koju jätta, aga paistab üsna keeruline. Laps on 2a, seega üksi tegeleb üsna minimaalselt ja ainult ekraanide “hoida” teda ei taha ka jätta. Kodukontoris olen üksi, mehe tööd kodukontorist teha ei ole võimalik. Ainuke variant oleks leida hoidja, kes lapsega tegeleb samal ajal kui mina tööd teen, sest mul võib olla ka 3h järjest koosolekud ning pean päevasel ajal ikkagi olemas olema, koosolekutel osalema. Lõppliku otsust veel teinud ei ole, aga tahaks väga ta koju jätta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie vald saatis vanematele meili palvega hoida kõigil, kellel võimalik, märtsis lapsi kodus.

Minu lapse rühmast olid peale seda meili järgmisel päeval 18 lapsest 7 lasteaias, ülejäänud kodudes.

Mis vallaga tegu?  Ega KOV-idel muud üle jäägi, kui hakata ise piiranguid tegema,  sest valitsus ju ei suuda otsust vastu võtta.  Iga mõtlev inimene praeguses olukorras väldib lisakontakte.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 08:45; 08.03 18:14; 19.03 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui KOV võtab kohamaksutasu, siis on kõigil võrdne õigus viia lapsi. Miks osad peaks kodus hoidma ja maksma kohatasu ja teised, siis veavad.

Minul oli ka eelmine aasta laps veebruari lõpust kuni septembri alguseni kodus. Nüüd olen last ikka võimalusel koguaeg viinud, sest näha oli, et peale seda pikka pausi ei tahtnud üldse minna tagasi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui KOV võtab kohamaksutasu, siis on kõigil võrdne õigus viia lapsi. Miks osad peaks kodus hoidma ja maksma kohatasu ja teised, siis veavad.

No praegu peakski KOV tegutsema ja ütlema, et vabastame kohatasu maksmisest, kui last lasteaeda ei vii. et kontakte vähendada.  Mina hetkel ei vii, ehkki jah  kohatasu ju maksan. Samuti maksan spordiklubis kuutasu, sest see on ju avatud, ekki ma seal praegu viiiruse pärast  niikuinii ei käi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.03 15:27; 06.03 13:49; 08.03 11:57; 08.03 14:55; 13.03 16:19; 18.03 19:50; 22.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui KOV võtab kohamaksutasu, siis on kõigil võrdne õigus viia lapsi. Miks osad peaks kodus hoidma ja maksma kohatasu ja teised, siis veavad.

No praegu peakski KOV tegutsema ja ütlema, et vabastame kohatasu maksmisest, kui last lasteaeda ei vii. et kontakte vähendada. Mina hetkel ei vii, ehkki jah kohatasu ju maksan. Samuti maksan spordiklubis kuutasu, sest see on ju avatud, ekki ma seal praegu viiiruse pärast niikuinii ei käi.

ja KOV võtab selle puuduoleva raha siis kustkohast, et niisama õpetajatele palka maksta? Kohatasu maksmisest vabastamisel jääb eelarvesse ju lünk. Muidugi natuke on reserve jne, aga pärast on võidus see KOV, kes eelarvelünki ei tekita. Paremad teed ja muu infra, tuleb rohkem rahvast, rohkem tulubaasi jne. Õpetajad pole masinad, et lülitad kaheks kuuks välja ja pärast võtad tänavalt uued. Pealegi oleks mõne kuu koormuseaugu tõttu koondamine ka kallivõitu lõbu.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.03 20:17; 08.03 12:56; 08.03 19:13; 13.03 19:13; 15.03 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui KOV võtab kohamaksutasu, siis on kõigil võrdne õigus viia lapsi. Miks osad peaks kodus hoidma ja maksma kohatasu ja teised, siis veavad.

No praegu peakski KOV tegutsema ja ütlema, et vabastame kohatasu maksmisest, kui last lasteaeda ei vii. et kontakte vähendada. Mina hetkel ei vii, ehkki jah kohatasu ju maksan. Samuti maksan spordiklubis kuutasu, sest see on ju avatud, ekki ma seal praegu viiiruse pärast niikuinii ei käi.

ja KOV võtab selle puuduoleva raha siis kustkohast, et niisama õpetajatele palka maksta? Kohatasu maksmisest vabastamisel jääb eelarvesse ju lünk. Muidugi natuke on reserve jne, aga pärast on võidus see KOV, kes eelarvelünki ei tekita. Paremad teed ja muu infra, tuleb rohkem rahvast, rohkem tulubaasi jne. Õpetajad pole masinad, et lülitad kaheks kuuks välja ja pärast võtad tänavalt uued. Pealegi oleks mõne kuu koormuseaugu tõttu koondamine ka kallivõitu lõbu.

Ole normaalne, ega õpetajatele palka ei maksta otse lapsevanema taskust ju.

Ja meie vallas ongi lasteaiad tasuta ka. Ühe Lõuna-Eesti väikevallaga on tegu.

Ja loomulikult käivad õpetajad tööl edasi, igas rühmas käivad ju mõnede perede lapsed ikka edasi, kelle vanemate töö ei võimalda kaugtööd ja last koju jätta.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 11:26; 05.03 18:55; 08.03 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liigumegi sinna poole, et lasteaeda võib varsti viia vaid eesliinitöötaja lapsi:

Nii ütles Kaja Kallas, et kaalumisel on muuhulgas:

Juhend lasteaedadele ja lastehoidudele töö korraldamiseks ja tungiv soovitus vanematele mitte lapsi lasteaeda viia ilma vältimatu vajaduseta.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.03 15:27; 06.03 13:49; 08.03 11:57; 08.03 14:55; 13.03 16:19; 18.03 19:50; 22.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui KOV võtab kohamaksutasu, siis on kõigil võrdne õigus viia lapsi. Miks osad peaks kodus hoidma ja maksma kohatasu ja teised, siis veavad.

Minul oli ka eelmine aasta laps veebruari lõpust kuni septembri alguseni kodus. Nüüd olen last ikka võimalusel koguaeg viinud, sest näha oli, et peale seda pikka pausi ei tahtnud üldse minna tagasi.

Mis õigusest sa jahud? Vabstahtlikult viid praegu lapse viirusekoldesse? Milleks? Et õigust taga ajada?

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui KOV võtab kohamaksutasu, siis on kõigil võrdne õigus viia lapsi. Miks osad peaks kodus hoidma ja maksma kohatasu ja teised, siis veavad.

Minul oli ka eelmine aasta laps veebruari lõpust kuni septembri alguseni kodus. Nüüd olen last ikka võimalusel koguaeg viinud, sest näha oli, et peale seda pikka pausi ei tahtnud üldse minna tagasi.

Niipalju võiksid teada, et lasteaiatasu lapse kohta on kordades suurem kui lapsevanem kohatasu maksab. Oleneb piirkonnast ja lasteaia kohatasust, mõnes kohas maksab lapsevanem 1/10 tegelikust hinnast. Ja minu arust on normaalne, et praeguses olukorras palub riik kodustel emadel lasteaialapsed koju jätta, et kontakte vähendada.  Laps on eelkõige pere oma 🙂 Mida rohkem aega te oma lapsega veedate, seda lihtsamaks läheb, iga algus on raske.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 08:45; 08.03 18:14; 19.03 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liigumegi sinna poole, et lasteaeda võib varsti viia vaid eesliinitöötaja lapsi:

Nii ütles Kaja Kallas, et kaalumisel on muuhulgas:

Juhend lasteaedadele ja lastehoidudele töö korraldamiseks ja tungiv soovitus vanematele mitte lapsi lasteaeda viia ilma vältimatu vajaduseta.

Ei liigu. Tungiv soovitus on kaalumisel. See on nagu võib-olla olen varsti peaaegu rase.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.03 20:17; 08.03 12:56; 08.03 19:13; 13.03 19:13; 15.03 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna terve Eesti on teatud mõttes juba riski all, olenemata piirkonnast, siis kas viite lapsed lasteaeda, kui ise saate kodune olla? Olen endast väljas, sest töötame kodukontoris, kuid teine pool muudkui rõhub sellele, kuidas laps peab lasteaeda minema olenemata olukorrast. Mina aga ei soovi teda ega ennast ja koduseid riski alla panna. Ei asu küll Tallinnas, kuid see ei olegi siin enam argument. Kui soovitatakse iga hinna eest vältida ebavajalikke kontakte, milleks hetkel ka lasteaed on, siis mida ma peaksin tegema, kui ei saa elukaaslasega kokkuleppele? Ta ei ole koroonaeitaja, kuid sellest ma aru ei saa, miks lasteaed nii oluline nii raskes olukorras on? Saan aru, et kodus on rutiinivabadus jne jne, kuid hetkel kaalub tervis selle mõne aja ju üles?

Iga kontaktist loobumine on ju sammuke edasi. Laps ei ole koolimineja, et peaks hambad ristis ettevalmistuse pärast kohal käima…

Meil on nii, et mina emana olen ikka see kes otsustab lapse asjade üle. Olengi öelnud mehele, et mina otsustasin nii ja kõik.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ei mõista, et lapsi viiakse kui võimalus koju jätta.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ei mõista, et lapsi viiakse kui võimalus koju jätta.

Mina ka ei mõista. Kui isegi lasteaia kohatasu kaotatakse, siis antakse ju sellega selge singaal- palun jätke vältimatu vajaduse korral laps koju.  Meie lapse lasteaias on nüüd mitu rühma isolatsioonis, kuna haigestunud on just lapsed…

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.03 15:27; 06.03 13:49; 08.03 11:57; 08.03 14:55; 13.03 16:19; 18.03 19:50; 22.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtan viirust tõsiselt, aga samas kardan 4-5-6a laste traumade sagenemist. Kui vanem töötab kodukontoris, on lapsed kodus teises toas või omapäi hoovis sisuliselt järelevalveta.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 16:34; 13.03 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtan viirust tõsiselt, aga samas kardan 4-5-6a laste traumade sagenemist. Kui vanem töötab kodukontoris, on lapsed kodus teises toas või omapäi hoovis sisuliselt järelevalveta.

See jutt näitab, et sa võiksid olla õnnelik, kuna sul on töökoht, mille tulemil on tähtsus.

Kui kodukontoris on tööd nii vähe, et paralleelselt mängitatakse last ja kõik töö saab tehtud, ei teki mingit lisakoormust (st. ei pea tegema 8 tunni töö asemel 16 tundi tööd+lapsehoidu), siis tegelikult ka tavaolukorras, ilma covidita, oli tegu sotsiaalse töökohaga. Muidugi palk võib neil olla teistsugune kui oli рейсисаатья’tel.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.03 20:17; 08.03 12:56; 08.03 19:13; 13.03 19:13; 15.03 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui koolieelikud saavadki ise hakkama, siis minu kahest ei saa küll hetkekski valveta jätta… Väga ohtlik.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mu töö eeldab, et keegi on ka kohapeal ja kõik korraga ei saa kaugtööd teha, siis käime kolleegiga kohal kordamööda 2 nädala kaupa. Hetkel mina kodus ja lasteaialaps koos minuga.

Järgmisel ja ülejärgmisel nädalal pean tööle kohale minema. Lasteaiast juba tuli kiri, et “kui laps lasteaeda tuleb, siis teatage vähemalt päev ette”. Millest võib järeldada, et lasteaias lapsi väga pole. Üleeelmisel nädalal käis veel üle poole rühma kohal, aga peale uusi piiranguid enam mitte.

Aga mul pole õrna aimugi, kuhu ma selle lapse siis järgmisel nädalal panen. Möödunud kevadel oli suuremate lastega kodus, sest siis veebitunde eriti polnud. Nüüd aga on ja kaamerat ega mikrit välja lülitada ei tohi.

Samas on lennujaam rahvast umbes ja reisisellid liiguvad. Tansaaniasse reisida võib ilma piiranguteta. Last kodu kõrvale lasteaeda viia võib aga ainult äärmisel vajadusel. Minu meelest on fookus kaduma läinud nende piirangute ja tungivate soovituste juures.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas on lennujaam rahvast umbes ja reisisellid liiguvad. Tansaaniasse reisida võib ilma piiranguteta. Last kodu kõrvale lasteaeda viia võib aga ainult äärmisel vajadusel. Minu meelest on fookus kaduma läinud nende piirangute ja tungivate soovituste juures.

Lisada tuleb veel, et Tansaaniast naasta võib ka piiranguteta. Tansaania ise ju eriti ei testi ja Eestis pole kohustust testida. Need, kes siiski on testinud, palju neist oli positiivsed (väidevalt Tansaaniast lahkudes negatiivsed)? Vist 15%?

Üldiselt on see (et tavainimesed kannatavad ja pidutsejad lasevad edasi) kõik suur poliitika ja järjekordne näide, kuidas Reff ei soovi ühiskonda investeerida. Reff vihkab kaitseväge, raudteed, haridust, solidaarset meditsiini. Vihkab eesti asja. Vihkab seda, et riik midagi teeks või arvaks, seisukohta omaks, protsesse mõjutaks.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.03 20:17; 08.03 12:56; 08.03 19:13; 13.03 19:13; 15.03 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänaselt pressikalt: Kõige rohkem on uusi juhte juurde tulnud lasteaialaste hulgas. Seal oli juurdekasv suisa 102 protsenti.

 

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 20:58; 16.03 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei viiks, ei viinud ka tavalise elu ajal suurema nohuhooajal, kui ise olin nt väiksemaga kodus. Mida see “teinepool” põhjenduseks toob, kui sinu argument on terviseohutus?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänaselt pressikalt: Kõige rohkem on uusi juhte juurde tulnud lasteaialaste hulgas. Seal oli juurdekasv suisa 102 protsenti.

Laste haigestumus ongi praegu eriti suur. Palun jätke lapsed lasteaiast koju, kui pole tungivat vajadust!

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.03 15:27; 06.03 13:49; 08.03 11:57; 08.03 14:55; 13.03 16:19; 18.03 19:50; 22.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igapäevaselt lisandub praegu 0-4 vanuses 25-30 positiivset last Eestis ja 5-9 vanuserühmas 30-40, tehke oma järeldused, kas viirus levib laste seas või mitte.

 

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 08:45; 08.03 18:14; 19.03 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna ütles Haridusameti juht Vikerraadios, et Tallinnas on 99 rühma hetkel suletud isolatsiooni tõttu….

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.03 15:27; 06.03 13:49; 08.03 11:57; 08.03 14:55; 13.03 16:19; 18.03 19:50; 22.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine kevad käis mu laps kaks kuud üksi oma rühmas, seekord on tal seltsi, paar päeva üksi olnud, aga enamasti 2-5 last veel lisaks. Meie lasteaias on kõik soovi avaldanud õpetajad saanud ühe vaktsiini süsti ka juba. Kahjuks on mehega mõlemal töö mida ei ole võimalik kodukontoris teha ja nii käib laps lasteaias

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Väikelaps Lasteaed ja viiruse levik eestis