Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasteaed, kui oled sissekirjutatud teise linna

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Lasteaed, kui oled sissekirjutatud teise linna

Postitas:

Tere!
Mure selline, et olen ise sissekirjutatud Pärnusse ning elan Tallinnas üürikorteris. Hetkel ei ole võimalik mul last peale sünnitust Tallinnasse mitte kuskile sisse kirjutada. EHK siis kirjutan ta sisse Pärnusse (sealt saan ka sünnitoetust).
Oskab keegi ehk nõu anda, mida peaksin tegema lasteaiakohaga? Kui suur tõenäosus on, et võiksin ta saada siiski Tallinnasse lasteaeda? Olen lugenud mingisugust vanemat postitust siin, kuid huvitab just, et kuidas nüüd praegu oleks. Kuidas ma peaksin nende avaldustega tegema – kas läbi interneti otsima või minema kohapeale ja küsima? Või oskab keegi üleüldse soovitada mida ma tegema peaksin? Elan ise Mustamäe/Õismäe piirkonnas.
Soovitus kirjutada ta sisse Tallinnasse on hetkel välistatud, kuna üürikorteri omanik ei luba kirjutada oma korterisse sisse ei mind ennast ega last.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

kui sul on üürileping, siis elukoha registreerimiseks pole sul vaja mingit eriluba – lähed lepinguga linnavalitsusse ja lased lihtsalt elukoha registreerida.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 15:15; 12.09 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.tallinn.ee/est/haridus/Lasteaiakoha-taotlemine-4

Kas sul on olemas kirjalik üürileping? Omanikul ei ole mitte mingit õigust keelata sul end tegelikku elukohta sisse kirjutamast. Võtad oma üürlepingu näppu ja lähed sellega vastavasse linnosavalitsusse ning registreerid oma elukoha ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu juba eelpool mainitud – kui sul on üürileping, siis keegi isegi mitte ei küsi omaniku käest, sest ta on lepinguga põhimõttelise nõusoleku juba andnud 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii ei ole, et lähed ja lased elukoha registreerida. Kui üürilepingu on kirjas, et ainult Üürileandja loaga on registreerimine lubatud, peab omanik kõigepealt oma nõusoleku andma omavalitsusele. Seda kirjalikult/digiallkirjastatult.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii ei ole, et lähed ja lased elukoha registreerida. Kui üürilepingu on kirjas, et ainult Üürileandja loaga on registreerimine lubatud, peab omanik kõigepealt oma nõusoleku andma omavalitsusele. Seda kirjalikult/digiallkirjastatult.

Selline punkt lepingus ei saa olla seaduslik. Seadus näeb ette, et iga riigi kodanik on kohustatud teatama riigile oma tegeliku elukoha. Ükski üürileping ei saa inimest vabastada seadusega talle pandud kohustusest (ja ühtlasi õigusest).

Ma olen mõne aasta eest teinud uue korteri omanikuna päringu, kes mu korterisse registreeritud on (et kas vana omanik oma perega on end uude elukohta registreerinud). See polnud mingi lihtsalt telefonikõne või näpuliigutus eesti.ee-s. Tuli esitada avaldus (digiallkirjastatult või ise kohale minna) ja sellele vastuseks saadeti siis korterisse registreeritud inimeste arv, mis meil õnneks klappis (kui ei oleks klappinud, oleksin saanud teha eraldi avalduse üleliigsete inimeste kohta kannete kustutamiseks, aga ainult juhul, kui tõesti neil poleks olnud seaduslikku alust mu korteris elada — aga üürileping on seaduslik alus). Ühesõnaga, omanik ei saa isegi teada, et teema autor on end korterisse registreerinud, kui ta just ekstra avaldust kirjutama ei hakka selle kontrollimiseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Päris nii ei ole, et lähed ja lased elukoha registreerida. Kui üürilepingu on kirjas, et ainult Üürileandja loaga on registreerimine lubatud, peab omanik kõigepealt oma nõusoleku andma omavalitsusele. Seda kirjalikult/digiallkirjastatult.

ei ole nii.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 15:15; 12.09 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii ei ole, et lähed ja lased elukoha registreerida. Kui üürilepingu on kirjas, et ainult Üürileandja loaga on registreerimine lubatud, peab omanik kõigepealt oma nõusoleku andma omavalitsusele. Seda kirjalikult/digiallkirjastatult.

lepingutesse võib igasugust jura kirja panna, aga seadusega vastuolus olevad punktid on õigustühised.
kui inimesel on olemas kirjalik üürileping, siis ei pea ta omanikku sissekirjutusest isegi teavitama, loa küsimisest rääkimata.

https://tarbija24.postimees.ee/2442914/uurileping-annab-oiguse-ka-elukoha-registreerimiseks

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasteaed, kui oled sissekirjutatud teise linna