Esileht Väikelaps Lasteaia jõulukingid ajavad hulluks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Lasteaia jõulukingid ajavad hulluks

Postitas:

Ilmselt igaaastane teema, kus alati mõnes rühmas paar aktivisti tegutseb, siis mingi osa kaagutab kaasa ja teistel pole sooja ega külma. Ja ega sellest kunagi midagi muutu, aga lihtsalt hakkab ära tüütama, see lõputu lasteaia töötajate kingitustega ülekülvamine, et küll teevad ikka head tööd. Loomulikult on tore, kui peetakse meeles, aga kas on vaja ikka nii suuri kingitusi teha? Meie rühma aktivistid leiavad, et lisaks lastele vaja kingid teha kõikidele õpetajatele kinkekaardid, pluss siis veel lisaks muusikaõpetajale, võimlemisõpetajale, juhatajale. Praegu küündib summa juba ligi 25.- eur lapse kohta. Kui mõnel vanemal veel teine laps ka lasteaias, siis seal sama lugu. Ühele perele ligi 50.-eur lasteaia jõuludeks, on mu meelest palju. Ja kui suu lahti teed, siis öeldakse, et enamus on nõus ja juba septembrist peaks sellega arvestama, et jõulud tulevad. Kõige nõmedam veel selle loo juures, et lapsed saavad kõik ühtmoodi kingitused, mille eest pead siis maksma ja pärast seisab mõttetu asi kodus. Kas teie lasteaedades tehakse ka kõigile, kes lastega kokku puutuvad kingitused ja millistest summadest jutt käib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 10:34; 29.11 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

25 eur per laps on liiga palju. Mul on kaks last lasteaias ja kuigi me pole ka kõige raskemal järjel, on siiski detsember selline kuu, kus ei pigista seda 50 eur küll välja. On ema sünnipäev, paari hea tuttava lapse sünnipäev, jõulukingid vanematele, vanavanematele, kahele lapsele ja mehele, küll mitte midagi uhket, aga midagi sümboolset ikka. Lisaks lasteaia kingid, soov oma perega väljas käia ja midagi natuke annetan ka heategevuseks ning tavapärased laenud, kulud ja soov uut aastat pere ja sõpradega vastu võtta, kus ikka ostad midagi ühiselt laua peale ja mingit väikest ilutulestikku. Selle kõrvalt leida kahe lapse lasteaia jaoks 50 eur, kui lasteaia raha niigi juba on ca 120-130 eur, on seda palju. Mina keelduks. Las need rikkurid siis maksavad, kui soovivad. Saab ka midagi sümboolset, kasvõi väike kommikarp, osta õpetajatele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ulme summa minu jaoks. Meil eelmine aasta läks 7 EUR per laps. Kusjuures see sisaldas lisaks laste kinkidele ka pisikesi advendikinke kogu rühmale (meil on komme, et korra nädalas käivad rühmas päkapikud, toovad nt lastelaulude plaadi, jõuluteemalised värvipildid vms). Rühma õpetajatele ja abile olid Piletilevi kinkekad ja käsitööšokolaad. Muusika- ja liikumisõpetajale mõlemale lihtsalt käsitööšokolaad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 11:22; 29.11 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meil oleks 25 per laps, siis ma juba ühe lapsega tõstaks lärmi 😀 Ja ei osalekski. Ütlekski,e t minuppolest ke stahavad, tehku muusikaõpetajatele jne, aga sina osaled ainult rühmaõpetajate kingituses.

Meil on alsteaia poolt dikteeritud, et lastele tohib ainult kommipaki teha. Minuarust imelik, et mis see lasteaia juhatuse asi on, kui lapsevanemad maksavad, ag ano hea küll. Mul laps esimest aastat ja ei viitsi tülitseda. Aga kaneg tahtmine oli kirjutada lastevanemate listis, et kingime siis õpetajatele ka ainult kommikarbi 😀

Meil on 10 eur per laps – 2 õpetajat + abiõpetaja. Rühmavälistele õpetajatele ei tehta minu teada. Kuigi iseenesest muusikaõpetaja vist osaleb jõulupeol. Õpetajad saavad siis umb 40-50 eurse kinkekaardi. Minuarust natuke jama se ekinkekaardi kinkimine, umbes et oi teie palgad on nii madalad minge ostke endale süüa…. aga no samas jälle mingit träni ka ei taha ju keegi 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ühe lapse aias meil 7.- õpetajate ja muu personali kingifond, lapsele ostab iga vanem ise kingi ja pakib peoks ära
teise lapse aias 13.- nii õpetajad kui lapse kink

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on sel aastal 6 eurot/laps. Üks lapsevanem kogub kokku ja ostab kinkekaardid õpetajatele ja abile + üks mesinikust lapsevanem paneb kõigile juurde meepotid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kisub juba 35 kanti see summa. Päris paigas ei ole, aga tundub küll nii. Ja siis hakkab see nimekirjade koostamine ja pommimine, et kes maksnud ja kes maksmata.

Sama arvamus, et miks peab laste kinkidega nii palju võimlema ja tellima mingeid asju, mida vaja pole. Ja
Kõik on kommipaki vastased. Ma küll probleemi ei näe. Panen kappi ja annan aeg-ajalt mõned kommid. Odav ja lihtne lahendus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.11 13:28; 01.12 20:37; 02.12 18:10; 03.12 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Wow..25 v 35eur on ikka väga palju. Meil on 10eur (2 õpetajat+ abiõpetaja). Pakuti rühma poolt välja teha kink lauluõpetajale+ juhatajale, et kes soovib võib maksta ka rohkem. Me ei ole majanduslikult kehval järjel ja võiksin maksta rohkem, aga ma põhimõtte pärast ei tee seda, leian, et ei ole vaja kingitustega üle külvata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie rühmas on lastele mõeldud suurem ühine kink. Selle tarvis maksin 20 eurot. Õpetajatele on meil vaba kassa. Igaüks kannab südametunnistuse järgi. Mina maksin 40 eurot. Kokku siis 60 eurot. Vahet pole, oma laps, õnneks pigistama (nagu eelkõneleja) kuskilt midagi ei pea. Jõulude aeg tulebki heategusid teha ja teiste inimeste vastu lahke olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 14:42; 29.11 23:35; 02.12 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püha jumal, mis summad!!! Meil korjab hoolekogu üle terve lasteaia ühiselt iga lapse kohta 3 eurot, saadud raha eest ostetakse ühine piletilevi kinkekaart kõigile maja töötajatele. Kokku on 4 rühma, päris kobe summa tuleb. Töötan ise samas majas õpetajana, no midagi rohkemat ma küll ei tahaks. Selle kaardi eest lähme siis terve maja naistega mingi aeg teatrisse, kontserdile vms. Mõte on selles, et saaks midagi ühist ja toredat teha. Kui jääb veidi puudu, siis maksame ise juurde.
Lapsed saavad KOVi poolt kommipakid ja punkt. Korra sügisel üks vanem üritas mingit kingiteemat arendada, aga ütlesin, et meie rühmas sellist asja ei toimu. Kinke võib kodus teha.
Leian, et rohkem ei ole küll mõtet maksta. Jah, võib-olla mõni vanem ongi mulle ülevoolavalt tänulik, aga no on alles summad… Ma ei tea, mul oleks igatahes piinlik vastu võtta!
Lapsevanemana ma igatahes keelduksin sellist raha maksmast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kasvatajatele ei tehta üldse kinki, lastele eraldi ka mitte, see oli ka kasvatajate soov. Tuleb üks suurem kingitus erinevaid mänguasju ja tarbeesemeid rühma. 15 EUR lapse kohta kogume, kelle jaoks see summa liiga suur, paneb vastavalt oma äranägemisele – lasteaias on kogumiskarp. Kui kuupäev kukub, võtame karbi kaasa, loeme kogunenud summa kokku ja läheme poodi. Kasvatajatelt oleme saanud soovitused ka, mida võiks esmajärjekorras osta. Jõulupeo jaoks ostame natuke nänni ka lauale.

Minu meelest sõltub mõistliku summa suurus sellest, mida kinkida soovitakse. Kui on väga hea mõte, mis maksab 100 EUR kasvataja kohta, siis võib summa olla põhjendatud, aga muul juhul, ega sellel kasvatajal väga vahet pole, kas kinkekaart on 100, 50 või 20 EUR. Tore on, kui meeles peetakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust võiks kogu see kommipakitamine ja õpetajatele-kasvatajatele raha kokkukraapimine olemata olla. Jõulude ajal hakkavad kommid nagunii uksest ja aknast sisse sadama, nagu mingi magusapidu oleks kuu aega. Mul ei ole rahast kahju, aga igal aastal käib seesama asi, kasvatajatele-õpetajatele kogutakse raha mitte ainult jõulude ajal, vaid ka kevadel, kui on õppeaasta lõpp ja ka sünnipäevaks. Paljuks nagu läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks oleks kommipakkidele väga vastu seda lihtsal põhjusel, et neid pakke tuleb niigi 2×2 (mõlema vanema töölt) aga lapsed ei ole erilised kommisööjad. Söövad paremad palad välja ja igasugu lutsukad, nätsukad jne lõpetavad lõpuks prügikastis. Lastele ei paku mingit rõõmu nende saamine.

Meil on kingiks raamat (iga vanem ise valib) hinnapiiriga 10 EUR.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 11:22; 29.11 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 15-20€ lapse pealt lapse kink + õp kingid. Aasta-aastalt läheb summa õnneks laste suunas suuremaks, algul kullati õpetajaid üle.
Mul pole midagi selle vastu, et õpetajaid meeles pidada, aga asi ei tohi piinlikuks minna. a´20€ õpetajad + õp. abi – ok. Aga kui iga rühm teeb veel muusikaõpetajale 20€ kinkekaardi, sama võimlemisõpetajale – kas keegi üldse ei mõtle, mis tunne on õpetajal saada 10 rühma peale jõuludeks 200€ väärtuses kinkekaarte? Või on see siiski aktivistide üksteise ületrumpamise üritus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on veel see, et hoolekogu aktivist on ise ka kuskil õpetaja ja tema need õpetajate kinkekaardid ostabki. Ju siis leiab, et ongi vajalik õpetajatele suuri kingitusi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 10:34; 29.11 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajatele on meil vaba kassa. Igaüks kannab südametunnistuse järgi. Mina maksin 40 eurot.

Sinu südametunnistus käsib õpetajate kinkide jaoks 40 eurot anda? Mulle tundub see pisut poosetamisena, et vaadake, kui maksejõuline ma olen…

Meil koguti õpetajate kinkide jaoks 6 eurot. Kingi lapsele (raamat vabal valikul) teeb iga vanem ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil viimane aasta lasteaias ja just äsja oligi koosolek, et jõuluvana tellimine, laste kingitused, 3-le rühmaõpetajale ja lisaks muusikaõpetajale kingitused – kõik see kokku 35.-/laps.
Õnneks on peres üks laps ja millestki selle (lasteaiaraha) tõttu ilma ei jää.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu südametunnistus käsib õpetajate kinkide jaoks 40 eurot anda? Mulle tundub see pisut poosetamisena, et vaadake, kui maksejõuline ma olen…

See oli minu vaba valik. Keegi ei sundinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 14:42; 29.11 23:35; 02.12 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kogutakse õpetajate kinkideks 3 eurot lapse kohta, olgu siis.

20-35 eur tundub ikka väga ülepingutataud! Tõesti, nagu oma maksevõimega kekkamine oleks inimeste eesmärk. Siia kõrvale on väga hea see kägu 20.07 kommentaar, et Soomes, kus elatustase kõrgem, sellist kingihullust ei ole. Eestis aga üks teeb osta lahti ning läheb laviinina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme teistele lapsevanematele algusest peale teada andnud, et ühiskinkides ei osale. Kingime õpetajatele-abiõpetajale väikesed šokolaadid oma pere poolt juba 4 aastat järjest. Toimib hästi ning pole kellelgi ütlemist olnud. Ei saa aru, miks mõned vastu tahtmist kingiraha maksavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las need aktivistid teevad, mina olingi muide selline vanem, kes lihtsalt ei maksnud. 1x olid ka kõigil ühesugused kingitused, okey see mulle sobis, aga mulle ka üldiselt meeldis selline variant, et iga pere teeb oma lapsele ise kingituse ja toob lasteaeda, summa oli ka ette antud, aga kes pidas sellest kinni kes mitte, igaühe oma asi. Lasteaias me kingitusi ei avanud ja mis keegi sai oligi nn saladus. Mulle selline asi küll ei meeldiks, et kingime kõikidele lastele “Sipsiku”, no mida ma selle Sipsikuga teen, kui see mul juba kodus olemas? 25€ lapse kohta ma kindlasti ei maksaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

20€ lapse kohta? Uskumatu! Ei oleks nõus.

Üks laps lõpetas lasteaia (Tartu) ja teine käib, aga alati on olnud mõned € kingiraha lapse pealt. Üle 5€ läheks mu meelest juba paljuks (oleme heal järjel pere).
Õpetajatele saab vähemalt 15€ kink (2 õpetajat + abi) ja liikumisele ning muusikule siis midagi sümboolsemat. Rühmas 20 last. See siis jõulutrallis. Lõpupeol olid summad veidi suuremad.
Lisan ka seda, et see kõik on vabatahtlik.

Lastekingid on olnud / on kommipakid. Mulle sobib!
Juhatajale pole küll vaja kinki teha, ta ei puutu ju lastega eriti kokkugi (lasteaia lõpetamisel pidasime sümboolselt meeles).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 20:41; 02.12 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kusjuures nii ongi, et ega keegi ei kuula, kui teisiti arvad. Samas, kui õpetajad on toredad, siis lööd käega ja ikka osaled, sest põhimõtteliselt poleks ju midagi osalemise vastu, kui need summad ometi taevasse ei kargaks.

Rääkisin täna just ühe tuttavaga, kel kaks last koolis. Ühe lapse klassis pole iialgi mingeid probleeme olnud. Summad mõistlikud, kingid lihtsad. Keegi ei kräunu, kas valida seda või teist öko-möko kommi. Teises käib üks vaidlus, oma nägemuse pealesurumine, jne….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.11 13:28; 01.12 20:37; 02.12 18:10; 03.12 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli nii – igaüks panustab vastavalt võimetele ja vabatahtlikult, algsumma on 5 eurot. paneme ühte kappi ümbrikusse ja seega ei tea keegi, kui palju pannakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps käis linnas eelkoolis. Tasuline, kena summa maksin iga kuu. Jõulude ajal siis aktiivsed mammad hakkasid raha korjama kingi jaoks. Müstilised ideed ja summad. Osalesin, viisakusest. Õpetaja sai Vihula mõisa konkekorvi. Kevadel lõpetades hakkas jälle see kingi teema. Summad veel uhkemad ja kingid kallimad. Ei osalenud. Ei põe kah. Kui õpetaja nüüd tõesti sealt kaardilt neid puudu olevaid nimesid loeb, siis ilmselt kurvastab koos minuga või siis saab aru, et üksmeel ja kinkimisrõõm oli olemata!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 22:50; 02.12 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausaltöeldes, halb on lugeda selle teema ümber vingumist pidevalt. Ise olen nö. kahel pool, lasteaiaõpetaja, kui ka lasteaias käiva lapse ema. Ise olen käitunud põhimõttel, et tee teistele seda, mida sooviksid endale. Tean, et see on väga raske ja vastutusrikas töö. Minu laps läheb alati lasteaeda rõõmsana, pidevalt mõeldakse uusi, põnevaid üritusi, tegevusi,väljasõite jne. Alati on positiivne lähenemine kõigele. Ma olen selle kõige eest õpetajatele väga tänulik. Isiklikult mul pole kunagi raske olnud kõikidel tähtpäevadel rühma personali meeles pidada. Teen seda ka poja pärast, et ta näeks, kui oluline on tänada, et temast normaalsete väärtushinnangutega inimest kasvatada. Ja loomulikult ka jõulud pole erand, siis muidugi last ei saa kaasata. Aga loomulikult pole kellegi meeles pidamine kohustuslik, jumala eest, siis ütletegi otse välja, et ei soovi neis korjandustes osaleda ja asi mott. Ka lasteaialõpetamise õpetajate kinkides ei pea osalema, aga siis oleks aus selle lapse nime kaardile mitte kirjutada. Õpetajana ma olen kinkide suhtes suhteliselt neutraalne. Aga rühmas kujunevad välja samad lapsed, kes toovad lilli näiteks õpetajatepäevaks ja õpetajate sünnipäeval või, kui lähevad suvepuhkusele, et tänada aasta eest. Ja on neid, kes kunagi ei too midagi, no mis siis. Jõuludeks on alati olnud väike kingitus, see on armas. Aga lõppkokkuvõttes, tundub, et teema ärritab neid, kes ei soovi osaleda ja otsivad teistelt samasugustelt heakskiitu. Niiet, mõttetu teema tegelikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausaltöeldes, halb on lugeda selle teema ümber vingumist pidevalt. Ise olen nö. kahel pool, lasteaiaõpetaja, kui ka lasteaias käiva lapse ema. Ise olen käitunud põhimõttel, et tee teistele seda, mida sooviksid endale. Tean, et see on väga raske ja vastutusrikas töö. Minu laps läheb alati lasteaeda rõõmsana, pidevalt mõeldakse uusi, põnevaid üritusi, tegevusi,väljasõite jne. Alati on positiivne lähenemine kõigele. Ma olen selle kõige eest õpetajatele väga tänulik. Isiklikult mul pole kunagi raske olnud kõikidel tähtpäevadel rühma personali meeles pidada. Teen seda ka poja pärast, et ta näeks, kui oluline on tänada, et temast normaalsete väärtushinnangutega inimest kasvatada. Ja loomulikult ka jõulud pole erand, siis muidugi last ei saa kaasata. Aga loomulikult pole kellegi meeles pidamine kohustuslik, jumala eest, siis ütletegi otse välja, et ei soovi neis korjandustes osaleda ja asi mott. Ka lasteaialõpetamise õpetajate kinkides ei pea osalema, aga siis oleks aus selle lapse nime kaardile mitte kirjutada. Õpetajana ma olen kinkide suhtes suhteliselt neutraalne. Aga rühmas kujunevad välja samad lapsed, kes toovad lilli näiteks õpetajatepäevaks ja õpetajate sünnipäeval või, kui lähevad suvepuhkusele, et tänada aasta eest. Ja on neid, kes kunagi ei too midagi, no mis siis. Jõuludeks on alati olnud väike kingitus, see on armas. Aga lõppkokkuvõttes, tundub, et teema ärritab neid, kes ei soovi osaleda ja otsivad teistelt samasugustelt heakskiitu. Niiet, mõttetu teema tegelikult.

Kahju, et ka lasteaia personal (oma madalate sissetulekute juures) ei mõista, et teinekord on 25-30 euri lapse pealt jõuludeks koguda ikka päris arvestatav väljaminek perele. Mingi kuni 10 on veel ok aga siinsete summadega ei läheks ka mina kaasa, mitte sellepärast, et ma pole nõus osalema üldse kingitsutes vaid seetõttu, et kuna mul on 4 last ja kõigil vaja teha õpetajatele-pidudele kulutusi, siis, selliste summade juures jääksid laste kodused kingid üldse ära.

Õnneks on “kõige kallimal lapsel” kogutud jõuludeks 15 euri ja pani kulmu kergitama, teistele õpetajatele kogutavad summad on oluliselt väiksemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 16:40; 03.12 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausaltöeldes, halb on lugeda selle teema ümber vingumist pidevalt. Ise olen nö. kahel pool, lasteaiaõpetaja, kui ka lasteaias käiva lapse ema. Ise olen käitunud põhimõttel, et tee teistele seda, mida sooviksid endale. Tean, et see on väga raske ja vastutusrikas töö. Minu laps läheb alati lasteaeda rõõmsana, pidevalt mõeldakse uusi, põnevaid üritusi, tegevusi,väljasõite jne. Alati on positiivne lähenemine kõigele. Ma olen selle kõige eest õpetajatele väga tänulik. Isiklikult mul pole kunagi raske olnud kõikidel tähtpäevadel rühma personali meeles pidada. Teen seda ka poja pärast, et ta näeks, kui oluline on tänada, et temast normaalsete väärtushinnangutega inimest kasvatada. Ja loomulikult ka jõulud pole erand, siis muidugi last ei saa kaasata. Aga loomulikult pole kellegi meeles pidamine kohustuslik, jumala eest, siis ütletegi otse välja, et ei soovi neis korjandustes osaleda ja asi mott. Ka lasteaialõpetamise õpetajate kinkides ei pea osalema, aga siis oleks aus selle lapse nime kaardile mitte kirjutada. Õpetajana ma olen kinkide suhtes suhteliselt neutraalne. Aga rühmas kujunevad välja samad lapsed, kes toovad lilli näiteks õpetajatepäevaks ja õpetajate sünnipäeval või, kui lähevad suvepuhkusele, et tänada aasta eest. Ja on neid, kes kunagi ei too midagi, no mis siis. Jõuludeks on alati olnud väike kingitus, see on armas. Aga lõppkokkuvõttes, tundub, et teema ärritab neid, kes ei soovi osaleda ja otsivad teistelt samasugustelt heakskiitu. Niiet, mõttetu teema tegelikult.

Kahju, et ka lasteaia personal (oma madalate sissetulekute juures) ei mõista, et teinekord on 25-30 euri lapse pealt jõuludeks koguda ikka päris arvestatav väljaminek perele. Mingi kuni 10 on veel ok aga siinsete summadega ei läheks ka mina kaasa, mitte sellepärast, et ma pole nõus osalema üldse kingitsutes vaid seetõttu, et kuna mul on 4 last ja kõigil vaja teha õpetajatele-pidudele kulutusi, siis, selliste summade juures jääksid laste kodused kingid üldse ära.

Õnneks on “kõige kallimal lapsel” kogutud jõuludeks 15 euri ja pani kulmu kergitama, teistele õpetajatele kogutavad summad on oluliselt väiksemad.

Mina lugesin sellest postitusest välja, et meelespidamine on tore. See ei pea olema rahaliselt väärtuslik. Omakorjatud lilled, lapse joonistatud kaart, omatehtud piparkook sobib suurepäraselt. Olen ka õpetaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju, et ka lasteaia personal (oma madalate sissetulekute juures) ei mõista, et teinekord on 25-30 euri lapse pealt jõuludeks koguda ikka päris arvestatav väljaminek perele. Mingi kuni 10 on veel ok aga siinsete summadega ei läheks ka mina kaasa, mitte sellepärast, et ma pole nõus osalema üldse kingitsutes vaid seetõttu, et kuna mul on 4 last ja kõigil vaja teha õpetajatele-pidudele kulutusi, siis, selliste summade juures jääksid laste kodused kingid üldse ära.

Õnneks on “kõige kallimal lapsel” kogutud jõuludeks 15 euri ja pani kulmu kergitama, teistele õpetajatele kogutavad summad on oluliselt väiksemad.

Kahju, et ka lasteaia personal (oma madalate sissetulekute juures) ei mõista, et teinekord on 25-30 euri lapse pealt jõuludeks koguda ikka päris arvestatav väljaminek perele. Mingi kuni 10 on veel ok aga siinsete summadega ei läheks ka mina kaasa, mitte sellepärast, et ma pole nõus osalema üldse kingitsutes vaid seetõttu, et kuna mul on 4 last ja kõigil vaja teha õpetajatele-pidudele kulutusi, siis, selliste summade juures jääksid laste kodused kingid üldse ära.

Õnneks on “kõige kallimal lapsel” kogutud jõuludeks 15 euri ja pani kulmu kergitama, teistele õpetajatele kogutavad summad on oluliselt väiksemad.

Mul on 3 last ja olen nad teadlikult sünnitanud teades oma rahalisi võimalusi. Kui sissetulek oleks nigel, poleks mul üle ühe või kahe lapse. Jah, ma tean, et jõulud ongi see aeg, kui tuleb kulutusi teha ja kõik minu 3 last , suguselts saavad kingitusi ja loomulikult ka minu laste õpetajad, kellele ma olen nende panuse eest minu lapse ellu äärmiselt tänulik. Jõulud tulevad mõnele igal aastal jälle ootamatult. Mõnes teises teemas, kui küsitakse palkade kohta, siis Perekoolis keegi naljalt alla 1500€ ei teeni, käiakse mitu korda aastas perega puhkamas, aga kui on pedagoogidele vaja kingitust teha, siis raha pole. Õnneks enamus lastevanemaid leiab siiski, et õpetajad on väikest meeles pidamist väärt. Olen muidugi seda meelt, et summad peaksid siiski olema mõistlikud ja õpetajate kingitustega ei maksa üle pingutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausaltöeldes, halb on lugeda selle teema ümber vingumist pidevalt. Ise olen nö. kahel pool, lasteaiaõpetaja, kui ka lasteaias käiva lapse ema. Ise olen käitunud põhimõttel, et tee teistele seda, mida sooviksid endale. Tean, et see on väga raske ja vastutusrikas töö. Minu laps läheb alati lasteaeda rõõmsana, pidevalt mõeldakse uusi, põnevaid üritusi, tegevusi,väljasõite jne. Alati on positiivne lähenemine kõigele. Ma olen selle kõige eest õpetajatele väga tänulik. Isiklikult mul pole kunagi raske olnud kõikidel tähtpäevadel rühma personali meeles pidada. Teen seda ka poja pärast, et ta näeks, kui oluline on tänada, et temast normaalsete väärtushinnangutega inimest kasvatada. Ja loomulikult ka jõulud pole erand, siis muidugi last ei saa kaasata. Aga loomulikult pole kellegi meeles pidamine kohustuslik, jumala eest, siis ütletegi otse välja, et ei soovi neis korjandustes osaleda ja asi mott. Ka lasteaialõpetamise õpetajate kinkides ei pea osalema, aga siis oleks aus selle lapse nime kaardile mitte kirjutada. Õpetajana ma olen kinkide suhtes suhteliselt neutraalne. Aga rühmas kujunevad välja samad lapsed, kes toovad lilli näiteks õpetajatepäevaks ja õpetajate sünnipäeval või, kui lähevad suvepuhkusele, et tänada aasta eest. Ja on neid, kes kunagi ei too midagi, no mis siis. Jõuludeks on alati olnud väike kingitus, see on armas. Aga lõppkokkuvõttes, tundub, et teema ärritab neid, kes ei soovi osaleda ja otsivad teistelt samasugustelt heakskiitu. Niiet, mõttetu teema tegelikult.

Asi pole ju selles. Muidugi tahame meeles pidada ja tänada, aga liiga suurte summade tõttu on mõnel vanemal väga raske ju. Asi on selles, et osades rühmades ei arvestata nendega, kelle arvates võiks see tänu natuke tagasihoidlikumas vormis olla. See on see, mis ärritab. Ning ka laste kingituste hinnad on kohati liiga kõrged.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.11 13:28; 01.12 20:37; 02.12 18:10; 03.12 10:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Väikelaps Lasteaia jõulukingid ajavad hulluks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.