Esileht Väikelaps Lasteaia jõulukingid ajavad hulluks

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Lasteaia jõulukingid ajavad hulluks

Postitas:

Nagu see kasvataja siin välja tõi-pedagooge peetakse meeles õppeaasta algul, õppeaasta lõpul, õpetajate päeval.
Kui ma tahan pedagoogi tänada töö eest, siis oleks naljakas seda teha…jõulukingiga. Mis on jõuludel ja lapse õpetamisel pistmist, et sel juhul tuleb kingitus teha? See on üsna, ma ei tea, tallalakkumise moodi. Või et jõulude ajal ju peab, juuksurile ja majakoristajale jne viieka viskama.
Õppeaasta lõpus oleks arusaadav õpetajat tehtud töö eest tänada. Jõulude ajal on “häid jõule”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu suurem laps käib juba õnneks koolis, aga kui ta veel lasteaias käis, siis tema rühma jõulupeod olid ikka tugevalt üle võlli.
Üks aktiivne lapsevanem korraldas mitu aastat järjest külastuse jõulumaale, mis koos transpordiga läks maksma12-13€ inimene. Lisaks kingitused õpetajatele 15€ pere peale ja lapse kink samamoodi 15€. Arvutasin kokku, et kui lapsega koos jõulupeost osa võtan, läheb see kokku maksma 56€, aga mul on veel kaks last keda ma ei saa üksi koju jätta, sest nad on liiga väikesed, et nii kaua omapead olla. Koos nendega oleks see nali maksma läinud 80€!
Esimesel aastal ei osalenudki lasteaia jõulupeol. Kui teisel aastal sama teema oli, siis tõstsin häält, et kas tõesti ei ole võimalik teha tavaline pidu lasteaias, sest minu arust on ligemale 100€ väljaminek lasteaia peo jaoks ikka liig mis liig.
Loomulikult sain sõimata perekooli stiilis, et juba jaanuaris oleks pidanud raha hakkama koguma ja tavalised peod on nii igavad ning ei paku lastele mingit emotsiooni jne. Jälle jäi minemata.
Kolmandal ja ühtlasi viimasel lasteaia aastal tehti siis pidu lasteaias kuna “ühele hüsteerikust lapsevanemale” käivad sellised summad üle jõu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kingi tegemisel ja jõulupeo korraldamisel peab valitsema demokraatia. Kui 95%-le sobib, siis ilmselt nii tehaksegi. Ega kõik ei pea joonduma selle ühe hüsteeriku järgi. Demokraatia ehk enamuse otsus loeb. Aga vaeste ja rikaste võimalused panustada õpetajate kingitustesse võrdsustab vaba kassa, igaüks panustab vastavalt oma võimalustele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 14:42; 29.11 23:35; 02.12 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tehti õpetajatele sünnipäevaks kinkekaardid. Algul oli summa 25 eelmisel aastal juba 30 euri.Raamatupoe kinkekaart. Osalesin. Kuigi seesuguste kinkide tegemine just sünnipäevaks oli vägagi arusaamatu. Lisak oli üks lapse õpetaja pidevalt turris, tige ja muidu väga ebameeldiv. Sellisele õpetajale kingituse tegemine oli väga vastumeelne. Õpetaja ise võis ju mõelda,et vanemad hindavad teda nii kõrgelt. Selline silmakirjalik ja vastu tahtmist kogu see kinkimine!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 22:50; 02.12 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on veel 3 aastaste rühm. Iga vanem teeb ise omal lapsele kingi, aga kõigil oli kokku lepitud sama stiili, et ei oleks konkurentsi ja kadeduse tunnet.
Kasvatajatele küll üle 25 eur in. kinkekaarti ei teeks.
Kokku siis kamba peale 50 eur pole üldse palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tehti õpetajatele sünnipäevaks kinkekaardid. Algul oli summa 25 eelmisel aastal juba 30 euri.Raamatupoe kinkekaart.

Kinkekas maksis 30€, mitte et iga laps oleks 30€ kingituseks maksnud?
ma saan aru seda teemat lugedes, et a la 20€ lapse pealt on liiga kallis maksta, mitte et kink kokku 25-30€ maksab.

No kui lasteaiarühmas on nt 15 – 24 last, siis makstes lapse pealt nt 15€ (minu silmis palju) tuleks summa summaarium 225€ – 360€. Kolmele lastega tegelejale (2 õpetajat + abi) tuleks siis kink 75€ – 120€. Et päriselt kingitakse jõuludeks nt kolm 100€ kinkekaarti? Päriselt? Kus kohas?

Vanem laps käib 2. klassis ja õpetaja kink 3€ lapse pealt (kokku 72€ klassijuhatajale), sama raha tuleb ka noorema lapse lasteaias (lasteaias jaguneb mitme õpetaja vahel see summa). Minu arust väga ok. Lisaks õpetajate meelespidamisele (jõuluvana annab laste ees ka õpetajale kingi, st õpetaja ei jää ilma) tuleb maksta ju ka laste kinkide (õnneks kommipakk ei maksa palju), jõuluvana, väljasõidu eest. Kokku tuleb arvestav väljaminek nagunii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 20:41; 02.12 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun, et üle 5 euro ei peaks ükski summa kunagi olema pere peale. Oma lapse rühmas on korjatud jõulukinkideks ja õpetajate sünnipäevaks 2-3 eurot. See pole kellelgi üle jõu käinud. Selliseid utoopilisi summasid nagu siin on väljatoodud- 20-30 eurot, pole kunagi korjatud. Sellisest keelduksin ise ka. Pidasingi silmas tähtpäevadel lilli, sõbrapäevaks olen lapse rühma viinud maiustusi lastele. Oluline on lihtsalt tänu ja meeles pidamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka nõus, et 20-30 euri lapse kohta juba veidi palju aga kui nüüd kogukulu osadeks võtta siis tuleb ka meil sinnakanti see summa. Eraldi kõik osad tunduvad enam-vähem mõistlikud. Kingitus lapsele ca 7eurot, jõuluvana tasu 6eurot, jõulupeole lauale peab igaüks miskit söödavat tooma, usun et minul kulub ka sinna ca 4-5eurot ja veel kogumata meil õpetajate kingiraha mis tuleb minimaalselt 5 eurot lapse kohta.Tavaliselt teeme kingid 2 õpetajale +õpetajaabile ja siis veel miskit sümboolset lauluõpetajale, spordiõpetajale ja ujumisõpetajale.
Nii, et ei teagi, kuidas saaks nii, et kogukulu lapse kohta oleks vaid 5eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtta nt õp kingid, siis minu arvates oleks ok korjata 5 eurot. See teeb kokku 100 eurot, kui arvestada, et 24-st maksavad nt 20 perekonda.
Selle eest saaks nt 3×20 eurot kinkekaardid õpetajatele, 2×10 eurot muusikale ja liikumisele, pluss jätkuks ka väikeste maiustuste jaoks. Täiesti piisav oleks.
Ja laste kingid ei peaks minu arvates üle 10 euri minema.

See siis minu nägemus asjast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.11 13:28; 01.12 20:37; 02.12 18:10; 03.12 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju, et ka lasteaia personal (oma madalate sissetulekute juures) ei mõista, et teinekord on 25-30 euri lapse pealt jõuludeks koguda ikka päris arvestatav väljaminek perele. Mingi kuni 10 on veel ok aga siinsete summadega ei läheks ka mina kaasa, mitte sellepärast, et ma pole nõus osalema üldse kingitsutes vaid seetõttu, et kuna mul on 4 last ja kõigil vaja teha õpetajatele-pidudele kulutusi, siis, selliste summade juures jääksid laste kodused kingid üldse ära.

Õnneks on “kõige kallimal lapsel” kogutud jõuludeks 15 euri ja pani kulmu kergitama, teistele õpetajatele kogutavad summad on oluliselt väiksemad.

Kahju, et ka lasteaia personal (oma madalate sissetulekute juures) ei mõista, et teinekord on 25-30 euri lapse pealt jõuludeks koguda ikka päris arvestatav väljaminek perele. Mingi kuni 10 on veel ok aga siinsete summadega ei läheks ka mina kaasa, mitte sellepärast, et ma pole nõus osalema üldse kingitsutes vaid seetõttu, et kuna mul on 4 last ja kõigil vaja teha õpetajatele-pidudele kulutusi, siis, selliste summade juures jääksid laste kodused kingid üldse ära.

Õnneks on “kõige kallimal lapsel” kogutud jõuludeks 15 euri ja pani kulmu kergitama, teistele õpetajatele kogutavad summad on oluliselt väiksemad.

Mul on 3 last ja olen nad teadlikult sünnitanud teades oma rahalisi võimalusi. Kui sissetulek oleks nigel, poleks mul üle ühe või kahe lapse. Jah, ma tean, et jõulud ongi see aeg, kui tuleb kulutusi teha ja kõik minu 3 last , suguselts saavad kingitusi ja loomulikult ka minu laste õpetajad, kellele ma olen nende panuse eest minu lapse ellu äärmiselt tänulik. Jõulud tulevad mõnele igal aastal jälle ootamatult. Mõnes teises teemas, kui küsitakse palkade kohta, siis Perekoolis keegi naljalt alla 1500€ ei teeni, käiakse mitu korda aastas perega puhkamas, aga kui on pedagoogidele vaja kingitust teha, siis raha pole. Õnneks enamus lastevanemaid leiab siiski, et õpetajad on väikest meeles pidamist väärt. Olen muidugi seda meelt, et summad peaksid siiski olema mõistlikud ja õpetajate kingitustega ei maksa üle pingutada.

Tahtsime ka kolme last aga viimased olid kaksikud. No mida ma siis tegema oleksin pidanud? Ühe ära andma, sest nelja last ei tahtnud? Kahjuks elu ei lähe alati plaane mööda. Ja neli last tähendab suuremaid nõudmisi elukohale, transpordivahendile, + kaksikute topeltriided jne…. Vahel võiks elu vaadata ka mitte ainult oma mätta otsast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 16:40; 03.12 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne viimasele, mul ka kaksikud:) Olen alati selles olukorras, et kui mingit summat kogutakse, korrutan kahega. Siis sageli pole need summad nii tühised midagi. Tõesti kui oleks ainult 1 laps, siis vist poleks eriti vahet, mitu eurot lasteaias mingiks ürituseks kogutakse. Õnneks mees teenib piisavalt ja vaesuspiiril me ei ela, aga mulle ka ei meeldi peale surutud rahakogumised. Lasteaias kogutakse sel aastal 10 eur lapse kohta, mille sees lapse pakk ja kasvatajate kingid. Väga mõistlik mu arust. Nojah kui kogu detsembrit vaadata, siis tuleb juurde veel jõuluvana tasu, teater lasteaias, jõululaadal osalemine. Kokku 25-30 eur juurde. Kui lapse kingipakiks kogutaks 25 eur, siis ma ka keelduksin. Lihtsalt mu arvamus on, et lasteaias võiks olla ühesugused sümboolsed pakid ja kodus teeb igaüks oma lapsele nii kalli kingi kui soovib. Kommipakke ma samuti lasteaiast saada ei taha. Eelmisel aastal oli mul magusavaru terveks kvartaliks, no tõesti pole nii palju vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka tehtud teadlikult kolm last, aga õnneks on mulle antud ka paras ports julgust, nii, et ma teatasin lasteaia koosolekul kohe kõvahäälselt, et igasugu kallid kingid jäägu koduste jõulude teemaks, lasteaia kink olgu sümboolne. Resoluutsele toonile õnneks ei julge eriti Eestlased vastu vaielda, enamik hoiduvad vaikselt arvamust avaldamast ja lähevad selle rahanõudmiste terroriga kaasa, sest “kuidas ma siis oma lapse heaks ei raatsi…”. Mina ei ole küll vaene aga taunin arutut asjadekultust. Ma leian, et hetkest, mil lapsed pisiaasjadest enam rõõmu ei oska tunda, on tehtud midagi valesti, jõulude mõte on asjade taha ära kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Väikelaps Lasteaia jõulukingid ajavad hulluks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.