Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lasteaeda saavad vaid lapsed kelle vanemad on vaktsineeritud

Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )

Teema: Lasteaeda saavad vaid lapsed kelle vanemad on vaktsineeritud

Postitas:

20 augustini saab teha koduõppe avaldusi. kui jäävadki harimatuteks, oskvad lugeda ja arvutata ikka. muud polegi vaja. ema ja isa on eriala tipud ja oskusi saavad omandada meilt või teistelt meistritelt. töökaotuse pärast ei muretse,oleme juba 2 aastat kodused olnud. meil pole vaja kippuda lasteaeda. meil on vanaemad,tädid,onud, suur pere, suur maja,suured südamed.

Mis koduõpet sa neil teha aitad, kui ise ei oska kirjutadagi?

haha:) kui ma viitsiks , siis kirjutan su iga kell nurka, aga vaata, ei viitsi:) sulle aga soovitan lugemisoskuse omandada, aru saamise oskusega on sul vist veel keerulisem.

Tead, haritud ja targa inimese tekst jätab ka siis mulje targast inimesest, kui ta parasjagu ei viitsi oma tekstiga vaeva näha. Sinu jauramine ei ole targa ja haritud inimese kirjutis ning lapsi koduõppele jättes teed neist  puuduliku väärtusega moodustise, mis jääb ühiskonnale koormaks.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hirmutage meid palun veel,

? Kes sind hirmutab? Minu meelest hirmutatakse neid lamemaalaseid-vaktsiinivastaseid, st ise te ennast hirmutate, et mõelge ometi, mida see “sodi” teie kehaga teeb, aastate pärast olete juurviljad jne.

TEIE kardate, mina mitte ????

Mingit juurvilja juttu pole mina küll kuskilt kuulnud ega ise rääkinud. Aga see, et mrna vaktsiin on eksperimentaalne ja ajutise müügiloaga, on fakt. Miks tundub mõnele nii mõistetamatu, et kõik ei taha nendes 4. faasi inimkatsetes praegu osaleda ja veel vähem oma lapsi nendesse kaasata? Minu 1,5-aastane laps on vaktsineeritud riikliku immuniseerimiskava järgi, aga koroona- või gripivaktsiini talle teha laskmine ei tuleks kõne allagi.

 

Justnimelt teid on selle pandeemiaga nii ära hirmutatud. Ma ei kujutaks ette muud stsenaariumit, kus inimesed nii kergekäeliselt nõustuvad ravimiga, mis pole inimestel ohutuks tunnistatud ja mille puhul potentsiaalsete kahjude ilmnemisel ei vastuta mitte keegi.

 

 

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 09:33; 12.08 09:52; 12.08 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga noorte ja tervete inimeste ning laste puhul peaks see olema 100% isiklik survestamata tehtud otsus.

Aga ongi ju? Keegi on tahtnud sind püss palgel vaktsineerima viia?

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 12.08 08:23; 12.08 08:28; 12.08 08:30; 12.08 08:40; 12.08 09:14; 12.08 09:20; 12.08 09:24; 12.08 09:33; 12.08 09:43; 12.08 09:47; 12.08 10:31; 12.08 10:37; 12.08 10:44; 12.08 11:02; 13.08 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hirmutage meid palun veel,

? Kes sind hirmutab? Minu meelest hirmutatakse neid lamemaalaseid-vaktsiinivastaseid, st ise te ennast hirmutate, et mõelge ometi, mida see “sodi” teie kehaga teeb, aastate pärast olete juurviljad jne.

TEIE kardate, mina mitte ????

Hirmutatakse küll. On olnud ridamisi artikleid, kuidas keegi jälle on covidisse surnud. Hiljem selgub, et ta oli minemas lähipäevil nii või teisiti. Aga klikid sai jälle covid kirja.

Ma ei tea, isiklikult mina ei karda ajaleheartikleid ega statistikat. Tean teisigi selliseid.
Aga näen ja loen, et need “oma peaga mõtlejad” hirmutavad küll nii iseennast kui omasuguseid lamemaalasi, kes siis üheskoos “oma peaga” otsustasid, et neist juurvilju ei saa.

+8
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 12.08 08:23; 12.08 08:28; 12.08 08:30; 12.08 08:40; 12.08 09:14; 12.08 09:20; 12.08 09:24; 12.08 09:33; 12.08 09:43; 12.08 09:47; 12.08 10:31; 12.08 10:37; 12.08 10:44; 12.08 11:02; 13.08 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hirmutage meid palun veel,

? Kes sind hirmutab? Minu meelest hirmutatakse neid lamemaalaseid-vaktsiinivastaseid, st ise te ennast hirmutate, et mõelge ometi, mida see “sodi” teie kehaga teeb, aastate pärast olete juurviljad jne.

TEIE kardate, mina mitte ????

Mingit juurvilja juttu pole mina küll kuskilt kuulnud ega ise rääkinud. Aga see, et mrna vaktsiin on eksperimentaalne ja ajutise müügiloaga, on fakt. Miks tundub mõnele nii mõistetamatu, et kõik ei taha nendes 4. faasi inimkatsetes praegu osaleda ja veel vähem oma lapsi nendesse kaasata? Minu 1,5-aastane laps on vaktsineeritud riikliku immuniseerimiskava järgi, aga koroona- või gripivaktsiini talle teha laskmine ei tuleks kõne allagi.

Justnimelt teid on selle pandeemiaga nii ära hirmutatud. Ma ei kujutaks ette muud stsenaariumit, kus inimesed nii kergekäeliselt nõustuvad ravimiga, mis pole inimestel ohutuks tunnistatud ja mille puhul potentsiaalsete kahjude ilmnemisel ei vastuta mitte keegi.

Justnimelt sind on nii ära hirmutatud, muul juhul suhtuksid ka koroonavaktsiini kui riiklikku immuniseerimiskava osasse.

Juurviljajuttu lugesin mingist lamemaalaste grupist FB-st. Tõsi, see ei olnud valdav, aga jäi meelde kui üllatav lollus. Vabandan, aga minu jaoks on vaktsiinivastased rumalad.
Kui mõiste “juurvili” ei sobi, paku midagi muud, mida teie ringkonnas kasutatakse, välja. Midagi peab ju olema, mida te kardate?
Mis teiega siis juhtub kui vaktsiini saate? Plaanisite muidu igavesti elada nagu M. Jacksongi?

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 12.08 08:23; 12.08 08:28; 12.08 08:30; 12.08 08:40; 12.08 09:14; 12.08 09:20; 12.08 09:24; 12.08 09:33; 12.08 09:43; 12.08 09:47; 12.08 10:31; 12.08 10:37; 12.08 10:44; 12.08 11:02; 13.08 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enam vähem kindel on, et lasteaialaps saab asutusest oma koroona nakkuse kätte ja nakatab ka oma vanemad, kes selle omakorda laiali levitavad. Kahjuks nakatab delta tüvi lapsi ja noori ühtviisi hästi.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 10:45; 12.08 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, isiklikult mina ei karda ajaleheartikleid ega statistikat. Tean teisigi selliseid. Aga näen ja loen, et need “oma peaga mõtlejad” hirmutavad küll nii iseennast kui omasuguseid lamemaalasi, kes siis üheskoos “oma peaga” otsustasid, et neist juurvilju ei saa.

Mina juurviljadest ei tea midagi, aga mul on isiklik tuttav, 34-aastane, kes peale AZ vaktsiini aprillis on siiani tugevate peavaludega kimpus. Kusjuures nähud algasid tal 10 minutit peale süsti, kui ta haigla koridoris ära minestas. Seejärel oli 2 päeva intensiivraviosakonnas ja nädal aega neuroloogias – arstid väidetavalt midagi ei avastanud, arvasid et närvidest. Siiski pole peavalud ja silmavalud 3 kuuga üle läinud ja võtab igapäevaselt tugevaid valuvaigisteid. Nüüd on lisandunud ka glaukoomioht, sest silmarõhk on pikalt kõrge. Viimati nägin teda juulis, mis tänaseks on saanud – ei tea. Nii et ei maksa väga irvitada nende “lamemaalaste” üle, sest pole juurviljaks vaja saadagi, ka vähemate vaevustega on su igapäevaelu pekkis ja tööl käimine häiritud.

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 21:53; 12.08 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, isiklikult mina ei karda ajaleheartikleid ega statistikat. Tean teisigi selliseid. Aga näen ja loen, et need “oma peaga mõtlejad” hirmutavad küll nii iseennast kui omasuguseid lamemaalasi, kes siis üheskoos “oma peaga” otsustasid, et neist juurvilju ei saa.

Mina juurviljadest ei tea midagi, aga mul on isiklik tuttav, 34-aastane, kes peale AZ vaktsiini aprillis on siiani tugevate peavaludega kimpus. Kusjuures nähud algasid tal 10 minutit peale süsti, kui ta haigla koridoris ära minestas. Seejärel oli 2 päeva intensiivraviosakonnas ja nädal aega neuroloogias – arstid väidetavalt midagi ei avastanud, arvasid et närvidest. Siiski pole peavalud ja silmavalud 3 kuuga üle läinud ja võtab igapäevaselt tugevaid valuvaigisteid. Nüüd on lisandunud ka glaukoomioht, sest silmarõhk on pikalt kõrge. Viimati nägin teda juulis, mis tänaseks on saanud – ei tea. Nii et ei maksa väga irvitada nende “lamemaalaste” üle, sest pole juurviljaks vaja saadagi, ka vähemate vaevustega on su igapäevaelu pekkis ja tööl käimine häiritud.

Jajah, need üksmututtavad…
Palju neid siis statistiliselt ka on?
Neid, kes läbipõdemise tõttu halvenenud tervise või töövõimega on, tean isegi, nad on ka meedias endast kirjutanud ja pole teps mitte Loigo-moodi “üks mu tuttav” järjekordne tõestamata jutuke.
Jah, veebruarus saadud esimese süsti tõttu olin 12h palavikus, täpselt nii, nagu hoiatati. Olin ette valmistunud ja täpselt 12h pärast läks kõik nii äkki mööda ja jälle – nii täpselt öeldigi.
Teise doosiga ei olnud midagi.

Usun, et mingeid tagasilööke võib tekkida, aga need on siiski üksikjuhud.

+8
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 12.08 08:23; 12.08 08:28; 12.08 08:30; 12.08 08:40; 12.08 09:14; 12.08 09:20; 12.08 09:24; 12.08 09:33; 12.08 09:43; 12.08 09:47; 12.08 10:31; 12.08 10:37; 12.08 10:44; 12.08 11:02; 13.08 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enam vähem kindel on, et lasteaialaps saab asutusest oma koroona nakkuse kätte ja nakatab ka oma vanemad, kes selle omakorda laiali levitavad. Kahjuks nakatab delta tüvi lapsi ja noori ühtviisi hästi.

Millisest asutusest? … Miks ta sealt nakkuse peaks saama “enam vähem kindlasti”?

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 15:46; 12.08 11:09; 12.08 14:14; 13.08 09:52; 13.08 16:01; 14.08 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tervis.postimees.ee/7313739/joller-maski-ja-vaktsiinivastased-on-ise-uhed-suurimad-hirmutajad#_ga=2.59255342.202865778.1628497476-1884684305.1613033342

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.08 12:04; 11.08 12:32; 11.08 18:19; 11.08 18:36; 11.08 18:39; 11.08 20:24; 12.08 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kuidas sa oma tööelu ja lastehoiu korraldad, on sinu asi. Ei saa üldse lapsi, oled kodune ja mees teenib, töötad mehega kordamööda vahetustega, hoiab vanaema, võtad lapse tööle kaasa, teed kodus tööd koos lapsega jne, jne. Kui see kõik ei sobi, siis vaktsineerid. Sinu valik.

Selliste arvamuste tõttu pole ime, et meil loomulik iive on alla taastootmise piiri, hoolimata kõikidest “karkudest” (vanemahüvitis, lasteaiad, koolilõunad jne). See, kuidas lastehoid korraldada, on tõesti inimese enda asi. Aga see, kui tehakse ettepanek mõnedele (hetkel pooltele) täiskasvanutele lastehoiu korraldamise osas kaikaid kodarasse visata (et keelata vaktsineerimata lapsevanemate lastele lasteaed) on küll riigi asi. Sellisel signaalil oleks pikaajaline mõju iibele. Hetkel oleks valida alternatiivina “uuseestlased”, kes niikuinii ei vaktsineeri ja kes ka tööl ei käi, aga lapsi saavad palju.

See on nende poolte enda otsus ju! Neil on võimalus end tasuta vaktsineerida.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 08:06; 12.08 08:39; 12.08 12:43; 12.08 12:45; 12.08 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt aruteluks, lugu mida lugesin ajas mu tigedaks.

Näha on. Hea, et mainisid, muidu arvaks, et meie “haridustöötajate” kirjatase ongi nii nigel.

Suts ja suts, aga vaata ise oma tekst üle!

Teemasse: minu meelest on olulisim see pagana viirus elimineerida ja kui selleks on laste süstimine, siis miks mitte. Ka ministritel on lapsed – kui järg nendeni jõuab, küll siis sügavamalt mõtlema hakkavad…

Teemasse: seda viirust ei ole meil kunagi võimalik “elimineerida”. Kui te kõik oleksite nii suured teaduse pooldajad, kui ütlete, et olete, siis teaksite, et covidil kui tavalisel respiratoorsel viirusel on olemas reservuaarid ka loomariigis. See on ammu teada, et mingit viiruse maa pealt pühkimist (nagu juhtus rõugetega) ei saa olema. Tuleb õppida sellega koos elama täpselt nagu gripiviirusega. Vaktsineeritakse vabatahtlikult vanureid ja kaasuvate haigustega, riskigruppi kuuluvaid individuaale. Kes soovib end ja oma (väike)lapsi mitu korda aastas torkida, laske käia, aga jätke teised sellest välja. Kuhu kadus enda keha ja tervise üle ise otsustamine? Ei ole mina veel selle pandeemia ajal viirusega nakatunud ja kavatsen edaspidigi kasutada samu mitte-invasiivseid meetodeid enese kaitseks. Hoidun rahvarohketest kohtadest, pesen ja vajadusel desinfitseerin käsi ja kannan maskigi, toetan oma keha loomulikku immuunsust tervislike eluviisidega. Aga järsku olen mina, terve ja covidi vastu vaktsineerimata inimene oht kogu ühiskonnale? Samal ajal mõni vaktsineeritu käib ja laiab igal üritusel, lähikontakti puhul end isoleerima ei pea, testi ka suure tõenäosusega tegema lähe, sest tal pole sümptome- aga tema pole “oht”? Tänaseks päevaks on ju ammu teada, et vaktsineeritu levitab viirust täpselt samamoodi. Ja keegi pole ka ju kunagi väitnud vastupidist, sest ega vaktsiin ei hoia sind nakkuse saamisest ja levitamisest. Olen täiesti nõus riskigruppide vaktsineerimisega, aga noorte ja tervete inimeste ning laste puhul peaks see olema 100% isiklik survestamata tehtud otsus.

Ei, tänaseks on teada, et vaktsineeritu levitab viirust palju väiksema tõenäosusega. See on sinu valik end mitte vaktsineerida ja seega mitte last lasteaeda panna.

+10
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 08:06; 12.08 08:39; 12.08 12:43; 12.08 12:45; 12.08 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, isiklikult mina ei karda ajaleheartikleid ega statistikat. Tean teisigi selliseid. Aga näen ja loen, et need “oma peaga mõtlejad” hirmutavad küll nii iseennast kui omasuguseid lamemaalasi, kes siis üheskoos “oma peaga” otsustasid, et neist juurvilju ei saa.

Mina juurviljadest ei tea midagi, aga mul on isiklik tuttav, 34-aastane, kes peale AZ vaktsiini aprillis on siiani tugevate peavaludega kimpus. Kusjuures nähud algasid tal 10 minutit peale süsti, kui ta haigla koridoris ära minestas. Seejärel oli 2 päeva intensiivraviosakonnas ja nädal aega neuroloogias – arstid väidetavalt midagi ei avastanud, arvasid et närvidest. Siiski pole peavalud ja silmavalud 3 kuuga üle läinud ja võtab igapäevaselt tugevaid valuvaigisteid. Nüüd on lisandunud ka glaukoomioht, sest silmarõhk on pikalt kõrge. Viimati nägin teda juulis, mis tänaseks on saanud – ei tea. Nii et ei maksa väga irvitada nende “lamemaalaste” üle, sest pole juurviljaks vaja saadagi, ka vähemate vaevustega on su igapäevaelu pekkis ja tööl käimine häiritud.

Oletades, et see on vaktsiinist tekkinud tüsistus (mida tegelikult ainult kuulujutu põhjal siiski teha ei saa; sa ei tea, mis on ta üldine terviseseisund, mis ravimeid ta tarvitab jne), siis tõesti – kurb ja ootamatu, ent paratamatult kaasnevad teatud ohud iga rohu ja vaktsiiniga (ka ibuprofeeni ja rasestumisvastaste vahenditega, mida ometi tarvitavad miljonid inimesed igapäevaselt). Jääb üle loota, et ta terveneb.

Sama ei saa öelda 1200+ Eestis covidisse surnud inimese kohta. Nemad ei tervene enam kunagi. Nende hulgas oli ka 11a laps, on olnud 30ndates ja 40ndates elujõus inimesi. Ka 50neseid ning 60seid ei kannaks ma veel maha, et “ju nende aeg oli siis käes”. Kes nende surmade eest vastutab? Kumb oht on suurem? Tuhanded inimesed kannatavad veel praegugi long covidi all, osadel on kopsukoest 80% hävinud. Kas siis ei teki küsimust, kes vastutab? Ma olen enam kui kindel, et kui ükskõik millise covidisse raskelt haigestunud ja/või sellesse surnud inimeselt oleks saanud küsida, kas nad oleksid end vaktsineerinud, oleks vastus olnud jaatav, 100%. Ei ole tõenäoline, et keegi neist oleks öelnud, et tead, rõõmuga põdesin, ja olengi elu lõpuni invaliid või loen oma viimaseid tunde, lihtsalt põhimõtte pärast mitte vaktsineerida.

+11
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 16:22; 11.08 21:29; 12.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina juurviljadest ei tea midagi, aga mul on isiklik tuttav, 34-aastane, kes peale AZ vaktsiini aprillis on siiani tugevate peavaludega kimpus. Kusjuures nähud algasid tal 10 minutit peale süsti, kui ta haigla koridoris ära minestas. Seejärel oli 2 päeva intensiivraviosakonnas ja nädal aega neuroloogias – arstid väidetavalt midagi ei avastanud, arvasid et närvidest. Siiski pole peavalud ja silmavalud 3 kuuga üle läinud ja võtab igapäevaselt tugevaid valuvaigisteid. Nüüd on lisandunud ka glaukoomioht, sest silmarõhk on pikalt kõrge. Viimati nägin teda juulis, mis tänaseks on saanud – ei tea. Nii et ei maksa väga irvitada nende “lamemaalaste” üle, sest pole juurviljaks vaja saadagi, ka vähemate vaevustega on su igapäevaelu pekkis ja tööl käimine häiritud.

Mu perearst ütles, et ca 20-30% koroona läbipõdejatel ei ole tervis täielikult taastunud ka mitme kuu möödumisel haigestumisest. Nt on hingamisraskused trepist käimisel või maitsemeeled pole taastunud. Ma ütleks, et ka sellisel juhul on su igapäevaelu suht pekkis.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enam vähem kindel on, et lasteaialaps saab asutusest oma koroona nakkuse kätte ja nakatab ka oma vanemad, kes selle omakorda laiali levitavad. Kahjuks nakatab delta tüvi lapsi ja noori ühtviisi hästi.

Millisest asutusest? … Miks ta sealt nakkuse peaks saama “enam vähem kindlasti”?

Sest koroonaviiruse delta tüvi on sama nakkav kui tuulerõuged. Lasteaialapsed ei ole praktiliselt põdenud, ega ka vaktsineeritud. Ühe nakkusohtliku lapse lasteaeda toomine tähendab enam vähem kõigi nakatumist. Ja praktiliselt midagi pole teha. Kui sul on mõni hea mõte kuidas lasteasutustes viiruse levikut peatada, siis räägi teistele ka.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 10:45; 12.08 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see, et mrna vaktsiin on eksperimentaalne ja ajutise müügiloaga, on fakt.

Ei ole ajutine müügiluba. Tingimuslik müügiluba on. Aga sa ilmselt ei saa aru, mis see tähendab. Lisaks, see, mis sinu peas tundub okei, ei tähenda, et see on ka samal ajal fakt.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe nakkusohtliku lapse lasteaeda toomine tähendab enam vähem kõigi nakatumist.

Miks need nakkusohtlikud lapsed kindlasti lasteaeda tuuakse? Ja kuidas vanemate vaktsineerimise nõue siin aitama peaks?

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 15:46; 12.08 11:09; 12.08 14:14; 13.08 09:52; 13.08 16:01; 14.08 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe nakkusohtliku lapse lasteaeda toomine tähendab enam vähem kõigi nakatumist.

Miks need nakkusohtlikud lapsed kindlasti lasteaeda tuuakse? Ja kuidas vanemate vaktsineerimise nõue siin aitama peaks?

Vaktsineeritud vanemaid  nakatab laps väiksema tõenäosusega. Kui nakatab siiski, põevad need kergemalt. Need vanemad nakatavad omakorda vanavanemaid, töökaaslasi, tuttavaid väiksema tõenäosusega.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 08:06; 12.08 08:39; 12.08 12:43; 12.08 12:45; 12.08 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineeritud vanemaid  nakatab laps väiksema tõenäosusega. Kui nakatab siiski, põevad need kergemalt. Need vanemad nakatavad omakorda vanavanemaid, töökaaslasi, tuttavaid väiksema tõenäosusega.

See polnud ju küsimus. Küsimus oli, miks nii kindel ollakse, et nakkusohtlikud lapsed lasteaeda tuuakse.
Eelmisel hooajal ei olnud ju vaktsineeritud vanemaid, aga lasteaedadest ei tekkinud massilisi koldeid.
Ikka esines, aga mitte rohkem kui mujalt allikatest. Kolded tekkisid (ja piastab, et tekivad endiselt) täiskasvanud inimeste eraviisilistest koosviibimistest, üritustelt, festivalidelt jne
Rohelised mõtlesid, et võtavad üles teema, millest keegi eriti rääkinud pole (lasteaiad), et silma paista, aga tegelikult see ei ole mingi eriline teema ega pudelikael siin.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 15:46; 12.08 11:09; 12.08 14:14; 13.08 09:52; 13.08 16:01; 14.08 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen täiesti nõus riskigruppide vaktsineerimisega, aga noorte ja tervete inimeste ning laste puhul peaks see olema 100% isiklik survestamata tehtud otsus.

Väga nõus sinu eelneva jutuga, aga täpsustaks, et ka riskigruppide puhul peaks see olema 100% isiklik survestamata tehtud otsus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel hooajal ei olnud ju vaktsineeritud vanemaid, aga lasteaedadest ei tekkinud massilisi koldeid.

Eelmiste tüvedega lapsed ei nakatunud nii kergesti.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 13:13; 13.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel hooajal ei olnud ju vaktsineeritud vanemaid, aga lasteaedadest ei tekkinud massilisi koldeid.

Eelmiste tüvedega lapsed ei nakatunud nii kergesti.

Ei sa suuda selgeks teha…

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 12.08 08:23; 12.08 08:28; 12.08 08:30; 12.08 08:40; 12.08 09:14; 12.08 09:20; 12.08 09:24; 12.08 09:33; 12.08 09:43; 12.08 09:47; 12.08 10:31; 12.08 10:37; 12.08 10:44; 12.08 11:02; 13.08 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmiste tüvedega lapsed ei nakatunud nii kergesti.

Ei sa suuda selgeks teha…

Uute tüvede eest oleme me hetkel kõik samaväärselt kaitsetud või mis?
Ma olen vaktsineerimise poolt, jumala eest, tegin seda esimesel võimalusel.
Aga minu meelest on tobedus ja utoopiline idee mitte lubada lasteaeda vaktsineerimata vanemate lapsi.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 15:46; 12.08 11:09; 12.08 14:14; 13.08 09:52; 13.08 16:01; 14.08 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga noorte ja tervete inimeste ning laste puhul peaks see olema 100% isiklik survestamata tehtud otsus.

Aga ongi ju? Keegi on tahtnud sind püss palgel vaktsineerima viia?

Kui vaktsineerimata inimesi lastakse töölt lahti (fakt), kui nende lapsi ei lubata lasteaedadesse (plaan), rääkimata muust pudi-padist, siis vabatahtlikkusest pole mingit juttugi. Nagu nõuka-aeg: kui komparteisse ei kuulu, ülikooli ei saa (ega midagi muud, mis ülikooliharidust nõuab).

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui nende lapsi ei lubata lasteaedadesse (plaan)

Kustkohast sa seda võtad?
Keegi suvaline kirjutab luulu ja kohe on “plaan”?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 15:46; 12.08 11:09; 12.08 14:14; 13.08 09:52; 13.08 16:01; 14.08 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nt olen oma 2 viimast tavalist külmetushaigust endale külge saanud just umbes 3-5 aastastel tõbistelt lastelt, mitte täiskasvanutelt. Niiet see ammune jutt, nagu lapsed ei levitaks haigusi oli täielik umbluu, mida oli vaja rääkida ainult selleks, sest et neil oli vaja koolid avada ja oma otsust toetavat juttu meedias kirjutada.

Lisaks uskusin mingit müüti, nagu “lapsed jäävad lasteaias esimesed 1-2 a kogu aeg haigeks, sest nad pole veel külmetusi läbi põdenud ja täiskasvanud ei jää enam haigeks, sest nad on juba elu jooksul enamike külmetusi läbi põdenud ja immuunsus olemas”. Seepärast olingi julgelt haigete laste läheduses paar minutit, et arvasin, et mulle täiskasvanule ei jää enam külge. Tutkitki. Arvan, et väikelapsed lihtsalt ei oska veel, erinevalt osadest täiskasvanutest, haigena hügieeni hoida ja aevastavad ning köhivad, siis kui neil tuleb, lahtiselt ja pritsivalt, kätega katsudes jne ning seetõttu lihtsalt levitavad oluliselt rohkem, kui mõni täiskasvanu, kes hoiab haigena distantsi ja köhib omaette käterätikusse. Aga see selleks.

Mulle isiklikult meeldiks jälle, et vaktsineeritud vanemaid lubataks rühma siseneda. Aga ma saan aru, et vaktsineeritud võivad ka levitada ja see ei oleks hea mõte.

Teema kohta: «Võib olla vajalik kehtestada lasteaedades sarnased piirangud meelelahutusasutuste ja üritustega – lasteaeda saavad vaid lapsed, kelle vanemad on vaktsineeritud,» leiavad rohelised.

Ei tea, kas see läheb läbi ja mida eksperdid arvavad. Ühest küljest oleks nagu lapse õiguste piiramine vanemate pärast jne ja täpselt, kuidas kontrollida, kellega pere lävib jne. Teisalt ei tea, kuidas tuleviku tüved tervisele mõjuvad, kuidas tuleviku epideemiline olukord on jne.

Kui raha oleks jalaga segada, siis võiks hoopis rutiinsed kiirtestid olla, aga ei tea.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojaa, ja arvestades seda, et 8-15% iga-aastastest külmetushaigustest on tegelikult koroonaviirused ja et lapsed põevad neid peaaegu iga aasta (60%), on seletatav ka see, miks lapsed põevad seda uut väga kergelt ja ka suurem osa täiskasvanuid teeb korra ainult köhh ja nohh. Ohustatud ja raskelt põevad need kelle immuunsüsteemil on midagi viga (nt vanainimestel ongi CD4 ja CD8 rakkude arv vähenud – päris vanadel on need näidud hiv-positiivse tasemel) või nad pole väga ammu ühegi koroonaviirusega kokku puutunud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 22:08; 15.08 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav on tõesti selle viiruse juures see, et eriti haiged on need, kes alati terved.või siis tundub neile see viirus lihtsalt raske.

Teine, mis minu jaoks on täiesti imelik, et paljud riskirühmade inimesed, keda arvati kohe suremas covidisse, põdesid paar päeva palavikuga haigusena ja ei mingeid tüsistusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lasteaeda saavad vaid lapsed kelle vanemad on vaktsineeritud