Esileht Väikelaps Lasteaed kaugõppel

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Lasteaed kaugõppel

Postitas:

Ignoreerin neid linke ja ülesandeid. Otseselt ei ärrita, aga meil pole rühma fb-i ka, ainult Eliis ja meil. Fb-s jagatavad “nutikad” ja “põnevad” “võimalused” ajavad küll oksele juba. Pluss see säravate silmadega vadistamine videotes. Täna nägin, et lasteaia töötajad jagasid fb-s pilti oksast ja sinna juurde pikk nimekiri, mis laps oksaga teha saab. Siis tekkis juba väike mure, kas neil on peas kõik korras.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 19:37; 14.04 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna nägin, et lasteaia töötajad jagasid fb-s pilti oksast ja sinna juurde pikk nimekiri, mis laps oksaga teha saab. Siis tekkis juba väike mure, kas neil on peas kõik korras.

Pakun, et lapsevanemad on nurisenud, et õpetajatel on imenõudmised ja kodus pole värvilist paberit ega valgetki ega värvipliiatseid ega täheklotse ega aabitsat ega üldse mitte midagi. Eks siis vaene õpetaja peabki nuputama, mis ometi võiks olla see, mida KÕIK lapsed kasutada saavad.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 21:17; 06.04 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see kedagi lohutab, siis ma sain täna sõnumi, et kohaliku kultuurimaja kunstiring, kus ma käisin, on ka nüüd kaugõppel (enne oli lihtsalt vaikus see paar nädalat) ja palun saata fotosid oma töödest, võivad olla ka poolikud. See on siis mulle see koht, kus juukseid peast tõmmata, et kaks koolilast ja lasteaialaps ja sõime-eelik ja omad õpilased ja nüüd hakka veel kultuurimajale ka aru andma. Ja kuna ma ise olen sarnases olukorras, siis loomulikult tahan ma, et juhendajal oleks võimalik näidata, et on oma palga välja teeninud. Aga noh, sain ringijuhendajalt kinnitust, et kõlbab igasugune kunstitöö, näiteks on ta nõus arvustama kompositsiooni minu tehtud töölehtedel. 😉 Veab, et ma laulukooris või näiteringis ei käinud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 21:17; 06.04 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei ole lasteaiaõpetajad selles süüdi, kui vanem ennast halvasti tunneb. Aga kas lasteaiaõpetajate tööandjad ei võiks natuke selle peale mõelda, et vanemad peavad oma palga ka välja teenima lisaks õpetajate omale. Sest reaalselt on see ikkagi töötegemise mängimine. Koolilapsi õpetavad küll õpetajad, vanemate abi on vaja täiendavalt ja kokk-logistikutena. Lasteaialaste puhul eeldatakse täiesti julmalt, et lasteaiaõpetaja peab oma palga väljateenimiseks kogu oma töö vanemale teha saatma.

Ma teen seda tööd hea meelega, teisiti ei saagi, sest lapsed on kodus ja peavad hoitud, toidetud ja lõbustatud saama. Aga kui ma seda juba ise tegema pean, siis teen oma plaani alusel. See, et parasjagu on lasteaiaõpetaja tööplaanis munakarbikestest kanade meisterdamine on huvitav teada, aga oludes, kus vanema ajaressurss on piiratud, on tähtis, et see, mis tegemisele tuleb, oleks tõesti kõige hädavajalikum. Mõne lapse puhul on selleks tõesti peenmotoorika, teine aga peab sügiseks lõpuks lugema saama ja munakarbikestest 10 erinevat asja oskab ta teha ka ilma selleta, et vanem või video seal midagi juhendama peaks.

Ja ma olen kõik miinused kuhjaga ära teeninud, sest tõepoolest isiklik mure ja ülepingutatud ja lasteaiaõpetajad pole süüdi ja üldse tegele lastega, eksole. Aga kes ei taha, ei pea lugema 😀 Lihtsalt palve ülemustele, et ärge siis õpetajal palka maha võtke, kui neid fotosid nendes munakarbikanadest vähem on kui rühmas lapsi.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 14:19; 02.04 20:43; 06.04 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti ei saa siis seda pool tundi lasteaialapse heaks leitud?
Arenguvestlusest sügisel ei ole kasu kui õpetaja pole pool aastat last näinud. Vestlusel antakse ju ülevaade lapse arengust ja vanusele vastavatest teadmistest-oskustest just sel hetkel. On põhjus, miks need peetakse teatud ajal, et teadvustada, mida tähele oleks hea panna lapse juures. Mida sa hakkad peale sügisel poole aasta vanuse infoga lapse kohta?
Rääkimata sellest, et me tegelikult ei teagi, millal elu üldse normaalsuse poole tagasi pöörduma võiks hakata.

Ja mis siis juhtub, kui üks lasteaialapse arenguvestlus üldse ära jääb? Kui mu vanemad lapsed lasteaias käisid polnud mingeid arenguvestlusi olemaski, kasvasid ka normaalseteks lasteks. Suhtlesin ju ometi oma lapse õpetajatega ka igapäevaselt ja tean, et mu laps on eakohaselt arenenud. Usun, et see skype teel arenguvestlus pole ka õpetajatele just meedlivate killast, rohkem selline pealesunnitud asi.
Asi pole selles, et ma nüüd kuidagi ei leiaks seda poolt tundi, aga kui sul on 3 last, mees ja lemmikloomad 24/7 kodus, siis ausalt öeldes ei leia ma selleks rahulikku nurgakestki ja tõesti pole selles olukorras selleks tahtmist.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.04 17:41; 02.04 22:16; 04.04 18:34; 04.04 22:35; 06.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arenguvestlus pole ometi nii oluline asi, et seda ei saaks näiteks sügisesse lükata.

Et siis sinu lapse areng ei ole sinu jaoks oluline? Pole just kuigi vastutustundlik mõtteviis. Aga kuna sind häirivad soovitused arendavateks tegevusteks, mida õpetajad lasteaiast praegu eriolukorra ajal annavad, siis ilmselt ei võtaks sa kuulda ka soovitusi, mida arenguvestluselt saad. Seetõttu ongi parem, et õpetajad sinusuguse lapsevanema peale oma aega ei raiska.

Arenguvestlus on oluline, aga skaibitama/zuumima ma ei hakka (pole neid programme ja itimeest ei viitsi ka kutsuda). Leidku mõni teine viis arenguvestluse läbiviimiseks. Tõesti ei leia seda poolt tundi, et arvuti ees istuda. Eelmisel nädalal oli üks selline teema – tulge õhtul kokkulepitud ajal arvuti taha. Aga mitte keegi ei arvestanud sellega, et ma jõuan koju alles 22.00ks (heal juhul – halvemal veel hiljem).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 17:35; 06.04 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõesti pole selles olukorras selleks tahtmist

Mul ka ei ole 🙂 Ühel lapsel ongi sügisesse lükatud arenguvestlus (õige ka), teisel on e-vestlus, aga ma tõesti ei taha, eriti arvestades, et nad ei jõudnud tegelikult enne eriolukorda arengutabeleid täita.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 15:41; 06.04 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias on ka kohustus iga nädal saata lapsevanematele koduseid ülesandeid ja ka küsida fotosid. Lisaks on ka kohustus teha arenguvestlusi. Olen ka mõne vanema käest sõimata saanud ja saan täiesti aru, et hetkel on paljudel ka muid muresid. Aga kui ma enda tööd ei tee, siis on mul kohustus võtta palgata puhkus. Kahjuks palgata puhkust ma võtta ei soovi. Meie juhataja arvates nt enesetäiendamine e-koolitustel jne ei ole töö.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel vastajal soovitaks maja vahetada! Meie saadame kord nädalas vanematele soovitused, millega laste aega täita. Asutuse juht on pigem toetav, et kõik õpetajad hoolitseksid enda tervise eest ja mingeid lisakohustusi ei ole juurde pandud, et “ikka palk välja teenida”. Koolikaarte teeme küll, aga see tavaline kevadine tegevus sel ajal lasteaias.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias on ka kohustus iga nädal saata lapsevanematele koduseid ülesandeid ja ka küsida fotosid. Lisaks on ka kohustus teha arenguvestlusi. Olen ka mõne vanema käest sõimata saanud ja saan täiesti aru, et hetkel on paljudel ka muid muresid. Aga kui ma enda tööd ei tee, siis on mul kohustus võtta palgata puhkus. Kahjuks palgata puhkust ma võtta ei soovi. Meie juhataja arvates nt enesetäiendamine e-koolitustel jne ei ole töö.

See ei saa kuidagi kohustuslik olla, sest lasteaed on vabatahtlik. Ignoreeri. Vaesed lasteaiaõpetajad on kahe tule vahel. Osad virisevad, et mille eest nad praegu palka saavad, kui midagi ei tee. Teised virisevad, kui nad midagi teevad…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin tööl,ei istu kodus ega puhka ja abikaasa on päeval täiesti hädas omabtöö kõrvalt 2 lapsega. Suurem käib 3.klassis ja saab enamvähem ise hakkama vajab veidi kontrollimist. 6-aastane vajab pidevat suunamist. Õnneks on erinevad töövihikud ja raamatud õppimiseks/arendamiseks, aga paratamatult tahetakse nutimaailmas aega veeta. Erinevaid töölehti Kullolt ja lasteaialt prindime meeleldi välja, aga lingid lapsevanematele…saan aru, et see pole kohustuslik, aga keegi loeb ka neid tõesti?
Ma ei tea kedagi, kes nö kodus lihtsalt puhkab. Ikka tehakse tööd ja lisaks on kodutöid ka rohkem seoses kodus olemistega.
Kuidas küll suudate nutimaailmast lapsed eemale täielikult hoida?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas küll suudate nutimaailmast lapsed eemale täielikult hoida?

võtsin käest ära ja kui kõik tehtud, saavad tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei ole lasteaiaõpetajad selles süüdi, kui vanem ennast halvasti tunneb. Aga kas lasteaiaõpetajate tööandjad ei võiks natuke selle peale mõelda, et vanemad peavad oma palga ka välja teenima lisaks õpetajate omale. Sest reaalselt on see ikkagi töötegemise mängimine. Koolilapsi õpetavad küll õpetajad, vanemate abi on vaja täiendavalt ja kokk-logistikutena. Lasteaialaste puhul eeldatakse täiesti julmalt, et lasteaiaõpetaja peab oma palga väljateenimiseks kogu oma töö vanemale teha saatma.

Ma teen seda tööd hea meelega, teisiti ei saagi, sest lapsed on kodus ja peavad hoitud, toidetud ja lõbustatud saama. Aga kui ma seda juba ise tegema pean, siis teen oma plaani alusel. See, et parasjagu on lasteaiaõpetaja tööplaanis munakarbikestest kanade meisterdamine on huvitav teada, aga oludes, kus vanema ajaressurss on piiratud, on tähtis, et see, mis tegemisele tuleb, oleks tõesti kõige hädavajalikum. Mõne lapse puhul on selleks tõesti peenmotoorika, teine aga peab sügiseks lõpuks lugema saama ja munakarbikestest 10 erinevat asja oskab ta teha ka ilma selleta, et vanem või video seal midagi juhendama peaks.

Ja ma olen kõik miinused kuhjaga ära teeninud, sest tõepoolest isiklik mure ja ülepingutatud ja lasteaiaõpetajad pole süüdi ja üldse tegele lastega, eksole. Aga kes ei taha, ei pea lugema ???? Lihtsalt palve ülemustele, et ärge siis õpetajal palka maha võtke, kui neid fotosid nendes munakarbikanadest vähem on kui rühmas lapsi.

Olen sinuga päri. Aga ise õpetajana tean (nagu eespool keegi vihjas), et ALATI on mõni lapsevanem, kes kipub üliaktiivne olema, kitub ja kaebab ja ajab direktorile mingid kärbsed pähe. No ja siis saategi. Munakarbikesi ja wc paberi torukesi ja “ülivahvat” oksaga vehkimise kunsti.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 19:37; 14.04 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaedades ei ole distantsõpet kehtestatud, ja lasteaias käimine on meie riigis üldse vabatahtlik, kuigi soovituslik. seega need töölehed ei ole kuidagi kohustuslikud, keda huvitab ja aega on, see teeb. Aga samahästi võid oma lapsega midagi muud ühiselt teha, oluline on, et mingid ühised ja n-ö arendavad hetked oleksid päevas.
Õpetajatel palk jookseb ja nemad teevad lihtsalt oma tööd.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ohjaa, tuttav tunne.
Mulle sobib see arenguvestlus kirjalikult, saan rahulikult tööl mõne minuti lõuna ajast võtta ja sellele vastata, samuti kokkuvõtte lapse arengust läbi lugeda, mõtiskleda veidi.

Samuti ei huvita need “kunsti” nikerdused, wc paberirulli kunst aia poolt – saan oma lapsega ise põnevamaid asju tehtud. Youtube kifte soovitusi täis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 15:22; 17.04 15:23; 17.04 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaedades ei ole distantsõpet kehtestatud, ja lasteaias käimine on meie riigis üldse vabatahtlik, kuigi soovituslik. seega need töölehed ei ole kuidagi kohustuslikud, keda huvitab ja aega on, see teeb. Aga samahästi võid oma lapsega midagi muud ühiselt teha, oluline on, et mingid ühised ja n-ö arendavad hetked oleksid päevas.

Õpetajatel palk jookseb ja nemad teevad lihtsalt oma tööd.

Kõigil oma asju teha, käed jalad tegevusi täis kodus. Ema on täiskohaga lapsehoidja, abiõpetaja, koduhoidja, mõni teeb kodukontoris tööd ka veel

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 15:22; 17.04 15:23; 17.04 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaedades ei ole distantsõpet kehtestatud, ja lasteaias käimine on meie riigis üldse vabatahtlik, kuigi soovituslik. seega need töölehed ei ole kuidagi kohustuslikud, keda huvitab ja aega on, see teeb. Aga samahästi võid oma lapsega midagi muud ühiselt teha, oluline on, et mingid ühised ja n-ö arendavad hetked oleksid päevas.

Õpetajatel palk jookseb ja nemad teevad lihtsalt oma tööd.

palk vanemate tüütamise eest ? Kõigil oma asju teha, käed jalad tegevusi täis kodus. Ema on täiskohaga lapsehoidja, abiõpetaja, koduhoidja, mõni teeb kodukontoris tööd ka veel

Vanemate tüütamise eest palk? Kulla inimene, kas su laps pärast kriisi ka kohta vajab lasteaias? Kui ei, siis solva õpetajaid, aga kuni meil pole lasteaia uksetaga järjekorda uutest õpetajatest, niikaua peabki neil palk jooksma. Et oleks kedagi, kes lapsed taas vastu võtavad. Kusjuures paljud neist on saanud palgakärpe ja paljud on sundpuhkusel. Aga oma tööd peavad tegema. Ja esitama aruandeid, mida ja kuipalju nad on teinud. Korrastama ja välja töötama erinevaid arenguplaane, õppeplaane jne. Ja üksiti käima valverühmas tööl ilma mingi kaitsevahendita. Lasteaias 2X2 ka teha ei saa ja lapsele maskis ja kummikinnastes ka ei lähene. Kui neid võttagi oleks…
Siiani on ikka teada, et lasteaed on kodu toetav asutus, nüüd tuleb välja, et kodu tüütav asutus. Usukmatu suhtumine!
Ja ole terve, et sul oleks hiljem võimalik oma lapse õpetajale seda siis ka näkku öelda, et ta tüütas sind ja sa niisama rikkaks… Ole tähelepanelik ja julge!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaedades ei ole distantsõpet kehtestatud, ja lasteaias käimine on meie riigis üldse vabatahtlik, kuigi soovituslik. seega need töölehed ei ole kuidagi kohustuslikud, keda huvitab ja aega on, see teeb. Aga samahästi võid oma lapsega midagi muud ühiselt teha, oluline on, et mingid ühised ja n-ö arendavad hetked oleksid päevas.

Õpetajatel palk jookseb ja nemad teevad lihtsalt oma tööd.

palk vanemate tüütamise eest ? Kõigil oma asju teha, käed jalad tegevusi täis kodus. Ema on täiskohaga lapsehoidja, abiõpetaja, koduhoidja, mõni teeb kodukontoris tööd ka veel

Vanemate tüütamise eest palk? Kulla inimene, kas su laps pärast kriisi ka kohta vajab lasteaias? Kui ei, siis solva õpetajaid, aga kuni meil pole lasteaia uksetaga järjekorda uutest õpetajatest, niikaua peabki neil palk jooksma. Et oleks kedagi, kes lapsed taas vastu võtavad. Kusjuures paljud neist on saanud palgakärpe ja paljud on sundpuhkusel. Aga oma tööd peavad tegema. Ja esitama aruandeid, mida ja kuipalju nad on teinud. Korrastama ja välja töötama erinevaid arenguplaane, õppeplaane jne. Ja üksiti käima valverühmas tööl ilma mingi kaitsevahendita. Lasteaias 2X2 ka teha ei saa ja lapsele maskis ja kummikinnastes ka ei lähene. Kui neid võttagi oleks…

Siiani on ikka teada, et lasteaed on kodu toetav asutus, nüüd tuleb välja, et kodu tüütav asutus. Usukmatu suhtumine!

Ja ole terve, et sul oleks hiljem võimalik oma lapse õpetajale seda siis ka näkku öelda, et ta tüütas sind ja sa niisama rikkaks… Ole tähelepanelik ja julge!

Tüütamine oli vast tõesti vähe liiast öeldud, vabandan..
Kõik tore, õige ja arusaadav need kindad ja maskid aias käies neil ja valverühmad, see polnud teema, aga mis öelda on tahetud, on see, et oma lapsega leiab vanem põnevaid tegevusi kodus ka ise. Ei pea aed suunama ja tegevusi otsima, nagu vanematel omal ajusid poleks oma lastega tegelemiseks, justkui oleks emmedel/issidel muidu jube igav kodus.
Koolide e-õppest saab veel aru. See on kool.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 15:22; 17.04 15:23; 17.04 16:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Väikelaps Lasteaed kaugõppel