Esileht Väikelaps Lasteaeda järjekorda panemine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Lasteaeda järjekorda panemine

Postitas:

Laps on 2 kuune. Tahan panna lapse lasteaeda järjekorda, aga kuna tal on augustis sünnipäev siis pean panema ta 2021 aastaks alles? Sest 2020 aastal on ta alles 1 aastane. Ilmselt nii vara ei viiks. Aga emapalk lõppeb kui ta on 1,5 aastane ja see on 2021 veebruaris. Kas poole pealt võetakse niimoodi lasteaeda? Või mis aasta ma peaks avalduses märkima? Kui ma panen et 2020 ja me saamegi näiteks koha, siis kas peamegi ta aastaselt viima lasteaeda või võime oodata seni kuni ta poolteist aastaseks saab? Koht siis kuskile ei kao?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pead ikka neid reegleid oma KOV-ist uurima. Näiteks Saue vallas on elektrooniline süsteem, kustkaudu järjekorda pannakse. Ja sa tehniliselt ei saagi varasemaks panna järjekorda, kui see aasta, kui laps on 1. okt seisuga 3aastane (ametlikult sõimerühmi pole). See tähendas, et minu laps sündis novembris 2016 ja järjekorda sain panna alles 2020/2021 hooajaks. Reaalsuses sai koha sel sügisel, mis on meie kohalikus aias tavapärane praktika (koha saavad need, kes on 1.okt seisuga 2, vastaval tkohtade arvule).

Ps, minu VH lõppes mais 2018 ja tööle läksin sügis 2018, vahepeal käiski peaaegu aasta erahoius.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb KOV. Enamasti alla 1,5a ei võeta ja poole aasta pealt ka mitte, aga on erandeid. Väiksemas kohas või mitte populaarses lasteaias on lootus saada kergemini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või mis aasta ma peaks avalduses märkima? Kui ma panen et 2020 ja me saamegi näiteks koha, siis kas peamegi ta aastaselt viima lasteaeda või võime oodata seni kuni ta poolteist aastaseks saab? Koht siis kuskile ei kao?

Aastasele lapsele ei saa sa iial munitsipaallasteaias kohta.
Ja kui ükskord koha saad, aga ei soovi siiski seda mingil põhjusel kasutada, siis on 2 varianti meie valla näitel – kas aastaks tähtajaline loobumine või siis maksad kohatasu, aga laps lihtsalt kohal ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps Lasteaeda järjekorda panemine