Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lasteaeda saavad vaid lapsed kelle vanemad on vaktsineeritud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )

Teema: Lasteaeda saavad vaid lapsed kelle vanemad on vaktsineeritud

Postitas:

Minu töökollektiivist ja suurest tutvusringkonnast on ainult üksikud vaktsineerimata. Keegi neist mittevaktsineeritutest ei ole haritud.

Vaktsineeritus ongi nüüd keskpärastele nagu mingi võimalus ennast “targemana” tunda 😀 Mõnel ei ole sellist kompleksi, sest haridus on niigi hea – ei pea ennast kuidagi süstides tõestama kellelegi.

+17
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 19:55; 11.08 20:08; 11.08 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii nummi lihtsalt.

ei ole vaktsineerimisvastane ja enda lapsed on kõik riiklikud vaktsiinid korralikult kätte saanud, aga selle vaktsineerimisega ma kaasa ei läinud. elan metsa sees, kusagil eriti ei käi (v.a. harva kohalikus toidupoes) ja ei näe mingit põhjust, et oma mitut autoimmuunhaigust põdevat organismi veel rohkem kurnata.

olles vaktsineeritud võin samamoodi nakkuse saada ja leidsin, et minu jaoks on risk väiksem, kui olla üldse vaktsineerimata, sest tõenäosus nakatuda on väga väike. tundub, et tegin täiesti õige otsuse.

Jah, ma ei käi reisimas, ma ei käi kinos, ei käi üritustel jne.

leian ka, et testima peaks KÕIKI, mitte ainult vaktsineerimata inimesi. see vaktsineeritud inimene, kes oma passiga lehvitab võib sel hetkel just viirust kanda ja levitada.

ja nüüd veel jutt kolmandast süstist juba ja ilmselt tuleb neid veel…

Väga kahtlen et sa mitut autoimmuunhaigust põdev inimene oled, siis peaksid sa ju ometi teadma kui paljud selle haigusega inimesed juba surnud on ja kui (elu)oluline vaktsineerimine nende jaoks just on.

Autoimmuunhaigustega peab vaktsineerimist eriti hoolikalt kaaluma, kuna pole teada, kuidas see mõjub. Nt vähihaigeid üldjuhul ei vaktsineerita (on hakatud küll juba ka selle reegli vastu eksima).

Mis sa seletad. Olen autoimmunhaigusega ja kuulun ühte gruppi, mis pole väga suur. Me grupis on surnud 6 inimest koroona tõttu (enne vaktsineerimist) ja kõik ootasid pikisilmi vaktsiini kuna see ainus võimalus ellu jääda kuna koroonaga elu võimalus konkreetselt meie diagnoosil alla 30% ja usun et konkreetse diagnoosiga inimesed on küll kõik diagnoositud. Autoimmuunhaigusi on muidugi väga palju ilmselgelt on vahe kas haigus haarab kopsu või sinult liigeseid.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 18:56; 11.08 20:10;
Postitas:

Vaktsineeritus ongi nüüd keskpärastele nagu mingi võimalus ennast “targemana” tunda ???? Mõnel ei ole sellist kompleksi, sest haridus on niigi hea – ei pea ennast kuidagi süstides tõestama kellelegi.

Ehh, ma räägingi, et meie, vaktsineeritud, oleme valdavalt kõrgharitud. Sa muidu peavalutabletti võtaks kellelegi tõestamise pärast või mida su imelik võrdlus pidi tähendama?

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.08 12:04; 11.08 12:32; 11.08 18:19; 11.08 18:36; 11.08 18:39; 11.08 20:24; 12.08 12:26;
Postitas:

Jah, mina olen esimene, kes läheb oma alla 12a last vaktsineerima nii pea, kui see võimalus avaneb. Jah, kui selgub, et on vaja kolmandat süsti, siis lähen teen ka selle. See ei võta mul tükki küljest ega tekita mulle mingit kulu, pole ainsatki ratsionaalset põhjust, miks ma ei võiks seda teha. Mis teil see adekvaatne põhjus on, peale selle, et ää, mai taha?

Sinu “ää, mina küll teen” on muidugi tunduvalt põhjendatum otsus ????

Ei, mina ei ütle “ää, mina küll teen”, panid sa tähele, jutt käib KOLMANDAST süstist.

See tähendab, et inimene on juba otsustanud enda jaoks, et ta vaktsineerib. On kaks süsti juba saanud. Nüüd peaks uuendama. Ja nüüd ühtäkki enam ei sobi. Mis on põhjuseks? Oleks, et see maksaks roppu raha – saaks aru. Võtaks mitu päeva aega – saaks aru. Pole selliseid probleeme. Mis on siis põhjuseks, miks ühtäkki kolmas süst on otsustav ja teha ei saa?

Mina ei ütle, et ää, ma teen lambist. Mina olen juba ammu enda ja oma pere jaoks otsustanud, et me vaktsineerime ja olemegi seda juba aastaid teinud. Sellepärast ei ole ka kolmas süst minu jaoks midagi eriskummalist. Kui vaja gripi vastu iga aasta vaktsineerida, vaktsineerin. Kui vaja koroona vastu iga aasta vaktsineerida, vaktsineerin. Ma olen teaduse pooldaja ja usaldan teadlasi ning olen näinud. mis juhtub vaktsiinvälditavate haiguste põdejatega. Mu oma mees pidi äärepealt otsad andma, peale seda pole vaja teda vaktsineerimises veenda. Minu tutvusringkonnas on ka koroonasse surnud mitu inimest, aga kui sinul pole, siis tuntud inimestest on surnud näiteks Lea Liitmaa ja Helle Karis. Kas nende (ja üle 1200 teise inimese) koroonasurmad ei ole piisav näide, kui raske see haigus on?

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 16:22; 11.08 21:29; 12.08 13:55;
Postitas:

Vaktsineeritus ongi nüüd keskpärastele nagu mingi võimalus ennast “targemana” tunda ???? Mõnel ei ole sellist kompleksi, sest haridus on niigi hea – ei pea ennast kuidagi süstides tõestama kellelegi.

Ehh, ma räägingi, et meie, vaktsineeritud, oleme valdavalt kõrgharitud. Sa muidu peavalutabletti võtaks kellelegi tõestamise pärast või mida su imelik võrdlus pidi tähendama?

Eestis ei vaktsineeri kõrgharidusega ja Harjumaal elav inimene. Googleda ja üllatud kui suur protsent kõrgharidusega inimestest ei vaktsineeri ühegi vaktsiiniga.

+11
-9
Please wait...
Postitas:

Ma ei ütleks, et nii väga “valdavalt”. Eks seda haritust ole mõlemal pool ja väga seinast seina. Kahjuks vaktsineerimine ei tee sind kuidagi paremaks (ja ammugi mitte targemaks) inimeseks, lepi sellega. Nagu ka mitte vaktsineerimine ei tee tarka lolliks.
Võrdlus peavalutabletiga taas ei toeta sinu soovitud kuvandit targast inimesest.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 19:55; 11.08 20:08; 11.08 21:38;
Postitas:

Minu tutvusringkonnas on ka koroonasse surnud mitu inimest, aga kui sinul pole, siis tuntud inimestest on surnud näiteks Lea Liitmaa ja Helle Karis. Kas nende (ja üle 1200 teise inimese) koroonasurmad ei ole piisav näide, kui raske see haigus on?

See haigus on raske ainult neile, kelle elu muude terviseprobleemide pärast niigi juuksekarva otsas ripub.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 21:53; 12.08 10:53;
Postitas:

See haigus on raske ainult neile, kelle elu muude terviseprobleemide pärast niigi juuksekarva otsas ripub.

Jajah, 11-aastase tugeva tervisega kaasuvate haigusteta koroonasse surnud tüdruku elu rippus enne juba juuksekarva otsas, eksole.

+11
-5
Please wait...
Postitas:

Ehh, ma räägingi, et meie, vaktsineeritud, oleme valdavalt kõrgharitud.

Tõsi ka või? Ma nägin jah fotosid vaktsiinisabast Keskturul, paistsid jah valdavalt kõrgharitud inimesed…Nali naljaks.

Tegelikult siin ei ole vahet haridusel või haritusel. Igas eluolukorras olenevad inimeste käitumine ja otsused sellest, kas nad on loogiliselt või emotsionaalselt mõtlejad.

Väga kõrgelt haritud inimesed võivad olla igasuguse loogilise mõtlemise võimeta ja samas viimane parm poe taga või kasvõi sinu küünetehnik võib olla kadumaläinud politseiuurija.

Mõned näited loogilisest mõtlemisest:

“Kui sajab vihma, muutuvad asjad väljas märjaks. Muru on väljas, järelikult kui sajab vihma, saab rohi märjaks.” – deduktiivne mõtlemine

“Muru sai vihma korral mitu korda märjaks, seega: muru saab vihma korral alati märjaks.” – induktiivne mõtlemine

“Kui sajab vihma, saab muru märjaks. Muru on märg. Järelikult võis vihma sadada.” – abduktiivne mõtlemine. Kusjuures abduktiivne arutlus ei ole deduktiivselt kehtiv, sest tõesed eeldused ei vii ilmtingimata tõeste järeldusteni, kuigi tavaliselt on järeldus siiski piisavalt tõepärane.

Kuna kogu see koroonateema on algusest peale äärmiselt ebaloogiline (täna räägitakse ühte juttu, homme teist), igasugu lausa naeruväärsed kaitsemeetmed ja loogikavabad piirangud, pluss veel see, et mitte keegi tulevaste võimalike tervisekahjude pärast ei vastuta, siis ongi nii, et loogiliselt mõtlevad inimesed lihtsalt ei lähe sellega kaasa.

Emotsionaalselt mõtlejad on oma süstid juba kätte saanud, neid on lihtne mõjutada igasugu hirmutamistega, reklaamikampaaniatega, isegi ainult ajalehe pealkirjadega või sellega mida naabrimutt või perearsti telekas rääkis.

Loogiliselt mõtlejad on aga kannad vastu maad surunud ja vaatavad seda hullust murelikult pealt – nende käitumist ei juhi ainult emotsioonid.

Nüüd ongi küsimus, kas selles infosõjas jääb peale loogiline mõtlemine või emotsionaalne.

+9
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 22:08; 15.08 23:31;
Postitas:

20 augustini saab teha koduõppe avaldusi. kui jäävadki harimatuteks, oskvad lugeda ja arvutata ikka. muud polegi vaja. ema ja isa on eriala tipud ja oskusi saavad omandada meilt või teistelt meistritelt. töökaotuse pärast ei muretse,oleme juba 2 aastat kodused olnud. meil pole vaja kippuda lasteaeda. meil on vanaemad,tädid,onud, suur pere, suur maja,suured südamed.

Mis koduõpet sa neil teha aitad, kui ise ei oska kirjutadagi?

haha:) kui ma viitsiks , siis kirjutan su iga kell nurka, aga vaata,  ei viitsi:)  sulle aga soovitan lugemisoskuse omandada, aru saamise oskusega on sul vist veel keerulisem.

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 17:36; 11.08 22:12;
Postitas:

nii nummi lihtsalt.

ei ole vaktsineerimisvastane ja enda lapsed on kõik riiklikud vaktsiinid korralikult kätte saanud, aga selle vaktsineerimisega ma kaasa ei läinud. elan metsa sees, kusagil eriti ei käi (v.a. harva kohalikus toidupoes) ja ei näe mingit põhjust, et oma mitut autoimmuunhaigust põdevat organismi veel rohkem kurnata.

olles vaktsineeritud võin samamoodi nakkuse saada ja leidsin, et minu jaoks on risk väiksem, kui olla üldse vaktsineerimata, sest tõenäosus nakatuda on väga väike. tundub, et tegin täiesti õige otsuse.

leian ka, et testima peaks KÕIKI, mitte ainult vaktsineerimata inimesi. see vaktsineeritud inimene, kes oma passiga lehvitab võib sel hetkel just viirust kanda ja levitada.

Väga kahtlen et sa mitut autoimmuunhaigust põdev inimene oled, siis peaksid sa ju ometi teadma kui paljud selle haigusega inimesed juba surnud on ja kui (elu)oluline vaktsineerimine nende jaoks just on.

Autoimmuunhaigustega peab vaktsineerimist eriti hoolikalt kaaluma, kuna pole teada, kuidas see mõjub. Nt vähihaigeid üldjuhul ei vaktsineerita (on hakatud küll juba ka selle reegli vastu eksima).

Tohoo… Minul oma kolme autoimmuunhaigusega väga soovitati ja kutsutigi esimeste hulgas kevadel vaktsineerima. Ikkagi riskigrupp, kuigi tähtsuse järjekorras vanuritest tagapool.

+7
-1
Please wait...
Postitas:

nii nummi lihtsalt.

kui kevadel vaktsiin tuli ja esmajärjekorras said riskigrupid siis just vähihaige osas küsisime ja oli vastus haiglas, et kindel EI, immuunsus keemia ajal väga nõrk ja liiga uus vaktsiin jne.
juulis aga üleöö jutt muutus, lausa suruti peale seda vaktsiini. Poleks ise juures olnud ei usuks isegi mis jutt oli.
ühesõnaga missiis, et keemia keemia otsa on ja immuunsus null siis vaktsiin tuleb ikka teha ja see väga ohutu ja mingeid kõrvalmõjusid ei ole!
Küsimusele, eg vaktsiin nii uus ja seda pole ju veel uuritudki mis ta näiteks vähi endaga teeb, ehk paneb hoopis kasvama kiiremini. Aga ka seda kindlasti ei juhtu kinnitati meile.

Inimene muidugi usaldas arste ja tegi selle vaktsiini ära ja nii hullus seisus pole veel elus olnud kui peale seda 2 nädalat. Olime juba valmis hullemaks.
siis arstidele helistades, et mis nüüd saab, mis toimub saime vastuse “See teha oli teie oma otsus ja ise vastutate ja ega kõigil ei lähegi hästi asjad, loodame parimat, et tervis ikka taastub”

MASENDAV!!! Ja usalda siis selliseid arste…

+12
-4
Please wait...
Postitas:

Paljudes riikides ei pääse lasteaeda ja kooli vaktsineerimata lapsed.

Lasteaed ei ole kohustuslik! Ei taha end vaktsineerida, kasvatad lapsi kodus. Valikute küsimus.

+8
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 08:06; 12.08 08:39; 12.08 12:43; 12.08 12:45; 12.08 15:43;
Postitas:

Lihtsalt aruteluks, lugu mida lugesin ajas mu tigedaks.

Näha on. Hea, et mainisid, muidu arvaks, et meie “haridustöötajate” kirjatase ongi nii nigel.
Suts ja suts, aga vaata ise oma tekst üle!

Teemasse: minu meelest on olulisim see pagana viirus elimineerida ja kui selleks on laste süstimine, siis miks mitte. Ka ministritel on lapsed – kui järg nendeni jõuab, küll siis sügavamalt mõtlema hakkavad…

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 12.08 08:23; 12.08 08:28; 12.08 08:30; 12.08 08:40; 12.08 09:14; 12.08 09:20; 12.08 09:24; 12.08 09:33; 12.08 09:43; 12.08 09:47; 12.08 10:31; 12.08 10:37; 12.08 10:44; 12.08 11:02; 13.08 12:08;
Postitas:

lisaks on selline vaktsineerimise lauspealesundimine mu meelest ka lausa kuritegelik.

Millise seaduse kohaselt? Nii meelelahutusmaailm kui ka lasteaiad on täiesti mittekohustuslikud asutused.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 12.08 08:23; 12.08 08:28; 12.08 08:30; 12.08 08:40; 12.08 09:14; 12.08 09:20; 12.08 09:24; 12.08 09:33; 12.08 09:43; 12.08 09:47; 12.08 10:31; 12.08 10:37; 12.08 10:44; 12.08 11:02; 13.08 12:08;
Postitas:

riiklikud vaktsiinid

Mis need veel on?

+2
-1
Please wait...
Postitas:

lisaks on selline vaktsineerimise lauspealesundimine mu meelest ka lausa kuritegelik.

Millise seaduse kohaselt? Nii meelelahutusmaailm kui ka lasteaiad on täiesti mittekohustuslikud asutused.

Lasteaed on seotud tööeluga ja sellisena sisuliselt kohustuslik, sest elamiseks on vaja raha ja selleks on vaja tööl käia. Suuremal osal töökohtadest on vaja keskenduda ja seda ei saa teha laste kantseldamise kõrvalt. (Kuigi neid töökohti on üllatavalt vähe, nagu pandeemia ajal oli märgata.)

Muidugi võid ju mõelda, et poeskäimine on ka mittekohustuslik. Igaüks võib osta maad ja kasvatada eluks vajamineva toidu ise.

Riiklike vaktsiinine all mõeldi ilmselt riiklikus immuniseerimiskavas olevaid vaktsiine. Arstid kusjuures ei ole üleliia täpsed selles osas, suruvad ka muid reklaami korras ega rõhuta, et “see rotaviiruse/tuulerõugete/gripivaktsiin ei ole riiklikus kavas”, välja arvatud kui ise ilmutatult ei küsi.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 08:36; 12.08 09:50; 12.08 09:55;
Postitas:

Lasteaed on seotud tööeluga ja sellisena sisuliselt kohustuslik, sest elamiseks on vaja raha ja selleks on vaja tööl käia. Muidu võid ju mõelda, et poeskäimine on ka mittekohustuslik. Igaüks võib osta maad ja kasvatada eluks vajamineva toidu ise.

Riiklike vaktsiinine all mõeldi ilmselt riiklikus immuniseerimiskavas olevaid vaktsiine. Arstid kusjuures ei ole üleliia täpsed selles osas, suruvad ka muid reklaami korras ega rõhuta, et “see rotaviiruse/tuulerõugete/gripivaktsiin ei ole riiklikus kavas”, välja arvatud kui ise ilmutatult ei küsi.

See, kuidas sa oma tööelu ja lastehoiu korraldad, on sinu asi. Ei saa üldse lapsi, oled kodune ja mees teenib, töötad mehega kordamööda vahetustega, hoiab vanaema, võtad lapse tööle kaasa, teed kodus tööd koos lapsega jne, jne. Kui see kõik ei sobi, siis vaktsineerid. Sinu valik.

+10
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 08:06; 12.08 08:39; 12.08 12:43; 12.08 12:45; 12.08 15:43;
Postitas:

Oot, mis selle kolmanda ja neljanda süstiga on? Miks seda nii väga kartma peaks? Kui vaja, siis teen. Puugivaktsiin tehakse ka kolmes või neljas (enam ei mäleta, kes teada tahab, uurib ise välja) jaos, so? Et siis poole pealt hakkan kisama, et mulle kolmas süst ei sobi, käige jala? Seletage, mis mure on, miks ei või vajadusel kolmandat süsti teha? Ausalt, kui see aitab kedagi kaitsta ja ühiskonda käimas hoida, võin ma selle 30 minutit enda päevast ohverdada ja kasvõi iga kuu sutsul käia. Ei saa aru murest, ei saa.

Mis jutt see on, et lasteaialapsed ei haigestu raskelt? Et kui ise ei tunne, siis pole olemas? Ka Eestis haigestus päris palju alla 12aastaseid, kes vajasid haiglaravi. Minu jaoks on haiglaravi vajav laps ikka juba raskelt haigestunud laps. Mingid multiorganpuudulikkused, oksendamised, köhad ja nahaprobleeemid – no miks ma peaks oma lastele neid tahtma? Need on laste reaalsed sümptomid meie Eestist sel aastal. Jah lapsed haigestuvad ühte ja teise, oksendavad ja palavikutavad ja vajavad ravi ka teiste haigustega, aga seda enam, miks ma peaks neile tahtma veel mingit sajandat häda, mida on võimalik vältida? Sina tahad?

Jah, mina olen esimene, kes läheb oma alla 12a last vaktsineerima nii pea, kui see võimalus avaneb. Jah, kui selgub, et on vaja kolmandat süsti, siis lähen teen ka selle. See ei võta mul tükki küljest ega tekita mulle mingit kulu, pole ainsatki ratsionaalset põhjust, miks ma ei võiks seda teha. Mis teil see adekvaatne põhjus on, peale selle, et ää, mai taha? Kui esimesed süstid tehtud, siis te vaktsiinivastased ju pole. Mis siis selle kolmandaga on nii halvasti, et seda teha ei kõlba?

Krdi esimese maailma mured, peab kolmanda süsti tegema. Maailmas on riike, kus inimesed annaks ei tea mida hinge tagant ära, et ainuski suts kätte saada, et vältida jubedat haigust, te vingute, et ei viitsi kolmandat teha. Elu on ikka liiga heaks ja muretuks kätte läinud!

Braavo! Nii nõus sinu mõtetega!

“Haridustöötajast” TA vingust ei saanud minagi aru, mis tema konkreetne põhjus on (vaevalt, et ta isegi teab).

+4
-6
Please wait...
Postitas:

Eestis ei vaktsineeri kõrgharidusega ja Harjumaal elav inimene. Googleda ja üllatud kui suur protsent kõrgharidusega inimestest ei vaktsineeri ühegi vaktsiiniga.

Kas sa tead, mida tähendab sõna “valdavalt”?
Kommenteerid kommentaari, kus on sees see sõna ja ei saa aru, mida see kontekstis või üleüldse tähendab?

+4
-5
Please wait...
Postitas:

Tõsi ka või? Ma nägin jah fotosid vaktsiinisabast Keskturul, paistsid jah valdavalt kõrgharitud inimesed…Nali naljaks.

Et sina oled siis ja üks selline täiskasvanu, kes kellegi välimuse, kehahoiaku, kõnnaku, silmavaate vm põhjal inimesi liigitab? Selleni tahtsidki oma loogikajutuga jõuda?
Kamp “oma peaga mõtlejaid”, jah?

+5
-6
Please wait...
Postitas:

haha:) kui ma viitsiks , siis kirjutan su iga kell nurka, aga vaata,  ei viitsi:)  sulle aga soovitan lugemisoskuse omandada, aru saamise oskusega on sul vist veel keerulisem.

Appi, kui lapsik “oma ala tipp”! ????????

+7
-2
Please wait...
Postitas:

Paljudes riikides ei pääse lasteaeda ja kooli vaktsineerimata lapsed.

Lasteaed ei ole kohustuslik! Ei taha end vaktsineerida, kasvatad lapsi kodus. Valikute küsimus.

Täiesti õudne ja hirmutav, kuhu maale see pandeemia-propaganda jõudnud on. Et üks mõistusega inimene peaks nii arvama, ei mahu mulle pähe. Massipsühhoos täiel raual.. eks täiuslik totalitarism ongi saavutatud siis, kui rahvas ise selle järele januneb. JAHH ja JAHH, hirmutage meid palun veel, piirake meid veel rohkem, eraldage inimesi üksteisest veel rohkem, mis saaks parem olla onju.

+9
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 09:33; 12.08 09:52; 12.08 10:15;
Postitas:

Lasteaed on seotud tööeluga ja sellisena sisuliselt kohustuslik, sest elamiseks on vaja raha ja selleks on vaja tööl käia. Suuremal osal töökohtadest on vaja keskenduda ja seda ei saa teha laste kantseldamise kõrvalt. (Kuigi neid töökohti on üllatavalt vähe, nagu pandeemia ajal oli märgata.)

Sinu töökoha valik on sinu asi ja eriala, mida õppisid, samuti sinu isiklik otsus (ma küll eeldan, 100% muidugi ei tea, kas sind selleks mitte ei sunnitud).
Laste saamine – kelle valik?

Kui kinnitatakse seadus, mille algne idee ühe kirjakese näol alles esitati ja mida siin nii tõe pähe raevukalt arutletakse, siis on sul loomulikult valikud:

* vaktsineerida
* võtta lastele erahoidja
* vahetada töökohta/omandada uus eriala

Teised ei ole sinu otsustes süüdi, vihane võib muidugi olla.

+8
-7
Please wait...
Postitas:

Kuidas kül kõrgharituna inimene niisuguse kommentaari kirjutas?

+9
-1
Please wait...
Postitas:

Muidugi võid ju mõelda, et poeskäimine on ka mittekohustuslik. Igaüks võib osta maad ja kasvatada eluks vajamineva toidu ise.

Meil on suurepäraselt toimivad netipoed, väiketootjad ja kohalikud talunikud. Poeskäimine pole tõesti kohustuslik.
Elan ise kohas, kus esimese laine ajal mitte üks ketipood kojuvedusid ei teinud – lihtsalt ei tahetud vist teenida. Sellegipoolest sai tellitud ja ise järel käidud, kohalikke väiketootjaid nuumatud ja kulleritele tööd pakutud.
Sel aastal otsustas Selver, et maakate raha vedeleb maas, ning hakkas kullerteenust osutama. Super!
Kui oleksin see “oma peaga mõtleja” ehk vaktsiinivastane, kasutaksin kõiki antud võimalusi.

Ja nüüd hakkame vaidlema, et lapsed kasvasid just-just kõikidest riietest ja jalanõudest välja ning vetsupotid lõhkesid ja neid asju kohe kindlasti ei ole võimalik netist osta…

+3
-2
Please wait...
Postitas:

hirmutage meid palun veel,

? Kes sind hirmutab? Minu meelest hirmutatakse neid lamemaalaseid-vaktsiinivastaseid, st ise te ennast hirmutate, et mõelge ometi, mida see “sodi” teie kehaga teeb, aastate pärast olete juurviljad jne.
TEIE kardate, mina mitte ????

+6
-5
Please wait...
Postitas:

See, kuidas sa oma tööelu ja lastehoiu korraldad, on sinu asi. Ei saa üldse lapsi, oled kodune ja mees teenib, töötad mehega kordamööda vahetustega, hoiab vanaema, võtad lapse tööle kaasa, teed kodus tööd koos lapsega jne, jne. Kui see kõik ei sobi, siis vaktsineerid. Sinu valik.

Selliste arvamuste tõttu pole ime, et meil loomulik iive on alla taastootmise piiri, hoolimata kõikidest “karkudest” (vanemahüvitis, lasteaiad, koolilõunad jne). See, kuidas lastehoid korraldada, on tõesti inimese enda asi. Aga see, kui tehakse ettepanek mõnedele (hetkel pooltele) täiskasvanutele lastehoiu korraldamise osas kaikaid kodarasse visata (et keelata vaktsineerimata lapsevanemate lastele lasteaed) on küll riigi asi. Sellisel signaalil oleks pikaajaline mõju iibele. Hetkel oleks valida alternatiivina “uuseestlased”, kes niikuinii ei vaktsineeri ja kes ka tööl ei käi, aga lapsi saavad palju.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 08:36; 12.08 09:50; 12.08 09:55;
Postitas:

Lihtsalt aruteluks, lugu mida lugesin ajas mu tigedaks.

Näha on. Hea, et mainisid, muidu arvaks, et meie “haridustöötajate” kirjatase ongi nii nigel.

Suts ja suts, aga vaata ise oma tekst üle!

Teemasse: minu meelest on olulisim see pagana viirus elimineerida ja kui selleks on laste süstimine, siis miks mitte. Ka ministritel on lapsed – kui järg nendeni jõuab, küll siis sügavamalt mõtlema hakkavad…

Teemasse: seda viirust ei ole meil kunagi võimalik “elimineerida”. Kui te kõik oleksite nii suured teaduse pooldajad, kui ütlete, et olete, siis teaksite, et covidil kui tavalisel respiratoorsel viirusel on olemas reservuaarid ka loomariigis. See on ammu teada, et mingit viiruse maa pealt pühkimist (nagu juhtus rõugetega) ei saa olema. Tuleb õppida sellega koos elama täpselt nagu gripiviirusega. Vaktsineeritakse vabatahtlikult vanureid ja kaasuvate haigustega, riskigruppi kuuluvaid individuaale. Kes soovib end ja oma (väike)lapsi mitu korda aastas torkida, laske käia, aga jätke teised sellest välja. Kuhu kadus enda keha ja tervise üle ise otsustamine? Ei ole mina veel selle pandeemia ajal viirusega nakatunud ja kavatsen edaspidigi kasutada samu mitte-invasiivseid meetodeid enese kaitseks. Hoidun rahvarohketest kohtadest, pesen ja vajadusel desinfitseerin käsi ja kannan maskigi, toetan oma keha loomulikku immuunsust tervislike eluviisidega. Aga järsku olen mina, terve ja covidi vastu vaktsineerimata inimene oht kogu ühiskonnale? Samal ajal mõni vaktsineeritu käib ja laiab igal üritusel, lähikontakti puhul end isoleerima ei pea, testi ka suure tõenäosusega tegema lähe, sest tal pole sümptome- aga tema pole “oht”? Tänaseks päevaks on ju ammu teada, et vaktsineeritu levitab viirust täpselt samamoodi. Ja keegi pole ka ju kunagi väitnud vastupidist, sest ega vaktsiin ei hoia sind nakkuse saamisest ja levitamisest. Olen täiesti nõus riskigruppide vaktsineerimisega, aga noorte ja tervete inimeste ning laste puhul peaks see olema 100% isiklik survestamata tehtud otsus.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 09:33; 12.08 09:52; 12.08 10:15;
Postitas:

hirmutage meid palun veel,

? Kes sind hirmutab? Minu meelest hirmutatakse neid lamemaalaseid-vaktsiinivastaseid, st ise te ennast hirmutate, et mõelge ometi, mida see “sodi” teie kehaga teeb, aastate pärast olete juurviljad jne.

TEIE kardate, mina mitte ????

Hirmutatakse küll. On olnud ridamisi artikleid, kuidas keegi jälle on covidisse surnud. Hiljem selgub, et ta oli minemas lähipäevil nii või teisiti. Aga klikid sai jälle covid kirja.

+7
-4
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lasteaeda saavad vaid lapsed kelle vanemad on vaktsineeritud