Esileht Väikelaps Lasteaed vs uni

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )

Teema: Lasteaed vs uni

Postitas:
Kägu

Tere

Laps on 1a5k. Oleme ca nädal lasteaias poolikuid päevi käinud. Lõunaund teeb kodus veel. Hommikul lasteaeda jättes 1-2min max nutab/viriseb ja ülejäänud aja mängib rõõmsalt seal. Ühesõnaga tubli laps.

Mure päevakavas, täpsemini ööuni.

Laps ärkab öösel nutuga korduvalt. Õnneks uinub kui tekk peale panna ilusti. Enne lasteaeda ei olnud sellist muret, magas terve öö rahulikult.

Samuti on raskem teda ööunne saada, vajab rohkem kontakti selleks(käest hoidmine, korduv kallistamine ja vee joomine jne). Uinumine võtab 30min kuni 1h sageli(varem oli 15-20min) või hoopis vastupidi ja jääb 5-10min magama.

Kas öised ärkamised võivad olla suurte emotsioonide tõttu ja kuidas ma teda aidata saaks sellega?

Kodus olles mängime koos ja teeme majapidamise töid, mis talle väga meeldib. Alati saab tähelepanu kui soovib. Samuti isa mängib temaga kui töölt tuleb.

Hetkel on meil selline päevakava. Kas see on nii pisikese jaoks sobiv või kuidas peaksin seda korrigeerima?

Päevakava:

6-6:30 ärkab ise

Sööb

8:15-12:30 lasteaias

Sööb, kui lasteaias ei söönud

12:30(13)- 14:30(15) lõuna uinak

Sööb

19:00 ööunne

 

Halvustavaid kommentaare ei oota.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui sa, saad lapse nii vara koju tuua, siis miks sa teda sinna sõime vead?? Stressis olete ju mõlemad. Käi pigem kuskil lauluringides ja proovi sügisel uuesti.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja nii vara ei ole mul mitte ükski laps magama läinud. 19 on ju ilgelt vara. Päris paljud käivad oma lastega kl 18 veel mänguväljakul.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhtune ülevalolek on tunduvalt lühem kui hommikune. Kas neid natukehaaval rohkem tasakaalu ei saaks lükata?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Toon nii varakult kuna harjutame alles. Ega ei jäta last ju kohe esimesel päeval terveks pikaks päevaks sinna. Ta on seal heameelega ja vaikselt pikendame seal oleku aega.

Kella 19ks on ta juba väsinud ja viriseb iga asja peale. Seega ei näe pointi teda piinata kui tahab magada. Olenemata magama mineku ajast on laps üleval ikka  samal ajal. Mida hiljem magama minna seda raskem on tal järgmisel päeval.

Olen selgeks saanud(katsetades), et ta tahab öösel saada 11h und. Siis järgmisel hommikul välja puhanud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas režiim on muutunud seoses lasteaiaga?

Miks ta kell 8 lasteaias on? Äkki kell 9?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Aeda läheb just sellel ajal kuna siis on kõigile sobivam. Tulevikus kui tööle lähen hakkab üldse 7:30 minema, siis on väiksem muutus.

Päevakava on olnud sama juba mitu kuud. Ainuke asi, et enne lasteaeda minekut läks lõunaunne 30-60min varem ja magas ka lühemat aega, lihtsalt polnud und tal tundus.

Nüüd on nõks kauem üleval ja magab pikemalt

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Aeda läheb just sellel ajal kuna siis on kõigile sobivam. Tulevikus kui tööle lähen hakkab üldse 7:30 minema, siis on väiksem muutus.

Päevakava on olnud sama juba mitu kuud. Ainuke asi, et enne lasteaeda minekut läks lõunaunne 30-60min varem ja magas ka lühemat aega, lihtsalt polnud und tal tundus.

Nüüd on nõks kauem üleval ja magab pikemalt

Kui laps öösel nutab, on ehk siiski 1,5 aastasele 8ne minek liiga vara. 4,5 tundi lasteaias.

Sa küsid nõu, aga lükkad kõik ettepanekud tagasi. Vii hiljem, too varem ära. Ta on 1,5 siiski alles.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen TA.

Ei lükka ettepanekuid tagasi vaid lihtsalt seletan miks on asjad just nii nagu nad on. Selleks, et kui hiljem tööle minema pean(hiljemalt maist) siis oleks vähem suuremaid muudatusi ja üleminek oleks kergem.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel katseta erinevaid variante, vii hiljem aeda jne. Maikuuni ju aega, ei pea praegu nii kindlalt arvama/tegema asju, et äkki siis mais on lihtsam. Sa oled ise nii kinni nendes otsustes, aga lapse pealt ju näha, et vaja veidi timmida.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina just arvangi, et närvidest ja emotsioonidest on see. Olen sama kirjeldust kahe tuttava käest kuulnud, laps alustas lasteaias ja hakkas öösiti möll pihta. Kas ta muidu on hommikul välja puhanud, kui kohe uuesti magama jääb?

Teine asi on, et äkki tal ongi külm või ebamugav, kui teki minema sipleb? Minu 6a laps nt hakkab unes mõmisema, kui tekk pealt ära on ja kui ma talle seda kähku tagasi peale ei korralda, ärkab lõpuks üles ja siis on kööga, 2h ei jää magama enam. Ma olen nagu valvekoer treenitud selle mõmina peale ärkama ja tema tekki kohendama. Muidu on rikutud terve öö ja järgmine päev.

Pane talle paksem pidžaama äkki või suurem tekk, mida ta ei suuda minema siputada. Või magamiskott üldse, ta on ju nii pisike veel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Proovin erinevaid variante.

Laps on hommikul välja puhanud olenemata ärkamistest. Samuti olen katsetanud nii soojemaid riideid kui ka õhemaid ning aken kinni/lahti versiooni. Ei ole erinevust absoluutselt.

Ise arvan, et aitada võiks hilisem ärkamine aga no ei saa teda kuidagi ärkama nt kell 7. Ükskõik, mis kell magama panen, ikka on kell 6 üleval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan ikkagi, et see hommikune 6-12.30 ülevalolek, millest suurem osa lasteaias, on põhimure, veab, et laps üldse pärast kergesti lõunaunne jääb. Väheke nõrgema närvikavaga laps röögiks ennast ilmselt magama selle peale.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk proovi ka nt varem lõunaunne panna. Maru pikalt on üleval praegu. Ja enne ööund, las on pikemalt veidi kui oli enne lõunaund üleval. Ma tõmbaks hommikuse ärkveloleku 5h peale ja õhtune 6h.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii väike laps lasteaias, kõigile lastele ei sobi nii vara sinna minna. Minu laps läks 1,8 selt ja ka oli liiga vara panna sinna, tundub mulle, jälgides teda praegu. Ootaksin kuni saab 3, soovin, et oleksin samuti oodanud kolmeseni lasteaiaga. Võimalik, et ei sobi ka eriti see lasteaed.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Laps on 1a5k. Oleme ca nädal lasteaias poolikuid päevi käinud. Lõunaund teeb kodus veel. Hommikul lasteaeda jättes 1-2min max nutab/viriseb ja ülejäänud aja mängib rõõmsalt seal. Ühesõnaga tubli laps.

Mure päevakavas, täpsemini ööuni.

Laps ärkab öösel nutuga korduvalt. Õnneks uinub kui tekk peale panna ilusti. Enne lasteaeda ei olnud sellist muret, magas terve öö rahulikult.

Samuti on raskem teda ööunne saada, vajab rohkem kontakti selleks(käest hoidmine, korduv kallistamine ja vee joomine jne). Uinumine võtab 30min kuni 1h sageli(varem oli 15-20min) või hoopis vastupidi ja jääb 5-10min magama.

Kas öised ärkamised võivad olla suurte emotsioonide tõttu ja kuidas ma teda aidata saaks sellega?

Kodus olles mängime koos ja teeme majapidamise töid, mis talle väga meeldib. Alati saab tähelepanu kui soovib. Samuti isa mängib temaga kui töölt tuleb.

Hetkel on meil selline päevakava. Kas see on nii pisikese jaoks sobiv või kuidas peaksin seda korrigeerima?

Päevakava:

6-6:30 ärkab ise

Sööb

8:15-12:30 lasteaias

Sööb, kui lasteaias ei söönud

12:30(13)- 14:30(15) lõuna uinak

Sööb

19:00 ööunne

Halvustavaid kommentaare ei oota.

Halvustada ei tohi, aga tagasisidet ootad:)

Paned lapse sisuliselt ju keset päeva magama, alusta sellest. 19.00 on keset päeva, eriti kui päeval ka veel kaks tundi magab. Miks ta vaeseke sul kogu aeg magama peab?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lasteaiaõpetaja.

Ära hakka režiimi muutma ja rapsima.

Lapse muutunud käitumine on 99,9% tõenäosusega lasteaeda minekust tingitud ja mida vähem muutusi tal muus elus samal ajal on, seda kiiremini ta harjub.

Pooleteistaastane on alles täitsa tita tegelikult ja vajabki väga palju üks-ühele aega oma ema, isa või muu turvalise täiskasvanuga. Loodan, et TA lapse rühmas on sellised toredad õpetajad, kellest saavad sellele pisikesele lapsele turvalised täiskasvanud 🙂 See võtab lihtsalt natuke aega. Seni ongi laps ärevam – klammerdub rohkem ema-isa külge, elab puhkeolukordades välja oma emotsioone ja pingeid.

Väga õige on algul lühikeste päevadega harjutada, kuid seda perioodi, kui tead, et tuleb juba peagi tööle minna ja laps hakkab aias olema pikemalt, ei tasuks ka liiga pikaks venitada, peagi võiksid lapse ka magama jätta ja esialgu minna järele kohe peale lõunaund. Kuni sa veel tööl ei käi, soovitan väga teha lapsele ka 1-2 vaba päeva nädalas, kus ta saab ennast emmest n-ö täis tankida jälle. Isegi harjunud lastel, kellele rühmas meeldib, tekib tagasilööke ja väsimust, sest lasteaiakeskkond lihtsalt on täiesti erinev kodusest kulgemisest, see on ülistimuleeriv, kahjuks juba laste suurest hulgast tulenevalt ka lärmakas, kirju, tegevused vahelduvad kiiremas rütmis, kui kodus, laste hulgas on ka sõbralike suhete korral ikkagi konkurents täiskasvanute tähelepanu, rühmakaaslaste seas läbilöömise ja mänguasjade nimel, kogu aeg peab olema pisut kaitses. See kõik on harjutav, aga lapsele väga-väga suur muutus ja minu meelest vanemana ainus asi, kuidas last aidata, ongi pakkuda talle peale lasteaiapäeva võimalikult palju jagamatut tähelepanu, lähedust, turvatunnet.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin veel lisada, et kui laps hakkab lasteaias pikemaid lõunaunesid tegema kui ta kodus teeks, siis tõenäoliselt nihkub ka õhtuse uinumise aeg hilisemaks. Samuti, kui ise tööl käid ja alles, oletame, 16-17 paiku koju jõuate, siis oleks hea, kui jääks aega ka lapsega suhelda-tegeleda enne tema ööunne panekut, seega arvatavasti nihkubki uinumine hilisemaks. Aga seni, kuni nii vara magama minek lapsele sobib ja lõunaunnejäämist ei näi takistavat, pole vaja lapse harjumuspäraseid kellaaegu vägisi muuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise arvan, et aitada võiks hilisem ärkamine aga no ei saa teda kuidagi ärkama nt kell 7. Ükskõik, mis kell magama panen, ikka on kell 6 üleval.

Kohe keeratakse kella, võibolla see on hea hetk, sest siis ärkaks ta justkui kell 7, mis oleks juba ju natuke parem?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen TA.

Ei lükka ettepanekuid tagasi vaid lihtsalt seletan miks on asjad just nii nagu nad on. Selleks, et kui hiljem tööle minema pean(hiljemalt maist) siis oleks vähem suuremaid muudatusi ja üleminek oleks kergem.

Ja seega teed nii, nagu sobib sulle ja mitte lapsele.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lasteaiaõpetaja.

Ära hakka režiimi muutma ja rapsima.

Lapse muutunud käitumine on 99,9% tõenäosusega lasteaeda minekust tingitud ja mida vähem muutusi tal muus elus samal ajal on, seda kiiremini ta harjub.

Pooleteistaastane on alles täitsa tita tegelikult ja vajabki väga palju üks-ühele aega oma ema, isa või muu turvalise täiskasvanuga. Loodan, et TA lapse rühmas on sellised toredad õpetajad, kellest saavad sellele pisikesele lapsele turvalised täiskasvanud ???? See võtab lihtsalt natuke aega. Seni ongi laps ärevam – klammerdub rohkem ema-isa külge, elab puhkeolukordades välja oma emotsioone ja pingeid.

Väga õige on algul lühikeste päevadega harjutada, kuid seda perioodi, kui tead, et tuleb juba peagi tööle minna ja laps hakkab aias olema pikemalt, ei tasuks ka liiga pikaks venitada, peagi võiksid lapse ka magama jätta ja esialgu minna järele kohe peale lõunaund. Kuni sa veel tööl ei käi, soovitan väga teha lapsele ka 1-2 vaba päeva nädalas, kus ta saab ennast emmest n-ö täis tankida jälle. Isegi harjunud lastel, kellele rühmas meeldib, tekib tagasilööke ja väsimust, sest lasteaiakeskkond lihtsalt on täiesti erinev kodusest kulgemisest, see on ülistimuleeriv, kahjuks juba laste suurest hulgast tulenevalt ka lärmakas, kirju, tegevused vahelduvad kiiremas rütmis, kui kodus, laste hulgas on ka sõbralike suhete korral ikkagi konkurents täiskasvanute tähelepanu, rühmakaaslaste seas läbilöömise ja mänguasjade nimel, kogu aeg peab olema pisut kaitses. See kõik on harjutav, aga lapsele väga-väga suur muutus ja minu meelest vanemana ainus asi, kuidas last aidata, ongi pakkuda talle peale lasteaiapäeva võimalikult palju jagamatut tähelepanu, lähedust, turvatunnet.

Lapsele ei sobi ju see lasteaed, on selgelt liiga vara sinna minna selles vanuses. Praegu paneb ema lapse lasteaeda, aga on näha, et need lapsed, kes tulevad hiljem lasteaeda, on edukamad seal. Ema on see, kes tahab last lasteaeda panna.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rühmas on käitumisprobleemidega lapsed, mis selles vanuses veel välja ei paista. Need lapsed suudavad tavalisele lapsele palju peavalu teha. Minu lapse rühmas oli väike tüdruk, kes kõiki lõi ja arvati, et tavaline käitumine selles eas. Ei ole see tavaline käitumine! See lööjast tüdruk on tänaseks juba nii kaugel, et käib Rajaleidjas, ei tunne ära juurvilju ja saab koolipikenduse.

0
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Toon nii varakult kuna harjutame alles. Ega ei jäta last ju kohe esimesel päeval terveks pikaks päevaks sinna. Ta on seal heameelega ja vaikselt pikendame seal oleku aega.

Mina jätsin, sest mulle tundub, et selline mängimine poole päeva kaupa , ei ole ka ok. Vanem laps jäi esimesest päevast alates lasteaeda hea meelega, probleeme polnud. Oleks tekkinud, siis loomulikult oleks teistmoodi lähenenud. Kavatsen ka nüüd teise lapsega samamoodi teha.

Teemasse: minu sama vana laps magab ka öösiti rahutumalt kui on päeval rohkem emotsioone olnud- oleme käinud külas, teistes linnades jne.

Mul läheb ka magama kell 19, no mingi hinnaga ei venita pikemalt. Nüüd kevadise kellakeeramisega loodame saada magamamineku ajaks 20.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Suur aitäh lasteaia õpetajale.

Elame maakohas ning lasteaias on vähe lapsi ja väga toredad ning abivalmis õpetajad, kes aitavad ja toetavad. Laps ise on pigem sotsiaalne ja aktiivne ning lasteaias on hea meelega. Raske on lihtsalt see hetk kui ema ära peab minema. Parematel päevadel läheb ise juba mängima ja on vähem nuttu. Ära tulla ka vahest ei taha ja soovib edasi mängida.

Pole alust arvata, et talle seal ei meeldiks. Plaan ongi nüüd järgmisel nädalal ehk lõunaunne ka jätta sinna.

Kodus olles saab lähedust nii palju kui tahab ja mängime temaga seda, mida soovib.

Tahaks loota, et kui ta ärkaks kell 7 hommikul siis laheneks ka muud probleemid. Ehk siis lõunaunest ärkaks kell 15(nagu lasteaias) ja ööunne läheks kell 20. Siis tuleks unetunde ööpäevas sama palju kokku.

Aitäh kõikidele, kes nõu andsid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lasteaiaõpetaja.

Ära hakka režiimi muutma ja rapsima.

Lapse muutunud käitumine on 99,9% tõenäosusega lasteaeda minekust tingitud ja mida vähem muutusi tal muus elus samal ajal on, seda kiiremini ta harjub.

Pooleteistaastane on alles täitsa tita tegelikult ja vajabki väga palju üks-ühele aega oma ema, isa või muu turvalise täiskasvanuga. Loodan, et TA lapse rühmas on sellised toredad õpetajad, kellest saavad sellele pisikesele lapsele turvalised täiskasvanud ???? See võtab lihtsalt natuke aega. Seni ongi laps ärevam – klammerdub rohkem ema-isa külge, elab puhkeolukordades välja oma emotsioone ja pingeid.

Väga õige on algul lühikeste päevadega harjutada, kuid seda perioodi, kui tead, et tuleb juba peagi tööle minna ja laps hakkab aias olema pikemalt, ei tasuks ka liiga pikaks venitada, peagi võiksid lapse ka magama jätta ja esialgu minna järele kohe peale lõunaund. Kuni sa veel tööl ei käi, soovitan väga teha lapsele ka 1-2 vaba päeva nädalas, kus ta saab ennast emmest n-ö täis tankida jälle. Isegi harjunud lastel, kellele rühmas meeldib, tekib tagasilööke ja väsimust, sest lasteaiakeskkond lihtsalt on täiesti erinev kodusest kulgemisest, see on ülistimuleeriv, kahjuks juba laste suurest hulgast tulenevalt ka lärmakas, kirju, tegevused vahelduvad kiiremas rütmis, kui kodus, laste hulgas on ka sõbralike suhete korral ikkagi konkurents täiskasvanute tähelepanu, rühmakaaslaste seas läbilöömise ja mänguasjade nimel, kogu aeg peab olema pisut kaitses. See kõik on harjutav, aga lapsele väga-väga suur muutus ja minu meelest vanemana ainus asi, kuidas last aidata, ongi pakkuda talle peale lasteaiapäeva võimalikult palju jagamatut tähelepanu, lähedust, turvatunnet.

Lapsele ei sobi ju see lasteaed, on selgelt liiga vara sinna minna selles vanuses. Praegu paneb ema lapse lasteaeda, aga on näha, et need lapsed, kes tulevad hiljem lasteaeda, on edukamad seal. Ema on see, kes tahab last lasteaeda panna.

Olen TA.

Jah, tahan panna last lasteaeda kuna näen, et kodus lapsel igav ja kuna laps on sotsiaalse loomuga siis käibki lasteaias hea meelega. Rühmas on vähe lapsi ja kõik saavad seal tähelepanu piisavalt/nii palju kui soovivad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sotsiaalne loomus võib ainult tunduda nii, sest tegelikult selles vanuses nad veel sotsialiseerumisest huvitatud pole. Oma lapse pealt ma nägin lasteaeda viies kohe ära, et tulevad probleemid seal ja tulidki. Mina väga kahetsen, et oma lapse nii väiksena sinna viisin ja ei kiida mingil juhul oma lapse lasteaeda, ja eriti mitte praegust rühma.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rühmas on käitumisprobleemidega lapsed, mis selles vanuses veel välja ei paista. Need lapsed suudavad tavalisele lapsele palju peavalu teha. Minu lapse rühmas oli väike tüdruk, kes kõiki lõi ja arvati, et tavaline käitumine selles eas. Ei ole see tavaline käitumine! See lööjast tüdruk on tänaseks juba nii kaugel, et käib Rajaleidjas, ei tunne ära juurvilju ja saab koolipikenduse.

Olen TA.

See, et teie lapse rühmas oli, ei tähenda, et igalpool neid on. Ei tasu eeldata asju kui ei tea kuidas meil on rühmas. Nagu eelpool olen öelnud siis probleem ei ole lapsel lasteaias olla vaid mureks on ööuni ja päevakava.

Kuna oleme maakohas, siis on vähe lapsi rühmas ja kõikidega tegeletakse ning õpetajad on super toredad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge. Kui on hea lasteaed ja sellega probleemi pole, siis järelikult ajavad lapse närvi ta vanemad.

Mingi täielik kaitsepositsioon ja totaalne põikpäisus TA poolt.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge. Kui on hea lasteaed ja sellega probleemi pole, siis järelikult ajavad lapse närvi ta vanemad.

Mingi täielik kaitsepositsioon ja totaalne põikpäisus TA poolt.

Lapse käitumises on ju märke, mis viitavad rahulolematusele. Rahutu uni, ema ära minnes nutma jäämine. 1,5a ei suuda ka veel rääkida.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on aastate tagune kogemus oma kaksikutega, kus lasteaias käimine oli iga nädal erinev – üks päev oli kõik hästi, teine päev emotsioonide virr-varr (läksid 2.4 aastaselt), rühmas esines laste omavahelist riidu, mis tuli hiljem välja, aga lõpuks said asjad korda.

Pigem rohkem suhtlust lasteaed-lapsevanem-rühmakaaslaste vanemad vahel.

Iga laps on erinev ja ma loodan, et TA ei kuula õelate kägude kiunu. Kõik läheb paremaks ajaga – laps kasvab suuremaks.

Ise käisin enda 1,2 aastase lapsega täna neuroloogi juures ja ütles et soovitab kindlasti lapse sügisel sõime panna, kasvõi mõneks päevaks/poolikud päevad nädalas.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )


Esileht Väikelaps Lasteaed vs uni